Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Venezuela najskorumpovanejšou na svete


Venezuela najskorumpovanejšou na svete

Svetové ekonomické fórum dalo Latinskej Amerike červenú kartu po tom čo preskúmali ich súdny systém. Prieskum o konkurencieschopnosti 2013-2014 publikovala švajčiarska organizácia, ktorá zistila, že vo Venezuele, Argentíne a Paraguaji majú najhoršiu justíciu na svete.

Globálny rebríček bol zostavený na základe prieskumu medzi riaditeľmi a manažérmi firiem a ich názoru ako vnímajú súdnictvo v danej krajine. Stupnica bola v škále od 1 po 7, pričom jednotka patrila štátom so silne závislým súdnictvom, ktoré bolo prepojené s vládou alebo súkromným sektorom a sedmička patrila k tým najnezávislejším systémom.

Hodnotenie nezávislosti súdnictva je súčasťou takzvaného makro-indexu. Index zahŕňa celkovú konkurencieschopnosť ekonomiky. Pre dosiahnutie tohto cieľa organizácia sledovala 10 pilierov konkurencieschopnosti: verejný a súkromný sektor(tu patrí index nezávislosti súdnictva), infraštruktúru, makroekonomické prostredie, kvalifikovanú pracovnú silu, vzdelávanie, efektivitu trhu, rast, finančný trh, schopnosť využívania technológií a nakoniec aj veľkosť domáceho trhu.

Venezuela sa dostala na koniec rebríčka skúmaných 148 krajín so skóre 1,1. Toto skóre robí krajinu s najmenej dôveryhodným a nezávislým súdnictvom. Okrem toho sa tu objavili aj ekonomické problémy: kontrola trhu s cudzími menami, regulácie na trhu práce a neefektívna štátna byrokracia.

Tesne za Venezuelou na druhom mieste sa nachádza Paraguaj, ktorý má hodnotenie 1,7, tesne nad Haiti(2,0) a Argentínou (2,4). Naopak najlepšími krajinami v rámci indexu nezávislého súdnictva sú krajiny Uruguaj(5,4), Chile(5.3) a Kostarika(4,8).

Mario Serrafero, profesor inštitucionálnych analýz a vedec v národnej prieskumnej rade(CONICET) v Argentíne povedal, že justícia v Latinskej Amerike je len veľmi málo nezávislá oproti súdnym systémom v krajinách s rozvinutou demokraciou.

"Problémom je hlavne spolitizované súdnictvo a na druhej strane aj dominancia súdnictva nad ostatnými odvetviami vlády. Ďalej môžeme vidieť veľký rozdiel medzi krajinami v nezávislosti súdnictva, napríklad najnezávislejšie Čile a závislá Argentína. Inštitucionálna nestabilita v 20. Storočí v Latinskej Amerike oslabila nezávislosť súdnictva, ktorú je možné dosiahnuť len s hlasom stabilných verejných inštitúcií" povedal Sarrafero.

Od apríla sa snaží Venezuela nahradiť 11 sudcov Najvyššieho súdu v procese, ktorý závisí predovšetkým od Chávezovskej väčšiny v parlamente.

Politizácia súdnictva: Paraguaj

Prieskum, ktorý bol vydaný na konci roku 2013 opisuje alarmujúci trend v niektorých krajinách.

Paraguaj, ktorý je v rebríčku hneď za Venezuelou čelí rovnakým problémom. Bývalý sudca Najvyššieho súdu José Altamirano povedal:" keď vypršia funkčné obdobia súčasných budú voľby ktorým sa v tejto krajine nedá veriť."

"Som si istý, že sú tam ľudia s dostatočnými odbornými znalosťami a dobrou povesťou. Problémom je, že títo ľudia sa nechcú zúčastniť vo výberových mechanizmoch, pretože nie sú vykonávané podľa právneho poriadku, ale podľa záujmov tej ktorej politickej strany."

Argentínske súdnictvo tiež závislé na vláde

Právnik Ezequiel Spector, profesor všeobecnej teórie práva na univerzite Torcuato Di Tella v Argentíne povedal:" že rozsudky Najvyššieho súdu boli často ignorované kvôli vládnym záujmom."

"Vo vyhlásení Národnej Komisie pre Ochranu Nezávislého Súdnictva sa píše, že odmietajú výzvy a trestné oznámenia proti sudcom, ktoré sú vydané za jedným účelom a tým je odvolanie sudcu z prípadu. Najnovšou taktikou vlády boli pokusy zmeniť miestne zákony na úkor stability a nezávislosti súdnictva," hovoriac o Argentínskom mediálnom zákone.

Čo sa týka súdu José María Campagnoliho, ktorý skúmal podnikateľov prepojených na vládu, Spector povedal: "chcú ho odstrániť prostredníctvom nejasných obvinení. Polovica sudcov súdu majú jasné väzby na prezidenta."

Argentínske noviny v sobotu zhrnuli argentínsku zúfalú situáciu:" Je stále jasnejšie, že sme svedkami otvoreného prenasledovania pomocou nejasných procesov, ktoré sú málokedy k videniu. Obeťou je spravodlivý a poctivý úradník, ktorý je vyšetrovaný s neobvyklými závažnosťami. V priebehu poslednej dekády došlo k sérii udalostí, ktoré ovplyvnili nezávislosť súdnictva v našej krajine."

Autor: Belén Marty

Preklad: Martin Lindák

Zdroj: http://panampost.com/belen-ma rty/2014/06/24/sigue-la-patria-venezuela s-courts-the-most-corrupt-on-the-planet/
Author: Belen Marty # NegiHihy58
Amerika2014-07-037
-
 31%  ( 6 people voted )
+
Nevyšiel USA puč vo Venezuele(mejdan Venezuela 2014), všetkých pro amerických agentov organizátorov puču zatkli, akční bol pri zatýkaní Venezuelsky generál vyzeral ako rambo, zatkli agentov CIA, zaplatených a užitočných idiotov rozohnala polícia a odvtedy je tam klud a teraz na Venezuelu pľujú z USA, ale od zlosti :DDDDDDDD

prasacenko # ReqaVavu54
-
 79%  ( 14 people voted )
+
2014-07-03 12:03:15 5b7f0c0c
jasne, venezuela je momentalne raj na zemi...chod si dat facku :D

Yanath # VepeBeke80
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2014-09-06 13:01:41 559f68d2
Banánová republika je názov pre Juho Americký štát ktorý majú na starosti/okupujú fašisti z USA!!!
sudruhYanath # XyliDyki36
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-09-06 13:28:07 4e63d259
yanath-facku si daj ty a potom si zisti,preco celu Strednu a Juznu Ameriku volali "zadny dvor USA".A ked sa snazia navodit tam poriadok pri dnesnom upadku hegemonie USA,tak vyrabaju taketo "nezavisle statistiky".A dufam,ze po tej facke sa ti zmeni to ciernobiele videnie-ked neverim propagande,ze tam je najhorsie miesto na svete,nemusi tam byt hned raj.Neviem,ci si to schopny pochopit,alebo lietas od extremu k extremu jak kyvadlo..

julo # GopoMipy89
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-09-06 16:15:26 6dec7950
Len nerozumiem, kde urobili neosúdruhovia vo Venezuele chybu...


Pandemonium # DaruJete36
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-09-06 16:43:42 bc7b649f
julko, s magorami, ktori ziju len so svojimi fantazmagoriami a konspiracnymi teoriami nema zmysel debatovat, faktom ostava, ze centralisticky system vo venezuele zlyhal a pritom sedia na rope

Yanath # VepeBeke80
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2014-09-08 19:01:12 559f68d2
loading...
Ale velke gulove... ten blbecek este nebol na Slovensku, tu by videl skutocnu korupciu. Za chvilu Kiska daruje Tatry Zidom z Tel Avivu. Usakom by mohol celu Bratislavu ponuknut namiesto Oremovho Lazu na ostru strelnicu. Ti nesvojpravni hajzli v parlamente by mu zatlieskali.

nemo # DyciXofe48
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-09-10 13:19:53 3ed2cf2e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0316 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne