Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Vědci odhalili další příčinu úmrtí včel


											Vědci odhalili další příčinu úmrtí včel

Proč pořád umírá tolik včel? Vědci se na to snaží přijít už celé roky. A včely dál padají k zemi.

Mohou za to roztoči? Pesticidy? Mobilní vysílače? Co je pravou příčinou? Ukazuje se, že tento problém je složitější, rozšířenější a děsivější, než se zdálo.

 

Vědci investovali mnoho energie, aby odhalili důvod takzvaného syndromu zhroucení včelstev (Colony Collapse Disorder – CCD), který za posledních šest let způsobil vyhynutí zhruba 10 milionů včelstev v hodnotě 2 miliard dolarů.

 

Spekulovalo se o pesticidech, parazitech přenášejících choroby a špatné výživě. V rámci nové studie publikované žurnálem PLOS ONE vědci z Univerzity v Marylandu a amerického Ministerstva zemědělství odhalili ďábelský koktejl z pesticidů a fungicidů, jež kontaminují pyl, který včely sbírají. Závěry studie přinesly zcela nový pohled na to, proč umírá tak velké množství včel, studie však neodhalila specifickou příčinu CCD, tedy proč naráz vymírají celá včelstva.

 

Autoři studie v PLOS ONE – Jeffrey S. Pettis, Elinor M. Lichtenberg, Michael Andree, Jennie Stitzinger, Robyn Rose a Dennis vanEngelsdorp – sbírali pyl na východním pobřeží, včetně pylu z brusinek a melounů, a krmili jím zdravé včely. U těchto včel výrazně poklesla odolnost vůči parazitům, které způsobují syndrom zhroucení včelstev. Pyl, který včely konzumovaly, obsahoval v průměru devět různých pesticidů a fungicidů. Jeden vzorek pylu obsahoval dokonce smrtící směs 21 různých chemikálií. Vědci kromě toho zjistili, že včely konzumující pyl s fungicidy jsou třikrát náchylnější k tomu, aby byly infikovány parazity.

 

Ze studie vyplývá, že fungicidy, které by včelám neměly příliš škodit, mají ve skutečnosti významný podíl na syndromu zhroucení včelstev. Z čehož zřejmě plyne, že farmáři potřebují zcela nová pravidla pro používání fungicidů. Zatímco u neonikotinoidů již bylo potvrzeno, že mají na svědomí hromadná úmrtí včel – například v Oregonu – tato studie dospěla k novým zjištěním znamenajícím, že se nejedná jen o jednu skupinu pesticidů, nýbrž o kombinaci mnoha chemikálií, kvůli níž je problém mnohem složitější.

A nestačí se zaměřit jen na to, jaké chemikálie se používají, ale i na způsoby postřiků. Zkoumané včely se neživily pylem z pěstovaných plodin, ale téměř výhradně z plevele a divoce kvetoucích rostlin. To znamená, že včely jsou více vystaveny pesticidům, než se dosud předpokládalo.

Autoři studie uvedli:

 

 

"Je třeba věnovat více pozornosti tomu, jak se včely dostávají do kontaktu s pesticidy mimo pole, na kterých jsou chovány. Ve vzorcích pylu jsme nalezli 35 různých pesticidů a vysoký obsah fungicidů. Insekticidy esfenvalerate a phosmate dosáhly v minimálně jednom vzorku vyšších koncentrací, než jaká je jejich průměrná smrtící dávka. Ačkoli se obecně soudí, že fungicidy jsou pro včely poměrně neškodné, zjistili jsme vyšší pravděpodobnost infekce Nosema u včel, které konzumovaly pyl s výšším obsahem fungicidů. Z naší studie vyplývá, že je třeba zkoumat účinky fungicidů a dalších chemikálií, kterým jsou včely na zemědělských plochách vystavovány."

 

Zatímco hlavní poselství studie je jednoduché – chemikálie v plodinách zabíjí včely – jednotlivé části celého problému jsou mnohem složitější, například co lze postřikovat, kde, jak a kdy minimalizovat negativní dopady na včely a další opylovače. Vědci se nadále pokoušejí zjistit, do jaké míry a čím jsou včely postihovány. Bude zřejmě trvat ještě dlouho, než se podaří nalézt a aplikovat řešení. Vzhledem k tomu, že podstatnou roli hraje ekonomika, je prostě vyloučeno, že by se podařilo zcela zastavit postřikování čehokoli a kdekoli.


Překlad: Tomáš Piňos

Zdroj: treehugger.com< /p>Author: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-11-306
-
 67%  ( 5 people voted )
+
"Vzhledem k tomu, že podstatnou roli hraje ekonomika, je prostě vyloučeno, že by se podařilo zcela zastavit postřikování čehokoli a kdekoli."

Ekonomika musí rásť, aj keby všetko živé na tejto planéte malo vyhynúť.
Komu vlastne slúži rast Ekonomiky?

Životnému prostrediu určite nie a bežným ľuďom, to je tiež otázne.
Jediný kdo má z rastu Ekonomiky prospech, je Banková mafia a nevolené elity.Dudo # SebiPube68
-
 77%  ( 12 people voted )
+
2013-11-30 13:58:44 57c56bd2
Do omrzenia: Ekonomika je spoločenská veda, odráža záujmy autorov ekonomiky, slúži vládnucej finančnej elite na ďalšie a rýchlejšie bohatnutie a finančné zotročenie ľudí. Prírodné vedy sú o poznaní prírody, sú nezávislé od vôle človeka. Termín "neustály rast ekonomiky" založený na spotrebe je o debilizácii národov. Ak už máte všetko pre štandardný život, tak máte chcieť ešte viac hmotných statkov, len preto, aby ste zabezpečili "rast ekonomiky", rast bohatstva a svetovej moci pre najbohatšiu vládnucu finančnú elitu?

Rast ekonomiky nerešpektuje prírodné zákonitosti, človek drancuje prírodné zdroje a otravuje si životné prostredie. Dnes sú to včely, obrovský nárast alergií u ľudí, obezita a chorá populácia, nevzdelaný a manipulovateľný človek nadrogovaný konzumom, človek, ktorému je všetko jedno, lebo má plné brucho svinstiev. Zajtra to môže byť neplodnosť, úpadok civilizácie - už začal, neobývateľná Zem.

V Indii krachuje poľnohospodárstvo podľa programu Monsanto, GMO a chémia. Naši otcovia pamätajú poľnohospodárstvo s minimom chémie, ale pôda bola obhospodarovaná podľa zdravého rozumu, podľa poznania prdkov, orba, maštaľný hnoj a ďalšie nechemické úkony. V minulosti bez chémie, dnes s chémiou. Úroda v minulosti bola v tých istých číslach ako dnes. Kto získal a čo?

Dnes niekto povedal: robme s chémiou, ušetríme a zbohatneme. Ľudia bohatší nie sú, dotácie EÚ nás držia u huby aby sme len tak tak prežili, chemické korporácie obrovsky bohatnú, tie isté chemičky, ktoré stáli za Hitlerom, za 2. svetovou vojnou a za ZALOŽENÍM ES, DNES ZNÁMEHO AKO EÚ.

Naozaj šetríme keď neplatíme za orbu ale za chémiu? Dnešní absolventi sú odchovanci Monsanto biznisu, bez chémie nevedia dopestovať ani jeden zemiak, poznanie predkov je pre nich španielska dedina. Priorita je zisk, bohom je zisk, ekonomika je zisk, ľudský život je zisk.

Príroda je zničená, tvorstvo na Zemi ubúda, konzumom odchovaný človek je fyzicky chorý človek, človek duchovne zakrpatený, nerozvinutý, spoločnosť upadá detí sa rodí stále menej, aspoň tých Slovanských, rodina, rod a národ sú likvidované, štáty odovzdávajú svoje kompetencie do nikým nevolenej EÚ, nad hlavami nám lietajú chemtrails, ktoré politici za naše peniaze pred nami utajujú. Ozaj posledné 3 dni nelietali, možno im to Putin zakázal.

Bez chémie ani na krok, ušetríme, zbohatneme! Kto? A naozaj? Chémia o zdravom spôsobe života rozhodne nebola a nebude!

Definitiva # MunoLyhi27
-
 74%  ( 9 people voted )
+
2013-11-30 15:06:55 55ede33f
a toto/maso /my dostavame do obchdov ? vy ho dostavate do obchodov a kupujete ho ja by som si to vzivote nekupil ,staci skocit do rakuska alebo priamo ku chovatelovi a mam nielen kvalitnejsie ale niekedy aj lacnejsie tak je to aj z mliekom vsetci kupuju tu bielu sra....ku v krabiciach a mliekove automaty krachuju je to len o pohodlnosti a lenivosti
jurosiq # WyxeHyva68
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-02 15:13:38 c35b0d5f
nower,-Pravda.
jurosiq,-nechápeš,že dve tretiny obyvateľstva do toho Rakúska nemôže a zas si nemyslí,že v Rakúsku je to menej škodlivé.

(Ekonomika musí rásť, aj keby všetko živé na tejto planéte malo vyhynúť.
Komu vlastne slúži rast Ekonomiky)?Keby si ľudia uvedomili,že hlavne tým čo urobia všetko ,aby vyprodukovali viac,aj za cenu,že otrávia ľudstvo a prírodu, tak by nekupovali hlavne hovädzie .Jambo # CapuSuxo47
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-02 16:11:48 5f667510
Užitočný výskum a hlavne - aby bol dokončený. Po dlhej dobe mám pocit, že to nie sú vyhodené peniaze.
Luko # LidySesy00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-02 17:45:04 c3a87f42
A co takto prestat jest maso vobec. Je vela ludi, co ziadne maso nejedia a su tu, ziju. !
petonovak # BumaMedi32
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-03-15 18:02:12 c35b0ace
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Daň z Google skončila fiaskom a ešte nie je koniec


Daň z Google skončila fiaskom a ešte nie je koniec
V roku 2014 španielska vláda po tlaku časti vydavateľstiev zaviedla daň na „zobrazenia cudzieho obsahu vo vyhľadávaní“ Ako ilustruje obrázok nižšie, ide o úryvok textu z novín či...
Vzorce chování, které nám brání být bohatí
Kam to smeruje?
Gigantická 3D tiskárna může během dne postavit domovy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0253 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage