Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Vďaka za vývoz zisku!


Vďaka za vývoz zisku!

"Vyvážanie" zisku zahraničnými firmami je obľúbenou témou formálnych aj neformálnych diskusií na Slovensku. Niekedy dokonca začujeme pojem ako novodobý "kolonializmus". Celá diskusia je pritom postavená na nesprávne pochopených pojmoch zisk a hodnota. Ak k tomu prirátame ešte peniaze, argumentačný guláš je navarený.

Podnikateľská investícia je úspešná vtedy, ak vytvára hodnotu, ktorá je vyššia, ako hodnota vstupov. Zisk je odmenou za vytvorenie tejto hodnoty. Ak sa z krajiny "vyváža" zisk, znamená to, že ekonomika krajiny dokáže generovať hodnoty a to najmä vďaka zahraničným investorom. A teraz kľúčový moment - vyplácanie zisku však neznamená, že tieto hodnoty odchádzajú spolu s ním!

Vezmime si najtypickejší príklad, aký na Slovensku je automobilku. V roku 0 prichádza na Slovensku investor s balíkom tehiel, plechov, manažérov (alebo ich na mieste vymení za žetóny na nákup tovarov teda peniaze). Teda zdrojov, ktoré si musel niekde inde odoprieť a preniesť ich na Slovensko.

V roku 1 začína produkovať a predávať automobily. Väčšina z nich sa predá v zahraničí, napríklad v Nemecku. Nemeckí kupujúci sa vzdajú inej spotreby, napríklad chladničiek, alebo hamburgerov, a ušetrené žetóny posunú automobilke na Slovensku. Tá časť žetónov odovzdá slovenským zamestnancom, časť štátu na daniach a časť pošle investorom. Výsledok Slovensko je v pluse vďaka nenulovej kôpke žetónov, ktorá ostala u zamestnancov a štátu. Môžeme sa baviť o tom, ako veľká je táto kôpka žetónov (teda ako vysoké mzdy a dane firma platí), ale základná pointa ostáva kôpka je väčšia ako nula.

Príklad s vývozcom je teda pomerne priamočiary. Zahraničná fabrika vyrobí pre zahraničných zákazníkov a slovenská ekonomika dostane z toho podiel.

Ako by to vyzeralo, ak by automobilka všetky svoje autá predala Slovákom?

Slovák by si odoprel spotrebu nejakého iného statku, podobne ako Nemec. Automobilka má vďaka tejto kúpe zisk, ale hodnota (rýchle a pohodlné premiestňovanie) ostala zákazníkovi (a DPH štátu). Pokiaľ vás nikto so zbraňou (alebo zákonom) k tejto kúpe nenútil, znamená to, že hodnotu získanú autom ste si cenili viac, ako tú kôpku žetónov.

Niekedy je efektívnejšia stručná argumentácia príkladom zo života, ako siahodlhé vysvetľovanie. Ľahká pomoc. Na pochopenie významu investícií si stačí porovnať životné úrovne štátov, do ktorých kapitál prúdi a do ktorých nie. Obzvlášť viditeľné to je v postsocialistických štátoch, v ktorých bol na konci 80. rokov domáci kapitál už takmer spotrebovaný. Je naivné si myslieť, že bez príchodu zahraničného kapitálu by v krajine "z ničoho" vznikli moderné fabriky, či biznis centrá. Nikto by zisk nevyvážal, ale preto, lebo by žiaden zisk nebol. Moldavčania, Albánci či Ukrajinci by vedeli rozprávať.Author: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Slovensko2017-02-2015
-
 44% ( 6 people voted )
+
"Prekrásna " Myšlienka autora M -Vlachynského21.. : cit : " Niekedy je efektívnejšia stručná argumentácia príkladom zo života , ako siahodlhé vasvetľovanie ." Teda tie trenírky a OOP vyrábané pre celú RVHP a ziskovosť ...bola "príčinou" že z Vietnamu "zmizli " USA--ci odtiaľ. Hotovo ..stručne --jasne-- A vývoz zisku zo SLOVENSKA---hajajáááj.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-20 19:28:28 58d4289b
Vlachynsky, preferujes efektivnu strucnu argumentaciu, tak zacnem od nej...

Strucna efektivna argumentacia: Vlachynsky, si chuj...

To je cele, toto je najstrucnejsie a najefektivnejsie vysvetlenie obsahu tvojho clanku...

A teraz dlhsia efektivna argumentacia:

Ano, liberali ludom podsuvaju aj udrziavanie pri zivote cele dni pre akumulatorov sukromneho kapitalu otrociaceho otroka, ako prejav vseobjimajuceho altruizmu... Dostat jednu misku zradla denne, je predsa pre toho otroka daleko lepsie, ako keby zomrel od hladu, nie...? Nikdy vsak uz nehovoria o tom, ze pre otroka by bolo najlepsie, ak by nebol nikoho otrokom... Na nemoznost zrusenia novodobeho otroctva, liberali samozrejme tiez maju brilantne vysvetlenie... Novodobe otroctvo je nemozne zrusit, lebo otrok je neschopnou sockou, ktora by bez svojich otrokarov, schopnych to tvorcov hodnot, zdochla od hladu... Tato liberalna mentalna uchylka by mozno pre niektorych bola aj zabavnou, ak by to dnes na svete nebezalo naozaj takto liberalne...?

Ano Vlachynsky, zisk je od nas vyvazany a na Slovensku sa skutocne jedna o novodoby kolonializmus a otrokarstvo... Investori na Slovensko neprichadzaju preto, ze su clenmi nejakeho altruistickeho zachranneho zboru, po celom svete zachranujuceho neschopne socky, ale preto, ze je pre nich vyhodne zamestnavat otrokov za misku zradla denne... K nam neprichadzaju investori s vagonmi penazi, s cielom vybudovania slovenskeho priemyslu, aby takto zabezpecili svetlejsie zajtrajsky pre Slovakov... K nam prichadzaju nadnarodne spolocnosti, so svojimi montaznymi budami, aby sme pre nich robili za daleko nizsie mzdy, ake by museli platit ludom u nich doma... To je cele pupus, uctovnicky sa tomu hovori znizovanie nakladov, alebo ak chces, aj zvysovanie ziskov... U nas nedochadza k ziadnemu rozvoju priemyslu vdaka poctivemu konkurencnemu boju na volnom trhu, my sme len hantlagermi, lacnou pracovnou silou, otrokmi... Ak sa tie firmy jedneho dna rozhodnu od nas odist, neostane nam po nich nic, len betonove podlahy a smetie na miestach kde kedysi stali ich montazne budy...

Presne z tohto dovodu u nas najprv prebahla celonarodna rozkradacka, devastacia celeho nasho priemyslu a polnohospodarstva... Zapadnym akumulatorom sukromneho kapitalu bolo uplne jedno, kto konkretne to rozkradne, podstatne bolo, aby vdaka tej rozkradacke cele narodne hospodarstvo padlo na kolena a bolo plne odkazane na tych zahranicnych altruistickych investorov, to bolo ucelom celej novembrovej klucovej strngavice z roku 1989... Ziskat nove trhy a hlavne obrovsku armadu otrokov hned za rohom... Nie niekde v Azii, ale tu, prakticky na mieste...

A ty mamlas sprosty predajny tu vypisujes, ake je toto mega vydrbanie s celym nasim narodom skvele, lebo pre ludi je lepsie, ak im v moztaznej bude za mesiac roboty niekto zaplati 350 €, ako keby tie peniaze nedostali... Ze tie firmy od statu navyse vytiahnu dotacie, lebo ved budu zamestnavat Slovakov, nie, ze tu zaplatia hovno na daniach, lebo maju alebo danove prazdniny, alebo pochadzaju z danovych rajov, ze tu nezaplatia ziadne DPH, lebo materialy si importuju a vyrobky hned exportuju, to uz samozrejme zabudnes napisat... Napises len, ze fakt, ze svoje zisky vyvezu, nie je problem, lebo Slovak dostane 350 € mesacne, co je lepsie ako nic... Je to problem ty blbec, lebo tie miliardy eur nenaplynu do nasej ekonomiky, ale do nemeckej, francuzskej, talianskej, korejskej a neviem este akej... Tam sa za ne budu kupovat tovary a sluzby a nie u nas, nie u nas budu tie peniaze generovat dalsi biznis a zamestnanost a tym aj zvysovat kupnu silu obyvatelstva, co by sa samozrejme premietlo aj do zvysenej zivotnej urovne...

Takze este raz ta strucna efektivna argumentacia: Vlachynsky, si chuj...
P.S.: Ty nedakuj za vyvoz zisku, radsej kazdy den behaj po kostoloch a dakuj bohu, ze ta dodnes este nikto neojebal, za tvoju protislovensku propagandisticku cinnost, za tvoju oddanu sluzbu americkym zaujmom...


alternativny kolonizator # DeqaKuxy11
-
 62% ( 11 people voted )
+
2017-02-20 21:19:53 5ee77486
v Čechách je to téma
konto # RogoXixo85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-20 23:17:35 4faafecd

konto # RogoXixo85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-20 23:35:39 4faafecd
Slováci sú posratí ? Česi pálijá Korány.
konto # RogoXixo85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-20 23:45:17 4faafecd
Tak toto musim opravit:

"...dakuj bohu, ze ta dodnes este nikto neojebal, za tvoju protislovensku..."

Bol som presvedceny, ze som napisal takto: "...dakuj bohu, ze ta dodnes este nikto nezajebal, za tvoju protislovensku...", ved to co sa tu objavilo, ani nedava zmysel, Vlachynskeho ojebali urcite uz mnohi, minimalne americka ambasada... Zeby tu Martinko bol zaviedol nejaky novy vtipny filter...?


alternativny kolonizator # DeqaKuxy11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-20 23:56:54 5ee77486
loading...
A mozno mi len vypadlo "d" a Martinka som podozrieval neopravnene...? Nezajebal/neodjebal, asi mi len vypadlo to "d"...? Ale mohli by ste uz prestat s pouzivanim vulgarnych vyrazov, bridi sa mi to... :)))

No dobre, tak velmi agresivnym sposobom neodpratal z tohto sveta, lepsie...? Tak to uz radsej ostan pri tom neodjebal... OK... :)


alternativny kolonizator # DeqaKuxy11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-21 00:10:41 5ee77486
Kolo,

ani na stotinu sekundy som nezavahal ze tam vypadlo "d".

Vsak sa uz nejaky piatok pozname,ne?

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-21 08:33:28 c1c89652
Esteze mam k dispozicii stalu pesimisticku gramaticku komisiu, inac by som uz ani nevedel, co som chcel vlastne napisat...? :)))

Vdaka predseda... :)


alternativny kolonizator # DeqaKuxy11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-21 08:41:58 5ee77486


Zisk je odmenou za vytvorenie tejto hodnoty. Ak sa z krajiny "vyváža" zisk, znamená to, že ekonomika krajiny dokáže generovať hodnoty a to najmä vďaka zahraničným investorom. A teraz kľúčový moment - vyplácanie zisku však neznamená, že tieto hodnoty odchádzajú spolu s ním!

O ty chudacik, a ty este sa dokazes aj najest, ked tvoj mozog dokaze nieco take splodit?
Ale co ine mozes napisat ak sluzis zahranicnym hajzlom....

rafael # RusyNecu46
-
 54% ( 3 people voted )
+
2017-02-21 09:11:16 55d89f5b
A zamyslel si sa niekedy nad tym, preco Nemec, ci Francuz postavi automobilku u nas? Hadam z cistej lasky k Slovanom? Ci len z lasky k co najvacsiemu zisku, danovym prazdninam a bezbrehemu okradaniu pracovnikov, ktori su nuteni pracovat za tretinove mzdy, ake by musel davat vo vlastnej krajine.

Ak by teba platili tak ako ostatnych u nas, asi by si take sprostosti nepisal, ale vlastizradcovi treba zaplatit,aby siril ko.otiny.

rafael # RusyNecu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-02-21 09:14:35 55d89f5b
"Hoďte na něj síť" ..na M.Valachynského21. Je nebezpečný manipulačne zameranými "kalerabovinami " Už v 16 storoči merkatilisti , ďalej teorie akumulácia kapitálu , tvorby a rozdelení zisku ..boli "slušne " teoreticky vypracované i prakticky aplikované...Len priestor medzi plecami MAESTRA..autora ..je vyplňovaný ..čímsi naidentifikovateľným.Ale aspoň je sranda...máme etalon blbostí.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-21 11:37:37 58d4289b
Správne vyslovená myšlienka-/myš hovorí-Lienka-správne si to a prekrásne povedala-že!!Vďaka za vývoz zisku ! Len robce nato-co ne je vašo-zisky našo--ta ne!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-21 14:23:30 58d4285f
A teraz by mohol tento politruk dnesnej doby napisat co by sa stalo keby ten zisk zo slovenska neodchadzal, ale investoval by sa doma, hmm... a nejde tu o fabriky, ide o banky a obchodne retazce, ktore vysavaju nasu ekonomiku ako upir...
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-23 12:03:12 561749f5

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

V Řecku začali budovat socialistický ráj


V Řecku začali budovat socialistický ráj
Syriza naservírovala voličům celý kotel dobrot. Dluhy necháme škrtnout, šetřit přestaneme, všichni dostanou přidáno. Ráj na zemi. Ovšem už možná bez eura a mimo EU. Němci nepochybn...
Turbo dohoda
Ruplo mu v bedně a střílel
Komunistický koncentrák: „Přijeli jste sem proto, abyste zde zdechli!“

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0353 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made