Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Vážená pani ministerka zdravotníctva Zvolenská,


Vážená pani ministerka zdravotníctva Zvolenská,

Pri čítaní tohto blogu treba myslieť nato, že táto situácia čaká v socialistickom zdravotníctve na každého z nás. Áno – všetci sme poistení. Áno – každému predpíšu antibiotiká, keď dostane chrípku (aj keď sú v tomto prípade zbytočné). Ale keď príde na lámanie chleba, tak sa všetci – Slováci aj Maďari, múdri aj tí hlúpejší, pekní aj škaredí – stretneme v jednej čakárni s dverami ... a na nich veľký nápis NEKLOPAŤ!!!

PS: a nemyslite si, že na socialistické zdravotníctvo našli na západe nejaké zázračné riešenie. Angličania dávaju prednosť francúzskemu zdravotníctvu pred vlastným štátnym systémom NHS. To francúzske funguje prekvapivo na súkromnejšom princípe. Bohužiaľ nie každý má prostriedky platiť povinné zdravotné odvody a popri tom ešte aj privátnu starostlivosť.

prežívam obdobie veľkého smútku. 4.8.2014 mi vo veku 80 rokov vo FNsP na Kramároch v Bratislave zomrela moja maminka. Jeden by povedal, mala úctyhodný vek, pekný život, milujúci rodinu, tak čo viac by sme si mohli priať. Ale niečo celkom iste...

Musím začať pekne po poriadku. Moju maminu som na pohotovosť doviezla v sobotu 2.8.2014 cca o 11,45 hod. Jednala som tak bez odkladu a okamžite, ako som sa dozvedela, že sa necíti dobre. Váhala som, či jej nemám zavolať záchranku. Ale keďže sme slušní ľudia a nechceme využívať služby rýchlej zdravotníckej pomoci v nevyhnutných prípadoch, zvolili sme inú cestu. Veď čo keby bol niekto v živote ohrozujúcej situácii. Mamina mala za sebou už rôzne ťažké choroby. Bola vždy statočným pacientom. Nikdy sa nesťažovala, nastupovala do auta sama, pokorne s dcérou, ktorá nechcela niečo zanedbať. Jej stav nebol kritický, nemala teplotu, normálne sa pohybovala a normálne komunikovala. Zvolili sme dovoz osobným autom.

Ako prvé Vás na dverách pohotovosti privíta nápis NEKLOPAŤ!!! Vždy aspoň s troma výkričníkmi, lebo jeden je málo. V ďalšom riadku výziev na dverách sa dozviete o povinnosti zaplatiť poplatok 1,99. Človek rád zaplatí, veď má nádej, že sa dočká pomoci.

Sadnete si pred dvere a nič. Sedíte pol hodinu v čakárni, ste druhí v poradí a nič. Do hlavy sa vám derie myšlienka. Ako vedia, že tu niekto neumiera? Veď nikto sa ma neopýtal, s čím prichádzame. Po hodine sa otvoria dvere. Von vykročí statná sestra, vo vyššom veku. Bude mať skúsenosť, pomôže – pomyslíte si. Chyba úsudku. Jediný oznam: "...vezú tri sanitky, musíte čakať!". Ďalšiu pol hodinu sa nič nedeje. Spoza dverí počujete smiech ošetrujúceho personálu. Príde sanitka, dovezú skolabovaného pacienta. Vonku bolo mimoriadne teplo. Na chodbe nie je ani automat na vodu, len neútulné toalety. Opäť počuť za dverami ten smiech personálu. Asi už nemajú čo robiť, pomyslím si. Prekonám obavy a klopem so slovami, že mamine sa pohoršilo. Nie som lekár, neviem odhadnúť, ako je jej stav vážny, prosím, pomôžte jej. Má silné bolesti v krížoch a podbrušku, vravím. Statná sestra sa ani nezdvihne, do tváre mi drzo hodí výčitku. Ale keď sa nedám, vezme mamu dnu.

Za dverami počúvam opäť výčitky, adresované mojej 80-ročnej mame. "Vaša dcéra vás sem natlačila. Budete čakať tu!" Prichádzajú ďalšie sanitky. Niekto skolaboval pod vplyvom alkoholu, niekto od tepla. Sestra vychádza von, v tom čase je čakáreň už plná pacientov. Vykrikuje "To majú dnes geronti nejaký výjazd?! Čo nám TO sem zasa veziete!" TO sú starí ľudia a vonku je veľmi teplo. Pomyslím si. Vydesene pozerám, neverím vlastným ušiam, že takto sa zaobchádza s pacientmi. Veď isto aj ona má, alebo mala matku...

Snažím sa nahliadnuť cez pootvorené dvere, kde mám mamu. Zrazu ju zbadám na opačnej strane chodby. Sinavá a bledá stíska v ruke nejaký papier. Bola na RTG pľúc a brucha. Pľúc? Kladiem mame nezmyselné otázky typu, či ich informovala, že ju bolí v podbrušku, či sa jej niečo pýtali. Odpoveď znie NIE. Beriem ju za ruku, ledva už chodí, opäť ju natlačím mladšej sestričke do dverí. Takmer nevládze chodiť. Spoza dverí počujem opäť výčitku známej staršej sestry v rokoch. "Dcéra vás sem natlačila, budete teraz čakať dve hodiny na výsledky krvi." Ten tón hlasu je – poviem jemne – neprimeraný a neúctivý.

Majú hrozne veľa práce, ale staršia sestra v pravidelných intervaloch vychádza na balkón. Čas na prestávku, či cigaretu? Neviem, nepátram. Vždy, keď ide okolo, počúvam nekonečné poznámky o pacientoch gerontoch. Prichádza – asi lekár v modrej košeli, ešte ani nezatvorí za sebou dvere a kričí. "Tým ľuďom je..?! Nech idú všetci do pi...!" Neúctivé poznámky sestry v rokoch nemajú konca. V čakárni všetci nechápavo krútia hlavou.

Zmocňuje sa ma panika, volám sestre s prosbou, aby niekomu zavolala, že tu sedíme 3,5 hodiny a že na nás kašlú. Sestra volá, vybavuje a vybaví. Zrazu vedia, kto je moja mama, že sa niekto o ňu zaujíma. Veci sa pohli. Ideme na sono brucha. Pešo. Cca o 16,00 jej urobia vyšetrenie. Mama sa začína nekontrolovane triasť. Zmocňuje sa ma panika. Žiadam o odvoz. Prichádza sanitár s kreslom. Na pohotovosti jej konečne napichnú aspoň nejakú infúziu. Skoro po 4 – 5 hodinách volajú lekára z urológie. Mame je už veľmi zle, vezú ju rovno na JISku. Bežím za ňou. Počúvam posledné slová. "Človek je tu ako handra. Vedela som, že to takto dopadne...." To boli jej posledné slová.

Napriek snahe lekárov a sestričiek JISky na urológii sa mamu nepodarilo zachrániť. 4.8.2014 zomrela naša milovaná maminka. Sestričkám a lekárom, najmä MUDr. Dubravickému z Jisky ďakujem za snahu. Ktorá však prišla po mnohých hodinách utrpenia asi neskoro.

To, že moja maminka zomrela, je, žiaľ, smutná pravda. Či sa tomu dalo zabrániť, je otázne. Nechceli sme pitvu, chceli sme pre ňu už len pokoj. Túto sťažnosť nepíšem s cieľom niekoho obviňovať zo smrti mojej maminky. Ako som v úvode písala, mala dlhý život, milujúcu rodinu, asi prišiel jej čas.

Starí ľudia majú v našom štáte zúfalé postavenie. Prežili ťažké životy. Je to generácia vojny, znárodňovania, okupácie. Zaslúžia si dôstojnú starobu i napriek neprimerane malým dôchodkom. Zaslúžia si minimálne obyčajnú slušnosť a ľudské zaobchádzanie.

Túto sťažnosť píšem preto, aby som pripomenula sestre a neznámemu lekárovi na oddelení, s akým poslaním snáď kedysi išli vykonávať toto povolanie, či lepšie povedané poslanie. Neviem ich meno. Sestry a lekári sú tu anonymné osoby bez označenia. Zistiť o koho išlo pre Vás isto nebude problém podľa rozpisu služieb. Rada pomôžem pri identifikácii týchto zamestnancov. Ich tváre tak skoro nezabudnem. Správanie sestry na príjme a personálu na pohotovosti nemôže nič ospravedlniť. Bolo neľudské, arogantné a hlúpe. A to si moja mamina a nikto z tých ostatných pacientov nezaslúžili. Tí ľudia tam prišli s prosbou o pomoc v núdzi, a nie preto, aby personálu na pohotovosti znepríjemňovali horúcu sobotu.

Žiadam Vás touto cestou, pani Zvolenská, o prešetrenie celej udalosti a zjednanie nápravy a vyvodenie dôsledkov v danej veci. Aby nás neobchádzal "smrteľný pot" len pri myšlienke, že raz budeme musieť ísť na pohotovosť.

Vopred Vám ďakujem za odpoveď a vyrozumenie v danej veci.Author: Zdena Nemethyova # PygeNeka16
Slovensko2014-08-169
-
 80% ( 31 people voted )
+
 • Mrazivé čítanie, každý kto absolvuje takéto "ošetrenie" by mal uviesť plné
 • mená tých kreatúr v bielych plášťoch.

Zuzana Revajova # BygyJuci78
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-08-17 15:23:25 59ad7313
Je to bezna prax po celom Slovensku, ked som bol na pohotovosti 2x v zivote tak tie pribehy ludi co vsetko tam uz museli vytrpiet su neskutocne. Pacient tam je to posledne co ich zaujima, hlavne nech im zvysia plat. A to ze im tam posielaju ozratych ludi ktory potrebuju skor zachytku a aj tych si nakoniec uziju pacianti to je zasluha tych hore. To bol zas za debila kto nechal zrusit zachytky. V tomto state nefunguje vobec nic. Tak drzim vsetkym palce nech sa nikdy neocitnete v nemocnici na policii alebo v inej polutovaniahodnej institucii tejto bananovej republiky.
PS: a bude este horsie to mi verte, cielene je vsetko likvidovane a rozkradane

MM # SidaSafa91
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-08-18 08:29:37 d94b4912
Nízko hodnotený príspevok


Peter # BufaSyve77
-
 38% ( 6 people voted )
+
2014-08-18 09:07:55 c350b50b
Tak neviem, nikto tu nikoho zo smrti priamo nevinil ale písalo sa tu o nevhodnom správaní a neefektívnej organizácii ktorá má údajne pomáhať druhým. No ale keď posledne Stano vyhlásil že zo smilnenia pochádzajú všetky choroby a ľudské neduhy, tak sa nedivím ani tomu že Peter môže vyhlásiť to čo vyhlásil. Chodí sem skrátka veľa magorov. A čo to dokáže spraviť ak sa taký magor dostane práve na to miesto lekára či sestričky, tak zrejme by bolo vhodné dať im pred nástupom nejaké testy či sa na to vôbec hodia.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-18 10:24:30 b2283841
Tento prípad bol medializovaný v mienkotvorných médiách a bude mať ešte dohru. K pohotovostiam toľko: Bolo chybou zrušiť záchytné stanice. Stalo sa tak pre nedostatok financií a samosprávy nie sú schopné prevádzkovať tieto zariadenia. Lenže istí ľudia pili a budú piť za každého režimu. Teraz privezú opilca na pohotovosť, a to nie je dobre. Myli by byť oddelení od pacientov, ktorí potrebujú akútnu pomoc. Personál záchytky bol iný, otrlejší voči svojim "klientom", často agresívnym a zvládaným aj za asistencie VB, neskôr polície. Tým chcem povedať, že ak sa má doktor na pohotovosti strcať s agresívnym prípadom, nepridá mu to na nálade na celú službu a poznačí vzťah ku skutočným pacientom. Inak, služby na pohotovosti nie sú závideniahodné vo všeobecnosti. Otázku nároku lekárov na plat by som do tohto prípadu nezaťahoval. To je iná kapitola.
Pandemonium # DaruJete36
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-08-18 10:33:12 d4254112
Viete preco mame "socialny stat" ? Co myslite preco maju vsetci poisteny ludia t.j. v podstate vsetci ludia na Slovensku narok na zdravotnu starostlivost ? Preco je vykonany zakrok za 10 000 eur na 92 rocnom starom panovy tesne pred smrtov, aj ked to vsetci vedia ,ze nema sancu prezit dlsie ako mesiac (zomrel 3 dni po zakroku) ? Preco su tazkemu fajciarovi s rakovinou pluc plne preplatenych 6 cyklov chemoterapie kazda po 4 000 eur ? ... mohol by som pokracovat do nekonecna... Kto tym ziska ? Preco je tento system nastaveny takto ? Preco tento system nuti kazdeho v zdravotnictve aby mali co najviac vykonov, aby "zarobili" na seba ? Vzdy si polozte otazku, komu to prinasa zisk ? Preco stravite v nemocnici den tym ,ze chodite po vysetreniach ? Pochopte, musime vygenerovat co najviac bodov, ktore nam preplati poistovna. A tie idealisticke kecy, ze pacient je na prvom mieste... v takto nastavenom systeme to nie je mozne !!!


Nonsens # LufiBijo24
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-18 17:43:26 6de639dc
loading...
1.Sprivatizovať komplet celé zdravotníctvo
2.Zrušiť ministerstvo zdravotníctva
3.Zrušiť daň z príjmu a všetky povinné odvody.
Keby bola nemocnica o ktorej píše autorka súkromná, tak by si kua dobre rozmyslela aký personál zamestná. A za takéto "služby" by jej jednoducho nikto nezaplatil.

General Guderian # TyroMury04
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-08-18 17:48:26 55e4ddce
A hovorkyna min. zdravotnictva ZNOVA povie "Pacientka by zomrela tak ci tak... ", a ta funguje na urade dalej.
ISP # VemuRuba97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 13:29:41 d405d2ca
Preco humor lieci?
Lebo nepatri pod nase zdravotnictvo.
ISP # BuseWiju01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 13:30:39 d405d2ca

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   pä
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Problem práce?


Problem práce?
Rok čo rok opúšťa školy viac a viac študentov ktorých nemá kto zamestnať a táto vláda namiesto toho aby tento problém riešila ho ešte aj zahmlieva. Aká je to potom vláda?
Farage: Vaša chvíľa nadišla pán Tsipras
Abstraktní představy AI
Slovensko očami cudzinca

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0314 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles