Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Váš osobný zlatý štandard


Váš osobný zlatý štandard

Na svete neexistuje centrálna banka, ktorá by sa chcela vrátiť k zlatému štandardu. Ale to nie je podstatné. Podstatné je, či sa nakoniec budú musieť k zlatému štandardu vrátiť.

Mal som rozhovory s niekoľkými prezidentmi Federálnej Rezervnej Banky. Ak sa ich na rovinu spýtate: "Existuje teoretický limit pre súvahu Fed-u?", odpovedia vám nie. Povedia vám, že existujú dôvody na zväčšenie alebo zmenšenie súvahy, ale tiež že neexistuje limit na množstvo peňazí, ktoré môžete "vytlačiť".

No je to lož. To síce hovoria, a podľa toho nielen myslia, ale sa aj správajú. No v kútiku duše pár ľudí vo Fed-e vie, že je to lož.

Vždy hovorím ľuďom, ktorí tvrdia že nemáme zlatý štandard, že do určitej miery zlatý štandard máme. Môžete nabehnúť na váš vlastný zlatý štandard už len tým, že si nakúpite zlato. Inými slovami, ak si myslíte, že hodnota papierových peňazí je ohrozená, alebo dôvera v papierové peniaze sa vytratila, jednou z možností ako sa ochrániť je kupovaním zlata a neexistuje nič, čo by vás zastavilo.

Typická odpoveď znie: "Načo vlastniť zlato? Veď ho skonfiškujú ako Roosevelt v roku 1933?" To považujem za veľmi nepravdepodobné. V roku 1933 sme sa vyškrabali zo 4 rokov Veľkej Depresie a Roosevelt bol čerstvo zvolený. Ľudia hovoria o prvých sto dňoch, no Roosevelt zatvoril banky hneď ako bol inaugurovaný. A skonfiškoval zlato iba pár týždňov na to.

A nebolo to akoby Elliot Ness (poznámka- Ness bol federálny agent za čias prohibície)chodil od dverí k dverám, vlúpal sa vám do domu a zobral si zlato. Vláda chcela dostať malú skupinku ľudí, ktorí mali 400 uncí v tehličkách uložených v bankových sejfoch. A vláda týchto ľudí dostala nakoľko bola schopná zatvoriť banky a použiť ich ako medzičlánok na skonfiškovanie zlata. Ale teraz je zlato oveľa viac rozptýlené a taktiež dôvera k vláde je podstatne menšia.

Ak by sa vláda pokúšala skonfiškovať zlato dnes, nastalo by niekoľko foriem odporu. Vláda to vie. Takže by nevydali príkaz na konfiškáciu keďže vedia, že by sa nedodržiaval a taktiež by mohol spôsobiť viaceré formy civilného vzdoru a revolty.

Pokiaľ viete vlastniť zlato, môžete nabehnúť na váš vlastný zlatý štandard tým, že prekonvertujete svoje papierové peniaze na zlato. Odporúčal by som vám, aby ste to do určitej miery spravili. Nie všetko, ale odporúčal by som 10% z vašich investovania schopných aktív v zlate pre konzervatívneho investora a možno 20% pre agresívneho investora- viac nie.

To sú relatívne vysoké alokácie v pomere k tomu, čo ľudia vlastnia. Väčšina ľudí nevlastní žiadne zlato a všetky inštitúcie kombinovane majú približne 1,5% z aktív v zlate. Takže, ak si aj vezmete spodnú hranicu tohto rozpätia, ste ešte veľmi ďaleko od 10%. V skutočnosti by inštitúcie neboli schopné ani zdvojnásobiť ich alokáciu na zhruba 3%. Na svete neexistuje toľko zlata- pri terajších trhových cenách- na uspokojenie dopytu. Takže s tým súvisia veľké pozitíva.

Akokoľvek, centrálne banky nechcú nabehnúť na zlatý štandard. Ale ak je zlato "barbarský prežitok" (ako sa o ňom vyjadril Keynes), ak zlato nemá rolu v monetárnom systéme, ak je zlato "hlúpou" investíciou, ako to že Číňania majú 5000 ton zlata? Sú hlúpi? Ak sa naplnia určité scenáre, uvidíte cenu zlata stúpať...celkom vysoko. A môže ísť nahor za veľmi krátky čas. Nebude stúpať o 10% ročne počas obdobia 7 rokov, s tým, že sa cena zdvojnásobí. Bude sa potácať do strán, možno so stúpajúcou tendenciou, so značnou dávkou volatility. Bude mať akýsi pomalý vzostup nahor...a potom príde vrchol...a potom ďalší vrchol...a potom super-vrchol. Celá vec sa môže udiať za 90 dní- najviac za 6 mesiacov.

Ak sa to stane, budete mať dve Ameriky. Budete mať Ameriku, ktorá nebude pripravená. Papierové úspory budú prakticky vymazané, 401(k) (poznámka- typ amerického penzijného fondu) budú znehodnotené, penzie, poistenie a anuity budú znehodnotené cez infláciu...pretože pamätajte, nielen cena zlata pôjde nahor.

Je to ako by ste dali pacientovi teplomer, namerali 40 stupňovú horúčku a vinili teplomer. Teplomer nie je na vine, len vám hovorí, čo sa deje. Takisto, cena zlata nie je ekonomický cieľ sám o sebe, je to cenový signál. Hovorí vám, čo sa deje v ekonomike. A zlato pri hodnote o akej hovorím by znamenalo, že sme na pokraji hyperinflácie alebo niečoho veľmi podobného, pretože nič sa nedeje v izolácií.

V takom momente budete musieť dať viac dôvery zlatu. A vtedy ste prekročili hranicu. V okamžiku keď položíte peniaze a zlato na tú istú úroveň, alebo ich dáte do určitého vzťahu, dostanete sa k cene $7000- $8000 za uncu. Tieto čísla nie sú vymyslené. Nie sú na to, aby provokovali. Je to jednoducho matematika. Sú to čísla, ktoré dostanete, keď jednoducho vydelíte peňažnú zásobu objemom zlata na trhu.

zlato_8000_USD

Ľudia tomu jednoducho budú musieť venovať pozornosť. A buď sú Číňania na hlavu- čo nie sú- alebo ľudia začnú nakupovať zlato, čo budú.

Ale ak nastane "run" na papierové meny ( čo je úplne možné) a nastane niečo ako hyperinflácia (čo je tiež úplne možné), centrálne banky sa dosť pravdepodobne vrátia k zlatému štandardu...nie preto že by chceli, ale preto, že to bude potrebné na upokojenie trhov.

Navrhujem vám aby ste kúpili zlato pri terajšej cene-  $1200, $1250- a viezli sa na vlne do týchto podstatne vyšších cien ($4500-$5000 za uncu) a potom vyhodnotili situáciu. Buďte obratný. Nemôžete si jednoducho dnes napísať plán hry a nasledovať ho krok za krokom. To je hlúposť. Musíte byť obratný, musíte sledovať vývoj, musíte byť pripravený zmeniť názor na základe nových správ.

James Rickards

Preklad: Boris Kučera, zdroj: http://walls treetpit.com/100623-your-personal-gold-s tandard/

http://www.hayek.sk/vas-os obny-zlaty-standard/Author: Boris Kucera # QohaQehy11
Ekonomika2013-07-304
-
 46%  ( 3 people voted )
+
Zlato nikmomu v nastavajucej krize nepomoze, zlata sa nenazereme (s prepacenim...)
Spanieli nakradli zlata v byv. koloniach habadej, mali ho plne sejfy v kralovskom palaci. Cez to vsetko boli i su jednou z najchudobnejsich krajin europy.
Jedine co pomoze je tvorba PRIDANEJ HODNOTY , produkcia niecoho co je predajne na trhu-pritom meradlo PH nehra rolu, moze to byt zlato, mozu to byt muslicky, mozu to byt (poctive) papierove al. elektronicke peniaze.
Vdaka fractional bankingu doslo ku masivnemu odlivu tvorby pridanej hodnoty z tzv. vyspelych krajin do tzv. rozvojovych (o mechanizme som tu uz pisal) akekolvek tlacenie nekrytych penazi do obehu ziadnu inflaciu nevyvola-nieto co inflantovat. Cely svet je zadlzeny tak, ze na nakup pridanje hodnoty uz neostava-vsetci len splacaju dlhy resp. iba uroky z dlhov. Prave naopak-teraz pride DEFLACIA, na trhu je paradoxne nedostatok penazi pretoze vsetci splacaju dlhy vytvorene falsovanymi peniazmi z centr. bank. tieto peniaze chybaju na trhu, spotreba klesa => vyroba klesa tiez, kolaps nastane ked vyroba poklesne pod urcitu mieru. potom to pojde dominovym efektom...

Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 50%  ( 4 people voted )
+
2013-07-30 18:07:39 55e54ecb
Možno je to trocha prehnané , ale je tam aj kopec dobrých postrehov :
http://www.youtube.com/watch?v=QGKDDxfshxE
pitbul # VydoSaki35
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-07-30 22:04:26 d5d75caa
Dookola sa opakujúci nezmysel - zlatý štandard je podvod rovnako ako keby to bol zemiakový štandard či akýkoľvek iný štandard.
Hodnotu peniazom nedáva zlato (ani žiadna iná komodita) ale jedine práca prostredníctvom ktorej sa vytvárajú všetky užitočné veci, ktoré potrebujeme...
Peniaze nemusia byť kryté ničím, okrem práce samozrejme. Práca je vyjadrená produkciou.
Ten blábol v článku, že si môžete nakúpiť vlastné zlato ak chcete mať istotu, že sa vám prachy neznehodnotia, je zrelým na Cenu blbosti. Čo potom spraví nový vlastník zlata, keď sa jeho cena na burze odrazu o 30% prepadne ???
O tom, že v skutočnosti žiadne zlato aj tak vlastniť nikdy nebude ani nehovoriac. Bude vlastniť len bezcenný papierový výpis z burzy...


bazooka # RaceBagi30
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2013-07-30 23:42:03 4e63bbd3
No jasne ! Že som si to hneď nevšimol...!
Zdroj článku - www.hayek.sk - čo iné ako demagógia úžerníckych libertariánov !

bazooka # RaceBagi30
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-07-30 23:46:02 4e63bbd3

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   o
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

5 fází zhroucení současného sociálního státu


5 fází zhroucení současného sociálního státu
Žijeme si nad poměry. Jsme si doslova prožrali vlastní budoucnost. Jen se při tom tvářil, že za to můžeme my tady dole, ten daně platící a hodnoty tvořící plebs, který má ...
Zbavme sa dogmatických názorov
Člověk proti státu II. - Velká politická pověra
Kriminalizace nezávislého žurnalismu: Pravda v médiích je nyní kategorizovaná jako terorismus

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0244 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles