Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Kresťanský náboženský fundamentalizmus (sektárstvo)


Kresťanský náboženský fundamentalizmus (sektárstvo)

Problém náboženského fundamentalizmu nie je len problém siekt, ale aj kresťanských spoločenstiev patriacich pod Katolícku cirkev.
V tomto článku by som rád psychologicky popísal celú problematiku kresťanského náboženského fundamentalizmu (a pomôže vám to aj lepšie pochopiť moslimský fundamentalizmus - môže tam byť mnoho spoločného).
Tento fenomén fundamentalizmu nie je možné demograficky podceniť - percentuálne neide o malý počet ľudí, ktorí uviazli v kresťanských spoločenstvách. Nie je to možné ignorovať.
Ja ako človek ktorý do týchto organizácii infiltroval, viem túto problematiku v celku dobre vysvetliť.

Článok má za účel aj preventívne varovať, pred týmto nebezpečenstvom. Rodičia dajte pozor na svoje deti!!!

Jedným z dôvodov prečo sa ľudia utiekajú k fundamentalizmu je aj to, že si myslia že štandardná cirkev nie je dostatočne "dobrá" a že nie je dostatočne "blízko k Bohu". Aby sme boli dostatočne blízko k Bohu, musíme byť "ortodoxní", musíme byť "pravoverní", si myslia. Aby sme boli dostatočne ortodoxní a pravoverní, je potrebné byť poriadnym fanatikom a náboženským radikálom. Pravda je ale taká, že bližšie k Bohu je ateista, ako kresťanský náboženský fanatik s vymletým mozgom, ktorý stratil zdravý rozum.

Náboženskí vodcovia
Aby sme správne pochopili činnosť kresťanských spoločenstiev (týchto siekt), ktoré sú zdrojom fundamentalizmu, musíme sa zamerať na samotných vodcov kresťanských spoločenstiev. Bežný rádový človek z kresťanského spoločenstva je len úbohá zneužitá zmanipulovaná a poslušná ovečka. Rádový člen kresťanského spoločenstva (sekty) nie je podstatný. Podstatní sú vodcovia - tí sú dôležití.

Šéf (resp. kazateľ) kresťanského spoločenstva má pocit, že tento svet je veľmi skazený a verí že koniec sveta sa blíži. Tieto faktory ho motivujú k ešte väčšej radikalizácii. (Ibaže si neuvedomuje, že práve on sám a jeho fundamentalizmus prináša úpadok a skazenosť do spoločnosti).

Kazateľ kresťanského spoločenstva verí svoju výnimočnosť, jedinečnosť a nenahraditeľnosť. Je tam faktor určitej pýchy. Kazateľ si o sebe myslí, že je jedinečný a Bohom povolaný "zachrániť" tento svet pred skazou a myslí si že zachraňuje ľudí pred peklom a zatratením. Má silný pocit svojej vlastnej dôležitosti a nepostrádateľnosti. Kazateľ má ego veľmi silné. Mnohí kazatelia veria, že oni sú tí vyvolení, ktorí majú zmeniť celý tento svet k lepšiemu - veľmi si veria.
Samozrejme kazateľovi je to veľmi príjemné, keď si o sebe myslí aký je spoločnosť extrémne dôležitý a nepostrádateľný.

Ďalej pre kazateľa (šéfovi miestneho spoločenstva) je príjemné byť na hierarchicky vysokom mieste - byť šéfom, ... byť kazateľom, ktorého všetci uprene a pozorne počúvajú.

Tiež je kazateľovi príjemné, ak dokáže ľuďmi manipulovať - keď má kazateľ také fanatické kázanie "Božieho evanjelia", že dokáže dojať ľudí až k slzám.
Je to smutné, že sa takto cynicky manipuluje.
Mám jeden zážitok, že istý kazateľ sa mi s veľkou radosťou a nadšením chválil so svojím s úspechom z toho, že svojím manipulatívnym kázaním pre malé deti, deti zmanipuloval (tak dojať "Božím evanjeliom") až tak, že sa všetky rozplakali.
Takto dojať až k slzám nie je možné len deti, aj aj mládež alebo dospelých.

Školiteľské centrá pre kazateľov
Ale doteraz sme sa bavili len o šéfoch miestnych kresťanských spoločenstiev. Ale hierarchicky je od nich ešte niekto vyššie. A to je snáď ešte dôležitejšia téma ako samotní kazatelia. Ide o rôzne školiteľské centrá a školenia pre samotných kazateľov. Kazateľ potrebuje školenie, aby získal nejaký certifikát a mohol robiť kazateľa.
Ja ako infiltrátor a živý svedok Vám môžem sprostredkovať autentické informácie, čo sa na takýchto školeniach preberá (ide o školenia ktoré aj oficiálne uznáva Katolícka cirkev, podotýkam!!!!):
Na školeniach kazateľom poriadne vymyjú mozog. Už len samotná kazateľská škola má názov "Škola vodcovstva" alebo "Líderska škola". Na školeniach sa kazateľom zvýrazňuje aby boli poriadni autoritatívni a manipulatívni vodcovia.
Kazateľom sa zvýrazňuje pocit ich vlastnej dôležitosti a nepostrádateľnosti. Tak ich ešte viac povzbudia k pýche, manipulatívnosti a náboženskému fanatizmu.
Ďalej som skoro neveril vlastným očiam a bol som extrémne šokovaný, keď mi jeden človek, ktorý bol na takomto školení hovoril čo ho učili:
ako veľmi rafinovanými a vychytralými psychologickým spôsobmi zmanipulovať neveriaceho a "priviesť ho k viere" a priviesť ho do komunity náboženského spoločenstva. Zaujímavé, že aj samotní školitelia dokážu školeným kazateľom tak rafinovane vymyť mozgy, že takéto rady ako ľudí rafinovane psychologicky zmanipulovať, nepovažujú za manipuláciu ale len za "nevinné" privádzanie ľudí k "Božiemu evanjeliu"!

Záverom
Katolícka cirkev na Slovensku už v minulosti zrušila extrémne fanatické a fundamentalistiké Hnutie nazaret, pretože to čo sa tam dialo bolo už prisilná káva aj pre samotných biskupov. Ale bohužiaľ samotní biskupi sa nepoučili z minulosti a vznikajú nové fanatické organizácie (=kresťanské spoločenstvá), ktoré by mali biskupi rovnako zlikvidovať ako Hnutie Nazaret.Author: dxm # FociGahi15
Cirkev2015-12-0319
-
 44% ( 6 people voted )
+
Varovanie oklamaným kresťanom: http://gloria.tv/media/4wbriujAKGV

filip # WyboCeci64
-
 60% ( 5 people voted )
+
2015-12-04 13:21:13 5b7f988e
PRÍKLAD FUNDAMENTALISTICKÉHO KAZATEĽA: Pavol Strežo

Pavla Streža treba ľutovať podobne ako psychiatrického pacienta. Je to pomýlený človek, ktorý za to nemôže. Problém je ale v tom, že takýto človek dokáže zničiť životy druhých ľudí tým, že ich zmagorí náboženským sektárstvom. Tu sa nejedná o srandy. Ten človek patrí do blázninca, druhým ľuďom môže veľmi ublížiť.

Pozrite si ukážku jeho kázania. Je to úplne psychopatické. Je z toho cítiť negatívne energia, človek z toho aj intuitívne cíti niečo nedobré, odpudivé, oplzlé a nečisté. Za tohoto človeka ručí a nesie zodpovednosť Katolícka cirkev (konkrétne miestny biskup). Je smutné ako je vedenie katolíckej cirkvi tolerantné k tomuto extrémistovi. (mimochodom všimnite si, že na pozadí je namaľovaný čert. Aspoň je vidieť komu tento človek slúži a čo je jeho symbol - rozhodne temné sily)

Pavol Strežo, tento psychopat, má veľký vplyv na celé Slovensko, lebo často vystupuje v kresťanskej televízii LUX - aj tam vymýva mozgy
dxm # FociGahi15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-04 14:54:34 5057d10a
Sekty oficiálne podporované Katolíckou cirkvou

Predchádzajúci článok o podobnej problematike
Read more: htt
p://dolezite.sk/Sekty-oficialne-podporovane-Katoli
ckou-cirkvou-8Za9LZ.html#ixzz3tMOlBvmgdxm # FociGahi15
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-12-04 14:59:24 5057d10a
dxm- veď ty ani nevieš rozlíšiť slobodomurármi vytvorených ekumenistov,ktorí dnes vlastnia RKC od katolíkov,tak koho chceš poučovať?:)
Strežo je tiež ekumenista a niuejdžák:)

filip # WyboCeci64
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-12-04 15:55:55 5b7f988e
Ná**ženstvá nemajú čo hľadať v 21. storočí. Bodka.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-12-04 19:01:02 d405c1fd
Katolícka cirkev by mala zrušiť tú najväčšiu manipulatívnu sektu - samú seba.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-04 19:35:15 3ec5f361
loading...
Pandemonie vy jste homosexuál? Co máte proti ženským v 21 století?
Zdenek # BohyVylo33
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-12-04 20:23:29 b2295d18
Zdenek, dakujem za podnetny napad... On je kazdopadne zoofil, pretahuje tulave macky... Doteraz som si myslel, ze tuto uchylku nadobudol v dosledku toho, ze ho zeny nechcu... Je velmi neatraktivny...

Je vsak celkom mozne, ze zeny nechce on a jeho nechcu chlapi, takze v skutocnosti je homosexualnym zoofilom...? :-DDD


sexuolog # DepyReso
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-12-04 20:56:26 25bb9742
RKC ešte nemôže byť zrušená.Musí pomôcť židom vytvoriť jedno spoločné náboženstvo NEW AGE ,kde si každý verí čo chce.
Pre bádateľa dxm: https://www.youtube.com/watch?v=qrrnUvmuM4Q

filip # WyboCeci64
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-12-04 21:44:06 5b7f988e
Fundamentalizmus...to je tiež zaujímavý pojem..skoro nikomu nejasný.Používaný...škoda že len v predovšetkým -- náboženskej terminológií..Významovo--pôvodne prekladateľsky je to nejednoznačné..Ale čo už... nájsť v kresťanstve .."fundament" hajajáj ...vojnové stavy na túto tému už boli .."pravo..slávny?" "RKC?" "Reformovaní? " ..To isté platí "serafin...?" " aškenáz..?""šíít? " "sunit?" a všetko jeden základ "fundamentálny" MONO...A nehovoriac o Výchoázijskom ...fundamentalizme....či neveriacich--- apriori--- tí tiež majú svoj FUNDAMENT..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-05 07:24:55 58d4289b
Pokiaľ by tieto /vyššie spomínané "rozdielnosti" / neexistovali ,o funtamentalizme by sa asi nehovorilo. Tým pádom "viackoľajnosť " sa potvrdzuje , dokonca je "žiadúco konkurenčneschopná".Ale má za následok--dáva do rúk --OPONENTOM --fundamentalizmu dôkaz ..že sa nejedná o nič "NEBESKÉ , VEĆNÉ," . Je to viera ...ako každá iná určite pominuteľná ...tak ako ľudia , ktorí to vymysleli a vymysli sa čosi novééé--iné---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-05 08:07:56 58d4289b
Autorovi od tzv. kresťanského fundamentalistu: Vám ešte nestačí čo sa deje? Ešte stále sa budete búriť voči tomu, ktorý Vás Stvoril? Čítajte čo čaká ľudí, ktorí sa rúhajú Bohu bez môjho komentovania- priamo z Bibile, Zjavenie Jána. 16.kapitola:
A počul som z chrámu veľký hlas, ktorý hovoril siedmim anjelom: Iďte a vylejte sedem čiaš hnevu Božieho na zem! Vtedy odišiel prvý a vylial svoju čašu na zem. A vyhodil sa odporný a zlý vred na ľuďoch, ktorí mali znamenie šelmy, a na tých, ktorí sa klaňali jej obrazu. A druhý anjel vylial svoju čašu na more, a obrátilo sa na krv, ako krv mŕtveho, a zomrela každá duša živá, ktorá bola v mori. A tretí anjel vylial svoju čašu na rieky a na pramene vôd, a obrátily sa na krv. A počul som anjela vôd, ktorý hovoril: Spravedlivý si, ó, Pane, ktorý si a ktorý si bol, ten svätý, že si to usúdil; lebo krv svätých a prorokov vylievali, a krv si im dal piť, lebo sú hodni. A počul som iného z oltára, ktorý hovoril: Áno, Pane, všemohúci Bože, pravdivé a spravedlivé sú tvoje súdy. A štvrtý anjel vylial svoju čašu na slnce, a bolo mu dané upáliť ľudí ohňom. A pálení boli ľudia veľkou páľou a rúhali sa menu Boha, ktorý má moc nad tými ranami, a neučinili pokánia, aby mu boli dali slávu. A piaty anjel vylial svoju čašu na trón šelmy, a jej kráľovstvo stalo sa zatemneným. A kúsali si jazyky od bolesti a rúhali sa Bohu neba od svojich bolestí a od svojich vredov, ale neučinili pokánia zo svojich skutkov. A šiesty anjel vylial svoju čašu na veľkú rieku Eufrates, a vyschla jej voda, aby sa prihotovila cesta kráľom od východu slnca. A videl som, že sa zjavili z úst draka a z úst šelmy a z úst falošného proroka traja nečistí duchovia, podobní žabám, lebo sú to duchovia démonov, ktorí robia divy a ktorí vychádzajú ku kráľom zeme a celého sveta, aby ich shromaždili do boja toho veľkého dňa všemohúceho Boha. Hľa, prijdem ako zlodej! Blahoslavený, kto bdeje a ostríha svoje rúcho, aby nechodil nahý, a aby nevideli jeho hanby. A shromaždili ich na miesto, ktoré sa volá hebrejsky Harmageddon. A siedmy anjel vylial svoju čašu na povetrie, a vyšiel veľký hlas z nebeského chrámu od trónu a povedal: Stalo sa! A povstaly hlasy a hromy a blesky, a povstalo veľké zemetrasenie, akého nebolo odvtedy, odkedy je človek na zemi, tak nesmierne veľkého zemetrasenia.
A to veľké mesto sa roztrhlo na tri čiastky, a mestá národov padly. I veľký Babylon prišiel na pamäť pred Bohom, aby mu dal pohár vína prchlivosti svojho hnevu. A zmizly všetky ostrovy, a vrchy sa nenašly. A na ľudí padal z neba veľký ľadovec ako centy. A ľudia sa rúhali Bohu pre ranu ľadovca, lebo bola veľmi veliká.


ihlavanda # LehiVimu27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-05 09:14:30 542f0f6f
Klop, ale ono slovo...sic variabilné, ale najvýstižnejšie pasuje práve k onému... k ná**ženstvu, slepote viery...aj pominuteľnosti mysle. Fndamentálny, bigotný... pre normálnu spoločnosť a zdravý rozum nebezpečný... Ale i pozitívny - modlári každého druhu... nekonečný zdroj smiechu, lol...lol...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2015-12-05 09:16:06 bc7b649f

Hm, áno, evanjelizácia prináša aj kontroverzné prejavy. Ale zásadný a asi neriešiteľný problém, že veda ani v 21. storočí nevie, a pravdepodobne ani nikdy nebude vedieť dať odpoveď na ten najzákladnejší rébus, ako táto galaktická psychiatria vznikla. Preto konečný verdikt asi tak za rohom, ako Godot v divadelnej hre Čakanie na Godota. Takže či chceme alebo nie, transcendencia nás bude vždy nejako sprevádzať. Preto si myslím, že veľkým úspechom civilizácie by bolo, keby sa našiel nejaký obojstranne pokojný spôsob spolunažívania, ako sa o to pokúsili onoho času aj Ratzinger a Habermas. Možno v kútiku duše si jeden o druhom mysleli, že si ch.j bratu, ale sľubné, že aspoň v "priamom" prenose sa nechceli navzájom oskalpovať.


Kto má záujem, tu je o tom viac:


https://www.postoj.sk/2995/recenzia-habermas-ratzi
nger-pozvanka-na-dialog?fb_action_ids=412254148868
414&fb_action_types=og.recommends


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-12-05 09:50:50 42f951d8
FcKensie- odpoveď na tvoj rébus sa dozvieš,keď posledný krát vydýchneš a tvoje mudrovanie skončí navždy.To už bude ale neskoro:)

filip # WyboCeci64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-05 16:51:22 4e62cc26
FcKensie- odpoveď na tvoj rébus sa dozvieš,keď posledný krát vydýchneš a tvoje mudrovanie skončí navždy.To už bude ale neskoro:)

filip # WyboCeci64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-05 16:51:43 4e62cc26
No, aspoň nebudeš sám
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-05 17:14:27 42f951de
Lol, šaškov, ako je Filipko mám rád. Tak som sa nasmial na opakovanom výgrcku toho kostolného trtka, až musím ísť na čerstvý vzduch. Napokon, už sme sa aj tak zvolali...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-05 17:24:34 bc7b649f
Prečo tak "okato znalostne"...filip64.. Vy to skade viete: .."..rébus sa dozvieš, keď posledný krát vydýchneš..."Vy ste si to niekde overoval ,či to je vyhrážka ...samozrejme hodná na posúdenie právnikovi ..pre ohrozovanie , alebo Váš výklad istých dogmatických tvrdení hodných znalca tak trochu "vedomostne podprahového".Skúste sa zaradiť ...lebo pasujete na každú alternatívu...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-05 18:18:34 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jede   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0315 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage