Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

VYBUDUJME SOCIALIZMUS!


VYBUDUJME SOCIALIZMUS!

Svojho času som bol zufalý. Mal som pocit, že je nás strašne málo. Ľudí, ktorí veria, že prosperita a spokojnosť vzniká v slobodnej spoločnosti dobrovoľnou kooperáciou. Minimálne som si to určitú dobu myslel.

Spolužiak by najradšej stanovil minimálnu mzdu povinne pre všetkých zamestnávateľov na úroveň 1000 euro. Sused zase obhajoval konfiškačné zdanenie pre každého, kto si podľa neho žil nad pomery (podľa neho v podstate všetci v paneláku). Starý otec by najradšej zakázal predaj všetkých nehnuteľností cudzincom, či už sa jedná o niekoľko hektárový pozemok, alebo iba o zdemolovanú garzónku. A z médií utvrdzovali národ v národno-socialistickom šialenstve politici a ‘nezávislé‘ osobnosti.

Ešte pred nedávnom som mal pocit, že po nesmelom nadýchnutí k slobode, ktoré priniesol november 89 nás nevyhnutne zahalí ťaživá deka regulácií a sociálneho inžnierstva. Už som sa ale ukľudnil. Chcete vedieť, čo ma dostalo naspäť do duševnej rovnováhy?

Začal som si všímať ako sa ľudia skutočne správajú a nielen ich verbálne proklamované názory.

Spolužiak, mzdový regulátor, nakoniec zobral výrazne podhodnotenú prácu v konzultantskej firme, pretože mu ponúkli okamžité nasadenie na projekt v cudzojazyčnom prostredí. Po dvoch rokoch im zamával na rozlúčku a dnes už zarába pár tisíc eur v nadnárodnej korporácii. Sused, progresívny zdanovač, prešiel na živnosť čisto kvôli daňovej optimalizácií a teraz chodí odo mňa pravidelne v marci dramkať bločky za benzín.

A starý otec? Ten nakoniec predal chalupu nejakým Čechom, lebo jednoducho ponúkli najvyššiu cenu.

Zistil som, že ani vzťah ľavicovo liberálnych osobností k socializmu nieje až taký priamočiary. Najväčší obhajca verejného školstva v Spojených štátoch, herec Matt Damon, dal svoje deti nakoniec do súkromnej školy.

 

A prototyp slovenského salónneho socialistu, Michal Havran mladší, pracoval svojho času vo Francúzsku na čierno. Použijúc Michalov vzletný slovník, Havran sťa lstivý mrchožrút hostil sa na plodoch práce francúzskych pracujúcich, jeho nenásytnosti napospas vydaných. Ale u mňa má za to jedno bezvýznamné plus. Po týchto zisteniach ma ovládla eufória, pretože som si uvedomil, že socializmus bez skutočných socialistov nehrozí.

Ale jedna otázka zostala tak trochu vysieť vo vzduchu. Prečo sú ľudia, čo sa denno-denne úplne prirodzene rozhodujú v prospech voľného trhu, verbálne tak socialisticky nastavený? Nefunkčnosť a neprirodzenosť centrálne plánovanej ekonomiky je predsa tak zrejmá, že ju už postrehol snáď každý. Alebo existuje niekde fungujúci socializmus, ktorý som si nevšimol?

A vtedy som si uvedomil, ze robím bežnú chybu. Pri hodnotení socializmu sa zameriavam na výsledky práce našich ľavičiarov z povolania. Či už sú to politici, alebo intelektuáli, obe tieto skupiny maju riadne prehnanú predstavu o svojich schopnostiach. A s týmto mentálnym nastavením si stanovujú ciele na úrovni ich predimenzovaného ega.

Ak prerozdeľovať, tak minimálne polovicu hrubého domáceho produktu. Regulovať aspoň jedno celé hospodárske odvetvie. Do plánovania zahrnúť povinne, bez opýtania a pod hrozbou väzby celú republiku. A nestačí im už ani to. Prerozdeľovanie idú rozbehnúť na nadnárodnej úrovni, aj keď výsledky na tej národnej sú dnes také tristné.

Ak ale opustíme ambiciózny svet čistých platónskych ideií Eda Chmelára, nájdeme svet bežného človeka. A tu som objavil socializmus funkčný.

Ako ináč nazvať mechanizmus rodiny? Kde niektorí členovia spoločenstva prispievajú všetkými svojími príjmami do společného (otec), zatiaľ čo iní (deti) sú len čisto nákladovou položkou. Kde zdroje direktívne prerozdeľuje prirodzená autorita (manželka) a čistý prispievač jej rozhodnutia rešpektuje (aj keď si tento stav často ani neuvedomuje).

Keď som pochopil, že mechanizmus rodiny je prototypom fungujúceho socialistického spoločenstva, naraz som začal o podobné príklady zakopávať. V našom rekreačnom frisbee manšafte platia zarábajúci hráči násobne vyššie členské ako študenti a deti školopovinné. A ani taký voľnotrhový jehovista ako ja nefrfle, keď zaplatí plné členské a nakoniec mi pracovné povinnosti a zranenia nedovolia navštíviť ani jeden tréning.

A moja obľúbená zelená hliadka. Dobrovoľníci, ktorí pravidelne upratujú bratislavské sídliská. Investujú prostriedky, čas a námahu, zatiaľ čo jedinou odmenou je ten pocit na nezaplatenie, keď sa vrátia na poupratované miesto a odpadky sú späť. Nech mi nikdo netvrdí, že bez vynútenej solidarity, by sa z ľudí stali individualistickí egoisti.

Čím sa líši tento spôsob socializmu od jeho nefungujúcej verzie z marxistickych letákov? Jeho esenciálnou vlastnosťou je dobrovolnosť. To je alfa a omega nastavenia vzťahov, ktoré vyústia do fungujúceho prerozdeľovania.

Štátni úradníci pre mňa pripravili niekoľko benefitov, ktoré ako by z oka vypadli vyššie spomínanému príkladu s frisbee teamom. Za koncesionárske poplatky mám prístup k televizií, ktorú nepozáram. Platím si poistenie v nezamestnanosti, ale ak som bez práce, tak na žiadny úrad po peniaze nechodím. Jediným rozdieľom oproti frisbee tréningom – ktoré si rovnako platím, ale na ne nechodím – je spomínaná dobrovoľnosť. A poviem vám, moje vnútorné nastavenie je v oboch v podstate rovnakých situáciach diametrálne odlišné.

Z dobrovoľnosti sa odvíjajú ostatné charakteristiky, ktoré odlišujú funkčné prerozdeľovanie od nefunkčného. Dobrovoľný socializmus má svoje kapacitné limity, ktoré nepresiahne. Počet detí v rodinách väčšinou koreluje so schopnosťou rodičov svoje ratolesti uživiť. Počet členov dobrovoľného športového tímu má tiež svoje hranice.

Tie hranice sú stanovené prehľadnosťou finančných tokov. Akonáhle budú mať členovia dobrovoľného socialistického spoločenstva pocit, že sa prerozdeľovanie stáva neprehľadným a zneužiteľným, stráca sa krehká dôvera, ktorá komunitu drží pohromade. Preto sa dobrovoľný socializmus nikdy nevymkne spod kontroly. Ak je potrebné presvedčiť participantov bez hrozieb uväznenia, transparentnosť je klúčová.

V akom kontraste je opísaná skutočnosť s dnešnou realitou násilného prerozdeľovania. Je úplne nemožné zhodnotiť oprávnenosť štátnych výdajov. Majú sa politici voziť v bavorákoch, alebo stačia fábie? Je medzinárodná konferencia na pôde Slovenskej akadémie vied zmysluplná? Treba postaviť novú budovu Národného divadla, alebo stačí tá stará? To nevie zhodnotiť nikto.

Ak mi teda bude v budúcnosti znova nejaký známy rojčit o centrálnom plánovaní, prerozdeľovaní a socializme, nebudem sa mu už snažiť jeho názory vyvracať. Moja reakcia bude nasledovná. Ak socalizmus, tak len ten dobrovoľný.

Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2014-04-1011
-
 58% ( 2 people voted )
+
Výstižný ilustračný obrázok do kvízu o cenu minimálnej mzdy. Je tam vyobrazená:

A. Klasická Anna proletárka na dobovom volebnom plagáte "voľte číslo 3!"
B. Nadežda Krupská s výstižným gestom adresovaným V. Uľjanovovi - L. po tom, čo ho nakazila luesom
C. Upratovačka Melicharová ďakujúca za minimálnu mzdu zamestnávateľovi Jonášovi

Ja len dodávam, že s takými svalmi ten -izmus nevybudujete...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 59% ( 17 people voted )
+
2014-04-10 13:29:34 bc7b649f
Autor,----Skús vyhlásiť dobrovoľnú brigádu na upratovanie okolo domu,či rieky! Potom uvidíš načo ti bude zaviesť NIEČO dobrovoľné.Viď. dobrovoľníkov z bratislavského sídliska.Už len ten socializmus,čo si si všimol. Ľavičiari a pravičiari,či tých nespomínaš? A tých mrchožrútov ,ojojój ,koľko ich je na Slovensku.Ani do Francúzka nemusíš.A päťčlenná rodina,kde dobrovoľne každý prispeje do domácnosti?Určite sa taká nájde ale tá rodina je FUNGUJÚCA.Tu niečo funguje?Len tým mrchožrútom sa darí.-----No a ty mu dáš ešte plus .


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-04-10 14:06:13 4e625c3e
Chyba hneď v prvej vete. My nežijeme v slobodnej spoločnosti, ani v EÚ ani v USA, ani nikde inde vo svete. Svetu vládnu súkromné finančné korporácie, ktoré ovládajú politiku a diktujú podmienky štátom bez súhlasu občanov a proti vôli občanov. Občan je bezmocný a bezbranný, dokonca sa razí trend odobrať ľuďom všetky zbrane. Toto spoločenské zriadenie sa volá korporátny fašizmus a ľudia žijú vo finančnom otroctve svetového jednotného finančného systému Rothschild a spol., v ktorom blahobyt rovná sa dlh. Na západe sa tento systém formoval storočia, u Slovanov im bol nanútený a počiatkom bola Židoboľševická revolúcia financovaná súkromnými osobami z USA a Európy, prípravy na ňu trvali nejaký rok, podobne ako sme svedkami na Malej Rusi, dnes zvanej Ukrajina.

Slovania žijú dodnes v režime, ktorý si nevymysleli a nechceli, ale aj tak sú na tom lepšie ako Indiáni v Amerike, ale môžu dopadnúť aj horšie, film života beží.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 74% ( 13 people voted )
+
2014-04-10 14:47:14 5faaebfb
O tom "socializme" sa drizda a drizdá! Nesloboda, nízka produktivita, množstvá excelentných potentátov , dokonca "politických nespľahlivcou" a iných vadnejších --do dnes excelente sa prezentujú! Ale ---nikto nemal problém si čosi zarobiť.. nežobralo sa... boli slušne aj vzdelaný... vychováli deti aj po tri... a --len mandarínky a banány ---spolu s cestovaním do "nejakého" Osterajchu... chybovalo... Ale čo už... naj hanba už nežije --ešte že to letisko v Prahoch...A demokracia do zošalenia....
Klopi # HavaMeje90
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-04-10 17:05:47 58d4289b
Ešte pre autora,----[Alebo existuje niekde fungujúci socializmus, ktorý som si nevšimol?]Fungoval. Ak si v tej dobe žil tak si ho možno aj ty pomáhal "ROZŠTRNGAŤ"

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 18:04:56 4e625c3e
Jambo: Ak si myslíš že to čo tu bolo do r. 89 bol fungujúci socializmus tak by si mal rýchlo zmeniť psychoterapeuta.
(Nebolo to ani socializmus a ani fungujúce)

General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 18:40:17 55e54541
loading...
Ja ti nevim, ale jestli ti prijde funkcni system,ktery v CR nadelal dluhy statu 2 bil., dluhy obcanu okolo 1,2 bil., dluhy firem taky neco okolo 1,2 bil. tak pak nevim co je to funkcni system :-D
creck # NafyQyji50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 19:24:41 5e71bb45
---- Dženeralo .. militare Guderian ... ne skúšaj te --ani zo srandy čosi tvrdiť o socializme---nejakom! Nebolo toľko nešťasných --nevzdeláných -- hlupákov----dnešného typu.... Vážho!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 19:33:50 58d4289b
creck,---Ak myslíš dlh ktorý bol za socializmu,najprv mi vymenuj štáty bez dlhov.Potom mi prezraď,koľko z toho dlhu už splatil vysnívaný kapitalizmus,alebo o koľko ešte dlh vzrástol.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-10 22:11:20 4e625c3e
No, toto sa mi páči!Guaderian.Ty si vážne myslíš to, čo píšeš, alebo si teraz vyšiel zo škôlky? Ďalej nekomentujem, zamysli sa! Creck, máš pravdu, tento skorumpovaný systém nie je vysnívaný! Klopi, drž ich na uzde, keď nie som tu! :-) Jambo, držíš sa, stále dobrá úroveň! A ak dakto nevie, tak Jambo je mimoriadne sympatické dieuča! To u je naschvál! Všetkým pekné uvažovanie a šikovné komenty!

Interbulo # HacoSyfi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-11 01:18:19 58d42498
Zvláštne, že Definitiva žije v neslobodnej spoločnosti a vypisuje balasty bez toho, aby ho za ne ktokoľvek vohnal do klietky. Veľmi zhovievavá nesloboda, nečiní sa. Finančné korporácie nevládnu nikomu, len plnia vaše priania, vaše závistlivé oči hltajú najnovší tovar a kto vám požičia? Žeby zvedaví a sebeckí príbuzní?
Finančné korporácie by nanajvýš mohli vládnuť vašim vášňam, ktoré presvedčivo podchytili, presviedčať vás, že oni majú prostriedky, za ktoré sa splnia vaše sny. Požičať si peniaze znamená vládu? V akom svete žijete? Bančička dobehla s kanónom, aby kohokoľvek prinútila si požičať, aby mohli zo zákazníka vysať dušu? Prečo by niekto, kto usúdil, že spotrebu nemieni odkladať na vzdialenejší čas, nemohol podpísať úverovú zmluvu? Čo ste vy vôbec za ľudia, nielenže by ste chceli plánovať druhým ich životy, dokonca zneužívate ich prípadnú núdzu, bez ich súhlasu a bez pomoci im na šialenú propagandu.
Korporátny fašizmus bez fašizmu a zväzkov prútov a s občasným výnosným obchodom na úkor vlády, v prospech 1, či 2 korporácií, rovnako v prospech sedliakov, učiteľov, cestujúcich, úradníkov, starostov, plytvania, rozhadzovania, a na strane mnohé, takmer všetky korporácie nikdy nevyužili výhody, a napriek tomu ich boľševici zaradili do názvu politologického nezmyslu.
Etatisti, čo ste zbabelci, napíšte jasne, že závidíte, že z výpalného občas naryžujú aj druhí, ktorých je ale málo v spoločnosti, tak si myslíte, že ľahšie vzbudíte nenávisť, ako vraj občanom prikazujú súkromníci, bez ich súhlasu a proti ich vôli.
Smiešni ste vy otroci, ak dočasná dlžoba je otroctvo, tak chamtivosť, požívačnosť je čím?
Čo má Židoboľševická revolúcia spojité s korporáciami, definitíva, vymeň ihlu na gramofóne, alebo požiadaj o najnovšie príručky, pretože je síce pravda, že istí jednotlivci financovali Lenina a jeho bandu, ale súkromné vlastníctvo bolo zrušené, aj koncesie podnikateľov zo zahraničia. Jedinou korporáciou bola vláda, ktorá vlastnila úplne všetko, nie rudoštít.
Malá Rus, dnes zvanej Ukrajina–územie na ukrajine sa volalo rus, rieky sa volali rus, územie ukrajina, aj ruska mali milióny názvov, ktoré sa vzťahovali na celok, čiastku celku, prekrížené celky, prechodné celky, dočasné celky, to poúča rozum, že čo sa dnes volá ruskom, v odlišnosti od pomenovania ruského jazyka nie je totožné s ruskom, rusou v minulosti. Územie dnešnej ukrajiny by sa mohlo nazvať hoci aj chazarskom a znamenalo by len toľko, že meno dnes nie je menom včerajška. Ukrajina je rusou, ak by sa pomenovala dnes, ale v minulosti ňou bola, aj keď nie výlučne jediným pomenovaním.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-11 03:29:21 b228d3b0

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
o   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Moje zkušenost svobodně vzdělávaného člověka


Moje zkušenost svobodně vzdělávaného člověka
O domácím svo­bodném vzdělávání či unschoolingu koluje široké spektrum názorů, negativních i pozitivních, od těch, kteří jej nikdy nezažili až po ty, kteří jsou právě v ...
Za hranice představivosti
VIDEO: TURECKO JE ZMÍTÁNO NEPOKOJI
AKO ROBÍ WAZE NAŠE CESTY BEZPEČNEJŠIE AKO POLÍCIA

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0325 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo