Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

VIDEL SOM PEKLO


VIDEL SOM PEKLO

ANTE-INFERNO

Po čase sa znova ozval štát. Tentoraz Všeobecná zdravotná poisťovňa. Pri otváraní obálky som postrehol, že sa mi trasú ruky. Zvyčajne sa netrasú ani pri cvičnej streľbe na pohyblivé terče z Mark XIX Desert Eagle.

Teraz sa ale chveli, a nečudo. Veď len pred dvoma týždňami som zaplatil Bašternákovi zopár tisícok eur na daniach (plus šesť stovečiek povinne do Literárneho fondu trest od štátu za to, že sa živím tvorivou činnosťou). Otras ešte úplne neodoznel.

Tušenie ohľadom listu nesklamalo. Mindfuck hneď v treťom riadku. Obsahom oznámenia formulovaného vysoko vycibreným, priam majstrovským stupňom nezrozumiteľnosti, bola informácia o zvýšení sumy preddavku. Fajn, nič prekvapivé šokovka by to bola, keby išlo o zníženie. Ibaže ozajstnou pointou listu bola iná informácia.

Chýba aj čiastočná úhrada mesiaca december 2016 svietil posledný riadok. Len tak mimochodom, aby sa nepovedalo. Pod tým už len podpis a pečiatka.

Zhmotnená rafinovanosť, naznač, ale neprezraď. Keď vyzradíš tajomstvo, je po zábave.

Vedel som, že ide do tuhého. Pre istotu som skontroloval aj zadnú stranu papiera, či sa tam nenachádza logická informácia o tom, koľko mám teda doplatiť a akým spôsobom. (Spôsob úhrady by síce nemal byť problém, ale po skúsenostiach so štátom som tušil, že by to zároveň mohol byť problém. Hrátky s porušovaním aristotelovského logického zákona o vylúčení tretieho patria do štandardnej výbavy štátnej mindfuck metódy. Nejaký Kafka o tom napísal román.)

Nenašiel som žiadne upresnenie, iba výzvu, aby som v prípade akýchkoľvek otázok neváhal a volal pracovníčke Kovalčíkovej, ktorá vec vybavuje.

Lenže som váhal. A dlho. Morila ma predtucha, že ozajstný mindfuck sa ešte len začne, toto bola iba predohra.

Utrel som si z čela pot a vyťukal číslo.

Nebudem napínať bolo to peklo.

Zhruba takto (true story):

"Dobrý deň, prišlo mi oznámenie o nedoplatku. Ale v tom liste chýba informácia, koľko a kde mám doplatiť."

"To tam nemôže byť uvedené."

"V poriadku," nechcel som vedieť podrobnosti.

"To tam nemôže byť uvedené kvôli bezpečnosti. Lebo listy sme posielali obyčajne a nie doporučene."

"Dobre," hral som chápavého. Pátrať po logike by bola smrteľná chyba. "Tie listy, ktoré ste písali a posielali za peniaze daňových poplatníkov, neobsahujú informáciu, ktorú poplatníci potrebujú, aby vám mohli zaplatiť. Preto vám vo svojom produktívnom čase, namiesto zarábania na svoj aj váš plat, volám, aby som zistil, koľko mám teda doplatiť."

"To voláte, aby som vám povedala, koľko máte doplatiť?"

"Áno, preto volám. Je to napísané v tom liste."

"To vám nemôžem povedať."

Zaťal som zuby, zapraskalo mi v sánke. "Prečo mi to nemôžete povedať?"

"Kvôli bezpečnosti. Nemôžem do telefónu."

"Kvôli koho bezpečnosti?"

"Vašej."

"Ako ohrozí moju bezpečnosť, keď mi poviete, koľko mám doplatiť?"

Zaváhala, ale rýchlo sa vynašla: "To neviem."

"Tak mi to povedzte a ja doplatím."

"To vám nemôžem povedať. Na to je zákon."

Vzdajte sa všetkých nádejí, vy, ktorí vstupujete, chodil mi po mysli Dante. "Tak čo mám robiť?" dostal som zo seba.

"Príďte na pobočku."

"Nemám čas. Potrebujem pracovať a zarobiť nám obom na plat."

"Môžete sa prihlásiť do elektronického systému, tam si vyhľadáte nedoplatok. Ale musíte pozerať december 2015. Tam máte január. Je to síce december 2016, ale v našom systéme je to obdobie október až december 2015, tak tam pozerajte, ťažko sa to hľadá."

"Ako sa prihlásim do systému?" osekával som informácie na to najpodstatnejšie.

"Musíte písomne požiadať o grid kartu. Poštou vám príde, do mesiaca. Ale treba osobne prevziať."

Položil som telefón, zrušil hovor a išiel sa vydýchať na balkón.

INFERNO

Hieronymus Bosch triptich Záhrada zemských rozkoší, časť Peklo

Tam mi napadlo, že ak sa mi v dohľadnej dobe, nedajbože, niečo prihodí, namiesto ošetrovania budem musieť riešiť, ak budem pri vedomí, problémy s nedoplatkom na poistnom. Toto bude všetkých zaujímať, to bude alfa a omega, nie moje vyvrtnuté koleno.

Deň bol už tak či tak v prdeli, zbytočne odkladať. Vyšiel som z domu, nasadol do auta a išiel na pobočku.

Žiadne parkovacie miesta vyhradené pre klientov, krúžil som okolo bloku pätnásť minút.

Nakoniec sa mi podarilo odparkovať. Asi na prechode, ale už mi bolo všetko jedno.

Vošiel som do pobočky, ľavá ruka zovretá do ochranného znamenia pred diablom. Nepomohlo. Pani Kovalčíková za okienkom vyzerala, akoby sa práve vrátila z punk rockového festivalu líznutého grungeom čo by inak nevadilo, ale v prípade štátnej inštitúcie narábajúcej s mojimi peniazmi mi to na pokoji nepridalo.

"Dobrý deň," pozdravil som a predstavil sa. "Prišiel som kvôli tomu nedoplatku, čo mi cez telefón nemôžete povedať."

Tvár sa jej rozjasnila, v zreničkách zablyslo vedomie. Pamätala si rozhovor spred dvadsiatich minút pekný výkon.

"A čo potrebujete?" vypálila bez výstrahy.

"Potrebujem zistiť sumu toho nedoplatku, aby som vám mohol zaplatiť."

"Aha, už viem," prikývla.

Tiež som prikývol, šťastne som sa usmieval.

"Meno?"

Znova som sa predstavil. Išlo to ľahko, veď to bolo do tretice, nevyšiel som z cviku. Netreba čakať veľa, hodnota za peniaze.

Vyhľadala ma v systéme, z ktorého dýchala funkčnosť a priateľskosť leta 1996. Odhadujem, že bol z predminulého roka a stál aspoň 150 miliónov eur.

Pani Kovalčíková sa však nedala odradiť, so stiahnutým obočím a výrazom jazdca Autodromo Nazionale Monza našla požadovanú informáciu.

Obzrela sa naľavo-napravo, naklonila sa k okienku, rukou mi naznačila, aby som sa tiež naklonil bližšie.

Preglgol som, srdce sa mi rozbúšilo. Atmosféra zhustla, bolo zjavné, že sa bavíme o nezanedbateľnej čiastke.

Naklonil som sa tesne k okienku a natočil hlavu, aby som dobre počul.

"Tridsať centov," zašepkala.

Zatmelo sa mi pred očami. "Prosím?" zachrčal som.

"Tridsať centov máte nedoplatok."

...

Z výpadku som sa prebral po pätnástich minútach, pamätám si iba záblesky. Niečo som kričal a udieral čelom o sklo. Pani Kovalčíkovej to bolo smiešne, obraz jej rozškľabenej tváre sa mi zaryl do mozgu. Pobavene krčila plecami ako dôležitá osoba a dohovárala mi, že dôslednosť je zásadná, nemožno z nej poľaviť.

Pripomenul som jej šialené rozkrádanie verejných zdrojov Všeobecnej zdravotnej poisťovne, maséra Kostku, tetu Anku a minuloročnú rekordnú stratu našich peňazí.

To ju netrápilo, vôbec jej to nekazilo náladu, nie je to jej starosť. Zato buzerácia tých, čo celý "podnik" financujú, je jej starosť, bude sa v nej vyžívať a robiť ju naschvál kedykoľvek dostane príležitosť. Sršalo jej to z očí, stavil by som stovku, že to má v to-do liste životných cieľov a ambícií.

MESTO DÍTA, LUCIFEROV TRÓN

Dohra na pokladni, kde som nedoplatok zaplatil, prebiehala takto:

"To ste tých tridsať centov aj inak mohli uhradiť," oznámila mi pokladníčka.

"Ako inak?"

"Cez telefón vám mohli povedať presnú sumu. Nemuseli ste sem chodiť."

"Nemohli, na to je zákon," odvetil som chladne a pomaly. Bolelo ma narazené čelo aj celý človek.

"Naše referentky nemohli, ale keby ste zavolali na call centrum, tam by vám presne povedali."

"A to mi pani Kovalčíková nemohla povedať, že mám zavolať na call centrum a tam mi povedia, čo mi ona nemôže povedať?" strácal som sa v tom.

Nepotreboval som počuť odpoveď. Jasné, že mi to pani Kovalčíková mohla povedať. Lenže to by musela mať aspoň elementárny záujem o prácu, ktorú robí. A zároveň by nesmela vlhnúť z buzerovania platcu.

Duševná výbava, aká je u zamestnancov našich štátnych inštitúcií a úradov veľmi zriedkavá. (Česť výnimkám. Zažil som, môžem dosvedčiť, že existujú asi tak, ako existujú aj príslovečné čierne labute.)

SKÚSENOSTI Z BOJOVÉHO POĽA

Dajme to do čísiel. Štátom vynútená komunikácia ohľadom nedoplatku 30 centov (vznikol kvôli akejsi dohode na jednu prednášku v roku 2015), mi ukradla dve hodiny z produktívneho času.

Za ten čas by som napísal zhruba päť strán textu, čo predstavuje reálnu hodnotu cca. 150 eur. Vyše polovicu z tejto sumy by si zobral štát (aj samotná poisťovňa) na rôznych daniach a odvodoch. Vďaka idiotskému byrokratickému systému a zamestnankyni štátnej inštitúcie táto hodnota nevznikla. Čas aj to, čo sa v ňom mohlo vyprodukovať, sú nenávratne stratené, ukradnuté.

Zbytočnosť a neefektivita, ktorá, keby som ju aplikoval na vlastné podnikanie, by ma za pár mesiacov priviedla do krachu.

Koľko paní Kovalčíkových je v byrokratických štátnych inštitúciách? Len táto jedna a len v mojom prípade spôsobila škodu 150 eur. Jasné, stratí sa to, nič to nie je. Však muklovia, čo to celé platia, aj tak vyprodukujú, peniažky pritečú. Nič to však nemení na fakte, že dnes pani Kovalčíková len v tomto jedinom prípade znegovala vznik hodnoty 150 eur. Akú antisumu pri takejto výkonnosti dosiahne za deň? Tisíc, dvetisíc? Ak je vo forme, možno aj päťtisíc eur.

Koľko takých paní Kovalčíkových nastupuje každý deň do práce? Určite to nie sú desaťtisíce, skôr státisíce.

Na jednej strane vytvárajú horibilné straty negovaním a brzdením produktivity, na druhej sú za túto anti-prácu dobre platené z toho zvyšku, ktorý sa muklom napriek ich sabotážnej činnosti podarí vyprodukovať.

Štát je vždy výpalník, ale náš štát pod vedením súdruha, socialistickej suity a byrokraticko-úradníckeho tímu snov, aký sa podarilo naverbovať (zámerne používam tento výraz, lebo ide o ľudský útvar rozmerov Napoleonovej armády útočiacej na Rusko) za posledné desaťročie, je najhorším možným typom výpalníka.

Zaujíma ho výhradne a čisto príjmová stránka. Všetku svoju pozornosť, silu a energiu zameriava na to, vyžmýkať z vás peniaze. Nič iné ho nezaujíma.

Bezpečnosť? Fuck you, pay me.

Kvalitné školstvo, zdravotníctvo, súdnictvo, infraštruktúra? Fuck you, pay me!

Vymožiteľnosť práva a zabezpečenie dodržiavania aj iných zákonov než tých, ktoré od ľudí a firiem žmýkajú peniaze pre štát? Fuck you, pay me!!!

Niektorí výpalníci vám za peniaze vymožené násilím poskytnú ochranu. Keď už nič iné, aspoň máte komu zavolať, keď sa vyskytne problém. Iným výpalníkom je to úplne jedno. Ak sa na nich obrátite s problémom, odrazu máte namiesto jedného problému, dva. Presne takto sa dnes správa slovenský štát. Dodržiavanie zákonov, z ktorých sa preň nedajú vyžmýkať peniaze, je kontrolované a vymáhané veľmi laxne. Ich porušovanie je v podstate tolerované.

Náš štát pod súčasným vedením zúžil používanie svojich mocenských pák výhradne na tie zákony, z ktorých možno vyžmýkať nejaké peniaze pre samotný štát.

Záujmy ako vaša bezpečnosť, občianska spokojnosť či poskytovanie protihodnoty, sú mu vonkoncom ukradnuté. Na drzovku a čoraz otvorenejšie.

Akákoľvek snaha reformovať náš štátny aparát a jeho inštitúcie je ekvivalentom toho, prísť za zlým výpalníkom a snažiť sa ho presvedčiť, aby bol odrazu dobrým výpalníkom zaujímajúcim sa o potreby tých, ktorých vypaľuje.

Každý člen vedenia Progresívneho Slovenska by si to mal skúsiť.

Treba si vyhliadnuť toho najhoršieho výpalníckeho zmrda v okolí. Vôjsť za ním do pajzlu, pretlačiť sa cez jeho pešiakov, posadiť sa oproti nemu a povedať: "Dobrý deň. Čo keby ste od dnes poskytovali hodnotu za peniaze? Žime v najlepšom z možných svetov!"

Veľa šťastia, nech vás sila sprevádza...

Ak sa vám zdá príklad absurdný, zrejme si myslíte, že medzi týmto typom výpalníka a štátnym molochom v jeho dnešnej podobe je nejaký principiálny rozdiel. Neverte tomu.

Navyše, naverbovanú armádu zlých úradníkov nemožno iba tak vyhodiť a vystriedať dobrými úradníkmi.

Nedovoľuje vám to legislatíva, ani reálne možnosti preriedeného ľudského pracovného fondu na Slovensku. Nejsou lidi.

Môžete jedine rušiť, zmenšovať, osekávať a decentralizovať všetko štátne, čo sa dá. Hoci tým riskujete, že vytvoríte malý a efektívny štátny aparát, ktorý vás raz uhryzne do zadku a možno oveľa ostrejšími zubami, než ten veľký, ťažkopádny a neefektívny. So štátom je to vždy riskantná hra.

Pani Kovalčíková je len ilustračný príklad, ktorý sa sám ponúkol. V štátnej správe, podnikoch a inštitúciách sú rovnako hojne zastúpené aj mužské ekvivalenty.

PS.
Počujem hlas z budúcnosti: "Keď sa ti nepáči, choď si do súkromnej poisťovne a k súkromnému doktorovi, libertarián zasratý! Prečo si vlastne ešte v štátnej?" Intenzívne zvažujem. Nateraz všetko zdravotné, čo sa dá, a čo zvládam, riešim súkromne. V prípade vážnych, dlhotrvajúcich a nákladných diagnóz však pravdepodobne aj tak skončím v štátnom zariadení (neodvádzať zdravotné poistenie plus pomernú čiastku dane, a namiesto toho si na zdravotné záležitosti šetriť v plnej výške súkromne totiž nemôžem). A v takom prípade v tunajších podmienkach naozaj nechcem riskovať vysoko pravdepodobný fuck up vyplývajúci z komunikácie medzi štátnym sektorom napr. cez niektorý klon pani Kovalčíkovej a súkromným sektorom. Navyše v prostredí, kde sa základné podmienky vzťahov súkromného a štátneho neraz menia zo dňa na deň čisto na základe toho, aký populistickejší návrh sa niektorému súdruhovi prisní. Zároveň človek nikdy nevie, ktorý z minulých vlhkých snov sa náhle oživí.Author: Jozef Karika # FitoPeme93
Slovensko2017-04-0512
-
 67% ( 26 people voted )
+
https://vimeo.com/211646714
kchazar # HidaBada12
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-04-06 10:46:34 b989128a
aj keby to vsetko tak neprebiehalo, vdaka autorovi za skvely zazitok z jeho vycibreneho pera.

rafael # RusyNecu46
-
 54% ( 3 people voted )
+
2017-04-06 11:42:29 55d89f5b
:-DDDDD

Tak toto je naozaj skvela ukazka imbecility slovenskych libertarianov/menejstatovcov... Vsetko statne je na hovno, vsetko statne treba sprivatizovat, len co je sukromne, moze byt dobre, statna zdravotna poistovna, hotova tragedia, aleeeee... citujem:

"V prípade vážnych, dlhotrvajúcich a nákladných diagnóz však pravdepodobne aj tak skončím v štátnom zariadení (neodvádzať zdravotné poistenie plus pomernú čiastku dane, a namiesto toho si na zdravotné záležitosti šetriť v plnej výške súkromne totiž nemôžem)." :-DDDDD

Inymi slovami, sukromne zdravotne poistovne a sukromne nemocnice su fantasticke, ale len dovtedy, pokial libertarian neochorie, nemusi ist k lekarovi a nemusi byt lieceny... Ak libertarian ale ochorie, vtedy je okamzite najlepsia statna zdravotna poistovna a statna nemocnica... :-DDDDD

Karika ale povinnu libertariansku jazdu absolvoval na vybornu... Zakomponovanim do textu vsetkych anglickych vyrazov, ktore poznal, demonstroval oddanost veci americkeho patriotizmu a v sulade s libertarianskym principom neagresie a druhym dodatkom americkej ustavy, nezabudol tiez poodhalit svoju fantaziu o byti jednym z pistolnikov americkej Delta Force... Prave ti pouzivaju nim spomenutu, v sucasnosti mozno najsilnejsiu a tym padom samozrejme aj najvacsiu a najtazsiu, izraelsku pistol Mark XIX Desert Eagle... Kaliber 12,7 mm, dlzka naboja 40,9 mm, hmotnost pistole bez nabojov 2 kg, dlzka pistole 374,6 mm, skutocne rucne delo... To je jedina pistol, po uzreti ktorej aj kazdy 600-kilovy a 2,5-metrovy grizly okamzite vytiahne bielu zastavu, lebo vie, ze ak by bol z nej zasiahnuty, tak mu projektil alebo odtrhne hlavu, alebo koncatinu, alebo v jeho trupe zanecha dieru o polmetrovom priemere a 50 m za nim este zabije jelena a dve srny a o 150 m dalej este 12 v tesnom zastupe iducich turistov, pokial sa konecne zastavi v srdci posledneho z nich... Ano sudruhovia libertariani, ziadnu agresiu nebudeme tolerovat a budeme do ludi strielat dovtedy, pokial ju nezlikvidujeme... Z rucnych kanonov... :-DDDDD

Ja uz fakt neviem, co sa to dnes s mladezou deje...? My sme urcite do slovenskych textov nepchali ruske vyrazy... Fantazie o kovbojoch a indianoch nas opustili niekedy na prvom stupni ZS a fantazie o byti hrdinami z akcnych filmov, najneskor pocas vojenciny... Politika nas nezaujimala, zaoberali sme sa sportom, turistikou, vyletmi a dnes, co ta mladez stvara...? Akoby medzi nimi prebiahala sutaz o pripojenie sa k nazorovo co najvysinutejsej tlupe... Cim vacsi magor, tym viac anglickych vyrazov vtesna do slovenskeho textu... Sport, turistiku a vylety poznaju uz len z pocitacovych hier, ale aspon ze sa im pri ich hrani netrasu ruky, ani pri strelbe na pohyblive ciele z Mark XIX Desert Eagle... :-DDD


macko grizly # DipaHeja28
-
 55% ( 10 people voted )
+
2017-04-06 17:41:55 ca38cb28
Macko, tvoj pokus o vtipnu reakciu je slabsi ako Jozefov clanok. Aj ked si myslim ze Jozef ma s DE pevnu ruku akurát v CS. Inak mu verim a citim s nim. Aj Tebe (mne) bude za chvilu este vacsi jazykobijec vycitat makcene, tak na EN vyrazy sa vykasli. Ja som sa zasmial. Ty asi doma prasis nejaku tu pani Kovalčíkovú, tak Ti to asi az tak smiesne nepripada. Asi ju nemozes rozpalit, ked vlhne pri iných veciach, he, he...
Hoblik # XynaWula89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-06 22:29:53 55d8893b
Hoblik, moj komentar nebol pokusom o vtipnu reakciu na autorom clanku demonstrovanu vysinutost, bol len suchym poukazanim na nu a pouzivanie anglickych vyrazov v slovenskom texte, je len jednym z jej prejavov... Nekomentoval som napriklad autorove tapanie v pouzivani ciarok, aj ked o ich pouzivani naozaj nema ponatia, poukazal som len na jeden typicky prvok v pisomnom prejave kazdeho libertariana, zdoraznenie oddanosti veci americkeho patriotizmu, zbytocnym pouzivanim anglickych vyrazov... Ani tebe nebudem vycitat neznalost toho, ze spravne sa pise o chvilu a nie za chvilu, to v tvojej reakcii nie je podstatne... Podstatny v nej je fakt, ze presne tak, ako aj autor clanku, hlavny problem vidis v nejakej pani Kovalcikovej - v existencii statu...

Ak este nie si libertarianom, okamzite sa k nim prihlas, mentalne sa medzi nich plne kvalifikujes... Pani Kovalcikova robila len to, co sa od nej ocakavalo... V statnych firmach to funguje presne tak, ako aj vo vsetkych sukromnych... So zamestnancami musia byt predovsetkym spokojni ti, ktori ich zamestnavaju, ktori im platia vyplaty a nie nejaki zakaznici... Ak sa zakaznikovi nieco nepaci, nech ide ku konkurencii a ak ziadna konkurencia vdaka poctivej volnotrhovej sutazi neexistuje, ma smolu...

Ak zamestnanec u sukromnika v Polsku dostane od sefa prikaz kuracinu pre Slovakov solit cestnou solou, tak ju cestnou solou solit aj bude, lebo na vyber ma len dve moznosti, alebo bude robit to, co mu kazu, alebo ostane bez prace a ostat bez prace, znamena ostat bez prostriedkov na zivot... To iste urobi aj brazilsky robotnik... Dostane prikaz zabalit a exportovat na Slovensko 14 ton skazenej kuraciny, tak to aj urobi, ekonomicke zakony v praxi, poctiva volnotrhova sutaz, individualizmus... Vsetci libertariani tvrdia, ze cokolvek dokaze fungovat len v sukromnom sektore, tak naozaj nerozumiem, preco chovanie sa pani Kovalcikovej, ktore evidentne prevzala zo sukromneho sektoru, nahle sukromny sektor odusevnene obhajucemu libertarianovi prekaza...? Kovalcikova tam nesedi preto, aby s nou bol spokojny nejaky libertarian, ale aby s nou bola spokojna jej sefka a s tou aby bol spokojny jej sef a tak dalej, az po spokojneho ministra statneho poistovnictva... A problem nie je v existencii statu, ale v politickej pluralite, v demokracii, v tom, ze staty nie su spravovane odbornikmi, ale vo funkciach sa pravidelne striedajucimi diletantmi, ktori o sluzbu narodu ani nikdy nemali zaujem, pravicovi, ci lavicovi, ci akykolvek...

A ak toto dospelemu cloveku nie je jasne, tak je imbecil a je uplne jedno, ku ktorej tlupe sam seba radi, ci k libertarianom, ci ku komunistom, bolsevikom, neomarxistom, utopistom, fetisistom, potapacom, alebo k porodnym sestram... Pani Kovalcikova je len priamym produktom liberalnej demokracie a jej klony najdes sediet vo vsetkych liberalno kapitalistickych statoch... Len si vzorne plni svoje pracovne povinnosti a ze to dokaze robit s humorom, je len jej plusom – praca hrou, preco by sa mala zbytocne snazit kvoli nejakym klientom, ked to nema v popise prace...?


macko grizly # DipaHeja28
-
 54% ( 3 people voted )
+
2017-04-07 02:11:55 ca38cb28
Macko nehnevaj sa ale nemozem s Tebou suhlasit. Ty by si rad vsetkych zaskatulkoval ale o tom to nie je. Nemozes tu babu porovnavat s PL alebo BR robotníkom, lebo ona si vybrat mohla. Ostat clovekom a naznacit ze "zavolaj na Call centrum tam Ti to povedia" alebo reagovat tak ako reagovala. Ona si vybrala sekat cloveka. To od nej ale zamestnavatel nevyzadoval. ONA si to vybrala. Vyplatu by dostala aj ked by ostala clovekom. Ocenujem ze si nesklzol do vyraznejsich invektiv aj ked som Ti dal zapalku. Tak ahoj.
Hoblik # XynaWula89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-07 08:56:32 55d8893b
loading...
Hoblik,

co my vieme co pani/slecnu?/ Kovalcikovu v ten den trapilo?

Mozno mala svoje dni , mozno zastavene vetry , mozno ju frajer vecer nepotiahol , alebo nebodaj bola po flame...?

O portali a moznosti s nim pracovat tusim posielali pripis aj babke z Hornej Dolnej,nieto este podnikatelovi. Kedze svet je o zarabani prachov,spisovatel /prekladatel?/ ci jaky cert ,asi nemal cas sa tej veci povenovat a raz za cas tam po aktivacii skuknut.
Tolko len na okraj.

macko,
v poslednej dobe Ta s velkou pasiou citam.Niezeby odjakziva, ale v poslednej dobe mas riadne naspickovanu formu. Rad by som vedel,kde na to vsetko beres cas.

A dookola sa snazit vysvetlovat ze Ti ide o systemove riesenia,nie o nalepky a predsudky,no ,vsetka cest ze Ta to este bavi.

Cau,prajem Ti prijemny den.

harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-04-07 11:44:20 c1c89652
Harry, kde na to beriem cas...? Cas su peniaze a ja ich mam dost na to, aby som si casu kupil kolko len chcem... :)))

Aj ja ti prajem pekny den... :)


macko grizly # DipaHeja28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-07 13:25:56 ca38cb28
Hoblik, ak nejaka Kovalcikova vobec existuje a naozaj vybavovala Joziho podlznosti, tak s urcitostou nesedela v pobocke VsZP pri okienku, ako tvrdi on... Pracovnicky pri okienkach vybavuju klientov fyzicky pritomnych v tych pobockach a nie telefonaty klientov... Ak by vybavovali telefonaty klientov, tak klienti, ktori si prisli veci vybavit osobne, by sa k okienku mozno za cely den ani nedostali...? Z tohto dovodu je otazne, ci sa vobec cokolvek z nim prezentovaneho pribehu aj naozaj odohralo...?

Pred par rokmi som tiez dostal list o mojich udajnych podlznostiach voci VsZP... Zaloval som na v liste uvedene telefonne cislo a uradnicka vybavujuca moju vec mi bez akychkolvek problemov odpovedala na vsetky moje otazky, uviedla aj konkretne datumy a sumy, prijala moje vysvetlenie a poziadala ma len o zaslanie este nejakeho dokumentu, aby vec mohla uzavriet... Ja som ju poziadal o konkretnu slovnu formulaciu v liste informujucom ma o definitivnom uzavreti mojej veci, na jej mailovu adresu som potom odoslal kopiu nou pozadovaneho dokumentu a v ten isty den som od nej dostal mail, s mnou jej nadiktovanou slovnou formulaciou, oficialne ma informujuci o uzavreti mojej veci... Osobne sa nemam dovod stazovat na ziadny zo statnych uradov, s ktorym som doteraz cokolvek vybavoval, vzdy mi tam v maximalnej moznej miere vysli v ustrety... Neprehanali ma, nekomplikovali veci, dokonca sa mi v niektorych pripadoch boli ochotni prisposobit aj prizmurenim oka nad oficialne pozadovanymi postupmi... Toto vsak nemozem povedat o svojich interakciach s mnohymi slovenskymi a zahranicnymi sukromnymi firmami a uz vobec nie so stanymi uradmi zapadnych krajin... Niekedy mam pocit, ze hlavne statne urady zapadnych krajin, su obsadzovane vyhradne debilmi, takze v tomto mame na Slovensku rozhodne co dohanat...

Ak sa teda cokolvek z Karikovho udajneho pribehu aj naozaj stalo, ak nejaka Kovalcikova z VsZP Karikovi naozaj nieco zamerne neprezradila, s najvacsou pravdepodobnostou si za to moze sam... Mozno sa k nej spraval arogantne, mozno s nou hovoril pohrdavym tonom, mozno jej naozaj povedal, ze na nu nema cas, lebo musi zarobit na jej vyplatu, alebo ju mozno vytocil neznalostou svojho materinskeho jazyka, aku si napriklad demonstroval aj ty, nespravnou interpretaciou vyrazu invektiva...? Ak mu nebola napomocnou, pravdepodobne jej na to dal nejaky dovod...? Aj u svojho zamestnanca, alebo podriadeneho, clovek dosiahne najlepsie vysledky vtedy, ak sa k nemu bude spravat slusne, s respektom... Prekvapuje ma, ze prave libertarianovi ohanajucemu sa principami neagresie, respektu a vzajomnej vseobjimajucej lasky, toto uniklo...? Ak sa sopliak nedokaze zmestit do koze, tak nech si z vychovnych dovodov pobeha, mozno vdaka tomu raz pochopi, o co v tom celom vlastne ide...?


macko grizly # DipaHeja28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-04-07 13:28:38 ca38cb28
Macko uz ma zlostis. Skus mi prosim odpovedat na jednoduchu otazku. Co by Jozef mal z toho, keby si to povymyslal?

hoblik # QoguHafe46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-08 06:59:58 55d8893b
Tak tuto otazku budes musiet polozit Karikovi a obavam sa, ze aj tak sa pravdu nedozvies... Ja naozaj netusim, co konkretne u ludi sposobuje, ze niektori sa hlasia k zvratenym myslienkovym smerom, alebo preco niekto nedokaze vymysliet presvedcivo znejuci pribeh...?

Chces, aby som ti povedal, co Kariku motivovalo napisat, ze sa mu netrasu ruky ani pri cvicnej strelbe z pistole...? Co ja viem, najpravdepodobnejsie jeho vysinutost...? Kazdy normalny clovek vie, ze pri cvicnej strelbe sa mozu ruky triast len tomu, kto ma panicky strach zo zbrani a clovek s panickym strachom zo zbrani, si nebude kupovat najsilnejsiu pistol na trhu za 1500 eur a chodit s nou na strelnicu... Taky clovek nebude mat nikdy zaujem ani o ziskanie zbrojneho preukazu...

Mna sa pytas, co ho motivovalo napisat, ze za okienkom v zdravotnej poistovni sedela referentka, ktorej meno bolo uvedene v liste, ze vybavuje jeho vec a s ktorou ohladne svojej veci telefonoval...? Najpravdepodobnejsie jeho vysinutost, lebo kazdy normalny clovek vie, ze referentky uvadzane v listoch ako osoby veci vybavujuce, za ziadnymi okienkami nikdy nesedia, na toto tam su ine pracovnicky...

Co este chces vediet, preco niekto napise volovinu, ze 15 minut mlatil celom o sklo a sam nevie co vykrikoval a uradnicka sediaca za tym sklom mala z toho zabavu...? Asi preto, lebo je vysinuty...? To, ze normalny nebude, je jasne nielen z jeho neuspesneho pokusu o napisanie uveritelnej fikcie, alebo o napisanie uveritelnej volnej dramatizacie ktovie akeho povodneho pribehu, ale uz aj z toho, ze sa stotoznuje so zvratenym myslienkovym smerom, obhajujucim priamu pricinu stavu, ktory kritizuje...

Karikovou motivaciou k napisaniu tohto clanku, bolo napisanie tejto jedinej vety: "Môžete jedine rušiť, zmenšovať, osekávať a decentralizovať všetko štátne, čo sa dá."... Len kvoli napisaniu tejto jedinej vety vznikol cely jeho clanok... V tej jedinej vete je vsetko, co clankom chcel povedat, zvysok je len nepodstatnou omackou... Kasli ale na jeho motivaciu a dovod jeho zlyhania v pokuse o zakomponovanie jednovetnej libertarianskej agitky do uveritelneho pribehu... Radsej si poloz otazku, co moze u teba asi sposobovat, ze ty to cele vnimas inac...?


macko grizly # DipaHeja28
-
 63% ( 6 people voted )
+
2017-04-08 18:43:31 ca38cb28
Len poznámka na okraj, Gejzík. Nechtiac si trafil klinec po hlavičke, prečo tu nie je vláda odborníkov. Boja sa strelných zbraní, a vie sa, že do absolútnej moci sa treba prestrieľať. Hehe, naša malá národná tragédia, že odborníci zväčša nemajú vzťah ku kvérom, a ktorí vzťah majú, zväčša nie sú odborníkmi. Hehe. Takže Gejzík, smutná realita pre teba, že ku svetlejším zajtrajškom sa budeme potácať predsa len cez pluralitný politický systém.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-04-11 08:59:56 59ad0c66

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyr   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0475 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made