Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

VĚDA ODHALUJE 2 ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI ŠŤASTNÉHO VZTAHU


VĚDA ODHALUJE 2 ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI ŠŤASTNÉHO VZTAHU

Psycholog Ty Tashiro ve své knize "Science of Happily Ever After" říká, že pouze 3 z 10 manželství vydrží.

V červnu, nejoblíbenějším svatebním měsící, si v USA přitom své "ano" řekne 13000 párů, které se zavazují ke společnému přátelství, radosti a lásce, dokud je smrt nerozdělí.

STUDIE MANŽELSTVÍ

Vědci se o institut manželství začali zajímat až od 70. let minulého století, kdy se rapidně zvedla míra rozvodovosti. Z obavy o dopad rozvodu na děti z rozbitých rodin se psychologové rozhodli vést výzkum o šťastných párech a přijít na kloub tomu, za čím stojí jejich zdravý a dlouhotrvající vztah.

Tým výzkumníků napojil páry na elektrody a tázal se je na nejrůznější otázky o tom, jak se seznámili, jak jsou ve vztahu spokojení, jakému největšímu konfliktu společně čelily atd. Jak odpovídaly, elektrody jim měřily srdeční tep nebo množství potu. Poté je vědci poslali domů a pozvali si je po 6 letech, aby zjistili, zda jsou páry stále spolu.

Z vyhodnocených dat vyšly dvě skupiny: masteři a zkrachovalí. Masteři byli i po 6 letech spolu a šťastní, zatímco zkrachovalci se buď rozešli, anebo žili v chronické nespokojenosti.

Ale co s tím má společného psychologie?

"Byl tam rozdíl mezi chováním masterů a zkrachovalců," říká Gottman, vedoucí studie: "Zatímco masteři přemýšleli o svém okolí jako o věcech, které můžou ocenit nebo za ně poděkovat, zkrachovalí hodnotili svůj život podle chyb partnera."

JASNÉ ZNAKY

Pohrdání je klíčovým faktorem, proč se páry rozdělily. Lidé, kteří kritizují své partnery "zabíjí" 50% pozitivní energie a vytváří problémy, které ve vztahu ani nejsou!

Lidé, kteří ignorují své partnery, stěží jim odpovídají a nesnaží se komunikovat, ze svých partnerů dělají neviditelné a méněcenné.

Laskavost (spolu s emocionální stabilitou) je nejdůležitějším klíčem ke spokojenému a uspokojivému vztahu.

Nejtěžším momentem prokázání laskavosti je samozřejmě hádka, ale jde právě o nejdůležitější moment, kdy je nutné zachovat milou tvář. Pokud necháte agresi vyplout na povrch, nevyhnete se poškození vztahu.

"Vlídnost neznamená, že v sobě zlobu budete dusit. Jen ji budete jinak reprezentovat. Místo házení věcí na partnera mu vysvětlete, proč jste naštvaní a smutní."

Dalším důležitým projevem vlídnosti je sdílení radosti. Je důležité reagovat na partnerovy dobré zprávy s nadšením. Když vám například partner řekne o svém povýšení v práci, neměli byste tuto novinu jen přejít nebo reagovat slovy "Hm, to je pěkné", zatímco se díváte na hodinky.

Je normální, že s příchodem nových životních událostí děti, přátelé, kariéra, příbuzní, vytrácení se romantiky a intimity atd. lidé ztrácejí chuť a energii na vztahu pracovat, avšak to je rozděluje.

Ta manželství, která trvají šťastně už léta, jsou provázena vlídností a velkorysostí. To je klíčem ke spokojenému a dlouhotrvajícímu vztahu.Author: cecom # WenuPeru81
Veda2015-03-29479
-
 50% ( 6 people voted )
+
Na túto stránku som kedysi chodieval lebo som tu našiel info ktoré v hlavných mediách nebolo napr vojny okupácie politika pozadie politiky atd no posledný skoro rok tu nájdem už len tak 2 témy denne to také ktoré nájdem aj niekde na aktualitách azetu napr na kokteil či cestovanie
Peter # FikyMigu16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-29 23:46:46 d56c7802
Ale zato zábava, zábava je tu stále a čoraz väčšia. Odporúčam zostať. Momentálne to žije vo vlákne pod článkom o homeopatických podvodoch. Tam sa dá teraz nasmiať na prebiehajúcej diskusii, ktorá s pôvodným obsahom už vôbec nesúvisí.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-03-30 00:08:22 bc7b649f
Na dolezite.sk som ako väčšina nezačal chodievať pre zábavu ale pre informovanosť ....napr taký článok o momentálnom útoku na hlavné mesto Yemenu ktorý sa stal pred pár dňami tak taký článok by tu kedysi nechýbal no tak či tak tu raz za 2 dni pre info kliknem i keď tu už nič také ako kedysi nenachádzam
Peter # FikyMigu16
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-30 00:50:26 d56c7802
"Nech slnko nezapadne nad vaším hnevom" - je najlepšie krédo nielen pre fungovanie šťastného manželstva, ale aj všetkých vzťahov vôbec.
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 23:29:29 542f26b1
PS-VB


ahoj, žeby sme sa presunuli z "homeopodvodu" do "šťastného manželstva"?:)) O.K., tu je asi väčší pokoj, ako v predošlom vlákne. Zaujal ma tento článok - chovanie masterov a skrachovancov, plne sa stotožňujem so závermi výskumu tu spomínanej štúdie, a súhlasím aj s tvojím príspevkom. Prekvapilo ma, že takmer žiadne reakcie k článku nemáme a pritom všetci žijeme v manželstvách či partnerstvách. Téma je to zaujímavá, ale akoby sme sa jej obávali. Zajtra ti sem odpíšem, môžeme si porozprávať aj názory povymieňať. Dnes som sa tu moc neukázala, teraz už písať nebudem, ak, tak len krátke reakcie na niektoré príspevky.
Dobrú noc PS ...:)


anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-02 23:19:57 5b7f6421
"Pohrdání je klíčovým faktorem, proč se páry rozdělily. Lidé, kteří kritizují své partnery "zabíjí" 50% pozitivní energie a vytváří problémy, které ve vztahu ani nejsou!
Lidé, kteří ignorují své partnery, stěží jim odpovídají a nesnaží se komunikovat, ze svých partnerů dělají neviditelné a méněcenné.
Mám názor, že na rozbitie vzťahov má veľký vplyv hlavne to, keď si partneri nevážia to, čo majú, čo spolu vybudovali, vrátane vzťahu a nedokážu teda oceniť jeden druhého a potom to, keď nevedia spolu komunikovať.
Na to, aby vydržali spolu je tiež iste doležitá aj spomínaná láskavosť...
michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-02 23:46:37 b2297a1d
loading...

"Pokial sa budu zaoberat mnou, aspon nebudu mat cas zasmecovat svojimi kydmi tu prebiehajuce diskusie... Vo vsetkom zlom je aj nieco dobre... :)"

Trollovanie nie je nevyhnutne to isté ako vandalizmus (aj keď troll môže vandalizmus používať). Vandal uráža diskutujcich alebo šíri osobné názory nevhodným spôsobom. Troll naopak uvážlivo zneužíva slabé miesta ľudskej prirodzenosti alebo internetovej komunity na nahnevanie ľudí, pre ktorého je typické provokovanie pri zasielaní príspevkov. Kým flamer môže jednoducho len agresívne obhajovať kontroverzné názory, účelom príspevkov trolla je vyvolať reakciu online komunity, alebo diskusiu nejako rozvrátiť.

Bežnou radou týkajúcou sa trollov je „Prosím nekŕmte trollov.“ Aj keď dlhoroční veteráni online komunít vnímajú túto radu ako nepoužiteľnú, pretože v komunite akejkoľvek veľkosti sa vždy vyskytne niekto, kto na trollovu návnadu zaberie

Flame War

Flame wars boli typickým fenoménom Usenetu (Net News) a emailových konferencií v prvej polovici 90. rokov 20. storočia, ale priestor pre flame war poskytuje ktorékoľvek médium, umožňujúce debatu. V súčasnosti sa flame wars v slovenskom internetovom prostredí často odohrávajú v diskusných fórach pod článkami webových magazínov. Je predmetom mnohých špekulácií, či sa na vzniku flame wars podieľajú rozdiely internetových diskusií oproti diskusiám vo fyzickom svete, napríklad neprítomnosť neverbálnej komunikácie, používanie nickov, možnosť založiť si niekoľko identít len za účelom diskusií.

„Rýdzi“ flame war sa vyznačuje zvláštnym účelom zasielaných príspevkov - cieľom je protivníka nie presvedčiť, ale poraziť, prípadne nahnevať. Pravý „flame“ je úmyselne nepriateľský a urážlivý k oponentovi, a flame war rastie ďalšími reakciami, ktoré opäť majú podobu flamovania. Sprievodným rysom takejto flame war zvykne byť zhoršenie sociálnych vzťahov v komunite.


LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-03 05:45:45 58d7436a
Dobrá téma pre "uplatnenie- testovanie" už spomínaného Flame War, ale aj brainstrming--u. Teda: Autor načrtol "jasné znaky šťastného manželstva " ako sú..láskavosť, /hadka/, vlúdnosť, polohy romantiky-intimity..veľkorysosť...aaa. Áno všetko to znaky ktorých vypovedacia schopnosť je viacmenej NEMERATEĹNÁ...lásku--láskavosť merať je skôr v polohe predstavy..nemá hodnotiace kritéria /položiť život? ako obetu..to je merítko..?.krajnosti../ , veľkorysosť.../odpustiť nevinný flirt s kolegom na pracovisku , či "odbehnutie -jednorázové " za prostitútkov...?/ Atd..Na druhej strane autor nespomína , podľa mňa ,véľmi dôležitý aspekt ...merateľný, jasný atribút vplývajúci na šťastné manželstvo a síce nazvem to" EKONOMICKÁ DISPONIBILITA". Ak je manžeslký pár nútený 24 hodín denne myslieťa konať na zabezpečenie chodu manželstva tak všetky ..vyššie spomínané "znaky" sú odsúvané...tá het..Opačne ak je .."disponibilita" .."okrajovou záležitosťou"/len 8 hodín..napr./..pestovanie hodnôt ľudských ..manželských ..rodinných ..naberá na kvalite i kvantite....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-03 08:44:51 58d4289b
Opačne tiež..to Slovenské porekadlo "Chudoba cti netratí" záleži na hodnotení -- chudoby. Nie je chudobný ten čo má málo , ale ten kto veľa žiada...vraj.... Teda:
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-03 09:10:19 58d4289b
PS-VB:
"Nie, ani priblizne sa nepodobam na tebou spomenutych ludi", mi doplo v momente, keď som skonštatovala, že asi budeš mať dobrú kondičku. :) Predsa len, mnou spomenutí páni patria k bohémskym modelom a takí vysadnú možno tak maximálne na choppre. S tvojou povahou sa mi vybavuje cestné enduro (neviem, možno sa mýlim) a takým zasa holdujú práve štíhli a trochu svalnatejší páni.:) Navyše mám v živej predstave typy chlapov, čo milujú Tatry, teda tých, ktorí nemajú problém cez víkend si odskočiť na Gerlach. :))) Inak keď spomínaš Hríba, jeho som poznala kedysi osobne, teraz je pribratý, ale v minulosti bol štíhly, typ, o ktorom sa povie, že je žila. V bežnom styku nie je nepríjemný, ale na mňa pôsobil ako silne nekompromisný človek, povedala by som až so sklonmi k autoritárstu. To je však jeho problém. Ale vďaka, aj z mála som si už obraz dotvorila a určite si v ňom vyšiel ako sympaťák.:)


"Moja verzia tej istej myslienky znie: Uspesne manzelstvo je take, v ktorom sa partneri dokazu navzajom dlhodobo tolerovat",
môže byť, ale podľa toho, čo si fakt pod týmto pojmom predstavíme. Predpokladám, že sa nebavíme o "spoločnej domácnosti", kde sa láska dávno vytratila, spolužitie sa zmenilo na vypočítavý spolok fungujúci podľa hesla z "núdze cnosť", a kde si každý žije život podľa svojho, ale o funkčnom vzťahu, v ktorom existuje vzájomnosť, živý záujem partnerov o toho druhého. Teda o manželstve kde nehrozí predstava, že kým funguje -dobre a keď prestane fungovať - rozvod! Každý vzťah, ktorý má ambíciu pretrvať, je ako zlatá sliepka, ktorá aby znášala zlaté vajcia, musí byť aj dobre živená. V takomto prípade je tolerancia nevyhnutná. Nielen vo vzťahu k osobnej slobode partnera, ale je aj vyjadrením rešpektu k partnerovi a k jeho najvnútornejšiemu miestu, čo treba chápať ako silne privátne miesto, kam sa nevstupuje nasilu, ale iba na pozvanie. Môj muž ma vždy lúbil. Iba raz v živote som sa dotkla nevyberaným spôsobom jeho citlivého miesta tak, že mazec, ktorý z toho nastal bol lekciou, ktorú sme si obaja pre istotu, už netúžili zopakovať. Hoci nebolo mojím úmyslom ho uraziť, stalo sa a on mi vôbec nič nezostal dlžný. Človek, ktorý ma miloval sa obrátil o stoosemdesiat stupňov, zmenil sa v nepriateľa, popri čom sa mi zdalo, že satisfakcia mu je náplasť na ranu, ktorej sa mu odo mňa dostalo. Ponížil ma tým najsprostejším spôsobom, ako môže chlap ženu ponížiť a ja, ako zranené zviera som sama odišla na pár dní do Tatier vyvetrať si hlavu a celú situáciu nejako normálne stráviť. Všetko to bolo na okamžitý rozchod, ale bolo jasné, že tam sme to hnať nechceli. Nakoniec sme si obaja odpustili, ale skutočné odpustenie musí vždy priniesť so sebou aj zabudnutie. Preto som celú nepríjemnosť vytesnila a už nikdy sa k nej nevrátila ani len jedinou poznámkou. Naša malá tragédia bola aj prínosnou, stali sme sa k sebe citlivejšími, už sme prezieravejší v tom, kde sa dá ublížiť. Nechcem tvrdiť, že je to pravidlom, ale vzťah sa zlepšil, pričom tolerancie a veľkorysosti je tam oveľa viac ako predtým. Alebo človečiny? Samozrejme tolerancia a veľkorysosť nesmú byť nikdy zneužívané, ale to už by sme sa nebavili o vzťahu, kde sa ešte nachádza úcta a porozumenie."Maju sancu, lebo ako v posudzovani miery cloveciny svojej vlastnej, tak aj v posudzovani miery cloveciny svojho partnera, je u partnerov miera ich objektivnej uprimnosti vzdy ovplynovana aj sexualnym pudom, ktory je v tomto vysoko kontraproduktivny" - nie som si istá, či správne rozumiem? Ako si to myslel?anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-03 16:19:12 4e624695
PS-VB:


"takze upozornujem, nezaujimaj k tomuto teraz konecne stanovisko, pochopenie tohto, si totiz skutocne vyzaduje velmi hlboke a naozaj uprimne zamyslenie sa nad problematikou... Je sice velmi dolezite, aby ludia mali v tomto jasno, ale..."


nad tvojimi, tu spomínanými myšlienkami sa hlboko a naozaj úprimne zamýšľam. :) Robím to aj preto, že ma tvoj príspevok zaujal a svoje stanovisko poviem skutočne až potom, keď si prestanem sama so sebou nad niektorými tézami polemizovať...:)
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-04 20:05:09 5f67cc1d
No krása..takto vyzerá...PS-VB a ..anaste 34... jarné osvieženie mysle ...ako vzor... Má to okrem citových ,vzájomne prezentných , vyznanííí...aj závistlivých ...negatíva. Nie sú tie Vaše ..tak nejako ,,povedané "chtivosti si niečo povedať" tak..nejako... aj závidenia hodné.../už jemnejšie som nevedel povedať aby ste si tu ..toto..onééé izééé/ /// A ja mááám tiež "frajerku " na tomto fóre ... a nepoviem ...aj ..rybku nožík som si kúpil aby vedela../ //Ja len t ááák...aby reč....
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-04 20:34:01 58d4289b
PS-VB:


Ďakujem za tvoj podrobný výklad, teraz už mám jasno. Pôvodne som nerozumela, prečo je sexuálny pud kontraproduktívny, lebo miera partnerskej, objektívnej úprimnosti je ním vždy ovplyvňovaná. Fajn, už rozumiem...
PS prečítala som si ťa dôkladne, so snahou maximálne ti porozumieť, aj som sa snažila odprostiť od svojho náboženského uhlu pohľadu a takmer by som mohla konštatovať, že môžeš byť aj výborný diablov advokát. Priniesol si sem svoje pojednanie o sexuálnom pude optikou tvojej obľúbenej racionalizácie až si ma skoro presvedčil. Skoro...Nie som profi psychológ, ani sexuológ, negooglim a ani nelistujem v literatúre, preto teraz podám názor prehnaný mojím subjektívnym filtrom, ktorý nie je všeobecne empiricky podložený a možno nejaká iná osoba by to videla úplne inak.
Súhlasila som s tvojím príspevkom až po stať o desiatich atraktívnych chlapoch, ktorých "aj keby som všetkých úprimne milovala.."..Pokiaľ viem, mnohomužstvo :)v našom genotype nemáme zakódované a neviem, či existuje kultúra, kde by to bolo normálne. Mormónske mnohoženstvo áno, ale ani v tejto sekte sa nejedná o nevyhnutný príkaz, či pravidlo. Preto už správne tušíš kam mierim a dodávam, že promiskuita v správaní žien asi nebude celkom normálna. Myslím, že ak sa žena poblázni do ďalšieho muža, obyčajne otupí, alebo už otupila v citoch k predošlému. Osobne nepoznám žiadnu, čo by dokázala milovať desiatich naraz- teda partnerskou a následne aj erotickou láskou. Sex bez lásky väčšinu normálnych žien nemôže uspokojovať, spýtaj sa spokojne aj profesionálnej prostitútky, každá ti povie, že "práca", ktorou sa živí je to najodpornejšie čo ju mohlo stretnúť, ale nemá inú možnosť. Ženy nevnímajú sexuálny pud len na rozmnožovanie, ale spájajú si ho aj s láskou, citmi. Prezradím ti rozdiel v sexe medzi mužmi a ženami - je v tom, že muž dáva žene nehu, aby dostal sex a žena dáva mužovi sex, aby dostala nehu...Myslím si, že pre baby je aj dosť málo k oživeniu sexuálneho pudu pohľad na pekného muža. Aby sa tak stalo, musí začať pôsobiť aj iná chémia a nielen estetický dojem, či galantnosť, ktorú jej prejaví pri dvíhaní kabelky. Mužom je promiskuitné správanie snáď trochu prirodzenejšie, lebo sú ako samci, čo oplodňujú (aj keď asi nie pri každom styku a za takýmto účelom) aby zachovali svoj rod a sex nemusia až tak citovo prežívať..., ale aj teraz brzdím, ani toto tvrdenie nemusí byť pravidlom, veď prečo ostanú mnohí chlapi zhnusení, keď sa ocitnú s "cizí ženou v cizí posteli" a jednoznačne si vyhodnotia svoje správanie ako omyl? Lebo znevažujú a zrádzajú lásku, hľadajú potešenie, ktorého bez lásky niet. Nakoniec sa aj tak prikláňam k názoru, že všetci túžime po láske, ktorej je intímna súčasť je až dôsledkom.
Nemám v úmysle navodiť dojem, že jedny sú lepšie a druhí horší. Promiskuitné chovanie je podmienené aj inak. Počula som, že dolu v mestách sa to každý víkend popri doprovode chľastu, koksu a extázy mení na nezriadený kupleraj vášní a áno pokiaľ sa dotyční nenaučia krotiť svoje sexuálne pudy, ale naďalej im popustia opraty, skončia ako neukojiteľné, skazené a zvrátené obludy, ktorých experimenty neskončia u opačného pohlavia, ale pôjdú ďalej smerom k bisexualite a iným úchylkám. Ale sem teraz zabŕdať nechcem....
Takisto aj najväčšia manželská svätica, či manželský svätec podliehajú pokušeniam a namýšľať si, že na nich sexuálny pud nemá vplyv, je klamstvom. Skôr považujem za čestný názor "nikdy nepovedz nikdy", lebo jeden naozaj nemôže nikdy vedieť, čo sa môže prihodiť. Inak by nebolo toľko románov červenej knižnice s jej otrepanými námetmi:))).
Správne vravíš, subjektívna racionalita je nevyhnutná, veď ako by to tu vyzeralo, keby sa všetci utrhli z reťaze, ... ale neviem čo na jednotlivca v prípade krotenia sexuálneho pudu platí viac: či zákony všeobecnej morálky a jej konvencií, alebo skôr ide o individuálne výhrady svedomia. Teda či nám bude viac diktovať vonkajší svet a jeho pravidlá, ale náš vnútorný svet, pocity viny, svedomie. Vždy je to o nás, ako si dokážeme poňať hranice dobra a zla a preto to v tomto prípade majú kresťania tak trochu jednoduchšie. :)))


"Neprekazas mi, vezmeme sa...? A tymito slovami by asi vacsina zien nadsena nebola...?"


Romantika to zrovna nie je, ale mne by takéto požiadanie o ruku vôbec neprekážalo. Okrem tebou spomenutých atribútov, nesie so sebou aj anglický zmysel pre humor. :)))
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-05 17:14:57 5b7f68eb
klopi - "toto..onééé izééé" - nie je to tu len naša privátna zóna, presunuli sme sa s PS sem, nakoľko homeopodvod sa už zmenil na homomentálny odpad a je fajn, že tu sa to javí pokojnejšie. Ako vidíš, tvoj kamarát svoje príspevky neadresuje iba mne, ale širšiemu publiku, čiže spokojne sa môže zapojiť do debaty každý, kto má chuť. Teraz sa už neútočí.
anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-05 18:07:27 5b7f68eb
anaste

V ziadnom pripade sa ta nesnazim o comkolvek presviedcat... Ako "diablov advokat" ti len podsuvam temy na zamyslenie sa... Taka je moja praca... Za podsutie ti tejto konkretnej budem mat na nasledujuce tri mesiace odpustene platby za znamky ROH, ak zareagujes aj na moj prispevok o moralke, tak az do konca tohto roka... :)))

"Súhlasila som s tvojím príspevkom až po stať o desiatich atraktívnych chlapoch..."

To je uz taka moja profesna deformacia, ked popisujem akykolvek jav/proces, vzdy poukazem aj na jeho extremy... V tomto som vobec nehovoril o promiskuite, nehodnotil som ju a rozhodne ani neobhajoval... Cely cas som hovoril len o tom, ze nas pohlavny pud bude sustavne ovplyvnovat nase spravanie sa, ci sam nam to pacit bude, alebo nie a ako sa v nasom spravani sa v konecnom dosledku odrazi, je len vecou nasho vedomeho rozhodovania/sebaovladania sa...

"Ženy nevnímajú sexuálny pud len na rozmnožovanie, ale spájajú si ho aj s láskou, citmi. Prezradím ti rozdiel v sexe medzi mužmi a ženami - je v tom, že muž dáva žene nehu, aby dostal sex a žena dáva mužovi sex, aby dostala nehu."

Tu ta zamerne nebudem oberat o iluzie... Paci sa mi tato tvoja predstava a nemal by som absolutne nic proti tomu, ak by to tak aj naozaj bolo... Zial, tvoj nazor vypoveda len o tvojom sukromnom pohlade na vec, nie naozaj o vseobecnom pristupe zien k danej veci... Patrim k muzom, ktori z nejakeho dovodu u zien vzbudzuju zaujem o ich osobu... Neviem ako situaciu, ze sa za nou s vyplazenymi jazykmi sustavne taha zastup nadrzanych muzov vnima atraktivna zena, ale mne oslovujuce ma nadrzane, alebo mozno so mnou len flirtujuce zeny osobne lezu uprimne na nervy a niekedy si pripadam ako nejaka lacna muzska pobehlica... Nedokazem si na to zvyknut, stale ma to otravuje... Tie iste infantilne texty, tie iste usmevy, tie iste pohyby, tie iste... Ale tvoj nazor sa mi velmi paci... Nedaj si ho vziat...

"...ale neviem čo na jednotlivca v prípade krotenia sexuálneho pudu platí viac: či zákony všeobecnej morálky a jej konvencií, alebo skôr ide o individuálne výhrady svedomia."

Jednoznacne a nediskutovatelne jeho subjektivna racionalita... Presne to iste, co vacsine brani nastupit na cestu kriminality... Zlocin a trest... Ich porovnanie... Odpoved na otazku, stoji mi to za to...? Stoji jedna mozno "nezabudnutelna noc" za potencialne znicenie mojho dlhorocneho a inac mne vyhovujuceho zvazku...? Ja som nikdy svoju manzelku a ani ziadnu so svojich predchadzajucich partneriek nepodviedol... Z principu... Lebo tak je to spravne... Ferove k partnerovi... Ak by mi partner nevyhovoval, tak je normalne sa s nim rozist a nie ho zacat podvadzat... Toto ludia sice tiez bezne robia, ale to z nich prehovara len ich egoizmus (tiez forma subjektivnej racionality)... Tu mam zazemie, svoju "istotu" a za zabavou si budem chodit niekam inam... Toto ale nie je skutocna racionalita, toto je len citove pokrytectvo a uz som ti predsa povedal, ze ja falos neznasam...

Svoj sexualny pud musi byt clovek schopny kontrolovat... Z racionalnych dovodov... Tiez ti prezradim tajomstvo... Ak by muzi mohli mat kedykolvek k dispozicii ktorukolvek zenu podla vlastneho vyberu len pre ucel sexu a neexistovalo by medzi nimi ziadne mentalne porozumenie (nehovorim o laske), vsetky tie vztahy by boli velmi kratkodobe a casto len jednorazove a to aj bez ohladu na pripadnu extremnu atraktivnost danych zien... Samotna atraktivnost zeny sa totiz velmi rychlo stane pre muza nepodstatnou, ak okrem jej tela na nej nema co obdivovat, alebo na nej nedajde nieco aspon trosku zaujimave, co by uputalo jeho pozornost... Pre muza neexistuje idealny rozmer a tvar zenskeho prsnika, neexistuje idealny tvar, rozmer a zafarbenie zenskej bradavky, neexistuje pre neho idealna sirka zenskych bokov, idealna stihlost pasu, vyska, vaha, dlzka vlasov, ich farba atd... Muza vzdy bude najviac drazdit to, co prave nema k dispozicii a ak to ziska, tak nieco ine a ine, len k tomuto sa ti ziadny muz nikdy neprizna... Ani ak by si ho mucila... Muzi totiz nie su sprosti... :)))

Som zvedavy na tvoj nazor ohladom moralky...?


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-05 20:00:59 770415b0
Chocholousek - ty si reinkarnovaný PS-VB? Individuálny písomný prejav, štýl úpravy textu - celý PS. Koľko nickov máš ešte v zálohe? Odpíšem ti, len neviem či sa mi podarí dnes, O.K.? Na tvojom texte o morálke nenachádzam nič, čo je do očí bijúce porušenie podmienok využívania služieb dôležité.sk, preto nerozumiem, prečo ti bol zmazaný? Skôr sa mi javíš ako umiernený autor :) Prekvapivá informácia.
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-05 20:28:28 5b7f68eb
anaste

Vsetko ma svoj dovod... Taka je uz praca "diablovho advokata"... :)

A nerozumenim tu realne uplatnovanej "spravodlivosti" sa tiez netrap, to je len taky folklorny vystrelok demokracie... :)))

Dobre, napis kedy na to budes mat chut a cas... Ja mam casu dost, som predsa nesmrtelny... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-05 20:52:12 770415b0
anaste

Dnes si sa tu neukazala... Niezeby si tymto bola porusila nejaku svoju povinnost, len tak rozmyslam, preco asi...? Nepoznam folklorne obycaje tvojich znamych a tak len dufam, ze sibacka a oblievacka u teba neskoncila tak, ze ta najprv "vysibali" bejzbalkami a potom ta "obliali" vhodenim tvojho bezvladneho tela do Dunaja...? Ak by to tak nahodou bolo, napis z neba okamzite ako tam dorazis, skutocne ma totiz zaujima, ci tam maju aj tebou uz skor spominane wellness centrum...? Dakujem... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-06 22:48:40 1f87789a
Chocholousek


ahoj, nie, ešte zatiaľ som neumrela. Veľká noc je pomerne vyčerpávajúca na množstvo návštev, ale pondelok plynul v pokojnejšom a pre mňa aj v tak trochu nostalgickom duchu. Smútila som za tvojím krajším klonom PS-VBem, pretože práve ten mi tu už začal chýbať.:)Vieš Chocholousek, s PS som urazila istý kus, pre mňa tak zvláštnej, ale vcelku dobrodružnej cesty. Od prvopočiatočného pocitu absolútnej nenávisti, ktorý zásahom všeobjímajúcej agapé odpadával a menil svoj charakter smerom k jeho obľube - čo je asi aj slabé slovo. V mojom prípade to považujem za pozoruhodný jav, nakoľko som v živote zažila skôr opačnú emóciu. Následne prišlo medzi nami k postupnému zbližovaniu, nakoniec sme sa cestou ocitli aj v polohe štvancov a Chocholosek asi si to nezbadal, ale hej, už som bola označená aj za tvoju tajtrlíčku. Prešvihol si si moment, kedy si sa mohol s harrym skutočne dobre rehotať, ale keď ti práve takáto blbosť chýba ku šťastiu...?
Necháp to tak, že teba by som nedokázala mať rada, ale rozdiel medzi tebou a PS je v tom, že PS bol jasný - jeho posolstvám sa dalo rozumieť, ale ty nie si pre mňa dosť transparentný. Ja už do svojich textov nevkladám žiadne inotaje, píšem tak, ako si myslím a keď si dobre prečítaš našu poslednú korešpondenciu v inom vlákne, musí ti byť jasná aj moja nasledujúca otázka: koľko kopancov mám ešte schytať, aby si pochopil, že ja nie som tvoj nepriateľ?


Pán doktor Chocholúšik - preto sa prestaň podobať na svojich pacientov, ja už žiadnu paranoju nechcem -mätie ma to a najlepšiu terapiu, ktorú môžeš na mne skúsiť so zárukou úspechu bude, keď sem vrátiš PS-VBeho aj s jeho megainiciálkami.:)))Keď to náhodou z nejakého technického dôvodu nie je možné, tak by si sa mohol do PS-VBeho aspoň prevteliť :) Chcem PS-VBeho, chápeš!!!


...len tak trochu dezorientovaný Kremienok.anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-07 11:31:54 4e636b50
Niektorí ľudia, keď skrachujú ekonomicky či morálne, majú akési trvalé nutkanie premaľovať firmu... a hor sa robiť podvody ďalej! Zaujímavé, že to platí preneseným spôsobom aj na diskusných fórach. Diskusne sprofanovaná persona a znovu a znovu odhalený jej problematický charakter ju ženie vymýšľať nové a nové nicky. Tentoraz sa stotožnil s fiktívnym menom komického filmového psychiatra. Ktovie, ako v skutočnosti vníma realitu okolo seba i keď jeho reakcia na moju nedávnu jednoduchú otázku mi dosť objasnila.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 9 people voted )
+
2015-04-07 12:54:37 d425402c
Kremienok,

neboj,doktor pomocnika znovu privedie.

Ber to tak,ze sviatky boli fakt dlhe a narocne.I chlapi mají své dny.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-07 17:35:35 b229d922
anaste (Kremienok)


CESTNE PREHLASENIE:

Ja, dolupodpisany PS-VB, tymto cestne prehlasujem, ze nemam absolutne ziadne pochybnosti o tom, ze nie si mojim nepriatelom, plne si uvedomujem tvoju priazen, vazim si ju a podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia sa snazim pisat tak, aby si o tychto skutocnostiach nemala nikdy dovod mat ziadne pochybnosti... Taktiez cestne prehlasujem, ze nemam akekolvek pochybnosti o tom, ze si vo svojich prispevkoch uprimna a pises to, co si aj skutocne myslis... Na zaver cestne prehlasujem, ze nemam absolutne ziadny zaujem ti ublizit, alebo sa ta akymkolvek sposobom dotknut...

PS-VB v.k.

(v.k. = vlastnou klavesnicou)

Jednoznacnejsie to uz napisat asi ani nedokazem... Ak budes mat o tomto kedykolvek v buducnosti co i len najmensie pochybnosti, okamzite mi poloz konkretne otazky, alebo predostri svoje konkretne vyhrady a ja ti na ne poskytnem vyjasnenie/odpoviem... O toto ta preto prosim aj v tomto konkretnom pripade... Zjavne doslo k nedorozumeniu a to je nutne okamzite vyjasnit...

Ak sa jedna o moj prispevok adresovany harrymu: "Myslis, za ma sancu, aby ju raz niekto nazval mojou tajtrlickou...? Ty by si sa vtedy asi docural zo smiechu...? :))) Neboj, ja asi tiez...", tak tento by si bola vnimala asi inac, ak by som na jeho zaver bol este doplnil "A ona asi tiez...?"...? Islo mi len o vyjadrenie faktu, ze sa medzi nami rozvija dobry vztah a ak sa nam tento vztah udrzi aj do buducnosti, existuje realna sanca, ze k tamemu niecomu moze dojst... Hlavne zo strany niekoho, kto nebude poznat ani teba, ani patricne suvislosti... Kedze podobna situacia na tomto fore uz raz nastala a ty si bola jej priamym ucastnikom, predpokladal som, ze by nam to vtedy pripadalo obzvlast komicke... Nie preto, ze by ta niekto nepravom nazval mojou tajtrlickou, toto mi naozaj nechyba, ale kvoli konkretnej s tebou zviazanej historii pouzitia tohto vyrazu na tomto fore... Mozno mam chory zmysel pre humor, ale aj teraz sa pri predstave takejto situacie rehocem... Nie na tebe, ale nad danou situaciou... Tebe by to nepripadalo komicke...?

Zatial tolko, musim si teraz na dve hodinky odskocit, uz sme sa zvolali, ideme do baru vymlatit nejaku heavy metalovu zberbu... Musime predsa s tymi manickami udrziavat dobre kontakty, ako za starych dobrych cias... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 6 people voted )
+
2015-04-07 21:23:59 cbd497ce
Muzi su z Marsu.

Zeny z Venuse.

Muzov zaujima sex,chlast a rokenroll.

Zeny laska,porozumenie,kecat o tom.

Ako sa teda dohodnu Mars a Venusa?

Zavolame pomocnikovi?

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-07 22:43:33 b229d922
Chocholousek


ahoj, včera navečer som sa zúčastnila po dlhšom čase jednej alimentárno-obžerskej, ale aj veľmi milej akcie s priateľmi, nato som sa doma povenovala, ale stihla som si prečítať tvoj aj harryho príspevok. Trochu som sa usmievala, ako tlačíš-tak to tlačíš, jemný závan škodoradosti ti stále odtiaľ vychádza. :) PS, ale "obecne vzato", mne to vôbec neprekáža. Keď som bola označená za tvoju tajtrlíčku, prvé čo mi napadlo: tak a máš to teraz naspäť ako bumerang! V tej chvíli mi to nepripadalo ani tak smiešne, skôr poučné. Ak by sa tebou opísaná situácia niekedy vyskytla a budem sa na ňu dívať s odstupom ale aj tvojou optikou, môžem skonštatovať, že nesie v sebe istý humor, ktorého terčom vždy budem iba ja, ale čo už s tým narobím...?


"Ak budes mat o tomto kedykolvek v buducnosti co i len najmensie pochybnosti, okamzite mi poloz konkretne otazky, alebo predostri svoje konkretne vyhrady a ja ti na ne poskytnem vyjasnenie/odpoviem... O toto ta preto prosim aj v tomto konkretnom pripade... Zjavne doslo k nedorozumeniu a to je nutne okamzite vyjasnit..."


Mala som na mysli tento tvoj príspevok, veď ty vieš ktorý, aj so záverečnou poznámkou:P.S.: Anaste, tvoj dalsi komentar k tomuto je nielen nepotrebny, ale vyslovene neziaduci... Dakujem za pochopenie...


Oceňujem tvoju snahu objasňovať nedorozumenia, ale nie som človek, čo ti bude držať nôž na krku, mučiť ťa a žiadať po tebe vysvetlenia. Ani v reálnom živote to nikdy nerobím. Asi preto sa so mnou dlhodobo tak dobre žije:))) Keby si ty sám takto nezareagoval, dávno by som už aj zabudla.


PS - Dúfam, že žiješ a ostali ti aj všetky zuby a celý nos po masakri s heavymelovou zberbou. :) Hral vám pritom aj nejaký metal?

anaste # NyjeQoga34
-
 43% ( 4 people voted )
+
2015-04-08 10:21:58 4e63ff88
Nie, neobávaj sa o neho, ubezpečujem ťa že psychoš je celý a bez ujmy na zdraví. Keď nás v tom bare videl, radšej si dal v kúte limonádu a v tichosti vypadol...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 6 people voted )
+
2015-04-08 12:09:28 d425402c
Pande, vieme o čom hovoríme. Už som aj ja taký mazec zažila, ocitla som sa v podobnom kotli, hoci nie ako priamy účastník masakru, skôr ako prizerajúca a skandujúca, ale zato taká, ktorej nikdy odvaha nechýbala. Lebo keby ste sa chceli vyrútiť na PS-VBho vy, všetkých by som vás musela zbiť ja! :-DDDanaste # NyjeQoga34
-
 43% ( 4 people voted )
+
2015-04-08 12:32:49 4e63ff88
Anaste

ocitla som sa v podobnom kotli, hoci nie ako priamy účastník masakru,


ocitla som sa v podobnom kotli, hoci nie ako priamy účastník masakru,

Particka si trocu zatancovala POGO,to sa este nic nedialo.Nebud utlocitna.:}


harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-08 12:38:01 b229d922
Kruci,vyjadrim sa k Pandemoniovej uchylke,a hned od strachu kokcem.Sorry.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-08 12:39:20 b229d922
V pohode, to koktanie sa prihodí aj odvážnejším...
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-04-08 12:46:52 d425402c
harry


nie som útlocitná, ale predstavíš si to POGO, keby som sa v takom kotli skutočne ocitla ja? Veď by na mne kúsok handier nezostalo!

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-08 12:48:42 4e63ff88
anaste

Tebou spominany prispevok ma na tomto fore sancu plne/spravne pochopit len ten, komu bol adresovany, teda Melchisedech (lidhja, u mna niekedy aj ligus)... Zakoncil som ho slovami: "Anaste, tvoj dalsi komentar k tomuto je nielen nepotrebny, ale vyslovene neziaduci... Dakujem za pochopenie...", pretoze ak by si bola akokolvek zareagovala, zmenilo by to polaritu mojich slov urcenych Melchisedechovi a tym by u neho nutne bola ovplyvnena aj spravnost ich vykladu... Zalezalo mi na tom, aby k tomu nedoslo, to je vsetko...

V tom vlakne si ty nieco napisala, ja som to otvorene pozitivne ohodnotil, on tvoje slova nasledne spochybnil a ja som na jeho reakciu na tvoj prispevok vyjadril svoj nazor... To je vsetko...

S Melchisedechom tu mame zvlastny vztah "antagonistickeho respektu", alebo respektujucich sa nazorovych oponentov, ak chces, co sa na forach urcite nestava casto... V mnohych zasadnych otazkach so sebou "nadsene nesuhlasime", ale najdu sa aj mnohe veci, na ktorych by sme sa dohodli... Nediskutujeme spolu, ale registrujeme sa a respektujeme... Melchisedechove prispevky sa tu vo vseobecnosti netesia velkej popularite a to aj napriek tomu, ze mnohe jeho nazory/postrehy/predostierane otazky si pozornost urcite zasluzia... A toto je na tomto fore prehliadane, co je voci nemu nespravodlive... Presne preto mi zalezalo na tom, aby moju reakciu pochopil presne tak, ako mnou bola myslena... Aby som nou u neho vyvolal zamyslenie sa a nie pocit odmietnutia jeho osoby... To je vsetko, preto som nechcel, aby si mu proces spravneho pochopenia mojich slov svojou pripadnou reakciou akokolvek skomplikovala...

"Trochu som sa usmievala, ako tlačíš-tak to tlačíš, jemný závan škodoradosti ti stále odtiaľ vychádza."

Ziadna skodoradostnost tam nefukala, ale o tomto ta uz asi nemam sancu ako presvedcit...? Toto je len otazkou tvojej viery... Viery v moje slova... :)

Dakujem za opytanie, vsetky zuby mam, aj nos mam cely, aj maciacik na to "inteligentne" zareagoval, takze vsetko vyslo podla planu... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-08 14:24:06 1f87789a
Chocholousek


PS, ty si to nezbadal zatiaľ, že sa nikdy nestarám do cudzích diskusií? Nemusel si ma ani upozorniť, určite by som vám dvom a tebe už vôbec nevstúpila do reči a niečo ti mojimi kecami kazila aj keď išlo o rekciu na môj príspevok. Okrem autorských textov nemám potrebu komentovať vstupy iných, čo som už zbadala, že sa tu teší veľkej obľube. Všimni si, ako frekventovane sa tu kopírujú cudzie citáty z diskusie a komentujú rečníkmi ostošesť. Mám to postavené tak, že každý si hovorí svoj názor a vyjadrením mojej úcty k iným diskutujúcim je ponechať každému jeho vlastnú slobodu slova. Všimla som si, že Melchizedech svoj príspevok postavil na mojom, ale nevadí, je to jeho vec, keď to tak chcel?
Postrehla som tvoj zvláštny prístup "antagonistického rešpektu" voči Melchisedechovi a ver mi, že ja ho mám k nemu tiež. On má pre mňa určitý esprit - čo na srdci, to na jazyku. Má neobyčajné podanie faktov a navyše mi pripomína jedného chalana, s ktorým sme chvíľu spolupracovali, ale ten po rokoch odišiel kamsi do prešovského seminára študovať pravoslávie. Rozumiem tvojej úcte k nemu.
Po prečítaní tvojho príspevku mi chvíľu trvalo, kým som sa nadýchla. Nechápem, prečo ťa tu stále niektorí osočujú, veď ty si absolútne rovný a férový chlap. Ďakujem.

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-08 16:10:31 542f0ad9
anaste

"Nechápem, prečo ťa tu stále niektorí osočujú, veď ty si absolútne rovný a férový chlap."

Pretoze som im povedal pravdu a inac na nu reagovat nie su schopni... O tom sme uz ale hovorili, to je vyhradne ich problem... Prisla si sem v pre toto forum atypickom momente... Nespominam si tu na akukolvek podobnu kampan, ale aspon sa ukazalo, kto v sebe co dusil a konecne nabral odvahu si ulavit... :)

Moje upozornenie nebolo otazkou toho, ci som si nieco vsimol, alebo nevsimol, ani otazkou toho, ze som nieco predpokladal, ono bolo motivovane vyhradne tym, ze som v tomto chcel mat absolutnu istotu... Niezeby som bol pochyboval o tvojej schopnosti spravne odhadnut situaciu a podla toho sa aj zariadit, len som v tomto chcel mat absolutnu istotu... Kvoli vlastnemu svedomiu... PS-VB je uz raz taky... :)

Som rad, ze sme si uz vsetko vyjasnili a nadalej mozeme cez tyzden byt Romeo s Juliou a na vikend pred rodicmi surodencami... Tak ako sa patri v kazdej slusnej... no ved vies kde... :)

Incest, zaruka trvaleho partnerskeho stastia... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-08 17:14:45 b7cfe877
Chocholousek


PS potvrdené: cez týždeň milenci a na víkend v rodičovskom dome súrodenci. Ale v izbe z mladíckych čias, na starej posteli a pod jednou perinou....pssst. :)


Incest nemala byť ani tak moja poznámka o nás dvoch, bol to len taký môj úsmevný dôvetok s otázkou, ktorý som radšej vyslovila skôr ja, než by ho na nás mal vytiahnuť niekto iný. :)


harry povedal, že muži sú z Marsu, preto chľast, sex a rockenroll.


Poobede sa to tu zmenilo na krčmu s chľastom, boli aj rockenrollové máničky a takmer som sa nechala s divochmi vtiahnuť do poga - ako jediná baba. Ako sa prejavila energia Marsu? Lol, ty si tu nebol a tí dvaja sa niekam zdekovali...:DDD

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-08 21:45:45 542f0ad9
anaste

Dohodnute... :)

A jasne, ze pod jednou perinou, dokonca aj bez nej, ak by sa inac nedalo... Hadam by sme si nejako pomohli, aby sme nezmrzli...? :)))

No veru, veru, je tu zopar martanov, len som si nie isty, ci su naozaj muzmi, alebo len nejakymi maciacikmi...? :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-08 22:08:38 b7cfe877
Chocholousek


PS, ahoj, ešte tu nie si? :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-09 12:50:07 4e639feb
Chocholousek
"Pocula si uz o ludoch ochotnych zomriet pre svoje idealy...? Asi mi to stalo za to...? :)"


PS, (Muammar) veď preto si mojím hrdinom. Vlastnosť silných mužov, z ktorej potom plynú aj iné - odvaha, mužnosť...

Už som nás presunula, aby sme im to tam nespamovali. Klopi píše, že si z KE? Si? Rozmýšľala som odkiaľ z východu pochádzaš? Spoznala som to podľa nárečových slov, ktoré používaš (zrobiť, všetcia, atď.) Takto rozpráva jeden môj kamarát a ten je z Popradu.
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-09 20:37:44 542f0e0b
anaste

Tak sa presuvam za tebou... Musim sa priznat, ze sa ti podarilo ma sokovat... :)


Bezne pouzivam vyrazy urobit/zrobit a vsetci/vsetcia ako ekvivalentne vyrazy... Sam to nesledujem a tak nemozem povedat, ktory z nich pouzivam frekventovanejsie, ale s urcitostou pouzivam vsetky styri z nich... Co sa tyka vyrazov urobit/zrobit, tak tie su jednoznacne spisovne a so ziadnym narecim nemaju nic spolocne... Horsie je to, na moje obdovske prekvapenie, s vyrazom "vsetcia"... Kedysi som kazde rano s oblubou pocuval v rozhlase relaciu, myslim za sa nazyvala jazykove okienko, v ktorej sa presne taketo veci rozoberali... Dokonca si matne pamatam, ze sme tomuto venovali minutku aj na hodine slovenciny na strednej skole... S urcitostou si vsak pamatam, ze som niekolkokrat v zivote vstupil do sporu inych na tuto temu a ukoncil ho tym, ze obaja maju pravdu, pretoze vyrazy vsetci/vsetcia su z hladiska slovenskeho pravopisu ekvivalentnymi... Az ma serie, ze nemam poruke Pravidla slovenskeho pravopisu zo 60-tych rokov... V najnovsom vydani PSP, ktore som si stiahol z internetu, vsak po vyraze "vsetcia" nebolo ani chyru, ani slychu... :(

Mudry internet vsak hovori, ze vyraz "vsetcia" v spisovnom slovenskom jazyku neexistuje...! Preto mi tak dlho trvalo, pokial som odpovedal... Hladal som, hladal, neuspesne...

Nakoniec to vyzera, ze som len blbec, ktory neovlada jazyk Horneho Uhorska...

V kazdom pripade ti za tvoje upozornenie dakujem... Zranila si nim sice moju gramaticku hrdost, ale zaroven si ma vyviedla z mojho omylu... Na svoju pamat som sa cely svoj zivot mohol 100%-ne spoliehat... Skutocne neviem, co si o tomto mam mysliet...? Nenasiel som nikde poznamku o v tomto vykonanej zmene...? A ako si si urcite vsimla, hladal som dost dlho...

Stale v hlbokom soku, Muammar... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-09 23:01:11 b7cfe877
anaste

A aby to bolo este zaujimavejsie, dal som si tu namahu urobit statisticku frekventovanosti pouzivania vyrazov vsetci/vsetcia v mojich prispevkoch...

Vysledok: vsetci = 0%, vsetcia = 100%... Takze nielenze neovladam pravopis, ale este k tomu aj ako sa zda klamem... Pozicias mi este v pieskovisku niekedy svoje formicky...?


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-09 23:49:22 b7cfe877
Chocholousek


PS, nezmazala som si teraz všetko, čo som už pred chvíľou napísala? Porazí ma...
"Vymedzovacie zámeno všetok má v nominatíve množného čísla pri životných podstatných menách mužského rodu (alebo ak sa ním vyjadruje súhrn všetkých osôb, medzi ktorými sú aj muži) tvar všetci, napríklad všetci chlapi, všetci športovci, všetci lekári, všetci zamestnanci. Pri neživotných podstatných menách mužského rodu, pri zvieracích podstatných menách a pri podstatných menách ženského a stredného rodu má nominatív množného čísla tvar všetky, t. j. všetky stromy, všetky kone a kravy na statku, všetky ženy, všetky okná. Podoby všetcia či všecia sú nespisovné."

Toto si asi aj ty našiel na internete, môj obľúbený Krátky slovník slovenského jazyka, vydaný jazykovedným ústavom SAV 1987 termín všetcia neuvádza. Áno, bude teda nespisovný. Ale nad tým sa netráp. Vieš koľko slovenčiny som ja v rámci mojich štúdií absolvovala a napriek tomu chyby spravím a špeciálne správne dávať čiarky je dodnes mojou slabinou.


"zrobiť" je spisovné slovo a môj slovník uvádza: 1/ urobiť, spraviť, vykonávať (stolček, poriadok, grimasu) 2/ zmoriť sa, unaviť sa (na poli)
3/ urobiť sa, spraviť sa (že nepočuje) :)))


Tento termín sa na západnom Slovensku vôbec nepoužíva, preto mi hneď uderil do očí. Neviem či na strednom Slovensku je bežný, ale určite na východnom Slovensku je frekventovane používaný v rámci nárečia. Aspoň si myslím.


PS, dobrú noc ti prajem a slovami oravskej ľudovky sa dnes lúčim: poďme spať, poďme spať, vedno do postele...(neviem prečo - pripomína mi to tú studenú izbu v rodičovskom dome...) :)
Ozaj, vieš čo majú všetky folklórne piesne spoločné?anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 00:22:03 542f0e0b
Muammar


Ďakujem ti ako vždy za tvoju láskavú podporu, no až sa bojím, keď príde nejaká antagonistická téma...
Tam sa zrazíme ako tie arabské dostihové kone. Ale dúfam, že nie až tak, ako na začiatku. Veď dnes už je to predsa len medzi nami trochu iné... :)


Aj ja už som si ťa prečítala a od smiechu sa tu za brucho chytala...:)))

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 17:32:47 4e639aac
anaste

Nemyslim, ze k tomu niekedy dojde a ak predsalen ano, tak sa poskriepime, aby sme sa potom mohli o to intenzivnejsie celu noc udobrovat... Takze tak, ci tak, aj tak sa to na koniec na dobre obrati... :)

Mimochodom, este stale som v hlbokom soku... Nie z dovodu, ze som zavrazdil gramatiku, ale preto, ze som to robil z presvedcenia... Aj ked z hladiska semantiky az taky rozdiel medzi chybou a omylom nie je, ale u mna ano... Vzdy ludom otrieskavam o hlavy, ze chyby si sem-tam urobit mozeme dovolit, ale dopustat sa omylov nikdy...! Tak ak si objavila este aj nejake ine moje nedostatky, sem s nimi, nech to mame za sebou... Zaregistrovala si predsa, ze som sa celu minulu noc pri tebe prehadzoval z boka na bok... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-10 17:58:02 b7cfe877
Chocholousek


PS, už teraz sa teším na udobrovanie. Existuje od toho ešte niečo silnejšie? :)
Neblbni, netúžim na tebe chyby hľadať a vychytávať. Viem, že rodný jazyk poznáš, a na rozdiel odo mňa, ktorá gramatickú chybu po sebe zbadá, ale ju zámerne neopraví, ty to robíš. Ja si vždy poviem - načo, veď aj tak to skoro nikto nezistí. Ale ty sa staráš aby textová, alebo jazyková čistota bola v poriadku a ostatní, menej slovenčinársky zdatní nepreberali tvoje chyby. PS, si oveľa lepší ako ja! Nedávno ťa tu obviňovali, že si nič nedokážeš priznať. Neverila som tomu a ako vidím, vôbec som sa nezmýlila v tvojom odhade. Sám sa priznávaš k omylu, pre mňa si dostatočne veľkorysý a ja si skutočne uvedomujem tvoje osobné kvality.
PS, ver, že mi nešlo o to, aby som ťa nachytala v gramatike, chcela som len vedieť či pochádzaš z východu, lebo tvoj prejav a neviazaný zmysel pre humor sa mi zdá, že by si mohol. Poznám chalanov z východu, ktorí ma dokážu veľmi rozosmievať. Nechcem ti vstupovať do súkromia, nemusíš mi hovoriť odkiaľ si, len som tak rozmýšľala a chcela si byť istá, či som sa nemohla pod manderlákom s tebou niekedy zraziť? :)))
Ja na tebe chyby nevidím, formičky ti požičiam, aj sa budem s tebou na pieskovisku hrať. Dúfam, že túto noc sa prehadzovať nebudeš a už sa ti bude aj lepšie spať...:)))

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-10 18:44:30 4e639aac
anaste

Nejde o tvoje nachytavanie ma, ide o fundamentalny problem... Mozno v tomto pripade ani nie tak funda, ako mentalny...? :)

Z hladiska cistej racionality, ak teoria zlyha v jednom jedinom pripade, prestava byt teoriou... Uz viac neplati... Inymi slovami, ak som sa dokazal "posmyknut" v jednej veci, nie je mozne vylucit, ze sa "smykam" aj v inych, alebo dokonca vo vsetkych...? To je sucha logika... U mna sice az k takemu rozsahu pochybovania o sebe tymto nedoslo, ale v mojom podvedomi tieto fakty stale rezonuju... Som rad, ze si ma na to upozornila prave ty, pretoze si mojou favoritkou a tym padom mas u mna urcite specialne ohlady, ktore ma primali k hladaniu rukolapneho "dokazu tvojho omylu" a naslednemu zisteniu jeho neexistencie... To, ze vedlajsim produktom tohto celeho bolo uvedenie ma do stavu soku, to je nepodstatne... Ty si v tom nevinna, zohrala si v tom celom vyhradne pozitivnu ulohu, mea culpa, mea culpa, mea máxima culpa... Ja som ti za toto naozaj vdacny a moja otazka, ci mas este aj nieco ine, bola uprimnou... Sam na vylucenie takejto moznosti uz logicky nemam opravnenie... :)

Takze nechlachol ma, tu ide o daleko hlbsi problem, ako o nejake ego, ktore sa vzdy rado da ukecat... Toto si pod koberec musim casom zamiest sam, len este na to nedozrel cas... :)

Pod manderlakom si sa so mnou zrazit teoreticky mohla, ale urcite nezrazila... Bol by som zacitil vonu tvojej cloveciny a zapamatal si tvoj obraz... Toto my satani mame vrodene... :)

Co ti mam este povedat, tvoj mechanizmus myslenia ma stale ocaruje, nos ti sluzi, aj vidiet si schopna, nielen sa divat, sluch mas vyborny, vies z daleka s istotou rozlisit pravdivost klopania na tvoje dvere, zmysly ti proste funguju, aj zenska intuicia, dokazes sa vyborne orientovat v priestore, nestratis sa, ale toto uz vieme, tak naco o tom hovorit...? Radsej mi prezrad tajomstvo ludovych piesni... Nezamyslal som sa este nad nim... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-10 23:33:06 b7cfe877
Chocholousek


PS, nie som síce etnológ, ale raz sa mi dostal do ruky spevník slovenských ľudoviek a zistila som, že dobrých 95% textov sa týka lásky a milostných pletiek v prvom pláne. Keď som si ich lepšie pozrela, v druhom pláne, alebo to, čo z nich ide podprahovo, je sexuálny pud. Síla, koľko sexu je v národnej, ľudovej tvorbe. Normálne som nechápala...Začni si to všímať a uvidíš to tam. :)


Škoda, že si neprišiel skôr, mohli sme si porozprávať ešte. Nevadí, tak možno zajtra. Prajem ti dobrú noc...:)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-11 00:15:27 4e639aac
Dobru noc... :)

S tou laskou a sexom to ma aj logiku... Aj Jozo si to mysli... :)

Tu mas uspavanku... Takmer ludovu... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-11 00:37:08 b7cfe877
anaste (amazonka)Ked sa k obhajobe nazoru cloveka prida muz, potesi ho to, lebo vie, ze niekoho to nenechalo na pokoji, aby jeho nazor neobhajoval...

Ked sa k obhajobe nazoru cloveka prida muz fundovanou argumentaciou, potesi ho to este viac, lebo vie, ze dany clovek tomu co hovori aj naozaj rozumie, tak ako on sam...

Ked muz okrem obhajoby nazoru cloveka, obhajuje aj jeho osobu, to uz v cloveku vyvola hlboky pocit pokory, lebo vie, ze prave stretol svojho nazoroveho suputnika...

Ak toto vsetko ale urobi (vsimni si vyraz urobi) zena, tak to uz je Muammar... To uz je viac ako len hlboky pocit pokory, to uz je aj nadsenie, ze take nieco mal clovek vobec moznost niekedy zazit... [Pravdepodobne ten blby pohlavny pud v akcii...? :)]


A ked sme uz pritom, kedysi som tu uverjnil dva svoje clanky... Prvy o slobode slova a druhy o spravodlivosti... Po nich mali nasledovat dalsie... O moralke, medziludskych vztahoch, potrebach ludi atd., toto mi vsak tu uz nebolo umoznene... Chcel som nimi objasnit podstatu cloveka, pretoze clovek by mal byt v kazdom procese na prvom mieste... Jeho zaujmom by vsetko malo byt prisposobene a toto tu mnohym kompletne unika...

Az by uz toto bolo vsetkym jasne, mohli by sme zacat diskutovat o najlepsej moznej forme spolocnosti ludi... Ake priority by mala mat, ake postavenie by v nej mal mat clovek, co by v nej malo byt zabezpecene atd...? Dobra spolocnost predsa musi byt pre cloveka a nie clovek pre spolocnost... Aby si ale toto niektori boli schopni uvedomit, je nutne zacat od zakladov...

Povedz mi, ako je mozne, ze ty si si to vsimla okamzite a niektori si to nie su schopni vsimnut ani po rokoch...? Si naozaj taka vynimocna, alebo len niektori su tu taki obmedzeni...?


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-11 20:51:36 b7cfe877
Chocholousek


PS, popoludní som si so záujmom prečítala tvoj príspevok "Trošku o štáte" pod článkom "Američanum to dochází: Stát je problém č. 1." Už dlhšie ťa podozrievam, že si profesorský typ, lebo spôsob tvojho výkladu je nanajvýš zrozumiteľný, prehľadný a máš didaktický talent. Pozorujem, že dokážeš o téme zasvätene diskutovať, nemáš problém rozprávať len o samostatných častiach vytrhnutých z nejakého celku, ale ich dokážeš kedykoľvek zmysluplne pospájať. A v neposlednom rade dávaš svojim príspevkom naozaj hĺbku, ako si už inde naznačil. V tom je rozdiel medzi tebou a napríklad mnou, že ja sa fakt viac-menej kĺžem po povrchu, len tak popisujúc javy, ale u teba existujú súvislosti, ktoré ti neunikajú. Bolo by skvelé, keby si sa znovu pokúsil svoje príspevky o morálke, medziľudských vzťahoch, potrebách ľudí a fungovaní spoločnosti zavesiť na tento web. Možno to už pôjde. Mohli by sme si tu urobiť diskusnú konferenciu a myslím, že každý by sa zapojil rád. Ak má človek začať diskutovať na nejakú tému sám, napríklad o slobode, ide to ťažšie, lebo je to ako písať slohovú prácu. Spomeň si, že vždy je najťažšie začať, ale keď vidí, že niekto tému spracoval a iný sa pridávajú, razom opadnú zábrany a už to potom všetkým ide. Aj ja som ti sľúbila moje pojednanie o morálke a už mám aj výčitky z omeškania, ale stále to mám niekde vzadu v hlave "geprägt", že mám ti taký príspevok priniesť. No nakoľko diablov advokát je nesmrteľný a tým mi doprial dosť času, tak si ho užívam inak, ako úvahami nad tvojimi vôbec nie ľahkými, filozofickými témami. :)


Reagujem na tvoj dnešný, večerný príspevok, venovaný mne. Napísal si mi to veľmi pekne, je to silne pôsobivé. "Blbý pohlavný pud v akcii"? Asi áno, keď som si kvôli tebe už aj nechty ostrihala, aby sa mi lepšie klepalo na klávesy. :)Takže pohlavný pud, človečina, alebo láska, nech to nazveme akokoľvek, akcieschopné to bude, možno aj bojovné a statočné, ale určite nie mužatkovské. Proste mi vadí, keď ťa osočujú, dotýka sa ma to podobne, ako keby útočili na mňa. A je mi fuk, či je to jeden hurvajs, alebo celý batalion hurvajsov. Aj kvôli nemu máš celú armádu nickov v zálohe? :)))


Popoludní ma popadla bláznivá nálada. Zavrela som okná, pustila si poriadne nahlas aparatúru a môj starý dobrý rock. Skákala so po celom priestore, vychutnávala si pocity deja vu, ktoré občas mávam. Teraz, pri tejto, inak mojej dosť obľúbenej skladbe z mladosti sa mi zdalo, že čas, ktorý zažívam teraz, sa mi niekedy zdal, že príde... :)


Aj keď to asi nie je tvoj žáner, väčšinou sa ľuďom páči. Snáď aj tebe. :) Dobrú noc, PS.
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=wA7fnOjnjzE


anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-11 23:48:17 5b7f606c
anaste

Uz som chcel zhrnut svoj dnesny vecer slovami, cakal som pred domom, naprsalo mi za golier, na vylete som nebol a vlacik do Modry mi usiel, ked som si vsimol tvoj prispevok...

Uz si ani nepamatam, kedy som naposledy takto stal pred domom...? Zvlastne...

T
ak to cele zhrniem s elanom, alebo radsej s Elanom... Klikni na mna... :)P.S.: Dobru noc amazonka a dakujem za pesnicku... Ano, nie je to moj zaner, ale vypocul som si ju celu... :)


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-12 00:27:58 b7cfe877
Chocholousek


ahoj PS. Keď som ti večer napísala, nevypla som hneď počítač a len tak "by očkom" som prišla nakuknúť, či si len náhodou, náhodou, náhodou:) ešte niečo neodpísal. Viem, že som ti odpovedala už dosť neskoro, ale aj tak som sa išla pozrieť. Skoro som odpadla, keď som nad svojím menom, hoci tisíckrát radšej očakávajúc tvoje, zbadala lisu. Neuveríš, ale ja som sa fakt zľakla. Akože inak, verná svojej tradícii, teba s harrym označila za zverinec a mňa za nesvojprávne decko, ktoré sa asi vymklo kontrole pani učiteľky a hrá si tu svoju vlastnú hru. Opätovne, jej celý príspevok je len jedna hanlivá reč, plná útočného prejavu na nás troch.
Keď som si ju dočítala, nakoniec to najlepšie prišlo na záver. Ďakujem ti, že si odpísal, aspoň si prebil vo mne ten zhrozený dojem. Pustila som si aj vymyslenú, jej slová poznám doteraz naspamäť.

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-12 18:18:58 5b7fa473
anaste

Tiez som si vsimol, ze lizou este stale lomcuje jej deviacia, ale u mna to vyvolalo len usmev... Nenamahal som sa citat, co napisala, akosi som si to dokazal predstavit... Reagovala predsa na moje slova... Prakticky som jej reagovat kazal a ona len posluchla... :)

Obcas do svojich prispevkov zakomponujem aj odkaz pre niekoho, kto s clovekom, ktoremu pisem, nema nic spolocne... Postacovalo mi harrymu k jeho vyjadreniam na temu miestnej geniusky napisat "Ona je len kontraskou, ked nema primasa, sama nic nezahra..." a primaska neodolala nereagovat... :)

Nakoniec jej to v podobe tvojej reakcie prinieslo aj nejaku satisfakciu, malu, ale predsalen nejaku... Pre podobnych ludi je totiz najhosrim stavom, kedy su predmetmi ich zaujmu ignorovani... Toto nie je vycitka adresovana tebe, svet zien je v tomto pravdepodobne trosku iny, toto je len mojoiu faktickou poznamkou... Primaskou sa nezaoberaj, ona velmi dobre vie, ze my vieme, ze pozorne cita a nacuva nasej hudbe, aj ze ju z nasich cistych tonov a zohranosti slak triafa, ale to jej jej vec, neprestaneme hadam hrat len kvoli tomu, ze niekoho orchester odmietol, nie...? Nie kazdy sa predsa kvalifikuje na vsetko a preto by si s tym mal byt nejako aj schopny poradit... :)

Takze mila amazonka, nemas absolutne ziaden dovod sa touto neuspesnou huslistkou vobec zaoberat a uz vobec nie reagovat na jej falosne tony... Ak raz niekto ani po rokoch treningu nedokaze cisto zahrat ani komorne A, tak to s urcitostou nebude z dovodu zleho ucitela, ale len jeho sluchu... :)


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-12 22:04:40 52922372
anaste

To nie aby som ta dezorientoval, PS-VB ma totiz urcitu suvislost s SBTK a pacili sa ti velke pismena, tak... :)


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-12 22:20:00 52922372
SBTK


PS, tak vidím, že s tebou sa nudiť určite nebudem. :) Už som sa zmierila, že ma na "poslednom vo fóre" namiesto PS-VB oslovuje Chocholousek, zvykla som si a zrazu SBTK. Mám rada veľké písmená, hodia sa mi k tvojej povahe, ale hovorím, už som si zvykla. SBTK skratku som už u teba postrehla a zapamätala si ju, ešte v Sodome si ma ňou jedenkrát pozdravil pod prísúevkom (namaste, SBTK, atď. - pamätáš?) Takýmto tempom o chvíľu dobehneš hurvjsa, nie ty ho určite predbehneš.:))) Máš pravdu, lisu už neriešim, nemá to význam...Áno Muammar, naše čisté tóny a krásna hudba predstavujú pre niektorých lepšie "vzrušo", ako ich vlastné, ktoré majú doma. :)
PS, teším sa s tebou a prajem ti dobrú noc. Pá, zajtra. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-12 23:46:55 5b7fa473
anaste

D
obru noc a uz klasicky, posielam ti pre tvoje sny inspirativnu uspavanku... Klik, klik...


P.S.: Prepis textu piesne je zhovadeny, ale co uz, nemusis ho citat, staci pocuvat... :)


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-13 00:32:44 52922372
A este som sa zabudol patricne rozlucit...

Namaste, GLTA, LGBT a SBTK... :)


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-13 01:02:58 52922372

"Áno Muammar, naše čisté tóny a krásna hudba predstavujú pre niektorých lepšie "vzrušo", ako ich vlastné, ktoré majú doma. :)"


Nepises nahodou o sebe draha? Ja netancujem po izbe, ked naservirujem muzovi veceru, koli tomu, ze so mnou flirtuje nejaky srandista na dochodku ;)


tym, ze sa mnou nebudes zaoberat si sa uz niekolkokrat "vyhrazal", tak sa toho konecne skus drzat .."SBTK", nic viac som od teba ani nechcela ..

LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-13 11:18:45 58d7436a
Geniuska, na tanec nemas dostatocne rozvinutu motoriku a to sa v tvojom veku uz asi tazko zmeni, ale s tym servirovanim vecere si ma prekvapila, ty uz dokazes sama otvarat konzervy...? :-DDD


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-13 11:39:53 52922372
To malo byt vtipne, alebo dovtipne? Muammar?
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-13 11:52:27 58d7436a
Len vystizne...


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-13 11:55:42 52922372
anaste

Nedaj si kecat do svojho sukromia, ty nemusis nikomu nic vysvetlovat, ani pred nikym svoje kroky ospravedlnovat... Ludia sa vo svojich zivotoch dopustaju zasadnych chyb... Urcuju si priority, podriaduju im svoj zivot, mnohe veci tym padom odkladaju na zajtra a potom opat na zajtra, zaoberaju sa tym, co sa patri, co by bolo vhodne, co by na to povedali ini a unikaju im dolezite momenty, casto neopakovatelne, unikaju im pre nich skutocne dolezite chvile a az raz dobehnu do ciela zistia, ze kvoli dosahovaniu svojich cielov a podriadovani sa ich dosahovaniu, vlastne nemali ani cas zit... Zivot je plny momentov, ktore maju potencial byt peknymi, je nerozumne ich prehliadat... O tom by mal byt zivot cloveka, ak ti do cesty pride moznost prezitia pre teba prijemnych chvil, chyt sa ich a drz a zmykaj kolko sa z nich len da vyzmykat... Cim viac takychto momentov v zivote prezijes, tym stastnejsia budes... A co si o tom budu mysliet ini, to ta zaujimat vobec nemusi... Zavidia ti... Ale ty to nakoniec velmi dobre vies... Len niekedy je rozdiel nieco vediet a pocut to aj od ineho... Nedaj si vziat svoj moment, ja si ho tiez pevne drzim a je mi fajn... :)


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-13 14:06:47 52922372
A ked raz to co som napisal cloveku dojde, mozno o tom napise pesnicku a ak ju napise, tak bude zniet nejako takto: Klik, klik...

Hlas mam iny ako Willie Nelson, ale zahram a zaspievam ju rovnako dobre... Toto je moj heavy metal, vsetko co je dobre pre akusticku gitaru...


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-13 14:59:33 52922372
SBTK


PS, ďakujem za tvoju pieseň, aj za tú elánovskú nočnú. Som rada, že Elán sa nám za roky pôsobenia postaral o dobrý a bohatý repertoár, takže už teraz sa teším na nové uspávanky. Hanbím sa, že tvoju obľúbenú skladbu nepoznám tak dobre, aby som si ju mohla zaspievať s tebou, alebo aspoň s Willie Nelsonom.:) Predpokladám potom, že máš rád folk a country? Keď spomínaš akustickú gitaru, nemohol by si aj Brucea Sprinsteena, či Dire Straits? Hráš si len cudzí repertoár, alebo si aj vlastnú hudbu skladáš? Ešte som zvedavá, na tvoj hlas - myslím farbu hlasu a polohu? :)


Pár dní dozadu som sa stretla s partičkou mojich dávnejších kolegov a kolegýň, rôznych vekových kategórií, môžem povedať, že kamarátov aj známych. Máme sa vzájomne radi a myslím, že si celkom rozumieme a všetci sa rešpektujeme. Občas sa takto zorganizujeme a niekedy si spravíme spoločnú slezinu aj niekde na opekačke v prírode. Ale vždy a všetko v maximálnej počestnosti, veď všetci majú svojich partnerov. Naposledy tam naša kamarátka vytiahla knihu a začala nám z nej čítať. Zabi ma, zabudla som názov a dokonca aj autora, ale išlo o svetovú klasiku. Vyňúrala v nej dlhú, niekoľko stranovú pasáž, plnú milostnej avantúry, erotiky a sexu. Skutočne nič iné ani nečítala. Prekvapene a neskôr aj uškierajúc sa po sebe, sme sa pohľadom jeden druhého pýtali, že o čo jej ide? Keď dočítala, knihu zabuchla a s úsmevom oznámila, že o nič, len chcela poznať náš názor na "sexuálny pud", o akom nám práve čítala. Tak sme sa o tom začali trochu baviť. O obraze, ktorý tam vniesol autor XY a napokon, ktorý si ho tiež musel predstavovať, alebo prežívať v čase, keď ho písal.


Vždy som mávala rada divadlo. Dokonca mám aj predkov, ktorí boli herci, čiže mám k tomuto prostrediu celkom blízko. Aj oni sa vžívajú do svojich postáv, ktoré ich bavia, hrajú milostné scény a popritom žijú svoje vlastné životy. :)


Na miestnom fóre, je každý svojím vlastným autorom. Muammar všimni si, aj my dvaja sme tu spisovatelia, tu si píšeme naše spoločné autorské dielo, v ktorom na rozdiel od divadelnej hry, si môžeme zahrať dokonca samých seba. No nie je to skvelé? Veď je to úplne príjemné. Tu sa nemusíme pretvarovať a vžívať do cudzích rolí, tu to môžeme byť predsa my. Preto je to oveľa lepšie ako akékoľvek divadlo. A k tomu všetkému ti dávam ešte moju odpoveď na tvoju poznámku, ako mám vnímať, čo si môžu myslieť iní?
Mám sa cítiť blbo iba preto, že si skladáme vlastný príbeh, páči sa mi autorské dielo, divadlo a aj ty PS so svojim "fluidom" ? :)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-13 17:19:26 5b7fa62b
anaste

Ved o to ide, ze na forach nielen kazdy moze by sam sebou, ale nim aj je... Ci jeho "tvorba" ukaze viac pozitivnych, alebo negativnych, alebo vyhradne pozitivne, alebo vyhradne negativne, stranky jeho osobnosti, zalezi len od jeho osobnosti... Typicky sa ludia tie svoje negativne stranky budu snazit nejako maskovat, to je taky ich zvyk, z ich realneho zivota, ale aj tak z nich na forach skor ci neskor vsetky vylezu... :)

Ja som v tomto smere vzdy WYSIWYG (what you see is what you get), neznasam pretvarku a netolerujem hlupakov, ci na forach, ci vo svojom zivote... Takze to, co tu odo mna citas, by si odo mna aj pocula v osobnom kontakte, ci by sa ti to pacilo, alebo nie... :)

Co sa tyka mojej hudby, ta suvisi trosku s mojim talentom a trosku s babami... Miro Zbirka kedysi povedal, ze ini chlapci na seba dokazali uputat pozornost bab tym, ze prehodili kamen cez rieku a on, kedze na to hadzanie kamenov cez rieku nemal az take predpoklady, chytil do ruk gitaru... Ja som v patnastich kamene cez rieku hadzal bez problemov, aktivne som sportoval, mal som uz aj svoju prvu motorku a tak som do ruk chytil aj gitaru, len aby som to mal poistene... A fungovalo to... Neviem co z toho najviac, ale ked som babam hral v parku, niekedy ticho vzdychali... Na motorke ich vzdychy pocut velmi nebolo, bol to hlucny dvojtakt (pekac), ale smrt v ociach urcite mali a ja niekedy tiez... :)

Co sa tyka mojho hlasu, tak ten je povedzme hlboky baryton... :))) Verim, ze teraz si ho uz dokazes presne predstavit...? :) No dobre, stravil som dve hodiny hladanim ti vhodneho prikladu, pocuval som mnozstvo hlasov a nenasiel som priklad hlasu, s ktorym by som bol spokojny... P
ozri, najlepsi priklad, aky som bol schopny najst, ja asi tento, klik, klik... Tuto skladbu mimochodom tiez rad kedykolvek zahram...

Co sa tyka zanru, mam rad hudbu, ktora ma oslovuje... Aj folk, aj country, aj rock, aj pravy rock’n’roll, aj soul, aj blues, aj R&B, aj jazz, aj pop, cokolvek, co ma oslovi, zalezi od konkretnej skladby, ja hram konkretne skladby, nie hudobny zaner/styl... A vlastna tvorba, ta nejaka tiez bola, len tak, pre seba, ale skoncila sa pred asi 30-timi rokmi... :) Neklad mi uz take tazke otazky prosim... :) Som z toho hladania uz celkom zmagoreny... :)))
SBTK # SiceHiky80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-13 22:36:13 52922372
SBTK


Muammar - Ďakujem ti za nahrávku, idem si ju pustiť na dobrú noc. Dobre, nebudem ti klásť už také ťažké otázky, sľubujem. Už hodinu rozmýšľam a hľadám, akú pieseň ti mám poslať, ktorú by si si na akustickej gitare z môjho obľúbeného repertoáru mohol zahrať ty a normálne mám okno. Síla. Zajtra to napravím. :) Dostala som odporučenie zdekovať sa s tebou na FB, ale to by ťa vraj nebavilo, lebo tebe ide v skutočnosti o publikum a ja som vlastne v celom tom všetkom úplne nepodstatná. PS, nie som na FB, nikdy ma to ani len nenapadlo, ale keby som sa tam predsa len niekedy rozhodla vojsť a založiť si účet, pridáš si ma k priateľom? :)))


PS, prajem ti dobrú noc. Joa Coockra som si pustila, kedysi som ho veľa počúvala a vždy sa mi páčil. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-14 00:10:06 5b7fa62b
anaste

Jasne, ze ta pridam k svojim priatelom kamkolvek a kedykolvek, ved ta za svoju priatelku povazujem, len s tym FB bude asi mensi problem, nedokazem si totiz dost dobre predstavit, aby som si tam niekedy zalozil ucet... Urcite ta to velmi prekvapi, ale pre mna si na tomto fore podstatnejsou, ako cokolvek ine... A co sa tyka publika, na to z vysoka seriem, aj tu, aj kdekolvek inde... Problem teda asi bude na strane publika, ci mas dojem, ze ich niekto nuti vytrvalo a s hlbokym zaujmom citat nase prispevky...? :)))

Dobru noc, kasli na nich, nereaguj, ja to s nimi vybavim, ked sa im tak ziada moja pozornost... :)


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-14 00:40:01 51a5d453
"A co sa tyka publika, na to z vysoka seriem, aj tu, aj kdekolvek inde... "tak sa presun na pokec, toto je vseobecny portal o spolocenskych otazkach, nie o tvojich lubostnych pletkach a tvojom kadrovani ... Nikoho to nezaujima

LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 12 people voted )
+
2015-04-14 00:50:10 58d7436a
Kam sa znovu series cundra, nebolo ti uz vysvetlene, kde je tvoje miesto...? Do budy...!

SBTK # SiceHiky80
-
 42% ( 2 people voted )
+
2015-04-14 00:56:10 51a5d453
Chod uz spat dedo, dnes si mal dlhu sichtu, teba odtial vynesu asi uz len nohami vopred ..
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-04-14 01:08:12 58d7436a
Do budy cundra som povedal...! A v bude sa uc svoj materinsky jazyk...

"nohami vopred" - po slovensky nohami napred, dementka...


SBTK # SiceHiky80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-14 01:30:57 51a5d453
STK


PS, podarilo sa mi niečo nájsť, je to nádherná rocková balada, ktorú určite poznáš aj ty, lebo nepoznám nikoho, komu by bola neznáma. Bude sa ti aj dobre vybrnkávať na gitare. Aspoň dúfam. Potom mi povieš. :)


h
ttps://www.youtube.com/watch?v=qHFxncb1gRYPri tejto príležitosti som si spomenula, čo mne zabránilo naučiť sa hru na gitaru. Na základnej škole, asi tak v tretej triede som za dobrý prospech na konci roka, dostala španielku. Veľmi som po nej túžila, mama sa teda podujala, že ju pôjdeme kúpiť. Aj si pamätám predajňu hudobnín na Medenej ulici, ktorá je tam myslím dodnes. Gitara stála tuším 320,- Kčs. Cestou z obchodu som bola najšťastnejšie decko na svete, nevedela som sa dočkať, kedy ju vybalím a začnem si vybrnkávať. Doma som si to skúšala asi tak hodinu, kým neprišiel otec. Celý natešený si ju začal obzerať, pochopiteľne aj skúšať, aby hneď na nej praskol jednu strunu. Náhradné struny síce boli, ale dôvod prečo ju nevymenil si už nepamätám. Pár dní to zostalo tak, o prasknutej strune som povedala môjmu susedovi, spolužiakovi. Ten mi síce strunu vymenil, ale zároveň si ju odo mňa požičal s tým, že mi ju vráti. To som ešte nevedela, že začal navštevovať krúžok - hru na gitaru, tak po tomto gitara zostala už definitívne u neho. Dokonca si ju aj stenu zavesil a nakoľko naše detské izby boli predelené spoločnou stenou, občas som aj počula gitaru hrať. Mama sa s jeho mamou priatelila a keď som gitaru začala pýtať späť, iba mávla rukou, že " ...a načo, necháme ju Romankovi". Taký bol môj krátky život s gitarou... :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-14 14:48:09 4e63d0a1
anaste

...smutné...ale na druhej strane by si nebola tým čím si teraz, kto vie? hudobníci to majú ťažké.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-14 15:00:34 b91d9c26
anaste

No niekedy to tak byva, rodicia rozhodnu za dieta, lebo si myslia, ze "vedia lepsie"... Vies preco ma vsetky psy maju rady, lebo im rozumiem a citia to... A vies preco ma maju rady deti, presne z toho isteho dovodu... Vzdy s nimi rozpravam ako s dospelymi, aj ked este same nedokazu hovorit... A kedy uz hovoria, vzdy ich ziadam o argument o vysvetlenie a deti vysvetlia... A vazia si to, ze niekto s nimi hovori, ako so seberovnymi... Kazdy problem dietata, je pre dieta rovnako dolezity, ako su problemy dospelych dolezite pre dospeleho... A ak ostanu nevyriesene, sposobuju im rovnaku bolest, ako nevyriesene problemy dospelych sposobuju dospelym... Nikdy nie je vhodne ignorovat problemy deti, lebo su to problemy len take, nepodstatne, detske... Nie su, pre deti su smrtelne vazne.... A niektore neriesene problemy ich mozu poznacit na cely zivot... A hlavne nespravodlivost... O tu treba pri detoch dbat obzvlast... Nejako som sa rozpisal... Chcel som ti tym len povedat to, co kedysi spieval Marian s Elanom: Tak jej napis, odkaz, ze mi je luto, tak jej povedz, ze...

Pocuvaj dievca, tu baladu od Led Zeppelin samozrejme doverne poznam, dokonca som ju zo dvakrat kedysi davno aj zahral, ale bolo to len moje utrpenie na ziadost posluchacov... Neviem to vysvetlit, ale k hudbe Led Zeppelin necitim nic, vnimam ich ako nepravych, neuprimnych, falosnych... Vzdy to tak bolo... Na tej istej stranke na youtube som vsak uzrel nieco, na com by sme mozno mali sancu sa dohodnut...? Tuto pesnicku som kedysi hral a spieval doslova do zblbnutia a nikdy som jej nemal dost... Tu vzdy prezivam celym ja, aj nechtami na nohach... C
o ty na nu, klik, klik...?


STK # BimaMiho54
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-14 16:09:52 50db77cc
STK


PS, hotel Californiu poznám tiež dobre a asi si už aj dokážem predstaviť tvoj hudobný vkus.
Inak, kvitujem tvoju výdrž aj schopnosť neustále odpovedať na určité typy príspevkov a myslím, že už skutočne všetko prenechám radšej na teba. Nie že by som sa vytešovala, ako sa zapájať do jalovej debaty, len niekedy mi to nedá a musím na určité veci zareagovať. Skutočne, hašterenie, ktoré tu prebieha ma ani trochu nebaví. Dva týždne boli celkom pokojné, kým nás neprišli určití ľudia znovu hodnotiť, súdy vynášať a kritizovať. Aj sa to tu pekne vyfarbuje. Pre mňa je to trochu nový jav. To, čo niektorí dusili a možno by ešte aj ďalej dusili, zrazu môže opadnúť. Pustíme si ventil, veď "nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ" pričom dôležité je, že nie sú v boji osamotení. Keby bol tu každý iba za seba, ešte by si len videl tú hromadu zbabelcov. Ale spolu, to ti je hotová revolúcia.
Ach, Muammar, nič pre mňa. Revolúcia by v tomto prípade mala byť naším spoločným nepriateľom, nie? :) Pozri, ako je nám nádherne. O väčšom hedonizme sa nám ani snívať nemohlo. Z tvojej veľkorysej spálne hľadíme cez mramorové stĺporadie na pokojné more, váľame sa v jemnom brokáte v tvojej posteli, máme tu aj dobré jedlo a čaše najlepšieho vína. Vieš si predstaviť, keby sem vrazila taká revolučná lúza na čele s michalom? Hej, aj mne niekedy pripadá, že sa s koňom zrazil, no nie s tým štedrým darom od teba - mojím nádherným, plavým Dokenom, ale skôr s nejakým somárom "ida cestou..." :)))
Muammar, vidím ohne v tvojích očiach. :)
PS, vieš si predstaviť, čo zasa z tohto bude? Ako ma tí rozoberú? :) OMG...

anaste # NyjeQoga34
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-14 20:15:42 4e63d0a1
anaste

Nic sa neboj, ak ta rozoberu, ja si ta opat poskladam... :)

Okrem toho, oni tu rozoberaju hlavne seba, len cakam, kedy sa kompletne rozsypu na suciastky...? Potom ich uz bede stacit len pozametat a vyhodit do smetia... :)))

Opat si musim na 2-3 hodinky odskocit... Ak by si tu uz po mojom navrate nebola, tak dobru noc... A nelez medzi nich, lebo dostanes po holej... :)


STK # BimaMiho54
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-14 20:42:55 50db77cc
STK


PS, aj ja ti prajem dobrú noc a pripájam klasickú vybrnkávačku, ktorú si určite zahráš s radosťou. :)
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=Q_L-0Ryhmic
anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-14 23:42:59 4e63d0a1
STK # BimaMiho54
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-15 00:12:14 9174115f
sts


PS ahoj, tvoj príspevok pre mňa hodnotím ako bonbónik, ktorý som si vychutnala. Prečítala som si ho dôkladne, všetkému rozumiem, lebo viem, že píšeš presne to, čo si aj myslíš. :) Beriem si do zajtra "stop time", no nie ako v prípade témy morálka, čo je môj rest zatiaľ, ale už zajtra ti odpíšem. Nechcem písať rýchlo a zbrklo, ale trochu si to potrebujem utriasť. Dnes som na takú zaujímavú, ale aj náročnú tému veľmi podmienky nemala. Posielam ti aspoň malú pozornosť a teším sa zajtra. :)
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=t1UgYPRBdIwPrajem ti dobrú noc. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-15 23:56:06 5f661bbf
sts


PS - láska a medziľudské vzťahy: téma zdanlivo všeobecná a pritom citlivo jedinečná. Podobne ako som už naznačila pred časom, môžem čerpať výhradne z vlastných skúseností, teda nie z teórií či platných pravidiel, nakoľko ich ani nepoznám. S mojou kamarátkou z detstva, sme sa vždy bavili o mužoch (spolužiakoch, frajeroch a manželoch), ale nikdy sme k nejakému "vedeckému" pohľadu nedospeli, možno aj preto, že sme ho ani nikdy nehľadali.:) Budem hovoriť výhradne za seba, napokon kto mi je bližší, než som si ja sebe samej? Teším sa, že sa bavíme na tému lásky a priateľstva medzi mužmi a ženami, lebo ako vieš, homopartnerstvá sú v mojom pohľade úchylkou a nie láskou. S istotou môžem povedať, že som celý život zamilovaná. Fakt, asi od svojich piatich rokov. Pre mňa je pocit zamilovanosti a lásky rovnako dôležitý ako pocit istoty. Ani si nepamätám, či som niekedy nebola do niekoho buchnutá. Samozrejme platonicky. Vždy sa mi páčil nejaký spolužiak, alebo neskoršie niektorý rocker. Ak som aj mala chvíľu nezamilované obdobie, obyčajne o krátky čas som sa zasa do niekoho poriadne zabuchla. Moje objekty o tom neraz ani len netušili. Stačilo sa mi na niekoho zapozerať,... ale obyčajne som nemala odvahu k zoznamovaniu sa. Samozrejme podoby lásky menia vekom svoju kvalitu. Detská láska je celkom iná ako puberťácka a iná aj po dvadsiatke. V dospelom veku aj protistrana už cíti tvoje vyžarovanie a celkom inak naň reaguje. Tam si každý uvedomuje svoje už vyspelé pohlavie a teda sa aj inak chytá na tvoje vyžarovanie. Nie som si istá, či existuje láska na prvý pohľad. Náhoda je síce blbec a môže sa ojedinele stať, ale čím som staršia, tým menej tomu verím. Skôr je to nejaké pobláznenie z prvotného estetického dojmu, ale hovoriť hneď o láske? Tu sa už blížime k rozdielu medzi zamilovanosťou, láskou a priateľstvom. Keď sú muž a žena k sebe priťahovaní a nejde o jednorazový flirt, ktorý ja vonkoncom neuznávam, ale začnú sa stretávať, lebo im je spolu fajn a môžu sa na seba pozerať, dochádza k zamilovanosti. Ten pocit poznáme všetci - niekto sa nám navŕtal do vedomia a funguje tam ako príjemný ale hlavne vítaný okupant. Na takého okupanta musíš stále myslieť, nevieš sa dočkať kedy ti zavolá, v bruchu ťa šteklí pred každým radne a svet je tak zrazu tak nádherný. Na tejto úrovni začína fungovať silný "magnetizmus" a človeka, ktorý ti spôsobuje tak príjemné pocity chceš odrazu ako magnet vtiahnuť do seba. Takže doslova, príťažlivosť, ktorá už funguje na duševnej úrovni sa začína prejavovať aj na fyzickej, tam už dochádza k milostnému styku a pokiaľ to nedopadne úplným debaklom, tí dvaja pochopia, že nemajú výhrady voči sebe, môže sa začať rozvíjať láska. Postupne sa zoznamujú stále viac a viac, kým zamilovanosť je absolútne nekritická v pohľade na partnera, v láske sa už spoznávajú aj jeho chyby, ale vyznačuje sa tým, že je tolerantná. Čas toho trvania môže byť rôzny, od prípadu k prípadu. Samozrejme ber to všetko ako veľmi zúžený pohľad, nerobím si Phd. na filozofii.:) Silné pôsobenie zamilovanosti trvá asi rok, po roku už mení kvalitu, prechádza do lásky, nakoľko už spoznávaš aj partnerove negatíva, ale stále si voči nim láskavý a zhovievavý. Tento stav trvá asi do troch rokov a ak chceš deti, tak vraj je to najlepšie v prvých troch rokoch, lebo tam stále funguje silná partnerská túžba. Potom je to už ťažšie, nastupuje rôzna racionalizácia, ktorá v začiatkoch vzťahu nemá veľmi miesto, je skôr nežiaduca. Rokmi spolužitia dochádza aj k rôznym nepríjemnostiam zo strany partnerov - vyskytnú sa nedorozumenia, hádky, hnev z rôznych príčin, ale ak existuje stále ochota udržať vzťah, myslím, že to ide. Jasné, že po čase keď sa dôkladne poznajú už sexuálny pud nie až taký "neodolateľný", ale skôr "dohodnutý":), no existujú aj iné veci, ktoré vzťah udržiavajú v pohode. Schopnosť kompromisu, snaha toho druhého pochopiť, nie za každú cenu pretláčať svoje "ja", udržiavať spoločné záujmy, hobby, ženy sa majú o seba starať, byť milé a krásne, samozrejme ani muži nemajú vyzerať ako spustnutý prales. Aj v partnerstve platí čo v biznise. Dobrý je len vtedy, keď existuje spokojnosť na oboch stranách. Samozrejme všetky malé pozornosti ako - vzájomné darčeky a úplne najdôležitejšie aspoň raz denne za spoločným stolom spolu jesť a rozprávať si. Iba tak. Prúser sa blíži, ak už začínajú spoločné hovory viaznuť. Takáto je dlhá láska, ktorá v partnerskom zväzku je aj priateľstvom. Čisté priateľstvo medzi mužom a ženou, ktorí netvoria pár neexistuje, lebo ako vravíš, príde tam k "harašeniu" sexuálneho pudu aspoň zo strany jedného a zasa sme už inde. PS, neprechádza mi celý článok, ani neviem, či ti tému dnes obsiahnem. Samozrejme mám k tomu ešte čo dodať, len neviem, ako budem s časom. :)anaste # NyjeQoga34
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-16 13:03:31 4e6393db
sts


Tu môžem nadviazať na tvoje tvrdenie:
"Ponuknut priatelstvo niekomu, kto tuzi po laske, je ako ponukat chlieb niekomu, kto sa tuzi napit... "
Viem, že ide o rožšírený jav, ale nemám osobnú skúsenosť, len raz na strednej som dostala košom od staršieho spolužiaka a trpela som vtedy. Nešlo tam o dospelú, ale pubertálnu lásku, preto by som na to už aj zabudla. Bola som síce stále zamilovaná (platonicky), ale v živote som mala len málo vzťahov. Moje dva vzťahy, z ktorých niečo bolo, klapli na prvý šup. Ani jeden, ani druhý neboli zadaní. S prvým priateľom sme sa nerozišli v najlepšom, tam som spálila most a s mužom sme sa zoznámili tak, že sme jeden o druhom počúvali z rozprávania tretej osoby. Naša vzájomná zvedavosť na toho druhého vznikla skôr, ako sme sa spoznali a po zoznámení to už išlo. Ponuku priateľstva som dala asi trom spolužiakom ja - na strednej a vysokej škole. Až taká som bola zlá? :)

"Ten kto miluje celym srdcom, si takmer nikdy nevsimne, kedy ho ten druhy prestal milovat... "


Ano, býva to tak, ale ide skôr o to, v akom štádiu vzťahu sa partneri nachádzajú. Ak je to v začiatkoch, ten nemilujúci partner to možno nemyslel natoľko vážne. Mohol sa zľaknúť vypusteného gina a má snahu vycúvať, za tým môže kľudne byť aj iná frustrácia, napríklad pocit, že nie som hoden milovania: síce si to skúsim, ale nakoniec si takýto stav vyhodnotím ako niečo pre mňa nevhodné, čo začnem odmietať, alebo sa to stáva z pocitu ľahkovážnosti - dosiahol som cieľ a to mi stačí. Žiaľ sú aj také charaktery, citovo vyprahnuté. Ak sa také stane v inom štádiu lásky, asi sa nemilujúca polovička zamilovala inde, alebo už má milenca/milenku. Ťažko povedať. Možno došlo k ťaživému partnerskému stereotypu a keď si ho partneri nedokážu zatraktívniť, stáva sa. A ako na just, práve vtedy príde do cesty pokušenie...


PS, súhlasím so všetkým, čo si mi napísal. K tézam v tvojom druhom príspevku asi až zajtra a nechám si túto tému ešte otvorenú, možno ma ešte čo-to napadne. :)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 14:48:38 4e6393db
sts


PS, Stingovu skladbu, čo som ti večer poslala určite poznáš, s doprovodom je to hudba k filmu, musel si ju už počuť. K vôli tvojej gitare som hľadala špeciálne akustickú verziu, aj som tušila, že bude, veď Sting takto po kluboch hráva. Tu mu ju vybrnkal Bob Geldof, ale aj ten môže byť. :)
Posielam ti štúdiovú verziu.
http://www.google.sk/webhp?nord=1&gws_rd=cr&
ei=CrIvVcrYIoLzPLOrgZAC#nord=1&q=sting+shape+of+my
+heart


anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 15:04:03 4e6393db
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 15:15:56 4e6393db
STS


PS, teraz už neviem presne, tuším Seneca povedal, že každý dobrý prejav vyzrieva týždeň. Najprv sa mi to zdalo celkom dlhý čas, ale v zásade sa s ním stotožňujem. Týždeň je dlhá doba a za ten čas tam môžeš vpisovať myšlienky, vyhadzovať ich, všetko si premyslieť, dokonca svoj prejav môžeš aj celý prepísať. Získaš potrebný odstup, pre ktorý tu veľmi priestor nie je. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-16 16:01:57 4e6393db
STS-veľký učenec Slovenského jazyka-akosi zabúdaš že sa správne píše Ty a nie ty-u teba-Teba je to nadradenosť a podradenosť!Pán a otrok?!

ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-16 16:33:04 58d4285f
sts


PS, mám technický problém odoslať príspevok.
Tvoju zvedavosť uspokojím zajtra, ale napadol mi celkový dojem. Vždy ľudí nejakým spôsobom, ale rôznou intenzitou vyciťujem. Niekoho menej, niekoho viac. Teba cítim nielenže od prvej chvíle veľmi, teba tu aj žijem. :)


Dobrú noc, Muammar. :)


anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 00:17:54 4e6393db
sts


PS ahoj, pokračujem v odpovediach na tvoj druhý príspevok k výrokom o láske:


"Laska zalozena len na citoch ma najkratsie trvanie, pretoze nic nie je tak zranovane laskou, ako prave city... "

Tu by som tvoj komentar obzvlast ocenil... Samozrejme, len ak budes mat zaujem nieco k tomu napisat... Clovek na to nie vzdy musi mat naladu.... Nenut sa... :)


Láska ako taká, je sama o sebe najzákladnejší hlboký cit. Ak tebe, alebo v tvojom vzťahu chýba cit, je tam ešte vôbec láska? Možno sa ti len ten cit dôkladne podarilo vytesniť niekam do kúta, aby náhodou nezabolel. Ale môžeš si byť istý, že ak ťa to občas aj bolí, potom ešte stále miluješ. :)


"Ten, ktoreho milujeme, je jediny nebezpecny protivnik..."
Presne tak. Najlepšie pozná tvoju zraniteľnosť. Ak ti do nej udrie, potom nestál za tvoju lásku. Súhlasím aj s tvojím názorom, že: " len clovek tebe blizky ti dokaze naozaj ublizit...":)


"Nikto si nezasluzi tvoje slzy, ci plac a ten, kto si ich zasluzi, ta nikdy nerozplace..."
Súhlasím, kto ťa naozaj miluje, ti nemôže ublížiť až tak, aby si plakal...:)


"Neopustaj toho, koho milujes, kvoli tomu, kto sa ti paci, pretoze ten kto sa ti paci, ta opusti kvoli tomu, koho miluje..."
Hovorí sa, že keď je koze dobre, ide sa na ľad kĺzať...:)


"Neexistuje lepsia pomsta, ako odpustenie..."
Presne tak, aj ja si myslím. V odpustení je láska a v láske je najväčšia sila. Každé odpustenie je prejavom veľkodušnosti a nesie v sebe aj určité malé hrdinstvo. Na odpúšťajúcom je oveľa väčšia ťarcha na charakter ako na vinníkovi. Ten, kto odpúšťa, oslobodzuje nielen toho komu odpúšťa, ale aj seba z nejakého zla spôsobeného vinníkom. Kto nie je schopný odpúšťať, sám sa znižuje na úroveň zla, ktoré síce nespáchal, ale ani ho nedokázal prekonať vlastnou osobnosťou. Vinník sa obyčajne pred odpúšťajúcim cíti tak trochu blbo. Preto je odpustenie najväčšia pomsta. :)


"Niektoti ludia vstupia do nasho zivota a opat odidu. Niektori ostanu len chvilku a navzdy zmenia nas zivot..."
K tomu asi netreba žiaden komentár. Súhlasím absolútne. :)


PS, páčia sa mi tvoje uspávanky, samozrejme z tvojho obľúbeného repertoára najviac Elán, môžem aj Smokie. Beatles napriek svojej absolútnej legendárnosti ma nikdy neoslovil natoľko, aby som po ich tvorbe špeciálne túžila. Českých folkových spevákov mám tiež rada. Na môj vkus majú krásne texty. Neboj sa, po tvojich uspávankách spím veľmi dobre. Tuším si dnes spomenul Deana Martina? Či som videla zle? Lebo niekde doma som videla jeho vinylovú platňu.
Samozrejme okrem metalu a rocku počúvam aj iné, ale to sú také moje chuťovky žánrové.
Ale pri ohníku, alebo ešte lepšie pred Terynkou na kameni by som si vypočula niečo pekné...Tam som bola naposledy pred nejakými rokmi, ale viackrát po sebe, na šerpárskych pretekoch. Nebol si tam? :)
Neboj sa, vnímam ťa správne, necítim sa neslobodne, vždy robím čo ma baví...:)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-17 19:18:36 5b7f636c
sts


PS, od prvej chvíle som ťa cítila, ale žiť som ťa začala neskôr. Viem si predstaviť, ako si sa rehotal. Aj ja sa teraz usmievam. C´est si bon. (sorry, apostrof je naopak, ale viem, že tebe to zasa až tak neprekáža.) Samozrejme, dúfam, že bude aj náležitá oslava nášho výdvojmesačia. Teším sa. :)


OMG - Jimmy dean a Dean Martin je skoro ako pomýliť si Balzak a ruksak, ale prihodí sa. :)))


PS, Dobre, zajtra budem hútať nad citmi, hranicami racionality a citov, aj nad tým, aký zaujímavý zážitok sa ti to prihodil pred obchodom na parkovisku. Sľubujem. :))) Úplne prvé, čo mi napadlo - že budeš asi tak šialene neodolateľný! :)


Pá, dobrú noc. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-18 00:07:20 5b7f636c
sts


PS prepáč, pomýlila som sa. Cítiť som ťa prvýkrát silne začala v článku Referendum o rodine 2015 a súvislosti (str. 8), tam som sa s tebou zoznámila. :)))
V Sodome 26. 2. ako vravíš, sme sa zasnúbili, ale žiť som ťa začala v Sodome ešte trochu skôr. :) (aj ja som trochu hľadala v archíve.)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-04-18 00:37:04 5b7f636c
sts


Ahoj PS, dlhovlasá štíhla hnedoočka okrem umeleckých sklonov, ktoré si už asi pobadal, má aj trochu technického vzdelania. Nehovorím, že mám technický talent ako mávajú väčšinou muži, ale technike rozumiem aspoň natoľko, aby som možno na rozdiel od väčšieho počtu žien vedela, čo sú kone pod kapotou a aké deje sa tam odohrávajú. Hej, v rámci takéhoto vzdelania mám aj papiere na mašinu, kedysi som aj trochu jazdila na Kawasaki WN, teraz sa skôr nechávam voziť mužom, ktorý jazdí tiež na veľkom(skôr cruiser) v momentálnej situácii je to pre mňa pohodlnejšie. V poslednom čase som totiž prekonala viackrát seknutie krížov z prechladnutia, čo by ani tak nevadilo, ale z toho posledného pociťujem chronickejšiu bolesť. Vraj je možné cvikmi a rehabilitovaním zahnať tieto pocity, ale chce to tvrdú disciplínu. Pre istotu radšej sedím vzadu. Medzi motorkármi som sa hýbala často, teraz možno trochu menej. Poznám aj viacerých hudobníkov- motorkárov, napríklad s Jožom Rážom som sa mala možnosť spoznať v jeho obchode s motorkami. Môj kožený motorkársky odev je klasický nemecký Hein Gericke, plus kožené čižmy a všetky tie katalógové doplnky k tomu. :)
Myslím, že som ti písala, že mi k tebe, k tvojej povahe pasuje enduro. Keď mi píšeš, že je to tak, som rada, že som ťa trefne vycítila, lebo ako už vieš - cítim, (mám v sebe určitú "mediumitu" )a teba žijem tým pádom aj správne. Najčastejšie chodím oblečená ako aj ty - športovo. Úzke džínsy, športové topánky, obtiahnuté strečové tričko a čierna kožená bunda do pása. Samozrejme mám aj iné typy odevov, ale k tým neskôr. :)


PS, k tej nahote. Aj v posteli musím mať na sebe aspoň trochu krajky. Aspoň na začiatku. :)
Budem rozmýšľať aj nad včerajším tvojím príspevkom. Ten ťa asi zaujíma viac, nakoľko je z reality. :)))anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-18 15:02:14 5b7f6489
Omluvam sa za vstup do vlakna,ale snad ako svedok pri sobasi mam narok.Inak,gratulujem k vyrociu,takto dlho to malokto spolu vydrzi.:}

sts, sportovec,nefajciar,abstinent,sen vsetkych zien, cisty anjel.
anaste,technicky zdatna,motorkarka,inteligentna,sen vsetkych chlapov,cista dracica.

Takto to tusim bude fungovat v nebi.:}

Hovorkyna,na krize strasny pozor,na motorku nesadni bez kvalitneho ladvinaku.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-18 16:08:17 5f6680ab
sts


PS, ďakujem za upozornenie, nevšimla som si preklep, asi som automaticky stlačila w, veď vieš Kawasaki. Bola to VN 800, môžeš si ma aj so svojou fotkou vložiť do albumu. Je to milé. :) nad citmi, láskou a hranicou medzi racionalitou a láskou sa budeme baviť dlhšie ešte, môžeme aj spolu. Teraz tému určite nevyčerpám, len sa zamyslím nad jej jednou časťou a síce, kde sú hranice racionality a citov? Konkrétne nikde. Podľa mňa sú tam, kde si ochotný im spraviť medzu ty. U každého inde.
Nechcem ti ublížiť, ani ťa nijako zbavovať tvojej naozaj romantickej a trochu zidealizovanej predstavy, že nejaká žena žije tebou 30 rokov, ale úprimne, mohol by si predstavovať jej typ, ktorý sa jej páči a má určitú slabosť na teba. Aj pre ňu to asi bola zvláštna situácia, stretnúť ťa po rokoch, možno sa jej to všetko oživilo. Napísala som ti, že si asi neodolateľný, zrejme máš výhodu, že si dobre garážovaný a zub času nezanechal na tebe výraznejšie stopy v podobe obezity, vypadaných vlasov, šedín a vrások, keď ťa aj po toľkých rokoch dokázala spoznať. Priťahuješ ju. Podľa toho, ako opisuješ scénku, jej muž bude dobrý somár, lebo si neviem predstaviť, ktorý by si takéto poníženie od ženy nechal ľúbiť a poslušne nabehol do auta, ale aj ktorá normálna baba by to partnerovi spravila? Ty si z toho vyšiel dobre, jej muž ako chudák a už tu vidíš, aké by mala sklony, keby bola tvojou ženou. Neviem, čo máš doma, porovnaj si to. Pred rokmi sa platonicky zamilovala, vtedy odvahu nemala, situácia sa zopakovala, preto si druhýkrát šancu nechce nechať ujsť, dala ti predsa svoje číslo. Vtedy si ju ignoroval jej city neopätoval a tým aj zranil. Po rokoch svojho manželstva so svojím trúbom zistila, že jej niečo chýba. Neviem čo to je, ale v jej predstave to asi zosobňuješ ty. Viac ti k tomu povedať nedokážem. Je len na tebe ako si chceš takúto situáciu vyhodnotiť. Kým nevytočíš jej číslo, všetko je OK. Ak ho vytočíš, stojíš na odistenej bombe. Neviem, prečo sa mi zdá, že ťa to trochu láka...? Možno sa mýlim, ak hej, potom prepáč, veď sa len bavíme. Asi preto, že ťa zaujímala existencia lásky na prvý pohľad. Nevera je vždy podraz pre partnera. Jednorázovú ti múdra žena odpustí, ale avantúra ti vezme všetko, čo si si za roky vybudoval. :)
Bavili sme sa už, že vo všetkých partnerských zväzkoch sa takéto momenty vyskytnú a môžem povedať, že aj keď som úplne normálna, tradičná baba, aj mne sa podobné pokušenie prihodilo, ale zostalo len pokušením. Môj partner predstavuje všetko, čo tvoj opis správneho partnera prináša a ešte aj lahodí môjmu oku. Jediné čo nemá, je duchovný rozmer. Práve ten mi v istom čase akoby začal chýbať. Poznala som jedného farára(nazvime ho Ďurom), ktorý sa stal aj mojím spovedníkom. Stačilo, že mi prvýkrát povedal, vraj "takú kvalitnú spoveď v živote nepočul" a dokázal pôsobiť na mňa veľkoryso. Spoveď je predsa také rozprávanie, v dôvernej atmosfére som sa mu mohla aj vyžalovať, všetko vždy chápal. Vieš aké to bolo príjemné? Rada som ho počúvala, pekne dokázal kázať. Hocikto pri ňom mohol stáť, keď zbadal mňa, vždy mi hodil úsmev, pričom diplomacia jeho úsmevu ma celkom namotávala. Veľmi rýchlo som zistila, že sa mu páči ženský luxusný štýl, tak som mu ho aj na sebe dopriala. Obliekala som sa do krásnych šiat, na nohách vždy elegantné topánky a keď zbadal sirénu vstúpiť na omšu, ktorú slúžil, zasekol sa na mne pohľadom, až zabudol čo má robiť. Trapas. Vedela som, že z tohto nikdy nič nebude, mám predsa muža a Ďuro patrí Bohu, ale podarilo sa mu navŕtať mi do vedomia. Bolo to vábivé. Žalostne som si uvedomila, že na spoveď chodím hlavne kvôli Ďurovi a na omše, ktoré slúžil, ani nie tak kvôli Bohu, ale zasa kvôli Ďurovi. Aký bol záver ? Čaro zakázaného bolo obojstranné, silné, no racionalita vyhrala. Odišiel na druhý koniec republiky a keby aj nie, aj tak by racionality musela vyhrať. :)))Ešte mi prosím povedz, čo u teba znamená byť k sebe samému subjektívne objektívnym? Myslel si pravdivým?

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-18 21:30:01 5b7f6489
harry


"sts, sportovec,nefajciar,abstinent,sen vsetkych zien, cisty anjel.
anaste,technicky zdatna,motorkarka,inteligentna,sen vsetkych chlapov,cista dracica."


harry, len si ťa dovolím doplniť: anaste: víťaz nad cigaretami a dnes už som roky nefajčiar, abstinent. :)
PS ti veľmi dobre odpovedal, ešte si užívame život na divoko a na sobáš budeš automaticky za svedka pozvaný. Ale pochopiteľne aj na žúrku k výdvojmesačiu, ak PS nejakú pripraví...:)


Ďakujem, ľadviňák mám. :)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-18 21:46:29 5b7f6489
sts


PS, ďakujem za podrobné vysvetlenie, teraz už mám jasno nad významom subjektívno-objektívneho pojmu.
S tou ženou z parkoviska som si len trošku robila o teba starosť. Veď vieš. :)
Dobrú noc, Muammar. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-19 00:21:45 5b7f6489
sts


PS, nepovedala som ti tú historku preto, aby si to takto hrubo zhodnotil. Teraz aby som ľutovala, že som sa radšej nezdržala. Úplne si mi vzal všetky slová, neviem čo povedať...myslím tvoj posledný odstavec. Vôbec som takúto tému rozoberať nechcela, (nenapadlo ma, že si neodpustíš), proste táto historka bola to len poznámka pod čiarou - k tvojej téme sa mi hodila do kontextu.

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-19 00:35:38 5b7f6489
sts


PS, jasné, v pohode, nehnevám sa. Vďaka za "purplov", skladbu poznám, no od nich mám ja osobne najradšej túto. Neviem prečo, ale jej melódia sa mi páči od prvej chvíle, kedy som ju počula, vlastne stále.
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=HMly6D0nrgAPrajem ti zatiaľ peknú nedeľu. :)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-19 11:32:31 5b7f6ab3
sts


PS, dnes som neskákala, iba ak, pomedzi ľudí na autosalóne, kam asi prišla polovica Slovenska. Vidíš akú to má výhodu, keď každý býva vo vlastnom dome?

anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-19 15:53:33 4e639de8


Ženy, dajte kňazom svätý pokoj. A ak sa vám niektorý kňaz vyhýba, ďakujte za to BohuLenkaB # LyroKomo25
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-04-19 20:49:30 58d7436a
sts,


ahoj PS, je zábavné, že ma máš za nejakú ...násťročnú hostesku, ale ubezpečujem ťa, toto už mám fakt za sebou - obskakovať návštevníkov s misou šalátov, malinovkou a na každého sa povinne milo vyškliebať. Áno, bola som zvedavá na tohtoročnú expozíciu, nakoľko som sa dočítala, že je veľmi dobrá. Ale dobrá tam bola aj maďarská klobása a iné predražené chuťovky. :) Dosť dlho som ostala stáť aj pri Peugeot Onyx koncept (pozri si v Googli) a ešte pri Land Roveroch. Konečne som sa dozvedela, prečo verziu Defender EU zakázala vyrábať. Pretože vojenské auto vraj nepatrí do osobnej výbavy civilom.
Tvoje hvizdanie by som nepočula nielen na druhom konci mesta, ale podľa všetkého ani v tvojom vlastnom dome. Som alergická, keď nejaký chlap volá svoju ženu "stará" (áno viem, vraj sa to tak hovorí). Oddelené spálne? To by som radšej spala v záhradom bunkri, Muammar. :)
PS, keby k tvojej žene prišiel v noci cudzí muž, ani by si to nezbadal. Tak ti z bunkru do tvojej spálne želám na dnes dobrú noc. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 00:20:04 4e639de8
Teba by som starou samozrejme nikdy nevolal... Teba by som volal slniecko mojich dni hnedooke a spalnu by sme mali jednoznacne spolocnu... :)

:}}}

Ako keby som pocul,jak si toto sluboval pred tridsiatimi rokmi aj terajsej svojej starkej.

Ori,ze si Ty Baran?

Anaste,starka /stara/sa da povedat aj s velkou nehou a laskou.A vtedy to uz tak hrubo a pejorativne neznie.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 09:31:45 b229f710
harry


prednedávnom si môj muž na parkovisku pred obchodom zabuchol kľúče v kufri, tak mi zavolal, aby som mu priniesla náhradné. Vraj už zatvárajú. Asi si zle vypol mobil, lebo som počula ako ubezpečuje vrátnika, že: "jasné, jasné pane, už som sa dovolal mojej starej a stará mi už nesie kľúče". Nevieš si predstaviť, ako ma tým vytočil. Fakt som sa urazila. Som mladšia, vyzerám mlado a on takúto blbosť povie. Mimochodom chlapci, presne viem, ktoré ročníky narodenia oslovenie moja stará používajú. :)))

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 09:51:20 5f67f527
Anaste,neviem ci nenaburam Tvoju predstavu,

Mimochodom chlapci, presne viem, ktoré ročníky narodenia oslovenie moja stará používajú. :)))

Pouzivaju ju vsetky rocniky,uz od tretieho dna po svatbe. To su vysledky tych istot,ktore preferuje PS.:}

P.S. Hovorkyna,pisem pomaly a potichu,tak aby PS nesipil ze s Tebou volaco pecem.Mne to,ci je Baran nevyzvoni,ale Ty to z neho urcite vytiahnes.:} Vela veci by nam to obom ulahcilo a vysvetlilo.

P.S 1. Nikdy nepocuvaj mobil ked dohovoris.Lepsie je zit v iluziach.:}harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 10:21:59 b229f710
sts,

nemas za co.

Bol to len skusobny nástrel,chcel som len aby hovorkyna casom neskoncila v tazkych deziluziach.:}

Prijemny den obom.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 10:32:19 b229d3dc
harry


Tiež mi napadlo, že kým z druhej strany telefónu počujem len "moja stará", je to ešte stále v poriadku. :)
Teba zaujíma, PS-VBeho Mars? Však? Poznáš horoskopy a asi ti pripomína charakteristiku barana, nie?
Tak sa ho rovno spýtajme...

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 10:46:41 5f67f527
sts


Muammar, ja by som ťa v živote nevolala "starý môj". Pretože platí: čo nechcete, aby druhí robili vám, nerobte ani vy im...:) PS, nie si náhodou narodený v znamení barana? Ak nie, budem hádať...:)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 10:48:41 5f67f527
anaste, spravne je: "robte druhym, co chcete, aby druhi robili vam."
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 10:56:23 d9777929
sts


PS, presne, ako si to vedel? Roky mám 58 kg, v tejto váhe sa cítim najlepšie, aj keď teraz zápasím asi so štyrmi kg navyše. Ale ja sa ich ľahko zbavím... :)
Ľutujem, baranom nie som, ak som ovcou, tak to už prenechám tvojmu láskavému uváženiu, ako si to vyhodnotíš. :)


Aj ja ti prajem pekný deň.:)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 11:17:51 5f67f527
Fero


anaste, spravne je: "robte druhym, co chcete, aby druhi robili vam."Áno Feri, platí aj tvoja verzia, ale moja je pôvodná, autenticky správna, nakoľko je prebratá z Biblie. Aspoň dúfam. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 11:23:06 5f67f527
sts


Tušila som, že si pannou. Pripúšťala som aj býka. Len mi prosím ťa naozaj povedz? Si v znamení panny?

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 11:40:53 5f67f527
A uz je to tu.

Priznaj sa slniecko mojich dni najjasnejsie hnedooke,

PS,upozornujem,ze z pozicie svedka/teda este stale dufam vo funkciu/,budem tvrdo pozerat pod duchnu.

U mna kamos,az po svatbe.:}Zbytocne sa snazis.Ja som stara skola,aj ked v mladom obale.

Inak,sranda,podobne som to chcel Ferovi napisat.Mame zaujimave asociacie.

Anaste,tusim sme ho vyplasili.Pozri jak sa kruti jak had.Trosku otazku pozahovaraj,za cas nenapadne podsun znovu.:}Dostaneme ho,Romea.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 11:44:42 b229d3dc
sts


PS, škoda, ...lebo z tvojho textu medzi riadkami som mala dojem, alebo som skôr chcela vidieť, že si pannou? Pripadalo mi to, ako keby si to chcel oznámiť inými slovami. Fakt škoda, lebo s mužmi v panne si dobre rozumiem. V skutočnosti sú to levy. Tie základné charakteristiky na horoskopy boli robené pred 3000 rokmi. (baran, býk, blíženci, rak, lev...) Toto rozdelenie sa užíva aj dnes, i keď sa v dôsledku sekundárnej zmeny smeru rotačnej osi Zeme, jarný bod, od ktorého sa ekliptikálne znamenia počítajú, posunul o 30°naspäť, takže tí, čo sa dnes narodili v znamení panny už nesedia na charakteristiku panny, lebo sú lev. Keby si sa narodil pred 3000 rokmi od konca augusta až do 23. septembra, sedel by si na charakteristiku panny. V dnešnej dobe ľudia narodení v zn. panny majú záruku, že v čase ich narodenia slnko nestálo v súhvezdí panny, ale v súhvezdí leva a preto aj vykazujú charakterové znaky prislúchajúce levovi. U osôb, ktoré sú kalendárne lev, slnko stálo v dnešnej dobe v raku, vykazujú charakter raka a takto postupne nazad odpočítaš celý zverokruh. Astronómovia o tomto pohybe vedia, je to fyzikálny jav, známy ako precesia, precesný pohyb. Keby si bol panna (v skutočnosti povahou lev, tak by sme si perfektne rozumeli a mali sa fakt radi. Len som sa chcela potešiť. To bolo všetko... Ak si ma tipoval na blížencov, či pannu....zima, zima, zima...

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 12:33:04 5f67f527
orangutan, musis poznat kontext toho citatu. ale nevadi, z nevedomosti kazdy sem tam napiseme kravinu :)

anaste, pokial viem, tak v bibilii je to, co som ti napisal ja. je to v Matusovi 7:12.
vidis aky obrovsky rozdiel je v tych dvoch vetach? ona je umyselne otocena.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 12:55:45 d9777929
Fero


Naozaj neviem presne, možno máš pravdu ty a nemám to teraz ani ako overiť, nakoľko bibliu nemám po ruke. Ale mne sa zdá, že aj mnou použitý výrok je správny, ale bude od niektorého iného evanjelistu. Skutočne, teraz nie som si úplne istá, preto sa nehádam. Kľudne môže byť pravda len na tvojej strane. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 13:12:27 5f67f527
anaste, Fero má pravdu, Matúš 7, 12 verš hovorí:

"Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im." a naozaj je to rozdiel...lebo tento verš naznačuje nejakú aktivitu, kým ten tvoj (čo je proste ľudová múdrosť) je skôr o pasivite a vlastne ničnerobení.

s tým, čo píšeš o posunutých znameniach v dôsledku precesie zemskej osi, súhlasím. sranda, že dnes zažíva astrológia taký boom, každý pozná "svoje" znamenie, ale len málokto tuší, že v skutočnosti sa narodil v úplne inom :) a že tie skutočné sedia, ako riť na šerbeľ :D

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 13:22:17 5f69ce4b
lisa - dik, v pohode, ja som si fakt nebola istá, preto som pripúšťala aj Feriho verziu. :)))


Počula si už o precesnom pohybe, a teda aj následnom posune vo zverokruhu? Kokso, vieš ako sa dokážu niektorí ľudia škriepiť, že "nie, oni sú znamenie podľa dátumu narodenia a sedí im charakteristika z dátumu narodenia", čo si to dovoľujem, nabúravať im ich životnú predstavu? Inak pozerám, že máš fakt prehľad. Zatiaľ som sa stretla s veľmi málo ľuďmi, ktorí o posune v horoskopoch vedia niečo. To zíram...:)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 13:34:03 5f67f527

Počula si už o precesnom pohybe, a teda aj následnom posune vo zverokruhu? Kokso, vieš ako sa dokážu niektorí ľudia škriepiť, že "nie, oni sú znamenie podľa dátumu narodenia a sedí im charakteristika z dátumu narodenia", čo si to dovoľujem, nabúravať im ich životnú predstavu? Inak pozerám, že máš fakt prehľad. Zatiaľ som sa stretla s veľmi málo ľuďmi, ktorí o posune v horoskopoch vedia niečo. To zíram...:)
ja som o tom čítala v jednej astronomickej príručke, ktorú máme doma (už neviem, ako sa volá). bolo tam, že moderní astrológovia vôbec ani netušia, že vychádzajú z nesprávnych údajov stanovených pred viac než 2.000 rokmi, kedy astrológia bola vlastne jedno odvetvie s astronómiou a títo učenci vychádzali zo skutočných pozorovaní oblohy, nie ako tí dnešní, ktorí vychádzajú len zo starých papierov a na oblohu sa nikdy nepozerajú, takže potom bez akýchkoľvek škrupulí plácajú nezmysly.

hej, všimla som si, že hlavne isté konkrétne znamenia si ani za svet nedokážu priznať, že by mali byť to predchádzajúce znamenie - vraj to na nich nesedí apod. je zábavné pozorovať, ako si ľudia všeličo nahovárajú, ono tie znamenia zodiaku sú akési barličky, každý si rád o sebe prečíta napr, že je ekompromisný, čestný, nebojácny, prípadne akčný, tvorivý, kreatívny apod, najmä keď opak je pravdou ;)))

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-20 13:48:18 5f69ce4b
sts


Muammar, z tvojej ponuky by som ťa najradšej bez posunu videla ako strelca, ale prežijem aj tie ďalšie dve. Nečítaj tie denné horoskopy z novín. To sú kompletné bláboly. Prečítaj si charakteristiky znamení, hej? Keď si preštuduješ zverokruh, určite prídeš na to, čo som ja! Btw, moja skúsenosť je taká, že muži ani nevedia, v akom znamení sú narodení. Inak, ja sa už dávno na znamenia nikoho nepýtam, lebo potom mám tendenciu vidieť aj to, čo tam nie je. Myslím, už po tom posune. :)))
Teraz mi drž palce, aby ma neseklo, idem zhadzovať kilá a trochu do záhrady rýľovať. :)
Chcela som pokračovať v písaní nášho seriálu o citoch a racionalite, ale zdržali sme sa tu v iných zábavných témach. Možno neskôr, alebo potom túto vážnejšiu tému preberieme zajtra. Dnes sa už budeme len tak nenáročne baviť. Asi máš pravdu, do onyxu by si ma musel na rukách nosiť a vkladať. Koľko máš kíl, keď sa manželka cíti v tvojom objatí ako mravček? Nie si náhodou karatista? Ešte by som bola zvedavá, koľko mi tipuješ vek? Ale to len keby si mi veľmi chcel povedať...:)


PS, vtedy, keď padla moja poznámka na harryho, ešte som ho nepoznala. Nie ani náhodou si už nič zlé nemyslím, naopak je veľmi bystrý. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 14:10:02 5f67f527
anaste, nejde predsa aby sme sa dohadovali, kto ma pravdu. dolezity je vyznam a poucenie z toho vyroku. a tu je ten pisany rozdiel
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 14:10:45 d9777929
lisa, zamysli sa preco je v cinskom zverokruhu popri 11tich skutocnych zvieratach aj dinosaurus :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 14:13:37 d9777929
lisa


Absolútny súhlas so všetkým čo hovoríš. Áno, lebo v tých časoch to bola ešte ptolemaiovská astronómia a aj astrológia, a vtedy sa nejednalo o vedu a pavedu ako dnes, ale planetárny pohyb a život na zemi spolu súviseli. :)


Fero


Jasné...:)))

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 14:22:23 5f67f527
orangutan,
nikde som nerozoberal tvoju krehku emocionalnu integritu, rozobral si sa sam. to je tvoj problem. ani si nepochopil, co som ti napisal.

co sa tyka citatu, vobec s tebou nesuhlasim. totiz v tom, co som ti napisal, je obsiahnuty aj ten co tu prezentujes ty. ano cesta je to tazsia, ale ovela hodnotnejsia, ako pri pozivani tebou prezentovaneho citatu. malo poznas ludi, ak si myslis, ze to nefunguje. okrem toho aj uroven tebou omielaneho clovecenstva je tu na uplne inej urovni.

ak chces sudit, pozri sa v prvom rade na seba. drz sa aspon toho prizemneho citatu, ktory prezentujes. v tvojom veku by si uz mohol byt schopny pokory a objektivity. cas ukazeFero # LifuRoru61
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-20 14:54:29 d9777929
anaste ma 36 rokov :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 14:54:58 d9777929
sts


Muammar, horoskopy mám väčšinou zo svojich kníh, ale dávam tento link, charakteristiky nie sú úplne vyčerpávajúce, ale z toho čo ponúka internet sa mi javia najlepšie. Neviem, ešte som ich nepozrela všetky.
http://www.zverokruh
.sk/PS, dobehla som na chvíľu zo záhrady, či tu niečo nemám...Tak vidím, že si riadny chlap, veru vytočiť takého ako ty, tam už končia všetky žarty...:)
Môj vek si mi takmer trafil. :)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 15:17:24 5f67f527
Fero


Dík, ale PS-VB je trochu bližšie v odhade. :)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 15:20:57 5f67f527
pohodicka. ked si tu zacala prispievat pod anaste, tak som si ta trochu lustroval. nasiel som jednu anaste z 5trzky, co ma 36 rokov. preto som na to zareagoval
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 15:36:25 d9777929
Už len táááák aby reč.. Ono tá kapusta... to je taká vec že ..treba v prvom rade vedieť ..kedy si umývať nohy ..predom či potom.. tlačeníííí.Ďalej ona sa "zvykne " skvasiť...a čo s tým.. Tie "indigriencie " sú zaujímavé..čo sa týka pridavania , ale...treba vedieť kóóľko. Ale čo vám budem...liezť do ..Vašej kapusty... aj ktosi povedal --prirovnal tie kapusné hlavy tvorivé...ku kapuste...Ale nech má tu ... tento Perún udrie aby som mal niečo voči kapuste...Aj môj priateľ Gejza... by to vedel...tak isto ..povedať...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 18:07:11 58d4289b
sts,

:}}}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 19:17:46 b229effb
sts


PS, chlap jak hora, hotový Dolph Lundgren a celý si zmagorený? Tak neviem, či už z tvojich opísaných pocitov nie som náhodou zmagorená ja? Potom ťa zákonite priraďujem pod znamenie "baran", tipujem narodeného v čase konca tohto znamenia. Vychádzam z indícií, ktoré si mi hodil o mnou priradených charakteristikách a jedna z nich sa nachádza ešte v škorpionovi, kde nie je dominantnou, ale doplňujúcou dominantnú palnétu. Trafila som už? :)
Mňa môžeš hľadať medzi sangvinickými, aby si nepovedal, že ti nenapoviem. OK? Ale nemusíš dnes, keď ťa to unavuje a magorí Muammar, spokojne to nechaj tak a pozrieš si vtedy, keď sa ti bude chcieť... Nebudem ťa tu predsa vyčerpávať. Keby mi tu taká hora chlapa odpadla, ani by som s tebou nedokázala pohnúť. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 19:40:29 542f0222
Kedysi dávno som sa zamýšľal nad prirovnaním že "TÁGO" Nevedel som pochopiť čo to je TÁGO a ako sa s tým hraje . Dnes už to viem ...
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-20 19:56:28 58d4289b
Anaste,

vsetka cest s tym koncom toho znamenia.Dobra trefa,este mu tusim lumpovi aj zaspievame dodatocne heppy bersdej tu ju.:}

sts,sorry za komentar,nedalo sa inak.Ak budes chciet,napisem Ti,kde som Ta vymakol.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 20:04:58 b229effb
sts


PS, nemáš náhodou narodeniny práve dnes, alebo včera? Vás dvoch s Harrym, neviem prečo, už dávno upodozrievam, že sa poznáte zo súkromného života. Alebo sa mýlim?

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 20:13:05 542f0222
klopi


Máte nejaký problém? Rozumiem, že vy ste ten ekonomický model, typ čo kalkuluje má dať, dal, všetko prepočítava a vníma aj, či je ešte aj dostatočne tvorivé. Ale snáď nemusíme neustále počítať len efekty, čo poviete? Či vám vadí, že sa bavíme? Nebojte sa, PS-VB určite príde aj za vami, aj si spolu podiskutujete. Ja vám ho nezoberiem. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 20:24:15 542f0222
Ja som nikoho v posledných ...okrem Gejzu ..neoslovoval... Je priam zázračné prečo som sa dostal ...do.. ale no...Prajem..
Klopi # HavaMeje90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 20:55:08 58d4289b
orangutan,

neboj, viem, co od teba mozem ocakavat, to nechaj na moj nazor.

pre niekoho moze byt realita prezlecena vnimanim svojskou optikou fantaziou. ludia su v mnohych smeroch pokriveni. preto som ti pisal o pokore, lebo nadutcov, ktori maju pocit vlastnej vynimocnosti na zaklade par potvrdenych autodefinicii, caka vzdy velmi tvrdy pad. otazka je, ci sa clovek dokaze ucit a ci nie. cim je v tom viac zauzleny, tym je to horise a tym je aj otravnejsi pre okolie.

co sa tyka dristania, v poslednych pripadoch si vzdy zareagoval ty prvy na mna, ked som pisal inemu ako ty. tu to nie je vynimka. trochu si protirecis. takze ak sa nechces starat do rozhovoru cudzich ludi, zacni u seba. vies ono to je dost smiesne, ked zlodej krici chytte zlodeja. tvoja fantazia o definicii tohto fora nema nic spolocne s realitou. toto je verejne forum a budem pisat komu chcem a kazdy moze odpisovat ako chce ak chce.

Fero # LifuRoru61
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-04-20 21:01:43 5ab6fb7f
sts


Drahý PS,


Ospravedlňujem sa, že mi to toľko trvalo a na sklonku dnešného dňa i tvojho znamenia mi preto dovoľ - popriať ti všetko najlepšie k narodeninám- zdravie, šťastie, lásku a v práci úspech a istoty. Nech sa ti darí...


Doteraz som v šoku. Pôvodne som si myslela, že harry len pozná horoskopy, z nejakého dôvodu ho zaujíma Mars a znamenie baran a teraz sa hanbím. Vyzerá to tak, že on sa ma tu celý čas snažil doviesť k tvojim narodeninám. Nakoľko mi neodpovedáš, beriem to tak - kto mlčí, ten svedčí...:)


Tu ti pripájam malý darček. Hoci je len na obrázku, ale zato zo srdca...

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-20 22:55:57 542f0222
Oooo-čuješ Dežku-ozval še pááán Hooogo Fooogo- titulom 4-pismenkový-Ta co skončelo vyučovane ako še stac politbyrom?- Pst lem čiško hej-I preto píšem male písmenka ps-vb- sts-a všelijake družstevné akože mená-aby to nevidzeli v zahraničí-Ty čuj- neznaš ceple mestečko-flek na SIS-ke! pre mojho syna? Pretože je od roboti chudák preťažený-ešče nikdze nerobel-Bo kedz ho uvidziš ani ho neuvidzíš-tak še zna maskovac-Ta Ja lem tak-či neznáš-bo Ty-šicko znaš-kedz telo mená maš-že neznam keho še to spýtac mám-Bo ši jak 12 hlavý drak-bo to veľmi velo rozumu mušíš mac-! ..-. --- .... co to robíš Dežku- píšem prekladám-štb-kgb-cicho-cichučko-hej? nič ši nečul-dobre? paprika ščiplavá-a uvidzíš tu odpovedz-Ešče ščesce-že sme obaja hluché-že nebudzeme čuc tote nadávky-šak znaš podla iných-co to nadávka-u inteligentných znamená!nééééé!

ferda # XimaHifu28
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-21 10:22:31 58d4285f
sts


pri všetkej úcte k tvojej snahe zorientovať sa v tak neľahkej téme akou astrológia rozhodne je, ťa musím trochu vyviesť z omylu. Viem, že nie je pre úplného nováčika jednoduché hneď pochopiť tieto vzťahy a deje, veď doteraz si o tom nemal ani len poňatia. Preto ťa uvediem do obrazu. Nie som vodnár, ale váhy. Tie si rozumejú s levmi a strelcami (ohňový živel) a vodnármi a blížencami(vzdušný živel). Protiľahlé znamenie baran, teda to, ktoré je o 180 oproti môjmu znamená síce, že je tam trochu napäťový vzťah, ale ako vieš všetky protiklady sa vždy priťahujú. Teda nielenže sa vzájomne výborne dopĺňajú, ale sú si veľmi príťažlivé. Iste, niekedy tam hrozí konflikt, ale ten môže byť aj tvorivý, nie?
Ver mi, že viem o čom hovorím. Samozrejme, že nesedíš na ryby, pretože ak si narodený na konci svojho znamenia, vymykáš sa z posunu. Ten 180° zvieratník je rozdelený na dvanásť súhvezdí po tridsať stupňov. len kvôli ideálnemu deleniu. V skutočnosti, niektoré súhvezdia sú dlhšie a iné kratšie ako 30°. Aj text, ktorý som písala včera o posúvaní jarného bodu, že za dvetisíc rokov sa posunula zemská os o 30°, som jemne zaokrúhlila, nie je to celkom 30°, ale asi 27°, čo znamená, že ľudia narodení v posledné dni trvania nejakého znamenia zostávajú ešte svojím znamením podľa dátumu narodenia. Je mi jasné, že nie si žiadna senzitívna, opitá ryba, ale jasný baran. Každý človek je jedinečný, nenájdeš dvoch rovnakých baranov, dve rovnaké váhy. V slnečnej charakteristike si prečítaš len hlavné znaky a povahové sklony, no neznamená to, že na každého platia úplne všetky. Navyše, bavíme sa tu len o postavení Slnka. Na horoskop treba nahliadať komplexne, ale o tom sa tu nedá, nakoľko k tomu okrem dátumu narodenia potrebuješ aj čas narodenia. To už je náročnejšie, lebo tam sa počítajú a definujú uhly (vzťahy) a postavenia medzi všetkými planétami v okamihu narodenia.


Spomínaš si, keď som tu kedysi povedala, že mi pripomínaš môjho muža? Tak vidíš...:)))
Kľudne už tie horoskopy zabaľ, viem, že k sebe pasujeme, mám to rokmi odskúšané a úprimne ma to teší.:)anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 13:53:26 4e63d247
sts


PS, keby si chcel pasovať s vodnárom, tak to ťa musím prenechať líze, ktorá tu niekde napísala, že je vodnár. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 14:00:16 4e63d247

PS, keby si chcel pasovať s vodnárom, tak to ťa musím prenechať líze, ktorá tu niekde napísala, že je vodnár. :)
nie, ďakujem. inak anaste, sorry to burst your bubble, ale Slnko vstúpilo do Barana len predvčerom a tvoj priateľ tu kdesi uviedol, že jeho narodeniny "boli dávno" či také niečo, z čoho jasne vyplýva, že nie je Baran, ale Ryba :) totiž je mi jasné, že ten posun stále pomaličky prebieha, ale nejakých 60 rokov hore-dolu na tom nič nezmení.

no a pokiaľ ide o charakteristiku, tak tá podivuhodne sedí - všetky Ryby, čo poznám, sú majstrami klamstva a manipulácie, dokážu tak neuveriteľne klamať, že vlastným klamstvám sami veria. majú tiež sklony k duševným chorobám a výrazný odpor k pravde, ktorý ich núti hystericky útočiť na jej predstaviteľov (vtedy veria, že sú to práve oni, čo zastávajú pravdu LOL). ich život sa zväčša odohráva v bludnom svete fantázie a preto nedokážu správne vnímať realitu. toto všetko nám tu tvoj priateľ celý čas presvedčivo demonštruje! :D
niektoré Ryby, ktoré poznám, sú tiež na jednej strane neuveriteľne hrubé a bezohľadné k svojmu okoliu, na druhej vyžadujú, aby sa s nimi zaobchádzalo ako s hovnom v tráve. aj toto dokonale sedí (aj keď poznám aj tie prejemnelé a empatické typy - ktovie, od čoho závisí tento dosť podstatný rozdiel v prístupe k okoliu.)

takže milá anaste - chápem, že vo svojom hrdinovi chceš silou mocou vidieť niečo iné, ale ešte aj ten horoskop ťa usvedčuje z omylu ;))))

inak ty si Váhy? umelecké sklony, harmonický zjav, láska k luxusu, snaha vychádzať v mieri za každú cenu....to by sedelo :)))

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-21 16:59:37 5f69ce4b
sts


PS, ďakujem ti za tvoj opis svojej osoby. Je úplne jasné, že nie všetko platí na každého. Áno, váhy som povahou (už posunuté :))). Teraz som si pozrela charakteristiku mojej povahy a smejem sa. Predpokladám, že autor ju musí strašne neznášať, keď na nej nenašiel dokopy nič dobré. Keby som nepoznala ten typ pováh a charakteristiku povahy aj z iných zdrojov, tak sa takéhoto typu normálne zľaknem. Teraz nemôžem, musím odísť, ale večer, po návrate ti k tomu odpíšem. :)
Všetko, čo si mi napísal o sebe som si so záujmom prečítala - nie určite nemám chuť utekať, práve naopak - nezmieriteľný a víťazný. Príťažlivá povaha - taký si PS.

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 17:16:58 4e63d247
Aj listy opúšťajú na jeseň strom vo svojom svedomí-najlepšieho svedomia-že už mu dochádza aký v skutočnosti je- pre svoje okolie-bez úcty a bezohľadný k iným-a už ukazuje pravú tvár- vo svojich vlastných sebakritických hodnoteniach seba samého aký je- Lisa- najvedšia hodnota človeka je-nestratiť svoju tvár a Ty-svoju máš!

ferda # XimaHifu28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-21 17:30:55 58d4285f
lisa - presne Vahy sedia na anaste - umelecke, esteticke sklony atd.

Váhy sú veľmi ľahko ovplyvniteľní lichotením. Neznášajú extrémy, najradšej kráčajú nezáväznou zlatou strednou cestou. Obrovské výkyvy nálad spôsobujú, že ich charakter je veľmi krehký. Niekedy manická závislosť na sympatiách ostatných ľudí a chorobný strach z konfliktov. Váhy majú veľakrát milé, ale trochu chladné a dištancované spôsoby. Sklony k aristokratickému správaniu.

Čítajte viac: http://www.zverokruh.sk/znamenie-vahy/#ixz
z3XxUHyfHd


a na mna by si ake znamenie typovala ? :)

LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-21 17:38:58 58d7436a
Možem Ťa volať Venuša lásky-veď si hviezda na oblohe-putujúca sa ako sen-času mladosti-Si hviezda lásky-medzi hviezdami-Si tá-čo žiary v noci tichosti a večnosti -Si mojou hviezdou lásky sna-tak vzdalenej-blúdiacou oblohou-hladáš ma-keď naše srdcia túžili po túžbe splanúť v jedno-Je to len sen-keď blúdiš večnosťou -Dívam sa noc čo noc-hviezda mojho srdca sna-či Ťa budem mať-keď srdce horí v láske času a spomienky-Si tam-hore-hviezda hviezd-lásky večnosti sna-že Ťa už nemožem mať!---Lisa je to pre Ťeba-neber to osobne--lebo máš svoju tvár-zostať sebou!

ferda # XimaHifu28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-21 18:13:21 58d4285f
sts,

dufam ze ma nezacnes volat kazišuk,lebo to si naozaj nezasluzim.:}

Aby som veci upravil na spravnu mieru.

Arnolda dalej beha s postou po dedine jak keby sa nechumelilo.Tusim si netrafil tu pravu.Ale ak chces,na tuto moju Ti poslem aj adresu,uz ma dlho sere.:}

Tu ukulele som uz musel zachranit,robil si si z nej riadnu ....., bolo mi jej uz uprimne,tak krestansky a ludsky luto.A ja dobre viem coho si schopny ked si v dobrom rozmare a v ráži.:}

Pre istotu davam vsade smajlicka,aj ked viem ze Anaste a Ty berete veci s nadhladom.:}

Znamenia ma zaujimaju len okrajovo,tisic knih= tisic vykladov,a ja aby som hladal ten pravy?A este k tomu teraz,ked sa posunul o hodinu cas?:}

Za Barana si mi sadol uz davnejsie,ale utvrdil si ma az teraz,ked si sa otvoril.Na to kukam inak jak puk.

Takze,Baran si u mna preto,lebo s jednym dlhodobo som v suziti.:}A velakrat v Tebe vidim jeho.:}

Ceresnicku,ktorou si ma o svojej baranine presvedcil,Ti vyzvonim ked nadalej nebudes o nu javit zaujem.:}}

Caues,som rad ze si sa v Anaste nezmylil.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 18:16:16 b22995e6
ferda, dík, potešil si ma! dúfam, že sa to nezmení :)


lisa - presne Vahy sedia na anaste - umelecke, esteticke sklony atd.
veru, veru....aj ty žasneš, ako to sedí? ;))) no teba by som skôr na toho Barana tipovala, než tuto pomocného šimpanza. to by si mala mať narodky niekedy teraz, prípadne v najbližšom čase. ale fakt neviem....ja sa tým zas až tak nezaoberám. len keď som sa dozvedela o tom posune, tak ma to zaujalo...najmä preto, že mama mi v detstve neustále podsúvala tie horoskopy, tak som chcela vedieť, čo je na tom pravdy. lebo zas verím tomu, že ľudia v minulosti boli múdri a všeličo vypozorovali. som presvedčená o tom, že vesmír je systém, v ktorom všetko so všetkým súvisí a teda čas nášho narodenia má určite dosť veľký vplyv. takže ak ľudia v minulosti vypozorovali, že narodení v istom období majú isté spoločné vlastnosti, myslím, že na tom rozhodne niečo bude. aj keď nechcela by som vyzerať, akože niekoho na základe toho posudzujem. charakter totiž podľa mňa s týmto nijako nesúvisí, to je vec slobodnej vôle človeka a jeho vlastných rozhodnutí, nie nejakých hviezdnych vplyvov.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-21 18:32:45 5f69ce4b

"no teba by som skôr na toho Barana tipovala"


ty si proste neuveritelna :) typla si si uplne presne .. Podla coho si to zistila?
Narodky som mala koncom marca. Inak ja sa znameniami a horoskopmi takmer vobec nezaoberam ..."veru, veru....aj ty žasneš, ako to sedí? ;)))"ale uplne :)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 19:16:52 58d7436a

ty si proste neuveritelna :) typla si si uplne presne .. Podla coho si to zistila?
práveže nie! :((( bo ja som ťa tipovala na Barana podľa skutočnej pozície Slnka v zodiaku, čiže to by si mala byť akože Býk, chápeš? lebo je to zhruba o jedno znamenie posunuté. čiže ak si sa narodila koncom marca, v čase tvojho narodenia bolo Slnko v Rybe. ale to sa mi nechce veriť, ty mi na to vôbec nesedíš :D Ryby, ktoré poznám (myslím tie skutočné) sú totiž riadne podšívky a neuveriteľne vedia manipulovať. dokonalý príklad ženy v Rybe - Iveta Bartošová (R.I.P.). ona bola priam prototyp. poznávaš sa v nej? :))) holt, niektorí sú prototypmi a iní zas nie. asi to ešte skutočne závisí aj od pozícií planét, hlavne Mesiaca.

ty mi prídeš ako priama, čestná, úprimná až niekedy prostoreká osôbka, preto som ťa tipovala na Barana (skutočného). tí sú totiž takí, sú však aj výbušní, hluční, priveľmi impulzívni a občas grobianskí, proste cholerici. ale už podľa výberu hudby ty zrejme cholerik nie si. mala by si byť naopak citlivá, jemná a romantická...ale aj tajomná a nevypočitateľná. Baran nevie klamať, Ryba naopak ovláda toto umenie veľmi dobre, dokáže si ľudí omotať okolo prsta, je pravou ženou, kým žena v Baranovi je skôr mužatkou, taká typická domina.

tak si vyber :D

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 21:57:38 5f69ce4b
lisa


"takže milá anaste - chápem, že vo svojom hrdinovi chceš silou mocou vidieť niečo iné, ale ešte aj ten horoskop ťa usvedčuje z omylu ;))))"


Milá lisa, nie, nechcem vo svojom hrdinovi vidieť za každú cenu niečo iné. Mne je v princípe fuk, akú charakteristiku predstavuje. Už pri včerajších náznakoch, že je baran mi bolo jasné, že môže predstavovať ryby, alebo barana. Záleží len na tom, kedy má narodeniny, v ktorý deň a to nám PS nepovedal. harry odniekiaľ vie, že je narodený na konci znamenia, z toho súdim, že ostáva baranom. PS to nijako nevyvrátil. Ak povedal, že mal narodeniny dávno, brala som to ako zahovárajúcu poznámku, ktorou nechce prezradiť svoj dátum narodenín. Veď kto by sa chválil, že je narodený ako Adolf Hitler? Ale aj keď by si mala ty pravdu, že má narodeniny už dávno a teda zosobňuje ryby, mne to vonkoncom neprekáža, nakoľko ja si aj s nimi rozumiem. Pri mojom narodení stála planéta mesiac v rybách, ktorá predstavuje city a veľa starej astrologickej literatúry uvádza, že ľudia so slnkom v rybe a iní, s mesiacom v rybe si výborne rozumejú. Aj to môžem potvrdiť, lebo medzi rybami mám fakt dosť priateľov a známych. Píšeš, že majú sklony k duševným chorobám. Presne ti uvediem ku ktorým: závislosti (látkové), mánia a neuróza. Vôbec nie k poruchám osobnosti (psychopatia, sociopatia) ako ste tu donedávna chceli PS-VBeho klasifikovať vy. Môžeš si byť istá, že ja som sa astrológii venovala roky a určite ma z omylu neusvedčí. Nemám problém prijať pravdu, ani si ju priznať pretože s mojimi astrologickými poznatkami som s tým dávno rátala. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 22:33:06 542f0213
Lisa - podla toho, co som citala a co mi hovoria aj ludia, ktori sa v tom vyznaju na mna sedia charakteristiky barana - urcite viac ako ryby - vraj som typicky baran :) Az na tu muzatku - mam dlhe hnede vlasy, 1,72 cm, 55 kil, nosim make-up a obliekam si aj suknicky :))
ty si v akom znameni? ked chces prezradit - a sedi to?

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 23:20:43 58d7436a
sts


PS ahoj. Ďakujem ti za podporu, nie, prešibaná beštia určite nie som. Ani nemôžem, nakoľko mám slnko vo váhach len dobre aspektované, to znamená, že iné planéty s ním zvierajú len priaznivé uhly. Muammar, ale s tým ťa trápiť nebudem, sem až zabiehať nechcem, veď ty si zatiaľ zvládol prvú hodinu astrológie, už vieš čo je posun a to ti asi aj zatiaľ stačí, nie? Ak sú váhy lekármi, tak najčastejšie psychiatrami, či psychológmi, ale chocholousek, na teba aj tak nemám. Veď kto pozná lepšie xanax ako ten, kto ho užíva, či predpisuje? Ticho a dlho sa pohrávam s úvahou, či PS nie je psychológ, alebo psychiater. Potom, kto by opozíciu lepšie doviedol k samovraždám ako ty Muammar? Chcela som ti napísať niečo k tej mojej charakteristike, ale som fakt unavená, tak to nechám na zajtra. Možno by mi ani únava nevadila, ako to, že sa skôr zle dnes cítim. :(
Tak Lenka sa priznala, že je to isté znamenie ako aj ty, čo vyvracia tvoju teóriu, že s ušiankami a baranicami sa mávaš najradšej. Alebo žeby len výnimka potvrdzovala pravidlo? :)))


Teším sa na zajtra a posielam ti aspoň pesničku na dobrú noc. Neviem, či sa ti páči, ale mne celkom áno.


h
ttps://www.youtube.com/watch?v=Ywg2pvva-wg

PS, prajem ti dobrú noc. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-21 23:26:10 542f0213

Lisa - podla toho, co som citala a co mi hovoria aj ludia, ktori sa v tom vyznaju na mna sedia charakteristiky barana - urcite viac ako ryby - vraj som typicky baran :)
Leni, ono je to s tými charakteristikami trošku domotané. tipujem, že práve z dôvodu toho posunu - lebo takto: tie charakteristiky jednotlivých znamení zodiaku pôvodne vznikli veľmi dávno, vtedy, keď boli astrológia a astronómia ešte prepojené. vznikli na základe pozorovaní osôb narodených v daných znameniach - to znamená narodených v čase, keď sa Slnko (z pohľadu zo zeme) skutočne nachádzalo v danom súhvezdí zodiaku (asi vieš, že zodiak je taký pás akoby okolo zeme, v ktorom sa nám Slnko aj planéty zdanlivo javia ako prechádzajúce jednotlivými jeho súhvezdiami, ktoré sú nazvané podľa zvieratníka, teda Kozoroh, Vodnár, Ryby, Baran, Býk atď.) medzitým nastal onen posun, ktorý vznikol v dôsledku precesie zemskej osi, a ten spôsobil, že dnes sa Slnko a planéty z pohľadu Zeme javia inde, než boli vtedy, keď ich polohy zaznačili dávni astrológovia. t.j., v čase tvojho narodenia Slnko stálo v súhvezdí Rýb, a nie v Baranovi (toto sa dá overiť napr v programe Stellarium, alebo aj na pražskom Orloji).

teraz, ako je to s charakteristikou? tie pôvodné boli napísané na základe pozorovaní osôb skutočne narodených v daných slnečných znameniach, ako som už povedala. lenže vieme, že v minulom storočí nastal obrovský boom astrológie a začali sa vyťahovať a oprašovať staré šalabastre. novodobí astrológovia si zrejme povšimli, že dávne charakteristiky príliš nesedia (nedoplo im, že na to môže byť dôvod) a tak ich doplnili o vlastné pozorovania - avšak už nesprávnych osôb, lebo pri určovaní ich znamenia vychádzali zo starých a dávno neplatných údajov. to značí, že pri charakterizovaní osôb narodených napr v Baranovi opisovali v skutočnosti osoby narodené v Rybách.

takto vlastne došlo k tomu, že charakteristiky jednotlivých znamení zodiaku nie sú dnes celkom presné a môže sa stať, že vlastne "sedia" aj na viaceré osoby. okrem toho si myslím, že práve aplikovaním nesprávnej charakteristiky väčšina ľudí nepochopí jej podstatu, lebo sa snažia vidieť veci, ktoré tam nie sú - či skôr si jej jednotlivé atribúty nesprávne vysvetľujú. takým klasickým príkladom sú znamenia Býk a Blíženec - každý skutočný Býk ti bude prisahať, že naňho Blíženec dokonale sedí - aj keď to vôbec nie je pravda, jednoducho tie opísané vlastnosti vnímajú nesprávne. napr, Býci sú väčšinou priateľskí, zhovorčiví a veľmi spoločenskí, takže sa vidia v charakteristike Blíženca, ktorý má v opise, že je bystrý, výrečný a rýchly v myslení. to však je niečo celkom iné než klasická býčia "upovídanost"(ako by povedali naši bratia). neviem, či mi rozumieš. je to asi nejako tak, že v podstate každý máme často podobné prejavy, ale tieto majú rozličné pohnútky a príčiny. a práve tie sa nesprávne chápu. ak však poznáš skutočné slnečné znamenie danej osoby, môže ti naozaj veľmi pomôcť napr. v odhade jej reakcií – konkrétne u toho Býka si môžeš byť istá, že jeho milota a ústretovosť sa skončia, akonáhle narazia na niečo, čo je proti jeho vôli a presvedčeniu. takého človeka nedonúti zmeniť mienku nič a nikto na svete, a keď si raz utvorí názor, tak je to navždy. toto je pre nich najtypickejšie, kým u Blíženca je to presne naopak, mienku menia často a podľa potreby.

ty si v akom znameni? ked chces prezradit - a sedi to?
pri mojom narodení stálo Slnko vo Vodnárovi. a sedí to dokonale, musím povedať. Vodnár je znamením revolucionárov, boričov mýtov a odporcov skostnatených tradícií. Vodnár dokáže svoj život celkom zasvätiť nejakej ideológii, čo môže dopadnúť aj tragicky, ako u doktora Mengeleho. je to znamenie vynálezcov a vizionárov – Vodnárom bol Einstein, Diesel, Bell aj Jobs, a tiež Elias Vella, Maria Valtora a Gabriela Bossis. a je znamením excentrikov, ktorí sa potrebujú odlišovať za každú cenu – viď Lady Gaga. čiže ako vidíš, byť Vodnárom nie je vonkoncom ľahké :D

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 00:39:59 5f69ce4b

Veď kto pozná lepšie xanax ako ten, kto ho užíva, či predpisuje? Ticho a dlho sa pohrávam s úvahou, či PS nie je psychológ, alebo psychiater.
zatiaľ nás dokonale presvedčil len o tom, že je psychiatrický pacient. čiže Xanax pozná z prvej ruky :DDDTak Lenka sa priznala, že je to isté znamenie ako aj ty, čo vyvracia tvoju teóriu, že s ušiankami a baranicami sa mávaš najradšej.
z toho podľa všetkého vyplýva, že psychická porucha psvb, ktorú sme mu diagnostikovali, nie je podmienená jeho slnečným znamením, ale bude mať inú príčinu ;)


lisa22 # HoxiDuna67
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-04-22 00:48:05 5f69ce4b
Lisa – ale tak vidis, ze dokonca aj ty sama si ma nezavisle charakterizovala ako znamenie baran … U mna nastal asi dvojnasobny posun ..:)„ konkrétne u toho Býka si môžeš byť istá, že jeho milota a ústretovosť sa skončia, akonáhle narazia na niečo, čo je proti jeho vôli a presvedčeniu. takého človeka nedonúti zmeniť mienku nič a nikto na svete, a keď si raz utvorí názor, tak je to navždy. „moja teta (a sefka) je byk – bez posunu a sedi to na nu uplne … Je srdecna, ustretova, vsetko, ale akonahle sa jej postavis na odpor tak sa rozzuri presne ako byk… Raz som sla na Slovensko na svatbu sesternice – mala som krasne saty a teta mi k tomu darovala nausnice .. Nakoniec som si ich nedala, lebo sa mi toho zdalo nejak vela, prisla som nazad, ukazala som jej fotky a ona ked zistila, ze som tie nausnice nemala, zacala hadzat hrncami v kuchyni a bola nasrata tak, ze som nechapala :))) - asi typicky prejav bykov a neznasa ked jej odporujes alebo mas iny pohlad na vec ako ona, priserne tym vie ludom liezt na nervy ...Takze Vodnar – citam ze si priatelska s Baranom, to sedi :)anaste – ja mam k baranom ambivalentny vztah – bud sme super kamarati a perfektne si rozumieme, alebo na seba narazime a bijeme sa tymi rohami – co bol presne tento pripad :)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 09:38:49 509a8dc0
panbozkova krava
viera v horoskopi nie je nahodou prejav bohoruhacstva?

kvak # DavoXyto23
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 10:10:37 c31c43a9
Zabiacik – ked ta niekto naserie, tak horoskop ;)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-22 10:32:04 509a8dc0
FC, žabiačika nasieram pravidelne, ale pochybujem žeby jeho písomný prejav zlepšili nejaké "horoskopi".


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-22 10:58:21 d425402d
Mc - ked ho za ten prejav nerozkopali ucitelia ani rodicia, tak uz mu nepomoze nic ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-22 11:39:22 509a8dc0
FC, tak, tak... A keď už sme pri tých horoskopoch o ktorých tu ide reč tak tomu neholdujem, ale odporúčam k príjemnému nedeľnému posluchu album s podobným názvom Hororskop (Horrorscope) od Overkill.


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-22 12:15:27 d425402c
ps-vb-z určitosci už z tebe vyleza reciklátor- komunista družstva-pravda som iba ja-už znam ty ši som-ale neznam chto- myšlím bača ovcoch co chovaš pod menami-tak še volajú ty-daj pozor na psi-vlky-hladujú-haha-neznam chtoré je ty-hutorím ci- prezradz chto je ty-kemu treba poslac ružu-blahoprajnú-že ši narodzený též-podarený klon-idúc po cesce rozumu iných-bez sebe-neši ty-nehval še rozumom-bo glupi še nechváli že glupi je-poučene pre tebe-bo aj ten gluptoš može mac vecej rozumu jak ty-ale še stým nechváli jak ty-nauč še skromnosci-počúvac co nečuješ=úprimnosť=! Ne si= Džingis-Chán= aby si šľapal po iných!
ferda # XimaHifu28
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-22 14:07:34 58d4285f
sts


Ahoj PS. Ďakujem ti veľmi krásne za pesničku, pochopiteľne "Holubí dum" poznám a vždy keď ju počujem, páči sa mi rovnako. Ďakujem ti aj za želanie pekného dňa - podobne tebe a dnes som ti do pohody vybrala túto skladbu:
h
ttps://www.youtube.com/watch?v=g4flAZEgtjs

Neviem prečo, ale na mňa vždy tak príjemne pôsobí. Dnes sa cítim trochu lepšie, včera ma celý deň bolela hlava. Pozrela som si video z prechodu barana do mačky (postrelenej ryby) a v tom konkrétnom prípade do znamenia červotoča - tak Chocholousek, to je čosi. Ale veď takú larvu musíš okamžite zavrieť na Cajlu a ty ju necháš len tak voľne pobehovať po Pezinku? Predstav si že by tým nakazila polovicu obyvateľstva? A ešte by som jej na samotke dávala povinné lekcie z rečového prejavu, nech sa larva naučí správne artikulovať.
"A ty dokazes bez napovede prirodzene tlmocit myslienky zhodne s mojimi vlastnymi tak, aby zneli ako pochvala, pricom z mojich ust by tie iste myslienky zneli skor ako nadavka... To ma tak prekvapilo, lebo sa mi este nestalo, aby toto bol ktokolvek kedykolvek predtym dokazal... Vsetko co tam chybalo, bol len moj podpis... :) "
Už si si mohol prečítať, že ľudia môjho typu sú schopní diplomatického prejavu (aj keď je to niekedy veľmi ťažké, ver mi PS, dobre poznám pocit, čo na srdci to na jazyku, ale obyčajne až vtedy, keď so vytočená) a potreba harmónie ich predurčuje k tomu, že ju hľadajú u iných, čo znamená, že vytvárajú partnerstvá. Zacítila som tie vzájomné protiklady, zhodnotila tvoje klady a už to bolo. :) Hej, neznášam nevraživé hádky, ani keď ma niekto vťahuje do konfliktov, vždy si situáciu vyhodnotím sama a podľa toho sa rozhodnem. Silná pretvárka? Čo je to za blbosť, prečo by som mala trpieť na strane niekoho, keď si môžem vybrať? Veď sám autor charakteristík hovorí, že milujú slobodu a nezávislosť. Protirečivé tvrdenie. Vraj tieto typy trpia na donchuanstvo? Možno muži, už som ti písala, že som zaľúbená od piatich rokov, ale to je asi celé moje donchuanstvo. S množstvom alternatív voľby a následnou váhavosťou to pravda bude. Vo všetkom mi napadne viacero verzií a musím sa rozhodnúť. K tomu mi slúži obyčajne intuícia. Náladovosť u mňa predstavuje možno chvíľkové pocity v zmenách nálady, náhly rozmar, ktorý ako prišiel - tak odíde a nie trvalé zmeny postojov...ďalšia hovadina. V minulosti mi záležalo na mienke iných, ale vďaka dobre cielenej ľahostajnosti som už dnes voči tomu úplne imúnna. :) Z tých chorôb mám len bolesti v krížoch. Napriek tomu, že váhy sú vzdušný živel, mám zmysel pre realitu a schopnosť držať sa skutočnosti, faktov, čo sa u mňa prejavuje duševne aj materiálne. Duša človeka váhy je schopná hlbokého citu. Jeho vášne sú prudké a čestné. Disponuje duševnou čulosťou, zmyslom pre spravodlivosť a má výbornú pozorovaciu schopnosť. Sú rodení ochrancovia a strážcovia cesty života. Trochu som ti ten záver doplnila z iných údajov. Keby som chcela všetko, tak píšem do rána. Napokon nemusím, PS - veď ty už ma poznáš. Tak. :)
Líza ako vodnár má veľký záber a všeobecný rozhľad. Ako vidíš, jediná vie o nejakom precesnom pohybe čo je normálny fyzikálny dej - a posun, o ktorom sa v rámci horoskopov bavíme je už len dôsledkom tohto javu. Ešte sa mi nestalo, že to niekto pozná. S lízou si rozumiem, lebo váhy a vodnári sa môžu, ale žiaľ, stále vykazuje tú sebevlastnú, vodnársku, fixnú povahu. Trpí na utkvelé predstavy, od ktorých sa nevie oslobodiť. :)))


Tak Lenka sa priznala, že je to isté znamenie ako aj ty, čo vyvracia tvoju teóriu, že s ušiankami a baranicami sa mávaš najradšej.
z toho podľa všetkého vyplýva, že psychická porucha psvb, ktorú sme mu diagnostikovali, nie je podmienená jeho slnečným znamením, ale bude mať inú príčinu ;)anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-22 15:17:13 4e639b4d

Lisa – ale tak vidis, ze dokonca aj ty sama si ma nezavisle charakterizovala ako znamenie baran … U mna nastal asi dvojnasobny posun ..:)
to je síce pravda, ale ty môžeš mať napr v Baranovi mesiac, alebo ascendent či také niečo (v tom sa síce príliš nevyznám, bo mňa zaujímajú len slnečné znamenia, ale viem, že to má takisto veľký vplyv, asi by ti to lepšie vysvetlila anastne, ona sa tým tuším nejako podrobnejšie zaoberá.) v každom prípade, tvoje Slnko pri narodení stálo v Rybe. keby si bola Baran, mala by si určite celkom iný vkus v hudbe - aj to veľa prezrádza, páčila by sa ti hudba drsnejšia, rýchlejšia a celkovo dynamickejšia.


moja teta (a sefka) je byk – bez posunu a sedi to na nu uplne … Je srdecna, ustretova, vsetko, ale akonahle sa jej postavis na odpor tak sa rozzuri presne ako byk… Raz som sla na Slovensko na svatbu sesternice – mala som krasne saty a teta mi k tomu darovala nausnice .. Nakoniec som si ich nedala, lebo sa mi toho zdalo nejak vela, prisla som nazad, ukazala som jej fotky a ona ked zistila, ze som tie nausnice nemala, zacala hadzat hrncami v kuchyni a bola nasrata tak, ze som nechapala :))) - asi typicky prejav bykov a neznasa ked jej odporujes alebo mas iny pohlad na vec ako ona, priserne tym vie ludom liezt na nervy ...
no a to je presne to, o čom hovorím! toto, čo opisuješ, je typický prejav Barana, nie Býka :) Býk by sa zvrtol na opätku a bez slova odišiel. následne by sa na tri týždne odul, a ty by si ani netušila, prečo. to je totiž Býk - citlivý a urážlivý introvert, ktorý síce potichu, ale o to zarytejšie a neústupnejšie trvá na svojom a nič na svete jeho postoj nezmení. nebude po tebe hádzať hrnce - to robia práve impulzívni a ohniví Barani (predpokladám, že anaste o tom tiež čosi vie, keďže má myslím v tomto znamení manžela) - nebude sa s tebou dokonca ani hádať, a o to ťažšie ho môžeš o niečom presvedčiť. Baran ti síce môže vybiť zub, ale nakoniec sa s ním dá dohodnúť. tvoja teta je klasický Baran :)))


čiže presne takto si ľudia tie charakteristiky pletú a nesprávne vysvetľujú a preto sa im zdá, že to na nich sedí a sú to celí oni. to je však iba povrchné vnímanie danej charakteristiky, akonáhle ideš do hĺbky a k príčinám, zistíš, že to nesedí.

mmch - ktosi tu poznamenal, že viera v horoskopy sa nezlučuje s kresťanstvom - tak súhlasím, že snažiť sa poznať svoju budúcnosť by bolo naozaj prejavom bohorúhačstva, keďže je to priamo v Biblii aj zakázané, a preto sa o to ani nesnažím. no myslím, že skúmať možné vplyvy na našu osobnosť či osobnosť druhých ľudí, na tom nie je nič zlé, len sa treba vyvarovať škatuľkovania a posudzovania. našťastie, ako som už spomínala, toto určite nemá nič spoločné ani s charakterom, ani s inteligenciou, tie sú výsledkom celkom iných vplyvov, hlavne genetiky a výchovy. ak má horoskop nejaký vplyv na osobnosť, tak hlavne v oblastiach ako temperament, spôsob uvažovania, životné priority, reakcie v rôznych situáciách, vzťah k svojmu okoliu a takéto...

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-22 15:52:30 5f69ce4b
sts


PS predstav si, že pred chvíľou mi jeden kamarát priniesol zopár vinylových platní - nejaký Pink Floyd. Led Zeppelin, Deep Purple, ale medzi nimi aj tvoj obľúbený The Beatles (nejaký biely dvojalbum) a Smokie - the montreux album. Neskôr si práve Smokie pustím, ale musela som ti to napísať, tak ma tie LPéčka potešili .:) Creedence je kompromis, ladí s väčšinovým vkusom. Ale myslím si, že už asi poznám ten tvoj. :)
Cítiš.:)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 17:30:19 4e639b4d
sts


PS, si dobrý, ak tvoj dom má ešte aj číslo, ja som sa na domové číslo zmohla len nedávno. Úprimne, svojho poštára ani veľmi nepoznám. Ale keď ste spolu zničili brezový háj, bude ti ešte chcieť hádzať milostné listy od niekoho iného?

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 19:24:00 4e639b4d
sts


PS, máš pozoruhodnú predstavu o udobrovaní. Tak neviem, či som si chcela písať s tvojou manželkou lol. :))) Počkám si na nejaký lepší nápad. Ale zariadené to máš skvele. Takto to funguje asi iba v tvojej domácnosti. No nič, tak ti len poviem, že sa mi veľmi páčil tvoj príspevok k článku pod Buffetom. Dúfam, že ťa tým poteším, Muammar. :)


Ja to mám lepšie, za domom mám dubinu. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 20:17:50 4e639b4d
sts


PS, len fen by mi chýbal. Vlasy som nikdy krátke nemala, takže by si musel mnou mávať nad radiátorom, alebo ma ovievať vejárom, možno mi na ne dýchať... :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 20:31:24 4e639b4d
sts


Ahoj PS.Nie, nemusíš mi písať ďalšie čestné prehlásenie, nemusíš nič. Väčšinou sa snažím na teba pozerať z tej lepšej stránky a preto ti aj dôverujem, že sa mi nesnažíš ubližovať. Ja síce nemám typ humoru ako ty, asi aj preto ma dokáže zaujímať a rozosmievať ten tvoj, ale tak isto sa dokážem na vlastných myšlienkach baviť a smiať. Cestou po chodníku si preto musím dávať pozor, aby zaujatá svojimi myšlienkami som sa nezrazila napríklad so stĺpom verejného osvetlenia. Na provokácie ohľadom tvojho zážitku v kostole skutočne nemám žiaden uhol pohľadu. Áno, je skvelé mať aj dubinu za domom, ale nakoľko moje kríže nie sú zatiaľ stopercentné, experimenty tohto druhu nepokúšam. K tvojej predstave: celkom by mi postačovalo objať ťa za krk, popritom sa ti zaprieť o široké ramená, pritlačiť sa ti na telo. Ty ma chytíš za stehná tesne pod zadkom, zdvihneš, posadíš a nohami ťa už len obkročím. Tak? Môžem sa ťa aj pustiť, veď ma už za zadok pevne držíš. PS, ale kefovať si choď s poštárkou, povedala som, že ja sa len milujem. Mimochodom pri výške 145 cm ti to spraví menší problém ako pri mojej. Hrozné, veď toto už je porno...:(
Keď ťa to tak zaujíma, v posteli mám jeden vrkoč, ale nie zapletený. Keď si v inom vlákne povedal, že sa budeme zmierovať, vravím si, fajn, dokonca si vybudil vo mne tak trochu poetickú náladu, ktorú sa ti podarilo hneď aj zabiť...:)


Tiež ťa bozkávam, do dlaní chytám tvoj krk, perami sa ti dotýkam pier. (Si zarastený, či nie?) Ešte pohľad do očí a už sa dusím v bozkoch...Cmuk, cmuk PS. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-22 23:02:38 4e639b4d
Potrvá dlho, kým presne zanalyzujem psycha a jeho diskusných nasledovníkov...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 59% ( 7 people voted )
+
2015-04-22 23:50:32 bc7b649f
FC, tak, tak... A keď už sme pri tých horoskopoch o ktorých tu ide reč tak tomu neholdujem, ale odporúčam k príjemnému nedeľnému posluchu album s podobným názvom Hororskop (Horrorscope) od Overkill.

Mc - ani ja, ale ani metalu, v tom by si si rozumel skor s Lisou ... ;)

Lisa:

no to ma podrz, pravdepodobne mam ascendet barana, ale presla som si vcera charakteristiku ryb a to na mna sedi ovela viac ... (aj na moju tetu baran - ona sice bucha hrncami, ale o pol hodinu uz ani nevie, co bolo :))

- ryba sa najlepsie doplna so skorpionom, moj byvaly snubenec bol podla toho skorpion a mali sme velmi silny vztah

-ryba musi byt stale v pohybe - stale plavat – neznasa byt na jednom mieste – ja som v zahranici, vzdy ked sa mi vyskytla prilezitost, isla som niekde – cestovanie, unik z beznej reality

- „eště lhostejnější jsou k urážkám, obviněním a provokativním názorům jiných lidí. Samozřejmě ani tito lidé nejsou dokonale korektní. Také se rozzlobí. V takové chvíli mohou být kousavě sarkastičtí. Dovedou zlobně mrskat ocasem a vychrlit podrážděný proud rozhořčení, ale typické Ryby normálně zvolí cestu nejmenšího odporu a Neptunovy chladné vody neustále odplavují jejich hněv.“

To je presne moja tradicna obrana, sarkazmus, satyra, humor :) malokedy sa fakt nastvem a ked sa niekto nepricetne nasiera, tak mne je z toho skor smiesno - co niekedy nasiera zas ostatnych ..

- milujem vodu, vzdy som chcela zit niekde pri mori
- mam socialne citenie, som nabozensky zalozena
-nemam pevnu volu, mam rada pri sebe rozhodneho muza, vahavost ma irituje

Jejím vládcem je Neptun, planeta krásy a tajemství, a proto i ona je intenzivně ženská, smyslná, intuitivní a vnímavá. Díky své schopnosti opravdového porozumění hluboce soucítí s problémy ostatních. Nikdy se na věci nedívá zvenčí; vlastně se zdá, jako by sama prožívala to, co druhý člověk cítí, a snažila se vnímat spíše vnitřní podstatu problému než pouhý vnější dojem. Nepokoušejte se ji oklamat. Má přímo magickou schopnost prohlédnout každou lež a vidět věci v pravém světle

vraj posobim zensky, rada sa tak obliekam atd...viem rychlo rozpoznat klamstvo

som v podstate introvert, ak je situacia ze mam byt extrovert a zabavat spolocnost, musim sa najprv k tomu vybicovat, najradsej som nenapadna a sledujem dianie okolo seba, ale zas ten ascendent v baranovi posobi, ze mam casto nutkanie to aj roztocit ..

- temperament - flegmaticky - v podstate hej ..

- Většinou se jedná o lidi drobné postavy s krásnýma očima, které si vás okamžitě podmaní. Oči jsou vůbec na rybách to nejkrásnější.

cely zivot pocuvam, ze mam pekne oci a potom vraj ryby maju problem z plochymi nohami - aj to mam :)

- som placha, vraj posobim tajomne, rada fantazirujem a potrebujem sa utiahnut z casu na cas do svojho vlastneho sveta, samoty, kde ma nikto nevyrusuje, kopec ludi mi povedalo ze som mala byt hereckou,alebo ze nezijem v realite,ze snivam, som rodinne zalozena a vraj navonok posobim dievcensky, nevinne, bezbranne heh, v partnerskom vztahu nechavam tomu druhemu slobodu, spolieham sa na intuiciu, mam bujnu fantaziu a nemam ostre lakte, neznasam superive prostredie a radsej sa stiahnem, milujem literaturu (ale nie poeziu), neznasam ked ma niekto obmedzuje ale som aj prisposobiva, som doverciva, mam kopec priatelstiev na cely zivot co trvaju od detstva alebo roky .. ale v klamstvach sa velmi nevyzivam napr.

a je toho este kopec, co na mna brutalne sedi

vidis, doteraz som netusila ze som vlastne ryba ...

a navyse som zistila, ze Chuck Norris – je v tom istom znameni lol :)))

LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-23 08:52:49 509a8ee1
Lenka,

tak ja uz fakt neviem.

Satyra ta irituje?Vies ty vobec co je Satyr?Nesnazim sa ta komentovat,ale niekedy sa fakt kontroluj.

A ako si to minule v inom vlakne napisala?

Tie kuy americke kontroluju vsetko? Kompletne internet?Tak uz teraz v tvojom pripade absolutne nicomu nerozumiem.

Prajem ti prijemny den,a ziadne padnute lietadla.

harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-23 11:38:30 b22995e6
Len tak mimochodom, ide niekto zajtra do Zlína na kultúrnu akciu? Skupina polska, satanyčna metalowa BEHEMOTH.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-23 12:53:12 d425402c
harry-opýtaj sa ps-vb-on vie kto kontroluje internet!-on Ti vysvetli-je učiteľ národa-srdcom aj dušou háji česť slabších-aj žien-aj Slovenského jazyka i v triedeniach ľudí-asi podla vzoru čísiel-ako symbol gestapa-jude-2845721 hláste sa! Veď v degradácii človeka-je ako ryba-žralok-je ako oheň-čo podpáli zvaľuje na iných-aby mohol špiniť iných a z diaľky usmievať sa ako pyroman a to je tá jeho pravá tvár-nie vzdelanosť! Nie Y-I robí človeka-ale ľudskosť!
ferda # XimaHifu28
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-04-23 13:38:12 58d4285f
Pandemonium


Boli časy, keď sme chodievali na koncerty aj do Čiech, viackrát do Ostravy, ale tam sa odohrávali väčšinou rockové festivaly. Aj by som si zopakovala nejaký koncert, no predpokladám, že toto bude ten tvoj metalový žáner - death, však? Pozrela som si Overkill, na ktorý si tu upozornil, lebo mi to niečo hovorilo. Začiatok ako stará Metallica (Kill em all, Ride the lightning), ale ďalej už to koliduje s mojím dobrým vkusom. Na Metallice, Iron Maidne mi sedí, že ich skladby nesú určitú melódiu, aj rokmi je tá muzikantská stránka viac precitnutá, nie je to len rachot. A k textom tvojich kapiel sa radšej ani nevyjadrujem. Keď náhodou budeš mať tip na takéto podujatie, myslím pre trochu náročnejšieho rockového poslucháča, tak bude fajn, keď ho sem hodíš...

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-23 15:06:33 4e636d24
ferda


A ty si sa čo teraz rozhodol? Že budeš hlučným hlasom PS-VBeho svedomia a ozývať sa budeš každý druhý deň? Tiež ty patríš medzi tých, čo sa nedokážu povzniesť, že ti raz niečo povedal? Mám taký pocit, že teba tu šanoval oveľa viac, ako kohokoľvek iného. Čo tu teraz najviac vyskakuješ? Si samá expresívna výpoveď, tváriš sa na spravodlivého a humanistu, pritom si len obyčajný provokatér.


"v triedeniach ľudí-asi podla vzoru čísiel-ako symbol gestapa-jude-2845721 hláste sa! Veď v degradácii človeka-je ako ryba - žralok- je ako oheň..."


Hlavne nezveličuj a nepreháňaj,...ku gestapu si ho už prirovnal, čakám, čo ešte z teba vypadne...Vyjadruj sa k článkom, alebo diskutuj s takými, ktorí o to stoja a prestaň sa vnucovať tam, kde si stal nevítaným.


anaste # NyjeQoga34
-
 40% ( 5 people voted )
+
2015-04-23 15:55:01 4e636d24
sts


PS, začala som písať tento príspevok, potom som ho skopírovala, lebo som potrebovala odísť a teraz ho musím ešte trochu doplniť. Dobre, veď vieš, že hnev nikdy nie je mojím silným pánom. Už keď som ten post odoslala som sa nehnevala. Zabudla som na tvoju bezbrehú slobodu slova, ktorá je tak bezohľadná, až je impozantná, Muammar. Prepáč prosím - mier, môže byť? V jeho závere ponechávam aj svoj pôvodný postoj.


PS ahoj, prečítala som si tvoj príspevok pre mňa v inom vlákne. :) Ale napriek tomu som sa rozhodla odpísať už tradične sem, lebo veď vieš...Musím uznať, že aj ty máš veľmi dobrý literárny talent, nakoľko moju predstavu si nielenže rozvinul, ale aj zdokonalil o jeden podstatný technický detail, akým je tvoja pravá ruka na mojom chrbte. Včera som si ešte dodatočne vybavila túto asociáciu a pousmiala som sa svojmu nedokonalému opisu. Normálne som rada, že si to postrehol. Ešte by som k nemu pridala vlastný postoj na špičkách, prípadne zmenu ťažiska v jednej chvíli, ale až taká detailistka viem, že zasa nemusím byť..:) Vlastne pôvodne som včera chcela písať trochu iný príbeh a aj inak, ale tak mi z danej situácie spontánne vyšiel práve takýto. Ospravedlňujem sa za jedno svoje hlúpe slovo, akosi som to v tej chvíli nedokázala povedať inak. Vlastne som si jeho sprostosť všimla až keď si naň poukázal vo svojom texte ty. Ďakujem za to. Určite si nabudúce odpustím a odpustím si aj poštárku. :) A keď som už pri tom odpúšťaní, vieš, že hnevať sa dokážem asi tak jedinú minútu, odpustím ti aj tvoju cynickú poznámku s mačkami v mikrovlnke. :)))


h
ttps://www.youtube.com/watch?v=kloJ4C-B070PS, posielam ti teraz niečo z iného žánru. Myslím, že je to etnorock - inak túto skladbu mám fakt rada. Goran Bregovič a starý punker Iggy Pop. Iggy má výborný hlas, aspoň teda podľa mňa. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-23 21:13:24 4e636d24
sts


PS, ako si vedel, že mám topánku číslo 6? Asi podľa výšky, však? Nechcem, aby to vyznelo neskromne, ale skutočne mám štíhle, dobre krojené, súmerné a k nohám proporcionálne chodidlá. Vysoký nart, jemne vystupujúce žily na priehlavkových a predpriehlavkových kostiach, všetky prsty vedľa seba, bez medzier a na nechtoch tmavomodrý lak - momentálne. :) Neviem to teraz nájsť, ale niekde v mailovej schránke mám akože typy chodidiel podľa dĺžky a tvaru prstov (grécky, rímsky, egyptský a ešte nejaký, tak ja som jednoznačná Rimanka. Píšem to preto, lebo možno si tú typológiu od niekoho dostal aj ty!)
Prečo si myslím, že vyzeráš ako vojak? Žeby ma k tej predstave zvádzal tvoj krátky strih vlasov? Máš ostré črty v tvári?

anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-23 22:48:12 4e636d24
sts


Muammar, teraz ti typológiu nenájdem, ale budem na to určite pamätať. Zmena ťažiska ma fakt zaujala, chápeš, kvôli následnému správnemu opisu a normálne mi doplo, že ten musí byť predovšetkým technicky v poriadku. Vieš čo robím, študujem na internete mechaniku. Neštudujem, lepšie povedané, oprašujem. Nie, nemienim ťa vyľakať tlačením fyziky do erotiky, ale potrebujem to výhradne k tomu, aby som pri opise zmeny "cviku", alebo pohybu niečo neopomenula, či nenapísala chybu, ktorú potom ty po dôkladnej predstave môjho textu zbadáš a musíš uviesť na správnu mieru - ako napríklad tvoja pravá ruka na mojom chrbte a nie obe veď vieš kde...:)
Muammar, akosi dnes ten večer rýchlo ubehol, idem už spať. Dobrú noc PS, tak zajtra....:)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-24 00:13:14 4e636d24
no to ma podrz, pravdepodobne mam ascendet barana, ale presla som si vcera charakteristiku ryb a to na mna sedi ovela viac ... (aj na moju tetu baran - ona sice bucha hrncami, ale o pol hodinu uz ani nevie, co bolo :))
Leni, tak toto si snáď druhá, koho poznám, že uznáva ten posun, pokiaľ ide o zodiak! neuveriteľné :))) a práve toto vysvetľuje, prečo si my dve tak rozumieme - lebo máš absolútne kladný vzťah k pravde. totiž väčšina Rýb, ktoré poznám, ho nemá. aj preto som ťa tipovala na Barana, lebo tí sú práve takí. ale inak, ako vravíš, sedia na teba tie Ryby. ono každé to znamenie má rovnako pozitívne, ako aj negatívne vplyvy, a u teba sa mi zdá, že sa prejavujú hlavne tie pozitívne :)- Většinou se jedná o lidi drobné postavy s krásnýma očima, které si vás okamžitě podmaní. Oči jsou vůbec na rybách to nejkrásnější.
skoro všetky ženy v Rybách, ktoré poznám, majú zvláštne čaro, aj moja mama. keď bola mladá, dokázala zblbnúť všetkých chlapov v okolí 100 km. tiež jej hovorili, že vyzerá ako herečka, a tou by skutočne aj mohla byť.a navyse som zistila, ze Chuck Norris – je v tom istom znameni lol :)))
:DDD

A ty si sa čo teraz rozhodol? Že budeš hlučným hlasom PS-VBeho svedomia a ozývať sa budeš každý druhý deň? Tiež ty patríš medzi tých, čo sa nedokážu povzniesť, že ti raz niečo povedal? Mám taký pocit, že teba tu šanoval oveľa viac, ako kohokoľvek iného.
anaste, a prečo by mal ktokoľvek čokoľvek tolerovať? nechaj na ľudí, ako sa rozhodnú, ok? inak sorry, ale čo tu vy dvaja predvádzate, už začína naozaj pripomínať tú peep-show, ako spomínal Michal. nič v zlom, ale pripadáte mi ako ľudia, ktorí práve zistili, že na nete sa dá četovať, ale ešte neobjavili, že na to sú určené iné priestory, nie verejné diskusné fóra. naozaj si nechcete založiť nejaký ten súkromný kecací účet miesto spamovania diskusií?lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-04-24 13:47:24 5f69ce4b
"a práve toto vysvetľuje, prečo si my dve tak rozumieme - lebo máš absolútne kladný vzťah k pravde"


asi hej a mne sa navyše páči, ze niesi servilná a nestrácaš svoju tvár ako niekto - čo ti napísal aj Ferda ..Príťažlivosť rýb - asi preto, že sú také tajomné a zároveň empatické ... :) Nikdy by som to inak nepripisala tomu znameniu - ryby mi pripadali ako nenápadné znamenie o ktorom som nevedela dokopy nič ...


No nič moji milovaní, na dnes vás opúšťam a prenechávam priestor večernej peep show, na ktorú už všetci netrpezlivo čakajú .. Obkročí dnes nohami anaste ps-vb? Bude poštárka zneuctená v brezovom háji? Ako to celé dopadne? :)


Inak všimni si - veľký Mao naše príspevky "nečíta", ale keď som spomenula, že mám trochu ploché nohy, tak začal riešiť dokonalosť chodidiel :))) LOL
LenkaB # LyroKomo25
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-24 14:58:51 58d7436a
lisa


"anaste, a prečo by mal ktokoľvek čokoľvek tolerovať? nechaj na ľudí, ako sa rozhodnú, ok? inak sorry, ale čo tu vy dvaja predvádzate, už začína naozaj pripomínať tú peep-show, ako spomínal Michal. nič v zlom, ale pripadáte mi ako ľudia, ktorí práve zistili, že na nete sa dá četovať, ale ešte neobjavili, že na to sú určené iné priestory, nie verejné diskusné fóra. naozaj si nechcete založiť nejaký ten súkromný kecací účet miesto spamovania diskusií?"


Mám taký pocit, že vlákno bolo mŕtve, keď som do neho vstúpila ja a na druhý deň po mne PS, ktorý reagoval na môj príspevok. Až keď sme tu my dvaja rozvinuli diskusiu, začali ste sa sem sťahovať vy. Ak si to náhodou nezbadala, nikto tu nič nespamuje, celý čas sa bavíme výhradne k téme o šťastnom manželstve a dobrých vzťahoch, vo vlákne na to určenom. Že tu existuje náklonnosť? No a čo? Keď ti vadia naše rozhovory, musím ti oznámiť, že mňa začali ešte viac baviť, preto nech sa páči - nečítaj a nebudeš mať problém. Zatiaľ sa mi zdá, že to vadí akurát tebe. Tvojmu Michalovi to tu pripomínalo peep schow už vtedy, keď to tu okolo nahoty ani len neprešlo. My dvaja s PS sme na diskusnom fóre rovnako namieste, ako ktokoľvek iný, nakoľko okrem tejto témy reagujeme aj v iných článkoch.


Pokiaľ ide o ferdu, prepáč, ale dosť mi lezie na nervy, keď niekto sústavne dobiedza do druhého buď priamo a keď ho adresát ignoruje, tak nepriamo, cez iných ľudí. Ľutujem, keď mu to nedopína, tak mu to asi treba oznámiť "po lopate", nie?


anaste # NyjeQoga34
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-24 17:20:34 5b7f6274
anasta -ale tá lopata má diery-volá sa svedomie-kto začal z nadávkami? Lenka-šlapka! a čo má Michalová mama spoločné s tvojím romeom- nič-tak prečo si ju bral do úst!-vtedy ti to neliezlo na nervy? a bola si ticho-Ja nedobiedzam do neho-to on ponižuje iných a vtom je ten rozdiel- Neľutuj-mne doplo-kde a v kom-sa nachádza to zlo-háááádaj -lebo vo mne ho nenájdeš-ani u Lisi nie-v Lenke tiež- tobož nie v Michalovi! Buď spravodlivo spravodlivá-keď chceš adresovať-čo si myslíš!

ferda # XimaHifu28
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-24 18:03:23 58d4285f
sts


PS, pravdivo ti poviem, že ja som sa tej lízinej poznámky zľakla. Hneď som si predstavila, ako už zasa kontaktuje admina, že sa tu deje niečo nekalé. :))) Asi mi chcela navŕtať chrobáka, aké zlo už tu len nepáchame? Stále musím odolávať nejakému ich útoku. Jasné Muammar, že odolám - hoci moralizuje, moja priazeň voči tebe je hlboká a neotrasiteľná. :) Našli sme si útulok, zašité miestočko, kde by sme už fakt nikomu nemuseli prekážať, napriek tomu aj tam nás vyňúrajú a ešte aj odtiaľ by nás chceli vystrnadiť. :)
Včera som sem chcela stiahnuť jeden rozhovor Joža Ráža, ale neprešiel mi ten link. Asi poznáš stránku (nakoľko mi neprechádza názov stránky, indícia: meno Rusa, exposlanca za Slovenskú národnú stranu - Sergej Chele...dik. Ak by si mal záujem, tam ho nájdeš pod Top článkami. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-24 20:31:58 5b7f6274
sts


PS, chodidlá som ešte nenašla, priznám sa ešte ani nehľadala-môj tretí rest voči tebe ( 1/príspevok o morálke, 2/ city, láska a racionalita a 3/ chodidlá). :)
Nemám veľmi vo zvyku obzerať si mužov. Samozrejme, že keď zbadám nejakého sympaťáka pozriem sa, ale nelieta mi hlava za nimi. Dnes som to porušila. Zastavila som sa v Bille a zrazu mi udrel jeden do očí. Úplne nakrátko vystrihaný, prešedivelý, výška cca 196cm, vyšportovaný a hlavne široké ramená. Bolo teplo, mal na sebe len nejaké šortky a tričko, tak som si ho poriadne obzrela. Mohol mať tak okolo 55 rokov plus/mínus. Neviem to odhadnúť, lebo vyzeral fakt dobre. Aj mi na sekundu napadlo, či to nie si ty, ale potom som tú myšlienku zahnala. Vedela som, že keby si to bol ty, okamžite ma zacítiš. :) No tento nie, len sa prehŕňal v tovare. Najskôr som ho zmerčila z poloánfas a potom mi bol už len chrbtom otočený. Aj tak mi to nedalo, lebo takú chlapinu nevidíš každý deň, rýchlo som obehla regál, nahádzala nákup a poď ho do uličky za ním, chcela som dostať do oka jeho výšku a proporcie. To sa mi síce celkom nepodarilo nakoľko čupel a hrabal sa v najspodnejšom regáli, tak som aspoň na moment postála nad ním, aby som zamerala tie ramená. :) Muammar, všimla som si, že ich mal riadne široké, od krku rovné a potom zaoblené nadol a ako som nad ním tak stála, normálne som sa v duchu smiala sebe - čo to tam vyvádzam? Obzerala som si cudzieho chlapa, aby som fakt taký typ postavy dostala do oka. A všetko to kvôli tebe. Našťastie, tento vôbec nič nepostrehol. Odišla som k pokladni, ale vykúkala ešte, či ho náhodou nezbadám. Ale nie. Vonku som sa postavila do radu na zmrzlinu, že snáď odtiaľ vyjde von, no znova nič. Čakajúc na kornútok zmrzliny, pozabudla som na moment už aj na to telo, ktoré som chcela vidieť, otočím sa a za mnou v rade sa vyškliebal taký milý bukvica, ešte ma aj pozdravil, až som sa smiechu nezdržala. V momente ako som si uvedomila absurdnosť celej tejto paradoxnej situácie, už som sa rehotala tak, že všetci okoloidúci so zjavným pobavením a niektorí aj s údivom, v duchu si klepali po čele - či som normálna? :)


Jasné, že Jožo nie je mysliteľ, ale presne ako vravíš, podstatu chápe a nie je - kade vietor, tade plášť. Lebo aj takých poznám. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-24 22:57:11 5b7f6274
sts


PS, najviac sa mi podobajú tie stredné nohy, teda tie druhé v poradí. Tie majú prsty pri sebe. Zapamätala som si to - rímsky tvar má palec a nasledujúce dva prsty akoby v jednej rovine a štvrtý a piaty idú plynulo prudko dolu. Ich silueta vytvára akoby lodičkový tvar. Ale ja ti tú typológiu skúsim pohľadať. :) Dúfam, že som to nevyhodila. Keď sa mi to nepodarí nájsť, v najhoršom ti ich niekedy odfotím a budeš to mať autentické. :)))
Od zajtra držím tvrdú diétu - nejem. Dnes som si len tak skúšala motorkárske handry. Nohavice som ledva zapla, taká som v nich naplieskaná. Hneď ako som si v nich probmo sadla na stoličku, už sa mi aj rozleteli gombíky a bundu síce zapnem tiež, no podobne ako gate - totálne obtiahnutá. :)
Už jazdíš Muammar? Aj ja sa celý deň usmievam a s takou pozitívnou náladou ti aj prajem dobrú noc a sladké sny. Pozri, ako ten deň zasa rýchlo ubehol, PS. Som rada, že si sa usmieval. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 00:30:21 5b7f6274
sts


PS, ten link labky - to sú nejaké vyziabnuté anorektické labky, ani trochu sa nepodobajú s mojimi a druhý link www.prlog.org neviem otvoriť. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 00:41:23 5b7f6274
Zas sa omluvam za vstup do debaty.

Anaste,ked si napisala,ze tie styri kila bez problemov ukocirujes,mal som chut nieco stiplave napisat.

Teraz uz len napisem,ze Ti drzim palce.Bojuj.

sts,len sa modlim,aby tvoja predstavivost skoncila pri tych chodidlach.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 05:04:57 b22995e6
Jeho diagnóza nestanovuje žiadne limity v predstavivosti a absurdnostiach...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 61% ( 13 people voted )
+
2015-04-25 08:23:53 bc7b649f
sts-si ti ale- šeged- vypadnuté dvojča-seba samého-a pri pohlade do zrkadla-kto si!--szar! tvoja nálepka.

ferda # XimaHifu28
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-25 10:06:09 58d4285f
sts,

stale ma dokazes zaujat a zabavit. Dakujem.Len preto tu na dolezitom obhcas zasmrdim.

A este Ti volaco,pre spravne vybudovanie mojho osobnostneho profilu,pustim.

Volaco o tom vrcholovom sporte viem.A to velmi vela.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 10:18:40 b22995e6
Obcas,krucinal,obcas.

Ale ved ani Ty nedodrzujes co si slubil,tak snad aj ja mam narok.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 10:23:11 b22995e6
Nie,sts.

Som len byvaly dámista,cize o level nizsie,ale preto asi zivotu tak dokonale rozumiem.:}}

Prijemny den Ti prajem./pevne verim,ze tych inych od zlosti neroztrhne,ak Ti to takto zazelam:}/

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 10:32:53 b22995e6
nebudte , zli na pandieho pisurka.

kvak # JuraVamu63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 10:33:14 c31c43a9
dakujem
, treba si uvedomit , ze nervove rozrusenie pandieho pisurka suvisi s jarnim rocnim obdobim.
tak ako kazdi rok aj teraz je v ruji a jeho vicibreni vkus zavetril vhodnu samicu primeranich moralnich aj majetkovich kvalit, boziu kravu, FC ako ju sam laskiplne znackuje

preto je vhodne nechat ho teraz na pokoi abi sa mohol venovat zachrane tich spravnich hodont pre buducnost, lebo situacia vizera tak , ze lenivi paraziti europsku kulturu svojou lenivostou porazia

kvak # NijaMupe53
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 11:22:38 c31c43a9

PS, pravdivo ti poviem, že ja som sa tej lízinej poznámky zľakla. Hneď som si predstavila, ako už zasa kontaktuje admina, že sa tu deje niečo nekalé. :))) Asi mi chcela navŕtať chrobáka, aké zlo už tu len nepáchame? Stále musím odolávať nejakému ich útoku. Jasné Muammar, že odolám - hoci moralizuje, moja priazeň voči tebe je hlboká a neotrasiteľná. :)
hm, tak tu už naozaj ťažko uhádnuť, kto z vás dvoch je na tom horšie...

Našli sme si útulok, zašité miestočko, kde by sme už fakt nikomu nemuseli prekážať, napriek tomu aj tam nás vyňúrajú a ešte aj odtiaľ by nás chceli vystrnadiť. :)
neviem anaste, či si to celkom uvedomuješ, ale všetky vaše príspevky sa celý čas objavujú medzi "poslednými príspevkami fóra", takže chtiac-nechtiac musí ich vidieť každý, kto sem príde. vidím, že ste prešli od slovných opisov k názorným ukážkam, preto ťa chcem opäť priateľsky vyzvať, aby si predsa len skúsila popracovať na vytvorení nejakého toho súkromného priestoru skôr, než tu budeme nútení hromadne hodnotiť náplň tvojej podprsenky či šimpanzových treniek. obávam sa totiž, že na toto tu naozaj nikto nie je zvedavý.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 42% ( 45 people voted )
+
2015-04-25 13:20:00 5f69ce4b
sts


PS, tak súčasná náplň mojej podprsenky po pribratí štyroch kíl je číslo 5, ale keď zhodím tie 4 kilá, budú to štvorky. Preto sa nemusíš obávať, lebo aj keď zhodím, stále ma bude ešte za čo chytiť. :)
Tak vidím, že sa ti podarilo prekonať miestny rekord v spätnej väzbe, mačiačikovi už nezabral ani jeho rokmi vybudovaný diskusný funklub. Za tvojím článkom nestojí len celé fórum, či tvoja ulica, tam už skanduje štadión. :DDD
Máš pravdu s tými kilami, nie rozhodne sa nemienim trápiť hladovkami. Kilá som nabrala za posledných 5 rokov, kedy som prestala fajčiť a sú kombináciou zvýšenej chute na sladkosti a jednodňových hladoviek v minulosti, ktoré sa skutočne ukázali kontraproduktívne. Ale dnes som nahodila sparťanský prístup, ráno na trhu som si nekúpila žiadne zákusky, ani výpečky. harry netuší aká som, keď sa rozhodnem. A už som sa rozhodla, preto ti ďakujem za podporu, robím to najmä preto, aby som si mohla v motorkárskych gatiach sadnúť za teba na mašinu, keď pôjdeme spolu do Tatier. Muammar, ty nevieš ako sa na náš spoločný tatranský výlet teším. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 52% ( 11 people voted )
+
2015-04-25 13:56:03 5b7f6900
anaste - stepna koza je oproti tebe panna orleanska, dokonca aj farari musia utekat z farnosti ... Chodte na nejaky eroticky chat a prestan zo seba verejne robit lacnu stetku
LenkaB # LyroKomo25
-
 53% ( 7 people voted )
+
2015-04-25 14:14:07 509a8e21
LenkaB


Oznám tvojej kamarátke lise, nech ma prestane provokovať a všetko bude OK. Ona veľmi dobre vie, o čom hovorím. S tou lacnou štetkou to máš trochu pomýlené. Ja na fóre nerozprávam kedy som mala sex ako ty. Nespomínaš si, keď si nám tu vykecala, (teraz ťa budem parafrázovať), že včera si mala sex a Rafael ti povedal, že ty si lepšia ako štetka z bordelu ? Vidíš, prečo si doberajú teba?

anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 14:22:35 5b7f6900
Lisa hovori len pravdu, zato tvoj obstarozny nadrzany romeo si cele dni obtiera svoju nevymachanu hubu o kazdeho so zamerom ho ponizit pod ciernu zem, cely den spamuje diskusie, (uz ten simpanz prisiel aj na to, ako vyklikavat prispevky) a ty mu v tom pomahas ...


„Nespomínaš si, keď si nám tu vykecala, (teraz ťa budem parafrázovať), že včera si mala sex a Rafael ti povedal, že ty si lepšia ako štetka z bordelu ? Vidíš, prečo si doberajú teba?“


Rafael je nejaky sexualne frustrovany magor, ktory rozprava sexualne narazky odkedy ho registrujem a „dobera“ si ma tu par ateistickych fanatikov preto, lebo nie som servilna nána ako ty, nezobem im z ruky a nerozpravam, co sa paci im.
Je rozdiel mat sex so svojim frajerom, s ktorym mas partnersky vztah a zijete spolu ako sa ponukat roznym chlapom vratane katolickych fararov (lol) na pockanie. U mna si totalne klesla tym jak sa chovas – na uplne dno a neda sa to tu koli vam dvom (hlavne vraj "kralovi tohto fora") uz citat, tak ked ti ostala este aspon troska sebareflexie a sebaucty, zalozte si sukromny chat napr. cez skype, tam si mozte aj volat ..

LenkaB # LyroKomo25
-
 47% ( 5 people voted )
+
2015-04-25 15:21:49 509a8e21

S tou lacnou štetkou to máš trochu pomýlené. Ja na fóre nerozprávam kedy som mala sex ako ty. Nespomínaš si, keď si nám tu vykecala, (teraz ťa budem parafrázovať), že včera si mala sex a Rafael ti povedal, že ty si lepšia ako štetka z bordelu ?
no lenže ona hovorí o svojom partnerovi, s ktorým žije, a teda je predpoklad, že s ním má aj intímny vzťah (ako to komentoval duševný trpaslík rafael, je úplne nepodstatné). ty však tvrdíš, že si šťastne vydatá, a zároveň sa tu snažíš zvádzať obstarožného slintajúceho týpka so zjavnou psychiatrickou diagnózou, ktorého si ani v živote nevidela. tak sa nemôžeš čudovať, že to vyvoláva prinajmenej zdvihnuté obočie a samozrejme tiež otázku, či ti niečo podstatné v živote nechýba. preto ti stále navrhujem, aby ste svoju romancu presunuli niekam do súkromia. a vôbec to nie je z mojej strany provokácia, ale len priateľská rada.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-04-25 15:22:31 5f69ce4b
FC, snáď nechceš naznačiť, že ťa nejaký psycho dokáže vytočiť na diskusnom fóre? Práve naopak, pozoruj ho, zabávaj sa na ňom, je to sranda! Napríklad, Anaste ho dokonale ovláda, len "veľký manipulátor" to ešte nezistil. A čo sa mňa týka, on nie je pre mňa partnerom na fóre. Tie jeho traktáty sú len prázdne slohy, pozliepané z ľudovej wikipédie, úryvky z iných zdrojov nájdených u pána Gúgla. Pri osobnom stretnutí by už taký výrečný nebol. Stačilo by mu odstrihnúť internetovú šnúru a stálo by pred ustráchané tebou teliatko s tupým pohľadom jachtajúce jednoduché vety. Ako HAL 9000 odpojený od logického centra. (Tu ho trochu zamestnám novým pojmom a súvislosťami) Kráľ tohto fóra! To bolo skutočne vtipné! Teraz počkáme na jeho vyjadrenie. Jeho slabou stránkou totiž je mať posledné slovo, okrem ískania, samozrejme, lol...lol...! Uvidím, či odolá. Ak áno, dostane virtuálny cukrík. Ak nie, potvrdí svoju diagnózu.

Odporúčanie: S Lízou sa nebav, je to jednoduchá selka, ktorá len čo podojí už do kostola beží...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 56% ( 6 people voted )
+
2015-04-25 16:22:32 d405c1fd


„snáď nechceš naznačiť, že ťa nejaký psycho dokáže vytočiť na diskusnom fóre? Práve naopak, pozoruj ho, zabávaj sa na ňom, je to sranda!“


Mc – vobec ale vobec ma ten clovek nebavi …. je otravny ako hnisavy vred na zadku alebo Lincolnova bradavica a primitivne hyperaktivny – zabava ala Senzi Senzus, navyse omnoho vulgarnejsia, sledujem, ze koli tomu prispieva cim dalej tym menej ludi a nerozvyja sa tu potom ziadna ina diskusia, len tie jeho primitivne bolsevicko-kverulantske a nadrzane hluposti cely cas dokolecka dokola…


„Stačilo by mu odstrihnúť internetovú šnúru a stálo by pred ustráchané tebou teliatko s tupým pohľadom jachtajúce jednoduché vety.“


No to by som chcela vidiet, ci by bol napr. pri osobnom stretnuti, keby sme sa vsetci stretli taký „hustý“, silne o tom pochybujem :)
„Odporúčanie: S Lízou sa nebav, je to jednoduchá selka, ktorá len čo podojí už do kostola beží...


Mc – s tym na mna nechod … este si si nevsimol, ze sme kamosky? Nenut ma stale si vyberat medzi tebou a nou :)
Lisa je mudra a srdecna osoba, navyse matka, ktora sa stara o dve deti – ju si napr. vazim ako cloveka urcite viac ako anaste – aj keby to bol jej zamer manipulovat toho primitiva, tak takychto manipulatorov neuznavam, naco to vobec robi? Buduje si na nom svoje ego? Chce nasrat niekoho?
Chce sa ukazat sama v lepsom svetle? Lebo zabavne to neni ani nahodou ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 18:06:05 509a8e21
LenkaB


Ak je servilná nána taká, ktorá sa nepotrebuje sústavne s niekým škriepiť a hašteriť ako ty, tak potom nech som kľudne aj servilnou nánou. Na rozdiel od teba, tvoje priateľstvá na tomto fóre rešpektujem, či sa týkajú lisy, alebo ktoréhokoľvek muža, tak sa láskavo nestaraj do toho, čo mám s PS-VBem ja a o čom sa s ním bavím, lebo ak si to náhodou nezbadala, nijako sa ťa to netýka. Podobne, ako sa ťa nijako netýka moja kostolná historka, ktorá nebola oznámená tebe, ale PS-VBemu, nič o nej bližšie nevieš a navyše o nič vlastne nešlo, tak tu nemoralizuj a neprekrúcaj moje slová, ako to tu robievaš jedine ty, pripomínajúc novinársku filcku, lebo si začnem myslieť, že ani čítať nedokážeš. Ty nie si ani rozhrešujúca osoba v spovednici, tak prestaň v kuse súdiť druhých - ak ti nedobíja, nemáš jediný nárok sa k tomu vyjadrovať. Alebo popros lízu, nech ti pretlmočí moju kostolnú historku, ona na rozdiel od teba nemá potrebu ju komentovať (prečo asi ?), ale keď ti ju preloží, možno jej aj nakoniec porozumieš. Ty môžeš žiť aj v hocijakej svetovej metropole, darmo, toho malomestského zvyku - do všetkého strkať nos, kibicovať a všetko a všetkých komentovať si ponesieš do smrti so sebou. Jak typická dedinská slep.ca...

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-25 18:45:17 5b7f6404
Lenka-pravda je taká-že ten štvor hviezdičkové písmenko-na ktorého ani zvieracie meno nehodno dať-lebo to asi pobúri zvieratá-Píše--pokial ma stále dokážeš objať svojimi nohami--po čom asi slintoš túži?

ferda # XimaHifu28
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 19:01:13 58d4285f
Klidek Kelisová, ked chcete byt na verejnom fore, musite sa podrobit aj verejnej kritike, inak odporucam stiahnut sa na skype, okrem toho tvoj romeo zamerne stale provokuje mna a robi to uz dost dlho - nevsimla si si ako tu na mna utoci (vlastne vsimla, zo zaciatku, ked si este mala kriticke myslenie) od isteho casu to je tvoja tradicna reakcia - on moze vsetko, nadavat urazat, my ostatni mame byt ticho, hras sa na sefku fora, kto kde ma prispievat, k comu sa ma vyjadrovat k comu nema, privlastnujes si temy a sama furt komentujes ostatnych. Navyse ten primitiv sa vyjadruje uplne ku vsetkemu a sudi a hodnoti bezne - on ma tu zacal znackovat za cundru a staral sa do mojho zivota, charakteru, prace atd, a nielen do mna tak nech je pripraveny na protireakciu - uz mi ta vasa hra na krala a kralovnu fora, co si tu otvaraju hubu na kdekoho fest lezie na nervy a necakaj ze s vami bude mat kazdy donekonecna trpezlivost
LenkaB # LyroKomo25
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-04-25 19:05:49 509a8e21

Odporúčanie: S Lízou sa nebav, je to jednoduchá selka, ktorá len čo podojí už do kostola beží...
Leni, ja sa celkom dobre bavím na tom, ako malý neškodný Satanov poskok usilovne ňuchá ako naježená čivava a vždy, keď zacíti úhlavného nepriateľa svojho pána, skáče a driape svojimi smiešnymi pazúrikmi, pričom piskľavo šteká ostošesť:DDD vynakladá všetku svoju energiu malého usilovného zvieratka, ktoré sa chce zavďačiť pánovi. prečo to vlastne robí? ani sám netuší, vie len to, že jeho pán si to tak želá :)) je to celkom milé a zábavné a ja sa na to úbohé zvieratko vôbec nehnevám. viem totiž, že za svoje nutkavé pocity nemôže. keby nemalo túto komickú vlastnosť, aj by sa s ním dalo o čomsi pobaviť, ale takto je to žiaľ celkom beznádejné. nuž verme, že mu táto oddaná služba jeho pánovi prináša aspoň aké-také zadosťučinenie ;)

inak ani mňa už nebaví pri každom vstupe na fórum narážať na úchylné prejavy, ani sledovať, ako si natešená anaste vedie na špagáte svojho šimpanza. navyše mi hrozne lezú na nervy jeho manické prejavy, ľudia s týmito sklonmi vo mne odjakživa vyvolávali silný odpor. ako píšeš...aj mne svojou vulgárnou primitívnosťou a rozdrapenosťou pripomína Senzus...to je presne ten druh ľudovej zábavy, ktorý neznášam :///

inak anaste, myslím, že ťa nikto netúži súdiť, len ty stále nechceš pochopiť, že poznámky na tvoju adresu vyvolávaš sama tým, že tu vedieš na takéto verejné fórum nanajvýš nepatričnú debatu. poviem pravdu, že sa snažím vaše príspevky nečítať, lebo mi je to dosť nepríjemné, ale tým, že sa bavíme aj my medzi sebou (čo je koniec koncov na fóre ako toto celkom prirodzené), tak sa nevyhnem tomu, aby som čítala aspoň tie tvoje. pokiaľ ide o tvoju "kostolnú historku", nemám z nej taký pocit ako Lenka, mne sa tiež podobné veci stávajú. ale toto je fakt veľmi chúlostivá téma a Lenka má pravdu v tom, že ruky preč od týchto mužov. v tom s ňou musím na 100% súhlasiť. ak si však ona myslí, že si toho kňaza úmyselne zvádzala (čo mne z tvojej historky nevyvstalo), potom je to zrejme na základe toho, aké nezakryté sympatie tu prejavuješ istej osobe. takže ju aj celkom chápem.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 19:07:33 5f69ce4b
FC, vyberať si medzi mnou a selkou? To by mi nenapadlo ani pri veľmi veľkej fantázii a ani to nie je potrebné. Medzi nami stojí krížový drevený otesanec, ale skratka FC - ktorú ti tu pred časom na fóre dali - vytvorila medzi nami akúsi ochrannú clonu, presnejšie význam toho druhého písmena mi je veľmi sympatický a dostatočný dôvod, prečo nie si odo mňa odvtedy atakovaná.
Poznámka: po prečítaní tohto príspevku začne psycho intenzívne uvažovať nad novým nickom, ako napríklad Mica, Mia, Ofinka, Ťapka...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2015-04-25 19:37:01 d405c1fd
lisa22,
ono stačí anaste pochopiť. Nevie, ani ako vyzerá ZEUS, odmietol s ňou viesť túto nepatričnú debatu na inom mieste a anaste táto debata baví a nechce sa jej vzdať, tak sa mu prisposobila a vedie ju tu a bude si brániť svoj záujem, teda debatu s chorým ZEUSOM. Je jedno, ako on brýzga na ostatných a ako sa správa k iným, k nej sa správa dobre, tak mu všetko prepáči..) Ani žena mafiána sa nepýta a nekritizuje muža, ako zarobil peniaze..) Ona si iste uvedomuje, že takú debatu s flirtovaním, sexuálnymi narážkami mohli viesť aj inde, ale keď to ZEUSOVI naznačila, tak dal jasne najavo, že sa stadiaľto nepohne a nie je ťažké pochopiť prečo. Veď, kde by sa potom dočítal reakcií ostatných na jeho sexuálny exhibicionizmus , ktorý tu predvádza.Toto fórum je jeho divadlo, jeho piesoček, kde má pocit, že je macho, kráĺ, jedinec s ťažkým intelektom, dokonale múdry a morálny...To, že mu nedojde, že v tom divadle je vlastne šašo je vec druhá. Ale všetkých sa snaží o tom presvedčiť a keď mu nedajú za pravdu, tak začne mlátiť kýblikom na pieskovisku..Sranda je pozorovať, že už ani jeho skalní obdivovatelia, ako harry, mu to úplne nežerú...
Tak, ako starého psa novým kúskom nenaučíš, pochybujem, že sa on zmení a svoje dovernosti si bude vymieňať s anaste, niekde privátne...
Takže dohovárať anaste je zbytočné.Tak, ako sa váhy pohybujú na obe strany a raz preváži jedna strana a potom druhá, tak rovnako má osoba v znamení Váh problém so spravodlivosťou a objektivitou, nie je to ich silná stránka a poznám to z vlastných skúseností. Osoba v znamení Váh sa skor snaží problémy zahladzovať a nie ich vyriešiť. A rozhodne nemá rada, keď sa na ne priamo a nekompromisne ukáže.

michal # RabyFaso02
-
 59% ( 7 people voted )
+
2015-04-25 20:46:52 b2291935
"skratka FC - ktorú ti tu pred časom na fóre dali - vytvorila medzi nami akúsi ochrannú clonu, presnejšie význam toho druhého písmena mi je veľmi sympatický a dostatočný dôvod, prečo nie si odo mňa odvtedy atakovaná."som poctená že si sa ma rozhodol neatakovať, ale mne sa aj tak páčilo viac, keď si ma volal Lienka Bí :) (alebo ešte na začiatku kostolná ovca s vysačkou lienka bé mehehe)


Rafaela musí z toho teraz poraziť, že vymyslel taký nick, on je veľmi šťastný, keď ma niekto "atakuje", som zvedavá kedy sa prirúti s nejakými nadávkami ... myslím, že je na teba tak trochu nasratý, že mi dáš pokoj, alebo že so mnou komunikuješ ako človek, rovnako ako pomocný orgán, ktorý to má vraj už "nacvičené s chlapcami" ... Nahol si si to v ateistickom bratstve, ale páči sa mi na tebe, že si stále ideš svoje a nenecháš sa strhnúť davovou psychózou, máš u mňa malé bezvýznamné plus, em cé ... :) ešte keby si lise dal pokoj, bolo by všetko v cajku


"inak ani mňa už nebaví pri každom vstupe na fórum narážať na úchylné prejavy"


chápeš, som v robote, čeknem o čom sa diskutuje a furt to isté ... súkromný chat dvoch sexuálne nevyžitých ľudí a žiadna diskusia k témam.. ku anaste mám ambivalentný vzťah - inak ju považujem za inteligentnú a zaujímavú osobu, neviem, čo vidí na tom vulgárnom primíkovi, ktorý je milý asi ako Norman Bates keď sa hral s motorovou pílou ...


Ohľadom toho kňaza, keď písala, že sa zámerne obliekala, tak aby sa mu páčila, chodila na omše a na spovede predovšetkým koli nemu, tak mi z toho vychádza, že v tom bol úmysel, poznám ľudí, čo by ju za to brali brutálne na paškál, lebo kňaz to má ťažké v tomto smere aj bez toho, preto aj zdrhal asi ... Už len jemný náznak zvádzania kňaza bol považovaný za veľký hriech ..No nič, nebudem to ďalej už riešiť


"po čom asi slintoš túži? "


to dal patrične najavo, to je jasné každému, dokonca aj anasté, ktorá má kôli tomu pocit nejakej výnimočnosti


"Je jedno, ako on brýzga na ostatných a ako sa správa k iným, k nej sa správa dobre, tak mu všetko prepáči..)"


thats the point .. a my ostatní sme "povinní" to presne kôli tomu znášať. LOL

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 21:06:50 58d7436a
Keď mne sa to FC - hlavne to - tak páči! Veru, boli doby, kedy bolo používané i Lienka Bí alebo kostolná ovca, ale bez toho mehehe. Túto citoslovcu, v takomto tvare písanú, nepoužívam. Po zavedení termínu FC som od týchto pomenovaní už zo známeho dôvodu upustil. Nevylučujem však, že výnimočne a ojedinele, a to predovšetkým vo svojich významných momentoch, akými sú napríklad narodeniny či mimoriadne kultúrne akcie, ako výraz mojej spokojnosti so životom, použijem dávny tvar Lienka Bí. Principiálne by sa mi pozdával aj ten druhý výraz, modifikovaný ako zdrobnelina ovečka. Uvidíme, čo prinesie čas...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2015-04-25 22:23:11 d405c1fd
Lenka,
"thats the point .. a my ostatní sme "povinní" to presne kôli tomu znášať. LOL"
Som presvedčený, že anaste nepovie jedno krivé slovo na mentálne zvratky, ktoré sa snažil teraz jej miláčik vyprsknúť na všetkých, ktoré poukazujú na jeho pravé správanie...Tým svojím hovnom v kýbliku sa opŕskal poriadne..) , aspoň v jednom si ten dedo, pomaly so 6 krížikom na chrbte byť istý, že existuje jedna osoba na fóre, ktorá mu to žerie. Aj to je úspech..)
Ostáva len dúfať, že sa vzhľadom na svoj vek geront nepomýli a neopŕska svojím hovnom aj ju. Neprajem jej ten zážitok..)

michal # RabyFaso02
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-25 22:43:45 b2291753
ZEUS,
neprezrádzaj sa tak ľahko, to ti nestačí, že môžeš čítať moje príspevky a zadarmo sa dozvieš niečo o tvojom postihu ? Musíš aj stále reagovať ? A kde je tvoje vystatovanie, že na nás nebudeš reagovať. Chlap si stojí za slovom, však ?..) Ale geront nemusí, to chápem..) Spoznal si sa ?..) Pravda ťa bolí, trpíš a snažíš sa mať posledné slovo, ale tak, ako sa lekár chodí občas pozrieť na chorého pacienta, rovnako aj ty možeš očakávať trefné zhodnotenie tvojho postihu a správania sa z mojej strany. S tým sa zmier..)michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 23:10:33 b2291753
sts


Ahoj PS, kým si tu nebol, zahájila sa nová, štvavá kampaň proti mne, podobne ako pred časom proti tebe, tentokrát výhradne zo strany žien. Úprimne ti poviem, že som to očakávala už zopár dní, vedela som, že to neprejde mlčaním, len som si myslela, že to dohrmí skôr. Najskôr sa ma to dosť hlboko dotýkalo, ale teraz som si uvedomila, že som nad tým. Neviem čo sa stalo, ale nakoniec som sa oslobodila od tých rečí. Nebol si tu, preto mi ani nemal kto pomáhať brániť česť. :( Pôvodne som si myslela, že ti napíšem ďalší diel autorského príbehu, ale ten atack na moju osobu ma zabrzdil, vzal mi slová aj predstavy. To sa sem-tam stáva. (zajtra ti k tomuto niečo poviem.) Určite ti ho napíšem, mám ho v hlave, no počkám na pokojnejšiu atmosféru, len teraz sa cítim tak-trochu sfackovaná.
Muammar, porozumela som ti absolútne. Ja som len zareagovala na lízin vstup predo mnou, kde hovorí o náplni mojej podprsenky. Keby ona takto nereagovala, mňa by ani vo sne nenapadlo spomínať nejaké číslo podprsenky, ale nechcela som odpovedať na jej provokáciu priamo jej, tak som to hodila tebe na včerajšiu tvoju poznámku. Inak si nevieš predstaviť, ako sa mi teraz blbo o týchto veciach píše, keď viem, že zasa to čítajú a už môžem očakávať nové komentáre. :)
Teraz som sa na chvíľu zamyslela nad svojím pocitom. Ešte stále sa tak trochu cítim jak prizabitá. Dúfam PS, že aspoň tebe je lepšie. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 23:20:05 542f23e2

lisa22,
ono stačí anaste pochopiť. Nevie, ani ako vyzerá ZEUS, odmietol s ňou viesť túto nepatričnú debatu na inom mieste a anaste táto debata baví a nechce sa jej vzdať, tak sa mu prisposobila a vedie ju tu a bude si brániť svoj záujem, teda debatu s chorým ZEUSOM.
michal, zase si vystihol všetko do písmena, dobre som sa zasmiala :DDD niet čo dodávať. vážne mi pripadáš trochu ako doktor, ktorý sa sem občas príde mrknúť na pacienta...aby opäť skonštatoval, že stav je žiaľ nezmenený ;)))


ku anaste mám ambivalentný vzťah - inak ju považujem za inteligentnú a zaujímavú osobu, neviem, čo vidí na tom vulgárnom primíkovi, ktorý je milý asi ako Norman Bates keď sa hral s motorovou pílou ...
presne toto by aj mňa zaujímalo...ja tiež nechápem....


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 23:31:27 5f69ce4b

Ja som len zareagovala na lízin vstup predo mnou, kde hovorí o náplni mojej podprsenky. Keby ona takto nereagovala, mňa by ani vo sne nenapadlo spomínať nejaké číslo podprsenky, ale nechcela som odpovedať na jej provokáciu priamo jej, tak som to hodila tebe na včerajšiu tvoju poznámku.
čiže nakoniec ja vlastne môžem aj za vašu viktoriánsku romancu? nu i tak še da....:P

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-25 23:33:30 5f69ce4b
ZEUS,
práveže ty reaguješ, akonáhle niečo na teba napíšem. A to si viackrát zdorazňoval v minulosti, ako nebudeš reagovať. Okrem toho som príspevok, na ktorý si zareagoval ani neadresoval tebe. A tú komédiu, ako nečítaš naše príspevky, tak koho tým chceš presvedčiť ? Zdôrazňuješ to ako nejaký alkoholik, ktorý tvrdí lekárovi, že sa nedotkne ani kvapky alkoholu..) Pochop, že nie každý bude na teba reagovať ako anaste..) Schopnosť ohurovať už u teba dávno skončila, vačšina, ťa má dávno prečítaného a prefláknutého. Tí, čo ťa poznajú lepšie, už rožkom neopiješ..)
A dve rady na záver :
a) narážkami na moju matku ma nevyprovokuješ,
b) nesnaž sa všetkých presvedčiť, že nečítaš naše príspevky, tomu už neverí asi ani anaste...)
Na dnes ťa už nechám variť vo vlastnej šťave. Zatiaľ u teba nevidím žiadny progres k lepšiemu, len novú recidívu...)

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 23:40:19 b2291753
lisa22,
..)

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-25 23:42:39 b2291753
"Nevylučujem však, že výnimočne a ojedinele, a to predovšetkým vo svojich významných momentoch, akými sú napríklad narodeniny či mimoriadne kultúrne akcie, ako výraz mojej spokojnosti so životom, použijem dávny tvar Lienka Bí. Principiálne by sa mi pozdával aj ten druhý výraz, modifikovaný ako zdrobnelina ovečka."dohoda Mc, keď použiješ výraz Lienka Bí, tak budem vedieť, že si spokojný, dokonca až šťastný :) A ako ťa mám v takýchto veľkolepých okamihoch volať ja?


"existuje jedna osoba na fóre, ktorá mu to žerie. Aj to je úspech..)"no myslím, že ostala jediná, plus ešte snáď Harry, ktorý sa na jeho virtuóznej psychopatii zabáva, tak sa zabávajme aj my :)) Prečo by mal byť fekálny humor len v amerických komédiách? Čo sme my Slováci horší? :)
Ale inak nechápem, prečo sa diví, keď mu skanduje pri tom ako bičuje tie svoje "výkaly a zvratky", že je ostriekaná aj ona


"len teraz sa cítim tak-trochu sfackovaná."


no veď o to sa predsa snaží tvoj psycháč "Muammar", aby sa takto ľudia na fóre cítili, tak si to vychutnaj

LenkaB # LyroKomo25
-
 43% ( 18 people voted )
+
2015-04-26 07:09:59 58d7436a
Doprdele,to uz ja aby som ti priklikaval?

To uz kde si ma dostala.:}
Ale perly ducha nesmies nechat zapadnut.Tak sa snazim.

A vies co?Zaujimal by ma nazor takeho priemerneho Kubanca na to,ze niekto sedi 12 hodin v robote.Skus toho kubanskeho trula este o tom zivote trosku povyucovat.Od teba to zoberem.

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 09:04:18 b22995e6
Nízko hodnotený príspevok


LenkaB # LyroKomo25
-
 38% ( 22 people voted )
+
2015-04-26 09:26:31 58d7436a
Nemam.
harry # PahoLenu00
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 09:32:11 b22995e6
FC, môžeš pokojne na mňa stále používať oslovenie MC. Tá skratka bola tiež vymyslená trefne a reflektovala určité súvislosti, ktoré nepriaznivým vývojom doby už pominuli. Pravda, dodnes chovám neskonalý obdiv a úctu k M. Dnes však máme iného predsedu, iný stranícky subjekt a keby sme mali byť dôslední, tak by si v súčasnosti mala používať skratku KC. Samozrejme, oslovenie predchádza obsah a v podstate navodí formu komunikácie, ale tu, na fóre kabaretu Dôležité, je to jedno. Musíš sa oprostiť od takýchto maličkostí. Pozri, ako stojím nad vecou ja a nikto ma tu nedokáže s ničím rozčúliť. S nadhľadom sa vyprázdňujem na psycha, on sa len bezmocne utiera a celý bez seba reaguje. Presvedčíme sa, či dočítal až sem...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 74% ( 9 people voted )
+
2015-04-26 09:51:31 bc7b649f
"no myslím, že ostala jediná, plus ešte snáď Harry, ktorý sa na jeho virtuóznej psychopatii zabáva, tak sa zabávajme aj my :)) Prečo by mal byť fekálny humor len v amerických komédiách? Čo sme my Slováci horší? :)
Ale inak nechápem, prečo sa diví, keď mu skanduje pri tom ako bičuje tie svoje "výkaly a zvratky", že je ostriekaná aj ona "

Harry proste cíti určitú podobnosť so ZEUSOM a to potom vzbudzuje sympatiu. Ale on nie je narušený. Tiež, myslím,. že sa na tom zabáva. ZEUS tu predvádza niečo ako farmu v priamom prenose, vrátane rozhadzovanie svojich výkalov, akurát, že nie vizuálne, pretože keby ho videli v akcií, tak na neho účastníci hodia plachtu..) Takto sa može schovávať za svojím kompom, aby nebral anaste ilúzie.
Čo sa týka anaste, tak je pre ňu šťastie, že to prebieha len takto virtuálne, pretože v skutočnom živote a bez obecenstva, by sa ZEUS pred ňou rýchlo vyfarbil a ukázal aj jej svoju pravú podobu a povahu, a to by sa jej iste nepáčilo. Pretože, keď jedinec nemá základnú slušnosť a morálne správanie k svojmu okoliu, tak ju nebude mať ani k svojím blízkym.Iste, určitý krátky čas sa dokáže pretvarovať, ale dlhodobo rozhodne nie.To je proste fakt, ktorý nie je možné obísť a je na škodu anaste, že si to neuvedomila. Ale zas je to jej vec, komu dáva svoje sympatie. Dospelý človek si robí v živote vlastné rozhodnutia a potom si aj sám musí vyžrať dosledky svojho konania.

michal # RabyFaso02
-
 41% ( 24 people voted )
+
2015-04-26 09:58:18 b22933b5
Nízko hodnotený príspevok


ferda # XimaHifu28
-
 39% ( 18 people voted )
+
2015-04-26 11:47:04 58d4285f
Nízko hodnotený príspevok


LenkaB # LyroKomo25
-
 39% ( 26 people voted )
+
2015-04-26 12:22:37 58d7436a
sts,

Tak uz konecne vidis preco som pesimista:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-26 14:30:49 b22995e6
Nízko hodnotený príspevok


LenkaB # LyroKomo25
-
 35% ( 10 people voted )
+
2015-04-26 15:51:17 58d7436a
Nízko hodnotený príspevok


michal # RabyFaso02
-
 39% ( 18 people voted )
+
2015-04-26 16:04:55 b22933b5
Lenka,

len jedno by ma pri tvojom jasnozrivom intelekte zaujimalo.Preco si automaticky pri samohlaskach PSVB
dosadzas slovko komunizmus.?

Nechcem od teba moc vysvetleni,ale toto by ma fakt zaujimalo.

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 16:24:01 b22995e6
"Lenka,
to zas bude náreku nad nespravodlivosťou..) Ale zas sa aspoň naučil ako má klikať, aby skryl naše príspevky..)"nech len narieka, v tom je dobrý ... Už som upovedomila administrátorov aj o tomto probléme ... Verím, že to v rámci zachovania demokratickej diskusie nejak poriešia ... Kurnik, nemôžem celú nedeľu stráviť zaoberaním sa nejakým psycho-starigáňom :))) aaaaaaa


harry - tí s vyššou úrovňou intelektu určite pochopili, ako som to myslela, nebudem sa s tebou doťahovať na slovíčkach

LenkaB # LyroKomo25
-
 41% ( 19 people voted )
+
2015-04-26 16:58:52 58d7436a
Ja v tom vidím logiku v súvislostiach: Už nie je socializmus, a tak sa aj Strojno-traktorová stanica pominula do nenávratna. Ani zrno nazmar!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 64% ( 15 people voted )
+
2015-04-26 18:03:37 bc7b649f
dopr.... o čo som dnes prišla? zdá sa, že tu musela byť riadna zábava :P my máme dnes rušno, samé akcie...pokojné nedeľné popoludnie pri kompíku nehrozí. ale pozerám, že ste tu všetci vymínuskovaní doaleluja, ako ja včera. šimpanz asi poslal rodinu na povinnú nedeľnú prechádzku, pobral všetkým mobily, obsadil ich notebooky a kliká a kliká (so zavretými očami samozrejme, aby to nemusel čítať) :DDD
lisa22 # HoxiDuna67
-
 41% ( 22 people voted )
+
2015-04-26 18:04:10 5f69ce4b
Nízko hodnotený príspevok


ferda # XimaHifu28
-
 38% ( 3 people voted )
+
2015-04-26 19:02:31 58d4285f
neskromne musim poznamenat,,ze oslovenie FC je moj vytvor.
Vylizana chamajda, mna tvoje osocenie za dusevneho trpaslika pobavilo, hlavne v spojitosti s tvojimi vedeckymi dokazmi o dusi....

rafael # RusyNecu46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-26 19:06:20 59ad0eb9
fiha, tu sa vo velkom minuskuje, pluskuje, mazu prispevky a nadava na totalitu, pardon nuteny socializmus hraniciaci s nutenym komunizmom...no jak u chujoch na dzvore...toto forum sa stava cim dalej vacsou srackou...

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-26 19:51:28 b2fd8100
Nízko hodnotený príspevok


LenkaB # LyroKomo25
-
 27% ( 23 people voted )
+
2015-04-27 08:34:37 509a8eec
Lenka,

nechcem ti brat iluzie,ale to od rana klikam ja.

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-27 08:55:44 b22995e6
harry, cim som si zasluzil od teba minusky ?
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 09:01:30 d9777929
Fero,

tz principu.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 09:07:13 b22995e6
Doprcic,Z.
harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 09:07:50 b22995e6
a akeho ? prispevok nebol adresovany tebe. obhaj sa :)
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 09:08:54 d9777929
Fero - on sa ho len snazi kryt .. harry podla mna nie je natolko naruseny, aby to robil ..

Harry - preco sa nestretnete, nejdete spolu na ryby na par dni, oddych od internetu, pivko, pohoda, pospominat na stare casy, na socializmus... Mladi uz nechcu diktaturu, mladi chcu zit v slobode ... nam sa teraz treba branit proti diktature, ktora na nas prichadza a ta moze byt ovela horsia ako bol rezim pred ´89

LenkaB # LyroKomo25
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-04-27 09:58:15 509a8eec
Lenka, mozno sa snazi, ale je to dost hlupe.
spravcovi stranky ide urcite o navstevnost a zasiahne, ked si uvedomi co mu ju znizuje. spravne zasiahol ked vymazal prispevky uzivatela porusujuceho podmienky uzivania sluzieb dolezite.sk.
ale mozno ide spravcovi o to, aby bola nasvtevnost co najnizsia, uvidime :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-27 10:12:42 d9777929
kapitalisticko demokraticki krochkaci nam zabili ,nielen hufiho, ale aj chochla a pomocnika vb a vizera to ze dorazili sts a krava sa raduje. hamba im .

kvak # XokoNojo37
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-04-27 15:02:04 c31c43a9
Vidis, kvak.

Keby to urobili komunisticky krochkaci,u nich by to bolo abssolutne OK. A neboj nezakoktal som sa.:}

P.S. To ze ta nekomentujem,nie je preto,ze si to tak niekto zela.Dufam ze ma spravne pochopys.:}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 15:15:20 b22995e6
kvak


Neobávaj sa, žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí a nič nie je také zlé ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ver, že nie je všetkým dňom koniec. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 15:17:30 4e636d38
Žabiačik, za písomnú formu ťa budem pravidelne dorážať ja.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-04-27 15:27:30 d405c1fd
Som rad,ze aspon niekto nepochopyl.

:DDDD

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 15:33:19 b22995e6
"nam zabili ,nielen hufiho, ale aj chochla a pomocnika vb a vizera to ze dorazili sts "


ked sa nevie chovat, tak co caka ... nakoniec bol stale zruseny a moze vyplakavat a stazovat sa na adminov kolko chce, oni si len robia svoju pracu a zabezpecuju uroven fora, na SME by mal 99 prispevkov zmazanych s komentarom "prispevok porusil pravidla diskusie". Mne rozhodne chybat nebude, ak by sa tu uz neukazal... A uprimne, ani ty by si mi nechybal, ale su tu ludia, pre ktorych si zdrojom zabavy :)


" spravne zasiahol ked vymazal prispevky uzivatela porusujuceho podmienky uzivania sluzieb dolezite.sk."


no bolo by skor divne, keby dovolil z portalu robit zumpu a nechal obtazovat diskutujucich nejakeho mentalne naruseneho prispievatela. S tym hlasovanim neviem ako to poriesia, kazdopadne je to problem - kadejaky dochodca, ktory ma na to more casu z domu moze zakryvat prispevky, aby ich nikto nevidel desiatkami kliknuti

LenkaB # LyroKomo25
-
 44% ( 6 people voted )
+
2015-04-27 16:09:31 509a8eec
tak toto vyzerá na zrušenie IP aderesy. zdá sa, že adminov už prestalo baviť mazať stále nové a nové reinkarnácie "fénixa".


Neobávaj sa, žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí a nič nie je také zlé ako sa na prvý pohľad môže zdať. Ver, že nie je všetkým dňom koniec. :)
chystáš sa niečo podniknúť? :)


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 16:59:30 5f69ce4b
lisa


Niečo o tom azda vieš? Na tomto fóre existujú len dve osoby, ktoré môžu mať v momentálnej situácii prsty. Ver mi, že by si ma veľmi ranila, keby si za tým bola práve ty. Myslím to smrteľne vážne lisa.

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 17:08:58 4e636d38
Anaste,

niekedy mam strach,ze si absolutne nepochopila principy demokracie.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 17:21:07 b22995e6

Niečo o tom azda vieš?
anaste, vôbec nič, prekvapilo ma to rovnako ako teba (ale v dobrom, musím sa priznať :D) osobne som názoru, že tentoraz ani nikto žiadneho admina nekontaktoval. a keby aj, azda si len nemyslíš, že my tu môžeme adminom niečo prikazovať? veď si to vyskúšaj a napíš, aby zrušili nejaký nick, že či sa to stane. je ti dúfam jasné, že tí, čo spravujú stránku, sú dostatočne svojprávni, aby vedeli, čo majú robiť a keď sa takto rozhodli, zrejme na to mali dôvod.

osobne si myslím, že toto konečné zablokovanie IP adresy mohlo spôsobiť aj to mínuskovanie príspevkov.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 17:26:46 5f69ce4b
nie anaste, lisa s tym tentoraz nic nema ... Ked po niekolkomesacnom hrubom porusovani pravidiel fora, osocovani, vulgaritach, spamovani diskusii zacal aj mnohonasobne vyklikavat prispevky (este sa s tym aj pochvalil), aby boli skryte a tie ktore sa mu pacili aby svietili na cierno, som ho upozornila, aby skludnil hormon, inak bude mat problem (logicky) ... Nebral to na vedomie, tak som na jeho chovanie upozornila administratorov, aj na to, ze zablokovanie nicku nepomaha (s tym som ja predtym nic nemala), ze by mohli pouvazovat nad zrusenim IP-cky, neviem, ci to urobili, ale aj keby ano - vymente si kontakty na skype, alebo sa dohodnite na stretavke na inom fore .. Na tomto zrejme skoncil - vlastnou vinou, ja som dala len navrh ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 60% ( 5 people voted )
+
2015-04-27 17:33:13 509a8eec

zablokovanie nicku nepomaha (s tym som ja predtym nic nemala)
zablokovanie nicku nebolo ani mojím dielom. ja som admina upozornila len raz, vtedy, keď som to sem aj napísala, a to konkrétne na tú tému o komunizme a invektívy v nej, ale nijaké návrhy na riešenia som nedávala. po mojom upozornení boli zrušené niektoré príspevky (zbadala som to len preto, že to tu niekto spomenul). celý nick bol myslím zrušený až o niekoľko dní neskôr, ani si už nepamätám, ktorý, ale zdá sa mi, že boli odvtedy najmenej tri. takže som názoru, že admin najprv zrušil len príspevky, ale potom si posvietil na ten nick lepšie a zrušil ho na základe vlastného rozhodnutia. a potom aj tie ďalšie a nakoniec celú adresu, to však čiastočne na Lenkin popud, podľa toho, čo píše. ale ver tomu anaste, že to bola len otázka času a videl to každý okrem teba.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-27 17:44:23 5f69ce4b
lisa


Ak ma tvoja kamarátka Lenka v dvoch príspevkoch nazve štetkou, či mi ale nehorázne vadí, čo by si mi odporučila v takom prípade? Nechcem, aby tam tá štetka svietila. Nemám s tým skúsenosti. A takých príspevkov na zváženie je tu oveľa viac. Neviem, čo mám robiť, kam sa obrátiť?

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 17:54:50 4e636d38
Mna tvoj romeo dva mesiace nazyval f....a a potom cundra a neriesila som to ...
Ja som napisala, ze sa chovas AKO lacna stetka a za tym si stojim.
Dalsia vec, ked napisal, ze nas chce dohnat k samovrazde (lol, hlupák), tak si mu odpovedala ze sa ti pacia jeho rychle riesenia ... Preto k tomu dodavam este aj to, ze si myslim, ze tiez patris na psychiatriu a nemam sa s tebou dalej o com bavit

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:03:33 509a8eec
harry


jasné, že tie princípy nechápem. Pluralitu názorov a vládu ľudu akceptujem iba dovtedy, kým sa nevnandávajú do môjho osobného priestoru. :)

anaste # NyjeQoga34
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-27 18:04:06 4e636d38
anaste nič v zlom, ale ja som ti hlavne niekoľkokrát odporúčala neťahať na verejnosť žiadne intímnosti. takisto ako snažiť sa byť objektívna a upozorniť svojho virtuálneho priateľa, aby sa aj k ostatným správal slušne, čo si skutočne mohla urobiť, keďže máš na neho taký vplyv. ak by si to bola robila namiesto toho, že si ho ešte povzbudzovala a ospravedlňovala, nemuselo to takto dopadnúť.

a neviem o tom, že by ťa Lenka nazvala štetkou, ak, tak len obrazne, či? ona však bola fľandrou nazývaná permanentne, to je v pohode? akože úplne vážne sa teraz pýtam, kde sú príspevky, o ktorých hovoríš, nechce sa mi ich hľadať.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:06:45 5f69ce4b
LenkaB
rýchle riešenia, ktoré sa mi páčili, boli tie, že PS našu diskusiu preniesol z tohto vlákna do úradníka, nakoľko tu ste to pre zmenu začali spamovať vy. Neprišli ste sa sem baviť k téme článku manželstvo a dobré partnerstvá, ale o horoskopoch a potom ste začali rýpať do PS a do mňa. A nechci sa tu so mnou naťahovať, mňa neopiješ rožkom, na rozdiel od teba som mediálne zbehlá osoba.

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:10:28 4e636d38
anaste skutočne, vysvetli nám, ako sa vlastne ty pozeráš na to, keď nejaký tvoj obľúbenec nadáva iným a bez príčiny ich uráža, a keď sa to isté deje tebe /jemu /komukoľvek tvojmu srdcu blízkemu. vysvetli nám please, na základe čoho robíš tieto rozdiely.

hm, žeby toto bolo to správne vysvetlenie?

Pluralitu názorov a vládu ľudu akceptujem iba dovtedy, kým sa nevnandávajú do môjho osobného priestoru. :)
ak to myslíš vážne a nie ironicky, potom už asi chápem.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:10:30 5f69ce4b

" A nechci sa tu so mnou naťahovať, mňa neopiješ rožkom, na rozdiel od teba som mediálne zbehlá osoba."


Ohohó, uz sa bojim, len do toho , ty medialne zbehla osobo, uz preberas retoriku svojho ex-bossa


" nejaký tvoj obľúbenec nadáva iným a bez príčiny ich uráža, a keď sa to isté deje tebe /jemu /komukoľvek tvojmu srdcu blízkemu. vysvetli nám please, na základe čoho robíš tieto rozdiely."


na zaklade toho, ze si mysli, ze je nieco viac ... Ved vies, kral a kralovna fora :)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:23:10 509a8eec
anaste,
to, že takto ZEUS dopadol je značne tvoja vina, pretože si nechala, aby nás troch bez prestania urážal. A ešte si ho podporovala v tom, aký je skvelý..) Keď sme sa mi bránili proti jeho útokom, tak si bola pohoršená, keď špinil ZEUS na nás, tak ti to neprekážalo.
Nemala by si byť vôbec prekvapená s tým, čo sa stalo. A až ma o teba ZEUS taký záujem, ako predstieral, tak nie je problém, aby ti postol svoj kontakt a buď si istá, že na Skype, alebo inde budete mať vaše vytúžené súkromie. Až to ZEUS neurobí, tak sa snaž porozmýšľať, prečo asi..) A či to s tebou hral úprimne...
A, mimochodom, ja som admina ohľadom ZEUSA nikdy nekontaktoval, za to mi rozhodne nestál, keďže som sa aj často pobavil na jeho výbuchoch..)

michal # RabyFaso02
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-27 18:27:07 4e6215d8
lisa


"anaste - stepna koza je oproti tebe panna orleanska, dokonca aj farari musia utekat z farnosti ... Chodte na nejaky eroticky chat a prestan zo seba verejne robit lacnu stetku"


Ja som rozprávam lisa s tebou, Lenky sa nič nepýtam, ani jej nič nehovorím, ona mi ide odpovedať a nakoniec mi povie, že patrím na psychiatriu a nemá sa so mnou o čom baviť? Už dva mesiace po inom netúžim, konečne jej to doplo a dúfam, že jej to aj vydrží.
Rovno ti hovorím, že tu je plno príspevkov súcich na zmazanie okamžite a špeciálne jej, tvojich, ale aj iných. Začni si to lepšie všímať.


anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:31:04 4e636d38
Lenka, Lisa,
myslím, že ZEUS sem skor či neskor vlezie, či už cez proxy alebo inak, zasa s novým nickom a nie je možné rátať tým, že zmení svoj štýl...)
Teraz sa mu dočasne narušilo ego, ale jeho závislosť tu nadávať na každého, kto mu nejde na ruku je iste silnejšia..)

michal # RabyFaso02
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-27 18:38:17 4e6215d8
anaste=prv si musíš uvedomiť-kto začal z vulgarizmami -kto útočil ďalej?-Keď útočil na všetkých-bola si stále ticho--ale keď prišla reakcia na vás-útočila si aj= Ty=na všetkých! Neviem-čo mám robiť-kam sa obrátiť!Mila anasta -keď si vedela-čo máš robiť-odvrátila si sa od priateľov a preto-keď stratíš priateľstvo-zostávaš sama! Lisa je človek ktorá nestratila seba-Priateľstvo ľahko stratíš-ale už ťažšie ho získaš speť.

ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-27 18:40:52 58d4285f

Rovno ti hovorím, že tu je plno príspevkov súcich na zmazanie okamžite a špeciálne jej, tvojich, ale aj iných. Začni si to lepšie všímať.
vážne? to ty mi radíš? a prečo? veď podľa teba treba byť veľkorysým a nechať si všetko ľúbiť. či to len od istých špeciálnych osôb? či ako tomu mám rozumieť? lebo mňa tu už naozaj rôzne titulovali aj titulujú, odkedy som tu, ale nijako som to neriešila. jediný raz som napísala adminovi, lebo sa opakovane útočilo na slušne diskutujúcu osobu bez akéhokoľvek podnetu z jej strany. pokiaľ ide o invektívy smerom ku mne, tie mám v paži, ale to neznamená, že sa budem nečinne pozerať na to, ako sa tu niekto rozdrapuje. je celkom možné, že ak by to neurobila Lenka, bola by som admina opätovne kontaktovala ja.

ale keďže ma žiadaš o radu, potom skús to isté, choď proste úplne hore na stránku a tam v ľavom rohu je "napíšte nám". klikneš na to a môžeš písať.

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-27 18:41:34 5f69ce4b
Michal - som si stopercentne ista, ze este dolezie, on zije z pocitom, ze je rodeny vitaz, moze vsetko a len tak toto forum na pokoji nenecha :) Poznam x takych typkov ...

Ale inak sa musim smiat - ako dookola taral o svojej muznosti, aky je on tazkotonaznik, ako vsetkym rozbije hubu, zabije, dozenie k smrti, aky je Pan a nikto mu nesiaha po clenky a zrazu prisiel admin, v tichosti ho vymazal a zablokoval bum :))))

Mi to pripomenulo situaciu ked s Budom Spencerom sa isiel bit nejaky vyhlaseny kung - fu bojovnik, predvadzal tahy, otocky, kvical, Bud Spencer na neho ticho pozeral a ked podisiel k nemu, dal mu jednu bombu pästou po hlave a ten sa v sekunde sklatil k zemi :)

Ja som sa tiez bavila sem tam na jeho vybuchoch zlosti - väcsinou teda nie, lebo to bolo skor trapne, ale u mna posledna kvapka pretiekla, ked sa rozhodol robit cenzora diskusii, tym to posral uplne, ale nemoze mi nikto vytknut, ze som ho dopredu neupozornila a nedala moznost prehodnotit svoje chovanie, kym som sa ozvala ..

"A až ma o teba ZEUS taký záujem, ako predstieral, tak nie je problém, aby ti postol svoj kontakt a buď si istá, že na Skype, alebo inde budete mať vaše vytúžené súkromie. Až to ZEUS neurobí, tak sa snaž porozmýšľať, prečo asi..) A či to s tebou hral úprimne..."


presne tak ...LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:48:33 509a8eec

"anaste - stepna koza je oproti tebe panna orleanska, dokonca aj farari musia utekat z farnosti ... Chodte na nejaky eroticky chat a prestan zo seba verejne robit lacnu stetku"
k tomuto ti musím povedať, že Lenka to síce vyjadrila značne expresívne, ako jej jej zvykom, ale absolútne ju chápem. pretože aj ja patrím k ľuďom, ktorých hrozne obťažuje, ak som nútená byť svedkom toho, ako si dvaja ľudia na verejnosti vymieňajú intímnosti. považujem to za vrcholne netaktné a bezohľadné k okoliu.

odhliadnuc od toho, jej príspevok sa ani len nechytá na tie, ktorými sme tu boli (a od niektorých aj sme) častované my dve. pýtam sa ťa, prečo si sa nás ani raz nezastala? lebo presne ako píše ferda, to ty si sa odvrátila od nás, nie my od teba.


myslím, že ZEUS sem skor či neskor vlezie, či už cez proxy alebo inak, zasa s novým nickom a nie je možné rátať tým, že zmení svoj štýl...)
hej, to je dosť pravdepodobné. ono normálny človek by mu tú šancu aj dal, ale obávam sa, že máš pravdu a zmena je proste vylúčená.


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:49:19 5f69ce4b

ale nemoze mi nikto vytknut, ze som ho dopredu neupozornila a nedala moznost prehodnotit svoje chovanie, kym som sa ozvala ..
hej, ja som si to spätne našla (bo včera som bola dosť busy) - naozaj si ho najprv upozornila. ja som to tak urobila tiež a vždy by som to tak urobila, lebo nerobím ľuďom za chrbtom podrazy, najmä ak to má mať hlavne výchovný efekt. proste sa mi zdá nefér písať na niekoho za jeho chrbtom ešte aj v prípade, že ide o takúto osobu. takže toto ti kvitujem :)


Mi to pripomenulo situaciu ked s Budom Spencerom sa isiel bit nejaky vyhlaseny kung - fu bojovnik, predvadzal tahy, otocky, kvical, Bud Spencer na neho ticho pozeral a ked podisiel k nemu, dal mu jednu bombu pästou po hlave a ten sa v sekunde sklatil k zemi :)
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 18:53:06 5f69ce4b
Lenka,
pohoda, chápem, prečo si to urobila, zvlášť ty si na to mala najvačšie právo, pretože teba sa snažil špiniť najviac a že to anaste nechce pochopiť je len jej problém...

michal # RabyFaso02
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-27 18:56:16 4e6215d8
Ahojte, pobožné flicky som späť !!!

Chocholusik # JugyTapa44
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-04-27 19:09:45 c31c43a9
Pomaly sa blíži koniec apríla (a to dokonca v skrátenom týždni!), a tak by som rád upriamil pozornosť diskutujúcich, rozjuchaných nad zrušením narušeného pajáca fóra, na poslednú možnosť, kam venovať 2% z dane. Upozorňujem tu na to každý rok a moje odporúčanie je opäť rovnaké: odviesť túto čiastku v prospech niektorého z útulkov pre opustené mačky, napríklad OZ mačky sos. Ďakujem tým, ktorí to pochopili a podľa rady tak aj urobia.


Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-04-27 19:24:08 d405c1fd

Ahojte, pobožné flicky som späť !!!
good one :D

použije sa vyzbieraná suma na masovú likvidáciu túlavých mačiek? ak áno, veľmi rada prispejem :)))

lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-27 19:41:52 5f69ce4b
VyLízaná, vôbec ma neprekvapuješ. Nenávisť k mačkám je totiž typická črta ortodoxných kostolných retardov, ktorá sa ako následok povier ťahá už od stredoveku.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-27 20:07:22 bc7b649f
"k tomuto ti musím povedať, že Lenka to síce vyjadrila značne expresívne, ako jej jej zvykom, ale absolútne ju chápem."ja zvyknem hovoriť, čo si myslím :), nemam vo zvyku byť úmyselne krutá, snažím sa pochopiť konanie ľudí, ale v tomto prípade mi došlo, že ide viac o ego a dokazovanie si niečoho ako nejakú úprimnú lásku ....


"pýtam sa ťa, prečo si sa nás ani raz nezastala? lebo presne ako píše ferda, to ty si sa odvrátila od nás, nie my od teba."


pretože sa cítila blažene a výnimočne, že ju osočovať prestal, namiesto toho riešil jej tvrdé bradavky a na ostatných sa zvysoka vykašľala a verím tomu, že z toho mala tajne škodoradostný pocit ... Inak by ho upozornila a nepodporovala v chorom správaní a šimpanz z postaveným vtákom by ju bol ochotný aj počúvnuť, ako to už u chlapov chodí, sorry za úprimnosť :) ale myslím, že si je toho vedomá aj ona sama. Proste jej to tak vyhovovalo


" takže toto ti kvitujem :)"


tých upozornení bolo už kopec, vrátane zmazaní príspevkov od adminov a zablokovaní nickov ..


"pretože teba sa snažil špiniť najviac "


hej, mňa si vybral za svoju nasledujúcu obeť - jednu z tých, ktoré vraj už zlikvidoval :))) Možno preto, že pôsobím tak nevinne a bezbranne, ale ja to stále hovorím - don´t mess with Lenka, mehehe, zdanie klameLenkaB # LyroKomo25
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-04-27 20:32:25 58d7436a
Mc - neni to pravda, ja mám mačky rada, bratranec tu v Nemecku má mačku a kocúra, vypiplal ich od mláďat, ktoré mali váhu asi ako kyslá smotana - vtedy sme ešte bývali spolu v jeho dome. Keď zabil prvú myš na záhrade, dotiahol ju do mojej izby, vstúpila som dnu a na zemi ležalo malé, vykuchané telíčko, všade stopy krvy a mini vnútornosti ... Boli sme skutočne dojatý, ako keď dieťa spravý prvý krok ....
A špeciálne iba na mojej hrudi sa ukľudnil tak, že keď som si ho priložila, v momente začal priasť a do pár minút zaspal, mal asi 10 centimetrov a 200 gramov vtedy :))
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 20:41:34 58d7436a
anasta- nehraj sa na pomocníka-on taký Slovák-chybu neurobí -správne sa hovorí=filcka=a nie flicka!

ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-27 20:51:38 58d4285f
ferda


Poď ma o tom niečo učiť práve ty. Si myslíš, že som až taký slabý plagiátor, aby som nedokázala opajcnúť PS-VBeho jednoduchú holú vetu? Navyše, jeho textovú úpravu poznám dosť dobre, tam vety končia tromi bodkami až potom nasleduje jeden výkričník. Ibaže by to dnes porušil...

anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 21:44:32 5b7fadc4
neznášam mačky, pretože sú to odporné malé sebecké stvorenia, nie preto, že ich odjakživa majú v obľube čarodejnice. tebe však pokémon dôrazne odporúčam oslovovať ma s patričnou úctou, ktorá vo vzťahu k tebe nadradeným osobám má byť jedným zo základných a prirodzených prejavov tvojho správania. rovnako úctivo sa správaj ku každému, kto tu na fóre prejavuje tebe neznámu ušľachtilosť ducha deklarovaním svojej viery v Boha. ak s tým máš náhodou nejaký problém, neoslovuj ma radšej vôbec. inak sa ti môže stať, že ťa postihne niečo podobné ako tvojho dobrého kamaráta ;)))

ferda, myslím, že to nebola anaste, to sa skôr pokémon zahral na ducha :)

lisa22 # HoxiDuna67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 21:54:26 5f69ce4b
Inak všimli ste si, že anaste na určité otázky, ktoré ste je položili vôbec neodpovedá ?
napríklad :
"anaste skutočne, vysvetli nám, ako sa vlastne ty pozeráš na to, keď nejaký tvoj obľúbenec nadáva iným a bez príčiny ich uráža, a keď sa to isté deje tebe /jemu /komukoľvek tvojmu srdcu blízkemu. vysvetli nám please, na základe čoho robíš tieto rozdiely."(lisa22)


Toto je dobrá otázka, kde sa anaste neobťažovala s odpoveďou.To potom sa s ňou dá ťažko riešiť nejakýé problém, keď ma takýto prístup, že na priamo položenú otázku, ktorá sa týka konkrétneho problému, proste zignoruje...michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-27 22:14:00 4e6215d8
lisa,


"ale keďže ma žiadaš o radu, potom skús to isté, choď proste úplne hore na stránku a tam v ľavom rohu je "napíšte nám". klikneš na to a môžeš písať."


Ďakujem za radu, ale tak som to naozaj nemyslela. Aj ja už som písala adminovi keď som mala technický problém, takže na stránke sa orientovať dokážem. Skôr som mala na mysli tvoju osobnú zaangažovanosť, keď si taká Matka Tereza, ocenila by som tvoj spravodlivý uhol pohľadu. Vidíš iba vulgarizmy PS-VBeho, ale vaše zjavne neexistujú, však? A tvoja kamarátka mi začala robiť psychiatra a psychológa, prostoreko tliacha dve na tri. Mám s tým snáď byť spokojná a nevidieť čo tu vypúšťate. Blbneš?


Ja som sa vás na začiatku práveže zastala, ale ty si "vyjela" po PS, že je psychopat, sociopat a spustila si tak nehoráznu štvavú ligu... Neznášam tieto útoky, tam ti stranu nepodržím, také priateľstvá ma nelákajú.


Nakoniec som rada, že chápeš, lebo správne chápeš.
anaste # NyjeQoga34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 22:35:45 5b7fadc4
VyLízaná, neodhaľuj svoj charakter a intímnosti oltárneho ducha, lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2015-04-27 22:41:32 bc7b649f
Že nadpis témy: "Šťastné vzťahy" :))))

Ľudia klídek, lebo nakoniec nás tu admin zablokuje všetkých.
Hlavný agresor je preč, vráťme sa ku komentovaniu článkov ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-27 22:49:54 58d7436a
pokémon, upozorňujem ťa po druhý raz, aby si sa správal slušne. dávam ti ešte presne jednu šancu.

Nakoniec som rada, že chápeš, lebo správne chápeš.
obávam sa anaste, že nechápem. môžem skonštatovať len toľko, že som asi v živote nestretla neobjektívnejšiu osobu ako si ty. čo sa týka "štvavej ligy", to si vysvetľuješ úplne zle - ja to totiž s diagnózou myslím smrteľne vážne. čiže žiadne útoky, ale len vecné konštatovanie. a zdá sa teda, že odpovedí na svoje otázky sa zrejme nedočkám, čiže michal má pravdu.hej, mňa si vybral za svoju nasledujúcu obeť - jednu z tých, ktoré vraj už zlikvidoval :))) Možno preto, že pôsobím tak nevinne a bezbranne, ale ja to stále hovorím - don´t mess with Lenka, mehehe, zdanie klame
to vieš, zbabelci sa púšťajú len do (v tomto prípade naozaj iba zdanlivo) slabších :)))


lisa22 # HoxiDuna67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-27 22:53:30 5f69ce4b
FC, pokús sa teraz ty upozorniť VyLízanú hlavu 22, aby si dala tabletku. Príliš sa vžila do úlohy. Možno na teba dá. Začína tu plnohodnotne nahrádzať psycha...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-04-27 23:42:38 bc7b649f
anaste citim sa teraz dotknuty, lebo mna si si nezastala nikdy a orangutan mi bez priciny nadaval a castoval vselijako, ale ja jemu nikdy. neboj prezijem to, len ma zaujima kam sa dokaze posunut miera objektivity :)
Fero # LifuRoru61
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-28 07:54:10 d9777929


šimpanz z postaveným vtákom


mimochodom FC, paci sa mi ako si pocas tych par rokov prispievania na tomto fore dokazala zhrubnut a negovat to, co si vtedy hlasala.
Pamatam si dokonca, ako si vtedy pisala, ze mas partnera, ktory pocka az po svatbe, samozrejme, to uz neplati, lebo Nemcur ficken hned a teraz, svatba nesvatba....


Nezachytil som dokonca ani rozvrat triumviratu a nahradenie anaste, ktoru teraz supluje narocnou pracou zatazeny neodbornik, ktoreho cielom je vyvratit evoluciu len tym, ze ju nechape.


Ale som rad, ze anaste uz nepatri k dvom najtupsim v tomto fore, co si ona vonkoncom nemohla s vami dovolit superit,aj keby boli jej pohnutky sa od vas oddelit akekolvek, urobila dobre.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 09:35:30 59ad0eb9
zasiahol som a zmazal som 2 nicky. Priznavam - nedemokraticke, ale oni by to mali pochopit s ich komunistickym nazorom, presadzujucim nasilie.


Dolezite.sk je o slobode osobnej a aj ekonomickej.
Sloboda znamena, ze si na svojom pozemku u Vas doma mozete robit co chcete. Pokial ste na navsteve u mna, tak tu platia moje pravidla.


admin # GeviHace63
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-28 10:07:27 55f89812
Rafael,
až chápeš nejakú rozprávku neznamená to, že si odborník..Možno tak odborník na rozprávky...) Tú tebou uznávanú "evolučnú rozprávku" neuznávajú iní ľudia ako ja, vedci, ktorí sa roky ňou zaoberali.
Takže až je u teba neodborník každý, kto neuznáva tvoju rozprávku, tak je to znakom tvojej obmedzenosti a dogmatického skosnatelého myslenia...
PS : anaste nenahradím, pretože jej miera "objektivity" je výnimočná, ako si si mohol všimnúť, a tú nedosahujem..)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-28 10:11:56 b229583e
michal,
nemam problem uznat akukolvek inu vedecku teoriu, ktora bude splnat potrebne atributy. kedze zatial nikto taku nepredlozil, plati evolucna teoria ako vedecka.
takto nejako by ti odpisal Rafael :))


v podstate to nemysli zle, len sa boji pripustit cokolvek ine, preto aj falzifikaciu uznava iba oficialne prezentovanu a nic ine neprijme. argumenty mozes dat akekolvek. to je to dogmaticke zmyslanie, aj ked su zablesky odputania sa od toho a dufam, ze sa tak aj stane

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 10:35:34 d9777929
nemienit sa s tebou o tejto teme znovu bavit. Ale je zaujimave, ze si sa nasiel v tom mojom poslednom prispevku.
Inak aj ten prispievatel pod tebou aj ty, mate vzdy cervene pred ocami, ked pocujete ono zazracne slovo. Ale jedno je u toho druheho obdivuhodne, a to, ze niekolkostonasobne opakovanie z mojej strany konecne zacina chapat.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 11:00:32 59ad0eb9
neviem o anaste a jej prerode nic, len som chcel v skratke poznat od nezainteresovaneho, preco ten odchod z tupeho stada, a zarazilo ma aj tvoje priradenie k tej dvojicke snov.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 11:02:46 59ad0eb9
Lebo michal ak by si bol aspon trocha kriticky k tej vylizanej, musel by si uznat, ako zadubene obhajovala zivot po zivote, ci mozgovu neaktivitu pocas klinickej smrti a dalsie pavedecke nezmysly, ktore na rozdiel od pochopenia jednej teorie nesplnaju ani miliardu promile verifikacie.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 11:04:44 59ad0eb9
Vylízané kostolné palice (a hlavne tá stará baba 22) budú stále dookola a donekonečna tvrdiť to isté. Ten ich správny atribút pre akúkoľvek kostolnú pseudovedeckú rozprávku je iba jeden jediný: do všetkého musí byť zakomponovaná generálna modla, ktorá supluje bulharskú konštantu - čo sa nám nehodí do krámu alebo logicky nevychádza, to hravo vyplní oplzlina všehomíra na tri a máme vymaľované.


:-DDD

Pandemonium # PowaDysi30
-
 56% ( 6 people voted )
+
2015-04-28 11:28:42 d425402d
Rafael,
nazaradil som sa nikde. Nepleť si to, že som prakticky bránil dve ženy, ktoré PS-VB urážal, to je všetko, to automaticky neznamená, že súhlasím so všetkým, čo píšu v iných témach. S Lenkou som mal dokonca aj odlišné názory na socializmus za Stalina, ale to zasa nesposobí to, aby som jej začal vulgárne nadávať, ako tu poniektorí a dúfam, že si sa spoznal..) V tom je medzi nami rozdiel.
A červené pred očami kvoli evolúcií rozhodne nemám.Ja som sem písal pre relax a zábavu a rozhodne ma nevytočí to, čomu veríš ty, alebo neveríš, mne je to prakticky jedno..)
Mozgová neaktivita ? Pozri, tú diskusiu si s ňou viedol ty a ja nevstupujem do všetkých diskusií s tým, že ju riešim až dokonca a rozhodne nemám toĺko času ako ZEUS. Takže, prečo by si po mne chcel, aby som sa všade kriticky vyjadroval..)
Súčasťou vedeckej teórie je, že je založená na opakovateľných experimentoch alebo pozorovaniach.
Doteraz ešte nikto experimentom a ani pozorovaním nedokázal, že sa nejaký organizmus vyvinul taxonomicky nad druh.Na niečo také nie sú žiadne dokazy z genetiky, ktoré by ten mechanizmus objasnili.A ani pozorovania.Takže, makroevolúcia, ktorá túto rozprávku tvrdí, nie je dokázaná ani podmienkami, ktoré sú nutné pre vedeckú teóriu.
Až veda dokáže mechanizmus makroevolúcie na úrovni genetiky, ako a kde sa zoberie tá informácia v DNA , že z nejakého predchodcu sa časom vyvinie úplne nový iný organizmus,(taxonimicky vyššie ako druh) tak potom sa môžeme o tom baviť.Vysvetlenie, ktoré si podal ty, že tá informácia tam je..) nie je nič iné len tvoja dogma.Veda niečo také nepotvrdila. A preto je makroevolúcia len rozprávka, bez ohľadu na to, že je to podĺa teba "vedecká teória".
"Prívrženci gradualistickej teórie evolúcie zastávajú názor, že mikroevolúcia v dostatočne dlhom časovom priebehu nakoniec vedie k makroevolučným zmenám."

Ukážka jedného výroku, ktorému veríš.Ničím nedokázaná dogma.A takto vyzerá tá tvoja vedecká teória..)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-04-28 11:39:20 b229583e
neboj Rafael, chapem to davno. budem rad, ak budes chapat, ze v ramci vedeckej teorie musime prijmat mnoho tvrdeni ako pravdivych, aby platila. no ak z toho nejake tvrdenie nie je pravdive, nemozeme hovorit o vedeckej teorii, tym padom ani verifikacii, ci falzifikacii ako je mechanizmoch.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 11:41:10 d9777929
Fero,
tak mne je jedno k čomu sa Rafael prikloní alebo nie. Len by sa mal chovať objektívne a nerobiť blbcov z ľudí, ktorí mu jeho evolučnú rouprávku Darwina nežerú...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 11:42:25 b229583e
michal nechcel som ,ale mam aspon jednu otazku, ako je mozne, ze osamely strom nedorastie do takej vysky, ako strom v lese? Odkial ma tu informaciu ,aby nerastol?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 11:54:20 59ad0eb9
Rafael,
o tom nič neviem, že by nedorástol, ale ak máš pravdu, čo v tomto prípade nemám overené, tak je to následkom minorgénov. Avšak na majorgény nemá prostredie vplyv.Takže žiadne dokazy pre makroevolúciu. Vplyv prostredia, adaptabilita, prírodný výber, mutácie, čas, to sú všetko faktory pre mikroevolúciu, teda toho, akej zmeny je organizmus vôbec schopný, avšak strom sa nezmení na niečo iné ako strom i keď zmení výšku, veľkosť a množstvo plodov, atď...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:03:07 b229583e
michal, je to dokazane a teda si nedokazal zdovodnit takuto jednoduchu vec, lebo ta informacia tam je, aj ked ju vyuzije len v pripade, ze je nutna.....

Pozri sa znovu na osamely strom a strom v lese.
A samozrejme si poloz otazku, preco strom osamelo rastuci bez toho, aby mu ziviny neodoberali ine stromy, rastie do takej vysky a strom v lese do vysky vacsej.

A to je teda aj odpoved na otazku, ktoru si mi pred casom polozil...


Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-28 12:09:55 59ad0eb9
Rafael,
nie je to odpoveď na tú otázku...) Ale, ak si nepochopil, o čom moja otázka vlastne bola, tak potom nemožeš ani relevantne odpovedať.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:13:20 b229583e
michal odpovedal, len ty nie si schopny pochopit moju odpoved.
Rovnako ako v pripade vertikalneho vyvoja novych druhov.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:16:50 59ad0eb9
Ale jedno je na vasom interpretovani rozpravky toto

Paleontologické múzeá sveta vystavujú ešte aj exempláre pavúkov mumifikovaných v jantári, jestvuje dosť skamenelín živočíchov zrovnateľných veľkosťou aj tkanivovým zložením s človekom, len v dobách dinosaurov sa zrejme každý človek a každý „moderný“ živočích veľmi úspešne vyhol konečnému osudu fosílie.


Skus mi toto teda vysvetlit....

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:19:30 59ad0eb9


Dnes už mýtu o stvorení živočíchov za jediný deň nenúti veriť ani katolícka cirkev, i keď by ste márne čakali, že sa táto zvesť ozve z niektorej kazateľnice. Tento fakt je pred zrakmi radových ovečiek starostlivo schovaný ešte aj v KKC, kde tiež nie je formulovaný zvlášť explicitne (zrejme to cirkev nepovažuje za dôležité). Mne sa podarilo nájsť len takéto veľmi nepriame výroky: „Otázka o pôvode sveta a človeka je predmetom mnohých vedeckých výskumov, ktoré veľmi obohatili naše poznatky o veku a rozmeroch vesmíru, o vznikaní živých foriem, o prvom objavení sa človeka“ (KKC § 283). „Nejde len o to, aby sa vedelo, kedy a ako skutočne vznikol vesmír, ani kedy sa objavil človek, ale skôr o to, aby sa zistilo, aký je zmysel tohto vzniku: či ho riadi náhoda, slepý osud, anonymná nevyhnutnosť, alebo transcendentná, rozumová a dobrá Bytosť, ktorá sa volá Boh“ (KKC § 284). Chápem veľmi dobre dôvody tohoto zahmleného vyjadrovania: cirkev sa hanbí
priznať, že Biblia obsahuje babylonské mýty o stvorení sveta. Ale z posledného citátu sa dá tiež akosi implicitne vytušiť, že ak cirkev evolúciu aj (hrozne neochotne) pripúšťa, potom len za predpokladu, že ju riadi „rozumová a dobrá Bytosť, ktorá sa volá Boh“ a nie akási sprostá náhoda! Lenže táto tupá, slepá, anonymná náhoda je prvým predpokladom jedinej teórie, ktorá bez akýchkoľvek metafyzických a scholastických vytáčok vysvetľuje bezo zvyšku vznik a diverzifikáciu druhov tak ako ich dnes vidíme.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:22:06 59ad0eb9
Rafael, ale kdeže nedal, až niekedy pochopíš, že veda doteraz nedokázala jednu z evolučných dogiem,
Prívrženci gradualistickej teórie evolúcie zastávajú názor, že mikroevolúcia v dostatočne dlhom časovom priebehu nakoniec vedie k makroevolučným zmenám."
Tak potom možno pochopíš, na čo som sa ťa pýtal. Ale, aby som bol objektívny, až tvrdíš, že nechápem, tak kľudne vysvetli, ako odpoveď na túto tvoju otázku vysvetľuje to, na čo som sa ťa pýtal..
"A samozrejme si poloz otazku, preco strom osamelo rastuci bez toho, aby mu ziviny neodoberali ine stromy, rastie do takej vysky a strom v lese do vysky vacsej."michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:23:40 b229583e
Rafael,
nazaťahuj ma do debaty o RKC alebo iných cirkví a siekt. Ja som sa vyjadril, že veda nevie vedecky objasniť povod druhov a netvrdil som, že ich stvoril Boh za jeden deň, takže podobné otázky adresuj iným, konkrétnym nickom. Mňa sa to netýka a ani, aby som niečo také rozoberal.

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:28:31 b229583e
Miško, diskusia o evolúcii nie je o tom, že si pozriem zopár odborných termínov na ľudovej wikipédii a z filozofie a takto vybavený "vedomosťami" sa idem púšťať do obhajoby kostolnej pavedy na danú tému a obhajovať ovčí manuál, ktorý sa dogmaticky nemení a z podstaty svojej smiešnej ideológie ani meniť nesmie. To by sa zrútila celá jeho hlúpa podstata a aj otesanec od hanby odpadol z krucifixu. Je smiešne vás, pátričkárov, pozorovať vo svojej detskej hre na akademikov v trápnom úsilí prestreliť vedu. Preto sa s takýmito ***ími teliatkami ako ty ani nepúšťam do debaty, len z času na čas si len tak, pre radosť, kopnem nejakého svätuškára tvojho formátu (alebo vyLízanú hlavu 22) do zadku. Ale dobre sa nám na vás zabáva, to je takt. Takže, Miško, javisko je teraz celé tvoje a svätá komédia o pseudo evolúcii v podaní kostolného klauna môže začať...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 11 people voted )
+
2015-04-28 12:33:38 d425402d
michal prepanajana, gradualizmus, alebo punktualizmus predsa nie je o tom, o com bluznis ty. Pochop jedno, az vykopes fosiliu ratlika, ci bernardina, potom mas vyhrate, ale nebalastuj tu debatu kecami, ktorym nerozumies. Gradualizmus, alebo punktualizmus je len spor medzi evolucionistami, nie spor medzi evolucionistami a tymi, co to popieraju.

Ale kedze si na strom neodpovedal, mam jeden vyraz, uplne jednoduchy na pochopenie, vola sa algoritmus a to je vysvetlenie toho, co si sa pytal.

A navyse, akakolvek neschopnost dolozit, ci vysvetlit mechanizmus, samotny mechanizmus nemoze nikdy zdiskreditovat.
A dalsi bod, uz jeden dnesny pisatel sa rad hra na to, ze vsetko spochybuje bez toho, aby predlozil svoju viziu, a ty sa zacinas nanho podobat. Ja viem, ze nie si zastancom RKC,ale rad by som poznal tvoju teoriu.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:35:44 59ad0eb9
Ale uz som ti pisal na tuto temu pred rokmi. Precitaj si Flegra a knihu Zamrzla evoluce a potom sa tu prdvadzaj s naucenymi vyrazmi z wiki.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:38:43 59ad0eb9
Rafael,
tzv. neandrtalec je clovek, ktory zil v tej istej klime ako dinosauri. ma charakteristicke crty svedciace o velkej dlzke zivota. nadocnicove obluky su kosti, co stale rastu. preto ich ma take vyrazne. to, ze ma vacsiu mozgovnu ako sucasny clovek vies, aj to, ze sa chybne prezentuje ako nejaky retard vies.
tak ako desiatky inych zivocichov zijucicich v inej klime aj u cloveka su odlisnosti. najmarkatnejsia je velkost. boli velke kengury, velke slony, velke zraloky, velke simpanzy(lucy), velke krokodily a velki ludia.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:40:30 d9777929
Tak už si, Mižu, stihol kliknúť aj na mínus, lol! Ale to nič nemení na skutočnosti, že si presne taký jednoduchý oltárny trtko, čo len derie kostolné lavice...
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 12:45:54 d425402d
Rafael,
takže ty si nepochopil, že neriešim gradualizmus alebo punktualizmus, i keď v tom citáte je spomínaný gradualistický názor. Podstatou je však toto :
"že mikroevolúcia v dostatočne dlhom časovom priebehu nakoniec vedie k makroevolučným zmenám."
A tento názor je všeobecne uznávaný ako nejaká pravda ohľadom makroevolúcie. Pričom ide len o dogmu, pretože to nie je vedecky potvrdené. Takže si tradične neporozumel tomu, čo píšeš a nebol si schopný pochopiť jadro problému.
Ďalej si neodpovedal na tú otázku, ktorú si sám predložil :
"A samozrejme si poloz otazku, preco strom osamelo rastuci bez toho, aby mu ziviny neodoberali ine stromy, rastie do takej vysky a strom v lese do vysky vacsej."
Tvoja odpoveď algoritmus, nie je odpoveď. Len pekne napíš skutočnú odpoveď, až sa chceš baviť ďalej. Pretože moju odpoveď si neuznal, takže podrobnejšie vysvetli ten tvoj algoritmus, čo vlastne dokazuje a nevyhýbaj sa relevantnej odpovedi.
"A navyse, akakolvek neschopnost dolozit, ci vysvetlit mechanizmus, samotny mechanizmus nemoze nikdy zdiskreditovat."
Ono je problém, že ani nie je dokázané na úrovni genetiky, že nejaký mechanizmus, ktorý dokazuje makroevolúciu vobec existuje. Je to len zbožné želanie evolucionistov. Veda sa totiž može baviť len o tom, čo sa dá dokázať experimentom alebo pozorovaním, žiadny experiment makroevolúciu nedokázal a ani pozorovanie a ani vedecké výskumy mutácie v 20 a aj v 21. storočí.
Čo sa týka mojej teórie, tak uznávam len to, že veda povod druhov doteraz neobjasnila, ako vznikli neviem, makroevolúcia je vedecky nepotvrdená, takže túto teóriu neuznávam.


michal # RabyFaso02
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-28 12:56:46 b229583e
dam ti priklad zirafy, je to dlhe, je predpoklad, ze to nepochopis, ale skusim


Je dosť kuriózne, že práve genetiku používajú kreacionisti ako argument proti evolúcii, akoby naraz v diele opáta Mendela našli svoje hlavné tromfy. Na tomto mieste spomeniem len jednu zásadnú výhradu kreacionistov proti evolúcii, opierajúcu sa o mechanisticky interpretovanú genetiku. Tvrdia, že ak by sa evolúcia mala dať vysvetliť mutáciami, museli by byť mutácie veľké a museli by postihnúť súčasne viacero miest DNA dobre synchronizovaným postupom. Povedané po slovensky, tvrdia, že evolúcia si vyžaduje mutačné zázraky. Notorickým príkladom, na ktorom tieto svoje tvrdenia ilustrujú, je prípad žirafy, jej krku a mechanizmu, ktorý udržiava konštantný krvný tlak v mozgu, ktorý sa môže s hlavou dvíhať, alebo klesať o pár metrov. Celý tento príklad, aj s bombastickou a ničím nepodloženou argumentáciou, sa opiera o jediné obskúrne dielo (F. Hitching, The Neck of the Giraffe, or Where Darwin Went Wrong, Pan, London 1982). Je to čítankový príklad „dialektického“ prístupu kreacionistov k pravde a logike. Celá argumentácia kreacionistov stojí a padá s ich neschopnosťou predstaviť si, že by sa synchronizované zmeny mohli diať postupne. Len preto tvrdia, že sa zmeny dejú skokmi. Keď sa však skokom predĺži krk žirafy, skokom musí vzrásť aj krvný tlak, aby mohol dopraviť krv do vysoko položeného mozgu a skokom musí vzniknúť v tepennom systéme aj mechanizmus (niektorí hovoria dokonca o akejsi „záklopke“), ktorý bráni poklesu tlaku pri náhlom zdvihnutí hlavy. Na záver kreacionisti triumfálne vyhlásia, že taká dokonalá synchronizácia nemôže vzniknúť naraz. Circulus vitiosus ako z učebnice logiky! Premýšľajúci človek by usúdil, že všetky tieto problémy sú priamym dôsledkom predpokladu o náhlej premene nežirafy na žirafu a mali by kreacionistu viesť k záveru, že predpoklad skokovej koordinovanej simultánnej mutácie je chybný. Kreacionista však pozná „jednoduchšiu“ odpoveď: jemu tento príklad neomylne ukazuje, že žirafu v jej dnešnom tvare musel stvoriť dobrotivý pán boh, nech už je to ktokoľvek.
Nepríjemné na tomto kreacionistickom argumente je aj to, že obsahuje vyslovené výmysly. Skutočnosť je taká, že aj keď má žirafa najvyšší krvný tlak zo všetkých živočíchov (260/160), nemá žiadnu „záklopku“, ale v hlave má sieť kapilár (r
ete mirabile
), ktoré sa pri poklese hlavy naplnia krvou a tak znížia krvný tlak v mozgu. Kreacionisti si tiež nevšimli (zrejme len nedopatrením), že žirafa dvíha a skláňa hlavu veľmi opatrne a pri sklonení hlavy (k zdroju vody) rozťahuje predné nohy, čím sa vertikálna vzdialenosť srdca a hlavy zmenšuje.
Evolucionista sa na fylogenézu žirafy díva oveľa prozaickejšie a konštatuje, že ak by sa krk žirafy predlžoval malými krokmi, tlak krvi by sa tiež mohol meniť pomaly, tomu by sa pomaly prispôsobovali cirkulačné pomery, v priebehu ktorých by sa pomaly rozrastala aj sieť kapilár v hlave a v neurónovej štruktúre mozgu žirafy by sa pomaly vytvorili reflexné spoje, ktoré by viedli k veľmi pomalým pohybom hlavy a rozťahovaniu predných nôh pri extrémnom predklone. Pravdepodobnosť takého pomalého postupu je malá, ale nenulová, takže tento postup je, keď už nič iné, tak aspoň v princípe možný. Alternatíva, ktorú ponúkajú kreacionisti, je bez božieho zásahu v princípenemožná, ako sami priznávajú. Rozdiel medzi malou pravdepodobnosťou a nemožnosťou je však nekonečne veľký: kto netipuje, nevyhrá! Má rozumný človek opustiť možné, aj keby naozaj málo pravdepodobné vysvetlenie a s otvorenou náručou prijímať riešenie nemožné? Má kvôli prijatiu nemožného „riešenia“ uveriť v existenciu boha? Má sa veda použiť na dôkaz tvrdení odporujúcich celej vede? Veď v boha možno uveriť jednoduchšie – stačí si povedať: „verím“. Nič viac. Načo je potom potrebný toľký cirkus so žirafou a jej krkom?
Krk žirafy, bez patetickej dramatizácie tohoto prostého evolučného príkladu, predstavuje však pri evolučnej perspektíve ďalší argument v prospech tvrdenia, že evolučné zmeny musia byť v prípadoch, keď dochádza k synchronizácii zmien, veľmi pomalé. Veľká izolovaná zmena (náhle predĺženie krku bez kardiovaskulárnej kompenzácie) ohrozuje organizmus a nemôže byť teda súčasťou evolučného postupu. A prečo by mali byť náhle veľké zmeny vôbec prospešné? Veď krk žirafy sa nepredlžoval v situácii, kedy náhle zanikli nízke stromy a ich miesto zaujali stromy vysoké. Žirafy sú príbuzné bylinožravcom okapi, majú s nimi spoločného predka a ten sa vyvíjal v prostredí, kde mohli prežiť oba typy jeho potomstva: zrejme medzi stromami s lístím po celej výške stromu. Náhodné predlžovanie krku viedlo k tomu, že proto-žirafy nachádzali dostatok potravy vo vyšších výškach a preto neohrozovali potravu, na ktorú dosiahli proto-okapi. Jednoducho si tieto dva druhy „rozdelili“ zdroje potravy a keďže si nekonkurovali dramaticky, nemal vznik dnešnej žirafy tendenciu spôsobiť vyhynutie dnešného okapi. Niet tu nijakej nutnosti rýchlych zmien, netreba preceňovať ľudskú schopnosť predstaviť si všetky možné okolnosti evolučných udalostí. Veď my sa dnes môžeme iba dohadovať, za akých podmienok k evolúcii dochádzalo. Z toho, že sa nám zdá, že naša predstava o zmene podmienok vylučuje evolúciu, by sme mali predovšetkým usudzovať, že nesprávna je naša predstava.


Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-28 13:00:36 59ad0eb9
A teraz mi napis, je okapi ten isty druh ako zirafa?
Je ratlik ten isty druh ako vlk? Je teda nerealne uvazovat o vzniku novych druhov ,ak nenajdeme fosiliu ratlika?
A s tym algoritmom, to je presne, co som napisal, ak nevies vysvetlit algoritmus, ktory je evidentny, neznamena to, ze tam nie je.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 13:05:11 59ad0eb9
A este si doteraz nevysvetlil, preco osamelo rastuci strom nema tendenciu dorast do takej istej vysky, ako strom v lese...


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 13:06:36 59ad0eb9
A skus pochopit aj toto, aj tu je odpoved na tvoju otazku, ktoru som ti uz viackrat polopatisticky vysvetlil
evolúcia nemá žiaden cieľ, má iba výsledky. V spomínanom príklade žirafy je nesprávne už aj tvrdenie, že žirafa má dlhý krkpreto, aby dočiahla na vysoké konáre. Správne je vyjadrenie: žirafa má dlhý krka preto môže žrať lístie aj z vysoko položených konárov. Analogicky, vtáky nemajú krídla preto, aby mohli lietať, ale lietajú preto, lebo majú krídla. Sú aj také, ktoré krídla nemajú (a teda nelietajú), niektoré preletia len pár metrov (vrabce), iné zotrvávajú vo vzduchu celé hodiny (dravce). V jazyku je to len drobná zmena jediného slova, ale obsah týchto výrazov je diametrálne odlišný: v prvom prípade je existencia krídel následkom (želania teleologicky vysvetliť lietanie), v druhom je príčinou (schopnosti lietať). Vidíte jasne, že v týchto dvoch formuláciách sa mení vzťah príčiny a účinku? My ľudia robíme veľké množstvo vecí preto, aby sme dosiahli ciele a asi preto ťažko odolávame pokušeniu, hľadať všade motív, cieľ, účel a klásť otázku „prečo“, ktorú sme sa naučili ešte v útlom detstve. Keď sa takým predpojatým ľudským pohľadom pozrieme späť na postupnosť, ktorá viedla od plazov k vtákom, môže sa nám zdať, že cieľom tých zmien bol lietajúci plaz – vták. Lenže vták bol ibavýsledkom postupnosti zmien. Žiaden vták nemusel vôbec vzniknúť, a naopak mohli vzniknúť aj druhy pohybujúce sa hoci aj na raketovom princípe. Postupnosť vedúca od plazov k vtákom mohla skončiť hocikde uprostred, tak ako mohla pokračovať ďaleko za dnešné vtáky k „vtákom“, akých si nevieme ani predstaviť. Každý medzistupeň bol dokonalý, mohlo to ním skončiť. Vták nie je ani lepší, ani dokonalejší než plaz. Ak by naozaj bol, nežili by dnes žiadne plazy, iba vtáky. Vývoj plazov mal mnohé etapy. Každú možno považovať za výsledok, ktorý sa dá interpretovať ako cieľ – ak to veľmi chceme. Nie každá interpretácia však zodpovedá skutočnosti a teleologická interpretácia je tá, ktorá je od skutočnosti najviac vzdialená.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 13:10:36 59ad0eb9
a ak ti chybaju dokazy makroevolucie
http://www.talkorigins.org/faqs/comdesc/section2.h
tml

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 13:36:28 59ad0eb9
Rafael,
tak ešte raz :

"A samozrejme si poloz otazku, preco strom osamelo rastuci bez toho, aby mu ziviny neodoberali ine stromy, rastie do takej vysky a strom v lese do vysky vacsej."
odpoveď na túto otázku neznamená, že existuje nejaký mechanizmus pre makroevolúciu.Žiadnu relevantnú odpoveď som od teba nedostal.Čo tvrdia kreacionisti nie je moj problém, čo tvrdia evolucionisti rovnako nie je možné dokázať, pretože vysvetlenie može byť úplne iné, ako si myslia. Je to len ich názor, nič viac.Ten príklad so žirafou nerieši nič, lebo je to len predstava jedného alebo druhého tábora.
Napríklad špičkový vedec Dr. Wolf-Ekkehard Lönnig tvrdí, že mutácie nemožu zmeniť povodné druhy (rastlín alebo zvierat) na niečo úplne nové.Tento záver je výsledkom súhrnu všetkých skúseností výskumu mutácií v 20 a 21 storočí.Tvrdí, že geneticky správne definované druhy majú hranice, ktoré nemožno náhodnými mutáciami zrušiť ani prekročiť.
ˇ
Až niekedy pochopíš, čo tvrdí tento vedec, tak potom prídeš na to, čo tvrdí súčasná veda a tá na úrovni genetiky už teraz dokazuje, že Darwinova makroevolúcia je len rozprávka.To, že ty tvrdíš, alebo to tvrdia iní evolucionisti, že len nájdenie cicavca v prekambriu falzifikuje túto teóriu je už len váš problém.
Každý bunkový organizmus má svoju DNA, ktorá má aj ochranné a kontrolné mechanizmy pre svoju integritu a aj hranice, ktoré jej bránia, aby sa vyvinula na niečo nové, tým sa myslí niečo taxonomicky nad druh a práve toto bráni rozprávke o makroevolúcií.
"Lenže vták bol ibavýsledkom postupnosti zmien."
Zasa len tvrdenie bez vedeckých dokazov.Názor, rozprávka.
Ono tvoje evolučné názory sú fakt len názory. Keby si šiel hlbšie do genetiky, možno by si pochopil, že nič také, čo tvrdí makroevolúcia nie je možné na úrovni vedy dokázať.
A preto neverím na makroevolúciu. Jej mechanizmus nie je dokázaný a až si niekto myslí, že automaticky existuje, lebo máme rozne druhy je len jeho problém, pretože vysvetlenie može byť aj iné, ktoré veda doteraz nemusí poznať.

michal # RabyFaso02
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-28 13:39:40 b229583e
rafael,
čo si postol nie sú dokazy..), ale pozriem si to..

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-28 13:42:08 b229583e
michal existuje 29 dokazov pre makroevoluciu....
Rafael # BakiQuno09<
-
 50% ( 0 people voted )