Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Utečenci v Nemecku vyvolávajú konflikty


Utečenci v Nemecku vyvolávajú konflikty

Utečenci v preplnených ubytovniach často neostávajú chladnými a vyvolávajú medzi sebou rôzne konflikty. Svedčí o tom aj nasledujúci článok, ktorý ponúka niekoľko prípadov, kde sa utečenci bezhlavo pustili do otvorených roztržiek.

Dôvody sporov medzi utečencami v Nemecku sú rôzne. Medzi opakované zdroje konfliktov možno zaradiť odlišný pôvod, náboženstvo či priedbiehanie sa v radoch pri vydávaní potravín. Častokrát však príčiny rozbrojov nie sú známe a polícia má čo robiť, aby rozhorčené davy utečencov upokojila. Niektorí utečenci dokonca podstupujú hladovku, aby si tak rýchlešie vyjednali trvalý pobyt v Nemecku, prípadne registráciu či lekárske vyšetrenie.

08. október, 11:54
Utečenci v Meißen-e ďalej odmietajú potravu

Na protest proti zdĺhavému azylovému konaniu pokračujú utečenci v Meißen v ich hladovke. Aktuálne je však do tejto akcie zapojených ďalších šesť mužov. V pondelok začalo v prijímacom centre v mestskej časti v Cölln hladovku 15 mužov, ktorí podľa údajov Nemeckého Červeného Kríža pochádzali zo Sýrie. Požadovali, aby už ďalej nemuseli čakať na lekárske vyšetrenie, na ich registráciu, pohovor a prevoz.

Za tento stav je zodpovedný Centrálny imigračný úrad, povedal ďalší hovorca Nemeckého Červeného Kríža. Preto na to Nemecký Červený Kríž nemá žiaden vplyv. "Je to zložitá situácia.", povedal. Na otázku, ako sa s týmto vysporiadať, zatiaľ nemá odpoveď. Utečenci, ktorí naďalej odmietajú potravu, táboria aj mimo viacúčelovej haly vysokej odbornej školy, v ktorej sú ubytovaní.

7. október, 22:00
Bitka v prijímacom tábore

V prijímacom tábore pre utečencov došlo opäť k masovej bitke. V Hamburgu sa do seba v utorok večer pustilo asi 60 utečencov. Niekoľkí z nich boli ozbrojení železnými tyčami. Svedkovia vypovedali, že jeden utečenec mal pri sebe aj strelnú zbraň, povedal policajný hovorca.

Celkovo bolo zranených päť osôb. Jeden utečenec bol bodnutý nožom na ruke a musel byť prevezený do nemocnice. Traja ľudia boli podľa polície dočasne zadržaní. Do prijímacieho centra sa večer opäť vrátil pokoj.

7. október, 01:08
300 utečencov sa do seba pustilo pred prijímacím centrom

Pred krajinským prijímacím úradom pre utečencov v Dolnom Sasku v Braunschweigu došlo k sporu medzi 300 až 400 utečencami dvoch národností. Ako informovala polícia, v utorok večer vypukol medzi Alžírčanmi a Sýrčanmi spor kvôli ukradnutým predmetom. Nikto nebol zranený. Polícii sa podarilo s cca 60 úradníkmi po hodine a pol situáciu upokojiť. Jeden muž bol zatknutý, ten bude v stredu predvedený pred vyšetrovacieho sudcu.

3. október 20:07
Žiadatelia o azyl sedia v núdzovom ubytovaní po bitke vo väzbe

Dvaja žiadatelia o azyl sedia po bitke v lipskom núdzovom ubytovaní pre utečencov vo vyšetrovacej väzbe. Sudca okresného súdu vydal zatykače kvôli ťažkému ublíženiu na zdraví. 22 a 25 ročný Iránčania mali podľa slov polície v utorok pri hádke zraniť hliníkovými tyčami dvoch Sýrčanov v Ernst-Grube hale, kde je zriadené ubytovanie pre utečencov. Obeť prišla do nemocnice s ťažkými poraneniami hlavy. Druhý útočník bol ľahko zranený. Okolnosti sporu musia byť podľa polície ešte vyšetrené. V núdzovom ubytovaní prerobenom z nefunkčnej telocvične lipskej univerzity je umiestnených viac ako 400 žiadateľov o azyl.

2. október, 22:22
16-ročný mladík bol v utečeneckej ubytovni v spánku napadnutý a do tváre postriekaný paprikovým sprejom

V utečeneckom tábore v Hamburgu v mestskej časti Hammerbrook bol pri hádke dvoch obyvateľov ľahko zranený 16-ročný mladík. Mladíkovi najskôr v spánku nastriekali do tváre paprikový sprej. Keď potom zavolal bezpečnostnú službu, 15-ročný podozrivý z činu prišiel do izby a schmatol ho za golier. 16-ročný bol pri tom ľahko zranený na krku. O niečo neskôr odovzdali bezpečnostné sily páchateľa do rúk polície. Dvaja ďalší obyvatelia domu boli kvôli mareniu policajného zásahu vzatý do väzby. Od začiatku roka žijú v priestoroch bývalej hamburgskej mestskej čistiarne maloletí utečenci s poruchami správania, ktorí prišli do Nemecka bez sprievodu rodičov.

28. september 2015

Konflikt pri vydávaní potravín v utečeneckom tábore v Kasseli vyústil do masovej bitky medzi desiatkami obyvateľov stanového mestečka. Spor medzi mládežou a 80-ročným utečencom vyvolalo predbiehanie sa pri výdajni potravín v nedeľu popoludní. Vo večerných hodinách došlo k fyzickej konfrontácii medzi skupinou asi 300 utečencov proti skupinke asi 70 utečencov.

27. September
Friedrich žiada oddelené ubytovanie pre utečencov podľa krajiny pôvodu

Stále dochádza k napätiu v preplnených ubytovniach pre utečencov medzi ich obyvateľmi. Vzhľadom na to sa bývalý minister vnútra Hans-Peter Friedrich (CSU) vyslovil za oddelené ubytovanie: Je to "smutné, že očividne je nutné, aby umiestnenie utečencov bolo oddelené podľa krajiny pôvodu", povedal pre denník "Welt am Sonntag".

Simon Jacob, člen predstavenstva ústrednej rady orientálnych kresťanov v Nemecku sa prihováral v denníku "Welt am Sonntag" o to, aby boli utečenci najbližšie ubytovaní oddelene podľa náboženstva. "Poznám veľmi veľa prípadov od utečencov kresťanského vierovyznania, ktorí boli vystavení útokom. Ale to je iba špička ľadovca", povedal a poukázal na vysoký počet štatisticky nezistených údajov. Avšak dlhodobo by oddelené ubytovanie nemalo byť riešením.

25. September 13:19

Už niekoľko týždňov protestujúci utečenci v centre mesta Nürnberg ukončili v piatok svoju hladovku. Aj opäť pijú, oznámil hovorca bavorskej rady pre utečencov. Reagovali tým aj na rozhovor vedený so zástupcami Spolkového úradu pre utečencov (BAMF). Tým úrad splnil ich požiadavku a ešte raz prešetril, resp. sa zaoberal ich prípadmi, povedal hovorca rady pre utečencov.
V Griebo pri Wittenbergu v spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko vstúpili utečenci do hladovky, svoju nespokojnosť demonštrujú zotrvaním v sede. Od štvrtka požadujú ubytovanie v apartmánoch. Až do 20 štrajkujúcich žiadateľov o azyl je podľa krajskej správy ubytovaných vo viacúčelovej obecnej hale, ktorá je obsadená asi 110 osobami.

25. September 11:56

V spore medzi viacerými žiadateľmi o azyl v Chemnitz boli ťažko zranení dvaja muži. Obaja 23 a 24 roční Tunisania boli pravdepodobne poranení nožom a prevezení do nemocnice. Podobne boli zranení aj dvaja Albánci vo veku 23 a 25 rokov. Polícia zatkla 18-ročného muža, ktorý je ešte stále vo väzbe. Vo štvrtok v neskorých nočných hodinách sa v utečeneckom útulku do seba pustili dve skupiny, celkovo okolo 20 osôb. Hneď po tom strážna služba upovedomila políciu.

25. September 11:55
Nové informácie o bitke v núdzovom ubytovaní pre utečencov v Lipsku

Na hádke vo výstavnej hale 4 bolo zúčastnených asi 100 až 200 Sýrčanov a Afgáncov, povedala policajná hovorkyňa. Polícia dostala situáciu pod kontrolu veľkým nasadením. Celkovo viac ako 1 800 ľudí bolo umiestených vo výstavnej hale prijímacom stredisku.

25. September 11:22

Po tom, čo sa našlo v utečeneckom tábore v Baden- Württemberg niekoľko útočných zbraní prerobených z hliníkových tyčí a latiek, sú aj naďalej okolnosti prípadu nejasné. Nemožno vylúčiť, že prípad zo štvrtka má spojitosť s plánovaným preložením niekoľkých utečencov, povedal policajný hovorca v piatok.

V utorok sa v ubytovni zhromaždilo okolo 400 ľudí, aby nahlas oznámili svoj hnev proti plánom predsedníctva vlády vo Freiburgu. Podľa policajných údajov by malo byť premiestnených 250 už zaregistrovaných utečencov. Úradníci opäť upokojovali nahnevaný dav ľudí.

25. September 8:36

V ubytovni žiadateľov o azyl v priestoroch lipského veľtržného areálu došlo včera večer k bitke medzi utečencami. Podľa informácií polície bolo pri tom zranených viacero utečencov. Úradníkom sa podarilo upokojiť situáciu neskoro večer. Bližšie informácie o počte zranených a príčinách hádky zatiaľ nie sú.

24. September 17:48

Pri spore v prijímacom centre pre utečencov v meste Gießen boli podľa prvých zistení zranení štyria obyvatelia. Podľa policajnej správy bolo k ubytovni utečencov privolaných vo štvrtok večer viacero policajných vozidiel. Jeden zranený bol prevezený do nemocnice. Polícia pri zásahu od seba odlúčila dve skupiny, ktoré sa do seba pustili. Dôvod hádky zatiaľ nie je jasný.

24. September 15:24

S cieľom zlepšiť chaotickú situáciu pred berlínskym krajinským úradom pre zdravotníctvo a sociálne veci (LaGeSo) a aby sa zabránilo obnoveniu násilia zo strany utečencov, sa strojnásobí ostraha. Okrem toho by mala byť stále prítomná polícia. Takto rozhodol koordinačný štáb senátu pre utečencov, ako to bolo vo štvrtok oznámené. 76 namiesto doteraz 24 strážnikov z bezpečnostných firiem bude pomáhať pri koordinácii a sprevádzaní utečencov pred krajinským úradom pre zdravotníctvo a sociálne veci v Berlíne štvrť Moabit, centrálny prístupový bod pre utečencov.

23. September 18:13

Po dvojtýždňovej hladovke v protestnom tábore v Nürnbergu sa naďalej zhoršuje zdravotný stav skupiny utečencov. V stredu ráno jeden z utečencov skolaboval a bol prevezený na kliniku. Popoludní boli ďalší traja členovia skupiny z Etiópie, Afganistanu a Iránu ošetrení zdravotníkmi a následne prevezení do nemocnice. Skupinka protestujúcich odmieta od pondelka večere a nápoje.

Účastníci protestu chceli štrajkom, ktorým odmietali tekutiny, dosiahnuť, aby mohli trvalo zostať v Nemecku. Za týmto účelom žiadali o rozhovor so zástupcom spolkového úradu pre migráciu a utečencov.

22. September 18:14

Vo štvrtok sa kvôli tlačeniu utečencov vyhrotila napätá situácia na berlínskom krajinskom úrade pre zdravotníctvo a sociálne veci a dočasne sa dostala mimo kontrolu. Podľa svedkov utečenci hádzali kamene na strážnikov, ktorých nasadili bezpečnostné firmy. Zamestnanci úradu sa stiahli späť do budovy. Približne 12 policajných vozidiel zasahovalo popoludní v teréne. Situácia sa následne opäť upokojila, povedal policajný hovorca.Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2015-10-142
-
 50%  ( 0 people voted )
+
Petr Chobot o islamizácii EurópyPERFEKTNÉ VIDEO O ISLAMIZÁCII EURÓPY
VEĽMI ODPORÚČAM POZRIEŤ
matej # HogeRaju64
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-14 22:02:27 5057d10a
nerozumím proč nepíší, zda útočili doktoři nebo inženýři či učitelé anebo programátoři, abychom věděli, která profese je tak radikální

Libri # RikiCufi83
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2015-10-15 07:48:29 4f8df4f3

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0277 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne