Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ústava nemôže byť protiústavná


Ústava nemôže byť protiústavná

Našim základným zákonom, takpovediac fundamentom pre všetky ďalšie zákony je Ústava SR. Všetky ďalšie zákony teda musia vychádzať z ústavy alebo musia byť v súlade s ňou, a najmä nesmú byť v rozpore s ňou. Tu vzniká prvá otázka kto posúdi, či ľubovoľný zákon je alebo nie je v súlade s ústavou? No predsa Ústavný súd SR.

Takže ústavný súd posudzuje zhodu zákonov s ústavou, ale nikdy a nijak neposudzuje ústavné zákony a ústavu samotnú, lebo by ju nebolo možné nikdy zmeniť. Napríklad predčasné voľby, ktoré boli naposledy v marci 2012. V ústave máme predsa napísané, že volebné obdobie je štvorročné. Volebné obdobie, ktoré začalo v júni 2010 malo teda trvať do júna 2014, no netrvalo, lebo poslanci ho skrátili na menej ako dva roky.

Ak by mal ústavný súd posúdiť, či menej ako dvojročné volebné obdobie je v súlade s ústavou, ktorá hovorí len o štvorročnom volebnom období, musel by prísť k záveru, že to je v rozpore s ústavou. Práve preto nebolo volebné obdobie skrátené jednoduchým zákonom (lebo taký by bol v rozpore s ústavou), ale ústavným zákonom, ktorý z podstaty veci nie je nikdy v rozpore s ústavou.

Ak teda poslanci "dopíšu" do ústavy (čiže najmenej 90-imi hlasmi), že Mečiarove amnestie neplatia, tak neplatia a vec je vybavená. Ak poslanci dopíšu do ústavy (opäť najmenej 90-imi hlasmi), že volebné obdobie poslanca sa predlžuje zo 4 na 20 rokov, tak to platí tiež. Teda platilo by to asi tri dni, kým by občania zmietli parlament z povrchu zemského.

Ústavný súd, bez ohľadu na to, aké je jeho zloženie, nemá čo rozhodovať o ústave samotnej, o tom či je dobrá alebo zlá. Ústavný súd nemá ani čo rozhodovať o tom, či jednoduché zákony sú dobré alebo zlé, ale len o tom, či akékoľvek ústave podriadené zákony sú v súlade s ústavou.

Druhý moment je retroaktivita. Čokoľvek, čo teraz koalícia navrhne a čokoľvek, čo sa teraz napíše do ústavy, bude platiť od dnes. Pokojne teda napíšme do ústavy, že amnestie udelené v rozpore s Medzinárodným dohovorom o ochrane všetkých osôb pred nedobrovoľným zmiznutím (áno, aj taký existuje) neplatia, ale to spätne samozrejme platiť nebude. Inými slovami, retroaktivite sa v tomto prípade tak či tak nevyhneme.

A preto je dobré to celé príliš nekomplikovať. Určite by sme nemali kvôli jednému prípadu za 27 rokov rozširovať kompetencie ústavného súdu a narúšať celkom funkčné rozdelenie moci.

Tiež by som nepodceňoval fakt, že 26 ústavných právnikov sa zhodlo, že amnestie je možné a bolo by správne zrušiť spôsobom, aký navrhol poslanec Budaj. Preto by bolo najjednoduchšie a zaručene s najmenším rizikom teraz schváliť ústavný zákon, ktorý zruší amnestie a milosti udelené v súvislosti so zavlečením Michala Kováča ml. do cudziny a hotovo. Budeme sa môcť venovať aktuálnejším veciam.

Čo presne spraví SaS, v tomto momente neviem. Viem, že budeme postupovať spoločne s OĽaNO a osobitne s poslancom Budajom a so SME rodina a tiež viem, že budeme hľadať najvýhodnejšiu cestu, ako amnestie zrušiť. Určite sme a budeme proti skrátenému legislatívnemu konaniu. V pondelok je poslanecké grémium, na ktoré sú pozvaní aj predsedovia politických strán a tam navrhnem odsunúť obidva návrhy (poslanca Budaja a vládny návrh) na aprílovú schôdzu, aby sme v kľude mohli nájsť solídne riešenie a napríklad si vypočuť názor spomínaných 26 ústavných právnikov. Amnestie sa rušia pomaly 20 rokov, tak jeden mesiac hore dole to nespasí.Author: sulik # BopyTiqa43
Slovensko2017-03-2012
-
 63% ( 6 people voted )
+
Tak neviete, čo presne spraví strana drog a dúhy? Riško, keď už usilujete dostať Slovensko do právneho suterénu, nezostane vám nič iné, ako vykopať z hrobu za svedka aj starého Muyža a špeciálom dovliecť pod eskortou odkiaľsi z Tramtárie aj jeho pokrvného podvodníka, kam ho zašili pod diplomatickú imunitu. Mali by ste si to dvakrát rozmyslieť, kým vhodíte do hry svoje podarené mučenícke esá, lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-03-20 15:41:12 d405c1fd
Riško...ak zabezpečíte čisté nebo bez chemtrailov, zdravú stravu bez škodlivých éčok v obchodoch a nakoniec výstup z EU....tak vás budem voliť. Podľa môjho hodnotového rebríčka je toto prvoradé.
Realista # FyniCuto76
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-03-20 16:29:45 3ec5da0d
Vážený autor, mať tak vaše problémy... A len tak na okraj, takže ak sa nájde zopár právnikov a 90 poslancov stačí to, aby sme zrušili Benešove dekréty?
Regency # KyjiHibo22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-20 16:55:53 54f57962
Ďalšia otázka: Kto posúdi, či ľubovoľný ÚSTAVNÝ zákon je alebo nie je v súlade s ústavou ... ????

Will # BajuQoti57
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-20 23:46:32 bca7fbd4
Risulo, chces sa zaoberat ustavou, tak si ju konecne precitaj, aby si vedel, kolko clankov ustavy denne vsetci porusujete...? Vsetci do jedneho denne porusujete mnozstvo clankov ustavy Risulo, ustavy, ktoru ste si sami chuji napisali a sami si ju aj menite podla pocasia...

Co napriklad hovori clanok 39 nasej ustavy...?

"Občania majú právo na primerané hmotné zabezpečenie v starobe a pri nespôsobilosti na prácu, ako aj pri strate živiteľa."

A o co sa ty fas plesaty snazis...? Aby ludia dochodky uz nedostavali, ved teba hajzel jeden by na zaklade ustavy mali obesit za vlastizradu...

Poslanci (Cl. 75), aj clenovia vlady (Cl. 112), skladaju podla ustavy tento slub:

"Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života."

Pri odmientnuti zlozenia tohto slubu, poslanci stracaju mandat a clenovia vlady nemozu zastavat svoje funkcie... Kolko z vas hajzlov plni svoje povinnosti v zaujme obcanov...? Nie niekolkych obcanov, ako Siroky, Hascak, Tkac, Jakabovic, svagrina, sused z valalu, Ciganikova atd., ale vsetkych obcanov Slovenska...? Ani jeden z vas, hajzli jedni prasivi, ani jeden zo 150-tich hajzlov, co tam sedite...

A ty fas jeden plesaty este mas tu drzost ludom hovorit, ze ak si poslanci, teda vy hajzli, dopisu do ustavy co len chcu, tak to tak aj bude... Ak by ustavu pisal normalny clovek a nie kanalie ako vy, tak by vsetci poslanci dostavali minimalnu mzdu a clenovia vlady priemernu mzdu... To by bola pre vas hajzlov motivacia nieco pre ludi aj urobit, co...? Prve clanky ustavy by hovorili o tom, ze jediny Slovak nesmie nikdy chodit hladny, nemat si co obliect, nemat svoj pristresok, nemat na zdravotnicku opateru v plnom potrebnom rozsahu atd...

A ak by sa vdaka vasej nezodpovednosti na Slovensku nasiel co i len jediny taky, ktory by cokolvek z toho nemal, tak by ste mali za to okamzite odvisnut, toto by malo byt v ustave... Hned by sa pre vas vsetkych stala politika vysoko nezaujimavou, co...? A za korupciu, by vas cakalo verejne lyncovanie, toto by tiez malo byt v ustave... Ale ustavu si pisete vy hajzli sami a sami si to tam nikdy nedate... Vy ani to, co ste si tam sami dali nedodrzujete, takymi ste bezcharakternymi hajzlami... Vy chcete len pravomoci ako monarchovia a zodpovednost za osud naroda nulovu a ak by vam kedykolvek niekto mat tu drzost nieco vytykat, tak mate vsetci pripravenu standardnu odpoved, to nie my, to nasa opozicia... Ty ides teraz rusit amnestie... Kde v riti ste vyhrabali tych 26 profesionalne impotentnych pravnikov...? A preco ste toho zdradcu, hlavneho organizatora novembroveho prevratu, Budaja, este neobesili za zradu Slovesnkeho naroda...? Lebo vsetci do jedneho ste rovnaki a ak by ste obesili jeho, museli by ste obesit aj seba...


ustavny sudca # VaxeBoma23
-
 57% ( 4 people voted )
+
2017-03-21 00:22:35 dabff733


v
Našim základným zákonom, takpovediac fundamentom pre všetky ďalšie zákony je Ústava SR. Všetky ďalšie zákony teda musia vychádzať z ústavy alebo musia byť v súlade s ňou, a najmä nesmú byť v rozpore s ňou. Tu vzniká prvá otázka kto posúdi, či ľubovoľný zákon je alebo nie je v súlade s ústavou? No predsa Ústavný súd SR.

Ak by to tak bolo, nikdy by si nestal poslancom Geskoslovenskej republiky, nikdy by nevznikla SR, nikdy by sa nemohol vypustit clanok o veducej ulohe KSC.
Treba si priznat, ze akykolvek zakon, akakolvek ustava je len zdrap papiera, ktorou sa mocni ohanaju a meni, ked im to vyhovuje.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-21 09:26:05 55d89f5b
loading...
Čudujem sa, že pán Lexa doteraz nezažaloval kováčovic famíliu za politickú štvanicu, ktorú na neho svojho času so svojimi pochopmi rozohrali a žiadny súd si doposiaľ nedovolil spochybniť jeho nevinu. Pravda, tlstá hlava už zo záhrobia cálovať nemôže, ale zato bývalá súdružka a dnes pobožná vdova je v balíku a synáčik sa nabalil tiež na svojej kauze.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-21 14:50:44 d405c1fd
Dakujeme, čuráku že si nám konečne predviedol svoju predstavu slobody a demokracie.
Ozaj mačky sa u vas ešte nejedia?

:-) DDD

Muinomednap # WitiKeta12
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-21 15:34:01 52d131c8
Maciak Paki, ty ked vdaka svojej debilite nieco zapotis, tak to uz fakt stoji za to... Cudujes sa, ze chuj Lexa doteraz nikoho nezazaloval...? Chuj Lexa serie do gati a dobre vie preco, on najlepsie vie, co vsetko ma na rovasi...?

Nesledoval si vystupenie tvojho guruho, Volodu Meciara, na TA3...? Urcite sledoval a so zatajenym dychom... Tam to Voloda povedal jasne, amnestie udelil, aby sa vysetrovanim a odhalenim vinnikov neohrozila stabilita vlady, ze do celej veci bolo zamiesanych prilis vela politikov a ludi biznisu a to chuj z nejakeho dovodu zabudol spomenut, dnes uz pre teba samozrejme bolsevicku tajnu sluzbu, ale pre sudruha Meciara vtedy bratsku KGB (vtedy uz FSB), s ktorou vtedy nasa SIS-ka velmi uzko spolupracovala, presne tak, ako za starych cias, za Bilaka...

Z akeho asi dovodu urobil Meciar zo syna komunistickeho pohlavara, 30-rocneho sopliaka, nemajuceho najmensie ponatie o problematike, sefa Uradu vlady SR...? Preco asi si vybral prave jeho...? Preco prave z neho, z nekvalifikovaneho a neskuseneho sopliaka, s vtedy najhorsim moznym kadrovym posudkom, chcel vzapati urobit ministra privatizacie, co napokon, menovanim ho za statneho tajomnika ministerstva privatizacie aj dosiahol...? Preco niekomu tak velmi zalezalo, aby tam bol prave on, taky curacik...? A kto to asi mohol byt...? Buduca Meciarom vytvorena elita, ti schopni tvorcovia hodnot, ktori sa vdaka nemu stali cez noc milionarmi a jeden radovy StB-ak aj miliardar... Aj dnes ich mozes vsade vidiet sa ludom vyskierat... Dcera jedneho dnes sice sedi v base, ale nie za rozkradanie narodneho hospodarstva, na tom sa s Meciarom aktivne podielal dnes uz jej nebohy otec, ona je len obetou vlastnej tuposti a alkoholu...

Preco Meciar potom Lexu cielavedome, presadenim zmeny zakona v parlamente, napchal za sefa SIS-ky...? Lebo v sopliakovi odhalil skryty talent, na zaklade jeho ideologickej cistoty...? Preco mu asi zalezalo, aby nasej informacnej sluzbe sefoval pre vykon tej funkcie nekvalifikovany sopliak, ktory nemal ani najmesiu predstavu nielen o poslani takej sluzby, ale ani o jej dennom fungovani...? Konkretne dovody na to existovali a s neporusovanim zakonov nemali nic spolocne...

Ak by sa jednalo o dosiahnutie spravodlivosti, tak Meciar aj s Lexom mali uz davno vyfasovat dozivotie, nie za nejakych zlodejov Kovacovcov, ale za ich daleko zavaznejsie zlociny, ale nielen oni, vsetci clenovia vsetkych vlad, ktore Slovnsko kedy od roku 1989 malo, by dnes mali sediet v base a samozrejme aj obaja Kovacovci... Ked pisem o debilite tych, co sa neustale usiluju rusit amnestie, nerobim to preto, ze Meciar s Lexom su nevinni, ale preto, lebo rusenie amnestii je nezmyslom, nech uz by ich bol udelil aj ten navacsi grazel inym velkym grazlom, toto bolo treba riesit vtedy, aby grazli nemali pravomoci udelovat amnestie samym sebe a svojim pribuznym a spolupachatelom a nie teraz hladat nejaku selektivnu spravodlivost, kedy si jedni zlodeji budu vyberat, ktorych inych zlodejov budu trestat a robit si pritom prdel z celeho pravneho systemu... Alebo chceme plosnu spravodlivost a do basy pojde kazdy zlodej a vrah, alebo ziadnu... Nie selektivnu, ze nejaky fas Budaj nahle pociti tuzbu sa realizovat, tak hura za selektivnu spravodlivost...

Neboj sa, sudruh Lexa mladsi vie velmi dobre, preco sa od prokuratur a sudov drzi zdaleka...


ustavny sudca # VaxeBoma23
-
 54% ( 3 people voted )
+
2017-03-21 16:30:29 dabff733
,,Pande36.. To snáď nie "ONI " si tu vyššie robia z Vás srandu. . To už aj keď schudol ..Lexa --ale čosi si pamätá aj z čias POTENTNÝCH či to otecka, či vlastných.Darmo v tej Afrike -- A Vladimír on ešte stále vie aj bez papiera.../ono aj Castro....vedel aj celé hodiny---/ Kde a v čom mám Vám pomôcť predsa len amnestie sú amnestie...nie sranda...Ešte aj BMG ..zoznamy prídu na pretras / ale o mačiatka sa báť nemusíte --tri beriem.../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-21 18:49:38 58d4289b
Nepokradneš. Jednoduchý zákon a predsa ho ľudia ohýbajú, ako sa im zachce. Je to naozaj jednoduché. Ak si privlastníš niečo, čo ti nepatrí, si zlodej. Privatizér? Nie , zlodej. Úplatok? Zlodej. Člen dozornej rady? Zlodej. Zoberieš úrok? Zlodej. Ľudia sú v tomto smere nekonečne vynaliezaví. Hovoria tomu zákony. Kapitalisti si privlastnia pôdu, prírodné zdroje, energie, dokonca človeka. Komunisti si privlastnia všetko, čo si privlastnil kapitalista.Fašista si okrem všetkého, privlastní ešte aj ľudské životy...... Všetko podľa zákona. Inak to už asi nebude. História je len o tom.
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-21 19:18:07 57f4fe2d
" Michal, je v Tchaj-pej na Taiwane ako vedúci Slovenského ekonomického a kultúrneho úradu. Nedávno sa v súvislosti s jeho pôsobením v cudzine vynorili nepríjemné informácie. Podľa informácií z denníka Hospodárske noviny mal byť nepriamo zapojený v podvode za 32 mil. € na taiwanskej burze. Megapodvod sa vyšetruje."
neviem ako ficko uznáva čínu,keď taiwan nie je ani v osn a miško tam má "úrad".

ttt # QopeDoro40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-21 20:41:54 b2292047

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
še   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bratři Mašínové jsou hrdinové. Víc takových!


Bratři Mašínové jsou hrdinové. Víc takových!
Bratři Mašínové byli hrdinové, kteří se dokázali vzepřít zločinnému komunistickému režimu a probojovat se do demokratické země. Kdo z vás by to dokázal...
DANĚ A RÁJE
Náboženstvo otrokárov: Čo káže Pán?
Rusko s plynovodem v očích odpouští Severní Koreji dluh

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0326 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles