Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Účtenková loterie nefunguje


Účtenková loterie nefunguje

Jednobarevná vláda socialistů na Slovensku s velkou pompou zavedla slosovatelné daňové doklady. Slibovali si zlepšení daňové kontroly a vyšší výběr DPH v řádu stamilionů. Výsledky jsou tristní.

Krátce po svém zavedení vzbudila účtenková loterie na Slovensku velký ohlas. Úvodní opojení však rychle opadlo. Pokles zájmu se po pár měsících zpomalil, loterie je nadále celkem populární, nicméně zájem stále mírně klesá, a to i přes snahu loterii ještě více zatraktivnit. Politici se však stále utěšovali tím, že loterie má smysl, neboť se díky ní vybere více na daních. Uplynulo nějakých devět měsíců a k dispozici jsou první výsledky. Podle odhadu slovenského Ministerstva financí přinese účtenková loterie ročně do rozpočtu zhruba 7 až 8 milionů eur, což jsou zhruba 0,2% z celkové vybrané částky na DPH.

Srovnáme-li tyto výsledky s očekáváními, je jasné, že účtenková loterie naprosto selhala. Krom mizivého vlivu na výši výběru DPH nevedla ani k žádnému zásadnímu odhalení daňových podvodů. Pokud tedy nepovažujete za zásadní jednu nelegální pokladnu v Kiku a pár vykuků, co falšovali účtenky a prodávali je. Jediným hmatatelným důsledkem se tak v podstatě stalo sbírání účtenek v obchodních řetězcích a dělení nákupů, aby účtenek bylo co nejvíc.

Podle mého soudu to ani nemohlo dopadnout jinak. Největší úniky DPH se nedějí na pokladnách supermarketů, odkud drtivá většina účtenek bude pocházet. Samotná idea účtenkové loterie mi přijde podivná. Spoléhá na naivitu lidí, kteří si neuvědomují, že peníze, které stát rozdává, nespadly z nebe, ale zaplatili je na daních. Dává to asi stejný smysl, jako by zbojník, který okrádá pocestné, začal okradeným rozdávat očíslované kuponya jednou za čas by vylosoval šťastného okradeného, kterému dá pár zlaťáčků ze své bohaté kořisti.

Současný český premiér Bohuslav Sobotka už několikrát zmínil, že se chce svými slovenskými soudruhy inspirovat. Od roku 2016 plánuje zavést elektronickou registraci tržeb (tzv. registrační pokladny) a s tím spojenou účtenkovou loterii. Tomu prvnímu se nejspíš zabránit nepodaří. ČSSD o registračních pokladnách hovoří už dlouho a na drobných podnikatelích, na které toto opatření dopadne nejtvrději, jim nikdy moc nezáleželo (jsou to přece paraziti). Doufejme, že díky slovenské zkušenosti se nám aspoň vyhne účtenková loterie.
Author: Pavel Stary # KihoSoba94
Slovensko2014-05-1119
-
 53% ( 7 people voted )
+
Nezúčastňujem sa nikdy zo zásady žiadnych lotérií, hier, audiotextových podvodov, tombol či vtieravých marketingov niečoho akože zadarmo. Preto neviem, prečo by som sa mal zúčastňovať celonárodnej ovčej akcie organizovanej boľševikom a zbierať ako magor lístočky pri pokladniciach? Zavedenie registračných pokladníc schvaľujem, ale prečo zavádzať navyše nepriame udavačstvo ako celonárodnú hru s odmenou? Na kontrolnú činnosť obchodníkov máme predsa určené príslušné kontrolné orgány!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 65% ( 30 people voted )
+
2014-05-11 11:17:49 bc7b649f
Pozrite sa no Nowego Targu v Poľsku, ako funguje sloboda občanov a slobodný trh bez pokladníc. Poľská vláda dala slobodu obchodníkom, aby si v drobnom podnikaní vylepšili domácí rozpočet. Toto drobné podnikanie celkovým obratom dokáže konkurovať supermarketu. Dôležité je, že občania sú spokojní a v konkurencii súkromných korporácií dokážu vytvoriť životaschopnú konkurenciu.

U nás vládne korporátny fašizmus, ktorý vždy a za každú cenu likviduje všetko iné podnikanie. U nás štát nemá záujem pomáhať zlepšovať život občanov, u nás má štát záujem na likvidovaní osobných slobôd a vyrúbení vždy nových priamych a nepriamych daní, čím sa každoročne zvyšujú výdaje občana na život. Je nám upierané právo na život! U nás štát podporuje súkromné korporácie obrovskými, miliardovými daňovými úľavami a dotáciami- U nás je trh regulovaný a zámerne deformovaný len pre získanie výhody pre určitú skupinu ľudí. Minimálna mzda v Nemecku a Francúzsku je vyššia ako mzda človeka v riadiacej funkcii pred odchodom na dôchodok. Volá sa to sociálna politika. Politika pre fašistov a proti ľuďom.

Ďakujem poľskej vláde, že pomáha zlepšovať životné podmienky Slovákov na Slovensku.

Príklad. Doveziete si z Nemecka osobné vozidlo s veľkým kufrom, má tri roky, cenu 4,5 x nižšiu ako nové auto, spĺňa Euro 4, má spotrebu 5 l/100km, nepoužívate ho na podnikanie, žijete v dome, máte na výber, alebo prívesný vozík, alebo auto s veľkým kufrom. Chcete len rozumne fungovať v rámci rodiny, chcete šetriť rodinný rozpočet, chcete slušne žiť, nechcete bojovať s monopolmi. Postoj fašistického štátu je taký, že dovoz a prihlásenie auta na SK vám zvýši cenu vozidla o 15 % včítane tzv. "luxusnej" dane. Slušne žiť je podľa fašistov na Slovensku luxus. Ako sa nazýva život milionárov a miliardárov na Slovensku ak to nie je luxus a neplatia daň z luxusu? Mám v slovenčine medzery.


Definitiva # MunoLyhi27
-
 70% ( 33 people voted )
+
2014-05-11 12:40:26 5faaebfb
Pozri sa na poľské trhy, trebárs aj na ten tebou menovaný kam sa chodíš s obľubou handrkovať o šmejdy, ako prekvitá zhnitá šmelinárčina minulosti pod štátnou kuratelou. Pritom ak súhlasíme s trhmi, tak by malo ísť len o podchytenú doplnkovú činnosť a nie o všeľudovú masovú a nekontrolovateľnú celoplošnú aktivitu. Ono vôbec celý ten ***abojný štát s maskotom obludy z Čenstochovej je vo svete nechvaľne známy ako národ šmelinárov. To im ide perfektne, rovnako ako ďalšia obľúbená celonárodná aktivita každú nedeľu v kostolných búdach. Ale v rámci objektivity - aby som ich len nehanil – majú skvelú kultúru, ako Vader, Behemoth, Hate...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 53% ( 9 people voted )
+
2014-05-11 15:01:36 bc7b649f
Na Slovensku ,treba v prvom rade, pozriet na spinu ,na rukach nenazranych politikov. Ludi len v jednom kuse klamu. Kontrolne organy ,su dirigovane bandou menom SMER.. Na Slovensko sa dovázaju same smejdy tiez pod dohladom smeru. Tolko vagabundov v parlamente este nebolo,.tvária sa aky su demokrati,ale to nikdy pravda nebola ani nebude. Stačí sa pozrieť na ich arogantné smeracke ksichty na cele s RF.

Robo Ficiak # KawaQeja54
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-05-11 17:07:14 b2292556
Definitiva, doklady na thoch, ci jarmokoch nemusis davat skoro v celej europe. to len my sme popredu

Fero # LifuRoru61
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-05-11 17:31:19 5ab6fb7f
u nás v dedinskom konzume prestal predavač okrádať zákazníkov, takže pomohlo.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-05-11 17:37:32 5b7f429d
loading...
Hujer, ako ťa okradol ten predavač? čo ste s ním spravili?A čo s tým má spoločné bločková lotéria? Naposledy čo viem, tak dedinských predavačov a krčmárov čo okrádali zákazníkov vyviezli do aušwitzu. (tam mohli organizovať tie poľské trhya u nás odvtedy krčma nie je.) žeby sa niektorí vrátili a znova namnožili?
aaa # RuxaQija4
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-05-11 21:28:46 b22908b7
zaúčtované dph, ktoré ako zákazník posielam na fungovanie štátu, neodovzdal štátu a nechal si.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-11 21:39:39 5b7f429d
Hujer, podľa toho čo tvrdíš neokradol teba, ale štát. a veď štát aj tak funguje! máme špičkové zákony, špičkovú políciu, dobre zabezpečené úrady..... kde je chyba? prečo sa snažíš silou mocou vyvolať konflikt?
aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-11 21:46:14 b22908b7
Hujer-je mozne,ze zachvilu nebudete mat v dedine konzum a budete musiet jazdit za nakupmi,co ich logicky predrazi.
Ak by sme sa na problem pozreli trosku sirsie(len trosku,aby to nebolo pridlhe a prilis narocne),netrapia ta odpustene dane velkym podnikom?A este im vraj platia za to,ze nas zamestnavaju(rozumej-zotrocuju).
Takisto by si sa mohol pozriet,kolko z vyzbieranych dani konci za hranicami a vo vreckach "zodpovednych" osob.Podla tvojho prejavu si svedomity,ba az pedantny,tak sa mozno dopatras presnych cisel.Mna az tak velmi nezaujimaju,pretoze tu ide o schemu,system..a ten je cisto fasisticky/otrokarsky/oligarchicky.
Kapitalizmus ako ekonomicky system sa umelo udrziava pri zivote uz zhruba storocie,zdochyna a kope,ako sme svedkami na Ukrajine.Par jevro,ktore vyzmyka z vasho konzumu ho nespasi a ked nedokazes otvorit konecne oci,bude Ukrajina aj tu.
Boli sme hrdy narod,desiatok cirkvi a feudalom zapricinil mnohe povstania a "obciansku neposlusnost"(adekvatnu dobe).Dufam,ze sme sa nestali narodom hujerov,co su schopni ospravedlnovat okradanie naroda(inak sa sucasne danove zatazenie nazvat neda).
A nie som ako ti anarchisti z menejstatu,ktori by zrusili stat,dane..Moj nazor je,ze stat je sposob organizacie spolocnosti.Dnes nie je nemozne,aby sa decentralizoval a samoriadil samotnymi obcanmi.
Dane su potrebne,ale 1.ovela mensie a 2.hospodarenie(=ekonomika) statu musi byt podriadena voli obcanov a nie poplatnej "elite".
Casy sa menia,treba zmenit aj svoje myslenie.Informacii je na nete dost,zalezi len na nas,ako ich triedime.

julo # GopoMipy89
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-05-11 22:16:11 6dec7950
konflikt nevyvolávam. Peniaze ktoré ľudia dávajú na chod štátu, si niektorí obchodníci nechávali. Štát to pomocou bločkovej obmedzil. Takže obchodník neokradol ani zákazníka, ani štát.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-05-11 22:16:42 5b7f429d
hujer, v chemii sa vyznas ale o dph, jeho plateni a odvadzani mas mylnu a skreslenu predstavu

to, ze ti nieco predaju bez blocka neznamena, ze maju o tych 20% z hodnoty tovaru viac pre seba
priklad:

1. nakup z velkoskladu 120 (100 + 20 dph, ano, obchodnik plati velkoskladu cenu vratane dph)
2. vypyta si od danoveho uradu dph (tych 20 nazad)
3. preda tovar cez pokladnu (dajme tomu za 150) a odvedie z neho dph (30)
4. takze ma hruby zisk po odratani dph 20

potialto je to idealny pripad zhodny s tvojou predstavou
co sa ale deje, ked sa predava mimo pokladnu?

nevypadne len bod 3. ale aj bod 2.!
jednoducho si na cast nakupeneho tovaru neuplatni odpocet dph, pretoze inac by mu papierovo sklad narastal do astronomickych vysok, co by bolo samozrejme pre danovy urad okato podozrive, takze nas upraveny priklad vypada takto

1. nakup z velkoskladu 120 (100 + 20 dph)
2. predaj mimo pokladnu za 150
3. hruby zisk 30, nie 50 ako si ty a mnohi dalsi myslia, co je rozdiel oproti prvemu pripadu 10 a nie 30

udeje sa akurat to, ze neodvedie dph len zo svojej marze a nie celkovej ceny tovaru, nehovoriac o tom, ze pri tovaroch inych nez potraviny ak sa predava bez blocku tak sa dohodnu na nejakej zlave, ktora koli hore uvedenemu nemoze dosahovat az 20% z celkovej ceny, obvykle je to 5-10%

na dph okradaju stat organizovane skupiny spolupracujuce s uradnikmi danoveho uradu, bez tej spoluprace by tie ich ksefty neboli mozne

a co samotne dph? je to cista zlodejina na okradanie obcanov vymyslena jednym francuzskym sudruhom v 50tych rokoch, ktoru hned jak dobry napad prijala vacsina svetovych vlad ale to by vydalo na cely clanok, mozno nabuduce

Yanath # VepeBeke80
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-05-12 01:50:15 559f68d2
To sú čo za komentáre? Jedine hujer dokázal zmysluplne písať. Dedinský zlodej účtoval pre seba.
Bezbločkovci istotne nie sú poctivci, je väčšia pravdepodobnosť, že k sume pripočítavajú DPH, ktorú si ponechajú, teoretické možnosti, že to prebieha v skutočnosti naopak majú rovnakú výpovednú hodnotu ako zdôvodňovanie kladného výsledku zločinov usa. Chýbajú presné príklady z praxe, takže ide iba o nedokázané poučky na obhajobu zlodejov.
Yanath prenikol do organizovanej skupiny okrádačov a neoznámil nič, ďalší zbabelec, čo sa chváli svojimi vedomosťami na internete.
Ficiak–zodvihni sa a dovážaj ty, ako veľký gurmán istotne zvýšiš gastronomické cítenie, na čo čakáš?
Fero–stačí jediné možné znenie zákona pre celý svet, aby sa nikto neodlišoval a všetky ovce zobali z totožného hrantu.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-12 03:54:16 b228f4f3
Julo–neorganizuj život druhým, nemáš starosť, že u nich sa zmonopolizoval špinavý zlodej, ale že po jeho spravodlivom zlikvidovaní (alebo jeho ústupe zo strachu) chudáčikovia dedinčania budú musieť viac cálovať. Ty si ale súcitný, ako všetci červení. Ty si iný prorok, čo ak všetko zlacnie? Pre teba je prednejší zlodej, pretože nemáš svedomie.
Dane treba zrušiť úplne všetky, veľký má výhody, pretože rovnosť je neživotaschopná, nepriebojná, pochop základy jestvovania sveta, kde veľa je povolaných, ale málo vyvolených, kto sa zodvihol, ten sa dočkal, na lenivcov nikto čakať nebude, ak veľké podniky vraj neplatia dane, tak je to správna rozvaha.
Zamestnanie je otroctvo? Ty si otrok? Tvoj pán ti dovolil sa pripojiť na internet, alebo otrokom si len počas šichty? Je vás viac otrokov, čo dozor, je prísny? Tak do strehu.
Aký kapitalizmus zdochýňa na Ukrajine? Banda nespokojných, vyburcovaných nacistov, žobroty predstavuje kapitalizmus? A ich protipólom je vysnený socializmus, komunizmus?
Dane sú potrebné, lebo sa chceš na ne ulakomiť, závidíš susedovi, tak žiadaš, aby otvoril sýpku a podelil sa pod hrozbou teroru.
Aké hospodárenie štátu? A riaditeľom budeš zrejme ty a tvoje mrhanie, aby si ulahodil vôli ľudu bude zachraňovať kto?
Aká elita, najviac toto sprosté slovo používajú tebe podobní, až ste uverili, že dajaká aj jestvuje.

Lidhja # JojaVime40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-05-12 04:15:06 b228f4f3
Hujer-ide o to,ze loteria nevylieci ani jeden zo systemovych problemov nasej spolocnosti,aj keby bola stopercentne efektivna.Neplaticov ma podla mna riesit danova kontrola a ma sa ist od najvacsich zvierat.Loteria bola spustena,aby si ovce mysleli,ze sa nieco robi.A ako to pomoze obycajnemu obcanovi?
Podla mna je potrebne danovy system radikalne zjednodusit,aby kazdy vedel,kolko plati,kolko sa vyzbera a kolko a kam sa minie.Tym by sa znizila uroven korupcie a clovek by platil s vedomim,ze prispieva na bezproblemovy chod spolocnosti.

Lidhja-zacni sa venovat niecomu inemu,lebo tu sa z teba stal ETATISTA!Na zaciatku obhajujes premrstene dane a par riadkov nato napises,ze ich treba vsetky zrusit..schiza,co?Vies vobec,co by si chcel?Alebo ti len robi dobre utocit na kazdeho?Si proti vsetkemu..a za co si?Aky je tvoj navrh,co sa tyka usporiadania spolocnosti?


julo # GopoMipy89
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-05-12 09:11:53 6dec7950
Lidhja, staci a pritom sa vsetci budu odlisovat. porozmyslaj ake.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-12 10:41:59 d9777929
Julo, je to represia a prevencia ako každá iná. Kontrolu zjednodušíš tým, že spravíš samokontrolu. A tou je čiastočne lotéria. lepšie nejaké riešenie ako žiadne.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-12 12:07:28 55f80a26
Julo–Dane treba zrušiť úplne všetky–môj názor.
Dane sú potrebné–reakcia na teba, len som prevzal tvoj výrok, nevieš to spoznať, musíš hrýzť?
Neobhajoval som nijaké dane, len sa mi nepozdávajú zlodejské praktiky.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-05-13 03:27:16 b228fc9c
Umíte vůbec ještě činit něco, co považujete za správné a ne jen se činit z naučené vypočítavosti (patrně naučené už tramatizací duše zdělávacím systéMEM) ?

Proč si jako někdo myslí, že z čehokoli prostě "musí něco mít" (To platí i pro dotyčné stojící za konceptem státu a toho, že snad má nárok z něčeho něco mít o co je nesmíme "připravit", zato však ne naopak...)

pakao # CycySeki95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-05-14 07:30:04 4e888fcb

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
d   sede
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0373 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage