Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

USA neskrachujú


USA neskrachujú

Tento týždeň sa svet sústredil najmä na americkú ekonomiku. USA môžu byť už budúci utorok potenciálne nesolventné. Dôvodom sú obavy o navýšenie dlhového stropu. Navýšenie pravdepodobne bude blokovať najmä libertariánske krídlo Republikánov, ktorých kvôli tomu mnohí označujú za extrémistov. No je to veľmi divný pohľad. Extrémisti už nie sú tí, ktorí sa masívne a nezadržateľne zadlžujú, ale tí, ktorí prídu s radikálnou myšlienkou, že vlády by nemali míňať viac, ako vyberú na daniach.

 

Keynesiáni samozrejme bijú na poplach, keďže prípadné nútené zníženie výdavkov vidia ako pokles agregátneho dopytu, a teda oslabenie ekonomiky. Realita je však trochu komplikovanejšia. Vládne výdavky neprichádzajú zo vzduchu, ale nahrádzajú tie súkromné. Akýkoľvek prípadný rast, ktorý tieto výdavky vytvoria, je tým pádom len umelý. Samozrejme, je málo pravdepodobné, že svet skutočne čaká nejaká ekonomická katastrofa. Republikáni sa skôr, či neskôr, "umúdria" a prezidentovi umožnia aj naďalej splácať dlhy ďalšími dlhmi. Uvidíme, ako dlho im to ešte vydrží.

Z USA tento týždeň prišla ešte jedna správa, ktorá vzbudila veľký rozruch. Súčasnému šéfovi Fedu čoskoro skončí jeho funkčné obdobie a jeho nasledovníčka by mala byť Janet Yellen. Išlo by o prvú ženu na tomto poste v histórii. Čo sa týka praktickej politiky, tam by sa už tak veľa nezmenilo. Yellenová je tiež veľkou zástankyňou nalievania lacných peňazí do ekonomiky, takže ju niektorí označujú ako Bernanke II. Mimochodom, medzi Yellen a prechádzajúcimi dvoma šéfmi Fedu predsa len existuje rozdiel. Zatiaľ čo Bernanke a Greenspan aspoň pred nástupom do funkcie hovorili o výhodách pevnej meny a nízkej inflácie, pri Yellen žiadny obrat nehrozí. Zarytou keynesiánkou bola totižto celý život.

Mimochodom, centrálne riešenie sociálnych problémov so sebou prinieslo aj jeden dôsledok, o ktorom sa bežne veľmi nehovorí – masívne zneužívanie invalidných dôchodkov. Ohľadom zneužívania invalidných dôchodkov sa v USA vytvoril samostatný priemysel právnikov, doktorov a dokonca aj sudcov. Niektorí právnici, ako napríklad Eric Conn, sa môžu chváliť 100% úspešnosťou pri získavaní invalidných dôchodkov pre svojich klientov. Keď sa však pozrieme na prepojenie týchto právnikov na miestnych doktorov a sudcov, zistíme, že nejde o žiaden zázrak. Ako prebujnelý sociálny systém bráni ekonomickej obnove a vytváraniu pracovných miest môžeme vidieť na príklade najviac postihnutých oblastí USA. V prípade hraničného územia Kentucky a Západnej Virgínie berie invalidné dôchodky až 10-15% tamojších obyvateľov.

Veľa dobrých správ neprišlo ani z Európy. Angela Merkelová sa snaží zostaviť vládu, no zatiaľ veľa úspechov neslávi. Veľmi pravdepodobne totižto bude musieť vykonať tvrdé kompromisy. Jej najpravdepodobnejší koaličný partner, Sociálni demokrati, chcú jej pravicovú politiku okoreniť typickými ľavicovými opatreniami. Zavedenie federálnej minimálnej mzdy, zvýšenie daní pre bohatých a menej prísny prístup ku krízou postihnutým krajinám. To sú presne veci, ktoré by mohli nemecký motor európskeho rastu zabrzdiť. Ľavicová ideológia navyše vedie aj k absurdným výsledkom. Nemeckí Sociálni demokrati chcú pomoc pre írske banky podmieniť tým, že Írsko zvýši svoju korporátnu daň z príjmov. Inak povedané – pomôžeme vám, ak svoju ekonomiku poškodíte. A ako by vyzerali nemecké voľby, keby sa odohrali znova? V opätovných voľbách by si pohoršili všetky relevantné strany okrem Angely Merkelovej, ktorá by v nich získala až 45% a Alternatívy pre Nemecko, ktorá by sa dostala do parlamentu so 6%. Nálada v Nemecku sa tak pomaly ale isto začína hýbať viac euroskeptickým smerom.

Tento týždeň tiež na verejnosť prenikli dokumenty o tom, že Medzinárodný menový fond vôbec tak jednoznačne nepodporoval prvú pôžičku Grécku v roku 2010, ako o tom hovoril. Aj keď sa vtedy krajiny tvárili ako jedna veľká rodina, ktorá robí správnu vec, realita bola dosť iná. Viaceré krajiny MMF varovali pred prehnane optimistickými odhadmi gréckeho rastu a pred tým, že ide skôr o pomoc pre banky ako pre samotné Grécko. Obávali sa teda presne toho, čo sa aj neskôr stalo. Medzi 40 krajinami, ktoré voči pomoci Grécku vzniesli vážne námietky, nechýbali ani krajiny ako Čína, Brazília alebo Švajčiarsko.

Medzinárodný menový fond tiež tento týždeň prišiel s aktualizovanými odhadmi gréckeho rastu. Napriek tomu, že tieto odhady už boli mnoho krát revidované, Grécko bude rásť ešte menej, ako sa čakalo. A to znamená jediné – ak Grécko nechce skrachovať, musí viac šetriť. No grécky zástupca premiéra Evangelos Venizelos Medzinárodnému menovému fondu odkázal, že Grécko už žiadne úsporné opatrenia prijímať nebude a myslí to "absolútne vážne". Zdá sa teda, že grécka dlhová odysea ešte nejaký čas bude pokračovať.

http://www.hayek.sk/usa-neskrachuju/Author: Filip Vacko # LihyLige67
Svet2013-10-1516
-
 38% ( 11 people voted )
+
Teória voľného trhu je podvod rovnako ako všetky ostatné ekonomické teórie pretože nezohľadňujú hry za kulisami
http://rwer.wordpress.com/2011/12/18/why-free-mark
et-economics-is-a-fraud/
http://userpage.fu-berlin.de/~roehrigw/keynes/engl
.htm
https://www.community-exchange.org/docs/Gesell/en/
neo/
How Hitler defied the bankershttp://escapeesblog.wordpress.com/2012/05/0
8/how-hitler-saved-germany-from-the-bankers/

In 1927, at a secret meeting on New York’s Long Island, Europe’s leading central banks convinced the Fed to cut its discount rate. Although the move helped to stabilize European credit conditions in the short term, it also fueled the speculative bubble that would collapse in 1929.

Hlavným cieľom bolo oslabenie Ruska, nakoniec si sami podkopali nohe. História sa opakuje a nemá to nić spoločné zo sociálnymi programami. Ľudia na hraniciach WV a Kentux sú baníci a na invalidný dôchodok idú po rokoch práce v bani, pretože podĺa amerických géniov by mali ísť do dochodku až v 65, predčasne 62.

http://english.pravda.ru/hotspots/conflicts/07-10-
2013/125830-usa_democracy-0/

http://www.newtimes.co.rw/news/index.php?i=15501&a
=70995
Hlavným problémom liberálnych demokracii je to, že vlády ťažko zdaňujú holotu- v Usajsku 50-60% príjmu ide štátu, a tieto peniaze prerozdeľujú korporáciam a bohatým v podobe daňových úľav, predražených verejných prác, dotácií, práce bez výberového konania, budovanie infraštruktúry pre korporácie na náklady daňových poplatníkov a samotný nezmyselný neproduktívny vojensko-priemyselný komplex. Korupcia do špiku kosti. To sú pravé choroby Usajska a nie invalidné dôchodke

Hlavným problémom zdravotníctva v Usajsku je predraženie, lebo vedia že stačí holote zdvihnúť poistné a majú to z krku. V Usajsku vydajú ročne na zdravotné služby 19 000 dolárov na hlavu. Druhá krajina v poradí má 7000.

Rovnako v Usajsku sú zamaskované výdaje na neproduktívnu silu=armádu pretože po skončení práce je ich sociálne, dôchodky a zdravotne pre celé rodiny platené z civilného sektora. JA garantujem, že toto žiadna ekonomická teória neporieši, jedine participačná priama demokracia kde ľudia budú rozhodovať o svojej krajine a svojich peniazoch.

Naviac. Ekonomika Usajska stojí na lacnom pohonných hmotách, keďže sa jedná o imúeriálno-kolonizačné centrum. Ak by sa cena benzínu a nafty vyrovnala Európskej tak americká ekonomika bude tam kde v 60-70tych rokoch, keď sa obíjala od jedného mantinelu k druhému ako puk na ľade a došlo to do takého štádia že sa postavila vlastná armáda proti vojne vo Vietname, čo na nejaký čas prinieslo úľavu. Bushovci naštartovali hokej znova a tu sú výsledky. Stačí niečo prčítať od muža menom Goro Vidal ktorý kandidoval do kongresu. Film o ňom "The man who say no" je dodnes, povedzme, nežiadúcim- nekúpite DVD iba sa kopiruje ako u nas za komúny samizdaty a ide z ruky do ruky

http://en.wikipedia.org/wiki/Gore_Vidal:_The_Man_W
ho_Said_No
http://www.metacafe.com/topics/gore_vidal/

Xerox # DotyMoty09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-15 18:03:30 42574dbb
Hlášky ako je tento článok sú totálne vytrhnuté z reality a historického kontextu. Koloniálna Británia došla na to, že ľudia v kolóniach prestali fungovať, načo sa plahočiť a nevidíš groša. Jedinou ich záchranou bola vojna v Európe. Ale ani tá neodvrátila pád. Jednoducho povedané každému sa bude žiť ak na neho pracujú iný.
Usajsko je dnes tam, kde bola Británia- mala dlh vo výške nad 400% HDP, priemysel vyviezli a kolónie prestávajú nosiť. Za krátky čas stratili komplet Južnú Ameriku, časť Európy atď.

Usajsko má dve možnosti:
1,Vojensko-policajný režim a pracovať za jedlo-otrokárstky systém na domácej scéne
2, alebo vojna proti rodiacemu sa novému svetovému poriadku zo strane BRIC

Prvé príde skôr alebo neskôr. Druhé je samovražda, lebo bohatí by prišli o všetko. Usajsko naťahuje čas v očakávaní zázraku, Rusko naťahuje čas s očakávaniami kolapsu západného teroru


Xerox # DotyMoty09
-
 75% ( 10 people voted )
+
2013-10-15 18:19:18 42574dbb
oni uz skrachovali .... len dobehnu deje. Hegemonia usa skoncila a to navzdy. Moc sa presuva inam. Udalosti tohto roka vypovedali dost jasne.

smartang # BohuPyki56
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-10-15 18:29:46 5f663eaa
hovno skoncila hegemonia USA... praveze uz vlastnia vsetko, celu europu, politikov, system... financny krach bude len divadlo a dalsia paka k ziskaniu celosvetovej moci... nechaju padnut meny, zredukuju populaciu a absolutne NWO zacina.. nezabudajte, ze toto vsetko maju perfektne uz velmi davno naplanovane a pochybujem, ze ich nieco prekvapi... vas pad systemu na cele USA je len mysticky sen vzdialeny od reality na maximum
budha # SexuTary76
-
 65% ( 7 people voted )
+
2013-10-15 18:44:32 5b7fa4c9
A to mohol autor ešte spomenúť ako vyciciavajú systém legálny aj nelegálny prisťahovalci.
1, Legálny prisťahovalci s občianstvom sa sťahujú do materských krajín a chodia do Usajska na sezónne práce na stavby, kamionisti, do letovísk. Majú presne zrátané koľko majú zarobiť aby dostali od štátu doplatok na daniach pretože ich prijem za 4-6 mesiacov nepokrýva životné minimum na rodinu. Zarobí povedzme 20 000 dolárov ak rozrátame na 4. člennú rodinu...a tak mu pridajú z daní pár tisíc dolárov. Istá rodina z Mexika takto hlásila že má 20 detí a ročne brali desiatky tisíc dolárov. Aj Slováci, Poliaci atď robia to isté.
http://www.examiner.com/article/illegal-aliens-get
-billions-tax-credits-from-irs-for-relatives-back-
mexico
According to an NBC affiliate in Indianapolis,
illegal aliens
are getting billions of U.S. tax dollars in refundable tax credits for nieces, nephews, and other relatives back in Mexico, because the IRS has allowed illegal aliens to claim such credits on their tax returns, for people they list as "dependents." (Nearly three quarters of tax returns filed by illegal aliens received such tax credits). For example, an illegal alien with $14,000 in income not only paid no taxes, but received a refund of $10,000. In another case, illegal aliens used a phony address to claim 20 relatives as dependents and get thousands in refunds.
http://www.change.org/petitions/close-tax-loophole
-for-illegal-immigrants-stop-tax-fraud-and-my-mone
y-from-going-to-mexico

POZOR. Ak prihlásia reálny počet detí tak je to v poriadku. Nedostanú síce desiatky tisíc, ale nezaplatia ani fuka na daniach a dostanú niekoľko tisíc ako pŕemiu. Aj to je cena za nízku minimálnu mzdu. Ostatní sa im zložia.
2, Mexičania aj to málo zarobené neinvestujú v Usajsku. Nekupujú tu domy a podobne. Žijú v skupinách na najatých apartmánoch, vozia sa do práce na jednom aute, atď. Za peniaze stavajú domy na nájom a biznisy v letoviskách a podobne. Nielen Mexikánci. Komplet celá Latinská Amerika tak robí, vrátane množstva Kubáncov ktorí dnes investujú na Kube.

3, Pretože málo zarábajú, tak ročne nelegálni prisťahovalci stoja USA
Illegal alien migration into the United States costs American taxpayers $346 billion annually. Školy, zdravotné, stravné lístky, sociálne programy.
http://www.rense.com/general81/dtli.htm
A Mexíci robia deti ako ne bežiacom páse

PS: Berte si príklad, učte sa od múdrych ĺudí. O tom nám napíš Filip, o ľuďoch ktorí majú filipa nie sečku v hlave.
Keď nejde hora k Mohamedovi, tak ide Mohamed k hore. Základom je, že v krajine v ktorej pracujete nesmiete vlastniť nič aby vám nemali čo vziať. Nehovoriac o tom koľko poberajú afroameričania, ale tí sú aspoň američania.Xerox # DotyMoty09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-15 18:51:03 42574dbb
Tí legálny sa po skončení práce ešte prihlásia na podporu. Žije v Poľsku, na Slovensku a v USA poberá podporu. Sú tam ľudia ktorí za určitý poplatok z podpory prihlásujú na podporu na amerických úradoch, lebo zo Slovenska sa to nedá ani cez telefón ani cez počítač.
Amerika- zlatá baňa

Xerox # DotyMoty09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-15 18:58:15 42574dbb
loading...
Sečka v hlave som nemyslel autora článku, ale ľudí ktorí si myslia že sa poctivosťou dopracujú do neba. Treba vziať prachy a aj v nebi bude miesto

Xerox # DotyMoty09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-15 19:00:18 42574dbb
Budha,ale ano hegemonia USA konci.Ovsem tam kde konci hegemonia statu ktory posluzil na co mal,tam sa posilnil system.A ti co ho ovladaju a naplanovali.V tom s tebou suhlasim.

Ak nepojde svet podla planovacov,jednoducho odstrelia financny system dolara hned.Inak by sa to vyriesilo klasicky ,hyperinflaciou a lebo plazivou inflaciou cez FED a QE.Svet je riadne drzany za gule,ak to nepochopi,tak pride odstrel.Milion moznosti maju na to,ako to urobit.

Lenze casy sa menia,karty za stolom su uz dlho rozdane,ovsem ucity pani zolikov z ruk nepustia.Staci im stale skupovat privatne zlato,cez uvery podniky a nech si BRICS spravia zlatu menu.Ti su len figurky na sachovnici.

MOC je inde.Nuz nebude to sranda,treba sa chystat,lebo toto bude plebs boliet.A to kurewsky.

harry # PahoLenu00
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-10-15 19:03:25 5f667301
Nasiel som aj iny aktualny nazor:
All of us who have watched in horror and disgust over the years as the rogue regime in Washington D.C. has carried out mass murder and countless other unspeakable crimes are hoping they will go bankrupt this week on October 17th.

Lekno # SomuHene48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-15 19:21:20 58566c7a
Když žida v bance nahradí židovka, tak se k lepšímu nic měnit nebude....

Kumo # XofySedy35
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-16 01:09:26 cebe9e48
Počkajte si budha. Trpezlivosť máte predsa v krvi :))) Som povedal že musia dobehnúť deje. Tie, ktoré sa už udiali v rovine jemnejších energií. Časom sa to naplno prejaví aj v hmote ...

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-16 07:24:56 d90c3016
Harry .... ja tipujem že ak sa NWO predsa len nakoniec vydarí (ťažko povedať čo si pod tým predstaviť) tak si hádam aj strelíte šampanské, hoci posledné :))))))))))) Len srandujem ......

Nebojte, nie je všetko stratené. Rozhliadnite sa okolo seba a všíimnite si tú polarizáciu ktorou prechádza spoločnosť. Zlé, ale aj dobré vychádza na povrch. To je nutné kôli očiste ktorá príde. Každý máme v sebe jedno i druhé a je to pre každého z nás osobný boj. Vám želám, aby ste sa dokázal udržať pri tom dobrom ... nech sa deje čokoľvek. Výhra nad sebou, to je aktuálna úloha dňa. A preto to isté prajem aj všetkým tu prítomným. To je totiž pre nás posledná šanca.

smartang # BohuPyki56
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-16 11:05:25 d90c3016
Ak by nahodou USA resp dolar skarachoval euro pojde rapidne hore. Ofukujte svoje eura, nech to vyjde. Bude to sice chaos, ale jedno je iste, euro bude vitazom - bude prvou menou na svete, pokial sa to vsetko nepremiesa s Aziou, ktora ako vieme rapidne nabera na sile.
Cinania uz obchoduju lokalne v Azii len vo svojej mene, bude boj o to, kto prevezme rolu dolara / resp petrodolara a nakoniec i "petro" je dnes diskutabilne... energie idu dole, preto su Plynarne na predaj...

Kuko # DikuWobi17
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-16 12:31:00 52e5b590
Nadpis článku dáva priestor na úvahy: 1/ AKÁ ŠKODA, 2/KONEČNE ZÁCHRANA3/JE TO JEDNO-- stačí si vybrať--- ale určite sa dačo deje s "fundamentami".Najlepšie by bolo aby sa nás to netýkalo.
Klopi # QosyDeno63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-16 17:52:06 58d4289b
Dolak skolabuje hned ako bude existovat jeho konkurencia ktoru pripravuju krajiny BRIC, pockajme rok-dva...Vojna proti krajinam BRIC by bola sebevrazdou, zotrocenie americkeho naroda nehrozi tam ma kazdy doma gver...(leda ze by si vybombardovali vlastne mesta)
Kuko:
Euro je bezcenny zdrap papiera presne ako dolar, ecb si ich vytlaci kolko chce presne podla potreby korporacii...

Conte di Savoya # CopyXegu39
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-16 18:00:01 55e54ecb
klud,nic nehrozi.prave som sa zo sprav dozvedel ze sa dohodli a zvysili dlhovy strop.vedel som to!teraz im bude zasa celi svet tlieskat ako zachranili celi svet pred krachom spinavci

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-16 19:43:46 d991c738

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Kam se ženeme …?


Kam se ženeme …?
Tak trochu mimo zájem hlavního mediálního proudu prošly éterem zprávy, které o naší společnosti možná vypovídají více než neustálé opakování „intelektuálně“ diskusních há...
Monoteismus je prazáklad a idea absolutní totality
AKO UROBIŤ ZO SLOVENSKA NAJBOHATŠIU KRAJINU NA SVETE?
Nejpodstatnější funkce americké vlády: Výcvik Al-Káidy, aby z nich byli účinnější zabijáci

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0384 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo