Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Týrání zaměstnanců Samsungu na Slovensku


Týrání zaměstnanců Samsungu na Slovensku

Desítky lidí – bývalých i aktuálních zaměstnanců Samsungu – kontaktovaly slovenský Android Portál s vyjádřením ohledně pracovních podmínek, se kterými se museli vypořádat. Vězte, že tyto podmínky opravdu nejsou příliš lidské. Zřejmě se budete divit, jak se vůbec v dnešní době ještě může něco takového dít.  Ano, známe ty příběhy z asijských zemí, ale že to tak funguje i rovnou u našich sousedů? Tomu se snad nechce věřit.

Srpnová vedra

Začátkem srpna byly na Slovensku extrémní horka, která se sice dají vydržet v kanceláři, ale představte si, že v tom teplu stojíte u výrobní linky ve skladu bez klimatizace a na sobě máte oblečené rifle.

Samsung Display to ale nezajímalo, rozhodně se nestaral o snížení teploty a neposkytl svým zaměstnancům ani pitnou vodu, kterou by podle zákona poskytovat měl. Pokud se navíc zaměstnanci chtěli jít napít, byli napomenuti.

Skvělý zaměstnavatel nereagoval ani na návrhy zaměstnanců o dočasné upravení oděvního kodexu. Naopak jim na email ještě rozeslal následující upozornění:

"Vážení zamestnanci,
prostredníctvom tohto mailu by sme Vás chceli upozorniť na pravidlá obliekania v spoločnosti SDSK – viď príloha.
Od pondelka 12.8.2013 sa budú kontrolovať, preto vopred ďakujeme za ich dodržiavanie.
V prípade otázok, kontaktujte prosím Personálne oddelenie."

kodex1

Zapomeňte na toaletu

Přirozená lidská potřeba dojít si na toaletu tady nikoho nezajímá. Výrobky jsou přece výrobky, tohle může počkat. Jedna zaměstnankyně Samsung Display navíc uvedla, že ženy jsou během své menstruace označené červenou páskou, aby jejich vedoucí věděli, zda je mohou poslat víckrát na záchod (konkrétně 2x tak často jako ostatní zaměstnance). Také vám to připomíná hvězdu na rukávech z dob druhé světové války?

Vyjadřování

Korejský nadřízený se prý o svých podřadných podřízených vyjadřoval jako o "sprostých", mladá vedoucí měla urážet i starší lidi a nadávat jim do dementů. Ani varování, že když uděláte při výrobě chybu, tak vás zabijí, nebylo výjimkou.

"Ja nechápem, či ste už j****té?!," "Hovorím Vám aby ste tie vy****né čísla tam lepili kurva!," či "Mňa to nezaujíma, tie k*****ké súčiastky tam byť musia a keď to tak robiť do p**e nebudete, tak sa bude strhávať mne. Je to k***a ale k***a jedno do p**e!"

Více na http:// objevit.cz/tyrani-zamestnancu-samsungu-n a-slovensku-t36333Author: Aneta Dufkova # PogiDudu54
Slovensko2013-09-1772
-
 79% ( 18 people voted )
+
{Korejský nadřízený se prý o svých podřadných podřízených vyjadřoval jako o "sprostých} Vôbec by som sa tomu nečudoval. Veď čosi podobné je vidieť aj na dôležité, pretože pracujúcich tu nazývajú niektorí zástancovia tohto chorého režimu neschopnými, keď sa sťažujú na mizerné ohodnotenie, aby nemuseli priznať zlyhanie kapitalizmu aj keď títo ľudia denne vytvárajú hodnoty na rozdieľ od preplatených úradníkov.

DrProper # VujyWyke94
-
 83% ( 20 people voted )
+
2013-09-17 23:25:39 5be9f92c

{Zaměstnanci zde navíc pracují téměř za minimální mzdu. Nejméně placení pracovníci se častokrát nedostanou ani nad hranici 300 euro (7700 Kč).} Štrngali, štrngali až doštrngali...vitajte v druhom Švajčiarsku.

DrProper # VujyWyke94
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-09-17 23:46:45 5be9f92a
Vitajte v kapitalizme:
http://img.objevit.cz/komentar1.png
http://img.objevit.cz/komentar2.png
http://img.objevit.cz/komentar3.png

Podstatu tohto celého otročenia a ponižovania ľudí krásne vystihla Dominika:

DrProper # VujyWyke94
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-17 23:52:59 5be9f92c
Hranolove istoty: mizerné podmienky pracujúcich, vykorisťovanie pracujúcich, ponižovanie pracujúcich, armáda nezamestnaných - zásobáreň otrokov a byty pre cigáňov zadarmo.
DrProper # VujyWyke94
-
 56% ( 8 people voted )
+
2013-09-18 00:20:02 5be9f92a
Hranolove istoty: mizerné podmienky pracujúcich, vykorisťovanie pracujúcich, ponižovanie pracujúcich, armáda nezamestnaných - zásobáreň otrokov a byty pre cigáňov zadarmo.
DrProper # VujyWyke94
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-09-18 00:20:27 5be9f92a
A treba si tiež uvedomiť, že takých KAPITALISTICKÝCH GULAGOV ako je Samsung je na Slovensku viac, ale kapitalistické médiá mlčia, pretože kritika týchto moderných gulagov by mohla ohroziť režim a narušiť ilúziu slobody otrokov.
MrProper # JewuQowo48
-
 79% ( 19 people voted )
+
2013-09-18 00:27:48 5bdbee38
loading...
proper
prestaň už liezť lexovi a počiatkovi do riti.

aaa # RuxaQija4
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-09-18 01:22:26 b2290715
Ešte som vám dlžný druhú časť o tej manipulácii , ale k tomu vám už urobím radšej iba krátku výpoveď . Mali ste pravdu že som sa vás snažil rozhádať medzi sebou , trocha som tam vždy ukrojil druhú polovicu pravdy , aby nebolo jasné kto som a trocha som si nanucoval že mám stále pravdu , ale zazdalo sa mi že raz to už mohol byť v reále už aj klam , lebo ten komunista sa zdal že k veriacim chce byť zlí , ale ja som sa stále vyhovoril že iba tvrdím že môžu byť zlí , ale nič také som nepovedal že im chcem zle a tak som to robil celé , ale ten klam som si tam vtedy tiež nejako nasilu vyhovoril aj keď som si tým z vás už robil dosť veľkú prdel . Troška som sa snažil byť k tým komunistom neskoršie aj férovejší a povedal som si že ak sa nájdu aj dobrý komunisti , ktorí nesúhlasia s totalitou , tak k nim nesmiem byť zlí , lebo to je už seriózny názor , ja som sa podobných predtým aj zastával aj keď sa mi páčil viac kapitalizmus , ale neviem zase koľko by mi stačilo , či by mi nerupli nervy aj z tých zvyšných , ale nad tým som vtedy nerozmýšľal a veriacich som zase skúšal či mi budú veriť , alebo nie a totalitných veriacich som chcel vytrestať , som dúfal že tí poctivý si to aj uznajú , že niektorý veriaci môžu byť zlí a vykašlú na mňa aj keď im prídem taký magor a aj som chcel vyskúšať či ma budú takého rešpektovať , ale ak ste prišli na tú manipuláciu , tak to je samozrejme niečo celkom iné . Zo začiatku som na to ani moc nemal dôvod , ale tú krízu som si predstavoval vtedy ako veľký úpadok a aj som začal pochybovať či by sa to nemohlo zvrtnúť a tak som si povedal že radšej na tom začnem pracovať popredu . Neskoršie som mal pocit že bojujem proti nejakým hackerom , ktorý chcú ľudí presvedčiť že veľa ľudí uznáva totalitu a neskor ju aj zaviesť , akože ľudom vyhoveli , najviac som podozrieval EU , že si niekto naplánoval že bude celá totalitná , ale veril som aj že to je iba nejaká sranda , či sa ľudia dajú oklamať a nakoniec som už z času na čas mal pocit , či už aj ozaj nejde nejaká totalita . Neskor som sa zatajoval aj preto , aby som sa neprezradil a aby som tých komunistov mohol napadnúť odzadu , čo považujem za čestné , lebo oni sú svine tiež a zbytočne by som im vbehol do pasce , ale zatajenie to bolo špatné aj keď ja som chcel prv manipulovať , ale to je už zase celé zase druhoradá vec , hlavne som chcel manipulovať . Nakoniec , keď sa mi tá totalita začínala zdať aj čiastočne pravdivá , som si trocha uveril aj tú zradu cirkvi aj keď zase nie tak veľkú , ale mal som pocit že by sa na nás veriaci vykašlali , tak nech by radšej vyhrali komunisti , ako národní , lebo s tými by nám nikto nepomohol a takto by sme boli na spoločnej strane , ale uvažoval som aj či mi nebudú lepší národný , či to nebude trocha iba hra a nakoniec budú lepší .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 02:00:36 d5d75caa
hlavne že majitelia dostali stimuly ... Ešte raz si zvoľte Fica občania. Alebo hoci gorilakov s SDKU. Aj tak je to jedno. Chcem vlastne povedať .... ďalej voľme "štandartné strany " občania a dostaneme "štandartnú" kultúru, istoty a demokraciu.

Za seba poviem že už dávnejšie nevolím nič, čo len záváňa pojmom štandartný, skúsený, tradičný ... Toto je v politike dobré len k zakonzervovaniu stavu. Lenže my potrebujeme hlbkovú očistu. So starými hudobníkmi však už nové melódi nenacvičíte. Toto je prvé, čo si treba uvedomiť.

smartang # BohuPyki56
-
 79% ( 14 people voted )
+
2013-09-18 07:35:50 d90c3016
Hlavne kupujte samsung. Nieje to jedine svintvo co tato odporna spolocnost robi. Uz davno sa vyhybam tejto znacke. A vsetci by mali robit to iste, inak ich v tomto a dalsich hajzlovstvach PRIAMO podporujete
mikulas # TiwoDesa52
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-09-18 07:44:57 59ad5076

Reagujem na originálny článok, pretože niekto sem vložil len malú časť z neho:
http://objevit.cz/tyrani-zame
stnancu-samsungu-na-slovensku-t36333


{Zaměstnanci zde navíc pracují téměř za minimální mzdu. Nejméně placení pracovníci se častokrát nedostanou ani nad hranici 300 euro (7700 Kč).} A to je práve o tom, že ľudia čoskoro stratia trpezlivosť, preto prídu na scénu komunisti, ktorí poriešia kapitalistov a rozdelia majetok získaný nie šikovnosťou, ale zdieraním zamestnancov a urazení kapitalistickí paraziti na ľudskej práci to budú nazývať samozrejme krádežou i keď si v skutočnosti ľudia násilím zoberú to, čo im patrí a o čo ich roky oberali. ;-)))
MrProper # JewuQowo48
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-18 07:53:14 c11ce431
Potom, ako sa Pavol Kolesár rozhodol medzi prvými postaviť proti psychickému a fyzickému útlaku svojho kórejského zamestnávateľa, na svetlo sveta sa dostávajú ďalšie hrôzostrašné výpovede zamestnancov. Dve z nich Vám teraz sprostredkujeme.
I. Monika, 21 rokov: „Ak začnú ľudia odpadávať, potom zistíme, koľko nadčasov im môžme dávať.“Nuž, bohužiaľ mám s tým skúsenosti. Pracovala som v celosvetovej kórejskej firme v Galante 2 roky a teda tam, keď bola sezóna, ľudia makali, kým vládali.Dokonca jeden z manažérov raz vyhlásil, že nás budú dlhšie čo dlhšie nechávať na nadčasoch, kým nezistia, dokedy ľudia vládzu „robotovať“, povedal dokonca: „Ak začnú ľudia odpadávať, potom zistíme, koľko nadčasov im môžme dávať.“
Je to dosť smutné, nehovoriac o podmienkach, v ktorých musia zamestnanci pracovať. Skladníci v zime mrznú na rampách, v lete odpadávajú v teple. Keď sme sa spýtali vedúcich, prečo nedostaneme fukáre, povedali, že to stojí peniaze, ale to, že nás stojí lekár tiež financie, nikoho nezaujímalo. Nehovoriac o tom, že ak bol niekto dlhšie na PN ako týždeň, tak v momente letel. Človek sa nemohol ani vyčúrať, či sa ísť napiť, pretože bol automaticky zaradení medzi problémových zamestnancov.
Neraz som bola svedkom toho, ako team leaderi doslova vrieskali po ľuďoch, akí sú nemožní, hlúpi, nevzdelaní a leniví. Nadávali im do debilov a neschopných ľudí. Ja osobne som bola diskriminovaná a terorizovaná svojou nadriadenou, ktorá ma neustále atakovala. Vyhlásila, že mi nedá pokoj, kým nedám výpoveď a to všetko pre to, že som jej nebola sympatická. Svoj sľub aj dodržala, dovtedy si nedala pokoj, kým som neodišla na iné oddelenie. Vymýšľala si na mňa nepravdivé lži. Klamala, že svoju prácu nerobím dobre a dokonca mi kradla materiál, pričom vedela, že mám zaň finančnú zodpovednosť.
Úplne chápem Pavla Kolesára (reakcia na Prop.sk
) a vlastne som na neho hrdá, že sa dokázal postaviť teroru,
ktorý prevláda v kórejských firmách, kde si myslia, že sú všemohúci a ľudia, bez ktorých by vlastne nemohli ani fungovať, sú pre nich len obyčajná spodina, do ktorej si môžu utierať svoje nohy...
Úplne chápem Pavla!
II. Eva, 32 rokov: Prístup nadriadených pracovníkov k nim prideleným podriadenýmSvoje skúsenosti zhrniem do niekoľkých bodov. Mala som možnosť vyskúšať si aj pozíciu podriadeného pracovníka a aj nadriadeného, teda s tým, že keď som pracovala ako nadriadený pracovník, teda vedúca zmeny, tak som sa vlastne podriaďovala priamo kórejskému vedeniu firmy, a keď som pracovala ako podriadený pracovník, tak mojimi nadriadenými boli naši slovenskí občania. Myslím, že to na situácii veľa nemení, nakoľko oni zas podliehali svojim nadriadeným, teda kórejským občanom, a teda presadzovali ich štýl práce a prístup k zamestnancom.
V prvom prípade ide o moje miesto pôsobenia v SAMSUNG, Galanta, kde som pracovala ako výrobný pracovník v pásovej výrobe, v druhom prípade to bola pozícia vedúcej výroby v Bang Joo Electronics Slovakia, Šurany.
Nadčasy: boli na dennom poriadku, nakoľko normy boli také vysoké, že ich nebolo možné spĺňať za 8 hodinovú pracovnú dobu. Pokiaľ niekto s nadčasom nesúhlasil, tak hrozili sankciami, vo forme zrážok zo mzdy, dokonca výpoveďou;
Prestávky: nakoľko sa plány nestíhali plniť, tak nám ich nadriadení skracovali, čo mnohokrát znamenalo ostať hladným, nakoľko za 15 minút nebolo možné vystáť rad na obed, a potom ho zjesť;
Pracovné pomôcky: ich prideľovanie nezáviselo od ich opotrebenia, ale bol proste určený čas, koľko nám musia napríklad ochranné rukavice vydržať, opotrebené káble sa nemenili za nové, ale za menej opotrebené, čo mnohokrát neznamenalo, že sú bezpečné, stačilo, že sú funkčné. Rovnako aj technické vybavenie, čo sa týka strojov, ktoré boli na pokraji životnosti, neboli zamieňané za nové, bezpečnejšie, dokonca ich neopravovali ani žiadni odborníci, ale doslova, kto-čo vedel, to opravil a ostatné sa nechalo tak, hlavne, že to fungovalo, používali sa rôzne imitácie náhradných dielov;
PN alebo jednodňová návšteva lekára: pokiaľ sme sa chceli dohodnúť na jednodňovej návšteve lekára, tak to bol veľký problém, pretože nikdy nemal kto zastupovať, stále sa termín odkladal, až to potom končilo dlhšou PN, po ktorej mnohých čakalo prepustenie, alebo preradenie na inú pracovnú pozíciu, samozrejme menej atraktívnu, ako bola predošlá.
Pre nedostatok výrobných robotníkov, pracovník musel vykonávať viac pozícií.
Toto je len niekoľko najzávažnejších bodov, ale každé neuposlúchnutie ich príkazov bolo spojené s vyhrážkami, krikom, hrubým zaobchádzaním. Znova opakujem, že keď sa niekto na niečo „odvážil“ sťažovať, tak sa stal nepotrebným pre firmu, buď bol preradený, alebo ho čakala výpoveď.
Nebola som síce očitým svedkom fyzického napadnutia, ale je mi známych niekoľko prípadov, keď toto napätie a tlak, ktorý bol denne vyvíjaný na podriadených, končil bohužiaľ aj takto.
Na záver je potrebné zdôrazniť, že vždy, keď chceme nepriaznivú situáciu zvrátiť, prvým krokom ku zmene býva spravidla zbaviť sa strachu z tlaku sociálneho prostredia na nás (rodina, zamestnávateľ, škola, ap.). Keď sa zbavíme tohto strachu, začneme o nepriaznivej situácii vypovedať prirodzene sami od seba a ak sa budú naše výpovede hromadiť, sila dôkazov a jednota poškodených napokon prelomia aj ten najsilnejší tlak sociálneho prostredia a my dosiahneme zvrátenie našej nepriaznivej situácie.
A preto: Prestaňte sa báť konať dobro! Prehovorte o skrivodlivostiach na Vás páchaných!
O Vašich pracovných skúsenostiach (s domácimi alebo zahraničnými zamestnávateľmi) nám napíšte na igor.cagan@gmail.
com

Zaručujeme Vám zachovanie potrebnej diskrétnosti.


MrProper # JewuQowo48
-
 73% ( 12 people voted )
+
2013-09-18 07:57:58 c11ce42e
{Hlavne kupujte samsung. Nieje to jedine svintvo co tato odporna spolocnost robi. Uz davno sa vyhybam tejto znacke. A vsetci by mali robit to iste, inak ich v tomto a dalsich hajzlovstvach PRIAMO podporujete} Ja mám telefón samsung, ale dnes si moc nevyberieš, pretože Samsung nie je jediný kapitalistický gulag v ktorom otročia ľudia a kupovaním inej značky moc nevyriešiš. Treba nahnať strach kapitalistom, lebo inak si budú robiť to, čo budú chcieť a ľudia budú trpieť.
MrProper # JewuQowo48
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-18 08:03:08 c11ce42e
Po vyše dva aj pol roku od zverejnenia Výpovedí o kórejskom vykorisťovaní a šikanovaní Sloveniek na Slovensku som dostal elektronickou poštousp
oveď pracovníka firmy Mobis pri Žiline
. Medzitým som príležitostne obdŕžal krátke správy, ktoré boli skôr zhrozením sa nad realitou slovenského námezdného robotníka – najmä muži si s obľubou až veľkoškótsky povzdychli v elektronických poznámkach nad vychýrenou nehoráznosťou páchanou na pracujúcich Slovenkách – ich ženách; de facto našich sestrách a matkách, ktoré jeden z ázijských zamestnávateľov v čase ich menštruácie ovenčí červenou páskou cez rameno, aby zmenový kápo vedel, že takto „vyznamenané“ rádom ľudskej dôstojnosti majú nárok zájsť si na toaletu o dva razy viac než inokedy...
Vtedy chvíľu Slovensko žilo etúdou mladučkého Pavla Kolesára, dnes 22-ročného, bývalého zamestnanca spoločnosti YURA Corporation Slovakia. Pavol v závode v Hnúšti (okres Rimavská Sobota) vylepil takú zaucho kórejskému generálnemu riaditeľovi Seung Kil Parkovi, až mu z tých jeho šikmých očí zleteli obdĺžničkové okuliariky! Dôvod: v práci na jeho pokyn zamykali zamestnancov aj po uplynutí pracovnej doby, „kým sa nesplnili normy“...
Odvtedy odvaha jednotlivca u nás ustúpila istote anonymity – „pretavila“ sa do kolektívnej formy a čo-to sa u nás v štáte verejne preskákalo – bojím sa povedať, že „zmenilo“, keďže sa napriek tejto „vzbure sčíselných myriád“ vôbec ale vôbec nič v praxi nezmenilo: Štrajkovali obyčajní ľudia za slušnejších susedov a právo na súkromné vlastníctvo i inteligencia „za vyššie ciele“, lekári i učitelia, proti skorumpovaným elitám štátu zas poskakovali v minuloročných mrazoch na námestiach najmä mladí, veď „Kto neskáče, nie je Gorila“...
Kto je chorý – vláda, lekári či pacienti?
Aj vlna odvahy kolektívu – je odvážne, keď SMER-ácke odbory ustúpia politike SMER-u a proti katechizmu štrajkovej pohotovosti sa previnia prerušovaným... štrajkom? – dnes utícha ako spomienka na mikulášsky sľub zdvojnásobnenia miezd spred rokov dávno preŠustrovaných...
Človek, zdá sa, zostáva opäť sám, neorganizovaný a so sociálno-ekonomickým imperatívom na krku – zamestnaj sa alebo ustúp a skap v daňovom nakazení živnostníka, – hľadieť proti „vrchnosti“, na ktorej strane sú všetky tie „výrobné prostriedky“, húževnato (ne)zvierajúc zákonník práce, dnes modrý, zajtra zas červený, meniaci svoju farbu rýchlosťou dotyku papršelkov dúhy neba.
Na čo však v tomto lepkavom blate, zvanom trh práce a pracovné podmienky, poukazujú výpovede Slovenov a Sloveniek zamestnaných v ázijských korporáciách na Slovensku?
V prvom rade, tieto zúfalé výpovede poukazujú na to, že chyba nie je tak celkom v ázijských či vôbec cudzokrajných zamestnávateľoch. Stimulujúce daňové prázdniny a prižmurujúce oko inšpektoriátu práce si predsa u nás Kórejci ani iní žltí, modrí či červení, z Grónska, Fínska či z Uzbekistanu „nezaslúžili“ sami – bola to naša (volená?) štátna reprezentácia, ktorá sa už dvadsať rokov z vlastnej vôle klania zahraničnému kapitálu v podobe zadnice zahraničných investorov, aby z nich vlastným jazykom zlizla to, čo z nich kvapne či v tuhom stave v nestráženej chvíli odpadne.
V druhom rade, tam, kde by mal plieskať smernicami, predpismi a zákonmi štátny inšpektor práce, trieska ázijskému pidimužíkovi krespapuľu občan Pavol Kolesár, a teda, slovenský a nie kórejský štát ponecháva nášho občana napospas zahraničnému investorovi, ktorého sem bol býval – čerthovie prečo – ťahal, hen, z rozprávkovej krajiny za sedmoro morami a sedmoro plotmi.
Ak by dnes etalón pracovného vzťahu nebol u nás v polčase rozpadu, museli by sme čin Pavla Kolesára – a iných, veď koľkože takýchto „drzých“ ešte bolo a bude?! – odsúdiť, pretože, bol to čin revolučný, namierený proti hierarchickej autorite, a takýto prečin voči autorite vertikály je v normálnej, usporiadanej spoločnosti neprípustný. Lež! Ako vraví starý latinár, homo je homovi lupusom a všetko je hore nohami, takže bacha na nás, zhavranelých zamestnancov, ktorých výkonná moc štátu – všetka vraj pochádza od nás?! – opustila, napriek tomu, že tá zákonodarná (potiaľ) stojí ako-tak na našej strane!
V treťom rade, najväčšmi v ázijských korporáciách vrážajú svojim podriadeným do chrbta nôž práve „tí naši“, ktorí sa však pod novým označením „team leader“ či „supervízor“ s fakt úbohým výzorom (s drsňáckym tetovaním názvov čínskych polievok na nafúknutom steroidnom ramene) už necítia byť v nejakom rodáckom spojení s Ferom či Mišom, lež jedine a výhradne v materiálnom spojení so svojím super-výzorom a jemu prislúchajúcemu valutovému ohodnoteniu v jenoch, šekeloch, jewroch – staromódne: zapredali národ za judášsky groš.
Po štvrté, bez ohľadu na pozíciu, výšku pláce zamestnaca a uhol šikminy očú zamestnávateľa, bezcharakternými sa stávajú opäť „tí naši“ – tá mravne ukáznená hodnotovo ukotvená cieľavedomá a zákonmi sa riadiaca nastupujúca generácia veriaca v Pána Boha, nadpozemský poriadok a iustitia aeterna? – keď fagani šikanujú na pracovisku postarších živiteľov rodiny či nastupujú do práce podgurážení alkoholom či „povznesení nad obmedzenosť doby“ džointom ubaleným Sulíkom či Poliačikom...
Tak teda, potrebujeme aj po piate?! – niekto áno, niekto nie – Ty, Ty a Ty, však určite áno!
Veď vieš prečo – keď sa šli zakladať odbory, spomenul si si, že na tých priemyselných kamerách by predsa len ten Ho-či-min a či vedúci Novák mohol zbačiť zo záznamu ako si tie šrauby, matky, kľúče a vrtáky sypeš do tašky – na čo sa teda zbytočne pripomínať, dráždiť platcu svojich marlboriek bosou nohou?
Nuž, tak je to, kolegovia, dobre už bolo – bolo už dobre? Kedy však bude znovu právo na prácu základným právom človeka, ktoré štát musí chrániť a každému zaručiť, a to bez rozdielu, aký druh práce kto vykonáva? Kedy znovu na oplátku pochopíme, že musíme svoju prácu konať s plným vedomím zodpovednosti pred spoločnosťou i pred Bohom? Kedy budeme môcť opäť našu prácu považovať za prostriedok sebarealizácie a za prameň povznesenia celého národa? A kedy nám zas zamestnávateľ odmenou za prácu poskytne dostatočné prostriedky na dôstojné živobytie a na zabezpečenie potrieb našej rodiny? Kedy slovenský štát bude chrániť život a zdravie a zisk podriadi najvyššou svojou direktívou pre celý trh životu a obmedzí ho iba potiaľ, kým bude takémuto životu slúžiť? 1
Veru, takéto otázky sa zračia nielen z výpovedí Slovenov a Sloveniek zamestnaných v ázijských korporáciách, ale z pracovných skúseností každého jedného pracujúceho Slovena.
Učiteľom – zvýšiť! Lekárom – zvýšiť! Robotníkom – zvýšiť! Ale akým učiteľom? – akým lekárom? – akým robotníkom?! A navyše – akým zamestnávateľom?!
Kto opäť prácu, opatrne, rešpektujúc súkromné vlastníctvo zamestnávateľov, dôstojnosť pracovníkov a náležitosti obsahu práce, postaví duchom kresťanského sociálneho zmieru z hlavy na nohy, kde sa prostredníctvom štátu ako hierarchicky usporiadanej spoločnosti každému dostane, čo komu patrí? – dobrému dukátu do renty a všivákovi palicou cez nechty, bez ohľadu na to, na ktorej strane pracovného vzťahu by bol stál?

MrProper # JewuQowo48
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-09-18 08:19:00 c11ce431
Na slovenské pomery je to fakt úžas! No - žiaľ - tieto spôsoby nie sú len doménou kórejskej firmy na Slovensku. Nejaký čas som v Anglicku pracoval vo veľkosklade cukroviniek nadnárodnej spoločnosti. Môžem povedať, že podmienky v sklade presne kopírovali to, čo je popisované v článku o SAMSUNGu. Pracovalo sa za minimálny plat a teamleadri (majstri či vedúci) každých 10 minút poháňali brigádnikov slovami "Rýchlejšie, vy lenivci! Musíme zrýchliť! Dnes treba naložiť 34 paliet!" a podobne. Tiež si myslím, že to mali prikázané podľa manuálu, lebo každý sa usiloval na 100%, no vykrikovali napriek tomu. Nikomu nezakazovali ísť na WC, ale výkon bol stanovený tak, že ak naň niekto išiel (cesta naň trvala 2 - 3 minúty, späť tiež toľko), už nestíhal plniť prísne stanovenú hodinovú normu - a vystavoval sa riziku, že ho vyhodia. Z toho istého dôvodu ani nebolo príliš možné debatovať, lebo by sa človek nemohol sústrediť na plnenie normy. Ak by som bol dostal nádchu, nemal by som čas si ani utierať nos a bolo by to aj nemožné, lebo "jednorázové plášte" nemali žiadne vrecká a neumožnovali sa dostať ani do vrecák nohavíc, kde by som vreckovku mohol mať. Pauzy boli približne rovnaké, ako opisujú v článku. Na bezpečnosť sa dbá veľmi prísne - ale len do tej miery, aby bol pracovník vyškolený, podpísal lajstro a s ním aj klauzulu, že za vlastnú bezpečnosť je zodpovedný VÝLUČNE on sám, a nie teamleader či riaditeľ. Neviem si však predstaviť situáciu, že by teamleadrovi oponoval, že jeho príkaz koliduje s bezpečnosťou. Všetkých boleli po zmene kríže, chrbty a plecia. Ak by sa bol niekto priečil, povedali by mu, že na druhý deň ani nemusí chodiť. Strašiakom bolo aj to, že denne poslali preš okolo 3 ľudí, ktorí sa im nepáčili. Na "mojej" rannej zmene robili takmer výlučne Neangličania, a tých anglickí teamleadri neustále buzerovali a robili "dusno". Na popoludňajšej zmene pracovali domáci - a vtedy panoval nádherný pokoj, nikto nikoho neokrikoval, a pritom všetko šlapalo ako hodinky - vyslovene pohoda - taká zamestnanecká samospráva.
Takže - skôr by som povedal, že ide o všeobecné kapitalistické vykorisťovanie, než o zvyky Kórejcov. Samozrejme, nestretol som sa s tou papierovou rakvou, ani označovaním menštruujúcich žien či nútením chorých alebo zranených ľudí muklovať. Na to som tam bol príliš krátko.
http://androi
dportal.sk/2013/08/sikana-v-samsungu-sokujuce-vypo
vede-zamestnancov/


MrProper # JewuQowo48
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-18 08:33:41 c11ce42e
kedysi som chodil do Samsungu v Galante ako externa firma dodavajuca balenu pitnu vodu v 19 litrovych plastovych nadobach, ktore sa nasadia na stroj. nie je pravda, ze by zamestnanci nemali pristup k pitnej vode. avsak ostatne suhlasi. po stenach maju povylepovane hesla, ktore by ich mali akoze motivovat. kazda smena musela plnit normu, ak nesplnila, potom nastalo to o com sa pise v clanku.
este k tej vode. teraz je to moderne a vidite to vsade. nepite ju. je to chemicky upravena sracka a ak neverite, otvorte ten stroj a rozoberte ho.

Fero # LifuRoru61
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 08:56:05 5ab6fb7f
fero, takže ste im vedome nosili chemickú sračku???
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 10:44:12 4e622782
vtedy to nebolo vedome. ide hlavne o to, ze o tie stroje vobec nie je starane, akoby malo byt, kedze by bola drahsia udrzba.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 11:02:58 5ab6fb7f
Bratia z českých zemí majú obdobu Samsungu priamo v srdci ich domoviny : Bosal ČR s.r.o., Zápská 1857, Brandýs nad Labem - skúste sa tam opýtať robotníkov na podmienky... Ešte aj Korejci by sa mohli učiť, kam až sa dá "drabina" vyložiť.
Rene mladenca prihody a skusenos # XynyCaho55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 12:36:15 3ea9bd48
Mě by zajímalo, jestli máte na Slovensku Tesco obchody a jestli se rovněž ke svým zákazníkům chovají jako dobytek, tak jako v Česku. O co jde? Jde o to, že kdykoliv u nich nakupuji, tak mě pokladní obtěžují otázkou, zda mám klab kááárd. Já jim vždy odpovím, že club card NECHCI, tak ať mě s tím neobtěžují. Ony mi odpoví, že mají nařízeno se furt takto nakupujících ptát. A to není všechno, hlavní teprve přijde. Není to tak dávno, kdy platilo, náš zákazník, náš pán. Pro Tesco to ovšem neplatí, tam se manažeři řídí heslem- všichni nakupující jsou potencionální zloději. Ony totiž ty pokladní mají nařízeno, se vždy zvednout ze židle a proslídit nákupní koš nakupujícího, zda něco neukradl a nenechal v tom koši nějaké zboží. Takže tím pádem pokaždé urážejí mou lidskou důstojnost. Mě by zajímalo, jestli tohle tak má korporace Tesco zařízeno i ve své domovské zemi Anglii, nebo jestli si tak dovolí chovat se třeba k Němcům v Německu?
Jarmila # BoniGoby09
-
 65% ( 7 people voted )
+
2013-09-18 15:44:46 5867457d
Preto by malo pre ľudí robotujúcich u týchto šikmookých otrokárov pravidlo: nikdy nevyrábajte nad stanovenú normu, lebo keď zbadajú že sa dá vyrobiť o 1-2 kusy denne naviac, zvýšia vám normy a vy sa budete musieť zodrať, ináč máte po tisíckorunovom bonuse.

Stano # HyxaFyjo84
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-09-18 15:54:23 5057d10a
{Mě by zajímalo, jestli tohle tak má korporace Tesco zařízeno i ve své domovské zemi Anglii, nebo jestli si tak dovolí chovat se třeba k Němcům v Německu?} Žijem v zahraničí, občas nakupujem v tescu, ale nemám s tým žiadny problém. Zamestnanci sú ochotní poradiť a pri pokladni ma neotravujú a nesliedia. Na to sú tam totiž kamery.
MrProper # JewuQowo48
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-09-18 18:40:50 5bdbee38
{Ony mi odpoví, že mají nařízeno se furt takto nakupujících ptát.} To je to posledné, čo by ma dokázalo vytočiť. Nepovažujem za problém povedať NIE. To skôr zamestnancov môže ubíjať dookola opakovať jednu vetu a ja by som im to nechcel ešte viac sťažovať.
MrProper # JewuQowo48
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-18 19:15:23 5bdbed38
Ja si myslím, že ľudia by na Slovensko mali skutočne začať viac vyjadrovať svoju nespokojnosť, pretože život v kapitalistických gulagoch sa bude ešte viac zhoršovať, pokiaľ budú ticho. Treba šíriť myšlienky socializmu, pretože toho sa kapitalisti boja a keď sa prasce pri korytách nemajú čoho báť, žerú ešte viac.

Socializmus je kladivo na kapitalistických vykorisťovateľov, preto sa ho snažia ohovoriť a klamú:


MrProper # JewuQowo48
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-09-18 20:05:38 5be9f933
Kapitalistická kritika socializmu je len snaha obrať vás o zbraň, ktorú máte...Nemajú totiž v pláne zlepšovať podmienky, aby sa ľudia mali lepšie ako za socializmu a preto musia kritizovať socializmus.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 20:07:37 5be9f933
{A občas se také stane, že si někdo uvědomí, že to nezvládá, až moc pozdě. Pracovník z Voderad se rozhodl podat výpověď, protože šílené podmínky již nedokázal dále snášet. Ten den však ještě musel odpracovat svou směnu. K jejímu konci už se ale nedostal. Během pracovní doby dostal infarkt myokardu a na místě zemřel. A co s ním bylo dál? Jeho tělo vložili do kartonové krabice a přikryli, aby nikdo neviděl, co se vlastně stalo. Tento den se do fabriky chtěla dostat i TV Markíza TV Joj, obě ale neúspěšně. Fabrika se vymluvila na prozrazení výrobního tajemství.}Ani NARKÓZU A HNOJKU nepustili do kapitalistického gulagu, ale aj keby sa tam dostali, neverím tomu, že by urobili kvalitnú reportáž, pretože kapitalistické gulagy nemožno verejne kritizovať, lebo by mohli ľudia požadovať zmenu a tá by mohla viesť k zmene režimu. Pre nich je výhodnejšie ignorovať a ukazovať fotografie oblečených psov, alebo polonahé komerčné cundry - celebrity a podobné somariny.
MrProper # JewuQowo48
-
 67% ( 8 people voted )
+
2013-09-18 20:29:37 5be9f932
{http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/stat-plan
uje-spoplatnit-cast-vysokych-tatier.html} Robotníci z kapitalistických gulagov si už dnes nemôžu moc dovoliť návštevu Tatier a ešte ich chcú spoplatniť.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 20:38:27 5be9f932
jarmila
priamo pokladníčka mi košík neprehľadávala, ale pri pokladni stojí často taký guliváľ a ten to má na starosti. tesco je podnik jak sekta jehovova, kde každý sleduje každého a donáša za odmeny.
ono totiž ten guliváľ má nariadené sledovať aj tie pokladníčky, väčšinou sú to zle platené a pracovne vyťažené mladé dievčence, či nespolupracujú so zákazníkom. totiž na západe je značná časť krádeží taká, že zle zaplatená pokladníčka má kamaráta zákazníka a jednoducho keď prejde, nezaúčtuje mu všetok tovar. prípadné nezistiteľné straty sa rozrátavajú na všetkých zamestnancov, takže ona je zisková. a tak tam nasadzujú guliváľov, ktorí nič nerobia, len prevaľujú semenníky zo strany na stranu a špehujú či ti všetko zaúčtovali. ak sa im zdá že nie, berú ťa bokom a šacujú. osobne to treba v budúcnosti riešiť tak, že treba guliváľa ignorovať a vyprovokovať ho, aby bol nútený zavolať zelených.
keď bude často zbytočne volať zelených, tak zelení si tiež spravia obraz o tej firme. aj tak keby že niečo ukradneš tak zelených volajú. nedaj sa viac šacovať guliváľmi!

aaa # RuxaQija4
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-18 20:44:46 b2295ecf
Kde je nezamestnaný Pandemonium ? Ešte som ho tu dnes nevidel. Že by sa mu konečne podarilo získať vysnenú prácu v kapitalistickom gulagu (v Samsungu) ?
MrProper # JewuQowo48
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-09-19 10:17:04 c11ce431
Inak to by mal celkom dobré, konečne by možno nemusel chodiť na deathmetalové dedinské koncerty 10 minút pred koncom po skončení vyberania vstupného a mohol by si kúpiť vstupenku. Ja mu to prajem. ;-)))
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-19 10:23:38 c11ce431
Pandemonium, ale nezabúdaj, že takéto skromné deathmetalové oblečenie tam nemôžeš mať, aby si neskončil znova na úrade práce.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-19 10:32:57 c11ce42e
{priamo pokladníčka mi košík neprehľadávala, ale pri pokladni stojí často taký guliváľ} Práve som prišiel z Tesca a vieš čo ? Videl som guliváľa na živo a skutočne tam len stojí a čumí, ale potreboval som jednu informáciu a ochotne mi poradil, takže guliváľ nie je v podstate zlý živočích a možno ho využiť vo svoj prospech. ;-)))
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-19 23:43:21 5be9f933
Pandemonium v gulagu asi ťahá nadčasy, aby mal viac ako minimálnu mzdu, lebo dnes tu ešte nebol, alebo možno robí guliváľa v tescu.
MrProper # JewuQowo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-19 23:46:02 5be9f932
Tak děkuji všem za informace ohledně Tesca. Jak je vidět, tak na Slovensku si nedovolí pokladní vstávat a prohlížet pojízdný vozík, zda zákazník nekrade. Gulivály zde máme taky, ti mi nevadí, je to jejich práce dohlížet na vše. Vadí mi jen ty pokladní, jejichž práce má být pouze namarkovat zboží a nikoliv dělat zároveň hlídače zlodějů. Až budu mít čas, napíšu stížnost vedení Tesca, že by měli své krajně nesolidní jednání vůči nakupujícím změnit.

Jarmila # BoniGoby09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-20 11:38:00 5867457d
Sem tam , hlavne zo začiatku som aj pozeral že mi to niektorý ľudia robia naschvál , ale potom som si to vyhováral , že je to moc veľké , aby to robili kvôli jednému človeku , tak som zase začal špekulovať iné možnosti , vlastne ani teraz presne neviem , čo bola tá oslava pádu komunizmu a čo ste robili na mňa .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 19:19:29 d5d75caa
Vlastne sa mi to tak zdalo čiastočne stále , alebo skoro stále , len som si to tak miešal jedno do druhého .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 19:38:12 d5d75caa
A možno stále sa mi to tak nezdalo , tá časť o tom skúšaní ľudí sa mi zdá pomerne dosť pravdivá , ale to si už presne nepamätám , ale tú totalitu som si čiastočne popieral , ale čiastočne som tomu aj veril .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 19:55:24 d5d75caa
Ale boli aj dlhé úseky , keď som tomu veril že ide nejaká totalita a že to robia kvôli mne som už vôbec nebral do úvahy .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 20:03:28 d5d75caa
Už je skoro 17:00 a trol Pandemonium tu ešte nebol. Nechápem, veď už sa mu musela skončiť sobotňajšia zmena v kapitalistickom gulagu, ale možno išiel nakupovať oblečenie na večerný deathmetalový koncert v miestnej krčme.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-21 16:51:27 c11ce42e
Rozmýšľal som , hlavne zo začiatku , aj že by to mohli robiť iba mne , aby ma potrestali a ostatný internet by bol normálny , ale keď začali dávať všeličo podobné v rádiu , tak sa to tým čiastočne rušilo aj keď som stále veril aj v takúto možnosť a že to tam v rádiu iba primiešali .

pitbul # VydoSaki35
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-21 17:50:02 d5d75caa
Ale o tých komunistoch som si myslel že som ich dostal naozaj , lebo som si myslel , že ešte stále majú v sebe čosi z minulosti a mladých dobre nepoznajú , ale o ostatných som si myslel že zostanú normálny , alebo lepšie povedané že to bude robiť proti komunistom opovrhnutie .pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-22 08:20:15 d5d75caa
Občas by mohol na takomto pokúšaní zlyhať aj dobrý človek , ale vtedy som tomu tak neveril .

pitbul # VydoSaki35
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-22 15:47:03 d5d75caa
Že sa majú zaprisahať že nemajú totalitné sklony som chcel hlavne dať cirkvi najavo že som na ich strane , ale aj som rozmýšľal kde sú všetci odporcovia a že by ich to možno prebralo , keď budem agresívny a tiež som rozmýšľal , že kebyže som odrezaný od ostatného internetu , tak ich bude dobré napáliť , nech na mňa hrešia viac a prezradia sa .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 05:41:44 d5d75caa
K tej tretej myšlienke . Síce pred tým na mňa nehrešili , len sa mi zdalo že si možno robia potajomky zo mňa srandu a ostatní o tom nevedia , o čo im išlo som presne nevedel , v tom som mal zmätok , ale dúfal som aj že by na mňa mohli začať aj naozaj hrešiť a prezradiť sa , v ostatných myšlienkach som veril že som viditeľní .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 06:01:43 d5d75caa
Teda myslel som že si robia srandu v televízii a rozhlase , aby som to upresnil .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 06:06:33 d5d75caa
Tomu komunistovi som pritom učinil celkom slušnú zradu , síce to až taká zrada nemusela byť keby ma počúval ako som písal že som liberál a inokedy ako som rečnil o slobode , ale som sa na to chytil že som ho najprv namotal a potom bez milosti nakopal do riti .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 06:47:32 d5d75caa
Ešte tá tretia myšlienka , čo som spomínal , by mala byť podľa všetkého v tej totalitnej verzii , ale to si už presne nepamätám .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 07:15:04 d5d75caa
Teda v tej totalitnej verzii že politici plánujú nejakú totalitu ale ľudia nechcú , ale aby vás to nemýlilo ja by som sa postavil aj proti všetkým , ale potajme .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 07:58:29 d5d75caa
Vlastne nemuselo by to byť potajme , ale nerobil by som to tak , aby to mohlo vyzerať že by som sa s nimi mohol ísť byť , teda aspoň vtedy , teraz by som si už trúfol viac .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 08:02:31 d5d75caa
Ale inak skôr by som bol rád potajme aj teraz , keby sa čosi také prihodilo .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 08:19:26 d5d75caa
Ale asi by som si ani väčšinou netrúfal , podľa toho o čo by išlo .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 09:08:30 d5d75caa
Najskorej by som to iba trocha okomentoval a možno sa nejako okrajovo zapojil do nejakej demonštrácie , ak by sa mi tam chcelo trepať , čo sa týka tej verejnej aktivity .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 11:54:23 d5d75caa
Trúfal , netrúfal , keď ma už všetci poznáte , tak by som mohol aj čosi provokatívne , však veľa iných možností mi už neostalo , ale možno by som bol niekedy aj tak posraný , keby som vedel že ide totalita , ťažko povedať .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 17:20:35 d5d75caa
Väčšinou netrúfal je somarina , to by záležalo skôr od toho ako by ste ma vystrašili .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-29 17:36:55 d5d75caa
Ale takéto srandy , že by tomu človek nerozumel , o čo ide by som už nechcel robiť , keď tak seriózne .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-30 22:26:49 d5d75caa
Čo som hovoril že by som si ešte dovolil nejakú provokáciu : Teda myslel som tým hlavne buričstvo , ale aj vyrypovanie môže niekedy byť , ak sa človek z niekym dlhšie háda a často to ide aj jedno z druhým .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-03 17:27:04 d5d75caa
Ešte k tej zrade cirkvi . Tých nacionalistov som si uveril aj celkom totalitných aj takých lepších , že by si riešili Rómov , možno trocha by robili zle aj nám , ale inak by zhruba nechali všetko tak ako je , aj nám by dali pomerne pokoj . O komunistoch som tiež rozmýšľal , či by už nemohli byť lepší , ale tým som to poprel , lebo dobrý komunizmus som ešte nikde nevidel , ale veril som že ak nás bude veľa oponentov , tak ich nejako prinútime , aby boli lepší , o nacionalistoch som rozmýšľal , že sa budú ľudia menej búriť proti nim a tiež mi komunisti prišli trocha ľudskejší aj keď to bola dosť ilúzia , tak som sa na to učičíkal že to bude tak dobré , celkom to bola dosť veľká taktická chyba , lebo tí dobrý nacionalisti by boli omnoho lepší , ale už by som to aj tak nezmenil , ak by som sa nechcel vtedy prezradiť .

pitbul # VydoSaki35
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-03 18:04:00 d5d75caa
Aby som vás nemýlil , tie prvé dve myšlienky z toho zaprisahania boli podľa všetkého v tej realite že niekto ľudí presviedča na totalitu , ale internet je normálny a všetci všetko vidia a pomaly naozaj začínajú uznávať ľudia totalitu . Ešte to že by som to tak neurobil som myslel oficiálne neurobil , povedal som že by som to tak neurobil aj keď som to tak urobil , ale myslené to bolo oficiálne , toto som robil tak , aby ste ma nemohli poctivo obviniť a aby to bolo aj ako nadávka na tú totalitu , akože im na to tak zvláštne nadávam , ale malo to niektorých aj rozbúriť .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-07 18:50:10 d5d75caa
Teda myslel som akože si hovorím iba svoj názor na tú politickú stranu , že pre mňa je zlá a ja som nič zlé neurobil , ale malo to aj ostatných provokovať , ale inak je to u mňa správne búriť ľudí proti totalite .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-07 19:04:10 d5d75caa
Teda myslel som akože si hovorím iba svoj názor na tú politickú stranu , že pre mňa je zlá , ak by obsahovala nejakú totalitu a ja som nič zlé neurobil , ale malo to aj ostatných provokovať , ale inak je to u mňa správne búriť ľudí proti totalite .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-07 19:18:52 d5d75caa
Ale bolo to tuším celé dosť aj v tej verzii reality , že si so mňa robia srandu .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-07 20:24:30 d5d75caa
Ale vtedy som veril dosť aj že niekto skúša všetkých ľudí a so mňa si urobili extra prípad , tá verzia že si robia srandu iba so mňa bola skôr aktuálna na začiatku a tuto to už bolo také zmiešané , všetko do kopy , ale tuším som rozmýšľal aj takto , len som to stále popieral .

pitbul # VydoSaki35
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-08 16:32:21 d5d75caa
Ale v tomto momente som to tuším popieral pomenej .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-08 19:54:30 d5d75caa
Ale niekedy som myslel že ste už naozaj taký blbý ako tam vyzeráte , alebo že si nevážite slobodu , ale to by bola výhovorka , lebo vyzerali ste blbý .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-10 19:46:31 d5d75caa
Keby len niekedy , práveže aj veľmi často .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-10 20:06:54 d5d75caa
Teda to aj bola vtedy moja výhovorka , aby som vás nemýlil .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-11 17:02:49 d5d75caa
Popieral v tom prípade , že na mňa útočia ľudia v tomto prípade bolo skôr zmysle , že som si to nechcel priznať , ale dokázať som si to nevedel , len sa mi to zdalo dosť čudné , aby toľko robili kvôli mne .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-27 09:36:59 d5d75caa
Kvôli tej cirkvi som povedal že sa majú zaprisahať , aby si o mne nemysleli , že im popieram právo , to by mi dosť vadilo , lebo je to celkom proti mojím hodnotám , ale inak by som sa možno radšej utajil aj keď zase ak by som chcel rozprávať , tak som mal takú túžbu ukázať im , že by sme boli dobrí spojenci proti komunistom , ale toto bolo skôr tlakom okolností .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-27 13:40:19 d5d75caa
Ešte k tomu zaprisahaniu . Neviem či som sa v tých dvoch ostatných prípadoch sám sebe iba nevyhováral , že proti niečomu bojujem , alebo som to bral ako vedľajšiu možnosť , že hneď spravím aj to , ale podstatné tam bolo , aby som sa vyhovoril cirkvi .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-02 19:44:22 d5d75caa
K tomu zaprisahaniu . Mohol som sa vyhovárať aj iba sám sebe , ale rozmýšľal som aj či som sa nesnažil vyhovoriť voči vám a slabo si to pamätám , teda že som si to nahovoril čiastočne ako pravdu a rozlíšenie či je to pravda som od vtedy zabudol a teraz neviem , či to bola pravda , alebo nie .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-03 03:45:03 d5d75caa
Vlastne aj keby som to myslel vážne , tak je to výhovorka samému sebe keď som si to tam priradil aj keď pomerne spravodlivejšia , ale ak som sa vyhováral vám tak je to celkom klamlivé .


pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-03 04:09:59 d5d75caa
Vlastne aj v tom prvom , kebyže to myslím vážne , by som sa mohol vyhovárať aj trocha vám aj trocha sebe , ale keby sa vyhováram čisto iba vám tak je to potom iba výmysel .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-03 04:21:06 d5d75caa

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Medové koláče bez práce. Inovace, která hořkne na jazyku


Medové koláče bez práce. Inovace, která hořkne na jazyku
Pokud plánujete změnu v postupu pečení rohlíků, přinejhorším zkazíte pár dávek těsta a vždycky se můžete vrátit k původnímu způsobu. Mnohem složitější je to ve chvíli, kdy m...
V SAÚDSKÉ ARÁBII BYL SCHVÁLEN NOVÝ ZÁKON: VŠICHNI ATEISTÉ JSOU TERORISTÉ
Zázraky ľudského stvorenia
Milton Friedman o FEDe

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1166 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage