Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda


Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda

Patrím ku skupine ľudí – aj s mnohými autormi a čitateľmi tohto portálu, ktorá si najviac zo všetkého zakladá na svojej osobnej integrite, na slobode, ktorú sa snaží brániť zubami nechtami. Zvlášť v tejto dobe, keď je snahou nielen nášho  štátu kontrolovať, kde sa práve nachádzame, s kým a o čom komunikujeme, ako zarábame, šetríme, investujeme  a míňame svoje peniaze, akým spôsobom vedieme do života svoje deti, čo pestujeme v svojich záhradkách, čo čítame, aké stránky vyhľadávame na webe.

Neirituje ma len zasahovanie do súkromia štátnymi orgánmi.  Prehrabávanie sa v cudzích zásuvkách, skriniach, peňaženkách či taškách neviem zniesť ani len vo filmovom príbehu, nehrozí, aby som takúto činnosť robila sama. Súkromie je vec posvätná.

Dnes  som išla prvý a asi aj posledný krát  v živote do nadnárodného športového supermarketu a pri východe sa SBS-kár dožaduje, aby som mu otvorila kabelku. Bez trošky preháňania to je pri mojej filozofii  to isté, ako by som mu mala ukázať prsia. Elektronické zariadenie nesignalizovalo kradnutý tovar a súc si vedomá, že som určite nič zlé neurobila, sa pýtam, či ma videl niečo brať. Šokovaný z môjho prudkého odmietnutia tvrdí, že nie, ale má právo náhodne požadovať od zákazníkov ukázanie obsahu tašiek aj bez toho, aby ich videl pri nejakej nekalej činnosti. A vôbec nechápe, prečo mi to vadí. Zákon, ktorý ho na to oprávňuje má v kancelárii a ukáže mi ho hneď, ako zavolá políciu. Na potvrdenie svojej pravdy privolá vedúcu a ona tvrdí to isté. Súhlasím s privolaním polície a  idem s nimi ku kancelárii. Keď vidia, že nespomaľujem a som si viac ako istá, vedúca nariadi SBS-károvi, aby ma vyviedol z predajne a že ma tam už nikdy viac nechce vidieť.

Malá príhoda, ktorá bude mať pokračovanie, pretože o vysvetlenie tohto správania som okamžite a  dôrazne  e-mailom požiadala priamo v centrále reťazca vo Veľkej Británii. Na prvý pohľad ani nesúvisí so  štátnym terorom.

Skôr je zaujímavé to, ako si ľudia po navlečení nejakej smiešnej uniformy  prípadne dosiahnutia bezvýznamnej funkcie myslia, že môžu druhých pokojne buzerovať. A logicky a správne hrajú na právne nepovedomie nášho obyvateľstva. Svedčí o tom prekvapenie až šok z môjho prudkého odhodlania im tú tašku za žiadnych okolností neotvoriť. Rozmýšľam, koľkí sa už takto nechali prešacovať. Možno trošku pohundrali, trošku sa porozčuľovali, ale svoju  slobodu si reálne nebránili.

Keď si niečo také nechajú od nejakého výsluhového dôchodcu, ktorý pravdepodobne 15 rokov parazitoval niekde vo vojenskom alebo policajnom  aparáte a stále je ešte pogumovaný, rozpoznajú vôbec nebezpečenstvo štátneho obmedzovania, ktoré je skutočne zastrešené zákonom, schváleným poväčšine nesvojprávnymi ľuďmi, ktorí hlasujú podľa toho, ako im strana a ich vodca nariadi?

Všetko nasvedčuje tomu, že nesloboda väčšine národa prekáža čoraz menej. Smutná realita všeobecnej otupenosti. Dúfam, že aspoň časť tých,  ktorí sa hrdo hlásia k slobodným ľuďom v anonymných diskusných webových fórach a chcú ísť do ulíc a ukázať tým hore, ako si svoje práva nedajú, v podobnej reálnej situácii dajú jasne najavo, že ich sloboda je nadovšetko.

Mimochodom, ak by mi SBS-kár  ukázal  zákon, na ktorý sa odvolával, pri §50 by som sa len z chuti zasmiala a dala na neho a jeho SBS podnet na políciu, keď sa už ňou toľko oháňal.

http ://www.menejstatu.sk/tupy-uhol-pohladu-% E2%80%93-osobna-sloboda/Author: Jana Kovacova # GikaCihy65
Slovensko2013-06-2447
-
 71% ( 18 people voted )
+
vyborne.diki za clanok. nemoze sa spravat cakatel na vysluhovy dochodok v nakupnom centre k zakaznikovi ako k zlodejovi.ved tym odplasi buduceho zakaznika. este tam maju 100 kamier. to tiez neni moc prijemne. nwo sa nenapadne zavadza.podla NWO sme vsetci pracujuci nepriatelia.ktorych treba len sikanovat.

tajny agent # LasiLoqo18
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 12:19:07 4e62196a
Dobré ráno už ste sa zobudili?
prave # MytiGymo47
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 13:04:43 c2a0df02
Jana

Nemusis cakat na odpoved nejakej sekretarky z UK... Ak sa vobec budu unuvat ti odpovedat, napisu ti nieco v tomto zmysle:

Mila Janka,

Podmiekou vstupu do kazdej nasej predajne, je aj suhlas zakaznika, s umoznenim nahliadnutia do tasiek a kabeliek, ktore ma pri sebe, pri vychode z predajne, pokial ich rozmery prevysuju ... cm x ... cm...

Pokial zakaznik s tymito podmienkami nesuhlasi, nema pravo vstupovat do nasej predajne... Tieto podmienky, su spolu s upozornenim na v predajni pouzivany kamerovy system, jasne vystavene pri vstupe do kazdej z nasich predajni...

S pozdravom,

18 rocna sekretarka


SBS-kar konal v sulade so zakonom, aj sulade so svojimi povinnostami... Presne za toho ho v tej predajni platia... A ano, sukromne firmy maju tiez pravo komukolvek zabranit vo vstupe do predajne, alebo celeho nakupneho centra, aj dozivotne a bez udania dovodu!

Toto nie je o ziadnom statnom terore, toto je o sukromnom podnikani... V mojom obchode, plnom mojho tovaru, platia moje pravidla hry... Komu sa to nepaci, nech sa tam ani neukazuje... To je o tej slobode... Majitelia dotycnej siete obchodov sa takto slobodne rozhodli a ty sa slobodne mozes rozhodnut, alebo akceptovat ich podmienky, alebo ich obchody nenavstevovat...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 57% ( 13 people voted )
+
2013-06-24 13:08:07 3ab36ab6
@orangutan
to len ty mozes kritizovat clanok za nieco, co v nom nie je :)
nikde nie je napisane, ze to co ten sbsKAR chcel spravit ma na svedomi stat, ale keby si pozorne cital, tak zistis, ze je to to iste, co stat robi, autorka clanku to porovnava, nevravi, ze je to nasledkom
a ak by si si precital zakon, ktory tam je nalinkovany, pochopil by si, ze sbsKAR nekonal podla zakona

je smiesne ako sa vsetko snazis zvalit na sukromne podnikanie a pritom svojimi "argumentami" valas akurat tak sam seba :)

memory # XifiTasa15
-
 59% ( 7 people voted )
+
2013-06-24 13:30:23 d94b4972
ORANGUTAN, trefná prezývka. Na takých ako si Ty by sa dal demonštrovať úspech vymývania mozgov. Úprimne mi Ťa je ľúto. Ty si svoje otroctvo zaslúžiš, Ty ho chceš, túžiš po ňom.

Peter Novak # DigiQihy47
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 13:32:44 c331bc52
Jozi Varga

V mene vsetkych komunistov, budhistov, masochistov, saxofonistov, udavacovistov, StBakistov, SISkistostov sa ti tymto chcem verejne podakovat za medvediu sluzbu, ktoru robis sucasnemu systemu...

Normalne musime hladat, niekedy aj velmi komplikovane, sposoby, ako proti systemu revolucne naladenych jednotlivcov verejne zdiskreditovat... Ty to vsak velmi efektivne robis za nas sam...

Dakujeme...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 40% ( 5 people voted )
+
2013-06-24 13:40:59 3ab36ab6
loading...
paragraf 50 odsek 4 pismeno a nehovorí náhodou o tom, že sa môže aj pozrieť?

maryanuss # MetuByga76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 13:50:31 51ffb2f3
Peter Novak

Mozem ta ubezpecit, ze tebe v ziadnom pripade mozog nikto vymyvat nebude... Podla toho co si napisal ho zjavne nemas...

Toto forum je plne nastrocnych odbojarov, revolucionarov a anarchistov, ktorym staci podhodit akukolvek sprostost, aby okamzite zacali vyvreskovat o velkej krivde na nich pachanej... A cim nizsie IQ, vzdelanie a prehlad, tym su revolucnejsi... Takze si tu na spravnom mieste...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-06-24 13:52:20 3ab36ab6
ORANGUTAN,

nemám vo zvyku baviť sa s blahoslavenými, ktorých bude kráľovstvo nebeské, ale u Teba urobím výnimku. S tým IQ si strelil kapitálneho capa. Daj si ho vypchať a chváľ sa podobným mysliteľom, ako si Ty. K ostatnému sa netreba vyjadrovať.

Peter Novak # DigiQihy47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 13:57:48 c331bc52
@maryanuss
§50, ods. 2, ten isty zakon:
Osoba poverená výkonom fyzickej ochrany alebo pátrania môže vykonať zásah, len ak je porušovaný alebo ohrozovaný záujem chránený bezpečnostnou službou a len v súlade so zákonom a inými všeobecne záväznými právnymi predpismi;28) iné úkony vyžadujúce súčinnosť tretích osôb môže vykonávať len s ich súhlasom.

autorkou nebol ohrozovany ani porusovany chraneny zaujem (nekradla, nesnazila sa kradnut, sbsKAR potvrdil, ze ju nevidel nic spachat), teda sbsKAR nemoze urobit ziadny zasah

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 14:00:35 d94b4972
memory

Vidim, ze pod tymto clankom sa pravdepodobne dnes kona nejaky zjazd mentalne postihnutych jedincov...

"je smiesne ako sa vsetko snazis zvalit na sukromne podnikanie a pritom svojimi "argumentami" valas akurat tak sam seba :)"

Tym, ze som napisal "V mojom obchode, plnom mojho tovaru, platia moje pravidla hry..." som sa podla teba snazil vsetko zvalit na sukromne podnikanie...?

Ty mas teda skutocne prenikavu logiku... Potom sa uz niet ani co divit tvojej schopnosti interpretovat zakony...

Pozdrav odo mna doma...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 44% ( 6 people voted )
+
2013-06-24 14:05:35 3ab36ab6
maryanuss, terminus technicus slova chraneny objekt nema s predajnou ,ktora ma SBS, pramalo spolocne....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 14:15:36 59ad5d21
oprava ma....---nie nema...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 14:16:44 59ad5d21
@orangutan
ako inak, neporozumel si pisanemu slovu
to, ze som tu vetu spomenul prave ako reakciu na tvoj prispevok neznamena, ze sa vztahuje len na ten konkretny prispevok, co je jasne z jej vseobecneho charakteru
a opat raz, tak ako inokedy (rozumej nie len v prispevku, na ktory reagujem), reagujes na nepodstatnu cast prispevku, len aby si mohol "argumentovat"

este porozpravaj ten o prenikavej logike...

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 14:39:50 d94b4972
memory

Svoje mentalno-mastubacne zvracanice o vseobecno-charakterovych vetach si laskavo radsej odloz pre niekoho ineho... Ak sa totiz budes pokusat si na mne touto formou liecit nejake svoje dusevne bolacky, s najvacsou pravdepodobnostou skoncis s este vacsimi bolackami...


Text nizsie je urceny nielen tebe, ale aj inym, s podobne prenikavou myslou, ako je ta tvoja...


Ak to niekomu stale nie je jasne, kazdy majitel obchodu ma pravo chranit svoju predajnu a tovar sposobom, aky uzna za vhodne...

Od pouzitia kamier, mrezi, alarmov, SBS-ky az po fyzicku kontrolu nakupnych tasiek a kabeliek zakaznikov (pokial je to jasne uvedene v podmienkach vstupu do predajne a tie su jasne vyvesene pri kazdom vstupe do predajne) a pracovnikov predajne...

Kontrolu nakupnych tasiek a kabeliek zakaznikov a pracovnikov predajne pri ich opustani predajne moze vykonavat, alebo na to vybrany pracovnik predajne (zazvycaj veduci, alebo zastupca veduceho), alebo SBS-kar...

V potravinach, kde je predajnu mozne opustit len cez niektoru z pokladni, tuto kontrolu ma pravo a v sulade s pracovnou naplnou aj povinnost vykonavat kazda pokladnicka... BODKA!!!

Nie je tu o com diskutovat...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-06-24 15:02:01 3ab36ab6
@orangutan
no tak si sa nam tu teraz "intelektualne" vymasturboval, tak utri po sebe
a nejakymi tvojimi zvatlancami o bolackach mi mozes akurat tak fukat

keby si si cital zakon vedel by si, ze podmienky vstupu musia byt v sulade so zaknomi, pripadne pravidlami, ktore urcuje prenajimatel priestorov, ktore tiez musia byt v sulade so zakonmi...len to, ze to ma niekde vyvesene este neznamena, ze su platne a automaticky vykonatelne

...ty prenikava mysel...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 6 people voted )
+
2013-06-24 15:20:19 d94b4972
memory

Len taka mala ukazka, vynatok z obchodnych podmienok METRO Cash & Carry SR s.r.o., aby si mal predstavu o com hovorime...


4. Osobitné obchodné podmienky

4.1 Spoločnosť METRO si vo svojich veľkoobchodných strediskách predovšetkým vyhradzuje právo:

• odmietnuť vstup, nákup a zablokovať zákaznícku kartu osobám, ktoré iným identifikačným preukazom (vodičský preukaz, občiansky preukaz, pas a i.) nepreukážu pri vstupe do veľkoobchodného strediska oprávnené disponovanie s kartou
• odmietnuť vstup viac ako jednej osobe v sprievode držiteľa zákazníckej karty
• odmietnuť hlavne z bezpečnostných dôvodov prístup deťom mladším ako 12 rokov
• odmietnuť prístup osobám s osobnou batožinou presahujúcou určený rozmer, ktorá nebola uložená v bezpečnostných schránkach pri vstupe do veľkoobchodného strediska (aby ta pripadne ani nenapadlo nieco ukradnut...)
• odmietnuť prístup osobám s fotoaparátmi, videokamerami alebo inými predmetmi, ktoré by mohli ohroziť ostatné osoby a majetok vo veľkoobchodnom stredisku
• vykonať kontrolu správnosti účtovania zákazníckeho nákupu pred východom z nákupného strediska (skontrolovat, ci si nieco neukradol...)
• zhromažďovať údaje a informácie o zákazníkoch a ich nákupoch
• robiť obrazové záznamy prevádzky veľkoobchodného strediska v priebehu celého dňa
• prechodu vlastníctva zakúpeného tovaru až po opustení veľkoobchodného strediska


Este dlho sa mas v umysle pokusat o nemozne...?
ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 15:56:25 3ab36ab6
@orangutan
este mi teraz napis, ktorym zakonom tieto podmienky odporuju...
a mozno potom pochopis, co sa ti snazim povedat...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 16:03:46 d94b4972
memory

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Chces citovat zakony...? Nikto ti v tom nebrani... Cituj, nech sa dozviem, ako METRO a tisice dalsich porusuju zakon...?

Si si vobec isty, ze uz vies, co mi chces vlastne povedat, okrem toho, ze so mnou zasadne nesuhlasis, nech uz poviem cokolvek...?


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-06-24 16:39:07 3ab36ab6
@orangutan
este raz sa ti to budem snazit vysvetlit, aby si konecne pochopil, co ti chcem povedat

ty tvrdis, ze obchod si moze urcovat podmienky vstupu a ochrany podla toho ako uzna za vhodne:
"Ak to niekomu stale nie je jasne, kazdy majitel obchodu ma pravo chranit svoju predajnu a tovar sposobom, aky uzna za vhodne..." - tvoj prispevok z 15:02

ja tvrdim, ze to moze robit len v ramci zakonov:
"keby si si cital zakon vedel by si, ze podmienky vstupu musia byt v sulade so zaknomi..." - moja reakcia na tvoj prispevok z 15:02

tak skus dat este nieco, co potvrdi tvoje argumenty, lebo zatial si nic take nedal a dokonca teraz tvrdis presne to iste co ja, zvlastne...

a teraz si uvedomujem, ze asi bolo tazke pre teba porozumiet ironii z mojho predosleho prispevku...

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 16:53:06 d94b4972
Jungle-monkey, do Metra vzhľadom na obchodné podmienky nemôžeš ísť nakupovať, ak nie si členom, teda nemáš členskú kartu. Spravidla do Metra dostávajú kartu živnostníci, preto členská karta a následné overenie, ak ju nemáš pri sebe. Čo má toto spoločné so zákonom o SBS a obmedzením práv a slobôd zákazníka?

• "odmietnuť hlavne z bezpečnostných dôvodov prístup deťom mladším ako 12 rokov"


V prípade, že ide taká osoba v sprievode rodiča, držiteľa členskej karty, zamedzenie vstupu je podľa mňa protizákonné. Ak by tak spravili v prípade vyššie uvedenom, stálo by za to podať trestné oznámenie.


"odmietnuť prístup osobám s osobnou batožinou presahujúcou určený rozmer, ktorá nebola uložená v bezpečnostných schránkach pri vstupe do veľkoobchodného strediska (aby ta pripadne ani nenapadlo nieco ukradnut...)"


V čom je problém, ak dostaneš možnosť túto batožinu odložiť do úschovy, na čas potrebný na nákup? Kto nejde kradnúť predsa nemá problém s uložením tejto batožiny. V prípade jej odcudzenia nesie škodu obchodný dom, ak Ťa nevpustili s batožinou dovnútra.


"vykonať kontrolu správnosti účtovania zákazníckeho nákupu pred východom z nákupného strediska"


V čom je zase problém? Ak som nič neukradol, žiadne kontrolné stanovište sa nekoná, dám bloček do ruky, ukážem nákup a pošlem ho do riti. Nesmie ťa obmedziť ani kontrolovať ak nesúhlasíš bez prítomnosti polície, resp. do jej príchodu, nič viac. Ak je tento zásah neadekvátny a spôsobí Ti škodu(napr. ušlý zisk a pod.), máš právo žiadať náhradu.


"zhromažďovať údaje a informácie o zákazníkoch a ich nákupoch"


Absolútne žiaden súvis so zákonom o SBS. Toto robia všetky obchody, kde si členom, teda máš členskú kartu. Takisto konajú banky, ak platíš kartou. To isté robí štát, viď monitoring telefónov, mailov, čipizáciu a pod. Takže scestné je podporovať to ako zákazník(súkromnú firmu) a občan(štát) v rámci tolerancie týchto praktík. Na toto poukazuje aj samotná autorka článku.


"• robiť obrazové záznamy prevádzky veľkoobchodného strediska v priebehu celého dňa"


Detto, podobná blbosť ako predchádzajúci "argument".


"prechodu vlastníctva zakúpeného tovaru až po opustení veľkoobchodného strediska"


Replika toho istého v súvislosti s kontrolou nákupu. Pracovník SBS má právo skontrolovať Tvoj nákup, bez toho aby si ho nasledoval, alebo Ťa k tomu nútil, ak odmietneš, jediná jeho možnosť je privolať políciu a Ty musíš strpieť čas, kým neprídu. Odporúčam ukázať nákup aj bloček(predtým než SBS podnikne ďalšie kroky v súvislosti s obmedzením pohybu a privolaním polície) a ďalšie prípadné obmedzenie pohybu do príchodu polície riešiť právnou cestou.SBS # VyxaQicy26
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-06-24 17:34:12 55ede33e
Orangutan, lenze taketo oznamenie tam nikde nie je uvedene. Aspon viditelne. Keby bolo, respektovala by som to a nevstupila tam. A podla prvej reakcie z UK taketo maniere su pre nich prekvapenim. Samozrejem, ze si daju preverit kamerovy zaznam, ci nahodou nie som predsa len drza zlodejka.

Ja respektujem sukromne vlastnictvo ako jedno z najvacsich prav. A moja kabelka je v ich rebricku na prvom mieste.
Jana # FecoDija43
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-25 08:42:49 4e62feb6
SBS, to mi je jasne. Blocek som nemala aky ukazat, nemala som ziadny tovar. Ja som odmietla ukazat kabelku a bola ochotna pockat na policiu. To oni sa cestou do kancelarie rozhodli, ze policiu radsej nie. Preco asi?
Jana # FecoDija43
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 08:45:55 4e62feb6
Je rozdiel ukazat vlastnu kabelku a vozik nalozeny tovarom po zaplateni za tovar v Metre.
Metro totiz ziaden zakon neporusilo, je jedno ci to ma napisane viditelne pred vstupom do predajne, alebo nie. Metro by zakon porusilo,ak by silou mocou chcelo kontrolovat obsah sukromnej batoziny nakupujuceho. Preto aj to nariadenie z dovodu odkladania nadrozmernej batoziny, vediac totiz, ze nasledna kontrola tejto batoziny po opusteni predajne je nezakonna.
Ale v pripade malych predajni je problem v tom, ze nemaju ziadne priestory na odkladanie batoziny nakupujuceho. V tomto pripade je na nich, akym sposobom si zabezpecia kontrolu zakaznikov. Ale len v ramci zakona. Mozu pouzit kamerovy system(mimochodom ten je v drvivej vacsine v predajniach len ako atrapa),alebo sledovanim zakaznika pri nakupovani. Ak maju opravnene podozrenie, podciarkujem slovo opravnene, teda vidia ho priamo pri cine, mozu ho zadrzat a privolat policiu. Ale ziaden clen SBS,alebo skauta, ci pionierska druzina nema pravo kontrolovt osobne veci zakaznika. Mozu len skontrolovat nakupny kosik, kym ho zakaznik nevlozi do svojej batoziny,ale tato kontrola je hlavne kvoli tomu,aby predisli medzi moznou spolupracou pokladnika a nakupujuceho. V tomto pripade sa totiz kontroluje hlavne zamestnanec predajne, teda pokladnik, ci skutocne vsetok tovar presiel kasou. A to je aj dovod kontroly nakupneho vozika po opusteni kasy v Metre.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 09:20:46 59ad5d21
Jana reagovala si spravne, oni postupovali protipravne a vedeli to. Su totiz v tomto naozaj bezmocni, lebo nenakupuju len ludia, ktori chodia nakupovat, chodia aj zlodeji, organizovane tlupy, ktore potom sposobili to, co stve opravnene ORANGUTANA:
Ale je to bohuzial riziko podnikania. Pred vstupom do predajne si mozu napisat cokolvek, ak je to v rozpore so zakonom, maju aj tak smolu,ak natrafia na tebe podobnym s pravnickym zmyslanim. Vacsina aj tak si necha so sebou robit co od nich ta postavicka v srandovnej uniforme pozaduje.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 09:33:13 59ad5d21
Rafael: zasa pozrime sa na to aj takto: SBSkár v podstate okrem buzerácie nerobil nič zlé: "má právo náhodne požadovať od zákazníkov ukázanie obsahu tašiek aj bez toho, aby ich videl pri nejakej nekalej činnosti". S jeho tvrdením sa plne stotožňujem. Dokonca aj ja mám právo požiadať akéhokoľvek človeka o to aby mi ukázal obsah tašky! Samozrejme s tým, že on má plné právo mi obsah tašky neukázať :-D
Krovak # KuraLogo13
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 10:22:58 c3928a4c
Krovak, absurdnejsiu vec som uz dlho necital.
Vychadzas zo svojho pohladu na vec, ktora je velmi zneuzitelna, dokonca v kontexte s tym, ze to robi nejaka uniformovana osoba. Robil som svojho casu v obchode, je to sice uz par rokov, ale spravanie zkaznikov, ci predajcov sa nemeni.
Ja uznavam, ze URANGUTAN aj ty vychadzas z pohladu poskodeneho, co v pripade majitela predajne vzdy je. Kradlo sa, kradne a bude kradnut. Preto je namieste nieco,co kradnutiu sice uplne nezabrani,ale aspon sa ho snazi obmedzit. To su aj tie srandovne postavicky(mimochodom hlavne kvoli kontrole pokladnicok),alebo (ne)funkcnemu kamerovemu systemu.

Uvedom si ale jednu vec, zijeme aspon v akom-takom pravnom state. Preto aj obsah tvojejkabely, ruksaku, ci cohokolvek ineho je tvojim sukromnym majetkom a sukromim, porovnatelny s tvojim domom, ci bytom. Tiez na poziadanie neukazes kazdemu obsah svojho bytu. Preto ti ani policia bezdovodne nevtrhne do bytu a neurobi prehliadku, musi mat na to dovod. Je vecou predajne, ze nezriadi odlozenie tasiek pred vstupom do predajne, ak by to urobila, mala by urcite naklady, mozno prevazujuce kradezi tovaru, sposobene tym, ze strpi zakaznikov, ktori ukradnu tovar a vlozia si ho do svojej batoziny a tak, ze to to zamestnanec obchodu nepostrehne. Ak to postrehne, ma jedinu povinnost, zadrzat do prichodu policie zlodeja a ta ho nasledne prehlada. To ja ale nazoaj vsetko, co moze urobit. Ak ale ty budes suhlasit s prehliadkou, ktora je neodvovodnena, pre teba casovo nakladna, je len a len tvoja vec.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 10:49:12 59ad5d21
Krovak, prepac moju natvrdlost, nedocital som to dokonca, ano s tou poslednou vetou s tebou uplne suhlasim.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 10:56:08 59ad5d21
Rafael: pohodka, sranda predsa musí byť. Horšie by bolo keby si to nepochopil vôbec ;-)
Krovak # KuraLogo13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 11:30:10 c3928a4c
Jana

Pokial tam tie obchodne podmienky nemali vyvesene, tak si samozrejme v prave... Nemali pravo to od teba ziadat...

Normalne by tam mali mat vyvesene PODMIENKY VSTUPU DO PREDAJNE...

A tam by malo byt napisane nieco v zmysle: Vstupom do predajne, beriem na vedomie svoju povinnost, na poziadanie spristupnit k nahliadnutiu obsah mojej tasky, o rozmeroch vacsich, ako ..., pri opustani predajne...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 11:41:32 3ab365e9
ORANGUTAN,vzdy som rad cital tvoje prispevky a rad ich budem citat nadalej, ale v tomto s tebou sa neda suhlasit. Ziadne podmienky na vstup do predajne neopravnuje majitela predajne na akukolvek prehliadku osobnych veci zakaznika.
Ochranu svojho majetku mu zakon umoznuje, ze ho nedokaze vyuzit, je len a len jho chyba a dosledky si musi znasat sam. tazke ziadne kontroly, ani osobne prehliadky, ale ak chce, moze na vlastne naklady zriadit uschovnu batoziny,za ktoru ale on sam potom znasa pripadne nasledky, vzniknute odcudzenim danej batoziny, lebo on sam zriadil tuto uschovnu batozin. Preto napis pred vstupom do predajne je len a len jeho prianie, ktore ako Krovak naznacil, nie je povinnostou zakaznika toto respektovat.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 11:47:56 59ad5d21
Rafael

Obavam sa, ze nemas celkom pravdu...

Obchodne podmienky, zahrnajuce aj kontrolu tasiek pri opustani predajne, neporusuju ziadny zakon, pokial je informacia o takejto podmienke, zakaznikovi poskytnuta, pred jeho vstupom do predajne... Vyvesenie podmienok vstupu do predajne, na viditelnom mieste, pri vchode do predajne, sa povazuje za poskytnutie informacie zakaznikovi...

A to bez ohladu na to, ci si to zakaznik vsimne, precita, alebo nie...

Kazdy zakaznik ma predsa moznost sa kontrole tasky vyhnut tym, ze s nou nevstupi do predajne, necha ju v aute, pride bez nej, alebo pojde do ineho obchodu, kde taketo podmienky nemaju...

V tomto pripade sa nejedna o narusovanie tvojho sukromia, lebo vstupom do takejto predajne, vstupujes do zmluvneho vztahu s predajcom... Ak je kontrola tasiek sucastou zmluvy, s ktorou si vstupom do predajne suhlasil, skutocne neexistuje zakon, na ktory by si sa mohol odvolat...

V pripade METRA, je tento zmluvny vztah este zretelnejsi... Tam je tvoj suhlas s ich obchodnymi podmienkami, sucastou ziadosti o vydanie METRO karty... Jednoducho, neexistuje moznost dostat ich kartu a zaroven nesuhlasit s ich obchodnymi podmienkami... A ano, tym padom, maju pravo na vsetko, co je uvedene v danej zmluve...


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 12:16:24 3ab365e9
ORANGUTAN, nikto nespochybnuje pravo majitela na ochranu svojho majetku, ale prehliadka, navyse bezdovodna, navyse vykonana neopravnenou osobou je nezakonna. A to si mozes dat na vstup do predajne hocico, zakon chrani v prvom rade zakaznika, aby nebol sikanovany majitelom. Lebo ak by bolo podla teba, pred vstupom do kazdej predajne by bol dav ludi, ktori by sa snazil docitat, co ich v kazdej predajni caka. Navyse, cudzojazycni navstevnici by prisli o moznost dozvediet sa, k akym praktikam sa majitel chysta na nich.
Co sa tyka Metra, suhlasim s tebou, je to iny sposob predaja, prakticky systemom klubu, ci clemskej karty, tam ti pri vydani poskytnu zakonne sposoby, ako ich mas ty dodrziavat. Ale tak ako v kazdej inej predajni, nemaju pravo ti kontrolovat osobne veci v kabelke, ci ladvinke, ci v trenirkach, ale len nakup v nakupnom voziku. Preto aj ich oboznamenie ohladom vacsej batoziny ma svoj vyznam, lebo vedia, ze ak by to tam nemali, zakaznici by celkom podla zakona mohli odmietnut batozinu nechat si odlozit.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 12:31:51 59ad5d21

Jana: Vyjadroval som sa k príspevku od Orangutana, tvoj postoj a postup bol maximálne v poriadku, tiež si vážim súkromné vlastníctvo ľudské práva a slobody(ako SBSkár tiež). Začali zmätkovať, pretože nemali ani najmenší dôvod volať k súčinnosti políciu a začalo im dochádzať, že prestrelili. Žiaden majiteľ verejne prístupnej predajne ani SBSkár niesu oprávnení Ti zakázať vstup do predajne. Dokonca ani osobe, ktorá tam predtým kradla. Na to nie sú oprávnení žiadnym zákonom.


Orangutan:
"Obchodne podmienky, zahrnajuce aj kontrolu tasiek pri opustani predajne, neporusuju ziadny zakon, pokial je informacia o takejto podmienke, zakaznikovi poskytnuta, pred jeho vstupom do predajne... Vyvesenie podmienok vstupu do predajne, na viditelnom mieste, pri vchode do predajne, sa povazuje za poskytnutie informacie zakaznikovi..."


Chlapče, daj si sprchu. Na kontrolu nákupu zamestnancom SBS, aka strážnej služby môže vykonávať bez toho, aby Ti niekto niečo vyvesil. Ani policajt Ťa nebude kontrolovať s občianskym zákonníkom v ruke, alebo zákonom o policajnom zbore(budeš len ústne upovedomený). Zamestnanec SBS Ťa upovedomí na základe akého zákona a oprávnenia koná, to je všetko. Ak daný zákon a jeho oprávnenia poznáš, môže mať na nástenke(kontrolná miestnosť), pri vstupe do predajne zavesené čokoľvek. Kedysi jeden supermarket vyberal pokuty za krádeže a dokonca si to tí tupci dali aj na verejnú tabuľu k oprávneniam SBS a ako upozornenie pre zákazníkov, pokutu uvádzali 1000SK. Veľmi rýchlo im to bolo zakázané, nepochybujem, že ak by sa verejnosť ohlásila a žiadala vrátenie týchto neoprávnených pokút, museli by im byť vrátené. Boli oprávnení, na základe akého zákona? Bez Tvojho súhlasu Ťa nemôže ani skontrolovať, max privolať políciu na súčinnosť so zákonom o SBS. Takže nesplietaj, o čom nemáš poňatia.
SBS # VyxaQicy26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 13:12:14 55ede333
"V pripade METRA, je tento zmluvny vztah este zretelnejsi... Tam je tvoj suhlas s ich obchodnymi podmienkami, sucastou ziadosti o vydanie METRO karty... Jednoducho, neexistuje moznost dostat ich kartu a zaroven nesuhlasit s ich obchodnymi podmienkami... A ano, tym padom, maju pravo na vsetko, co je uvedene v danej zmluve..."


V tom prípade nepoužívaj blbosti ako "argument", kde sa jedná o členský vzťah zákazník(členská karta, stotožnenie sa s podmienkami, ktoré sú však tiež limitované zákonom) vs. Metro. Pretože autorka išla ako nečlenka do verejne prístupného obchodu, na ktorý sa nevzťahujú žiadne dvojstranné dohody typu členské karty.
SBS # VyxaQicy26
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 13:22:06 55ede333
SBS, urcite im bolo jasne, ze so mnou nepochodili a nemaju sancu. Medzitym mi prisla prva reakcia z Anglicka, ze ich takyto incident mrzi a ze ho dali presetrit. Problem je ale v tom, ze este v ten den neskor bol v tom obchode uplne nezavisle moj kolega a bol svedkom rovnakeho postupu voci nejakemu paru. Ti ale tasky poslusne ukazali. Takze urcite ide o nariadeny postup v tej predajni, ktovie ci nie aj v sirsom rozsahu.

ORANGUTAN, ja by som text, ktory by ma pred vstupom upozornil, ze ma mozu sacovat, brala ako rozhodnutie sukromnej firmy a podla neho by som sa zariadila. Lenze toto si obchodnik so zdravym rozumom nikdy nedovoli. Radsej sa spolieha, ze nasi ludia si povacsine nechaju so sebou manipulovat, az to je smutne. A ze vdaka svojmu tovaru za celkom dobre ceny sa im zakaznici aj tak pohrnu.

Radost vladnut takemu narodu,
Jana # FecoDija43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 23:06:25 4e62feb6
Jana, nemyslím si, že ich to mrzí, ale nemôžu reagovať ináč. Ak by ľudia stali za svojimi právami a slobodami, tak k niečomu takému nedochádza. Ak mám byť úprimný, pre mňa sa v Tvojom prípade, čo sa kontroly týka, nič výnimočné nestalo, ale vyhrážanie sa a zákaz vstupu je drzosť hrubého zrna, hlavne zo strany vedúcej. A čudujem sa tomu chmuľovi, že robí zbytočnú nadprácu a zo seba akurát tak vola. Ovčia (stádovitá) mentalita.
SBS # VyxaQicy26
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-26 01:26:11 55ede333
..ORANGUTAN..62 Sprísnením zákonných opatrení ešte nikto neporušil, ---nepriečil sa-- , zákonným "normám"! Takže Vaši "oponenti " sú---tá het--- neznalí vecí a tak ich treba posudzovať : Vaša je pravda:
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-26 18:27:19 58d4289b
Jana,--Ja osobne keď vchádzam do predajne kde nie je skrinka na odloženie nákupu z iného obchodu, ukážem tašku s nákupom pri pokladni,alebo SBS. a tak sa vyhnem prípadnému obvineniu ,nebodaj z krádeže.Ten SBS-kár si len plnil povinnosť. Horšie je ,že sa ti vyhrážali zákazom vstupu do obchodu.To sa ti stalo v Anglicku a to je ponaučenie aby sme si nemysleli,že inde ako na Slovensku je super všetko dovolené.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-20 16:04:41 5b7f3f17
Nedá mi nereagovať: Sám pracujem ako SBS v obchode a mýlite sa,zákon o súkromnej bezpečnosti dáva plné právo pracovníkovy SBS skontrolovať vašu tašku a nikde s takouto sťažnosťou nepochodíte.Viem to z praxe a nevravím že je to v pohode ale jednoducho taký je zákon.
Ivan # BytuFehu13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-07 22:15:20 5f672535
ivanko, nemá! ak zákazník odmietne, môže ho zadržať a privolať zelených a tí až majú. a pokiaľ sbs má len "podozrenie" tak každý by mal počkať na zelených a tí by mali toľko výjazdov, až by ich to prestalo baviť. a tak to treba robiť. pokiaľ niekto kradne, nech ho podžubú, to je ok, ale buzerácii sa treba postaviť a buzerant si bude hľadať ľahšiu obeť.
a v takých prípadoch je vhodné nakupovať pred nástupom do práce, pri zadržaní máte perfektnú výhovorku. a treba žiadať potvrdenie o policajnej kontrole, že ste sa nemohli dostaviť do práce.
samozrejme tento argument neplatí pre bezďákov a cigošov, ale tým nástup do práce nehrozí a tam tie kontroly sú zväčša oprávnené.

peter # MivuSemu80
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-10-08 08:34:21 c350b50d
a samozrejme aj paničky poslancov za smer nechodia do práce a kradnú (prípad chovanec).
peter # MivuSemu80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-08 08:37:40 c350b50d
pracovnik SBS sa moze presvedcit ci osoba ktora vstupuje do obchodneho centra nema v taske napriklad vybusninu, ked je osoba podozriva vyzve ju aby ukazala obsah tasky , moze dnu len nahliadnut popripade poziadat aby osoba obsah tasky vysipala na stol . nestava sa casto aby sa pri vstupe na predajnu kontrolovali ludia , skor pri vystupe
sfsfsf # VeniQipi35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-14 19:01:55 4e628d6b
najdu sa aj dementi SBS kari aj normaalni ,tak ako vsade a duchovne vyrovnany clovek by s tym nemal mat problem pokial je SBSkar slusny tak si myslim ze v pohode.
sfsfsf # VeniQipi35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-14 19:03:57 4e628d6b
a) presvedčiť sa zrakom, hmatom alebo technickými prostriedkami, či ten, kto vstupuje do chráneného objektu alebo na chránené miesto alebo z neho vystupuje, nemá pri sebe alebo na sebe predmety pochádzajúce z protiprávnej činnosti súvisiacej s chráneným objektom, chráneným miestom alebo chránenou osobou alebo nemá pri sebe alebo na sebe predmety, ktorými by mohol spáchať protiprávnu činnosť, a tieto mu odobrať------takže ano -môže ti skontrolovať kabelku zrakom aj HMATOM..určite sa tým myslí zvnútra nie zvonka...a keď odmietneš tak platí toto:::na čas nevyhnutný, do príchodu policajta, Vojenskej polície alebo obecnej polície, predviesť na strážne stanovisko osobu, ktorá v súvislosti s výkonom fyzickej ochrany odmieta alebo nemôže hodnoverne preukázať svoju totožnosť a bola pristihnutá pri páchaní priestupku alebo bezprostredne po spáchaní priestupku, alebo ktorá bola pristihnutá pri neoprávnenom vstupe do chráneného objektu alebo na chránené miesto alebo pri neoprávnenom výstupe z chráneného objektu alebo z chráneného miesta,
Peter Novak # LoryToky96
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-10-04 04:16:06 50f2229c
predstavte si pracujete v PSA a nadriadeny vam da suhlas aby ste si zobral odpadove drevo hmotnost asi 8 kilov po asi 7 mesiacoch ked nosite si drevo SBS vas zastavi ako nejakeho zlodeja zoberie vas na strznicu a odoberie vstupku nasledkom coho nemozete pracovat a este mimo to nezavola policiu v zmysle zakona o SBS a pointa stale vam pise zamestnavatel absenciu okradne vas o dovolenku a nakoniec po troch mesiacov vas konecne prepusti bez toho aby vam dal vypoved a nakoniec to date na inspektorat prace a zamestnavatel vas okamzite zas na socialnej poistovne prihlasi za zamestnanca aby vas nasledne znovu odhlasil a dal vypoved pre absencie toto sa deje v PSA-TRNAVA A GEFKO SLOVAKIA a cakam komentare co s tym

fero # BireWeca96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2018-09-15 23:42:50 b9456816
Pekné vás obabrávajú teda.
Bynk # LojuWafa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2018-10-04 21:52:26 542f50e1

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   s
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Globalizace? Beton a žiletkový drát


Globalizace? Beton a žiletkový drát
Jedenadvacáté století mělo být stoletím globalizovaného, stále propojenějšího a otevřenějšího světa. Předpokládali jsme, že stále víc hranic bude jen symbolických, že se z ...
JEŽIŠ BOL LIBERÁL
Budoucnost Evropy
Rozvojová pomoc EÚ – treba viac peňazí, bez ohľadu na výsledky

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1118 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made