Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ticho pred búrkou


Ticho pred búrkou

Rok 2014 bol plný politických udalostí, ktoré vo výraznej miere hýbali slovenskou a európskou politikou. Okrem troch volieb, vrátane jedných európskych, ktoré výrazne posilnili euroskeptické a extrémistické strany v rámci Európskeho parlamentu, sme mohli videť aj výrazné politické turbulencie na Ukrajine, ktoré dotlačili Európsku úniu k ekonomickým sankciám a vyhroteniu politickej situácie vo vzťahu k Vladimírovi Putinovi. V eurovoľbách zažili výrazný pokles všetky štyri veľké frakcie (Ľudovci, Socialisti, Konzervatívci aj Liberáli), ktoré spolu stratitli až 115 kresiel, čo v najväčšej miere využila extrémna ľavica v Španielsku, Grécku, Taliansku aj Írsku, a zároveň tiež britský UKIP, francúzsky Národný front a grécky Zlatý úsvit. Samotný rast popularity týchto strán je v niektorých prípadoch významný nie len z hľadiska európskej politiky, ale aj domáceho ekonomického smerovania vo viacerých z týchto krajín.

Koniec roka však priniesol isté ukľudnenie situácie na európskom aj slovenskom poli, najmä po neúspešnom referende o škótskej samostatnosti a čiastočnom upokojení situácie na východe Ukrajiny. Zdanlivo pokojná situácia však môže byť len povestným tichom pred búrkou. Tak by sa dalo nazvať pokojné obdobie decembra a začiatku januára, ktoré však v sebe skrýva viacero možných hrozieb v blízkej budúcnosti. Tých búrok totiž v roku 2015 môžeme čakať viacero. Prvú nám môžu pripraviť grécki voliči, ktorí si budú voliť nový parlament už 25. januára. V nich si podľa prieskumov pripíše víťazstvo radikálne ľavicová Syriza, ktorej program má zahŕňať dohodnutie nových podmienok záchranného balíčka s Európskou úniou, vrátane snahy o odpustenie minimálnej jednej polovice dlhu, zrušenie obmedzení gréckych výdavkov a zavedenie nových daní na grécku oligarchiu.

Paradoxne samo Grécko môže týmto prístupom krátkodobo profitovať, ak sa dokáže "zbaviť" svojich záväzkov a zároveň tým získa na istý čas priestor na financovanie plánovaných zvýšených výdavkov. Avšak napriek tomu, že tento program sa nedá presadzovať dlhodobo, jeho prípadný úvodný úspech môže byť veľkým problémom pre EÚ z hľadiska nárastu politickej popularity hnutí s podobným ekonomickým plánom napríklad v Taliansku, Španielsku alebo Francúzsku. Najmä Národný front Marine Le-Penovej je strana, ktorá môže zamiešať ekonomickým a politickým smerovaním druhej najdôležitejšej krajiny Európskej únie a eurozóny.

Druhou politickou búrkou pre Európsku úniu môžu byť voľby do parlamentu vo Veľkej Británií, v ktorej nárast popularity strany UKIP (UK Independence Party Strana nezávislosti Spojeného kráľovstva) pritlačil vládnucu konzervatívnu stranu k tomu, aby prisľúbila vypísanie referenda o zotrvaní v Európskej únií v prípade víťazstva v parlamentných voľbách, ktoré budú 7. mája 2015. Napriek nárastu podpory pre zotrvanie Veľkej Británie v Európskej únii za posledný rok, by toto referendum zrejme bolo veľmi tesné a prípadné vystúpenie z EÚ by mohlo mať pre jej budúcnosť ďalekosiahle následky nie len kvôli priamym dopadom tohto rozhodnutia, ale najmä kvôli tomu, že sa vystúpením Spojeného kráľovstva rozbije tabu ochodu z Európskej únie.

A toto sú len dve udalosti, ktoré môžu spôsobiť na európsom poli spôsobiť otrasy v roku 2015. Kľúčové bude tiež úspešné vyriešenie konfliktu na Ukrajine, ktorý aj napriek silným ekonomickým dopadom stále neprinútili Rusko k ukázneniu rebelov na východe Ukrajiny a odstúpeniu od anektovania Krymu. Európu a do veľkej miery aj Slovensko preto tento rok čaká veľa rizík, ktoré spolu s ekonomickými problémami, ktoré vidíme napríklad v podobe prudkého poklesu Eura, ktorého ďalší pokles sa dá ešte očakávať. Preto je toto ticho potrebné využiť na prípravu našej reakcie, ktorej účinnosť bude rozhodovať o našej budúcnosti. Útoky na kancelárie časopisu Charlie Hebdo v Paríži nám totiž už možno pripravili prvé nástrahu, ktorej sa musíme naučiť čeliť.Author: Martin Reguli # VeboCymo44
Svet2015-01-147
-
 42%  ( 2 people voted )
+
Najvyššie postavení politici resp. tí čo ťahajú za povrázky, sa správajú ako mafia: pokiaľ ide biznis, je dobre, aspoň navonok držia spolu a všetko sa zdá byť OK. Jakmile biznis prestáva ísť, začne boj o prežitie (vo funkciách) a v konečnom zúčtovaní ide o to kto má väčší kaliber a lepšiu mušku...Presno toto nás čaká v budúcom roku: Tlačenie zelenkavých papierikov so slobodomurárskymi symbolmi nefunguje, inflácia nie a nie prísť, biznis končí, začínajú topiť jeden druhého. A už to začalo: Švajčiarsko-úplne nečakane zrušilo viazanosť franku na euro! CHF prudko stúpol čo vyvolá odchod investorov z eurozóny a investovanie v CHF.
Každopádne sa máme na čo tešiť...

General Guderian # TyroMury04
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-01-15 20:17:49 55e4d202
A začalo to už i v OPEC-u, samozrejme, až teraz možno budemem mať trhové ceny ropy.
General Guderian # TyroMury04
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-01-15 20:19:33 55e4d202
Ticho pred búrkou? Po koľkýkrát už, presne ako to večné čakanie na koniec sveta, lol...!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 10 people voted )
+
2015-01-15 22:16:32 bc7b649f
general to pise jasne, biznis sa zastavuje. idimto aj okoloseba, je coraz menej kupujucich. dnes je vyrobit hracka, doniest neni problem, predat lavou zadnou ale najst platiaceho zakaznika, ojooooj...
lolo # TinuPoku32
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-01-16 02:06:40 55a2d65a
Pomocnik,lolo mysli o level vyssie s biznisom,nie konecny clanok ako Ty.

Generale,taki investori co pojdu za silnym frankom sa tuto u nas nazyvaju spekulanti.Normalny biznis za nsilnou menou nepojde.

harry # PahoLenu00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-01-16 16:15:46 b229a017
Harry:
"...u nas nazyvaju spekulanti..."
Súhlas. Potom ale ostáva definovať čo je vlastne investor a čo špekulant...Jak to nazveme je úplne nepodstatné, dôsledok bude ten že euro oslabí ešte viac...
(Takých duševných invalidov ako PSVB si nevšímajte, už mnohokrát dokázal že so svojím 2ciferným IQ nie je schopný pochopiť ani jednoduchý text. Mne totiž vôbec nešlo o polemiku o revalvácii CHF ale o tom že švajč. centrálna banka prestala spopupracovať s ECB a začína jej konkurovať...Revalvácia CHF je len (možno dočasný) sprievodný jav a indikátor ako špekulanti-investori dôverujú euru...)

General Guderian # TyroMury04
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-01-16 16:53:19 55e4d202
loading...
Generale

Pomocnik nie je ziadny .uj,mam pocit ze je so svojim nahladom na svet,a na to o co v nom ide,o dost dalej ako ty.

Kazdemu sa moze stat,ze sa nedostatocne vyjadri,alebo pochopi.

Generale,vojna uz davno prebieha.Zatial len financna,pricom vzdy v historii presla do horucej.Aj teraz to nebude inak,ide len o cas.Kapital ked narazi na limity,tak zacne rozbijat,aby nestratil svoju silu.Sme v kruhu,tocime sa jak slepci dokola,a furt opakujeme tie iste chyby.

Radost takychto ludi past.Nakrmis im brucho,su spokojni.
Nenakrmis,uz si idu po krku.

Generale,v terajsej dobe,ked je vsetko postavene na hlavu/teda tak ako to niekto potrebuje mat/,v dobe ked je manipulovane so vsetkym,hladat niekde logiku je problematicke.Radsej si treba znovu postudovat urcite texty,aby clovek nezabudol kam kracame,a kto nas tam vedie.

harry # PahoLenu00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-01-16 17:08:01 b229a017

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

18 znamení, že Rusko rychle dohání Spojené Státy


18 znamení, že Rusko rychle dohání Spojené Státy
Ruský medvěd je silnější, než kdy byl. Bohužel, většina Američanů tomu stále nerozumí. V jejich představách je Rusko ještě stále „ta bývalá zkrachovalá supervelmoc...
HateFree: Světlé zítřky diktatury
Skandinávské sociálně multikulturní peklo
Jednotný trh EÚ vraj potrebuje viac sociálnosti

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0255 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne