Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Technologicky vyspela Európa? naozaj?


Technologicky vyspela Európa? naozaj?

EU ma vo svete nedostatok konkurencieschopných produktov, technológii, ktoré by mohli konkurovať iným . Ako je známe, EU vynakladá každý rok miliardy eur do rôznych projektov , technológií atď. Ale niekedy sa môže zdať, ako keby išli tie peniaze len tak do vetra . Skúsme sa pozrieť teraz na par produktov technológii vo svete v ktorých EU výrazne zaostáva alebo ani nemá šancu konkurovať.

Platobne karty !

V súčasnosti vo svete používajú platobne karty VISA, MASTERCARD , MAESTRO , American Express . Ide však všetko o platobné karty založene v USA.

Čína ma svoju platobnú kartu Union PAY , ktorú už používa takmer väčšina sveta ,dokonca ju po ťažkých sporoch a námietkach prijali aj USA a v súčasnosti je už najpoužívanejšou platobnou kartou vo svete , je už len otázka času , kedy ju začne ponúkať aj väčšina Slovenských bank.

Taktiež Rusko sa po udelení sankcii vydalo na okamžitý vývoj svojich nových bankomatových kariet a aktuálne začalo spoluprácu taktiež s čínskou Union Pay . Japonsko používa svoju platobnú kartu JCB.

Ostáva však otázka , kde je v tomto smere EU ? Prečo EU nemá svoju vlastnú bankomatovú kartu? prečo využívame služby svojich konkurentov , hlavne americké služby VISA, MASTERCARD.

Prečo EU radšej neinvestuje do vývoja vlastných platobných kariet .Pokladáme za vyspelé krajiny sveta a je to smutne keď vyspelé ekonomiky ako Nemecko , Francúzsko ci Veľká Británia sa ani nepriblížili k vývoju svojej vlastnej platobnej karty , ale iba stoja smutne v rade a pozerajú na chrbát už niekoľko rokov svojim konkurentom .

Technológie ?

Opäť spomeňme napr. Technológie našich konkurentov . USA sa celosvetovo presadila svojim Windovsom , Androidom , Apple produktami , Googlom , Twitterom ,Facebookom, GPS , Amazonom ,EBay atď.

Čína sa čím ďalej tým viac presadzuje takmer po všetkých stránkach a da sa povedať že o par rokov bude o dva kroky vpred voči ostatným krajinám.

Stačí spomenúť technológie vysokorýchlostných vlakov , ktoré idu raketovým tempom vpred. Kde sa rýchlo železnice stavajú rôzne v stovkách kilometrov a o ich technológie ma záujem čím ďalej tým viac krajín v Afrike a južnej Amerike . Vďaka Číne budú mat Africké krajiny a par rokov modernejšie a rýchlejšie vlaky ako ma cela Európa ci USA.

Čína je jeden veľký developerský gigant . kde je možne postaviť takmer všetko a zároveň rýchlo .

Iba pre porovnanie sa rovnaký stavebný projekt mrakodrapu v Číne vybuduje za polovičný až tretinový čas oproti stavebným projektom v USA ci Európe . V tomto nemá Čína konkurenciu . Čína začína svoje mega-projekty v Afrických krajinách a o par rokov bude mnoho Afrických krajín , modernejších ako sú Európske mesta , Stačí sa pozrieť na projekty napr. v Africkej Luande , kde sa likvidujú chudobne chatrče a budujú sa moderne cesty , diaľnice , stavby , domy , prístavy ......Podobne je to v ostatných krajinách .

To je len z jedna z príkladu , kde sa môžeme opäť pozerať našim konkurentom na chrbát. Žiaľ európske technológie sú pozadu alebo pomalé.

Rusko vyniká vo svojich vesmírnych technológiách . Da sa povedať ,že momentálne iba USA môžu konkurovať Rusku , v kozmických technológiách . Približuje sa však aj Čína , India. Európa je opäť ďaleko pozadu .

V súčasnosti je nemožný výskum vesmíru bez ruských rakiet , ktoré dokážu vyniesť všetko do vesmíru. Dokonca americká NASA sa obávala aby Rusko nezaviedlo sankcie pre USA, nakoľko mnohé misie USA, by boli ukončene v priebehu dna, nakoľko nenašli konkurenciu vyspelým ruským raketám , ktoré sú vo svete špička. Ďalší celosvetový systém rusky Glonas , ktorý je konkurent Amerického GPS.

Opäť sa pozrime kde je Európa ? Vynakladá milióny eur ale výsledok žiaden . Nemá žiadne svoje technológie , na ktoré by bol odkázaný cely svet.

Ak nebudeme mat GPS, tak ho milé rad nahradí Glonass , ale čo EU. môže EU byt v niečom nenahraditeľná ?

Podobne sa da diskutovať aj o ďalších technológiách a produktov vo svete . Treba sa sebakriticky pozrieť na EU , prečo nič nerobí , prečo európske produkty a technológie nie sú známe vo svete ?

Prečo EU nemá vlastný operačný systém , prečo Európa nemá svoje vlastne platobne karty , prečo Európa nemá svoj systém GPS ci GLONASS , prečo EU nemá svoj internetový prehliadač ..? Európa nemá takmer žiadne technológie , ktoré by boli nenahraditeľne .

Európa vynakladá peniaze daňových poplatníkov a výsledky žiadne . EU vyniká stále v nejakých obmedzeniach , nových zákonoch , EU stále hovorí o ľudských právach , ktoré aj tam sama porušuje v iných krajinách ? Na jednej strane EU hovorí že v Líbyi boli porušované ľudské práva a ženy nemali slobodu a na strane druhej voči Saudskej Arábii, kde ženy nemajú rovnocenne práva ako muži nemá žiadne námietky . Je to preto lebo Saudská Arábia je spojenec USA a EU, takže sa do neho neodváži šprtať . Mali by sme byt suverénny a nebrať ohľad na to kto je spojenec a kto nie je . Európa si však vyberá podlá vzoru USA iba to čo je pre ňu výhodne poprípade čo si želajú ich najväčší spojenci .

EU ročne vynakladá milióny euro na práva transsexuálom a gayom , lesbam , ktorých je v EU 1% ale prečo nevynakladá milióny eur aj na podporu 99%rodinam , deťom , otcom , matkám ?

Ročne EU posiela pomoc milióny EU chudobnej krajine Sudán nakoľko ľudia žijú v chudobe a nemajú peniaze na jedlo a zrazu sa Sudán zapája do leteckého bombardovania Jemenu . Tak ak nemajú peniaze na jedlo pre svojich obyvateľov , odkiaľ majú peniaze na letecké útoky a bomby na bombardovanie Jemenu ?

Európa by sa mala zamyslieť a prestať posielať pomoc do Sudánu , pokiaľ oni majú peniaze na bombardovanie iného štátu. Je tam nejaká chyba? Prečo EU , nedala jasne najavo Sudánu , že nech sa zamerajú na svoje problémy inak nedostanú pomoc ?Pravdepodobne preto ,že sa tie milióny eur strácajú v európskych neziskových organizáciách , ktoré nakoniec putujú do daňových rajoch a iba malé percento ide na pomoc .

EU by mala mat zdravší úsudok o riadený a fungovaní EU a snažiť sa ist cestou zdravého rozumu . EU môže fungovať aj ďalších 100 rokov ale musia sa dôrazne zmeniť niektoré jej stanovy a ciele. Treba zrušiť obmedzenia , ktoré prikazujú jednotlivín štátom čo môžu a čo nie . Na druhej strane treba spájať sily jednotlivých štátoch v technologickej oblasti.

EU by sa mala spamätať čo robí a mala by sa osamostatniť a ísť vývojovo dopredu .Mala by začať vynakladať peniaze aj na technológie nie len na ľudské práva , obmedzenia , vojenské výdavky atď.Author: Peter Slovak # QetuCosi57
Svet2015-03-3011
-
 75% ( 14 people voted )
+
Petrík, kladieš si tu mnoho otázok a pritom existuje len jediná odpoveď. Preto, lebo USA nedovolí konkurenciu od EU. EU vedú proamerickí vlezdoprdelníci a preto je to tak ako to je.
Ako vidíš, na odpoveď stačili dva riadky.
Tak isto stačí vysloviť tri slová a na svete by zavládol pokoj a mier. Sú to: Ami go Home! A je vymaľované.

adam # PupiPuqy78
-
 65% ( 7 people voted )
+
2015-03-31 16:52:23 c3a0b62a
Nízko hodnotený príspevok


Yanath # VepeBeke80
-
 38% ( 3 people voted )
+
2015-03-31 22:54:12 559f68d2
Ako vidím Yanath ty ani tú makovicu nemáš.
adam # DyhuCysa06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 09:15:21 c3a0b62a
Ano, vymývání mozku lidem dokonale pokračuje. A to po celém světě. Nejen v tomhle případě, ale i tady. Stejný scénář, stejný rukopis, stejná strategie. Udělat z mas lidí ovce.
h
ttp://prvopodstata.blog.cz/1504/01-04-2015

A nejen dnes na prvního apríla!

Miska # GamuLocu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 09:29:41 c2e420d3
Nie som si istý či sa jedná o samotné technológie ktoré autor spomína. Jedná sa ..podľa môjho názoru ..o technologické systémy/ vesmírny..počítačový../ A tu je ten "havo" zakopaný. Lebo , je tam zahrnutá politika, silové pozadie, či finančné lóby a v neposlednom rade krádeže , uplacanie , zabíjanie /prvé Malajzijské lietadlo/ / mozgových kapacít. A v tomto smere je EU..minimálne tak trochu inde politicky, silovo, finančne... Hotovo.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 10:33:06 58d4289b
Všetko čo sa v tom zhovädilom článku spomína že nemá tak EU má, aj Európsky GPS systém aj dokonca rádioví pozemní, vlaky ktoré obuch spomína tak v Číne pomáhalo Nemecko zo stavbou rýchlovlakov a dokonca aj zo stavbou maglevu v Šanghaji je rozdiel niečo vymyslieť, niečo zrealizovať a mať komerční úspech, napríklad celí ten mobilní ošiaľ má na svedomí Fínsko, Švédsko, Nemecko a Francúzsko a aj Internet je dosť závislí od EU(teraz neviem či Nokia) alebo Linux z Fínska a Nemecké autá o tom sa netreba ani baviť a to nespomínam Luxusné z Británie a športovo luxusné z Talianska, a Volvo je tiež fajn aj Fico má xc 90 a Konak a Šampáno made in France a zbrane, Nemecké, Talianske, Francúzske, Švédske, ...
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-01 13:17:38 4e639966
loading...
Ak chcete napríklad tank z EU tak máte na výber Leopard 2(Nemecko), Challenger 2(GB), C1 Ariete(Taliansko) a AMX Leclerc(Francúzsko)
komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 13:26:42 4e639966
alebo ITER(International Thermonuclear Experimental Reactor) vo Francúzsku alebo JET(Joint European Torus, is the world's largest magnetic confinement p
lasma physics
experiment) v GB alebo ...

komous-z-USA # BynuWotu41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 13:34:25 4e639966
alebo CERN(The European Organization for Nuclear Research)(Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire") v Swit
zerland

komous-z-USA # BynuWotu41
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-01 13:36:46 4e639966
HEJ HEJ ..komous-z USA-41 Čo sa deje v Nokií..---/totiž vyzerám jak ..b--l b lebo Malajzijske lietadlo --prvé... Čínsky vedecko--majiteľský...zahynuli...a Nokia --masmedialna --je tá het.. Ja Vám verím , "že ste v USA".. som tak iv...ne založení..A viete určite aj cudzie--anglicky--jazyky... ja lem pejc aj to len CZ, SK, Pl, Detche a Rusky a to každý vie.... aspoň tu pod TATRAMI...
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-01 20:40:04 58d4289b
EU už niekoľko rokov pracuje na vlastnom globálnom navigačnom systéme Galileo
A co GALILEO # VymyDeta42
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-04-03 17:55:26 5db841b0

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

NSA mapovala umístění uživatelů mobilů... ale nedělejte si starosti, už to víckrát neudělají							
				NSA mapovala umístění uživatelů mobilů... ale nedělejte si starosti, už to víckrát neudělají
Podružné detaily o zrušeném pilotním projektu NSA, v němž tato poloskrytá špionážní agentura využívala věží pro mobily k mapování umístění lidí, vyšel najevo při včerejší...
Referendum: Zachraňte švýcarské zlato!
Všimnete si, že žijete v totalitě?
NEMILOSRDNÍ PAŠERÁCI A DOBRÁ EÚ. ALEBO NAOPAK?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0302 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo