Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ťažký legislatívny zločin


Ťažký legislatívny zločin

Ministerstvo financií poslalo podnikateľom minulý týždeň mimoriadny balík. Nachádza sa v ňom až sedem (!) noviel daňových zákonov. O dani z príjmov, o dani z pridanej hodnoty, o správe daní, o správnych poplatkoch, o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, o osobitnom odvode vybraných finančných inštitúcií, o osobitnom odvode z podnikania v regulovaných odvetviach.

Mimoriadny obsah daňového balíka je dôvodom na stav najvyššej pohotovosti medzi podnikateľmi. K tomuto postoju ich oprávňujú nespočetné neblahé skúsenosti z minulosti. V novelách daňových zákonov sú totiž často skryté míny, ktoré začnú vybuchovať až s odstupom času. A čas je potrebný aj k tomu, aby tieto míny bolo možné v predložených zákonoch odhaliť. Práve čas však ministerstvo podnikateľom nedoprialo. Vyhlásilo časovú tieseň a na vyjadrenie k štyrom predloženým novelám zákonov poskytlo podnikateľom de facto jeden pracovný deň a k zvyšným trom návrhom dva pracovné dni. Tento postup sa dá označiť za ťažký legislatívny zločin a vzhľadom na okolnosti to nebude prehnané tvrdenie.

Táto vláda, rovnako ako väčšina predchádzajúcich, sa v programovom vyhlásení zaviazala zlepšiť kvalitu prijímaných zákonov. To predpokladá zlepšenie procesu konzultácií s dotknutými subjektami. Práve preto boli v nedávnej minulosti pravidlá vlády pre schvaľovanie legislatívy doplnené o nový inštitút, tzv. predbežné pripomienkové konanie. Ešte pred medzirezortným pripomienkovým konaním majú predkladatelia ich návrhy prekonzultovať v predbežnom konaní. A do riadneho konania predložiť legislatívne zmeny už prekonzultované s dotknutými subjektami. Zámer je to chvályhodný. To by však vláda nesmela vlastné zámery torpédovať v každodennej praxi konaním, ktoré je s nimi v tom najpríkrejšom rozpore. Dať podnikateľom jeden alebo dva dni na vyjadrenie k siedmim návrhom daňových zákonov, je presne takýmto torpédom, ktoré z predbežného konania urobilo dokonalú frašku.

A čo k tomu ministerstvo financií viedlo? To na ospravedlnenie vyhlásenia časovej tiesne používa niekoľko značne nepresvedčivých dôvodov, ako napr. termín parlamentných volieb, termín schválenia programového vyhlásenia, či dokonca termín rokovania tripartity. Najpikantnejší z nich je ale tento: predsedníctvo SR v Rade EÚ! To zrejme pre ministerstvo financií prišlo náhle a nečakane. Podstatnejšia je však nasledujúca otázka: ako môže vláda od firiem a občanov chcieť, aby rešpektovali ňou pripravované zákony, ak sama nedodržiava vlastné pravidlá?Author: Jan Oravec # ByrePyfo96
Slovensko2016-07-098
-
 50% ( 0 people voted )
+
...mám pocit, že neuviedli hlavný dôvod ... BREXIT (možno výhľadovo aj ďalšie exitusy) ...=> fondoexit .. => homo-taxentry..
Ale chystali sa poctivo...
...Len to ESO asi stále málo prináša.... Ešte treba aspoň tri ESÁ - nex sú pekne pokope celá koalícia (gula, žaluď zeleň, červeň)

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-09 22:55:42 b06b16eb
Tent stat aj celou skorumpovanou komunistickou bandou zdruzenou okolo Fica zivia predovsetkym podnikatelia a zivnostnici zo svojich dani a odvodov. Kedze Februar 48 tato bolsevicka banda uz zopakovat nemoze tak zdieraju najviac prave uvedene skupiny ako sa len da. Ked sa tito zivitelia statu a ostatnych darmozracov raz nas*ru tak stat do svojej pokladne nedostane ani deravy cent.

Zolo # SohyVeku58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-10 00:41:01 4229bd4c
No, chcel som napísať niečo podobné. Ale v princípe boľševik vie vždy brať iba z cudzieho. Sám nikdy nič nevytvorí, nie je toho schopný, ako to dokazuje história...

:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2016-07-10 02:32:17 bc7b649f
Čože sa vo 2/48 udialo prelomové? Gottwald predseda vlády aj pred, aj naďalej. Aeroplán ostal slúžiť Stalinovi. Jediná zanedbateľná udalosť, že sa konkrétni pomocníci, užitoční idioti vyparili pri čistení radov.
Dávno pred februárom bolo už takmer všetko zoštátnené, ale prebehla už aj reštitúcia, akási menšia náprava.
Nech sa podnikatelia nevyhrážajú, ale slová zapáleného hovorcu aj zrealizujú. Neprestanú platiť, všakže, iba snívaš, ale potom ten kto platí, je komplicom ficoboľševického režimu. Treba ich vyhladovať a nie súhlasiť s okrádaním vlastnej rodiny, aby mohli ficoboľšefici a ďalšie prísavky kŕmiť voličstvo.
Fico vláda, Radičovej komunistická vláda, Camerona vláda, každá z nich kradne z cudzieho. Vláda nemá vlastné prostriedky, jedine ak by ich predchodcovia ulúpili podniky, ktoré by predsa len mohli byť výnosné. Mečiarovci tiež iba kradli, nikdy nič nevytvorili, nie sú toho schopní, sú to tiež boľševici. Každá vláda kradne, ale vznešene, v mene solidarity, svetlej budúcnosti, spoločnosti, už sa nenazývajú boľševikmi, aj keď ich praktiky a ciele sú kompletne boľševické.

Myddelton # HobuWyky11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-10 03:17:11 4e62e077
Spravne, bolsevik nevie tvorit, bolsevik berie z vytvoreneho a prerozdeluje - to je jeho zakladna charakteristika. Kedze bolsevik je väcsinou diagnoza psycho a chce mat pod kontrolou vsetky oblasti zivota v ramci toho kde posobi, tak zakazuje obcanom krajiny kde parazituje sukromne podnikat, cestovat, vyjadrovat nazory a venuje sa rozlicnym podobnym aktivitam.
Na tomto stroskotali bolsevicke rezimy minuleho storocia - najprv obrali obyvatelov o majetok a potom zakazovali samostatne vytvarat hodnoty (podnikat). Az to dospelo do stadia, ze kasicka bola prazdna a prerozdelovali akurat balicky s mukou, aby obyvatelstvo prezilo "tazke casy". Novodoby bolsevik pochopil, ze ak chce prerozdelovat, musi nechat ludi tvorit hodnoty (podnikat), ale kedze je to bolsevik, tak si neodpusti hadzat nejake tie polienka pod nohy, aby bolo jasne, kto je tu "panom" :)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 8 people voted )
+
2016-07-10 10:31:33 509a8e4c
nuz ano balicky s mukou su fenomenom socializmu, preto sa rozdavaju teraz a nerozdavali za sociku (lenze ty mas asi na mysli Venezuelu......),ale o to lahsie sa hadzu vyprodukovane potraviny do mora, aj ked chudoba nema co jest, len aby sa udrzal rast cien...takto sa to robi ale len v kapitalizme.
Ono viera nemusi byt na skodu, pokial neudrie na hlavu.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-10 11:59:09 55d89f5b
loading...
Toto je taktiez jednoduche... Oravec chuj, saskari chuji, maciak s budar schlampe tupe kundy, clanok chujoza... 1-sekundova vedecka analyza/synteza, bez potreby citania clanku/komentarov...


ali # SedoJiwu78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-10 16:59:37 bad7a882
Hufnagel kunda je ten, co 24/7 vysedava na internete, place za minulostou, nadava, robi zo seba vola, dufa, ze tym na niekoho urobi dojem, namiesto toho, aby si zivot zariadil po svojom

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-07-11 16:17:44 509a8eec

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
p   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Pod tlakem


Pod tlakem
Nejdůležitějším bodem zářijového zasedání Evropského parlamentu byla sporná smlouva Evropské unie s Ukrajinou. Před hlasováním o ní předseda Evropského parlamentu neváhal ukázat ...
NOVÉ OBJEVY SLADKÉ VODY SKRYTÉ POD OCEÁNSKÝM DNEM. MOHOU ZÁSOBOVAT BUDOUCÍ GENERACE?
Obamova permanentní revoluce
Chce to rozvahu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0252 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne