Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

TURECKO: POLICIE PŘEMĚNILA PARK GEZI V ISTANBULU A NAŠI ZEMI VE VÁLEČNOU ZÓNU


TURECKO: POLICIE PŘEMĚNILA PARK GEZI V ISTANBULU A NAŠI ZEMI VE VÁLEČNOU ZÓNU

Ti činitelé, kteří slíbili, že Gezi ponechají jako park, dokud neskončí soudní jednání, Park Gezi v Istanbulu a celou naši zemi přeměnili ve válečnou zónu.

Odsuzujeme policejní útok gumovými projektily, intenzivní nasazení slzného plynu a zvukových granátů v Parku Gezi v době, kdy byl tento park zaplněn ženami, dětmi a starými lidmi 15. června dopoledne, a vyhlašujeme to za zločin proti lidskosti.

V okolí Taksim a v sousedních oblastech pokračují útoky, ale to i v celé zemi.

Speciálním cílem těchto útoků byly ošetřovny v Parku Gezi a v Hotelu Divan, jejich intenzita a násilnost by nemohla být ospravedlněna ani ve válečných časech. Protestující ze všech oblastí Istanbulu pochodují k Taksim proti vládním násilnostem. Protesty probíhají po celé zemi.

Zatímco promlouváme, zkoušíme vyčíslit současné útoky. Vyhlášení vlády nebo policejního šéfa nejsou zdaleka přesvědčivá. Mnozí lidé jsou v policejní vazbě a stovky byly zraněny plastickými projektily. Mnozí lidé se nemohou dostat do nemocnice.

K těmto útokům došlo následně po schůzkách našich zástupců s premiérem, a zatímco my jsme vedli otevřenou a demokratickou diskusi o tom, jak tento proces dále formovat. K útokům došlo, když jsme pracovali na tom, jak se v parku reorganizovat, a v době, kdy na Náměstí Taksim neprobíhal vůbec žádný protest. To je jasný projev toho, že záměrem premiéra je zintenzivnit v Turecku polarizaci a útlak lidí pod jeho neukojitelnou lačností po moci.

Našim rozhodnutím je utvářet proces, který je otevřený každému, a vyhoví našim požadavkům na humánnost a spravedlnost, prováděný spolu s našimi odborovými svazy, s demokratickými organizacemi, s politickými stranami a s našimi dobrovolnými účastníky.

Byli jsme zrovna uprostřed reorganizace našich stanů v Parku Gezi, když došlo k útoku. I přes určitý proces, který byl už započat se členy parlamentu prostřednictvím umělců a s dalšími členy parlamentu, tak jsou tyto násilnosti projevem toho, že veřejný pořádek byl už v naší zemi rozvrácen samotnou vládou.

Zde jsou naléhavé apely od Solidarity s Taksim:

1. Tento násilný útok policejních sil musí být okamžitě zastaven. Za to, co se odehraje dnes v noci a ráno, je odpovědná výhradně vláda.

2. Tisk by měl naše deklarace publikovat a chránit náš lid před dezinformacemi vlády ve válce se svými vlastními lidmi.

3. Máme hlubokou starost o ty, kdo skončili v důsledku drsné policejní intervence jako zranění. Dobrovolným zdravotníků bylo totiž zabráněno, aby ty, kdo to potřebovali, ošetřili. Ambulance a další veřejné zdravotní služby by se měly okamžitě znovu zřídit.

4. Desetitisíce lidí kráčí k Taksim odevšad v Istanbulu. Jejich hlasy musí být vyslyšeny.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2 272-turecko-policie-premenila-park-gezi- v-istanbulu-a-nasi-zemi-ve-valecnou-zonuAuthor: Miroslav Pavlicek # NodeQajo26
Európa2013-06-174
-
 54% ( 3 people voted )
+
Moja špekulácia:
Misia v Sýrii sa im nevydarila - tj. zosadiť Asada a nastoliť totálny chaos, ktorý by sa šíril do okolitých krajín a potom aj do Európy a Ruska. (Alebo až po prípadnom napadnutí Iránu?)

Teraz je na rade plán B - začať to isté cez Turecko a pokračovať v Európe.


Situácia v Rusku a EU je z ich pohľadu totiž dosť nebezpečná (je šanca, že ju nezvládnu). V Rusku sa posilňuje demokracia a pracuje sa na suverenite. EU hrozí rozpad, čo by mohlo priniesť oslobodenie mnohých národov a možno aj vznik spojenectiev s Ruskom. Je to len jedna z možností a aj keby sa vyplnila, tak by to pre nás nemuselo znamenať výhru. Avšak za určitých okolností sa môže stať, že oni stratia moc nad veľkou časťou Východnej no i Západnej Európy.

Preto sa chcú poistiť tým, že skrz chaos na Blízkom Východe, čo spôsobí:
 • príval militantných islamistov do EU a do Ruska na Kaukaz.
 • ekonomické problémy EU, ktorá je beztak v kríze, keďže to spôsobí problém s ropou vo svete.

následkom čoho:

 • vznikne podnet na ešte tuhšiu integráciu EU zdôvodňovanú nutnosťou prežiť takéto ťažké časy
 • v Rusku môže vzniknúť občianska vojna, čo by zmarilo doterajšiu prácu na suverenite.

Takto by spôsobili EU a Rusku veľké problémy, čím by im sťažili vymaňovanie s pod ich vplyvu. Ich hlavný nástroj USA by pritom zostal nedotknutý, čo by sa však nedalo povedať o ich ďalšom nástroji - Izraeli. Spôsobilo by to buď genocídu alebo exodus Židov (možno preto sa v Strednej Európe stavalo a stále aj stavia toľko bytov, ktoré si väčšina domácich aj tak nemôže dovoliť, podobne aj v Španielsku).


chladomor # JuqoFasi08
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-17 13:08:56 9ec3ceae
to chladomor::"".EU hrozí rozpad, čo by mohlo priniesť oslobodenie mnohých národov."" Krasna veta.normalne ma zahrialo pri srdci. som dostal novu nadej...

havarju # LejoJyso54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-17 13:36:31 4e62185b
chladomor

Poviem Ti, veľmi inšpiratívna špekulácia a určite nie na zahodenie.

Mrazí mi z toho chrbát, keďže sme si vedomí, že sú vždy minimálne dve možnosti.

Národy buď odolajú a uvedomia si, že cez EÚ vstúpili do diktátorského manipulatívneho otroctva, alebo im sadnú na lep a budú sa cez šikovne podsunuté mediálne dezinformácie prikláňať k ešte prehnitejšej a viac malomocnej európskej integrácii... No a pri tomto momente mi zostalo špatno.

Na záver. Zabudli sme na najzákladnejšie princípy naprávania omylov a chýb. Čo je choré a nezdravé, treba nemilosrdne amputovať aby gangréna nakoniec nepostihla všetko s následkom nezvratného konca a to smrti.
Grécko malo byť už dávno po bankrote a k porušovaniu základných ustanovení fungovania EU nemalo nikdy dôjsť.

Mimochodom tvoja špekulatívna úvaha sa v podstate zhoduje so známym prognostikom Geraldom Celente, ktorý vo svojich úvahách zmýšľa asi takto:

"Američanov čaká druhá veľká revolúcia a Európa (od Veľkej Británie až po Rusko) sa rozpadne na mnoho malých oblastí, v ktorých prepukne občianska vojna. A to všetko nie za jedno či dve storočia, ale behom nasledujúcich pár rokov."

Nuž teda majme oči otvorené a sledujme čo sa deje, možno ľudia nepremárnia ten jedinečný a správny moment, kde budú mať príležitosť s toho všetkého vymaniť.


ukulele # FogyLoqy46
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-06-17 17:50:54 57f4de4a
Rozpad eu je v najblizsich rokoch malo pravdepodobny, skor sa vsetky nepokoje stanu len zamienkou k vacsej militarizacii eu, o spolocnej armade sa uz davno hovori...to co malo byt spojene na zaklade spolocnych europskych hoidnot, bude americanmi spojene nasilu a silou...snad sa potom uz ako otroci spametame...
juga # LycoHoje80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-17 21:48:33 55a2f2d2

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
ť   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

150 km/h: Trocha statistiky


150 km/h: Trocha statistiky
Měl by se v ČR zvýšit rychlostní limit na dálnicích ze 130 km h na 150 km h? Hlavním argumentem proč by se tak stát nemělo, bylo tvrzení, že zvýšení rychlosti ze 130 km h na 150 km h...
Vítejte v Libyi, v zemi ‘osvobozené’ NATO: Žádné výnosy z ropy, žádná bezpečnost, žádná voda, žádná elektrika
Itálie asi znárodní vklady, Wall Street je s Londýnem
Fast foody, daně a tržní řešení

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0292 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage