Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

TRUMP SE SCHÁZÍ S BÝVALÝM ŘEDITELEM BANKY, KTERÝ CHCE ZRUŠIT FED A VRÁTIT SE KE ZLATÉMU STANDARDU


TRUMP SE SCHÁZÍ S BÝVALÝM ŘEDITELEM BANKY, KTERÝ CHCE ZRUŠIT FED A VRÁTIT SE KE ZLATÉMU STANDARDU

S tím, jak zvolený prezident Donald Trump rozbíhá přebírání moci, tak se čím dál větší pozornost věnuje možným volbám pro různé vysoké pozice a schůzkám, které by mohly pomoci s rozhodnutím o těchto jmenováních.

V pondělí se Trump sešel s Johnem Allisonem, bývalý ředitelem banky BB&T a libertariánského mozkového trustu Cato Institut.

Rojí se zprávy, že s Allisonem se uvažuje jako s možným ministrem financí.

Za Trumpovou kampaní se sice táhne historie zpochybňování politické nezávislosti Federálních rezerv, ale Allison tyto řeči stupňuje ještě více. Když Allison vedl Cato Institut, tak napsal studii na podporu zrušení Fedu.

"Zbavil bych se Federálních rezerv, protože turbulentnost ekonomiky v první řadě způsobuje Fed," napsal Allison v roce 2014 pro publikaci tohoto institutu Cato Journal.

Allison řekl, že dovolit trhu, aby se prostě reguloval sám, by se mělo upřednostnit před poškozováním stability finančního systému způsobovaným Fedem. "Když Fed radikálně mění nabídku peněz, deformuje úrokové sazby a přehnaně reguluje finanční sektor, tak tím komplikuje racionální ekonomické kalkulace," napsal Allison. "Trhy sice také produkují bubliny, ty ale Fed ještě zhoršuje."

Allison rovněž navrhoval, že vládní praktiky jako pojišťování bankovních vkladů do 250 000 $ by se měly zrušit a že USA by se měly vrátit k bankovnímu systému podloženému "reálným standardem jako je třeba zlato."

Allison rovněž prosazoval vyšší kapitálové rezervy bank až 20% aktiv. Na druhou stranu prosazoval, že vláda by měla zrušit tři nejširší bankovní regulace.

"Měli bychom zvednout kapitálové standardy, ale ještě důležitější je odstranit zatěžující regulace včetně Dodd-Frankova zákona, Zákona o komunitním reinvestování a Pravdivosti při půjčování," napsal Allison. "Asi 25 procent nákladů jde na bankovní personál, co se zabývá regulacemi. Banky nemohou platit tyto regulační náklady a zároveň mít vysoké kapitálové standardy."

To se podobá Trumpovým přáním zrušit regulace finančních institucí včetně Dodd-Frankova zákona, z toho však už poněkud vycouval.

Není jasné, zda se něco z politických hledisek Allisona nakonec stane součástí Trumpova plánu, ale vzhledem k nekonvenční povaze jeho myšlenek je tato schůzka pozoruhodná.Author: almasdarnewscom # BeqoKaku04
Spojené štáty2016-12-026
-
 50%  ( 0 people voted )
+
Po precitani si clanku som chcel doporucit Melanii, aby okamzite donutila Donalda napisat pre nu vyhodny testament a ked ich o niekolko dni pozvu na obhliadku Dallasu v otvorenej limuzine, aby si do nej sadla co najdalej od neho... Predsalen ti strelci z roku 63 uz nie su najmladsi a tak je rozumne radsej pocitat s vacsim rozptylom ich strelby...

Priznavam, prislo mi luto, ze prislubeny americky komedialny serial, s Donaldom v hlavnej ulohe, ktory mal divakov zabavat niekolko nasledujucich rokov, bude pravdepodobne stopnuty, este pred jeho uvedenim na obrazovky... V takomto vnutornom rozpolozeni som sa rozhodol o nejaku iskricku nadeje poziadat sudruha Googlea... S radostou v klavesnici mozem teraz svetu oznamit, ze sa nic nedeje, prislubeny komedialny serial nie je ohrozeny...

Sudruh Google mi najprv ukazal video nizsie z dielne CNN - rozhovor so sudruhom Johnom Allisonom, z ktoreho som sa dozvedel, ze Donald si za buducich spolupracovnikov, za projektantov a lidrov buducej americkej ekonomiky, vybera ideologicky nezavadnych ludi, s pozadovanym triednym povodom... Kto iny by bol lepsou zarukou Donaldovho prezitia, ako sabesdekel Stevo Mnuchin, financny orol Goldman Sachs z Wall Street, investor, sef hedzoveho fondu a nakoniec aj financny sef Donaldovej prezidentskej kampane...? Podla videa nizsie, je na post buduceho ministra financii Donaldom zvazovany predovsetkym Stevo Mnuchin, John Allison je len dalsim potencialnym kandidatom na tento post a na videu to aj potvrdil... Nielen Hillary bola riadena z Wall Street, ti chlapci nie su blbi, pocitaju s kazdou alternativou...

Dalsi zid bude zohravat klucovu ulohu v buducej americkej vlade, to mi je ale prekvapenie... Cim to asi bude, ze ti chlapci zidovski sa tak pchaju do vlad vsetkych krajin...? Zeby kapitalizmus bez nich nedokazal fungovat...? :-DDD

Ulavilo sa mi, prislubeny komedialny serial bude... Pre tych, ktori by o tom nahodou nevedeli, Goldman Sachs, to su ti chlapci, ktori dostali uz vtedy na hranici bankrotu stojace Grecko do EU a potom ho aj uspesne zbankrotovali, su to skutocne naslovovzati volnotrhovi liberalni kapitalisticki uctovnicki experti...

Vzapati mi odlahlo este viac, sudruh Google mi poskytol aj original vyssie uvedeneho clanku v anglictine... Teda nie celkom original, skor jeho predlohu... Niektore pasaze originalneho clanku boli sice prelozene celkom presne, ale ine boli z neho zamerne vynechane, nadpis clanku bol rozsireny o navrat k zlatemu standardu, proste povodny clanok bol prelozeny velmi pravicovo liberalne... Jeden z podstatnych rozdielov medzi povodnym clankom a jeho vyssie uvedenym prekladom je v tom, ze John Allison je Donaldom udajne zvazovany na jednu z troch funkcii a nie len na post ministra financii, ako tvrdi clanok vyssie... Na prvom mieste je zvazovany ako predseda Komisie pre cenne papiere, na druhom ako minister financii a teraz pride zlaty klinec programu, na tretom ako guverner dohladu FED-u – nacelnik FED-ovskeho NKVD... :-DDD

Sudruhovia milovnici americkych komedialnych serialov, mozete byt kludni, nic sa nedeje, serial bude... :)pitkin # NotaDyri77
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2016-12-02 21:48:13 5ee77486
No vidíš, ja som ti hneď po ohňostroji v Kremli povedal, že tie rachejtle sú predčasné. Porádná revolúcia si vyžaduje finančne aj ináč negramotného lídra do piatich kolien prevereného autentického proletára.
FcKensie # HegaNojy80
-
 57%  ( 4 people voted )
+
2016-12-03 07:36:10 59ad0c66
Nadpis, ktorý dostatočne vyjadruje obsah, ma tiež úsmevne pobavil. Tak v Amerike akože vzniká konkurencia kremeľskému fantazírovaniu o zlatej rusko-čínskej menovej únii?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2016-12-03 13:32:43 bc7b649f
FcKensie, ty si sa uz docista zblaznil...? Co mas sustavne s tym Kremlom a nejakou revoluciou a co ma s nimi spolocne Trump...? O akom ohnostroji v Kremli taras...? Mas vidiny, trapia ta nocne mory...?


pitkin # NotaDyri77
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-12-04 00:02:33 5ee77486
Jaj ?! Chápem, súdruh bol zrejme PN, keď sa v škole preberal pojem "nadsádzka", a pozdejšie vo VUML sa to už nedalo dobehnúť, hoci práve nadsádzky boli hlavným obsahom výuky, hehe...Takže toto, povedzme, že v porádku. Ale aj ináč, hm, práve ty by si nevedel, kde sa nachádza hlavný stan antiliberálneho odboja....? A čo s tým Trump ? Tak neviem, zdalo sa mi, že tie rôzne odbojárske platformy alternatívnych mysliteľov boli notne vzrušené, že sa im dostáva mocného spojenca priamo v bašte liberalizmu. No, ako sa znovu ukazuje, kaša sa nikdy neje za horúca.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-12-04 08:14:03 59ad0c66
To vieš Pande, Amerika je zase cool, lebo Trump, tak už si predstavujú, že to musí byť ktosi ako Putin, ktorý v Rusku robí dobré počasie, ale aj to zlé, keď treba zavlažiť polia a úsmev na prepitej Ruskej tvári. Á samozrejme, zlatý štandard. Možno Trumpa z okna trafí šľak a konšpirátori budú mať žrádlo. Ako sa to stalo s Kennedym, ale strelnou zbraňou. Lenže to podozrievali dokonca aj Fidela z Kuby. Ale, Trump nie je debil a chce pomôcť Kube z biedy. Kuba nemôže žiť z mŕtvoly Fidela, lebo vlastne tak nemôže žiť ani Venezuela z Huga.
bodkabodkabodkaotaznik # TojyBoju16
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2016-12-05 00:28:04 bca71470
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
j   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Vědci dokázali, že naše myšlenky mohou způsobovat genetické změny


											Vědci dokázali, že naše myšlenky mohou způsobovat genetické změny
S přibývajícími důkazy o tom, že cvičení mysli nebo aplikace určitých režimů vědomí může mít pozitivní vliv na naše zdraví, se vědci snaží přijít na to, jak tyto praktiky ...
V Americe činí prémie za odebrání dítěte 5 tisíc dolarů, v Evropě tisíc eur
Nepokoj duše
Slovensko: První zkušenosti se zavedením registračních pokladen (od 1.4.2015)

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0259 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made