Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Svetové náboženstvo a politika cirkví (prednáška + SK dubing)


Svetové náboženstvo a politika cirkví (prednáška + SK dubing)

Životný príbeh Prof. Dr. Walter J. Veitha: http://vargad.net/walter/stv orenie1.html

 

Kráľ severu prijíma svetové náboženstvá - Prof. Dr. Walter Veith
Dialóg s nekresťanskými náboženstvami. Kresťanstvo, Islam, Budhizmus, Hinduizmus - čo majú spoločné? "Vonkajšie nádvorie." Akú úlohu zohráva sekularizmus a humanizmus?
Hrozbou je fundamentalizmus - aká je jeho definícia? Je moslimský Alah totožný s Bohom Biblie? Ježiš - jediná cesta pravda a život. Čo je podmienkou spasenia?Author: Patrik # VebaSydi71
Cirkev2014-04-2018
-
 67% ( 5 people voted )
+
Kráľ severu prijíma svetové náboženstvá - Prof. Dr. Walter Veith
Môže si súčasný sekularizmus podať ruku s pápežstvom? Kresťanstvo, Islam, Budhizmus, Hinduizmus - čo majú spoločné? Čo znamená fundamentalizmus? Ak ste fundamentalista, ste nepriateľom pre nový svet!


Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-21 14:10:58 57f4c28a
Všetky náboženstvá možno charakterizovať ako sekty, ktorých cieľom je ovládnuť myseľ človeka, držať ho nenásilnou formou v poslušnosti k vyššej moci, bohom, politikom, svetovej vládnucej finančnej moci niekoľkých rodín a využiť jeho pracovnú silu. Človek je otrokom, len si to vo svojej nevzdelanosti a nevedomosti neuvedomuje.

Začiatky náboženstva možno datovať až 10 000 r. pre n.l., a už vtedy bolo jediným cieľom oslavovania bohov ovládnutie človeka a jeho nenásilné udržanie si v poslušnosti k bohom ako pracovnej sily, bez ktorej bohovia na Zemi nemohli fungovať. Pravdou je, že bez bohov by rozvoj človeka asi nenastal, alebo by bol v inej forme ako dnes. Ale pravdou je aj to, že bez bohov by človeka nebolo.

Populárno vedecké programy na anglosaso židovských, teda aj slovenských TV hovoria len o Egyptskej civilizácii a najviac o Gréckej civilizácii a jej objavoch. Všetci sme nekonečne klamaní a manipulovaní.V múzeách ležia haldy dôkazov o najrozvinutejšej civilizácii, Sumérskej civilizácii, ktorá dala podmienky pre vznik egypteskej, mikénskej, gréckej civilizácii a tiež židovskej, ktorá bola jedna z mnohých, ktoré boli v kontakte s Mezopotániou. tam niekde vznikol aj judaizmus ako najlepšia stratégia prežitia určitej skupiny ľudí. Chazari konvertovali na judaizmus a dnes dobili svet, vládnu svetu.

Kresťanstvo a islam sú odnožou judaizmu. Kresťantsvo sa šírilo mečom, ohňom a hladom, čo najviac pocítili Rusi a zažili 1000 ročnú genocídu a vojnu vyvolanú kresťanstvom a chazarmi. Vojna trvá dodnes a kresťanstvo zotročuje ducha človeka hneď od narodenia, od krstu, násilia páchaného na deťoch bez ich vôle a vedomia. Vrchol kresťanstvo dosiahlo v stredoveku, kedy ľudstvo zaznamenalo svoj najväčší duchovný aj hmotný úpadok. Nie náhodou sú najviac vyvinuté spoločenstvá na severe, Nemecko, Škandinávia, kde je praktikujúcich kresťanov najmenej. Smerom na juh, čím viac náboženstva, tým väčšie existenčných problémov pre národy.

Vo vedomí existuje niečo ako Zdravomyslie, to bolo typické pre Slovanskú starovekú civilizáciu zničenú práve kresťanstvom. Zdravomyslie, niečo ako zdravý sedliacky rozum, fungujúci na poznaní minulosti predkov, na poznaní existujúceho sveta, prírody, vesmíru, na hľadaní odpovedí a riešení. Človek sa dostal na takú úroveň vzdelania a myslenia, že nepotrebuje ani pána ani boha na to, aby riadili jeho život v otroctve ducha.

K praktikovaniu zdravomyslia človek potrebuje len slobodu ducha, vzdelanie, vedomosti a skúsenosti svoje a predkov. Slobodný človek je taký, ktorý dokáže prežiť nezávisle od náboženstva a násilnickych štátov, dokáže byť nezávislý od náboženstva a štátu a dokáže si takto vytvoriť viac zdrojov pre seba a svoju rodinu, pre spoločnosť v ktorej žije, ako keď je závislý od náboženstva a štátu. Dnes sme svedkami presne opačného procesu, veľmi rýchleho ovládnutia človeka štátom a cirkvou pod rúškom sociálnej spoločnosti, EÚ a svetovej moci niekoľkých rodín. Žijeme v tomto svete a väčšina ľudstva si neuvedomuje túto formu otroctva ducha.

Človek je stále viac závislý od štátu, v USA prudko rastie počet jedincov aj rodín závislých od sociálnych štátnych dávok, zamestnanci chudobnejú a elity prudko bohatnú a hlúpi američania v stanových mestečkách si vyvesia pred svoj stan americkú vlajku, svoj večný sen o slobode!

EÚ denne schvaľuje množstvo sprostostí, ktorých zmysel je len jeden, donútiť človeka k poslušnosti a podriadenosti voči vyššej moci, štátu, EÚ a svetovej moci súkromných elít. Ľudia denne strácajú svoje slobody a dnes jedine libertariánstvo hlása slobodu človeka a jeho nezávisloť od štátu. Na SK libertariánov nenájdete.

Ak sa chcete priblížiť ku slobode, tak ignorujte voľby do EÚ, lebo u nás nie je žiadny kandidát ako Farage, alebo Mach v ČR.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-04-21 15:51:13 5faaebfb
Zaujímavá prednáška ...aj so svojou obmedzenosťou!Tá obmedzenosť končí tam kde začína viac ako 1 miliarda veriacich v Indii--v čosi iné ako má snaženie vysvetliť prednášajúci, a výrazne viac ako 1 miliarda v Číne , Japonsku s úplne rozdielnymi hodnotami ktoré majú snaženie presadiť dejatelia vo Vatikáne, Arabskom svete či Jeruzaleme...Ani nevedia o čom hovorí ....prednášajúci.... A furt len o naj...pravdách-pravdúcich--- Každé náboženstvo má svoje začiatky, prínosy, vrcholy ,úpadky a zániky! Politiky - cirkevné - vždy mali tendencie centralistické, moci-chtivé a v konečnom dôsledku presadzovanie záujmov silovými prostriedkami! Duchovný život nepozná jednotnú filozofiu!
klopi # KyvoWavo40
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-04-21 17:54:48 58d4289b
klopi...Zaujímavá prednáška ...aj so svojou obmedzenosťou! Ked to nedokazes pochopit nechaj to tak. Kto pozna prednasky Prof. Dr. Walter Veith , vie dobre o com tento Pan prednasa ..On vobec nebojuje za nabozenstva ,prave naopak , objasnuje s dokazmi, ako a kym su nabozenstva manipulovane a neprednasa len o tom ale i o MANIPULACII LUDSTVA AKO TAKEHO, ELITAMI TOHTO SVETA. Veskere prednasky tohto odvazneho Pana MAJU NIECO DO SEBA , SU SKVELE . Patrik , vdaka ...tuto som este nepocul.
milan # MatoRica16
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-21 19:00:13 53238326
OSN a NEW AGE
https://www.youtube.com/watch?v=byzLVeLwUPU

filip # WyboCeci64
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-21 19:23:43 5f67b079
Hjalfdar, Krišna, Lao-Tse, Zoroaster, Budha, Pán ABD-RU-SHIN, Mojžiš, Pán Ježíš, Mohamed a Pán Imánuel.

Všetci, hoci každý v inej dobe a v inej reči nám Slovo Pánovo a vedenie o Jedinom Bohu priniesli.
Hjalfdar, Krišna, Lao-Tse, Zoroaster, Budha, Pán ABD-RU-SHIN, Mojžiš, Pán Ježíš, Mohamed a Pán Imánuel.
Všetci, hoci každý v inej dobe a v inej reči nám Slovo Pánovo a vedenie o Jedinom Bohu priniesli. A LUDIA TUZIACI PO MOCI , TO TOTALNE PREKRUTILI !!!

Read more: http://inspirator.webnode.sk/news/skryty-
vyznam-slovenskeho-a-nitrianskeho-dvojkriza-/[/url
]
Create your own website for free:
http
://www.webnode.com

milan # MatoRica16
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-04-21 19:48:28 53238326
loading...
..milan16..Len ták , aby ste to aj Vy pochopili.Tu nejde o .."bojovanie za náboženstvo..".."manipulovateľnosť samotných náboženstiev.."..."manipuláciu ľudstva..aaa" Tu ide v prvom rade o priestor, rozsah činnosti , ľudí, národy ,etníky, či spoločenstvá, ktorým sa doteraz neospravedlnila napr. RKC za svojú doterajšiu dejinnú činnosť ....Zostalo toho málo! --Ešte aj niektoré rehole--- boli likvidované! A spomínať len niektoré monoteistické náboženstva je úmyselná obmedzenosť!Pochopené?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-22 08:36:03 58d4289b
Nepochopene,... pretoze, ...Preco ked pocujete alebo citate slovo NABOZENSTVO , tak ho hned automaticky , bezmyslienkove , spajate s Bohom a urazate Jezisa Krista jeho Syna ... Co Oni maju s tym, ved dnes je DOKAZATELNE , ze Jezis Kristus nezalozil ziadne nabozenstvo , On , priniesol Slovo zbludenemu ludstvu k naprave a za to ho ludia ZAVRAZDILI... On sa dokonca za NIKOHO NEOBETOVAL, ako to tvrdia ZDEGENEROVANE CIRKVE. Jeho obeta bola v tom , ze za Slovo od Boha Pre Ludi ,obetoval i svoj Zivot pozensky , hrdinskou Smrtou na krizi,,,Kto z ludi by to UCINIL ??... Takych je zalostne malo,,, nespajajte Boha a Bozstvo , teda sluzobnikov Bozich s DOGMAMI V NABOZENSTVACH !!! POCHOPENE ???
milan # MatoRica16
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-22 09:28:03 53238326
VRAZDA , PRACH SPROSTA VRAZDA !!! nielen vtedajsia zidovska cirkev ale i ludstvo ktore kricalo : UKRIZUJTE HO !!! ....a vsedci su tu teraz v tomto case reinkarnovani, BEDA IM i CELEMU LUDSTVU , teraz v case ZUCTOVANIA , VENDETTI...za dvetisic rokov, TUPE LUDSTVO NIC NECHAPE, ... BUDE TO TERAZ MELA ...majte aspon odvahu a vzhliadnite toto video , precitte jeho VRAZDU !!!.. snad vas to prebudi,... i O TOM TO JE...
milan # MatoRica16
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-04-22 10:00:55 53238326

A vraj odkiaľ to USA dnes pripisujú Moslimom:

http://www.dhaxem
.com/data/articles_sl/Svaty_Bernard.pdfNeurážam žiadne vierovyznanie, ale tí, čo sa dnes klaňajú RKC, predsa nemôžu veriť v žiadneho Boha.

Všetky odvolávky v dokumente sa dajú overiť v katolíckych teologických materiáloch, zatiaľ čo priame citácie sú zo súčasnej učencami uznávanej svetovej literatúry.

V prípade záujmu, a ak ste ešte nevideli, tiež:

http://www.dhaxem.com/data/articles_sl
/Arnaud_Amaury.pdfPekné posviatky prajem.

Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-22 10:34:24 502f543b
Vazeni konspiratory !
Snad ste neverili ,ze super tajne spolky sko su slobodomurari, nejaky ti iluminati vladnu svetu. O iluminatoch pocula uz aj moja babicka, to nie je zrovna dobra vizitka tajneho spolku, ktory dokonca chce vyvrazdit 90% obyvatelstva atd. ...
Iluminati existuju, su osvieteny lebo neveria v existenciu Boha ani Lucifera a podobne nezmysli.
Samozvanymi vladcami nie su ani len CABAL (Bilderbert, CFR, Trilateralna komisia...)
Je to pravdepodobne Lóža P2 sidliaca v Taliansku. Ti plnia viac ako 2000 rokov stari plan na dosiahnutie svojho NWO co je realna predstava. Na vzor rimskeho imperia, skrz jedno svetove nabozenstvo krestanstvo), ktory je vymysel tak isto ako koran (koran bol spisany Vatikanskymi expertami na propagandu). Ich prvoradym cielom bolo vyhnanie zidov a oslabenie zidovstva. Prvky rimskej rise sme mohli vidiet aj za vlady Hitlera pozn.
Jezis bol pravdepodobne existujuci clovek, bol rebelom, jednoducho vyuzili jeho postavu a napisali o nom knihu baji a povesti, Bilia. Biblia je jednoducho vykradacka inych diel, priklad Noemova archa atd. ...
Ziadny BOH, vazeni, ziadna umelo vytvarana dualita, biela verzus cierna, zabudnite na to.
Lucifer existuje v ich predstavach, "bytost" ,ktora dokaze ovladat mysle ludi (mimozemska rasa s vyspelov technologiou, pravdepodobne). Preto ta propaganda v pop music, akoze satanizmu...
Boli ste oklamany tak ako aj ja. Akozy vzdy pravda je niekde uplne inde !!!


Nonsenszm # WumiDamy80
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-04-22 10:36:29 5587a484
nonsenszm, a vies de je pravda? ;)
pravdou je, ze svet je miesto s nekonecnymi moznostami, pretoze tym, ze zijes, VYTVARAS realitu. ako uz Jezis hovoril: Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria.
Co tym myslel malo kto pamata. Ale ja vam to poviem: Neexistuje najmensia castica tak, ako neexistuje najvzdialenejsi okraj vesmiru. Neexistuju hranice, pretoze my nezijeme vo svete, ktory je ale vo svete, ktory sa tvori. Neexistuje cas, minulost ani buducnost, je len tento moment v ktorom sa vsetko meni podla toho, kde je prave zamerana pozornost zivota. A zivot, to je BOH. To je to :D. Kazdy to hlada a niekto dokonca tvrdi, ze to neexistuje ale kazdy to JE, netreba nic hladat, uz sme tam, kde sme chceli byt. Pravda, lingvisticke obruce nas putaju k mentalnej niti myslienok ale kto sa vie odputat, aspon na chvilu, ten dokaze vlastnou skusenostou okusit caro bytia a je oslobodeny od vezenia vo vlastnej hlave. Zahodte ego priatelia a budete slobodni. To je len dobra rada odo mna :)

one # KeneGydu10
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-22 10:56:17 58cf299f
Plne suhlasim :)
Si uvedomujes ,ze budeme oznaceny za sucast New Age hnutia... :D


Nonsenszm # WumiDamy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-22 11:12:54 5587a484
well, ja ani vlastne neviem, co to to new age je. uz je to taky sprofanovany terminus technikus, ze tomu ani panboh nerozumie.
ale vis jak to je, nezalezi na tom, jaka je nalepka na sufliku ale CO v tom sufliku je ;)

one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-22 11:24:28 58cf299f
.milan.16-- skúste ešte raz prečítať dôsledne moje tu písane texty-- pod týmto článkom..! Nič božske , menovite som ani nenaznačil! Takže ste si to podvedome vyprodukoval a postavil svoje "plytkosti" na základ s "hlinenýma nohami"!Tu sa jedná o chyby ktoré jednotlivé náboženstva naprodukovali a RKC sa ospravedlnila skoro každému, všetkým a všade---za svoje dejinné chyby! Teraz už chápete!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-22 13:45:56 58d4289b
@Definitiva - v EP máme aj my niekoho kto tam zbytočne nedere stoličku a to je Jaroslav Paška.
asd # XoxoTufe23
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-23 18:24:36 57f4f9c4
to je pornoherec.
asd # MeweJeje51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-23 22:07:29 b22926c2
klopi...
Tu sa jedná o chyby ktoré jednotlivé náboženstva naprodukovali a RKC sa ospravedlnila skoro každému, všetkým a všade---za svoje dejinné chyby! Teraz už chápete!..
Odpoved moja: Pane, hore som sa uz jasne napisal aky je moj vztah k nabozenstvam ako takym a nie len k RKC,... ale zopakujem,, VESKERE NABOZENSTVA SU MANIPULOVANE JEZUITMI , TEDA TOTALNE PREKRUTENE . Co vam je platne , ze sa neaka skorumpovana falosna organizacia podvodnikov zvana RKC, ospravedlnila za svoje dejinne chyby. Pre mna su to TOTALNE PRAZDNE SLOVA OD FARIZEJOV !!! ja osobne, KASLEM NA CIRKVE AKO TAKE , sedia v nich zvecsa manipulatori, slabosi , prazdne duse , paraziti , pedofili atd..atd..
mila # WejiMisa14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-24 00:23:51 53238326

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Základní principy


Základní principy
V průběhu života jsem došel k závěru, že se k jakékoli (komplexnější) problematice či systému (technickému, ideologickému či filosofickému) dá přistupovat v zásadě dvěma způ...
Gumoví medvídci pod palbou antihmoty
Politický slovník daňového poplatníka + slovenské titulky
Spojené národy navrhnou globální zákaz olověné munice

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0366 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made