Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Švédská učitelka propuštěna za protiislámské vyjádření na internetu


Švédská učitelka propuštěna za protiislámské vyjádření na internetu

Podle informací švédské verze informačního portálu The Local byla čerstvě přijata učitelka propuštěna z práce její "závadné vyjádření" na sociální síti. Učitelka měla v srpnu 2014 začít vyučovat na Montessori škole v jihošvédském městě Kalmar, avšak poté, co se vedení školy dozvědělo o jejích otevřeně projevených názorech, byla její smlouva okamžitě vypovězena. Podle ředitelky Anny Sofie Stensdotterové jsou názory učitelky v rozporu s "hodnotami školy."

Propuštěna učitelka na svém facebooku publikovala několik videí, na kterýchjsou muslimové zobrazení při týrání zvířat (pravděpodobně šlo o zabíjení zvířat podle islámské tradice halal), s komentářem, že přítomnost muslimů ve Švédsku je Boží trest za to, že se Švédsko stalo sekulární zemí ( tento názor nezastává sama ). Také zveřejnila obrázek, na kterém byl zobrazen hubený, starý bílý člověk a dobře živená osoba tmavé pleti s poznámkou, která naznačovala, že ilegální imigranti využívají sociální systém na úkor švédských důchodců.

Ředitelka Stensdotterová se na margo celé věci vyjádřila, že problémem vlastně nejsou ani samotné názory učitelky, ale to, že si je nenechala pro sebe a otevřeně je projevila na internetu. Údajně to je důvod, že by nedokázala férově pracovat s žáky s muslimským původem.

Bangladesh Protest

Článek také informuje, že 75% švédských zaměstnavatelů si nějakým způsobem prověřuje "pozadí" uchazečů o práci z toho 45% si je prověřuje vyhledáváním přes facebook a 40% přes google. Stejné postupy využívají i mnohé práci zprostředkující agentury. Podle Hanny Oxellové z agentury Wise někteří zaměstnavatelé odmítají uchazeče o práci, pokud zjistí, že mají názory v rozporu s "hodnotami společnosti".

Co dodat? To nám ale ta demokracie kvete, jen co je pravda. Můžete mít "závadný" názor, ale nesmíte ho projevit a to ani sdílením politicky nekorektních videí či obrázků. Jinak se rozlučte s lepším pracovním uplatněním nebo i s osobní svobodou.

Je přímo neuvěřitelné, kam až pokleslo vnímání morálky v dnešní společnosti. Ještě nedávno byli lidé propouštěni, pokud by na svém pracovišti porušili pravidla chování, ale ne za "nevhodné" názory ve svém volném čase a mimo pracoviště, to platilo za totality. Dnes se to, bohužel, stává znovu realitou.

Právě dnes, kdy by se spustila nevýslovná hysterie, pokud by někdo propustil nově přijatého zaměstnance, pokud by třeba zjistil, že je homosexuál.U lidí, kteří odmítají islamizaci a trestnou činnost (ilegální přistěhovalectví), to však zjevně problém není. Sami zaměstnavatelé se chlubí, že většina z nich si uchazeče prověřuje, aby náhodou nenajali nějakého zpátečníků. A pokud se to i stane, tak ho bez okolků propustí tak, jak zmíněnou učitelku, slovenského katolického IT manažera nebo Kristýnu Kormútovou .

Při takových zprávách si vždy vzpomenu na slova Karla Kryla z jeho slavné písně Demokracie:

Demokracie rozkvétá, být s kosmetický vadou: Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali Zrádce. Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez Ohlédneme, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.Author: PAVOL ONDRAS # KiroNyra59
Svet2015-05-285
-
 69%  ( 6 people voted )
+
Čítam, že marxisti a sociálni inžinieri sa rozhodli na Slovensko preposlať 800 utečencov zo Sýrie a Eritrei, asi zhodnotili, že má malý problém s cigánmi a treba to tam zaľudniť ...

" Európska komisia (EK) predstavila návrh na relokáciu utečencov do krajín EÚ. Plán počíta s ich premiestnením do 23 členských štátov EÚ na základe prerozdeľovacieho kľúča počas nasledujúcich dvoch rokov. Pre Slovensko je stanovená kvóta 1,96 percenta. To znamená, že z Talianska má prijať 471 ľudí a z Grécka 314.

"Slovensko sa spolu so 16 štátmi zúčastnilo programu Eurema, v rámci ktorého ponúklo pre utečencov dvakrát po desať miest. Podmienkou bola príslušnosť k zraniteľným skupinám. „Na Slovensko ale nikto neprišiel z dôvodu nezáujmu cieľovej skupiny,“ povedala pre Hospodářské noviny Michaela Paulenová z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR. Utečenci rovnako neprijali ani jedno z ponúkaných miest od Rumunska. Dôvodom nezáujmu majú byť neexistencia ich komunity v daných štátoch, obmedzené vyhliadky na získanie práce či dobré životné podmienky, ako aj slabý sociálny systém."

http://www.topky.sk/cl/10/1477079/Demonstracia-v-B
ratislave--Slovaci-bojuju-za-prijatie-stoviek-utec
encov--chceme-vas-

LenkaB # LyroKomo25
-
 56%  ( 6 people voted )
+
2015-05-29 21:01:55 58d7436a
zopar desiatok je treba dat na frankfurtske letisko
rafael # RusyNecu46
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-05-30 09:12:27 59ad961d
A znovu...LenkaB25--košická Je to tu..a znovú Váš ..sarkazmus... je prírodzený?...Teda ...geba zurik... Upozornenia týkajúce sa ..návrhu na riešenie,/len dokumentovanie názorov iných, aj plagiatorstvo.../ trvalé jednoznačné stanoviska ... sú pre Vás neznámym pojmom , pri "tetuškinej sukni " so Slovenským vzdelaním a "slušných " markach...eurových "..poštekujete tu nezmyselne. Je Vám to potrebné ..produkovať ..sebe si.. oponentov ..nemáte iné .. zábavky.. veď je tam kultúra , šport, história, i spoločenské dianie..rôzne FESTY...Teda..Myslíte si že migračnú politiku a cigánov--rómov v KE..Vašom rodnom... máte zvládnutúú... tútútú---Alebo len ták ...dačo drizdnúť treba...
klopi # KyvoWavo40
-
 42%  ( 2 people voted )
+
2015-05-30 17:54:41 58d4289b
Montessori skoly s multinacionalnym obsadenim naozaj nepotrebuju xenofobnych ucitelov, ktori sa tym este otvorene prezentuju. Potrebuju rozhladenych, ateistickych ucitelov, nezatazenych vierou v cirkevne dogmy aby dokazali deti v skole spojovat a zblizovat a nie naopak.
lolo # TinuPoku32
-
 42%  ( 2 people voted )
+
2015-05-31 06:57:06 55edea16
V tomto prípade je to opäť dôkaz zbytočnosti Fasbúku. O nástrahách asociálnych sietí sa tu už viackrát písalo a diskutovalo. Navyše, ako som sa dopočul, vzniká nejaký Instantný gram (alebo čo je to) a ľudia sa budú opäť vrhať na zbytočnú novinku, odhaľovať verejne svoje súkromie dokonca ešte aj za pomoci selfie tyče, čo je ďalšia módna kravina. Nehaňme onú učiteľku za normálne názory, skôr jej môžeme vytknúť, že sa nechala naivne zlákať Fasbúkom a neodhadla jeho nebezpečenstvo. Niektorí ľudia majú veľmi silné potreby prezentovať sa navonok a tento nástroj im na to pripadá skvelý, namiesto toho aby sa porozprávali s protistranou osobne. Fenomén doby! Ale ako vidieť, ani kádrové oddelenia nespia a lustrujú ako na tanieri svojich zamestnancov alebo budúcich uchádzačov o miesto. Pred časom som videl u známeho, ako vyzerá prostredie takého Fasbúku, nahliadli sme do otvorených kont a nestačil som sa čudovať, aké potenciálne kompromitujúce fotografie tam nájdete. Potom nech si poniektorí pripíšu dôsledky sebe a len sebe...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2015-05-31 09:49:47 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
še   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Chce to víc Musků


Chce to víc Musků
Vítězství má mnoho otců, porážka je sirotek, říká klasik. Dnes získává úsloví ještě nový obsah. Jako by úspěšný výzkum, inovace a převratné nápady ani jednoho otce mít ...
Vítej zpátky, brontosaure!
ABSURDISTÁN
Generální ředitel Siemens vysvětluje, proč k sankcím na Rusko nikdy nedojde

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0254 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles