Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Stratégia


Stratégia

USA, ktoré kontrolujú vďaka výzvedným programom NSA svetových lídrov nepochopili, že Vladimír Putin urobí všetko, aby nestratil Krym.

Vysvetliť nepozornosť Washingtonu sa pokúsili v interview pre Hlas Ruska ruskí politológovia a odborníci v sfére rozviedky.

Najvyššia rada Krymu prijala v utorok Deklaráciu o nezávislosti a želaní vojsť do zostavy Ruska. V súčasnosti zostalo počkať na referendum 16. marca a ak sa väčšina obyvateľov Krymu vyjadrí sa taký rozvoj udalostí, potrebné dokumenty zo Simferopolu pôjdu do Moskvy. Vybaviť všetko sľubujú rýchlo a bez problémov.

O reakcii mocenských predstaviteľov Kyjevu hovoriť netreba – význam má to, ako zareagujú USA. Americký prezident Obama každý deň vyhlasuje, že to nedopustí a zadusí sankciami. U mnohých vznikla otázka: a kde ste boli predtým, pán prezident, spolu s Vašou NSA? USA, krajina s najdokonalejším systémom špehovania a sledovania nevedia, čo sa deje v ostatnom svete, píše medziiným Mikele Zurleni v talianskom denníku Panorama.

A takto vyzerajú udalosti v interpretácii autora článku. Vladimír Putin 27. februára, niekoľko hodín po zostavení v Kyjeve dočasnej vlády vyhlasuje o nečakanej previerke pripravenosti vojsk. Na cvičeniach v blízkosti ruských hraníc sa zúčastnilo 150 tisíc vojenských príslušníkov. V ten deň dostal vo Washingtone republikán Michel Rodjers, predseda Výboru pre bezpečnosť snemovne predstaviteľov správu z kancelárie riaditeľa NSA. Jej podstata je taká, že konanie Putina je bluf. Na budúci deň sa na Kryme zjavili noví proruskí predstavitelia moci, polovojenské zoskupenia kontrolujú letiská a obkľučujú ukrajinské vojenské základne. Putin v hre predbehol.

O 5 dní sa Amerika začala pýtať, prečo bola vláda USA prekvapená. Hovoria o pomalej politike Putina, obviňujú celé americké výzvedné spoločenstvo, vedenie agentúr, úradníkov a expertov, podčiarkuje politológ Vladimír Jevsejev:

- Voči Rusku bolo zjavne nedohodnotenie možností Moskvy, nesprávny výpočet rozvoja situácie. Ruské tajné služby ukázali, že vedia pracovať v podmienkach informačnej vojny a globálneho sledovania zo strany USA.

Putin neposudzuje svoju stratégiu cez mobilný telefón, nerobí to na Facebooke, ani v Twitteri, hovorí bývalý agent CIA Bob Bauer. Stará CIA by sa pokúsila nájsť informátora vo vedení vojenského aparátu Kremľa. Ale to boli iné časy. Je zjavné, že digitálny program sledovania bol v tomto prípade zbytočný, je presvedčený Bauer. Západ začínajúc svoju operáciu vo výmene ukrajinskej moci nečakane zistil, že Putin má odvetný plán. A žiadne predstavy aký je ten plán, nemá. Je to prepad analytického krídla: tajné služby USA nezostali po získaní nečakaného prístupu k informácii všemocné.Author: Grandtour # TuveQemo47
Vojny2014-03-124
-
 63%  ( 6 people voted )
+
Niet sa na co tesit. Jedinou sancou je Krymska cesta = vziat veci do svojich ruk s zaviest svajciarsku demokraciu. Oh, zasa snivam

http://www.counterpunch.org/2014/03/12/big-oils-so
re-losers-lead-the-drive-to-war/
Eva # KeciNeca34
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-03-13 05:02:59 6bb22689
Pozor! Na zerohedge.com je dnes clanok ze americki generali sa pripravuju na vojnu.
Eva # KeciNeca34
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-03-13 05:06:30 6bb22689
Tento a dalsie clanky zo zdroja su strucne vystizne. Je to sice smiesne ale ak by vedeli ze pridu a Krym tak do toho nejdu. Ak by sa podarilo odtrhnut juh a vychod a nechat galiciu samotnu tak amen. Nevyzera to na to ze by sa Putin chystal zbalit a odist. Dnes som na youtube pozerala rusku vyzbroj. Bez pochyb v raketovej technike su bezkonkurencne najlepsi. Vsimnite si prosim ze nikde nie je sprava ze nad Krymom zostrelili 2 trudy. Dennik SME vysiel velkolepo s tym ze Ukrajina sa nebude byt o Krym. Krym ma viac vojakov ako ukrajina ktora ich ma v pechote az 6000. Amen
Eva # KeciNeca34
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-03-13 05:17:52 6bb22689

K tejto citovanej časti z článku


"""""Západ začínajúc svoju operáciu vo výmene ukrajinskej moci nečakane zistil, že Putin má odvetný plán. A žiadne predstavy aký je ten plán, nemá."""""


je tu jasná a jednoznačná odpoveď od ruského medveďa - stratéga Putina a to zatiaľ len v ekonomickej oblasti. Ako by povedali naši starý rodičia. ""Neser Rusa!"" Západ možné následky svojho zásahu na dianí na Ukrajine a vedomým dovolením dosadenia fašistickej vlády jednoznačne podcenil situáciu a možnú reakciu a odpoveď Ruska na umelo vzniknutý a vyprovokovaný stav. Toto, zjavne nikto nečakal.


Putin vypráskal celú EÚ aj s USA, keď cez rapídny pokles rubľa na trhoch oproti doláru využil strach a vzniknutý chaos zo strany zahraničných investorov, kedy v panike začali lacno predávať svoje akcie na trhoch a to hlavne z oblasti energetiky a rovnako aj najväčšia banka s významným zahraničným kapitálom. Takto skúpil v niektorých prípadoch hlavne v oblasti energetiky od zahraničných investorov za smiešne peniaze naspäť do štátu až 30% majetku, ktorý kedysi pred tým ako štát predali.

Akcie boli skupované predovšetkým prostredníctvom amerických bezcenných dlhopisov, ktoré takto hodili amerike späť a za bezcenné dlhopisy a doláre vrátili reálne majetkové hodnoty späť do štátu.

Tento geniálny ťah je znakom, že je nielen taktikom ale obrovským stratégom, schopným prehodnotiť množstvo situácii vopred. Toto vie len ten, kto vie a dokáže dopredu predpokladať kroky oponenta a evidentne nezabudol ani na ekonomickú sféru. Jeho jemné upozornenie západu, že sankcie budú mať obojstranný dopad na obidve zúčastnené strany, týmto nabralo na reálnom ukázaní o čom s jasným prehľadom hovoril.

Už vtedy mal prekonzultované s odborníkmi a ekonómami následky sankcií a ako z nich čo najlepšie vykorčuľovať. Urobili to geniálne. Skúpili späť svoj majetok bezcennými americkými dlhopismi.

To, že ani jedno oficiálne médium ani slovom nespomenulo tento jeho ťah je znakom toho, že západ si je veľmi dobre vedomý, že tentokrát jeho konkrétne kroky sú bezvýznamné a absolútne bezzubé.


ukulele # FogyLoqy46
-
 67%  ( 5 people voted )
+
2014-03-13 07:50:43 57f4c47a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ofenzíva trhu


Ofenzíva trhu
Internet druhej generácie (teda smartfóny, mobilný internet, personalizovaný obsah, GPS...) behom pár rokov pripravil revolúciu v prúdení informačného toku spoločnosťou.
WikiLeaks: Asi 80 společností kolaboruje s NSA včetně Intelu, IBM a Microsoftu
Sebaklam ateizmu
Kdo moc ví, je nepohodlný

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0218 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo