Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Stanovisko predsedu pána Figeľa k vojenskej intervencií USA a Francúzska v Sýrii bez mandátu OSN.


Stanovisko predsedu pána Figeľa k vojenskej intervencií USA a Francúzska v Sýrii bez mandátu OSN.

Uvediem moju emailovú konverzáciu hromadným emailom vo veci osobného môjho postoja k udalostiam v Sýrii a riešenia tohto konfliktu vojskami UNPROFOR  veľvyslanectvám, politikom, médiám, občanom Slovenska doma aj zo  zahraničím. Keďže hromadný email obsahoval do 200 emailových adries, tak som ich vystrihol tu uvádzaných  z emailov. 

 

From: Jozef Varga [mailto:wargas@extel.sk]
Sent: Friday, September 13, 2013 8:26 AM
To: 'Sekretáriat KDH'
Cc: 'nfo@rusemb.sk'; 'vertretung@bts.rep.admin.ch'; 'cons@usembassy.sk'; 'diplo@france.sk'; 'Europe Direct'; 'bebra@internet.sk'; 'vienna_embassy@syrianembassy.jet2web.at '; 'WikiDemokracia - ADMIN'; 'helena_mezenska@nrsr.sk';

 

Subject: Syrští ozbrojenci vyhrožují personálu OSN / RE: PROSBA / RE: Poďakovanie parlamentu Veľkej Británií...

 

Dobrý deň v KDH.

 

Chcem sa poďakovať verejne KDH za verejne aktivity nepodporiť vojenský zásah USA a Francúzska v Sýrskom konflikte. Aj moja mienka je ta, že v prvom rade by to zhoršilo súčasné pomery v Sýrii k obyvateľstvu. Chcel by som, aby verejne zamietavý postoj k vojenskému možnému zákroku USA a Francúzska  vyjadrila aj smerom do zahraničia - OSN či EU aj vláda SR, NR SR, prezident SR a požadovali na OSN zaslanie  vojsk UNPROFOR na ochranu občanov Sýrie aj príslušníkom OSN pred ozbrojencami militantnej sýrskej opozite.

      & nbsp;       ;      &nb sp;      & nbsp;       ;      &nb sp;      & nbsp;       ;      &nb sp;      & nbsp;       ;      &nb sp;      & nbsp;       ;      &nb sp;      & nbsp; 

      ;      &nb sp;      & nbsp;       ;      &nb sp;  Syrští ozbrojenci vyhrožují personálu OSN

 

Ozbrojené skupiny v Sýrii otevřeně vyhrožují příslušníkům OSN, kteří pomáhají obyvatelstvu, prohlásila v pátek 6. září náměstkyně generálního tajemníka OSN pro humanitární otázky Valerie Amosová.

Při svém videovystoupení na tiskové konferenci v sídle OSN upřesnila, že v Sýrii bylo zabito 11 příslušníků OSN.

 

ht tp://www.vlastnihlavou.cz/syrsti-ozbroje nci-vyhrozuji-personalu-osn/

 

Saúdská Arábie poslala do Sýrie vězně odsouzené k smrti

 

http://czech.ruvr.ru/201 3_09_10/Saudska-Arabie-poslala-do-Syrie- vezne-odsouzene-k-smrti/

http:// czech.ruvr.ru/2013_09_10/Videa-a-fotogra fie-obeti-chemickeho-utoku-v-Syrii-byly- predem-zfalsovany/

http://cz ech.ruvr.ru/2013_09_10/Syrska-opozice-od mitla-predat-chemicke-zbrane-pod-mezinar odni-kontrolu/

 

      & nbsp;       ; S úctou k osloveným Jozef Varga

 

From: Sekretáriat KDH [mailto: sekretariat@kdh.sk]
Sent: Thursday, September 12, 2013 4:27 PM
To: wargas@ext el.sk
Subject: RE: PROSBA / RE: Poďakovanie parlamentu Veľkej Británií...

 

Vážený pán Varga,

 

Ďakujeme Vám za Váš mail a zasielame Vám stanovisko KDH a pána predsedu KDH Jána Figeľa.

 

KDH je vážne znepokojené ohlásenými krokmi USA a ďalších krajín smerujúcimi k vojenskej intervencii voči Sýrii bez mandátu Bezpečnostnej rady OSN. Prebiehajúci konflikt v Sýrii, ktorý trvá už vyše dva roky,  je krvavou drámou pre civilné obyvateľstvo.  Jedna aj druhá strana konfliktu sa dopúšťajú ukrutností a porušovania ľudských práv. Obeťami sú zvyč ajne bezbranní civilisti a utečenci, často ženy a deti.  

 
 
Pokiaľ dôjde k ozbrojenému zásahu voči Sýrii zvonku,  bez  mandátu Bezpečnostnej rady OSN, bude to znamenať porušenie medzinárodného práva a nepomôže to stabilite a bezpečnosti v citlivom a nepokojnom regióne. Dôsledky intervencie bez výraznej podpory obyvateľstva a následný vývoj môžu byť pre stabilitu a bezpečnosť v Sýrii a v regióne dokonca horšie, než súčasný stav.
 
KDH rozhodne odmieta násilie režimu prezidenta B. Asada ako aj násilie moslimských povstalcov. Nepovažuje však za správne riešenie jednostranne zasiahnuť ozbrojenou silou a pomôcť tak niektorej strane konfliktu. Treba mať predovšetkým reálne stabilizujúce politické riešenie, ktoré má takýto zásah dosiahnuť. Ak také nejestvuje, tak výsledkom intervencie môže byť napokon rozšírenie konfliktu, nie jeho koniec.
 
Ako dokazuje bolestná skúsenosť z Irackej vojny, ktorá začala v  roku 2003, jednostranné riešenia, bez mandátu OSN, neprinášajú jednoduché vyriešenie situácie. Obávame sa, že vývoj v prípade intervencie v Sýrii môže byť ešte zložitejší. 
 
Vyzývame ozbrojené strany konfliktu v Sýrii -režim preziden ta Asada a povstalcov, aby zasadli za rokovací stôl a usilovali o prímerie a stabilitu v krajine. Spolu s mnohými podobne zmýšľajúcimi politickými partnermi očakávame, že budú medzinárodným spoločenstvom s väčšou intenzitou a odhodlaním využité všetky nevojenské prostriedky na hľadanie mierového riešenia. Sme presvedčení, že vďaka úsiliu zainteresovaných krajín, za aktívnej podpory slovenskej a európskej diplomacie, je možné dosiahnuť zastavenie násilia. Jedným z rozhodujúcich opatrení je účinné zastavenie ďalších dodávok zbraní do tejto krajiny. 
 
KDH apeluje na medzinárodné spoločenstvo demokratických  štátov, osobitne na členov Bezpečnostnej rady OSN, aby aktívne formovali podmienky pre nevojenské riešenie občianskej vojny v Sýrii. História sa neopakuje, ale rýmovať sa môže. Udalosti a tragické lekcie posledných desaťročí na Blízkom a Strednom východe to evidentne potvrdzujú.

 

S úctou

 

Zuzana Karasová

Sekretariát KDH

Bajkalská 25

821 01 Bratislava

 

From: wargas@ext el.sk [mailto:war gas@extel.sk]
Sent: Wednesday, September 04, 2013 4:29 PM
To: 'Sekretáriat KDH'
Cc: bebra@in ternet.sk; cons@use mbassy.sk; diplo@fran ce.sk; 'Europe Direct'; nfo@rusemb.s k; vertretung@bts.rep.admin.ch; he lena_mezenska@nrsr.sk;

 

Subject: PROSBA / RE: Poďakovanie parlamentu Veľkej Británií...

 

Dobrý deň pani Karasová z KDH.    

      & nbsp;       ;      &nb sp;      & nbsp;       ;      &nb sp;      & nbsp;       ;      &nb sp;      & nbsp;.

Chcem požiadať KDH,  NR SR, vládu SR, prezidenta SR,  aby SR požiadala OSN, aby boli vyslané do Sýrie  vojska UNPROFOR, ktoré by pomohli občanom Sýrie a prezidentovi Bašar  al-Assadovi a jeho administratíve sa zbaviť v ich krajine v Sýrii ozbrojencov teroristov džihadistov, ktorí terorizujú tuto krajinu ešte horšie a brutálnejšie, než v minulosti to robilo nacistické gestapo Adolfa Hittlera v Európe.

 

S pozdravom Jozef Varga

PS

"Šejk mi povedal, že som neviditeľný..."

Obyvateľstvo EU nepoznaná skutočnú pravda o dianí v Sýrii, keď TV stanice v EU o skutočnom dianí v Sýrii mlčia-!!!

      ;      &nb sp;      & nbsp; Po pomerne dlhom hľadaní sa mi podarilo spojiť s niekým, kto nemusí čerpať informácie o dianí v Sýrii z alternatívnych zdrojov, lebo žije priamo na mieste a pozná, čo sa v krajine skutočne deje. Prinášam vám prvú časť rozhovoru so ženou, ktorá už niekoľkokrát unikla istej smrti a v napätí očakáva, či začnú jej krajinu bombardovať. Ako však ona sama pripomína, jej krajina je už vo vojne so zahraničím už dva roky.

 

Zsuzsa pochádza z Maďarska a tento rok mala 50 rokov. Na život vo vojnovej zóne si počas posledných dvoch rokov zvykla. Nič iné jej neostáva, so svojou rodinou žije v Damasku a každodenný život im spestrujú neutíchajúce výbuchy, zvuky streľby, stíhačiek, tlakových vĺn. Aj vznik tohto rozhovoru trval dlhší čas kvôli permanentným výpadkom elektrického prúdu v sýrskom hlavnom meste. Zsuzsa je ale schopná hovoriť na túto tému celé hodiny a dni, preto prinesiem rozhovor v dvoch dielach. Jej svedectvá sa nezhodujú s názormi ľudí v oblekoch hrajúcich sa na globálnych policajtov.

 Odkedy žijete v Damasku a prečo ste sa sem presťahovali?

S manželom sme mali svadbu v septembri 1981 a o niekoľko mesiacov neskôr sme sa presťahovali do Damasku. Odvtedy žijem v hlavnom meste, presnejšie v jej prevažne kresťanskej štvrti Jaramana.

Mohli by ste opísať vaše prvé postrehy o Sýrii?

Všetci ma prijali s obrovskou láskou a aj napriek jazykovým komplikáciám som sa cítila skutočne perfektne. Sýrčania sú charakteristickí svojou súdržnosťou, láskou k hosťom a zvedavosťou voči cudzincom. Sú to veľmi otvorení ľudia a môžem povedať, že aj tu platí to arabské "Hosť do domu, Boh do domu!". Musím ale povedať, že keď som sem prišla, bol tu skutočne režim. Teraz tu režim už nie je! Bola som mladá a nerozumela som, ako môžu ľudia takto žiť. Trvalo mi dva roky, kým som sa naučila po arabsky a našla si nových priateľov. Až vtedy mi došlo, že kontroly a opatrenia, ktoré vtedy robil režim, boli veľmi potrebné. Naplno sa to ukázalo v posledných dvoch rokoch...

 Aká bola vtedajšia situácia v krajine?

V tom čase bojovalo Moslimské bratstvo proti sýrskej vláde, množili sa teroristické útoky, ktoré ale po tom, čo armáda spravila poriadok, skončili. Vtedajší prezident Hafez Assad si získal obrovský rešpekt napríklad aj u pána Kissingera. Kým v ďalších rokoch vypukla v Libanone občianska vojna, situácia v Sýrii sa začala stabilizovať. Medzitým však zomrel už dlhšie chorý Hafez Assad. Prezidentom sa mal stať jeho syn Basel, ktorý zomrel pri autonehode. Mimochodom, mnohí neveria, že išlo o autonehodu. Tá cesta na letisko, kde havaroval tento veľmi otvorený človek, bola úplne nová.

 A potom nastúpil na trón Bašár, ktorý nechcel mať s politikou nič spoločné a dnes ho neznáša západný svet. Aký je v skutočnosti Bašár al-Assad v očiach Sýrčanky?

Bašára som v meste už niekoľkokrát stretla s rodinkou. Má nádhernú manželku a ešte krajšie deti. Veľmi často chodil s jeho deťmi do rôznych reštaurácií, na výlety  alebo len sa tak zamiešal do davu na trhoch. Nikto im nemal v úmysle ublížiť. Je to veľký a tolerantný človek, ktorý navštevoval aj rôzne kresťanské miesta v Sýrii. Dokonca on sám chodil na kresťanské gymnázium. O Bašárovi mi raz povedala kratučký príbeh jeho bývalá učiteľka na gymnáziu. Učiteľka povedala pred celou triedou, že kto príde do školy bez spravených domácich úloh, ostane po škole a vtedy si musí dorobiť úlohy. Bašár si úlohy nespravil, učiteľka výnimku nespravila a prezidentov syn ostal v škole aj poobede. Na druhý deň dostala učiteľka od Hafeza veľkú kyticu s ďakovným listom. Ide o inteligentného, sebavedomého a priateľského človeka. Svojím sympatickým vystupovaním a úsmevom si získal srdcia miliónov ľudí. Je to náš hrdina. A manželka je tiež zlatá.

 Urobil Bašár správne kroky po nástupe na post prezidenta?

So svojou manželkou začali pracovať na mnohých reformách. Ich priebeh bol ale ťažký a pomalý. Za to ale mohlo zopár skorumpovaných jedincov vo vláde, ktorí tam ostali ešte z dávnejších čias. Neskôr sme sa tých ľudí našťastie zbavili, z krajiny ukradli čo mohli, finančne sa nabalili a odišili do zahraničia, odkiaľ hádzali špinu na súčasnú vládu. Krajina sa začala otvárať hospodársky a súčasne aj kultúrne pre turistov. Sociálna pomoc sa dostávala k čoraz väčšiemu kruhu obyvateľstva. Naša vláda však spravila jednu podstatnú chybu – začali sme sa sústrediť iba na rozvoj krajiny a žiaľbohu sa začal rozmáhať náboženský fanatizmus. A tiež je dôležité, že väčšina Sýrčanov sú sunitskí moslimovia, kým Assad je alawit, čo sa mnohým sunitom začalo nepozdávať.

 Damask bol pred vojnou považovaný za jedno z najbezpečnejších miest na Zemi. Je to pravda? Ak áno, čo sa odvtedy zmenilo?

Samozrejme. V meste bolo absolútne, až neopísateľne bezpečne, vládla tu skutočná harmónia akú som nikdy nikde nezažila. Hocikedy som mohla ísť hocikde, aj sama, nič mi nehrozilo. Krádeže a prepadnutia boli neznáme pojmy. Nemali problém žiť v jednej štvrti židia so sunitmi a kresťanmi. Tu sa všetci mali radi a nikto neubližoval jeden druhému. Nikto sa ťa nikdy nepýtal, že kam vlastne patríš. Dnes to už tak celkom nie je... Začína sa to meniť. Ľudia v meste sú ale ešte stále neoblomní, ale cítiť akési napätie. Ľudia sa snažia žiť svoj každodenný život. Všetci majú ale strach sú si vedomí toho, že hocikedy môže hocikde vybuchnúť bomba alebo dopadnúť podomácky vyrobená raketa, ktorá väčšinou nevybuchne ale spôsobí škody a straty na životoch. Denne kvôli raketám zomierajú civilisti. Teroristi strieľajú rakety na obytné štvrte, rakety dopadajú rovno do izieb, na strechy a na ulice. Sme unavení a nechceme už žiadne boje. Chceme žiť normálny život, ako to žijú všade vo svete. Unavuje nás strach zo zverstiev, ktoré sa dejú na vidieku. Na Slovensku si to nedokážete predstaviť, čo sa tu deje. Mali by ste byť radi za svoj život, naša armáda bojuje aj pre vašu budúcnosť, aj keď si myslím, že mnohí z vás to neviete pochopiť, lebo nie ste informovaní o dianí. Raz vám to ale dôjde a začnete sa o to zaujímať, vtedy však môže byť už neskoro...

 Ako je to so starým centrom Damasku? Funguje všetko ako má?

Dostať sa do starého centra Damasku dnes nie je najľahšou záležitosťou. Všade sú rozmiestnené kontrolné hliadky, ale to je len v záujme bezpečnosti a stability. Je jedno, či ste cyklista, chodec alebo vodič. Dôkladne si prezrú vaše doklady a až potom vás pustia. Ale obchody a trhy sú otvorené. Bolo by to hrozné, ak by sa teroristi dostali aj do starého centra a zničili by pamiatku Svetového dedičstva. Lebo ničia všetko, čo im príde do cesty. Horšie je to s elektrickým prúdom. Prakticky sme bez prúdu každý deň aspoň hodinku-dve. Stále je to však lepšie ako v Libanone. Tam majú prúd iba 6 hodín, potom ide všetko cez generátor!

Poznáte ešte ľudí, ktorí podporujú tzv. "povstanie"?

Slobodná sýrska armáda vyslovene stráca svojich sympatizantov po celej Sýrii. Ľudia tu vidia, čo sa deje. Vidia, kto čo robí a aké vraždy sa tu dejú. Mnohí stratili člena zo svojej rodiny, priateľa... Práve preto sa mnohí ľudia, ktorí podporovali revolúciu a jej myšlienky, od ozbrojencov obrátili, aj keď nesúhlasia s názormi prezidenta a chcú zmenu. Sklamali sa a pochopili, že revolúcia sa nerobí samovražednými atentátmi, hromadnými popravami a brutálnymi činmi. Niet normálneho a zdravo zmýšľajúceho človeka, ktorý by podporoval zmenu, ktorú majú priniesť vrahovia. Takúto zmenu si tu nikto neprosí.

 Aká bola vaša prvá reakcia po vypuknutí protestov?

Keď sa začali prvé protesty, všetci sme ich sledovali s úžasom. Jedna vrstva obyvateľstva sa začala tešiť a tí boli potom zmanipulovaní a dostali sa do začarovaného kruhu, z ktorej niet cesty späť. Počítali sme s tým, že protesty rýchlo skončia a všetci nato rýchlo zabudneme.

 O akom začarovanom kruhu a manipulácii hovoríte?

Keď si odporcovia začali všímať, že svoje ciele nedosiahnu len tak ľahko, začali používať zbrane a nálože. Damaskom otriasli série smrteľných teroristických útokov, ja sama som bola neraz blízko smrti a mnohokrát ma od lietajúcich črepín zachránilo predo mnou stojace auto! Minulý týždeň mala moja dcéra svadbu. Sme radi, že žijeme, totiž strechu kostola zasiahla raketa a spôsobila menšie škody. Cez víkend mi zas zranili ruku lietajúce úlomky po dopade rakety na našu ulicu. Ľudom platili, aby každý piatok chodili do ulíc protestovať. Pripájali sa nevzdelaní ľudia. 

Koho označujete pojmom "nevzdelaní ľudia"?

Neuvedomelú časť obyvaľstva, ktorú je veľmi ľahké zmanipulovať a využiť na rôzne ciele, napríklad na náboženské. Môžem vám uviesť príklad. V nižšej vrstve obyvateľstva, ktorá je neuvedomelá, bez vyššieho vzdelania, sa chlapci oženia už keď majú 16-18 rokov. Ostatní sa učia, oni zakladajú rodiny a každoročne sa im narodí dieťa. Toto je ten dôvod, pre ktorý je v Sýrii tak veľa mladých. Viete prečo sa to deje? Dôvod je jednoduchý –  šejk, duchovný vodca ich burcuje a podporuje! Štát chce toto obmedziť, preto navrhli, že rodiny, ktoré majú viac ako 3 deti, musia platiť dane. Aj tu však ľudia vybabrali s vládou, štvrté dieťa proste nebolo zahlásené, nechodilo vôbec do školy. A takto nám tu vznikajú nevzdelané a ľahko zmanipulované vrstvy. Darmo sa otvorili nové odborné školy zadarmo. Sociálne dávky mnohí využili na to, aby sa mohli ešte raz oženiť.

 Poznáte niekoho, komu zaplatili za to, aby šiel do ulíc protestovať?

Do rodiny jednej mojej priateľky chodila už roky jedna upratovačka zo sociálne slabšieho kruhu. Bola ale pracovitá, za čo ju vždy dobre platili a počas sviatkov dostala aj darčeky. Jeden deň neprišla. Rodina sa zľakla, pretože sa to ešte nikdy predtým nestalo. Zavolali jej a bolo im povedané, že sa už k nim nikdy nevráti. Dôvod? Vraj jej lepšie zaplatia, ak pôjde so svojimi synmi v piatok protestovať na pár hodín... Takto sa manipuluje s ľuďmi u nás.  Zmanipulovaní sú tiež duchovní, ktorí financujú mladých.
Na začiatku vraj armáda strieľala do neozbrojených demonštrantov. Bolo to skutočne tak?
Ozbrojenci sa začali skrývať medzi ľudí a odtiaľ strieľali na bezpečnostné sily. Čo podľa vás mali robiť vojaci? Nechať sa zabíjať, alebo reagovať? Rozmýšľajte.  A takto vznikali prvé civilné obete. Je to smutné, ale doplatili na to aj nevinní ľudia. Nič iné sa nedalo v tej chvíli robiť. Naši vojaci nestrieľali do ľudí preto, lebo radi zabíjajú nevinných ľudí. Išlo o jasnú provokáciu. Neverte  tomu, čo sa hovorí u vás v správach. Ukážu vám len minimum a iba to, čo diktujú Američania. Krajina sa začala myšlienkovo búriť a rozdeľovať podľa názorov. Suniti chceli zmenu a sunitského vládcu. Keď to v zahraničí uvideli, potom začali dovážať džihádistov. V Homse povstali salafisti, v Daráá wahábisti a v okolí Hamá to boli členovia Moslimského bratstva.

 

Čo nasledovalo potom?

Začali ich vyzbrojovať zahraničnými zbraňami – krok, ktorý žiadny zdravo zmýšľajúci človek nedokáže dodnes pochopiť. Ako je predsa možné, že niekto začne vyzbrojovať a podporovať ľudí, proti ktorým viedol ešte pred rokmi smrteľné vojny? Začala sa ukazovať ich pravá, mentálne zaostalá tvár. Jeden človek dokonca začal kopať a udierať do tanku. Brat mojej priateľky sa ho spýtala, že čo robí. On prekvapene odpovedal: "A ty ma vidíš? Šejk mi povedal, že ak trikrát dupnem po zemi, budem neviditeľný!", mnohým ľuďom rozdávali ženské spodné prádlo, aby mohli po smrti v raji ako obdariť panny. A takto zmanipulovaní ľudia začali páchať zverstvá na domácom obyvateľstve. Nezaslúžia si, aby sme ich nazvali ľuďmi. Vyhlásili džihád a naštartovali vražednú mašinériu, ktorú sa sýrska armáda snaži zastaviť.


Sformovali sa tie džihádistické skupiny priamo v Sýrii, alebo v nejakej susednej krajine?

Niektoré v Iraku, niektoré v Sýrii, ale odrazovým mostíkom bolo Turecko, kde dostávali dostatočný výcvik. Takže len aby ste vedeli, aká krajina sa vám hlási do EÚ. Už pred mnohými rokmi museli naplánovať celú túto vojnu. Rôzne podzemné bunkre a tunely sa nemôžu spraviť z jedného dňa na druhý. Sú tu kompletne vytvorené tunely, plné zbraní a iných vybavení. Aj v armáde muselo byť veľa zradcov a agentov. Ozbrojencom sa nepodarilo vystrašiť Sýrčanov a poraziť armádu tým, že sa zamiešali medzi civilistov. Zvolili si preto ďalšiu alternatívu – cez iracké hranice sem začala prúdiť iracká al-Káida a sformovala sa al-Nusra. To sú zombíci schopní vykonať hocičo,  niet na svete väčších psychopatov. Nie som schopná opísať slovami, čoho sú schopní, ale z Iraku a Sýrie spravili skutočné peklo na Zemi. Sú to Satanove deti plné nenávisti a zla. Páchajú také zločiny proti ľudskosti, aké neuvidíte ani v hororoch. Možno sa aj armáda skladá zo silných mužov, ale nie z bezcitných robotov ako oni. Tých nezaujíma nič okrem vraždenia. A ťažko povedať či ide o moslimov, pretože sa sústreďujú len na vraždenie a celkovo ich mozog je nastavený na vraždenie. To, že niekto vykrikuje "Boh je veľký" ešte neznamená, že je moslim.

 

Z médií a rôznych filmov poznáme teroristov ako ľudí, ktorí chcú útočiť na Izrael a Izraelčanov. Namiesto toho sa na Izrael ani nepozrú, chodia k nim do nemocníc a Izrael ich plne podporuje. Uvedomujú si tí teroristi, že útočia na moslimskú krajinu a nie na tú, ktorú vraj tak veľmi neznášajú?

Mnohí si to neuvedomujú! Ako som už povedala, sú to vymyté mozgy. Armáda zatýka teroristov a či veríte, či nie, nie jeden z nich si myslí, že bojuje v Izraeli, proti Židom. Omamné látky, ktoré im podávajú, im nedovoľujú zaspať a necítia bolesť. Mali sme tu jedného vojaka, ktorý zázračnú pilulku vyskúšal. Týždeň nevedel zaspať, týždeň! Mnohých teroristov operujú bez znecitlivenia. Ak však pominú účinky piluliek, revú od bolestí. Predtým ale nemajú bolesti, tí by snáď nič necítili ani keby ste im odrezali všetky ruky a nohy. Takýmto ľuďom už veľa nezostáva, pri sústavnom braní spomenutých tabletiek vám zostane možno 1 rok...

 

Mohli by ste nám napísať niečo o zverstvách, ktoré spravili nadrogovaní teroristi?

Nie, nehnevajte sa, ale do tohto sa radšej podrobne ani nepustím. Viete, nie je tak jednoduché písať o tom, ako niekto rozkúskuje dieťa... A na druhej strane, knihy by sme o tom mohli písať, toľko vecí sa tu deje. Vidíte, čo sa deje v Bagdade? Desiatky bombových útokov denne, všade krv, streľba, výbuchy. Pred niekoľkými týždňami sa im podarilo v dedinke pri meste Lattakia niečo, na čo môžu byť skutočne hrdí. Masovo vyvraždili celé rodiny, tehotnej žene rozrezali brucho a ... Nejdem pokračovať. Viem to od alawitskej kamarátky zo susednej obce. Nie sú to výmysly, nie sú to rozprávky. Sú to skutočné udalosti. Podobne sa chovajú aj ku kresťanom. Na sviatok Panny Márie sedeli ľudia kľudne v kaviarňach. Zrazu na nich spustili strelbu. Vo vedľajšej reštaurácii bola svadba, mladý pár okamžite zavraždili. Povedzte mi, sú toto ľudia? A toto isté sa deje aj v Iraku.  Prečo nám to niekto robí? Ako môže byť niekto tak chorý? Prečo nám neprídu zahraničné vojská pomôcť bojovať proti týmto vrahom?


V Saudskej Arábii, ale aj inde, sú otvorené náborové strediská pre džihádistov. Nie jeden otec predal svojho syna na samovražednú misiu, za nemalé peniaze. Pre takých založili šejkovia aj vlastnú TV stanicu. Jeden zo šejkov je aj Arur, salafista pôvodne z Homsu, ktorého vyhodili zo sýrskej armády kvôli obťažovaniu mladých vojakov. Títo radikálni fanatickí teroristi sú schopní vykonať všetko. Nič im nie je sväté, nerobí im problém zničiť aj mešitu, darmo sa vyhlasujú za moslimov. Svoje činy vykonávajú stredovekými praktikami ako je odrezávanie hláv, trhanie ľudí na kúsky. Dokonca na také veci učia už svoje malé deti. Mladého, starého, ženu, decko, vojaka – je im to úplne jedno. Odstraňujú celé rodiny podporujúce vládu. Sýria trpí a plače! Rozmáha sa sexdžihád.

 

Slovo sexdžihád som už počul, ale čo to vlastne je?

Pod sexdžihádom sa rozumie prostitúcia, nábor žien na uspokojovanie teroristov. Jedna žena nemôže ísť do džihádu, ale do sexdžihádu áno. Prichádzajú ženy z rôznych krajín, dokonca bola medzi nimi aj biela Dánka. Zhromažďuje ich šejk, po modlitbách ich rozdelí a ide sa na vec. Takto sa ženy aj viackrát za deň zosobášia a rozídu.

 

Zdroj:  Blog SME

Patrik Bandúr, štvrtok 29. augusta 2013 19:30

 

Hromadný email zaslaný veľvyslanectvám USA a Francúzska v SR

 

From: Jozef Varga [mailto:wargas@extel.sk]
Sent: Sunday, September 01, 2013 3:40 PM
To: 'cons@usembassy.sk'; 'diplo@france.sk'; 'Europe Direct'
Cc: 'nfo@rusemb.sk'; 'vertretung@bts.rep.admin.ch';

 

Subject: Protestný email veľvyslancom USA a Francúzska v SR

 

Dobrý deň páni veľvyslanci v SR.

 

Som bežný občan SR vo veku 61 rokov. Nikdy som nebol komunistom či konfidentom ŠTB v Československu a som slobodný duchom bez vplyvu politických strán a médií hlavného prúdu na môj  osobný názor a presvedčenie na udalosti dejúce sa vo svete.

 

*** Chcem požiadať administratívu USA a Francúzska, aby sa nerozhodovali na vojenský zákrok proti Sýrií na  základe informácii tajných služieb USA, ktoré zlyhali aj v rokoch 2002 až 2003,  ak ide o vojenský zákrok bez mandátu OSN voči Iraku, kde sa hromadné zbrane dodnes nikdy nenašli.

 

Uprednostňujem návrh riešenia ruskej administratívy a to, aby sa riadne vyšetrilo a to, kto použil chemické zbrane v sýrskej občianskej vojne. Moja úcta patrí Ruskej administratíve aj parlamentu Veľkej Británie v postoji k Sýrií a vojenskému zákroku v tejto krajine.

 

Môj názor na demokraciu vo svete je tento,  že len vytrvalým nenásilným kultivovaným spôsobom občianskych protestov sa robia spoločenské zmeny politického systému,  a to požiadavkou pravá občanov vytvoriť si a schváliť si dôležitý volebný zákon, čim by sme vylúčili politické strany ktorým už nedôveruje značná časť občanov celého sveta z procesu volieb  parlamentov a senátov u nás do NR SR,  a volili by sme si len osobnosti zo svojich miest a obci do NR SR, zástupcov, ktorých by sme mohli my voliči kedykoľvek odvolať pri nedôvere alebo odmietnuť aj nežiaduci zákon či medzinárodnú zmluvu.

Za samozrejmosť považujem pri občianskej novele volebného zákona aj to, že každý volič by dostal volebný úradný doklad koho volil a tiež to, že voľby by boli z uvedeného dôvodu už nie tajne koho sme volili, aby Ty voliči čo volili svojho poslanca do  NR SR pri neskoršej prípadnej nedôvere,  mohli ho neskôr odvolať.

Vládu by tvorili vybraní ekonómovia zo SR na základe ich výberu profesormi univerzít v SR z odborníkov ekonómie,  práva a ľudia s technickým vzdelaním, ktorí študovali exaktné vedy.

 

Aj takto volená vláda,  by bola tiež odvolateľná voličmi v SR, ale len na podklade referenda, súhlasu nadpolovičnej väčšiny zúčastnených voličov.

To sú moje predstavy o demokracií a spôsobe zmeny spoločenského politického systému v našej krajine aj iných krajín Európy či sveta a nie Vaského vulgárne nabádanie občanov k fyzickému násiliu.

Za samozrejmosť považuje aj reformy medzinárodných inštitúcii medzinárodného spoločenstva po mnou uvedenej demokratizácii krajín sveta.

Je my to ľúto, ale ja osobne považujem,  ako jedinú a  skutočne demokratickú krajinu sveta v 20 aj 21 storočí,   považujem len Švajčiarsku konfederáciu.

 

S pozdravom  a úctou k osloveným

Jozef VargaAuthor: Jozef Varga # DamuPysy21
Svet2013-09-139
-
 47% ( 5 people voted )
+
My si v našej krčmičke myslíme . že keby nebolo stanoviska p. Figeľa tak --HOTOVO-- vojna na "krku", nevieme čo robiť, a Amerika len čakááá a čakáá --kaka-- na "stanovisko" .. A "ostatné "svetové veľmoci sú na kolenách...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-13 17:15:01 58d4289b
Dnes je stará plesnivá otrava obzvlášť vo forme a má svoj deň. Znechutil svojimi traktátmi už i ľudí za hranicami. Je otravnejší, než bojový plyn. A keď sa mu to hodí do krámu i kostolný sekretariát je dobrý...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-09-13 18:13:31 bc7b649f
Pan Figel by si mal najskor upratat u seba a potom kazat o moralke...

jojo # SapiVafe98
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-14 03:43:57 5f66f31a

V Londýne je pripravená nová vláda Sýrie poriadená USA a EU, pretože tá súčasná nevyhovuje transatlantickému zoskupeniu sveta z dôvodov:
1. Syria umožnila už v minulosti vytvoriť Rusku vojenské námorné základne.
2. V Sýrii je hlavný obchodný tranzitný uzol vetvy plynu z východnej Ázie, ktorý chcú ovládať korporácie západu.
Keďže Izrael, Turecko a Saudská Arábia sú politickými a obchodnými spojencami korporácii USA a západnej Európy, tak tieto krajiny mali za úkol vyvolať nepokoje obyvateľstva Sýrie voči súčasnej vláde v Sýrii čo sa im podarilo pred niekoľkými rokmi a tak vznikla malá skupina chudých bežných militantných občanov Sýrie, ktorej západ dodal zbrane a drogy cez Izrael a Saudskú Arábiu, drogy, ktoré z ľudí robia neľudské zvery vraždiace všetko či im príde do cesty brutálnym spôsobom, aj tehotné ženy či malé deti. Drogy z nich robia skutočné zvery na zastrašovanie Sýrskych občanov obyvateľstva Sýrie.

Keďže týchto nešťastníkov je malo v Sýrii, tak Saudsky petrolejoví princovia jeho veličenstva v službách USA, zozbierali väzňov v saských väzniciach z rôznych krajín Afriky a poslali ich bojovať do Sýrie ako občanov Sýrie bojujúcich za demokratizáciu Sýrie. Keďže títo nestačia poraziť súčasnú vládu a vojska Sýrie, tak Barak Obama musí poslúchať korporácie USA a zorganizovať inváziu USA do tejto krajiny, aby padla vlád Bašara a bola ľudu Sýrie vnútená vláda USA a EU, ktorá je už pripravená v LONDYNE.


Chemické zbraně syrská opozice přivezla z Turecka
http://czech.ruvr.ru/2013_09_13/Chemicke-zbr
ane-syrska-opozice-privezla-z-Turecka/[/ur
l]Zpráva o chemickém útoku je hotova, zveřejněna zatím nebude

http://czech.ruvr.ru/2013_09_13/Zpr
ava-o-chemickem-utoku-je-hotova-zverejnena-zatim-n
ebude/12 zemí NATO se zřeklo účasti v operaci proti Sýrii
http://
czech.ruvr.ru/2013_08_30/12-zemi-NA
TO-se-zreklo-ucasti-v-operaci-proti-Syrii/


Demon # ReluDuxo82
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-14 09:06:28 3ec5e27c
Akože to KDH ..... jak podľa kopiráku, ani o piaď nad oficiálne akceptovanú a vnucovanú "pravdu". Vinné sú obe strany a basta. Nie, toeto tzv. standartné strany nie su schopné prekročiť svoj tieň ...

Ale OK, aspoňže neboli za útok...

smartang # BohuPyki56
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-14 09:12:14 5f67412b
musí sem prísť nová kultúra. Nie len politická ale aj hospodárska, ekonomická, mediálna ... skrátka svet potrebuje MORÁLKU a ETIKU. A k tomu sa potrebuje odpútať od DOGIEM a SCHÉM ktoré nám celý život vtĺkajú do hlavy a vôbec, začnime byť sami sebou a myslime a konajme už konečne ZA SEBA. Pozor, nie pre seba!

A čo to znamená v praxi? Nuž je to jednoduché. AkVá niekto povie alebo vás učí že TO aalebo ONO sa NEDÁ, NEVERTE TOMU! Ani Kopernikovi neverili ... Naopak, treba to skúsiť lebo práve tam je cesta. Oni to vedia a zatajujú to pred nami. Prestaňme sa správať ako ovce a začnime MYSLIEŤ SLOBODNE!

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-14 09:20:16 5f67412b
loading...
Možná to myslí väžne pán Figeľ a che zmenu myslenia a konania v KDH.

Džihadisti totiž vraždia aj kresťanov v arabskom svete.
Krestan # CaluFaga17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-14 14:31:30 3ec5e27c
Figel, ty had zakerny, ked si hlasoval za Euroval s tou babkou radicovou na cele si nadobro stratil svoju ciernu dusu... Keby ti tvoji chlebodarci rozkazali tak davas Americanom pozehnanie, ale vietor fuka inym smerom momentalne.. co?

firex # PyqyRetu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-14 19:58:35 54482b73
Nezaťažujte Figeľa , on má iné starosti pripravuje blahoželanie pre vpád usa do Syrií na veľvyslanectvo usa ako to viac krát urobil v prípade Izraela,ktorý napadol Gazu,Libanon a iné lokality na strednom východe.Figeľ bol nadšený.

daleng # CicoTana82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-16 17:55:44 c31c4b14

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
š   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?
Nesmyslné ukazatele rozdílu v příjmech

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Raketa, která je skutečně na baterky


 Raketa, která je skutečně na baterky
Asi každý fanoušek kosmonautiky zná nějakou ne příliš úspěšnou raketu, o které by byl schopný říct, že je „na baterky“. Ovšem nyní na trh přichází nový nosič, který se ...
Vědci našli sekvenci, která z opičího mozku dělá lidský
Kresťanstvo je zvrátený kult krvi. Zneužili na to Ježiša
OČITÝ SVĚDEK (IMIGRANTSKÉ) INVAZE

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0334 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles