Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Snahy o budovanie dokonalej spoločnosti


Snahy o budovanie dokonalej spoločnosti

Vládna mašinéria však podcenila silu myslenia!< /p>

 

Myslenie mnohých ľudí bolo totiž v ostrom rozpore s tým, ako museli pod tlakom ideológie navonok konať a hovoriť. Avšak práve ono neviditeľné, ono neviditeľné pnutie medzi vonkajšími činmi i slovami na jednej strane a úplne odlišným spôsobom myslenia na druhej strane nakoniec privodilo pád socializmu. To neviditeľné, čoraz viacej sa prehlbujúcie pnutie nakoniec vyústilo v revolúciu. Desaťročia pretrvávajúca a stále viacej silnejúca vnútorná myšlienková nespokojnosť, na ktorú režim nemal dosah sa napokon prejavila celkom viditeľne a hmatateľne a systém zmietla.

 

Dnes žijeme v demokratickej spoločnosti, v ktorej sa za jeden z najvyšších ideálov považuje sloboda prejavu – sloboda slova. Každý má právo slobodne prezentovať svoj názor. Pritom začína byť očividné, ba až do očí bijúce, že u mnohých, a to najmä vysoko postavených ľudí, nie je vôbec vo vzájomnom súlade to čo hovoria s tým, čo robia a čo si skutočne myslia. Slová ľudí nie sú v súlade s ich jednaním a myslením! Ba dokonca krásne, dobre znejúce a vzletné slová majú zakryť skutočné a pravé úmysly.

 

A tento rozpor medzi tým čo sa hovorí a tým, čo sa v skutočnosti myslí a koná znovu vytvára už dobré známe pnutie, ktoré sa stále prehlbuje. Do čoho to nakoniec všetko vyústi ťažko predvídať. Jedno je však isté! Nebude to nič dobrého!< /p>

 

Naozaj fungujúca a spravodlivá spoločnosť budúcej doby musí dbať na najrozhodujúcejšiu a pritom najsubtílnejšiu zložku ľudskej osobnosti, na ktorej všetko stojí, alebo všetko padá ...na ľudské myslenie!

 

Ľudské myslenie totiž predstavuje nesmiernu silu! Na sile vnútorného, myšlienkového odporu totiž padol socializmus a pre egoistickú skazenosť kapitalistického spôsobu myslenia, ktoré sa svoje sebecké úmysly snaží skrývať za ušľachtilé ideály začína pomaly, ale isto kolabovať i tento systém.

 

Ľudstvo musí začať dbať na svoje myslenie! Myslenie je základ! Ak sa totiž od každého člena spoločnosti bude vyžadovať správne, dobre, čisto, ušľachtilo a spravodlivo zmýšľať, takýto človek predsa nemôže ani inak hovoriť a ani inak jednať. A z tohto zdravého základu prirodzeným a nenásilným spôsobom vyplynie všetko ostatné. Všetko dianie v spoločnosti, v ktorej viac nebude žiadneho deštruktívneho a všetko postupne rozleptávajúceho pnutia.

 

Dôraz na ušľachtilosť, vznešenosť, čistotu a spravodlivosť osobného myšlienkového života každého člena spoločnosti je preto základným pilierom budúcej spravodlivej spoločnosti!

 

A všetci, ktorí sú toto schopní pochopiť, nech s tým začnú ešte dnes! Nech sa stanú priekopníkmi a budovateľmi novej a skutočne v plnom slova zmysle "ľudskej" spoločnosti!

 

Áno, všetky veľké a prevratné veci sú jednoduché! Sú prosté a pochopiteľné každému! Bez rozdielu vierovyznania, rasy alebo vzdelanostnej úrovne!

 

Preto znova a znova, so všetkou nástojčivosťou a naliehavosťou treba všade opakovať: "Udržujte krb svojich myšlienok čistý! Lebo jedine tým vybudujete mier a môžete sa stať naozaj šťastnými!"Author: Peter Balaz # XiseJuca76
Slovensko2013-10-2810
-
 59% ( 7 people voted )
+
Počul som nedávno takú nenápadne vyslovenú pravdu. Dlho som nepočul nič trefnejšie:

" slobodu sme vymenili za demokraciu a namiesto zodpovednosti sa oháňame právami "

Kto pochopil odkaz, pochopil strašne veľa vecí naraz a vie na tom stavať...smartang # BohuPyki56
-
 74% ( 9 people voted )
+
2013-10-28 15:32:04 4e636f35
taraniny,o slobodu mislenia sa ludia zaujimaju az ked maju plne bruska, a preto aj socializmus padol ,bruska boli plne a ludia tuzili po akejsi slobode mislenia len si neuvedomili ze kapitalisti zo zapadu nikdy slobodu mislenia nemali a ani mat nebudu ako teraz nato ludia prichadzaju a na dovazok v kapitalizme ludia uz nemaju plne bruska a to bude dovod k skutocnej revolucii.
pilierom buducej spravodlivejsie spolocnosti bude najprv naplnenie brusok ci ze zase zacat tam kde to zacalo v 1917.

kvak # SyhoVucu22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 15:47:17 c3a873d1
"Demokracia je posledným pokusom tyranie k získaniu absolútnej moci". (George Bernard Shaw) Väčšina ľudí vo Východnom bloku pred rokom 1989 si túto myšlienku neosvojili a išli za chimérou (gr. Chímaira), ktorá ich doviedla na pokraj existenčnej svojbytnosti a osobného zotročenia, a teraz zo svojich troch papúľ chrlí na ľudí oheň biedy, nezamestnanosti a kriminality. Sloboda myslenia ľudí v podstate "demokracii" ubližuje, a preto jej prioritou je vzdelanie pre úzky okruh otrokov (tzv.poslancov), ktorí jej dláždia cestu k získaniu absolútnej moci.
Regency # DihaCiqo67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-28 16:44:01 c35b6d6b
ono je to este komplikovanejsie regency. Aj 1917 bol financovaný znamymi banksterskymi skupinami. Takže za vzor by som to nedaval. on ma autor v niečom pravdu. Bud sa vnutorne skutočne chceme očistiť a očistíme a potom začneme budovať niečo čo má zmysel, alebo nie a stratíme svoju dušu v konzume a demokracii. Ja som presvedcený že tentokrát je svet v inom postavení a nie je to možné zrovnávať s ničím, čo tu bolo predtým. Lebo dnes, na rozdiel od minulosti, máme INFORMÁCIE. Na nete je dnes všetko podstatné, pričom informácie sa šíria rýchlosťou blesku. Ešte nikdy neboli vlády tak znemožnené na verejnosti ako dnes, ešte nikdy nebola zločinnosť systému jasnejšia ako dnes. a tvrdím že je čas na zásadnú zmenu myslenia ktorá jediná dáva možnosť ísť dopredu. Inak je to cesta do pekla. každý jeden z nás si teraz vyberie. V čo bude veriť, o čom bude rozmýšľať a čo bude konať. V postate, každý z nás sa už rozhodol. A pôjde rovnakým smerom až do momentu, kým svoj kurz neprehodnotí ...

smartang # BohuPyki56
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-28 17:15:48 4e636f35
sory, to bolo na kvaka ....

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 17:16:34 4e636f35
Vééľmi správne...smartang56.. Vaše tvrdenie samozrejme ..cit:.. "máme INFORMÁCIE"... ..."sa šíria rýchlosťou blesku...." Naráža to na jeden problém---kvalita, tendenčnosť, kamufláž, cieľovosť, či manipulovataľnosť....informačných zdrojov... Ja viem že sa dáááá vyberať., selektovať triediť ale vždy platí silnejší pes...--ebe. Takže svetovo /v 186 krajinách/ je istá spravodajská agentúra ktorá prostredníctvom "slobodného trhového prostredia" manipuluje --masmedialne--mozgy skoro pol sveta...teda pravidelne požadujúcich aktuálne info--- takmer celého sveta....zbytok sveta je nezaujímaví -
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 18:20:01 58d4289b
loading...
Ak sa povie že napr, o Islande a ich riešeniach---ani prd---ta tak sa skoro stalo---a zabudlo sa. O Anglickom "Írsku" ani prd--- ale Rómovia ---sú "národnostne" ---v celej Európe ---na pretrase---a takýchto tendenčných info--- je úmyselne naprodukovaných--- "mätočno--zavádzajúcich " --vagón a viac --už ani selektovať sa neoplatííí.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 18:29:02 58d4289b
smaragd ,presne to tie tvoje banksterske skupiny chcu abi si si mislel,
ti nechapes ani to co pochopili pracujuci v roku 1917,a oni pochopili podstatu kapitalizmu a ho dokazali aj porazit dnes ludia znovu obiavuju to co oni uz davno vedeli, len tak na zasmiatie lenin uz vo svojich pracach vimenoval rodiny ktore ovladaju stale vecssi majetok ,hadaj ktore. a ukazal ako su priemiselnici pohlteny bankami , vznika financna oligarchia , ktora cez politiku kontroluje celi kapitalisticky stat .tak to obiavuj znova a tried informacie ,ha ha.

kvak # PadoQagy82
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-28 18:41:32 c3a873d1
bla, bla, bla... :-)

meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 10:44:04 3ec5dc22
Neviem ale to ---bla,bla. bla,--áá-- meldo76.. je natoľko REPREZENTÍVNÉ---z Vašej strany --že aj -Emil --v našej krčmičke --sa išiel radšej vyčúrať../a on chodí až po 3-ťom pohári vína.. červeného/ --lebo zistil Vašu mimoriadnú zmyselnosť---- počítačového písania... a tie dvojbotky a tá pomlčka so zátvorkou --- ktorú určite využijete ---pre svoj --nadhľad úbohosti---Ale keba ste chcel ďalej písať --bla, bla tak prosím --budeme vedieť--- "oč kráči"---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 19:30:05 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   se
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Vytlačení na okraj


Vytlačení na okraj
Dať šancu – to je väčšinou kľúčový aspekt pomoci ľuďom, ktorí sú sociálne na okraji spoločnosti. Človek je mimoriadne podnikavý tvor a neustále hľadá príležitosť ako zvyš...
Co říct prvňákovi, než půjde poprvé do školy
Unikátne: šaman „konšpiruje“ o NWO. Tak to ste ešte nevideli!
Podezřelá hvězda KIC 8462852 na nás nebliká mimozemským laserem!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0345 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo