Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Skutočný stav svetovej ekonomiky je katastrofálny


Skutočný stav svetovej ekonomiky je katastrofálny

Teraz sme sa vrátili do éry "hospodárskeho oživenia" so svojimi falošnými nádejami a úplne mylnou predstavou o skutočnom stave svetovej ekonomiky. Občas sa objavujú dobré správy, ktoré dávajú v kombinácii s manipulovanými a sezónne sa meniacimi ekonomickými ukazovateľmi politikom na celom svete dôvod k šíreniu svojich optimistických predpovedí o oživení, ktoré nemajú nič spoločné so skutočným stavom vecí.Svet založený na dlhu

 Ako sa môže svet s dlhom 250 biliónov dolárov a viac ako jednou biliardou bezcenných derivátov dostať na cestu k zotaveniu? Samozrejme, že to nie je možné, najmä preto, že tento svet stojí na nohách z nekrytých tlačených peňazí - nohách, ktoré sú každým dňom dlhšie a nestabilnejšie, pretože k dlhu pribúdajú každý rok nové bilióny.

 Ak sa pozriete na Európu, USA, Japonsko a ďalšie krajiny - všade je situácia nenapraviteľná. Ale ako som uviedol v minulých rozhovoroch a článkoch - situácia nie je len nenapraviteľná. Sme na konci významného hospodárskeho cyklu, ktorého začiatok siaha až do stredoveku. Významné hospodárske cykly trvajú veľmi dlhú dobu, a ak sa teraz nachádzame na prahu veľkého pádu globálnej ekonomiky, ľudia, ktorí dnes žijú, zažijú len začiatok tohto pádu. Tento začiatok sa bohužiaľ bude vyznačovať výrazným a veľmi nepríjemným otrasom, ktorému neunikne skoro nikto.

 Máme za sebou storočie falošnej prosperity, založenej na tlačených peniazoch a úveroch. Za posledných sto rokov sme boli svedkami vzniku Federálneho rezervného systému v USA v spojení so súkromným frakčným bankovníctvom, explodujúcim  verejným dlhom a trhom s cennými papiermi vo výške presahujúcej 1,4 kvadrilión dolárov. To sú hlavné dôvody rastu svetovej ekonomiky v posledných desaťročiach a najmä v posledných štyridsiatich rokoch. Tieto štyri veľmi vratké nohy - tlač peňazí zo strany FEDu, frakčné bankovníctvo, vládne pôžičky a deriváty – vytvorili svet lživého bohatstva a klamnej iluzórnej prosperity. K tomu všetkému môžeme pridať úplnú absenciu morálnych a etických hodnôt. Sme svedkami záverečnej fázy éry extrémneho úpadku, doby, ktorá bohužiaľ nemôže mať a nebude mať dobrý koniec.

 


Európa - beznádejný prípad

 Aj napriek tomu všetkému nás vlády a médiá naďalej kŕmia dobrými správami, ktoré nemajú nič spoločné so skutočným stavom svetovej ekonomiky. Dlh stredomorských krajín v Európe exponenciálne rastie. Verejný dlh v Španielsku, Portugalsku, Taliansku a Grécku sa pohybuje od 100 do 180 percent HDP. V týchto krajinách môžeme vidieť márne pokusy o zavedenie úsporných opatrení, ale tie vedú len k poklesu rastu a zvýšenie dlhu. Bohužiaľ riešenie pre tieto krajiny, ktorých obyvateľstvo trpí, nie je. Najlepším riešením by bolo opustiť Európsku úniu a euro, zastaviť dlh a devalvovať menu. Ale takú možnosť ťažko schvália eurokrati, ktorí len pridajú ďalší dlh a vytlačia ďalšie peniaze, čím sa situácia ešte zhorší.Americký dlh stiahne na dno celý svet

 V Amerike nie je situácia o nič lepšia. Žiadny zverejňovaný ekonomický údaj nemá nič spoločné s realitou. Skutočná miera nezamestnanosti je 23, nie 7 %, ako je uvedené v oficiálnych vyhláseniach. Ak sa pozrieme na reálne údaje o inflácii, je zrejmé, že v posledných rokoch klesá, ale platy idú dole už štyridsať rokov. Výrazný nárast životnej úrovne bol dosiahnutý len vďaka masívnemu nárastu dlhu. V roku 1980 predstavoval americký štátny dlh 1 bilión dolárov, v roku 2006, kedy sa Bernanke stal predsedom FEDu, predstavoval dlh 8 biliónov, a teraz činí 17 biliónov dolárov a toto číslo rastie každý rok minimálne o ďalší bilión. To znamená, že sa Bernankemu podarilo za dobu 7 rokov pôsobnosti vo FEDe vytvoriť dlh 9 biliónov dolárov. Na to, aby sa USA zadlžili na sumu 8 biliónov dolárov, potrebovali v minulosti 230 rokov (1776 – 2006), ale Bernanke toho dosiahol iba za 7 rokov. Ohromujúci úspech. A naviac tento dlh nezahŕňa nekryté záväzky štátnej správy za 220 biliónov dolárov. Ak ste pri zmysloch, nemôžete predsa uveriť, že sa z tejto diery USA dostane!

 Áno, USA i zvyšok sveta natlačí neobmedzené množstvo peňazí. Lenže tieto peniaze sú bezcenné kusy papiera a nemajú žiadnu spojitosť s produkciou hmotných statkov. Celosvetová tlač peňazí bude len zvyšovať už tak neudržateľný dlh celého sveta a nevytvorí jediný cent, ktorý by viedol k prosperite. Namiesto toho pravdepodobne uvidíme hyperinflačnú depresiu v mnohých krajinách.

 

 Pre uvedomelých jednotlivcov, ktorí chcú svoje finančné aktíva ochrániť, je s najväčšou pravdepodobnosťou držanie fyzického zlata a striebra mimo bankový systém najlepší spôsob, ako si udržať bohatstvo a kúpnu silu.

 Author: Krumpel # BepiTana22
Ekonomika2013-09-1714
-
 83% ( 31 people voted )
+
Dobrý článok. Čiže je to nezastaviteľné ak to ponecháme. A čo takto spojiť sa, vyhodiť banky a korporácie, urobiť vlastnú menu na základe dobrých princípov, ktoré nebudú viesť k bohatnutiu špekulantov, zabezpečiť priame voľby, vytvoriť ďalšie pravidlá na zabránenie vecí, ktoré sprevádzajú dnešnú kapitálovú diktatúru a následnú fatálnu manipuláciu spoločnosti. A ten pád bude niekoľkoročný, avšak s jasným vedomím, že sa veci rapídne dávajú do poriadku. Je to až také zložité? Je ten katastrofický scenár ohľadom dlhodobého pádu nevyhnutný? Nie je už mnoho znamení z medzinárodnej politickej scény, že sa tu nikto v žiadnom prípade nepríde bombardovať a že by sa pri takýchto krokoch možno našli už aj silní spojenci a podporili by nás?
Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 83% ( 20 people voted )
+
2013-09-17 21:56:54 4e630954
Nízko hodnotený príspevok


tibir # TigaSebu46
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-09-17 22:33:56 5b941f91
Dnes som pozeral do novin a akosi som si nevsimol ziaden clanok o tom, ze uz sa na nas vali ten ekonomicky rast, prosperita a svetle zaciatky, ako politici a sudruh Fico trepu uz od zaciatku roka. Je polovica septembra a prosperita nikde, nikde nevidiet svetlo na konci tunela, le by som povedal ze je vidiet cim dalej tym vacsi upadok. Tent clanok je ilne pravdivy. Uz sa tesim, ako pride RUsko a Cina s enou krytou zlatom..... Alebo aspon ciastocne . v kombinacii s ropou a nerastami. EU a SSA sa zmenia na Zimbabwe, ten den sa neuprosne blizi
DDG51 # GyqaRapo06
-
 67% ( 8 people voted )
+
2013-09-17 23:49:48 5b7fa7dd
Ten deň sa neúprosne blíži ale nikto nevie kedy príde.
redhat # TesoTyro49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 01:55:08 55ede032
však to už dnes dochádza aj lajkom (a nemýslím tých fakebukových), len odborníci hovoria že kríza je už za nami. No a tí hore pravdu vedia. Preto ten rozruch okolo Sýrie. Potrebujú bojovať aby ich to vytiahlo z krízy ... K tomu však nezlomili verejnú mienku, ani vlastné parlamenty. Hošani sú zúfalí ... A ak niečo rozpútajú, už to bude hra Vabank lebo svet uzrie ich pravú tvár a bude to v štýle "sám proti všem".

smartang # BohuPyki56
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 07:44:20 d90c3016
System sa zruti pod vlastnou vahou tak ci tak. S tym nic neurobime. Otazne je aky bude novy system. Bude to NWO, alebo nejaky spravodlivy system bez vladnutia elity? Je to na nas, ludoch! System sa zruti s tym nic neurobime, ale mozme urobit jedine. Postupne sa odpajat sa od financneho systemu uz dnes. Ako? Zbavit sa vsetkych papierovych aktív krore coskoro dosiahnu svoju skutocnu hodnotu - hodnotu toaletneho papiera. A postavit si svoj vlastny zachranný cln poskladaný zo zlata, striebra, nehnutelnosti, pripadne aj bitcoiny. Cim mensi ma elita dosah na tvoj majetok tym lepsie! A pozor, kazda banka moze byt "Cyprusovaná" takze v banke co najmenej penazi mat.
Ok, mozno si poviete coto ten splieta o zlate a nehnutelnostiach ved ja ledva vyzijem z vyplaty. Ved to je len pre bohatych... atd...... Skutocne? Tosa nenajde sniesnych 25 euro na kupu jednej striebornej mince kazdý mesiac? Stej jednej mince mozno v buducnosti nakrmis celu svoju rodinu na cely mesiac!

Trafo # BojeRite60
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-09-18 08:01:03 c3a85822
loading...
s tymi BTC ste to zabil. Keď hovoríme o skutočnom krachu, tak zabudnite na pripojenie na internet .... ak vôbec bude nejaký internet. Tu treba hovoriť o REÁLNYCH aktívach. Tých, čo si môžete ohmatať. A keď kovy, tak žiadne hajzlové certifikáty a žiadne trezory v bankách .... ale fyzicky doma.

smartang # BohuPyki56
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-09-18 08:07:58 d90c3016
Na zlete je uz par rokov vidiet totalny podvod a manipulovnie. ALe momentalne nam to hraje do kariet, kedze cena je nizka. FED sa snazi za kazu cenu drzat zlato a drahe kovy co najnizsie, co je potavene na hlavu, lebo smeruje to k tomu, ze pri dnesnej cene okolo 1300 usd za uncu vznikne totalny nedostatok fizyckeho zlata, kedze nakupy dosahuju historickych rekordov a pritom nizka cena nici tazobne spolocnosti, ktore zatvaraju bane ako nerentabilne. Pritom Cina Rusi a India kupuju vsetko zlato, co sa ke objavi. Predpokladam, ze pripravuju vlastnu menu ciastocne alebo komplet krytu zlatom. To je jedine, co moze zachranit tuto pyramidovu hru, ktoru rozohral uz davno zapad
DDG51 # GyqaRapo06
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 08:51:47 c12b9eea
Vytvorenie peňažného systému sa dá urobiť na základe princípov uvedených na stránke www.penaznareforma.sk. Ide o systém pôvodne navrhnutý myslím ešte pri kríze tridsiatych rokov minulého storočia, zreformovaný po hypotekárnej kríze týchto rokov v smere využívania nových technológii. Funguje na jednoduchom princípe. Teda banka môže požičiavať iba peniaze, ktoré reálne má. Teda ktoré reálne prijme ako úspory. Pri dodatočnom zreformovaní na stopercentne štátny celý bankový systém dostaneme výsledok, ktorým budú peniaze kryté reálnou prácou, a peniaze budú pracovať pre ľudí na výmenu statkov a služieb a nie na to, aby na nich bohatli špekulanti a zotročovali všetkých a vytvorili to, čo vidíme dnes. O nevyhnutnosti úplneho štátneho systému a takejto totálnej reformy hovorím aj preto, lebo nedostatočné kroky(napríklad Island) nevedú k úplnému zbaveniu sa jadra celého dnešného problému. Preto je v tomto prípade potrebná takáto priamočiarosť. Krytie zlatom nie je nevyhnutné a poctivé peniaze sa dajú vytvoriť už iným spôsobom- transparentným a kontrolovateľným verejnosťou.
Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-18 09:10:30 4e630954
Autor článku má pravdu v tom, že finančný systém je postavený na dlhu a že je dlhodobo neudržatelný.
Avšak objasnenie tohto dlhu je podobne zavádzajúce ako v mainstreame.

Ako to teda je v skutočnosti?
Štátny dlh je len jedno veľké zlodejstvo, v ktorom štáty kradnú nemalú časť daní svojich občanom a odovzdávajú ju finančným trhom.
Ak budete niekde čítať o štátnom dlhu, veľmi ľahko zistíte, či autor len zavádza - a to vtedy, ak spomína splatenie štátneho dlhu (či nemožnosť jeho splatenia).
V skutočnosti splatenie dlhu je to posledné, čo by si banky želali. Prečo? Lebo splatená istina banke neprináša žiaden zisk, iba zníženie aktív. To čo prináša zisk sú úroky. A čím väčší dlh, tým väčší zisk z úrokov.
Splácanie úrokov štátneho dlhu sa oficiálne nazýva "obsluha štátneho dlhu" a tieto peniaze sú výdavkom zo štátneho rozpočtu, teda z našich daní.
Pritom je to výdavok neopodstatnený, pretože štát namiesto požičiavania si (za úrok!) by mal naopak sám vytvárať v potrebnom množstve peniaze a pripisovať si ich na štátny účet.

V tomto bode vytvorili bankstri a ich mediálni prisluhovači svojou dlhodobou propagandou u ľudí klamlivé presvedčenie, že štát si nemôže sám vytvárať peniaze, lebo by to vraj spôsobilo infláciu.
Ak si to myslíš aj Ty (čitateľ), nie je to nič výnimočné, je to všeobecne panujúci názor.

Prečo to však nie je pravda?
Viac peňazí v obehu neznamená automaticky infláciu, ten vzťah je trochu komplexnejší.
Na jednej strane máme sumu všetkých tovarov a služieb, ktoré je ekonomika schopná vyprodukovať.
Tieto tovary a služby majú nejakú cenu.
(Pokial ceny rastú, hovoríme o inflácii, keď klesajú, tak o deflácii.)
Na druhej strane, aby sa tieto tovary a služby dali predať, potrebujeme mať k tomu peniaze.
Treba si zároveň uvedomiť, že peniaze sú v obehu, t.j. že napr. s jednou 10-euroukou je možné v priebehu roka nakúpiť tovary a služby za 1000 euro, pokial sa s ňou uskutočnilo v priebehu roka 100 transakcií.

Čiže ešte raz, na jednej strane máme tovary a služby (označme si ich ako T) a ich ceny (C).
Na strane druhej množstvo peňazí v obehu (P) a rýchlosť obehu (R).
Platí vzťah: T * C = P * R

Takýto vzťah je nepochybne známy každému ekonómovi.
(Pritom je zaujímavé, koľkí z nich robia zo seba hlupákov tým, že propagujú tzv. zlatý štadard.
Z tohto základného ekonomického vzťahu sa dá jednoducho dokázať, že zlatý štadard je nezmysel - uvediem nižšie.)

Teda ako je to s pridávaním peňazí do obehu a infláciou?
Ak v našom vzorci T * C = P * R zvýšime peniaze P a to tak, že ich budeme investovať do rastu produkcie, zvýši sa nám objem tovarov a služieb T a ceny C ostanú zachované.
Teda žiadnu infláciu takéto pridanie peňazí do obehu nespôsobí.

Z toho vyplýva, že štát môže (priamo bez požičiavania si!) vytvárať peniaze a pridávať ich do ekonomiky bez rizika inflácie za podmienky, že týmto pridaním dosiahne zvýšenie produkcie a teda hospodársky rast. To je možné najmä vtedy, keď sú k dispozícii nezamestnaní ľudia, ktorým je možné vytvoriť nové (produktívne!) pracovné miesta. Čiže miera nezamestnanosti je hlavným ukazovateľom, či štát môže vytvárať peniaze.

Ako poznáme našich politikov (= zlodejov), je isté, že by možnosť vytvárať si peniaze zneužili a vytvárali ich za účelom vlastného zbohatnutia neprimerane veľa. Preto takúto činnosť treba odovzdať nejakej na vláde nezavislej inštitúcii riadiacej sa nie svojvôlou, ale presne danými zákonmi.

Na nete som k problematike štátneho dlhu našiel napr. takéto odkazy:
800x600 http://pospisil.blog.sme.sk/c/283003/Nad-cislami-s
tatneho-rozpoctu-na-rok-2012.html
http://ekonomika.sme.sk/diskusie/2101323/1/1966263
8/Dlh-Slovenska-uz-skoro-dosiahol-historicke-maxim
um.html
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd
ed&v=XUGEU-t-PkA Normal 0 21 false false false DE-CH X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normale Tabelle"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";}

Ešte v krátkosti k zlatému štandardu, t.j. krytiu peňazí zlatom.
Pripomeňme si T * C = P * R.
Pri krytí peňazí zlatom by množstvo peňazí P mohlo rásť len o toľko, koľko by zodpovedalo ťažbe zlata.
Vzhľadom na nové technológie a s nimi spojený rast produktivity práce je však zvyšovanie objemu tovarov a služieb T oveľa väčšie než ťažba zlata.

Zlatý štadard by nevyhnutne brzdil ekonomický rast, pretože by jeho úroveň stláčal na úroveň ťažby zlata. Možno v 18. a 19. storočí bol optimálny, lebo dynamika ekonomického rastu nebola ako teraz, ale dnes už nevyhovuje.

Pozornejšiemu čitateľovi možno neuniklo, že ekonomický rast by mohol byť aj vyšší ako ťažba zlata, pokial by klesali ceny C, lebo veď pri nižších cenách je možné za rovnaké peniaze nakúpiť viac.
Takže by si takýto pozorný čitateľ mohol povedať, že zlatý štadard vôbec nemusí brzdiť ekonomický rast, ale naopak môže spôsobiť klesanie cien - defláciu. Všetko bude stále lacnejšie. To je predsa super!
Či nie?

Čo znamená deflácia? Ceny stále klesajú.
No ale keď klesajú ceny, tak klesajú aj tržby a teda klesajú aj platy. To už nie je také super, čo?
A klesanie cien spôsobuje aj odloženú spotrebu, t.j. ak niečo nepotrebujem nevyhnutne hneď, tak s kúpou vyčkávam, veď cena stále klesá. Kupuje a predáva sa menej ako obvykle, teda tržby aj platy klesajú ešte viac. Klesá odbyt, nie je potreba toľkých zamestnancov, prepúšťanie, nezamestnanosť.

Takže len toľko k zlatému štandardu. Spôsobil by brzdenie ekonomického rastu a defláciu so všetkými jej negatívami.

Oveľa lepšie a reálnejšie riešenia (ako spomenul predchádzajúci diskutujúci) sú popísané na stránke:
www.penaznareforma.sk


1984 # NawoFiku32
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-09-18 20:46:03 b229428f
Nejako mi to domrvilo tie linky, tak skusim este raz:
http://pospisil.blog.sme.sk/c/283003/Nad-cislami-s
tatneho-rozpoctu-na-rok-2012.html
http://ekonomika.sme.sk/diskusie/2101323/1/1966263
8/Dlh-Slovenska-uz-skoro-dosiahol-historicke-maxim
um.html
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd
ed&v=XUGEU-t-PkA


1984 # NawoFiku32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 20:51:09 b229428f
Ekonomika sveta je historicky na NAJVYŠŠEJ úrovni !
Ľudstvo dokáže vyrobiť rekordne EFEKTÍVNE všetko čo si zmyslí.
Ekonomický problém NEEXISTUJE.
Všetkého je prebytok - potravín, odevov, domov, bytov, áut, televízorov, chladničiek, vysávačov, topánok,...
SPOTREBA obyvateľstva je rekordná.
V čom vidíte KRÍZU ???

Problém je iba jeden - v PREROZDELENÍ toho, čo ako ľudstvo vyprodukujeme každý deň.

Jediným riešením je REVOLÚCIA.

Revolúcia znamená SMRŤ KAPITALISTOM !

Na čo ešte čakáte ?


bazooka # RaceBagi30
-
 76% ( 11 people voted )
+
2013-09-19 18:38:30 b00a2a1b
bazooka, a mas namiesto kapitalizmu nejaku alternativu? dufam ze nie socializmus?
bazmek # DafeKupu95
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-23 15:43:36 c3a85822

prečítal som si článok o stave svetovej ekonomiky s ktorým v plnej miere súhlasím a zároveň som si na čas.sk prezrel video o stave EU....neuveriteľné, ale predsa skutočné Fico a jeho kumpáni si mädlia ruky , aký sme úspešný štát a ako naša ekonomika prekvitá........ človek, ktorý nevie o ekonomike a podnikaní nič, iba toľko, že sa z rozpočtu dajú ukradnúť veľké peniaze cez finančné skupiny ............dúfam, že čoskoro príde doba, kedy sa ukáže nezmyselnosť týchto smiešnych núl na kontách bohatých...a akýsi eurokomisár p. Ševčovič nás chce presvedčiť o tom aké krásne "manželstvo" prežívame po boku našich Európskych partnerov..... len aby sme ho volili, aby mal tučný plat a opäť nás nebude pár rokov potrebovať....... je mi z vás na zvracanie páni..... ako môžete takto sprosto klamať prostý ľud..... nebojíte sa, že keď to praskne budete súdení?

Yan Janosik # SajyQaba78
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-05-07 15:00:58 b229bd69

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Opravdu musíme slepě akceptovat levicovou propagandu?


Opravdu musíme slepě akceptovat levicovou propagandu?
Novináři pracující v zájmu neomarxistů vládnoucích v EU, společně s kolaboranty z nesčetných neziskovek, nás kontinuálně zásobují politicky a multikulturně korektními informacemi ...
Nepřijatelné a šokující: Francie požaduje vysvětlení špehování NSA
New York za neviditelným plotem
Graf: Evropská závislost na Gazpromu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0346 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made