Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Skutočne títo "kresťania" odrážajú Kristov charakter?


Skutočne títo "kresťania" odrážajú Kristov charakter?

 

Dnes môžu mať ľudia o Bohu rôzne predstavy. Nečudo, keď mnohí ani nečítajú Bibliu a posudzujú Boha na základe správania ľudí, ktorí sa radi označujú etiketov "kresťan". Tu je pár ukážok čo sa dnes robí v cirkvách a ako sa jasne pred našimi očami vypĺňa proroctvo z 2. knihy Tesaloničanom: 2. kapitola.

 

Skutočne títo "kresťania" odrážajú Kristov charakter?

 

Tu je niekoľko ukážok odpadnutia:< /strong>

 

 

 

 

 

 

 

 Charizmatické cirkvi a kresťanské hudobné kapely

Neovládateľné výbuchy emócií, "svätý" smiech, hovorenie cudzími jazykmi, zázračné uzdravenia, z ktorých sa robia obrovské "SHOW", nekontrolovateľné kričanie a tak ďalej. Aj toto ovocie prinášajú mnohé falošné prebudenecké hnutia 20. storočia. Mnoho ľudí dnes prežíva akési citové vzplanutie (napriek tomu, že Biblia jasne učí aby sme sa nespoliehali na pocity, ale vieru) a extázu v zboroch a to nazývajú pôsobením Ducha Svätého, resp. cudzí oheň (výborná prednáška: "prof. Dr. Veitha - Cudzí oheň"; nájdete na: 3an.sk alebo na youtube.com). Je to všetko skutočne od Boha? Nie je predsa náš Stvoriteľ, Bohom poriadku a pokoja? Božie Slovo nás síce upozorňuje aby sme nesúdili, pretože mnohí sú oklamaní aj keď úprimne veriaci, ale hovorí aby sme rozsudzovali. Ďalej Kristus hovorí:


"Po ich ovocí ich poznáte" (Matúš 7: 16).
"Nie každý, kto mi hovorí: Pane, Pane! vojde do nebeského kráľovstva, ale ten, kto činí vôľu môjho Otca, ktorý je v nebesiach. Mnohí mi povedia tamtoho dňa: Pane, Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene a v tvojom mene démonov nevyháňali a v tvojom mene mnoho divov nečinili? A vtedy im vyznám: Nikdy som vás neznal. Odídite odo mňa, páchatelia neprávosti!" (Matúš 7: 21-23).

 

 

 

Tak teda.. Kto je ich pánom? Author: Patrik # VebaSydi71
Cirkev2013-07-3179
-
 58% ( 14 people voted )
+
vidim ze autor tohto clanku ma prehlad o diani krestanskych akci na sovensku ale si vedla jak ta jedla Druhy vatikansky koncil vihlasil chodte a evanielizujte ,vola sa to Nova evanielizacia a vsetky tie veci co si spomenul patria ktomu samozrejme ze je tu aj vela siekt a preto treba vediet rozlisovat aj Jezis hovori ..pridu mnohy v mojom mene aby vas zviedli

jurosiq # WiguBypo38
-
 40% ( 5 people voted )
+
2013-07-31 20:29:44 c35b0b41
?
Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-07-31 21:31:25 57f4c28a
patrik ...asi si katolik ze?...ak si katolik tak si ten posledny co tu moze hovorit o falosnej cirkvy. Nebudem tuna vypichovat vsetky tie herezy a tie zverstva co napachala katolicka cirkev a dodnes pacha pretoze by som pisal do rana. mimochodom vies ze katolicka cirkev este stale nezrusila inkviziciu? a teraz strucny prehlad o katolickej cirkvy a jej pravosti:

katolicka cirkev v mene Boha vyzabijala nespocetne zastupy ludi - dodnes sa neospravedlnila tymto obetiam

v mene Boha konvertovali a zabijali aj krestanov. Aj na slovensku v 14 storoci protestantskeho pastora utopili v sude aj so zenou a detmi aby si upevnili moc.

Katolicka cirkev vykonava modlosluzbu klananim sa socham a modlenim sa k panne marii. Co je ukotvene v 10 Bozich prikazaniach.

katolicka cirkev si lubovolne dotlaca katechizmi do biblie.

katolicka cirkev chodi s mrtvolami ktore vydala za svete a bozkaju sa ruky mrtvych svetcov co je neskutocna ohavnost ...staci si precitat stary zakon. Stavia kostoly na mrtvych kostiach.

Zamiesala pohanske sviatky s krestanskymi ako je sibacka popolcove stredy a neviem co este.

postavila cloveka ako zastupcu Krista na zemi papeza a pritom Kristus ucil ze On posle utesitela -zastupcu ktorym je Duch Svety

vyykonava carodejnictvo premienanim vina na krv a chlieb na "telo Kristovo"

vymazala dolezite verse z biblie najme co sa tyka krstu

krsti a doslova verbuje male deti

vystupit z katolickej cirkvy znamena byt prepisany do knihy prekliati

zakazala sa biskupom zenit pricom Pavol jasne ucil ze biskup ma byt muz jednej zeny a usporiadanej rodiny

a uz sa mi nechce pokracovat-...

peter posol # QuboQunu49
-
 58% ( 14 people voted )
+
2013-07-31 23:35:27 5faae298
a este spomeniem rad jezuitov ktory prenasledovali protestantov v taliansku tzv..valdencov co bola prebudenecka cirkev kde sa prejavovala Bozia moc

tak jezuiti ich chytali aby zapreli vieru..a to.tak, ze odrezavali hlavy ich detom a hadzali o skalu..a ked nezapreli pozabijali tomu muzovi a zene vsetky deti a nakoniec aj ich.

papez ktory reprezentuje uznal ze aj bez Krista sa da dostat do neba ..a bozkal koran a modlil sa s carodejnikmi. Mimochodom tohto papeza vyhlasili za sveteho. A kusok jeho krvy zachovali a tvrdia ze krv papeza spasi. To uz nieje vychylka krestanstva ale to uz je priamo duch antikrista

peter posol # QuboQunu49
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-07-31 23:39:44 5faae298
Patrik ak by si chcel pocut co je prava a co falosna cirkev tak si popocuvaj toto vynaucovanie ht
tp://www.youtube.com/watch?v=sAuGvqnxiJM

peter posol # QuboQunu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-31 23:45:35 5faae298
loading...
montenegro..k tebe nebudem ani sa vyjadrovat..ty si uplne mimo. ako sa mozes vobec zaoberat problematikou krestanstva a potom tu napisat ze Jezis je pohanske bozstvo?..slovo krestan je odvodene od slova Kristus..
peter posol # QuboQunu49
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-01 00:12:51 5faae298
Len dokonalí odrážajú Kristov character. Ostatní odrážajú svoj vlastný a snažia sa ho extrapolovať na svoje predstavy o Kristovi. Väčšina nedokáže Krista ani len pochopiť, kdežto imitovať jeho hodnoty.

Ak niekto len hovorí cez ponímanie Kristových hodnôt, tak ho väčšina označí za sprostého...

Takéto výjavy mnou nehnú viac ani menej ako výjavy kostolné na ktoré sú ľudia len zvyknutí. V tom je jediný rozdiel.
Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-01 00:21:07 0267bba8
Dôkaz o existencii boha
MM # SidaSafa91
-
 58% ( 9 people voted )
+
2013-08-01 09:56:31 d94b4912
Peter osol,
Patrik tu dal len videá o prejavoch scestnej viery v Krista a ty mu hneď pripisuješ všetky omyli RKC.
Kto si,že súdiš? Dobre porozmýšľaj,aký duch ťa ovláda.Kristus predsa povedal: Nesúďte!!!
Na nete sú len zaručene pravdivé články a videa,len sa ich držte...

cobra # WykeXala95
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-08-01 10:03:18 55f814c2
mila COBRA...nemame sudit ludi lebo Boh je sudca a On bude sudit..ale mame posudzovat pravost a skumat co je a co nieje z Boha!!

1.ep. sv. jána
Milovaní, neverte každému duchu, ale zkúšajte duchov, či sú z Boha

si upadol do bludu! lebo Jezis aj apostoli jasne ucia ze mame posudzovat duchov..ci je z Boha a ci nieje z Boha. Mame pozerat na strom ake prinasa ovocie ci dobre a ci zle. JA som poukazal na ovocie RKC. Jezis jasne hovoril ze vsteci spachali hriech a vsetci su vinny! kto vravi ze nema hriech je klamar!Aj Jezis sam povedal na farizejov to co je pravda a nahlas to povedal:
Ev.Matusa 12/34
Plemä vreteníc, ako vy môžete vravieť dobré veci, keď ste zlí? ...


ty hlasas ze nemozeme nikoho sudit ani povedat pravdu..to znamena ze ani ten clovek ktory spacha vrazdu..ze ho nemame sudit..tak co, zrusme sudy a justiciu? budeme mat zavrete usta a ticho prikivovat len aby som nesudil?
pavol uci ze nemame sudit ludi ktori su vo svete lebo tych bude sudit Boh ale cirkev mame posudzovat!
a RKC snad nieje cirkev?

1.ep.sv.pavla korintskym 6/5
5Vám na zahanbenie hovorím. Či tak vonkoncom nieto ani jedného múdreho medzi vami, ktorý by mohol rozsúdiť medzi svojimi bratmi?


si v blude! apostol Pavol jasne hovori ze mame posudzovat a skumat!
si v blude ducha tejto doby lebo to je to falosne ucenie ze Boh je laska a preto kazdy pojde do neba alebo ze nemame sudit aby smeneboli sudeny preto moze aj homosexual byt knaz. Boh miluje ludi ale nenavidi hriech. A kazdy kto neucini pokanie kazdy kto neprijima pravdu ide do zatratenia
poter posol # MopyGiti00
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-08-01 10:21:01 5faae298
1.ep.sv.pavla korintskym 69 Alebo či neviete, že nespravodliví nezdedia kráľovstva Božieho? Nemýľte sa, ani smilníci ani modlári ani cudzoložníci ani mäkci ani samcoložníci 10ani zlodeji ani lakomci ani opilci ani nadávači ani dráči nezdedia kráľovstva Božieho.
poter posol # MopyGiti00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-01 10:25:49 5faae298
COBRA: a uz ked chces ist na mna svojim meranim tak si precitaj co si napisal lebo sam robis co mne vycitas! To co ty vravis viem ja na teba uplatnit! si napisal:

"Patrik tu dal len videá o prejavoch *scestnej viery* v Krista a ty mu hneď pripisuješ všetky omyli RKC."


kto si ty ze sudis ci je viera scestna alebo nieje? nesud lebo budes sudeny! Dobre porozmyslaj aky duch ta ovlada Cobra!


poter posol # MopyGiti00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-01 10:38:33 5faae298
Peter,
je vás tu viac čo asi vyznávate to isté,ale nikto ani nevie do akej cirkvi,spoločenstva patríte.Dá sa len usúdiť,že sa veľmi radi oháňate Božím slovom,ak je to vôbec od Boha a radi toho veľa píšete a poúčate iných.
Takých kecálkov,ako si sem dal link,by som ozaj nechcel počúvať.Ešte teraz ma bolí hlava z tej jeho spravodlivosti.Vaša viera je účelová.Cez Bibliu osočovať,odsudzovať a posudzovať.
Zamysli sa,či ťa viac priťahuje prednáška o Bohu,alebo len vedomé odsudzovanie RKC pastora,alebo ako ich nazývate.Takto sa vyjadrovali aj farizeji a zákonníci.

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-01 11:07:51 55f814c2
ja som clenom cirky ale nie RKC..patrim k protestantskej viere..k letnicnemu hnutiu...ja sa neohanam bibliou ale vy ste zacal tu na mna poukazovat ze ja sudim. To ked poviem historicke fakty je sudenie?..ked napisem pravdive fakty o tom co sa deje v RKC je sudenie?. Najprv zvazte co pisete.Ak mate mila cobra taketo komentare zvazte ci milujete pravdu alebo nie. Lebo JEzis mal aj tvrde slova. Pan Jezis nebol nahuleny pohodak..ktory vsetko toleroval a nepovedal nic aby len nahodov nesudil. Ak citate Bozie slovo Pan Jezis vedel aj poukazat na problem a vytkol ho.Ako ked povedal farizejom ze su ako obielene hroby zvonku pekne upraveny a zvnutra cervy. JA sa ohanam Bozim slovom ak clovek pride na mna s Bozim slovom a povie mi prekruteny vyznam jedneho versa. Treba skumat co Boh vyzaduje a nie trkotat to co pocujem uz inde. Treba hladat Boha ..hladat pravdu--a tou pravdou je Kristus.
peter posol # QuboQunu49
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-08-01 11:18:17 5faae298
peter posol: Nie, nie som katolík.. Neviem ako si k tomu dospel.. nie som žiadny evanjelik, katolík, protestant, ... Proste som kresťan.. Ak ťa zaujíma viac pozri našu web stránku:
www.barankova-nevesta.estranky.sk
A to čo si písal ohĺadom kat. cirkvi ..áno je to pravda.. zvlášť v dnešných dňoch keď akutálny pápež je jezuita.. však sami vieme aké zverstvá páchali počas celej histórie.. A poviem ti tak, že dnešné myslenie niektorých katolíkov je ešte horšie než za čias inkvizície.. Písal som s mnohými a najviac ma prekvapovala táto odpoveď na túto otázku: "Keby pápež František vyhlási vyzabíjať všetkých tkzv. "kacírov/heretikov", súhlasili by ste s tým?" Väčšina odpovedí bola: "ÁNO" .. Takže môžeš si sám o tom vyvodiť záver.. História sa dnes opakuje, a ľudia robia tú istú chybu čo v Starej zmluve.. Zavrhli Boží zákon a vybrali sa vlastnou cestou ..
Namiesto bohoslužby začali s modloslužbou, sobotný odpočinok presunuli na nedeľu a z nezabiješ spravili zabiješ ..A vieš čo je na tom všetkom zaujímavé? Že hlásili: "Takto hovorí Hospodin!" Izraeliti si sami volili cestu.. Boh im nezasiahol do slobody voľby, inak by museli byť roboti.. On chcel pohanské národy vyhnať z Kananeja (Okolie dnešného Izraelu): "A pošlem sršňov pred tebou, aby vyhnali Heveja, Kananeja, Heteja zpred tvojej tvári" (Exodus 23, 28) ..To bol Boží plán/návrh ..Ale čo spravili hrdí a pyšní Izraeliti? Chceli vojnu.. Biť tie národy.. Tak sa tomu aj tak stalo keďže mali slobodu voľby.. Keď čítaš Bibliu pochopíš, že celý rozpor v histórii prebieha medzi Božím zákonom a ľudským zákonom, ktorý nahradzuje Boží

Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-08-01 11:49:50 57f4c28a
Peter,aký je tvoj názor na bohoslužby na videách,ktoré sem dal Patrik?

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-01 11:51:52 55f814c2
Pozrite, ja sa snažím byť len objektívny.. Je na vás aký si názor na toto všetko spravíte, avšak fakt je ten, že toto sa deje vo všetkých cirkvách.. Medzi mladými tento duch pôsobí v KAŽDEJ cirkvi/denominácií .. takže žiadna neni tá pravá, vyvolená Bohom ako mnohí sa hrdia.. Tak čo ďalej bratia? ..Boh na to hovorí: VYJDITE Z BABYLONA!
Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-01 12:01:06 57f4c28a
Peter,čakal som vecnú odpoveď,nie vyhýbavú.
Kristus hovorí: Vaše ÁNO,nech je áno, NIE nech je nie.Čo je navyše je od zlého.
Podľa mňa tie záchvaty ľudí na videách,nie sú vôbec v poriadku.

cobra # WykeXala95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-01 12:13:00 55f814c2
Aky je moj nazor na tie videa? Zial tieto videa utocia na vsetky tieto hnutia. JA som si osobne vsimol ze su tam pomiesane spravne a nespravne chvaly ...a pod chvalami myslim piesne ktorymi chvalia Pana. Su tam veci ktore su nieze na hrane ale uz za hranicou spravneho uctievania Boha. Ale su tam aj dobre chvaly. Treba rozlisovat. Urcite metal nieje vporiadku. A urcite nieje v poriadku ani ta cirkev ktora bola vo videu Jezis je normalny. Urcite tam nieco nieje v poriadku. Ale hadzat vsetko do jedneho vreca a zavriet sa pred Duchom Svetym tiez nieje vporiadku. Treba milovar pravdu bratia. V Bozom slove sa pise aj o daroch Ducha Sveteho aj o jazykoch. Teda by sme sa s tym mali stretat v cirkvy Jezisa Krista..aj prorokovanie aj uzdravovanie aj vyhananie demonov by sa malo diat. Jezis hovoril ze tak bude nie? A to uz ako vyzera vyhananie demonov..alebo ako sa prejavuje Duch Bozi ..vyzera tak ako vyzera. Nemyslim si ze clovek z ktoreho je vyhanani demon posobi dostojne a nabozensky spravne. A tak isto verim ze aj Duch Bozi a jeho vplyvy sa mozu vymykat nasej predstave. JA osobne sa to snazim rozlisovat Duchom. A mozem vas ubezpecit ze hrane prejavy Ducha ale telesne prejavy ci clovekomvytvorene divalo bolo odhalene. LEbo Duch svedci vo mne a viem duchom rozlisit prave a neprave. Nevravim ze nemozem byt oklamany..sme ludia...nevravim ze nasa cirkev je ta spravna..v kazdej cirkvy ma Boh svoje deti aj v RKC.Kazdy kto hlada najde..sa pise. A verim ze ked niekto uprimne hlada Boha tak ho aj najde. A preto musime milovat pravdu a ta pravda je KRistus ..preto sa pise ze pravda vas oslobodi
peter posol # QuboQunu49
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-01 12:52:45 5faae298
trosku som si popocuval kazen toho mladeho chalana...hovori pekne...ale to co ma tam zarazilo..nevidel som cele..podotykam..to co ma tam zarazilo je ze sa odkazuje na inych ludi a nevyklada pismo. Necita z Biblie..zjavenia dane Duchom Bozim. NEcita Bozie slovo. Samozrejme ze hudba ktora bola zlozena na iny ucel ak je prenesena a zmeneny text.nieje dobra. A nosi v sebe nieco. Ale hudba zlozena krestanom na ucel chvalenia Boha nieje zla..netreba sa bat novozlozenych piesni pre Boha. V minuosti skladali take piesne ako skladali ale skladali ich v konecnom dosledku podobnym stylom ako aj iny skladali vo svete. Pocas baroku mali krestanske piesne nadych baroka. Pocas gotiky mali nadych gotiky a spievali sa chorali. Dnes to ma nadych dneska. Samozrejme obrazovka kde sa zjavi 666 je velky problem. A dalsia vec co sa mi nepacila za tu chvilu co kazal ten mlady muz je, zehovoril o svetyni svetych kde je Jezis. JA som cital v biblii ze sedi po pravici Otca. Citali ste inak?
peter posol # QuboQunu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-01 13:14:50 5faae298
a teraz otazka na vas :) je toto dobra hudba alebo nie..zaujima vas nazor ...je to vlastne hudba zlozena tymto interpretom a text tiez napisany nim. ALe ma to maly hacik. Je to hudba ktora je moderna.

ht
tp://www.youtube.com/watch?v=4sjMMaGAdT8


moj nazor je..ze dnes mlady ludia nebudu osloveny gotickymi piesnami z 18. storocia. A mnohi mladi nebudu osloveny gitaristickymi piesnami so sladkym podtonom z 20. rokov. Je to tak? ja si myslim ze ano A myslim si ze Boh ide vustrety stale ludom v tejto dobe milosti. A koniec koncov ak sa obrati mlady clovek chce sluzit Bohu. A niekto prijme do svojho zivota ze bude robit tu hudbu pre PAna. Poviem vam..lahsie sa mi dalo uputat pozornost mladych ludi takymito piesnami..a tym zacat diskusiu o Jezisovi o tom ze prisiel na svet aby spasil..akokeby som im pustil nejakeho kazatela a povedal im..popocuvaj si tuto 1 a pol hodinovu kazen. To oni robit nebudu. Apostol Pavol ked evanielizoval v grecku...dal si ziadost aby mohol kazat na mieste kde vystupovali rozny filozofovia. Takze isiel im kazat evanielijum prostriedkom im znamym. Inak by ho proste nepocuvali! a tym ze vystupil tam mohol ludom kazat evenielijum. Ak je zamer cloveka hlasat Krista nech hlasa. MAme hlasat evanielijum ...a podla mna rukami nohami aby ludia poculi co Kristus urobil pre svet a ludi. Ze zomrel na krizi a vstal z mrtvych..ze vyhral a porazil hriech a diabla. ZE prisiel oslobodit zajatych a uzdravit chorych ...nech sa toto nesie k mladym ludom. a podla mna roznym sposobom. Treba mat v tom ale mudrost a vediet co je z Boha a co nieje .

peter posol # QuboQunu49
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-08-01 13:28:12 5faae298
Peter, to uctievanie oplátok a vína určite nieje čarodejníctvo, ale len obyčajný okázalý vonkajší obrad. Kto verí tej povere, že mu jedenie oplátok uzdraví dušu a zaistí spasenie, ten klame sám seba, ale kto sa na jedení oplátkach nepohoršuje ale hľadá v nich vnútornú symboliku, robí dobre. Ďalej to bľabotanie ružencov a otčenášov, uctievanie a modlenie sa ku blahoslavenej panne Márii, ku vymysleným svätcom a uctievaní ich údajných kostí, to všetko je len ľudské bláznovstvo, ktorým si cirkev zaväzuje dôverčivých veriacich. Opäť sa však necháva každému človeku slobodná vôľa žiť a veriť ako, komu a čomu chce, veriacim aj kňazom, živým aj mŕtvym. Teda či už patríš do RKC, ECAV, k Pravoslávnym, alebo či si prebehlík ku novšej sekte Milosť alebo sekte Adventistov, je úplne jedno. Podľa biblického proroctva, ktoré sa plní už od 19. storočia a ktoré dnes vidíme denno denne okolo seba, je Rímska cirkev napádaná preto, aby sa očistila od všetkých starých povier a hlúpostí, nebude zničená ale jej neviestkárske učenie očistené:

15A povedal mi: Vody, ktoré si videl, kde sedí smilnica, sú ľudia, zástupy, národy a jazyky. 16A desať rohov, ktoré si videl, i šelma, tí budú nenávidieť smilnicu a spustošia ju a obnažia a budú jesť jej mäsá a ju spália ohňom. 17Lebo to Bôh dal do ich srdca, aby vykonali jeho úmysel a aby prišli na jednu mienku a dali svoje kráľovstvo šelme, dokiaľ by sa nevykonaly slová Božie. 18A žena, ktorú si videl, je to veľké mesto, ktoré má kráľovstvo nad kráľmi zeme. (
Zjavenie 17.
, to isté sa o nich hovorí tiež v Matúš 24:28 "Lebo kdekoľvek bude mŕtvola, tam sa shromaždia aj orli." - pre užitočnú sanáciu odpadu)

A v ďalších kapitolách si môžeš prečítať v obrazoch, čo nás čaká:
1Potom som počul sťa veľký hlas mohutného zástupu na nebi, ktorý hovoril: Hallelujah! Spasenie a sláva a česť a moc Pánovi, nášmu Bohu, 2pretože pravdivé a spravedlivé sú jeho súdy, lebo odsúdil veľkú smilnicu, ktorá porušovala zem svojím smilstvom, a pomstil krv svojich sluhov na jej ruke. 3A povedali aj po druhé: Hallelujah! A jej dym vystupuje na veky vekov. 4A padli dvadsiati štyria starci aj štyri živé bytosti a klaňali sa Bohu, sediacemu na tróne, a povedali: Ameň, hallelujah! 5A z trónu vyšiel hlas, ktorý povedal: Chváľte našeho Boha, všetci jeho sluhovia, aj vy, ktorí sa ho bojíte, malí aj veľkí. 6A zase som počul ako hlas mnohého zástupu a jako hukot mnohých vôd a jako zvuk silných hromov, ktoré hovorily: Hallelujah! Pretože prevzal kráľovstvo Pán, náš Bôh, ten Všemohúci. 7Radujme sa a plesajme a vzdajme jemu chválu, lebo prišla svadba Baránkova, a jeho manželka sa prihotovila. 8A dalo sa jej, aby sa obliekla do čistého a nádherného kmentu, lebo tým kmentom sú skutky spravedlivosti svätých. 9A riekol mi: Píš! Blahoslavení povolaní k večeri svadby Baránkovej. A zase mi riekol: To sú pravdivé slová Božie.

Pre lepšie pochopenie si môžeš prečítať vysvetlenie samotného Pána Ježiša napr. vo VEJ 8:47.kapitola. Budúcnosť Ríma a antikrista., VEJ 9: 70.kapitola. Návrat Pána., 71. Posledný čas pred návratom Pána., Cesta ku znovuzrodeniu. .....

Stano # HyxaFyjo84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-01 15:35:26 5057d10a
Stano ..prepac ale akosi mi unika pointa. Ako si prisiel na to ze RKC bude ocistena? podla mna je tam jasne napisane ze bude znicena...neviestka smilnica..ktora smilnila s kralmi zeme. Selma bude nenavidiet smilnicu citujem:

..tí budú nenávidieť smilnicu a spustošia ju a obnažia a budú jesť jej mäsá a ju spália ohňom..


neviem ci spustosit obnazit a zjest jej meso znamena obnova. Mne to pride ako totalna destrukcia..niecoho necisteho.A slovo kdekolvek je mrtvola sa zhromazdia aj orli si uplne zle vylozil.


mrtvola je myslene duchovne mrtvy clovek a orli su demoni ktory sa zgrupuju okolo duchovne mrtveho cloveka teda ten ktory nezije v duchu ...teda neznovuzrodeny clovek..neveriaci. Pretoze neveriaci sa nevie branit nieje pod ochranou Krista nezije je mrtvy. A tam kde je mrtvola tam je aj orol..ktory napada a poziera tu mrtvolu. ALe ked clovek obzije orli odlietaju..teda nastava oslobodenie od trapicov.


Jezis povedal: nechajte mrtvych pochovavat svojich mrtvych...


cim opet naraza na duchovny stav cloveka..a cely cas to hovori..slova ako
"kto ma usi na to aby pocul nech pocuje"


dalej vers jasne poukazuje na destrukciu smilnice:


" lebo odsúdil veľkú smilnicu, ktorá porušovala zem svojím smilstvom, a pomstil krv svojich sluhov na jej ruke."


kapitola predtym hovori o meste babylon stojacich na 7 vrchoch co je rim:


A skríkol silne, veľkým hlasom a hovoril: Padol, padol veľký Babylon a stal sa bývaniskom démonov a žalárom každého ducha nečistého a žalárom každého vtáka nečistého a nenávideného, 3lebo z vína prchlivosti jeho smilstva pily všetky národy, a kráľovia zeme smilnili s ním, a kupci zeme zbohatli z moci jeho buje.


treba chapat ze celou bibliou ked sa hovori o duchovnom smilstve mysli sa uctievanie inych bohov.Co RKC robi. Mnoho ludi pije tento pohar teda sa podiela na tom smilstve..cim prijima jej ucenie. A na tom uceni alebo z toho ucenia a z toho systemu smilnice ta smilnica a ti ktori ju uctievaju zbohatli. Preto ma v rukach zlaty kalich. tam nieje nic o obnove. ale o totalnej a fatalnej destrukcii a jej pade.


a dalej:


6Odplaťte mu, jako aj on vám platil, a dajte mu dvojnásobne podľa jeho skutkov. Do pohára, do ktorého nalieval, nalejte mu dvojnásobne; 7na koľko sa oslávil a zbujnel, toľko mu dajte múk a žiaľu. Lebo hovorí vo svojom srdci: Sedím kráľovná a nie som vdovou a žiaľu neuvidím nikdy. 8Preto jedného dňa prijdú jeho rany, smrť a žiaľ a hlad, a bude spálený ohňom, lebo je silný Pán Bôh, ktorý ho súdi. 9A budú plakať za ním a kvíliť budú nad ním kráľovia zeme, ktorí s ním smilnili a rozkošili v buji, keď budú vidieť dym jeho požiaru 10stojac zďaleka pre bázeň jeho múk a budú hovoriť: Beda, beda, veliké mesto, to silné mesto Babylon, že v jednej hodine prišiel jeho súd.

neviem ci slova beda beda ...prisiel jeho sud...u teba znamena obnovenie.

A posledna vec..linky na slovo ktore si mi dal nepochadza z biblie..ale je to katechisticky doplnok--teda to co som spominal ze si RKC pridava kapitoly do biblie. preto sa tomu ani nebudem venovat. prepacpeter posol # QuboQunu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-02 00:24:00 5faae298
Chlapci psychopati, dať vám lopatu do rúk, aspoň by ste urobili užitočnú prácu pre spoločnosť veriacich ľudi a nie sa tu vyvršovať či existuje alebo nexistuje pánbožko. Však piko amore - psycopat Slovenska?
Piko amore # NucoHugo19
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-08-02 07:25:31 3ec5e27c
No Peter, musím sa opraviť, tie 2 citáty niesú úplne rovnaké, keďže vyjadrujú dve rôzne pohnútky ľudí.

1.) Pod spomenutými "10 rohmi a šelmou" si môžeš predstaviť všetkých zatvrdených hriešnikov, ktorí porušujú 10 Božích prikázaní, či už sú to priamo ľudia v cirkvi - veriaci a žijúci podľa jej sfalšovanej náuky, alebo aj mimo nej, preto sa Cirkev rozkladá zvnútra, a je rozkladaná aj zvonka všemožne skrze sionmédiá Teá3, Smetisko a ich paholkov, všemožným spôsobom.

2.) Orol je jeden z najušľachtilejších vtákov, ktorý lieta najvyššie a určite nesymbolizuje démona, ako si to predstavuješ. Je to čistička prírody, živí sa primárne hrabošmi a v prípade núdze aj zdochlinami (viď tiež podobenstvo o kúkoli) a v danom obraze znamená každého, kto čistí cirkev od všetkého mŕtvolného a neuškodí mu to, nepohoršuje sa, zlo pretvára v dobro. (Viď a v dobrom pochop podobenstvo o kúkoli.) A druhá vec je, pretože orol lieta vysoko, tak má prehľad o všetkom čo sa deje na zemi pod ním, a teda si tu tiež môžeš predstaviť rozvoj moderných vied, Pánom Bohom daný, vďaka ktorému sa niektorí ľudia očistili od slepej viery ku despotickým a pomýleným "učiteľom", hlásajúcich že Zem je doska a že Zem jestvuje iba 6000 rokov, čo nieje pravda.

Cirkev je spoločenstvom ľudí žijúcich v bratskej láske, ktorá svoje poslanie viac-menej napĺňa, navzdory mnohým ľudským hlúpostiam, ktoré boli do jej učenia popridávané. A preto tvoje zničenie Cirkvi zostane iba tvojim deštrukčným prianím. Aj kňazstvo môže ľudu zostať, aj obrady aj kostoly pre stretávanie sa, tak ako to bolo dané cirkvi židovskej, avšak zlá antikristovská náuka o morálnej teológii a iné pohanské nezmysly z nej majú byť vymietené. Kňazstvo sa nemôže stavať do úlohy Boha, a vydávať svoje zákony ako náhradu Božského hlasu svedomia z ľudského srdca volajúceho, ktorý v sebe potlačili. A každému človeku posiela Pán Boh tiež anjela strážneho, tak čo tu nariaďujú modliť sa ku zomrelým rádobysvätým ľuďom? No a takýchto ľudských somarín viacej. Ale verím, že podľa spomínaných slov Z
javenia 19:7
časom cirkevní papaláši tieto márnivé nezmyselné náuky zavrhnú.

Keďže ako vidím patríš medzi tých oslov, čo sa obmedzili len na čítanie Biblie a všetky ostatné písma dané Duchom Svätým považuje za falošné, zacitujem tu krátky citát zo slov Pána Ježiša:

Ako to teraz príde, že voláte s Jakubom a Jánom: „Pane, daj pršať blesk a síru na jej nemocnú hlavu!”? - Počujte, tu hľadí ešte celkom málo pravej lásky! Čože vy myslíte, že zničenie je cesta ku polepšeniu?! Ó nie, tu sa ešte škaredo mýlite. Tak mysleli tiež všetci zakladatelia siekt. Ale oni sa rovnako veľmi mýlili a následok toho bol: bratský spor, vojna, vražda a ohavnosti všetkého druhu! Bolo také zlepšenie požehnané? Alebo môže tu nejaká sekta povedať: „Moja náuka nieje spečatená krvou bratov?!”

Tak povedal Pán Ježiš 20.augusta 1840 vo spise Cesta ku znovuzrodeniu. A to platí aj dnes.

Stano # HyxaFyjo84
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-08-02 11:17:31 5057d10a
Peter Posol . Minule som to tu spomínal . Aký hriech spáchal homosexuál , ak je kňazom ? Nájde sa tu aspoň niekto , kto by mi odpovedal . Samozrejme nemám na mysli nejakých zvrhlíkov , čo za rozhrešenie trkajú deti , ale tých ostatných homosexuálnych kňazov , ktorý dodržujú celibát .

pitbul # VydoSaki35
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-08-02 17:38:32 d5d75caa
pitbul


videl si takeho?

333 # RyneRuqu84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-02 19:28:24 55d88d6a
nuž cobra,ty si tu neraz písal a na to sa mnohí katolici spoliehaju,že su v spoločenstve cirkevnom o ktorom Ježiš vravi


peter ty si skala na tebe postavým svoju vcirkev a ani brany pekelne ju nepremožu,


18. I jáť pravím tobě, že jsi ty Petr, a na téť skále vzdělám církev svou, a brány pekelné nepřemohou jí.
19. A tobě dám klíče království nebeského. A což bys koli svázal na zemi, budeť svázáno i na nebi; a což bys koli rozvázal na zemi, budeť rozvázáno i na nebi.
20. Tedy přikázal učedlníkům svým, aby žádnému nepravili, že by on byl ten Ježíš Kristus.


peter je v podstate podla rkc praotec papežov,teda papeži su jeho nastupcovia a zastupcovia Ježiša Krista na zemi,


nuž ale poviem ti to tak tuto vašu istotu nemate a ani mať nebudedete,lebo nie ste jedina čo peter je ich zakladatel,je tu ešte protestanska tudiš evanielická,čiže existuju dve zo skaly,najmenej,


takže asi tak,


takže dobre premyšlaj a sud podla ovocia konečne nie rečí,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-02 19:36:37 55d88d6a
nuž v bibli je prorokovane že babylon ovladnu židia,


babylon je inak rím,v jeho okolí tečie rieka ,podla biblie eufrat,


jasne biblia o tom píše v proroctve starom zakona,


chod do babylonu a uvrhni skalu do rieky,ezfrat.a prorokuj im,


ta rieka pred odsudením velkeho babylonu,ma vyschnuť.ked vyschne zvete že netaram,a prichadza odsudnie rima ,ale už vtedy bude neskoro meniť sameho seba


Ježiš vám jasne vraví,kto vo mna ucveril,je mi brat a sestra.


rkc uči že všetci sme božie dietky,prdlajs me lebo keby boli sme všetci niet chudoba ,vykoristovanie a okradanie ,a to najpodstatnejšie nik neumre mečom,teda nezabije nik ,v akom kolvek mene,


tudiš je vam daromne hladať cirkev Ježišovu vo svetskomcirkevnom spoločenstve,lebo všetci čo uveriliv Ježiša srdcom tak ako učil vas skrze bibliu, našli PánaBoha stvoriteľa neba i zeme a tí su jeho deti,


rkc ušči stačí oľutovať ,,,a odpustene bude,


nie tak je to blud


nestačí oľutovať,ale aj nekonať viac tak,a spraviť viac dobra za svoj život ako zla,


lebo ten kto sudiť vas prišiel važiť vám bude dobro i zlo na vahach, a kde zlo vyhra je konečná ,kde dobro je novy začiatok večný,

333 # RyneRuqu84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-02 19:45:37 55d88d6a
hm, ked v okoli rima tecie eufrat, to by sa teoreticky v okoli saturnu mohla nachadzat mliecna draha...:)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-02 23:02:51 6dec7743
ciselnik, pocitam pocitam, mam viac splnov nez nesplnov...
kde sa stalal chyba?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-02 23:06:20 6dec7743
kučmiku


asi zle počitaš čo vravíš na to sucho historicke?


nahoda že ,super čistý proces prirodný že?


vy ked nebudete mať čo jesť ,tak aj tak budete tvrdiť že to len priroda,a jej klimaticke zmeny,


a potom že mate viac splnov ako nesplnou,


a čo bolo kučmiku prve spln abo nesplne?

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 07:10:55 55d88d6a
kučmiku


a ešte niečo čo bolo prve evanielicka cirkev alebo katolicka,či je pravda čo nas history učí?


že rkc?


hm?333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 07:38:21 55d88d6a
Osobne vôbec nemám pocit , že svet v ktorom by sme boli všetci taký poctiví ako si predstavujete , by bol dobrý , skôr naopak , bola by to nuda a niektorým by sa nám tu nedalo ani žiť , pokiaľ by ste boli taký aký ste . Jednoducho to nieje normálne , ani dobré pre človeka ako si to predstavujete . Ale veci sa dajú vyložiť všelijako a keď sa pozrieš inak , tak to nieje vždy až také zlé , napríklad niekto ešte stále odmieta transfúziu a pritom to bol malý výmysel tej doby , aby sa nešírili choroby a oni to chcú veriť aj dnes . Aj nezosmiľníš sa dá chápať tak že niekomu druhému kradneš ženu , alebo podvádzaš svojho partnera a aj tak ako sa to naučila chápať cirkev , že zlé je všetko čo sa tomu podobá , ale nehovorím že to tak Boh myslel , lebo on môže byť aj háklivý , len tak pre svoj vkus , len hovorím že ak rozmýšľaš prečo je to dobré , tak oddelíš to čo pre človeka má zmysel a čo preňho nemá zmysel . Možno nám Boh naozaj chcel dobre a možno chcel iba aby sme sa mu páčili , ale každopádne hento čo uznávate vy , podľa mňa určite nieje pravda , že by to bolo pre ľudí dobré .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 07:57:12 d5d75caa
ciselnik, tak volaj modlu na pomoc, nie versiky odriekaj.
to ako, ze dopustila take sucho?
a neviem co ta history uci, ale podla mna bola prva sliepka :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 10:04:17 6dec7743
*********STANO*********

uplne zle vykladas pismo...ty povies pod desiatimi rohmi si predstav vsetkych zatvrdenych hriesnikov...to ale vobec tak nieje! ved citaj tie texty poriadne aspon..uz ked nemas zjavenie Ducha Sveteho. Autor biblie je Boh..dal svoje slovo aby sme ho citali.

Ved ty prekrucas slovo Bozie! to nieje iba tak! to su vazne veci. Ved Duch Bozi zjavil co je tych desat rohov,..nemozes si predstavovat pod tym nieco ine..pretoze inak zle vylozis proroctvo a v zj.sv. jana v 17. kapitole jesne anjel vyklada :

12A desať rohov, ktoré si videl, je desať kráľov, ktorí ešte nedostali kráľovstva, ale moc ako kráľovia dostanú jednej hodiny spolu so šelmou.

Nemozes si predstavit ze 10 rohov su hriesnici. Ak by si mal vyklad Duchom Svetym ...vyklad biblie..ak by si cital slovo Bozie..zistil by si casom ze Boh je velmi presny..a hovori presne. A kazde jedno slovo ma v proroctve svoj vyznam. Vynechanim jedneho alebo vymyslenim zvratis cele proroctvo.. Zijes s Jezisom zivy otvoreny vztah?..ak ano..prides na to ze Boh prichadza presne. Nikdy nemeska a nechodi predcasne. To je moje osobne svedectvo..aj ked Duch Bozi hovori hovori velmi presne do zivota cloveka. A vsetko co povie je urcitym sposobom aj v biblii.


Povedal si mi ze patrim medzi obmedzencov co citaju iba bibliu. To je absolutne zly postoj jedneho krestana. JA necitam bibliu. Precitam si aj dobru knihu. ALe kazdy z nas potrebuje mat osobne zjavenie. Ak citas knihy..preberas zjaavenie ineho..a ja ti neviem garantovat a po rozhovore s tebou ti hovorim ze nie vsetko co citas je dobre. Si uplne popleteny. Mas to zjavne popletene. To neber ako kritiku ale ako vypozorovanie.

peter posol # JanuPaje87
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-08-03 10:18:43 5faae298
**********333************

tiez to mas popletene. Rieka Eufrat netecie cez Rim. A v biblii to tiez nieje napisane. V starom zakone sa pise o starovekom Babylone.

V biblii rozlisujeme dva druhy babylonu.

Jeden je historicky babylon..a druhy je duchovny babylon.

Historicky babylon je na uzemi mezopotamie pri rieke Eufrat. A za duchovny babylon sa povazuje Rim.
Ty si spojil tieto dve do jedneho.,a tym si sa dostal do omylu.
Babyllon, historicky babylon..bol znamy uctievanim cudzich bohov. Preto Boh nazval Rim duchovnym babylonom. Pretoze namiesto KRista uctievaju inych bohov. Uctievanie inych bohov je povazovane za duchovne smilstvo. PReto ked citas ze neviestka, smilnica, mysli sa cirkev ktora opustila uctievanie Krista a zacala uctievat inych bohov..teda smilni s inymi.
Smilnica je druh zeny ktora spava s muzmi. Nevesta je zena oddana jednemu muzovi. Preto ked je cirkev nazvana nevestou je verna Kristovi. KEd je nazvana neviestkou je neverna Kristovi. PRetoze v biblii je Kristus nazvany zenichom a cirkev nevestou

peter posol # JanuPaje87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 10:26:20 5faae298
Zatiaľ vás na pár hodín opustím, ovečky moje konšpiračné, i tento zábavný kabaret Dôležité. Je čas na malú kultúrnu jednohubku - metalfest na Zelenej vode.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-08-03 12:52:42 bc7b649f
žiadne deuteronomium, ale deuterium!
a vždy mi dobre padlo vysexovať mečiarov Khadaver!

Pandemonium # WibePanu88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 13:50:22 b2293cd5


kučmiku


dobra odpoved,že prva bola sliepka a kohut :)ako vajce


leebo takto stačilo PánuBohu neba i zeme stvoriť dve veci,ale vajcia mohol nespočeta furt sa mu mohlo stať že sa z neho sliepka vyliahla,a bez kouhuta je sliepka sama na nič vykape,


a tak stvoril sliepku s kohutom,

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-08-03 16:46:30 55d88d6a
petr popel však uvidíme,


či tomu tak,ako ja vravím,
rieka eufrat mohla byť nazvana časom tam kde je.aby sa biblia zmiatla,


myslíš že prečo vypalili židia cez rkc všetky svetove knižnice v 16st a bola taka cenzura že aj nostradamus musel písať v skrytych veršoch aby mi to vydali,


napr aj pre to aby presvedčili ľudi že vždy bola rkc ako prva cirkev a evanielicka vznikla z nej,


pritom hus bol evanielik,a bol upalený lebo neprial učenie rkc,


tak ako mnohí česy a slovaci v čase inkvizicie v 16st,boli nasilne nutení prejsť k rkc od evanielickej cirkve,


prečo asi?


lebo rkc vznikla omnoho neskor ako evanielicka cirkev.tudiš history ofic nas zavadza

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 16:51:42 55d88d6a
Peter, zase si mimo vo svojich predstavách:

"12A desať rohov, ktoré si videl, je desať kráľov, ktorí ešte nedostali kráľovstva, ale moc ako kráľovia dostanú jednej hodiny spolu so šelmou."

Tu je povedané "10 rohov je 10 kráľov", čiže svetská múdrosť a zištnosť sa v tejto "poslednej hodine" dostanú do popredia a hľa, ako krásne to pasuje na dnešnú dobu v porovnaní so stredovekom. To najvernejšie vysvetlenie Jánových videní vykreslených v biblickom Zjavení si môžeš prečítať od jeho samotného Darcu a Pána Ježiša Krista tu:
Doba troch zvierat Zjavenia.


Stano # HyxaFyjo84
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-08-03 18:10:32 5057d10a
***********STANO***************

:))) to co mi tu davas za texty?..to odkial mas?..ved to nema s pismom ani s proroctvami nic spolocne. Ked biblia povie desat kralov tak je to desat kralov. Selma znamena risa antikrista..ktora ma este len prist. Mas dvoje proroctva v biblii na to. Zjevenie Jana a kniha Daniel. Tam ti to opet pismo potvrdzuje ze si uplne mimo citaj:
Daniel 7.kapitola
7Potom som videl v nočných videniach a hľa, i štvrté zviera vystúpilo, strašné a hrozné a veľmi silné, ktoré malo veľké železné zuby; žralo a krúšilo a ostatok šliapalo svojimi nohami a to bolo rozdielne od všetkých zvierat, ktoré sa boly zjavily pred ním, a malo desať rohov. 8Pozoroval som jeho rohy, a hľa, iný roh malý vystúpil medzi nimi, a tri z prvých rohov boly vyvrátené pred ním od koreňa a hľa, oči boly na tom rohu jako oči človeka a ústa, ktoré vravely veľké veci. 9


Anjel vysvetluje opet ...to iste co hovoril anjel Janovi..ved to uz pochop ze citas totalne bludy. VED CITAJ CO ANJEL HOVORI A NIE UVAHY NEJAKEHO ANI NEVIEM KOHO! citaj otvor bibliu a citaj.
Daniel 7: 23
Takto povedal: Štvrtým zvieraťom bude štvrté kráľovstvo na zemi, ktoré bude rozdielne od všetkých kráľovstiev a požerie celú zem a pomláti ju a rozdrtí ju. 24A desať rohov znamená, že z toho kráľovstva povstane desať kráľov, a po nich povstane iný, ktorý bude rozdielny od predošlých a poníži troch kráľov.

Biblia to iste hovori aj v novom zakone:


zj.sv. jana v 17. kap.
12A desať rohov, ktoré si videl, je desať kráľov, ktorí ešte nedostali kráľovstva, ale moc ako kráľovia dostanú jednej hodiny spolu so šelmou.


Dalej tam sa pise ze 7 hlav su prikazania lasky. Ved to je nezmysel!! ved sa tam jasne pise:


Tu je zmysel, ktorý má múdrosť: Sedem hláv je *sedem vrchov*, na ktorých sedí žena


Stano prosim ta :)) ved sam musis vidiet ze ti to akosi nesedi. Ved vsetko co tu pises absolutne nema ani logicky rozumnym uvazovanim ziaden vyznam. A tie texty su absolutne nezmysli su to nebiblicke klamstva a totalne halusky..sa nehnavaj. Tie texty su pisane na zaklade biblickych versov ale absolutne ich rozbor a vyklad nesuhlasi s pismom inde v biblii. Tam je zobrany versik z biblie a urobeny na neho vyklad. ALe na tie obrazce uz anjel dal vyklad vo versi neskor. A tvoje vyklady sa s tym nezhoduju. Prosimta ved si to precitaj


To akoby si mi dal precitat text z novin kde sa pise o slovensku..a ja ti budem hovorit ze nie slovenku ale to je kambodža. Asi tak nejak vyzeras. :)) sa nehnevaj..ved si to precitaj poriadne a prestan citat tie nezmysli :))
Zjavenie Jana 17:9
Tu je zmysel, ktorý má múdrosť: Sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých sedí žena


7 vrchov na ktorych sedi zena je poukazane na Rim. Rim je jedine mesto na svete postavene na 7 vrchcoch. To sa tam aj neskor pise ze je to mesto "babylon"


Smilnica je falosny cirkev


10rohov je desat kralov - ved ti to tam pise!


v danielovi sa to doplna. Selma je kralovstvo ktore vzbuduje 10 kralov. Po 10 kraloch pride 11 kral ktory zahambi 3 kralov. Ved to je uplne jasne povedane. Vztahujes to na veci na ktore sa to nevztahuje.peter posol # QuboQunu49
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-08-03 19:23:53 5faae298
**************333**************

to co pises su absolutne nepodlozene fakty a mna ani akosi nezaujimaju. JA niesom katolik som protestant...letnicny. A mne osobne je jedno ci bola katolicka cirkev prva alebo nie. U mna to nic nemeni. A uz z biblie je jasne ze nebola prva. PRva cirkev je opisana v biblii . A katolicka cirkev vznikla v 3. storoci pretoze cisar stracal moc v krajine. Takze to ci vzniklaa prva alebo nie...je nepodstatne. POdstatne je aby sme verne nasledovali Krista.

peter posol # QuboQunu49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 19:30:48 5faae298
nužzj kaúpitola 13 je o papežoch


ta prva šelma je jano palo 2


ta druha je benedikt,


ale ani jeden neni človek s čislom 666

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-03 20:05:51 55d88d6a
v súčasnosti sú jedinými najmocnejšími "kráľovstvami" tohto sveta atomové veľmoci, ktorých je 9 ak sa nepočíta JAR ktorý sa ako jediný stát, dobrovolně statutu jaderné velmoci zřekl a na počátku 90. let veškeré jaderné zbraně demontoval.
atomové veľmoci patria pod veľkú OSN a jediné čo ich dokáže poraziť je terorizmus vo vnútri ich samotných.

tibir # TigaSebu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-03 20:19:34 5b9411a3
Možno si niekedy k tomu sadnem a preložím do slovenčiny knižku Veľký advent, mnohé veci zo Zjavenia sú tam pekne vysvetlené. Ján nenapísal zjavenie pre zábavu tárajom, ale jeho videnia sú plné symbolických obrazov, ktorým on sám dokázal porozumieť. Rovnako ako pred ním videc Dávid. Každý z nás v nich môže hľadať užitočné napomenutie pre svoj osobný život, keďže nikto niesme bez hriechu. A to je hlavné poslanie onoho Jánovho spisu naprieč históriou.

A tak ho beriem tak, že hoci "smilnica" označuje najmä Rimanku, ale zároveň je pod ňou myslený tiež každý človek osobitne. Teda nielen "rímskokatolíci sú hriešnici", ale aj ľudia mimo nej, v z nej odvodených cirkvách a sektách, ktoré prevzali od Ríma pravé aj nepravé učenia. Alebo kto z nás je bez hriechu, že môže do iných hádzať kameňom?

Ježiš v Nebeských daroch jasne hovorí že: "sedem hláv šelmy sa prieči prikázaniam lásky" a nie že "7 hláv sú prikázania lásky". Preto Peter nezavádzaj!

"7 hláv je 7 vrchov". Domnievam sa, že "7 vrchov" bude zrejme náuka darovaná Ježišom Kristom cirkvi a ľudstvu. A že sa v pesničke spieva "V sedmobrežnom kruhu Ríma... atď" neznamená, že sa v tom Bohom danom podobenstve popisujú kopce, ale Zjavenie nesie určitú symboliku.

Druhá vec: v Zjavení sa píše "šelma má 10 rohov" a zároveň "10 kráľov je 10 rohov", čiže zasa si to nemôžeš predstavovať doslovne, ale symbolicky. Na aký účel je šelme 10 rohov? Na rúhanie sa desatoru Božích prikázaní, a opäť je to čisto logicky ten najsprávnejší výklad, takže Peter posol prv než sa začneš rozhorčovať, aspoň zapni trocha rozum, či tie slová naozaj odporujú biblii, alebo nie. Grácias

Stano # HyxaFyjo84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-08-03 23:08:43 5057d10a
stano odpusť ale ty si katolik že?


nuž smilnicu PánBoh stvoriteľ neba i zeme odsudi tak ako jej je slubene,a to že ju zniči desať rohov lebo smilnila s králmi tejto zeme


babylon jest rím tak hovoria vykladači,tak isto to maš v bibli,tak akosa spomina ten čo tlačil lis a mal červene šaty od krve,v zj máš dokonca rok 1600 označený samozrejme že nie je napisaný že to je rok,doslovne inak katolici by to davno zničili,


nuž tudíž rkc ma za ušami strašne vela,nie obyč kresťan ale papalaši jeji,


a tak príde odsudenie rkc a odsudia ju ty čo dali moc janopalo 2 .inak to už prebieha,


a babzlon,teda rím,ak bude ohavnosť osadena v chrame PánaBoha stvoriteľa neba i zeme,tak maju ľudia utekať,tí čo veria skutočne v Ježiša Krista vedia čo jest ohavnosť,a v tedy ked osadena bude bude mesto rím roztrhane na kusy,tk príde nan veľke zemetrasenie,


ale ako hovorím musí vyschnuť rieka eufrat najprv bo to je posledný siedmi agel,pak to začne,
a to že vyschne sa stane v 2014333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 07:55:39 55d88d6a
inak 4angel dostal svoju moc a vilial čašu svou na slnko,


niekde som dokonca čital ,že ked vilial čašu svou slnko sčernalo(2012 bolo zatemnenie slnka)a začne paliť zem,


nahoda že su take hice zas že?


hovorím vám ten čas sa blíži,čo slubení všetkým farizejom a zákonikom,lebo zem vdaka nim skazila sa ,a ľudstvo skoro cele,a odvratilo sa od PánaBoha stvoriteľa nebai zeme,smilni ,kradne,a zabíja,a uraža PánaBoha stvoriteľa neba i zeme,lebo stratilo uctu k nemu.

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-08-04 08:02:46 55d88d6a
a ak ste čitali dobre bibliu,tak ľudstvo sa samo skazí tak,že na zemi nebolo takeho suženia ako je tomu dnes a ani viac nebude,


a preto časove dní budu skrateny,a čas pude rychlejšie ako tomu pred rokmi,aby zachraneni byli aspon neake ľudske telá,tu nejde o duše ale o tela.,


a tak to čo príde nie je konec ako sa uvadza ale zachrana,len hold zachranení budu tí v čo uverili Ježiša Krista a nekonali zlo.,..a neubližovali blížnemu svojmu,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 08:07:14 55d88d6a
lebo tí nestratili do posledneho dna svojho uctu k svojmu otcovi,a to PánuBohu stvoriteľu neba i zeme.,


a ich preto zachrani lebo milujuci otec vždy zachrani svoje deti.

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 08:09:49 55d88d6a
Ešte sa trocha poopravím , aby som vám tam nerobil nejakú herézu . S tým smilstvom je to iba moja konšpirácia . Ja si osobne tiež myslím že Boh chce občas aj iba aby sme sa mu páčili . Cirkev to tak verí , aby boli ľudia opatrní a vylúčili všetky zlé veci a tak je to asi správne , ale predsa sa dá o tom aj špekulovať .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 08:42:01 d5d75caa
stano


ak možem ti poradiť niečo,ak hladaš pravdu ,čitaj len bibliu,a čitaj najprv nový zákon,a ako prvu o Ježišovi od jana,
potom čitaj celu bibliu,


v bibli v danielovom proroctve máš jasne napísane,že nebude od daniela takeho čo dokaže vykladať veci písane v bibli až do posledných dni,a volá sa michal,tudiž ti je zbytočne čitať vyklady inych,len ťa zvedu z pochopenia,


stačí prosiť a bibliu aj ty pochopíš tak ako máš,vyklady ta fakt len zmatu,

333 # RyneRuqu84
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-08-04 08:46:06 55d88d6a
Opravujem špekulácia a nie konšpirácia .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 09:13:04 d5d75caa
pitbul


máš dvoch synou a dceru...si milujuci otec,chovaš deti v laske a učíš ich aby sa milovalia tak žili,pozor žiadne uchylacvo len laska medzi nimi ako brat a sestra pomahaťsi a chraniť,


ale jeden syn sa ti obrati chrbtom,začne sa zahravať zo zlom,pride jedno menšie zlo a dobro na vyber vybere zlo,prdie vačšie zlo a dobro na vyber vybere zlo,a tak postupne sa kazí a kazí a upada vo svojich zlacha straca čím dalej zabrany až jedneho dna zabije ti dceru,


čo ty ako otec....?


ešte stale si myslíš že je to o pačeni sa?

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 09:53:53 55d88d6a
333 . Toto tvoje zmýšľanie sa mi vôbec nepáči , ale máš pravdu život je aj o zlých veciach a človek sa môže aj skaziť , dokonca aj keď má dostatok rozumu , ale ja by som ich radšej nechal pokaziť ako by som im kazil ich voľbu . Ale potom minca má aj dve strany . To len tak aby si si nemyslel že keď budeš veriť v absolútnu poctivosť človeka že to musí byť dobré . Trocha sa pozeraj a uvidíš . Tak napríklad to ukameňovanie za neveru , ale to len tak ako príklad , ono toho je veľa .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 10:22:06 d5d75caa
Takže hovoríš radšej im priložíme ešte viac ako to káže zdravý rozum a potom sa budú všetci čudovať , čo vám takto šibe . To je tiež také dosť pochybné .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 10:33:03 d5d75caa
Ak rozmýšľame o tých ozaj skazených , takých ľudí čo sa pokazia len tak náhodou , máš malé percento a rozumný človek sa pokazí prevažne preto že sám chce , bez ohľadu na to čo si ty o tom myslíš . Ale určite sa môže stať napríklad , že ktosi niečo ukradne , aby mal čo jesť , taký sú v tom skôr náhodne a teda môžeš ich trocha napomenúť , ak si trúfaš .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 11:11:51 d5d75caa
Skazený, neskazený... Skôr by som sa klonil vytvoriť prehľadovú tabuľku zo stálych diskutérov kabaretu Dôležité s kategóriami napríklad:

a. paranoidný konšpirátor

b. kostolná ovca
c. bláznivý rojko
d. človek s normálnym zmýšľaním

V mojom prípade d je správne ako príklad zaradenia, no kam by ste sa zaradili vy ostatní? Nie je to také jednoduché, pretože len taký promovaný doktor inžinier Číselný, SVC, dokonale spĺňa kritériá každej z prvých troch kategórií...

:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-08-04 11:35:30 bc7b649f
Ale zase máš pravdu , trocha sa môžme občas pokaziť aj nechcene , ale zase toľko nám rozum slúži , aby sme neboli celkom skazený aj sám o sebe . Možno až keby sme vôbec neverili v Boha , tak by tam bolo viac priestoru pre všelijaké dobyvačné vojny , podvody a možno aj jeden k druhému by sme boli občas v niečom horší , ale to je skôr vec toho , či si človek robí nejaké svedomie , aby bol dobrý a nie toho čo mu kážeš , lebo potom by to už možno bolo aj niektorým jedno , či sú dobrý , alebo zlý .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 11:35:30 d5d75caa
pitbul


keby ľudia žili podla desatoro?


biolo by koho ukameňovať pre neveru?

333 # RyneRuqu84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-08-04 12:14:10 55d88d6a
333 . Dobrý hlod . Zabime radšej všetkých a bude to jednoduchšie , či nie .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 12:53:27 d5d75caa
No čau, dedo Varga "s jménem čestne hloupých na všech sloupích"! Kde si toľko trčal? A ja už som ťa pomaly pochoval, nekrológ za starého otravného klauna pre kabaret Dôležité napísal... Zdravím ťa teda adekvátne ako hyena: haúúúúúú du ju du...


:-DDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-08-04 13:00:48 bc7b649f
pitbul


ako kukam tak si moj príspevok s tou otazkou o otcovi vobec nepochopil.333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 13:51:34 55d88d6a
Aha . Ty si to myslel asi o Bohu .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 14:55:39 d5d75caa
333 . Máš pravdu . Ľudia sa navzájom dosť napodobujú a v skazenej spoločnosti môžu byť mnohý skazenejší , ale niekedy aj v niečom lepší , je to také dosť relatívne , podľa toho ako kto .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 15:08:09 d5d75caa
Nepovedal by som že to Boh myslel takto , síce verím že Boh nás má rád väčšinou aj takých aký sme , ale určite to pre neho má nejaký zmysel , čo nám kázal .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 15:34:31 d5d75caa
Trocha sa opravím , lebo som to napísal možno niekomu nezrozumiteľne .
Ale zase máš pravdu , trocha sa môžme občas všetci pokaziť aj keď nechceme , ale zase toľko nám rozum slúži , aby sme neboli celkom skazený aj sám o sebe . Možno až keby sme vôbec neverili v Boha , tak by tam bolo viac priestoru pre všelijaké dobyvačné vojny , podvody a možno aj jeden k druhému by sme boli občas v niečom horší , ale to je skôr vec toho , či si človek robí nejaké svedomie , aby bol dobrý a nie toho čo mu kážeš , lebo potom by to už možno bolo aj niektorým jedno , či sú dobrý , alebo zlý .
pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 16:07:26 d5d75caa
pitbul
keby veštci ľudia verili a uznavali žiť podla desatoro svetský zakon by nemal vyznam.


tudiš i kamenovanie,


a obhajovať zlo že musí byť aby sme boli lepšími je troška nedobre,alebo viac menej mimo,zlo vobec neni za potreby,


ale ľudia sa odvratilia zrobili zlo male,ale ako vravíš bud si uveomia a odvratia sa olutuju a neučinia viac to ,alebo príde vačšie,zlo teda pokuešnie,a potom vačšie zlo až sa dostanu k rozhodnutiu zabiť.


a mnohí bohužel zabili,vid napr naposledy tu češku s dcerou v egypte,


preto prišiel Ježiš aby ľudom ukazal cestu,aby nekonali voči sebe zlo,ale ľudia ho zabili,aby tu cestu neukazoval,ale tak ako písane jest ukazuje ju dalej,ukazuje cestu ako sa zachraniť,


a ak rozmyšlaš prečo toto PánBoh stvoriteľ neba dopustil že dal ľudom možnosť si vybrať,nuž preto aby zachoval ich pravo na slobodnu volbu,tak ako ty píšeš nechcel ich nutiť,
ale tak ako ty by si potrestal svojho syna čo zabil tvoju dceru tak potresta aj on,a o tom píše Ježiš a biblia,a potresta ich tak že ich necha zahynuť a tých čo si zaslužia da im nesmrtelne telo,a tak porazí navždy smrť

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 19:12:50 55d88d6a
333 . A koho ten Boh zabije , lebo niekedy sa zdá , že všetkých a čo spraví z ostatnými .

Záleží čo považuješ za zlo , ak myslíš ozaj zlé veci tak tie tu sú lebo sú aj zlí ľudia , ale keby sme nerobili nijaké hriechy , tak by sme neboli ani ľudmi a nám sa tak ani spokojne nedá žiť , lebo mi sme už na kopec vecí navyknutý . Adam a Eva boli taký že sa im tak dalo žiť aj keď myslím že aj tak je to lepšie keď nám Boh dal slobodu , ale mi by sme taký už ani šťastný nevedeli byť .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 20:23:44 d5d75caa
Zlo ? Čo je zlo . Niekomu môže byť niečo zlo a pre druhého to je dobré . To je vec ako to spracuje pozorovateľ . Za zlo by som teda považoval asi len to , čo vidia za zlo skoro všetci , teda nejaké zločiny a podobne .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 20:27:59 d5d75caa

Zlo ? Čo je zlo . Niekomu môže byť niečo zlo a pre druhého to je dobré . To je vec ako to spracuje pozorovateľ . Za výslovné zlo by som teda považoval asi len to , čo vidia za zlo skoro všetci , teda nejaké zločiny a podobne , ale ostatné veci sú aj v niečom dobré aj zlé .pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 20:39:52 d5d75caa
pitbul


hm mám pocit ako keby si hladal ospravedlnenie,


ano ak vezmeš priateľovi frajerku a spravíš s nej svoju,pre teba je to dobro ale pre neho zlo,


ale keby si bol fakt kamarat tak vieš že mu ju nikda nepreberieš len aby si dosiahol svoje dobro a radšej sa obetuješ a nebudeš sa vyhovarať že to bolo z lasky a nemohol si inak,je to len sebectvo,a vyhovaranie


takže asi tak zlo je všetko čo iným ubližuje len zaleži na tých čo to robia,či si to uvedomuju alebo to pokladaju za dobro


tak isto je žiť s vedomim že ničím prirodu len aby som sa mal dobre ,len vyhovorka ,tak ako že by sme nevedeli žťiť inak,tez len vyhovorka,


si filozof inak ,a zamyšlaš sa nad vecami to je dobre.ale obhajuješ v podvedomi zlo,možno preto aby si ospravedlil sam seba .ako neutočím a neosočujem ťa len sa s tebu vyprávam,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 21:57:01 55d88d6a
pitbul


kukni kam ich pomali ale isto dostava ten život na ukor iných,maju penez jak šlpek a aj tak idu pomaly ale isto tam kam maju,a mnohe kačičky tak isto


http://www.cas.sk/clanok/257033/carmen-geiss-prepa
dla-plastikam-co-to-urobila-so-svojou-tvarou.html

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 22:06:08 55d88d6a
pritom v afrike je taka chudoba že nemaju rodičia svojim deťom za čo kupiť jesť,a tak kapitalistom zo zapadu sa tam neoplati doviesť jedlo.nie že ho nie je dosť ,ale len sa neoplatí ho tam doviesť,


smutne,preto Ježiš povedal vetu


skor tava prejde uchom ihly ako bohatý do kralovstva nebezskeho,


su presvedčení že su neskonale mudrí a pritom opak je pravdou,lebo boli tak v to uvedení,za to ako žili,


tak isto ich rodičia,mnohých bohatych čo podedili,znama je veta ,nie deti zhromažduju nebeske dary rodičom,ale rodičia deťom,

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-08-04 22:11:30 55d88d6a
Pozrime že, tak prázdny bachor ebenových detičiek ti nedá spávať, číselný SVC! Nechaj afrických darmožráčov tam, kde sú a radšej sa zamysli ako zabrániť tomu, aby čierne muľti-kuľti neprenikalo do našej európskej civilizácie...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-08-04 22:18:58 bc7b649f
Ak ste tu všetci katolíci,tak je to smutné. Články " proti veriacím Slovenska píšu hyeny ako je pandemonium a Piko amore. Sú to neľudské hoväda - tyto dvaja psychopati."Toto napíše kresťan?!
Skôr ťava prejde uchom ihly ako boháč do kráľovstva nebeského. Prečo sa Vatikán a celá a väčšina kresťanskej vrchnosti neriadi podľa toho čo povedal Ježiš?Všetci sa tu oháňate čo je napísané v biblii . Neviete to povedať vlastnými slovami? Čítam,ste tu z rôznych cirkví. Máte jedného boha,nie? Tým Africkým detičkám by mohol pomôcť Vatikán. Podľa Ježiša ----rozdať tomu kto to potrebuje.. Prepáčte ,ale samé kecy.Napríklad nesúď .súdiť bude Boh,som sa dosť napočuvala ,ale vždy to bolo o tom,že obyčajného človeka sme mohli ohovárať,teda súdiť ,ale kňaza nie .Toho sa nesmelo súdiť na tejto zemi. Samé pokrytectvo. Ak budem konať dobro,možno budem žiť lepšie ako alibista,ktorý chodí do kostola len preto ,že čo ak Boh jestvuje,tak ma boh zatratí?Ak Boh Odpustil Tomášovi ,odpustí aj mne. Keď čítam tie sektársky nezmysly s číslom 666 a orlovi a siedmych vrchoch to už sa mi nechce veriť ,že to píšu kresťania ,ktorí sú schopní žiť ako im káže srdce. To už prijmite medzi seba aj svedkov Jehovových. Tí tiež nechcú nič počuť ,len to čo je napísané v ich biblii.Ježiš povedal .Nestávajte mi chrámy! Cirkev sa podľa toho nechová.Honosné chrámy ,honosné oblečenie .Vatikán sa oblieka do červených prepychových odevov . kážete o pokore.Začnite tam.Ak by to bolo tak ako je nepísané ,že Boh spravodlivých odmeňuje a zlých tresce ,boli by prví v rade na udelenie trestu.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-07 18:00:11 5f66677b
Vážim si kňaza ,ktorý pomáha bývalým trestancom a drogovo závislým začleniť sa do normálneho života.Láskavo ich prinútil svojpomocne postaviť si dom . Dúfam,že sa aj jemu aj tým ľuďom darí dobre. Potom poznám kňaza,ktorý o pol ôsmej ráno ,oblečený ako robotníci,ktorí opravovali kostol. Robil zarovno nimi. Takých kňazov keby bolo viacej.To len na upresnenie,že nehádžem všetkých do jedného vreca.Tí nepotrebujú mať pred sebou otvorenú bibliu. . Oni ju majú v srdci


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-07 18:14:02 5f66677b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Japonsko hodlá zmírnit zákon o klonování							
				Japonsko hodlá zmírnit zákon o klonování
Japonští vědci plánují transplantaci nemocným lidem orgánů živočichů. Rada pro vědecko technickou politiku při japonské vládě doporučila ministrům, aby povolili rozsáhlý výzkum v...
Jan Hus kontra klerikalismus
Ukrajinské ztráty za období 4. - 10.8.2014
Zvyšovanie platov učiteľov nestačí

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1614 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo