Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Skutočne posledné otvorenie?


Skutočne posledné otvorenie?

Kedysi v roku 2004 zanedbali dôchodkoví reformátori jednu vec. Zabudli zavolať dobré sudičky, ktoré by držali ochrannú ruku nad II. pilierom. Prišla len tá, ktorá II. pilieru do vienka vložila neustále starosti.

Štvrté otvorenie II. piliera nikto nečakal. Však už to tretie malo byť posledné, zdalo sa, že aj vláda sa zmierila s tým, že milión sporiteľov sa do I. piliera nevráti. Paradoxne, podmienky pre štvrté otvorenie vytvorila samotná vláda. Tým, ako nastavila prístup sporiteľov k úsporám. Predstavte si, že sporitelia, ktorí majú z prvého piliera viac ako priemerný dôchodok, by si mohli celé úspory jednorazovo vybrať. Spokojní sporitelia by neumožnili nikomu pred kamerami tvrdiť, že II. pilier je fiaskom.

Lenže vláda a parlament, paradoxne s podporou opozície, sporiteľom prístup k úsporám odoprel. Namiesto toho prinútili de facto všetkých sporiteľov vymeniť svoje úspory za anuitný dôchodok životných poisťovní. V čase, keď nulové úroky centrálnych bánk stiahli anuitné dôchodky na najnižšie úrovne po celom svete. Vláda sa rozhodla vytvoriť trh, do ktorého sa prihlásili tri poisťovne. Tie nevedia o sporiteľoch dohromady nič. S istotou vedia len jedno. Sporiteľ sa k svojim úsporám bez nich nedostane. Výsledkom je, že ponúkané životné dôchodky sú všetko, len nie atraktívne.

Najvyššie ponuky sú nižšie o pár eur, ako predpokladalo ministerstvo financií. Poisťovne nechcú riskovať, a ani DSSky nedokázali a z časti aj nemohli kvôli vládnym reguláciám, zhodnotiť úspory viac. Lenže sporitelia majú smolu, lebo štát chce svoj deficit znižovať aj tým, že im dáva nižšie dôchodky z prvého piliera. Pri priemernej mzde to nie sú jednotky, ale hneď 13 eur. Výsledkom je zrejmý rozdiel medzi "čistým" dôchodcom a sporiteľom.

Riešením mohlo byť odstránenie "šetrenia" na sporiteľoch a umožnenie výberu úspor. Sporiteľ by na termínovanom vklade získal viac, ako z ponuky poisťovní. Rozdiel v dôchodkoch by sa tak stenčil na pár eur. Ale vláda vzniknutú situáciu interpretuje inak. Problém, ktorý sama do značnej miery spôsobila, sa rozhodla riešiť štvrtým otvorením. Viac ako milión sporiteľov opäť postavila pred zložitú otázku, čo sa mi viac vyplatí? Otázku, na ktorú má problém jednoznačne odpovedať aj sebe väčší finančný odborník. Odpoveď na ňu totiž nespočíva len v porovnaní dvoch čísel, ale hlavne v odhadovaní neznámych veličín. Bude štát kvôli deficitu a starnutiu znižovať dôchodky v budúcnosti? Rozhodne Ústavný súd v prospech sporiteľov a odstráni nezmyselné krátenie ich dôchodkov? Podarí sa mi naštartovať kariéru a rast príjmov? Bude pre mňa dôležitá dediteľnosť úspor o 20 rokov? Budú akciové trhy slušne rásť, alebo nás čaká ďalšia finančná kríza? Sporitelia majú na svojich účtoch po desiatich rokoch zhruba o 10 % viac ako boli ich vklady. Ale kto mal úspory minulý rok v indexových fondoch, dosiahol zhodnotenie skoro 15 %. Zopakuje sa to?

Žiadne jednoduché odporúčanie pre pracujúcich neexistuje. Azda dve, relatívne málo početné skupiny to majú jasnejšie. Pre ľudí s nadpriemernými príjmami je sporenie formou úniku pred solidárnym zdanením v I. pilieri. V inom postavení sú tí, ktorí práve dosiahli dôchodkový vek a váhajú, či akceptovať ponuku od poisťovne. Ak pravidelný mesačný príjem okamžite potrebujú, vrátiť sa im oplatí. Medzi nimi je šedá zóna, v ktorej je takmer milión sporiteľov. Každý si musí urobiť svoju tabuľku za a proti. Jeden postreh na záver kto má nízky príjem, nechce sa starať o svoje úspory (nie je ani ochotný vyhľadať radu odborníka), nerieši dediteľnosť a má dôchodkový vek na dohľad, z prvého piliera získa na mesačných dávkach pravdepodobne viac.

A čo vlastne mali tie dobré sudičky dať druhému pilieru do vienka? Aby ho politici vnímali ako dôchodkové zabezpečenie ľudí ochotných prevziať na seba zodpovednosť. Aby ho nepovažovali za zlodeja verejných peňazí. Ale aj to, aby sporitelia II. pilieru verili a o svoje úspory sa aktívne starali.Author: Radovan Durana # BepyLehy54
Slovensko2015-04-177
-
 38%  ( 3 people voted )
+
hlúposť.
uveriť politikom, že štát alebo ich súkromné dôchodkové spoločnosti (norbert kaník)zhodnotia vami nasporené peniaze(v peniazoch je vyjadrená hodnota vašej práce), tak rovno uverím svedkom jehovovým, ktorí vyvoleným 144 000 om sľubujú večný život. tí sa aspoň namáhajú chodiť po domoch a nenariadia to povinne.
ak si chcete hodnotu svojej práce uložiť na horšie časy a starobu, ukladajte to v takej forme, aby o vašej úspore vedelo čo najmenej ľudí, alebo, aspoň aby to nebolo atraktívne na krádež. napr. kúpiť pozemok tam, kde sa bude vyvlastňovať pod dialnicu, alebo kde je nátlak na jeho odkúpenie je zlá varianta. zlato je celkom chytré a dobre prenosné a skladné pri vysokej hodnote, ale je riziko, že vám ho ukradnú, alebo vás preň zabijú. možno by neboli zlé investície do vzdelania, ako prežívať v starobe, ale to by muselo byť kvalitné vzdelávanie.
vedomosti sa ťažko berú. a mpožno nie je zlá investícia na dôchodok zbierať informácie o niekom a niečom a v budúcnosti, ak budú mať nejakú aktualitu tak ich predávať, alebo vydierať niekoho. tak ako to robia v sis. (foťte napr susedove deti močiace na plot, možno raz budú premiérom.)
ak viete o nejakom zdroji o ktorom iní nie, neprezrádzajte ho zbytočne, aj keď je riziko, že za tie roky ho objavia aj iní. investujte do svojho zdravia a do voľného času. zbytočne neriskujte. ak ste nezamestnaní, nehľadajte si prácu alebo len na oko, je to skutočne až ten posledný zdroj obživy. vymýšľajte pasce na parazitov. osamelý dôchodca číhajúci ako pavúk alebo mravcolev je zatiaľ nečakaný jav a zároveň by očisťoval spoločnosť.


aaa # RuxaQija4
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2015-04-18 22:06:08 b2297a6c
Pán Ďurana,

nemali by ste tu robiť takúto hlúpu reklamu. II. pilier je Ponziho schéma a vy to viete.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-19 11:03:13 bca784a0
Tykva,

2 pilier nie je Ponziho schema.Je to primitivny,legislativou posveteny ojeb.

Je srandou,ze ludia sa nechaju za svoje prachy skupit a zotrocit.A vobec im nedojde,o co vlastne ide.

harry # PahoLenu00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-19 11:26:37 b229f710
harry,

Ponziho schéma je ojeb.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-20 11:31:26 c331bc52
Tykva,

ved ja netvrdim ze nie je.Ale druhy pilier nie je Ponzi.Tam je princip trochu iny,sofistikovanejsi.

harry # PahoLenu00
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-20 11:33:53 b229d3dc
Pred 20 rokmi, sa tomu dalo aj uverit. Dnes su tieto majstrovske podvody uz dost dobre zdokumentovane na to, aby sa taketo clanky dali s rozumom klasifikovat za tliachanie :-)

zdravyrozum # GyduJudi50
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-21 12:47:16 bc78020a
loading...
aby sporitelia II. pilieru verili a o svoje úspory sa aktívne starali . . . a to si autor ako predstavuje? Ako sporiteľ mám na výber 3 či 4 fondy, z ktorých si môžem vybrať, ale v ktorých mi nikto nič negarantuje. Zato však musím za ne platiť a to bez ohľadu či zarábajú alebo nie. Okrem toho si môžem vybrať medzi DSS-kami. Ale z čoho si mám vybrať a kedy? A na základe čoho?
DSS-ky sa možnosťou "voľby investičnej stratégie" len zbavujú zodpovednosti a pritom si nechávajú platiť za nič. A keď majú mizerný výnos, vyhovoria sa na "nesprávne zvolenú investičnú stratégiu" sporiteľa. A vôbec - prečo má bežný človek sporiteľ niesť nejaké riziko pri výbere, do ktorej DSS-ky pôjdu jeho odvody do dôchodkového fondu, keď ich priame investovanie aj tak nemá ako ovplyvniť? Je to len výhovorka ako odôvodniť stratu a brať peniaze za nič. Bežný človek nemá ani dostatok informácií ani času ani energie ani znalosí, aby medzi nimi vyberal.

Read more: http://www.dolezit
e.sk/Skutocne-posledne-otvorenie-FKqDvo.html#ixzz3
Y8LABaHW

U # GopaXyso49
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-23 14:15:27 55f840a4

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.024 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne