Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Schizofrénia nacionalistov


Schizofrénia nacionalistov

Asi netreba pripomínať, že rastie popularita nacionalistických myšlienok. V konkurencii na politickom trhu už zaznamenali prvé víťazstvá. Za zmienku však stojí, že nacionalisti spravidla argumentujú dvoma nekompatibilnými názormi na fungovanie ekonomiky.

A to podľa toho, z ktorej strany sa na svet pozerajú.

Dva pohľady na zahraničných investorov

Na jednej strane máme nacionalistov, ktorí volajú po návrate podnikateľov a fabrík, ktoré odišli do zahraničia. Interpretácia tejto skupiny nacionalistov je založená na predstave straty pracovných miest, ktoré im "ukradli" ostatné krajiny.

Táto interpretácia je typická pre bohatšie krajiny, ktoré vyvážajú kapitál. V Amerike na tento nacionalistický dopyt najlepšie zareagoval Donald Trump.

Na druhej strane tu máme nacionalistov, ktorí vidia v zahraničných investoroch príčinu ich neutešenej ekonomickej situácie. Táto skupina nacionalistov argumentuje vykorisťovaním a vyvážania ziskov do zahraničia.

Tento pohľad je typický pre chudobnejšie krajiny, ktoré dovážajú kapitál. Na Slovensku na tento voličský dopyt najlepšie zareagoval Kotleba a jeho strana, ale táto karta je obľúbená v rôznej miere plošne a hral s ňou už Mečiar a dnes ju vo vláde vyťahuje Andrej Danko.

Kradnutie práce je nezmysel

Problém je, že aj keď tieto dva závery vychádzajú z rovnakého kmeňového inštinktu, nie sú vzájomne kompatibilné.

Jedni vidia v odchode kapitálu najväčší ekonomický problém a druhí tento istý kapitál považujú za zdroj ekonomických problémov u nich doma. Ktorý z nich má pravdu? Ako asi tušíte, ani jeden.

Prvý nacionalista nerozumie tomu, že vďaka slobodnému medzinárodnému obchodu má k dispozícii veľký výber cenovo dostupných produktov. To, že podnikatelia našli efektívnejší spôsob ako vyrábať výrobky, slúži aj samotnému nacionalistovi.

Navyše neexistuje ekonomický rozdiel medzi tým, keď sa pracovné miesto presťahuje do lacnejšej krajiny alebo "odíde" pre technologický pokrok do zabudnutia. Ak chce niekto zmraziť stav pracovného trhu, musí začať bojovať aj proti technológiám.

Rovnako celý koncept "kradnutia" pracovných miest je nezmysel. Môžete s tým vyhrať voľby, ale dnes má USA nezamestnanosť na úrovni 4,9 percenta. Práce je nekonečno.

A na záver si tipnite krajinu, ktorá stratila v medzi rokmi 1990 - 2000 najviac pracovných miest v priemysle. Čína.

Investori ako stroj času

Druhý nacionalista nerozumie tomu, že zahraniční investori predstavujú pre krajinu stroj času. Bohatstvo krajiny priamo závisí od toho, aké množstvo akumulovaného kapitálu (fabrík, strojov, know-how) pripadá na jedného pracujúceho. Táto akumulácia však trvá dekády až storočia.

Prvé krajiny, ako napríklad Švédsko, museli viac ako storočie budovať kapitál z ničoho. Naopak, takému Hongkongu to trvalo vďaka zahraničným investorom (a voľnému obchodu) násobne kratšie.

Každý zahraničný investor je tak pre Slovensko zdecimované štyridsaťročným pálením kapitálu v socializme malým strojom času, ktorý nás posúva roky dopredu.

Investori nás necicajú, platy rastú

Samozrejme, nerobí to zadarmo. Chce mať z toho zisk, ale s každým investorom prichádza aj väčší dopyt po pracovnej sile a s tým rastúce mzdy (tento rok rástli mzdy v SR rekordným tempom päť percent, pričom robotníkom s podpriemernými mzdami rástli ešte rýchlejšie).

Rovnako neobstojí ani predstava o vyciciavaní ziskov zo Slovenska a ich posielanie do zahraničia.

Zahraniční investori u nás nevyrábajú primárne pre slovenských spotrebiteľov, ale na export. To je aj dôvod, prečo export v SR dosahuje skoro výšku celého HDP. Tie odtekajúce zisky investorov tak nepochádzajú z peňaženiek Slovákov, ale z peňaženiek ich zahraničných zákazníkov.

Slovenskom len účtovne pretekajú. Niečo tu však ostáva, a to je väčšia konkurencia na trhu práce, naakumulovaný kapitál, klesajúca nezamestnanosť, know-how a rastúce mzdy. Nehovoriac o daniach.

Obchod nie je ako vojna

Nacionalistické vnímanie sveta sa snaží vykresliť investovanie mimo hraníc ako nejaký súboj, kde jeden vyhrá a zákonite musí druhý prehrať. To je možno pravda v prípade vojnových konfliktov, no nie v prípade investovania a podnikania.

Kde sa dvaja bijú, nemusí vyhrať ani jeden. Kde však dvaja obchodujú, vyhrajú vždyAuthor: Robert Chovanculiak # HakiPavi37
Svet2017-03-0519
-
 38% ( 3 people voted )
+
no robo ja to vidim inak, VW tu vyraba auta, u nas sa auto vyrobi ale zisk sa zdani v nemecku. nam ostane mzda pre ludi, ktoru ale vo forme pociatocnych dotacii platime roky vlastne my z nasich dani. tu sa zo surovin resp polotovarov vytvori hodnota, ktora sa zdani inde. výsledok je, ze SK rozpocet je roky deficitny, ludia zarabaju menej ako v nemecku. nemecky rozpocet je prebytkovy, lebo podobne sa spravaju vsade. maju dost penazi na to, aby experimentovali napr s migráciou. drzia fica za varle a je len otázkou casu, kym nam ich sem natlacia. potom budu SK gadzovia platit nielen pol melonovu armadu romales, ale este aj tisice najazdnikov. dochodky pojdu dole a nas dlh hore. kapeme tu ako muchy, lebo peniaze na kvalitne zdravotnictvo chybaju. priemerna dlzka zivota v nemecku je o niekolko rokov vyssia ako u nas. vsetko so vsetkym suvisi, ale ver ze ludia nie su uplne sprosti. su z tej vsetkej vymyvacky riadne osprosteni, ale mladych klamat vecne nemozes. pravda sa siri a ludia sa prebudzaju. clanky o schize nacionalistov su len odbornejsi pokus o dalsie osprostievanie...
hoblik # VygyCasa08
-
 58% ( 2 people voted )
+
2017-03-05 21:52:57 55d8893b
A tiež platí úmera: Čím dlhší traktát čuribrk Truhlo vypotí, tým lepší je pôvodný článok. Uvidíme...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 54% ( 3 people voted )
+
2017-03-05 23:15:03 bc7b649f
Chovanculiak Chovanculiak, tysiale qoqot
zidofob # VoliQafi15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-05 23:56:54 4e8d673d
Tu nepomôže nič iné, len vykašlať sa nemcom na ich Wolksvageny, a začať si vyrábať vlastné. Veď ak v Číne môžu opajcnúť všetko, prečo by sme nemohli aj my?
Garfield # VuqyWeqi18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-06 04:52:29 b229665c
"opajcnúť" - mal som na mysli okopírovať.
Garfield # VuqyWeqi18
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-03-06 04:53:41 b229665c
Veď nech sa tu vyrábajú autá. Len platiť poctivú mzdu a nesprávat sa k ľudom ako otrokom.
To sa da docieliť jedine vystúpením z EU a nerespektovanim jej poľnohospodárskej politiky co zabezpečí zamestnanosť v poľnohospodárstve a potravinarstve a logicky vyššie mzdy.
zidofob # VoliQafi15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-06 07:06:38 4e8d673d
loading...
Ako môže mladý človiečik sa dívať /čítať/ DRIZDY SUPER -MAESTRA Robert CHovalculiaka37 keď si odvodí názor /myslenie, smerovanie, históriu , minulosť .../ od cit: .."je tak pre Slovensko zdecimované štyridsaťročným pálením kapitálu v socializme, malým strojom času.." Ešte aj " málo znalí " človiečik vie vylicitovať najmenej 10 obrovských fabrík postavených v bývalom ../VSŽ , NHKG, Slovnaft.../ Na druhej strane ...ale škoda HO ..HOĎTE NA NEHO SIEŤ...nevie čo píše...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-06 08:16:06 58d4289b
Nebolo by lepšie pre R. Chovanculiaka37 aby radšej tie činky dvíhal..čo sa rád pochvastáva...nikomu neublíži ..akurát sebe keď na nohu.. A "dekapitalizovať " na Spiši zemiakárske družstva /pozemky / sa "podarilo " Čarnogurskému---rodákovi odtiaľ--Tak nech nacionalisticky neschizofrenicky ..rozbehne pestovanie zemiakov , ktoré "rozbzikal ".Ešte aj naprispôsobivých má k dispozícií tisícky, i kasární--prázdnych je neúrekom i skúsenosti z "demontážou" zabehaných vecí má dostatok ..aj s Dzurindom .Nie kdesi po Rusku či po Rakúsku sa vyškierať...Maestro ...toto nech sú cieľové Vaše myšlienkové pochody...a nie "obdrizdy" ktorým sám nerozumiete.
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-03-06 11:52:13 58d4289b
prosím vás vie mi niekto potvrdiť ,ktorý opozičný politik to vraj mal sex s chovankyňou čistého dňa a keď bola na úteku tak s ňou telefonoval? tipujem na borisa inseminátora ,ale nevylučujem ani poliačika. že vraj zariadenie čistý deň slúži ako nóbl bordel pre členov parlamentu, vlády a rôznych papalášov a aj minister ján richter keď mal tú búračku na ceste zo zlatých moraviec do galanty, vraj mal namierené do čistého dňa. vo vreckách mu záchranári objavili balenia viagry ,sady prezervatívov a 7000 euro. preto ho nezavrú.a chovankyne miesto tvrdého režimu vraj majú za sexuálne služby rôzne úľavy a čisté registre.
Robert Chovanculiak # JopePyjo72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-08 12:55:58 b229369d
no a podľa stránky čistého dňa, sa tam zastavil v rámci "detskej terapie" aj mr.obsitnik, veľvyslanec us na sk.
Robert Chovanculiak # JopePyjo72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-08 13:16:19 b229369d
Boris inseminátor strávil dnes na "výsluchu" 4 hodiny. vyšetrovateľka do 9 mesiacov porodí už jeho 11 potomka. ako dar jej dal tehotenský test.
Robert Chovanculiak # JopePyjo72
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-03-09 19:33:06 b229181f
Robert,

Konecne politik ktory mysli na moju buducnost.Porastu dochodky.

Treba ho volit.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-09 23:32:13 c1c8967d
harry,tušíš vôbec prečo je majko sisko kočner tak nahnevaný na borisa inseminátora a robí mu také prieky?
je verejným tajomstvom,že majko sisko kočner má dcéru modelku a sľúbil ju ako pannu pre ficovho syna. a čo spravil borisko inseminátorko? no odpannil dcérenku majka siska kočnera. no a to urazilo fica a jeho syna a majko sisko kočner teraz musel ficovcom vrátiť niekoľko desiatok miliónov eur,čo mal mať mladý ficopárik ako veno.
preto je majko sisko kočnerko zlý na borisa a vyťahuje staré sis fotky, aby sa mu mstil.
Robert Chovanculiak # JopePyjo72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-10 19:50:56 b2296632
Robert,

netusim. Aco,jedna blana sem,druha tam. Pri vyrobe dalsich volicov a pracujucich na nase dochodky sa na malichernosti nehladi.

To by muselo stvrt Blavy brusit sekery ak by sa to bralo tak uzkoprso.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-10 20:10:08 c1c8967d
Čo to táraš ,štvrtina blavy nie je moja rodina a robili to tak všetci významný vládcovia to je demokracia, lúza si už
na to musí zvyknuť tie bolšánske totalitné maniere jej treba raz a pre vždy vytrepať s hlavy.
Len čo to moji chlapci vybavja s inseminátorom šlapnú aj na teba, tak si daj dane do poriadku.


Fico # BopoGuhy99
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-11 08:15:04 52d131c8
Ujo .ico,

neslapnu.Pri mojom jasnozrivom intelekte slapem na pausale,zaklad 1 evrykoruna. Takze tazka pohoda.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-11 10:48:40 c1c8967d
To si ma rozosmial, to mu naozaj aj veríš? Mi najdeme presne taky papier ako potrebujeme aj s tvojim podpisom
a potvrdením od notára.Na pohodu zabudni .

Fico # DuviJydu36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-11 10:56:58 52d131c8
Ujo .ico.

Mam notarsky overene,ze neviem pisat.Podpisala sa za mna Arnolda. To je nepriestrelne.S dvomi svedkami.harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-11 11:08:40 c1c89698
Ha, ha veď predsa vieš , že každy ma svoju cenu a v demokracii je to obzvlast aktualné, čiže nemáš žiadných svedkov. A čo podpísala Arnolda to bi si sa divil. A notár ? Nebud smiesny , predpokladam ,že chce byt aj dalej notarom nemusim to dalej rozvadzat. Proste v demokracii, kde platia majetky a prachy ma neprestis. Boh nám žehnaj tu to slobodu.
Fico # KafuMahy54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-03-11 20:53:00 52d131c8

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   dv
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0375 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles