Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Sametová? Promarněná šance!


Sametová? Promarněná šance!

17. listopad a to, co po něm následovalo, byl promarněnou příležitostí. Obyvatelé Česka zavrhli možnost žít ve svobodě a vydat se cestou hospodářské prosperity. Místo toho se nechali zlákat jistotami a představou, že velký stát se postará o jejich blahobyt. Všechno ale mohlo být jinak.

 

23 let po listopadu žijeme v socialismu. Chcete důkaz? Prohlédněte si seznam prezidentských kandidátů a seznamte se s jejich názory. Všímejte si, jaké normy přejímá Česká republika z Evropské unie. Všímejte si, jaká politická ideologie má mezi hlavními představiteli Evropské unie i České republiky převahu. Sledujte, jaké politické kroky prosazují vládní, prý pravicové, strany a jak na ně reaguje levicová opozice. Zjistěte si, jakou část vašeho ročního výdělku vám bere stát. Pátrejte po tom, jak velká část HDP je přerozdělována státem. Vzpomeňte si na to, s jakými zbytečnostmi jste se museli obracet na státní instituce a s jakým přístupem jste se setkali u byrokratů, které musíte živit. Všímejte si, jak často politici, novináři, známé osobnosti i lidé ve vašem okolí opakují mantru "stát by měl...".

 

Nemám pochyb o tom, že žijeme v socialismu. Nemuselo to tak ale dopadnout. Připomněl mi to pozoruhodný sestřih dokumentu Igora Chauna – Léčba Klausem, na který jsem včera narazil. Určitě se na něj také podívejte.

 

Chaunův dokument krásně ukazuje nejen to, že krátce po revoluci byla politika záležitostí osobností s určitým ideály a se smyslem pro prosazování čitelných politických idejí, ale také to, že lidé tehdy byli mnohem více nakloněni pravicové politice. Osobní odpovědnost, volný trh či malý stát představovaly pojmy, jimž lidé důvěřovali a které významná část politiků prosazovala. Krátce po listopadovém převratu měli obyvatelé Česka příležitost vydat se cestou svobody a hospodářské prosperity. Tuto příležitost ale zavrhli a promarnili.


http://humanaction.cz/sametov a-promarnena-sance/Author: Marek Numerato # QaneKada29
Svet2013-11-1719
-
 43% ( 4 people voted )
+
Kritika či obdiv jednotlivcov v exekutíve nie je podstatná a smerodajná. Podstatné je kolektívne vedomie, duch spoločnosti.

Marek Brna # CohyJina24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-17 19:04:16 55878e5c
prave som pozeral TA3 - diskusia k Novembru a chcem za nu aspon takto verejne podakovat. Konecne niekto povedal pravdu a tie oficialne kydy nech si stat necha pre tych, co seno zeru ... Som strasne rad ze este existuju ludia ako p. Labuda. Jeden z tych, s ktorymi som aj ja krical "laska" pred ekonomickou univerzitou a jeden z tych, ktory to dnes vidi presne tak, ako sa ma pravda a nie OFICIALNE LZI, ktorymi nas krmi tato skuovena posahana liberalnodemokraticka NEETICKA NEMORALNA A NEZODPOVEDNA banda.

My poniektori sme stale nezabudli na to, co sme kricali a za cim sme isli a nase idealy sa nezmenili ani o jediny milimeter. Takychto ludi si ja viem vazit prirodzene a bez toho, aby som na to potreboval zvlastne argumenty.

Diskutujuci, ktori mi dnes spravili obrovsku radost tym ze su a ktorym sa tymto chcem zo srdca podakovat:
Marian Labuda
Petra Kolevská-Vančíková
Boris Farkas
Petra Kolevská-Vančíkovásmartang # BohuPyki56
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-11-17 21:10:32 5f66386b
jasné...ked to nejde, tak sa hľadajú výhovorky a najčastejšie typu: my sme to chceli inak, ale to druhý posrali nie my...

tibir # TigaSebu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-17 22:39:11 5b94117f
tibir
niekto hlada vyhovorky a niekto mozno len hovori pravdu. Za seba poviem, že som to myslel celkom inak a dodám, že svojmu svedomiu ani pôvodným hodnotám, som sa NIKDY nespreneveril ani na sekundu. Mám ich v sebe ešte stále nedotknuté, aj keď doba sa zmenila. A či by som do tej revolúcie išiel znova? Nie. Lebo v zmene jedného BORDELU za INÝ nevidím zmysel. Ja som chcel právo a spravodlivosť. A robil som a robím všetko preto, aby som tieto hodnoty sám svojim životom žil. Áno, nie vždy sa mi to asi darí .... Viac k tomu nemám čo dodať ...

smartang # BohuPyki56
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-17 23:29:04 5f66386b
loading...
Smartang–píšeš zdravice do telky, opakuješ mená, ale ten prednes, čím ťa oblažili, neprezradíš.
Čo myslíš pod pravdou a oficiálnymi lžami?


Lidhja # BotoLaca83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-17 23:30:57 5f66be79
napísal som velmi presne čím ma tak oblažili ... A čo myslím lžami? No predsa lži. V tomto prípade o revolúcii. Vy to nevidíte? Lož je napríklad to, keď hovoria že "toto ste chceli, toto ste si vyštrngali." To však je len polovičná pravda, ktorá sa rovná nepravde. A čo je pravda? Tú má každý z nás v sebe. Len Vy viete, čo presne myslíte a ako cítite. Vy za seba, ja za seba .... A ja som sa vyjadril za seba. Berte to ako chcete. jednak to na veci nič nemení a jednak je mi to fuk.
smartang # BohuPyki56
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-11-18 00:04:47 5f66386b
Gejza–píše o malom štáte, takže by to mohol byť aj väčší štát, len sa nazve malým. Kde vidíš jeho túžby zrušiť štát?
Keďže by štát majetok už nepotreboval, tak ho rozpredá, nie daruje tebe tyranovi. Neexistovala by vládna moc, ale súkromné vlastníctvo áno.
Zrušiť dane je sloboda, zrušiť mzdy je otrokárstvo, ti to nevyšlo, aj s tým strieľaním, ty nie si garantom slobody, ale hrôzovlády, lebo sloboda neubližuje nikomu, len jej upieranie.
Isteže voľby nebudú, načo by aj boli potrebné, aby sa hneď objavili paraziti, čo by chceli riadiť spoločnosť a rozkazovať za cudzie peniaze?
Kráľom by si mohol byť, jediné v čom máš pravdu, ale výlučne v postavení osoby ctenej v slobodnej spoločnosti, nebol by si vlastníkom, ani podielnikom štátu, len niekým kto má vplyv, ale takých osôb by mohlo byť viacej.
Opakom socialistických istôt nie sú neistoty a už vôbec nie tebou poskytované, ale mzdy, milodary, dobročinnosť.

Lidhja # BotoLaca83
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-18 00:24:23 5f66be79
Pripájam sa v poďakovaní za reláciu Osobnosti o Novembri 1989 odvysielanú na TA3. Kto si chce urobiť vlastný obraz: http://www.ta3.com/clanok/1030
402/osobnosti-o-novembri-1989.html

imelo # FeleGyha79
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-18 08:52:58 b06ab9ff
Neviem ale aj Dr. Sova bol osobnosť--- vo filme.a máloktorá herečka... nebola v jeho... učebných osnovách.Aj iní komedianti .. Existujú .. No herci keď budú...a riadiť---čo sme v Amerike za ..tohoto...vysokého Covboja ..čomu Anglická kráľovna nechcela ruku...podať ..jak sa volal-?--s tým Alzheimerom --nakoniec--- skoro jak ja...Raegean asi...
klopi # JuxuQoxa93
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-18 13:22:17 58d4289b
Osobnosti --teatrálne---vždy bu dú "vytlieskáákáávváááne" minimálne faninkami, a to asi aj stačí---komediantom na 20 % voličov---do VÚC---
Klopi # QosyDeno63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-18 18:25:49 58d4289b
Neverím, že boli v tej dobe dôchodcovia tak fanaticky zaslepení, skôr až časom, keď ich vlastné želania ostali nenaplnené, začali hľadať veľkú náklonnosť k hrôzovláde gerontov.
Tí dôchodcovia, ak upriamim pozornosť výlučne na ich vek, a nie na ich funkcie v štb, psvb, ako pouličných dôverníkov, angažovaných ľudových milicionárov, hrdinských povstalcov, čo sa opíjali výsadami, vedeli vysvetliť ako je možné, že je všetko skoro zadarmo? Že sa tak dialo kvôli hrozivému vykorisťovaniu pracujúcich, či už pracoval iniciatívne a obetavo, alebo vôbec, tak mal približne rovnaký plat, že usilovní boli okrádaní vo veľkom, len preto, aby sa súdruhovia rovnostársky podelili, hoci prínos ľudí bol rôzny. V slobodnom prostredí by vedeli zúžitkovať vlastné vedomosti a šikovnosť, a teda by nadobudli prevahu nad neusilovnými, nesnaživými, čomu ale súdruhovia zabránili a parazitovali na schopnejších a pracovitejších. Len nevyčnievať, robotnícka trieda vládne a drží zástavu rovnostárstva, okrádania a vyciciavania rozumnejších a neustrnulých.
Tí dôchodcovia boli otrokmi v klietke, mysleli iba na seba a vlastné túžby. Nevedeli porozumieť zmyslu človeka a tou je spása, aj sloboda, neužitoční dôchodcovia mávali heslami, či vy nechcete ako cigáni všetko obdržať zadarmo, sloboda je príťaž, so sovietskym zväzom na večné časy. Otroci nad hrobom chceli poučovať, im postačovalo k ich ľudskému umieraniu kŕmiť sa zadarmo liekmi, ktoré zaplatili iní svojou prácou, len aby sa náhodou nestriasli koncentráku, odmietali odísť z komunistického väzenia a presviedčali druhých, aké lahodné je rabstvo.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-18 23:36:44 b228bc46
Lidhja - a to sa ti kedy snívalo, že v ČSSR mali všetci rovnaké platy? Aj si sa pri tom odbavil?
Celý tento tvoj elaborát je óda na kreposť.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-19 00:04:28 57c5a734
približne rovnaký plat, ale aj ten bol nespravodlivým, pretože zdieral schopnejších a usilovnejších. Ty si prevracač kabátov.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-19 00:23:47 b228bc46
Ak chcete dobiehať Rakúsko, musíte konať čo oni a postupovať podľa ich vzoru. Alebo čakáte od súdruha Fica, že to zariadi namiesto vás? Radšej ÚV?
Dobre sa už ľudia mali? Pred nastolením ich hrôzovlády? Alebo koncom roku 1989 sa ešte žilo oslnivo, ale potom ako komunisti zvolili Havla za prezidenta sa socialistická pevnosť rozsypala a keď niet poučenia z krízového vývoja nastáva bieda?
Ktorí komunisti bľabotali také hlúposti, odchádzajúci jakešistickí bankrotári bez zmyslu pre realitu? Alebo pokrokoví nastupujúci súdruhovia?
Aj komunisti si žiadali zmenu, taká bola nadšená ozajstná atmosféra v spoločnosti, až vplyvom nereálnych očakávaní začali prehodnocovať postoje. Precenili sa a už im bol aj koncentrák vrelemilovaným.
Tí čo vraj vedeli rozmýšľať a ich jediný prejav rozmýšľania bolo ustáliť vedúcu úlohu strany a dosadzovať na každý úsek uvedomelých súdruhov alebo kariéristov boli vo väčšine?
LOŽ, aj vy ste boli na námestiach, nemohol každý prísť do Bratislavy alebo väčšieho mesta, ale aj v podnikoch sa zastavila práca a ľudia sa radovali z odchodu papalášov.
Kedže vy osobne ste zlyhali, tak zapierate vlastnú minulosť, vy si totalitu zaslúžite, deštrukcia je pre vás odchod eštebákov, udavačov z piadestálu moci, ale asi ste vy boli tými rozhodovateľmi, byť odkopnutým vyvoláva traumu, súdružsky sa dostať do vyššieho postavenia a zrazu prepukne nespokojnosť, to vás dopálilo. Vystreliť vás spolu s korytom je ozaj deštrukcia, čo sa aj uskutočnilo, nevládnete, tak sa zvýšila chudoba, nezamestnanosť, kriminalita, objavili sa reakcionárski rasisti, vy ste boli prorokmi dneška.
Ak by dnes hospodárstvo bolo ozaj upadajúce, kto má vinu? Nie náhodou komunisti, ktorí ľudí držali v biede a preto nemohli občania za čo privatizovať, preto sa podniky predali solventným v zahraničí? Alebo lepšie riešenie by bolo nekonkurencieschopné štátne vlastníctvo?
Hospodárstvo nie je najdôležitejšie (lebo spása a sloboda je najcennejšia), ale bude stúpať ustavične a ľudia zbohatnú, niektorí viac a podniky v zahraničných rukách sa vykúpia, ak by niekto mal záujem. Ak podľa vás je dnešok v úpadku, tak jedine z dôvodu vášho nezáujmu o podnikanie a poskytnuté vami vyššie zárobky pre občanov, mohli ste ukázať akí ste schopní, vám nejde o zbohatnutie občanov, skôr o velebenie komunistov (kritizovať vie každý, ale vlastný príklad má váhu), pretože vtedy ste boli mladí a všetko sa vám zdalo byť krásnym. Dnes ako starci radšej vyrevúvate, pretože spájate vaše osobné pomery so spoločnosťou. Vy ste nespokojní, preto aj spoločnosť musí byť v troskách. NIE JE, ak áno, aj vaším nepričinením sa o vylepšenie.

Lidhja # JojaVime40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-19 00:28:16 b228bc46
Lidhja, daj si už konečne normálny nick...
Zle si to celé konštruuješ. To, že sa množia hlasy, ktoré smútia za predošlým systémom, nie je velebením papalášskej totality pred 1989, ale kritikou toho, že zase máme paplášsku totalitu, ale tentoraz bez istoty zamestnania a bývania. To je myslím si dosť veľká príčina, prečo to 80% pracujúcich a nedobrovoľne nezamestnaných vidí takto. Ak si myslíš, že tento systém je funkčný, tak si skús predstaviť, čo by bolo, keby sme teraz museli predať štátny majetok vo výške dlhu, aby sme ten dlh splatili. A to sa medzitým rozkradlo a prežralo takmer všetko, čo sa vybudovalo za nechopných komunistov odtrhnutých od reality. Po akých cestách by sa dnes jazdilo? V akých bytoch by sa dnes bývalo? Aké sú šance mladej rodiny na bývanie a vychovávanie 2 detí? Kde by dnes bývala väčšina vidiečanov, keby nemali domy po rodičoch? A to všetko po 24 rokoch technického pokroku, ktorý má zabezpečiť blahobyt za menej práce, ale ľudia pracujú viac ako pred 1989 a majú z toho poväčšinou mastnú piču. Akurát tak strach o to, že nejaký somár stojí za bránami podniku a je ochotný robiť to isté za 300 Eur, len aby neskapal a ty sa musíš triasť o svojich 400 Eur mesačne.
Ty si naozaj taký slepý a sprostý, alebo tu agituješ za niekoho?


marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-19 07:22:32 57c5a734
Lidhja - skúsim otázku: prečo zomrel Dubček?
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-19 07:23:41 57c5a734
Odpoviem za teba: lebo Dubček bol predstaviteľom toho, čo ľudia štrngajúci kľúčmi chceli: Socializmus s ľudskou tvárou. Ale slobodomurári mali iné predstavy, tak Dubčeka odstránili a nasadili nedonoseného korheľa mimo reality...
A ty si teraz ideš otierať svoju papuľu o slušných ľudí?

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-19 07:26:31 57c5a734

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Bastiatův odkaz


Bastiatův odkaz
Je až k neuvěření, že je to už 214 let, co se narodil Frédéric Bastiat. Ve své zemi téměř zapomenutý, ale v našich končinách jeden z nejoblíbenějších a nejcitovanějších ...
Inflace po lopatě
Obyčejný den učitelky
Novoroční projev Vladimira Putina k občanům Ruska

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0369 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne