Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

SVAZ EVROPSKÝCH SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK


SVAZ EVROPSKÝCH SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK

Budu-li se bavit s nějakým eurooptimistou a nebudu přitom mít náladu ho trollit, klidně přiznám, že srovnání Evropské unie se Sovětským svazem není úplně fér. Ty dvě věci, jako žádné dvě věci na světě, nejsou úplně stejné.

Ale i když jsou oba kolosy řízeny každý s jinou úrovní násilí, vykazují ve svých manévrech stejnou dynamiku. Je to dáno strukturou. Složením z odlišitelných, ohraničených celků, které nesplynuly s centrem natolik aby zapomněly čas od času aspirovat na autonomii. EU má při potírání odstředivosti tu nevýhodu, že potlačit tyto tendence násilím by znamenalo v jediné vteřině delegitimizovat samu sebe. Nezbývá jí tedy než propaganda a politické handlování. Tady ovšem nastupuje druhá podobnost. Zvlášť my, co pamatujeme komunismus , jsme za život slyšeli kilotuny ohlušujících prohlášení o fantastických úspěších a tryskovém rozvoji hospodářství RVHP, bohužel jediný pohled do katalogu Quelle byl schopen zasít pochybnosti i duše desetiletého.

Prohlášení o skvělé kondici současné Evropy jsou od jihu nahlodávány už dlouho. Na západě odplouvají a technologičtí hypeproduktivní tygři z dálného východu se nám smějí, abychom dobře viděli na jejich zuby. V tomhle stádiu se začíná rýsovat další podobnost. Dnes už vůbec nezáleží na hlasitosti eurooptimistické propagandy a dokonce ani na jejím obsahu. Skepticismus už stihl zajít tak daleko, že u jisté části populace nemají optimistická prohlášení žádnou váhu, ani když jsou náhodou pravdivá. V jistých uších mají váhu zápornou.

Skupiny skeptiků pak rostou s každým snadno identifikovatelným rozporem mezi prohlášením a realitou.A jelikož špičky EU se nejen v posledních dnech neukázali jako komunikačně nejbystřejší, já být eurooptimistou, byl bych nervozní jak o Volfová na soutěži krásy. A oni pravda taky jsou. I v tom proklatém Sovětském svazu měl Stalin vyvinuté instinkty a dobře věděl, že v čase největších úspěchů (čti v čase kdy ten průser už nejde nalakovat narůžovo) přichází zostřující se fáze třídního boje. Jsem zvědavý, jestli to EU zvládne v rukavičkách. Alespoň dobře vycpaných boxerských.Author: MARTIN MARX # NojuTiha98
Európa2016-07-0210
-
 46% ( 3 people voted )
+
Co uz povedat idiotovi, ktory si pamata komunizmus...? Taky si urcite bude pamatat aj hviezdne vojny... Spojene staty izraelske, ai ale s urcitostou pamatat nebude... Mozno, az ta raz niekto na smrt umlati katalogom Quelle, zaseje to do tvoje telo opustajucej duse nejake pochybnosti...? Napis potom o tom v pravicovo liberalnom nebeskom lagri clanok... Anjeli vraj miluju citat picoviny...


Dezo Engels # QoliSocu28
-
 42% ( 2 people voted )
+
2016-07-03 00:14:18 c7e3281f
Ty si ktorý Marx? Starý Marx, alebo nový Marx, staromarxista, alebo neomarxista? Alebo nie si marxista, ale ako nezávislý sa potuluješ a pridávaš sa k ponuke, čo práve zreje?
Nedôverujú dostatočne dychtivo bruselskému sebachváleniu, že neveria konkrétnym optimistickým sociálno inžinierskym panákom vôbec neznamená, že by sa chceli odlúčiť od bruselského centralizmu, to by museli odmietať každú formu etatizmu, ktorá ovplyvňuje hospodársku aktivitu. Iba sú veľmi nároční. Už neveria, stratili dôveru, už vyprchala úplne, zrejme práve kvôli katalógu Quelle. Takže pre závisť? To by potom vyplynulo, že postačí socialisticky sľubotechnicky zabrať, nasýtiť zúbožené davy a už spokojnosť sa prelieva ulicami. Veľmi plytké a úbohé, ale aj tak logické z ich pohľadu, ale nepríjemné a už sa ozaj vytratia pochybovači nad bruselizmom. Naopak, treba byť proti nim stále, predovšetkým vtedy, keď by sa všetci kúpali v blahobyte, pretože príprava na nesúhlas by mala zachytiť vyššie ciele. Princíp, že aj keď sa darí, naznačiť aktivitu a odstrániť ich. Nespokojní a neuspokojení, raz za Brusel, inokedy proti. Prelietavci daromní, kvôli takýmto indivíduám aj ostatní musia znášať vrtochy centralizmu.

Clinton # QykaLyke65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 00:15:49 c1c89652
Ale asi každý bruselský panák bude chváliť EU len do tej výšky, do akej mu prispieva na jeho plat.! T.j. 8 000 euro mesačne minimálne.
Garfield # VuqyWeqi18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 11:03:04 5f66f69d
Nuž .ičoviny/ne.ičoviny... Človek zbytočne vysvetľuje zúrivým aktivistom dôležitosť sociálnej psychológie. Potom sa hádžu o zem, keď jeden exemplár Quelle so svojim vizuálom (ale aj obsahom, hehe) v pohode prevalcuje 1000 oduševnených Marxových apoštolov. Hm, asi by im neuškodilo sa trochu podučiť u buržujov, ako sa má robiť marketing. Aj keď pravda, ktovie s akým výsledkom. Lebo niekedy aj zjavné pravdy majú problémové prijímanie, čo potom tvrdenia, ktoré zatiaľ žiadna skúsenosť nepotvrdila, hehe.


FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 12:51:57 59ad0b0a
Čítam tu stále o euroskeptikoch a novej EU no asi som trpák, ale stále mi nik na tomto fóre ani len nenaznačil ako by tá správna EU mala vyzerať.
Pekne v odrážkach čo máme a čo chcete zmeniť nie oblbovačky.

kidmari # KeciXece36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-03 13:44:58 b2294f4b
Socialno architektonicky psycholog FcKensie, konecne si liberalne odhalil, co umoznilo demontaz socializmu...? Bol to jeden exemplar katalogu Quelle...!

Skoda, ze si pravdepodobne nebudes schopny uvedomit, aku pravdu sa ti podarilo zo seba vypustit...? Liberali su totiz znami tym, ze ani zjavne pravdy, pokial nezapadaju do ich demagogie o svetlejsich liberalnych zajtrajskoch, zasadne neprijimaju...

Ano FcKensie, socializmus zlyhal v oblasti marketingu... Napriek tomu, ze bol mnohonasobne lepsim produktom ako kapitalizmus, socialno psychologicky vyznam marketingu, bol pri jeho predaji nezodpovedne podceneny... Jeho tvorcovia sa naivne domnievali, ze socializmus sa bude predavat sam, ze jeho dominantna funkcnost a kvalita, v porovnani s ostatnymi vyrobkami rovnakeho ucelu na trhu, ho predaju same... Na druhej strane, tvorcovia kapitalizmu velmi rychlo odhalili, ze funkcnost a kvalita konkretneho vyrobku, su uplne nepodstatne... Podstatne je ho pekne zabalit a urobit mu dobru reklamu, ved kto by si uz nekupil sice nefunkcny vysavac, ale v graficky nadherne riesenej krabici, s celostranovou reklamou v katalogu Quelle, prisahajucou, ze pri jeho pouzivani sa zenam vyhladia vsetky vrasky, zmizne im celulitida, zhustnu im mihalnice, zbavia sa nadmerneho tuku a narastu a spevneju im prsia a muzom pri jeho pouzivani narastu svaly, sformuje sa im atleticka postava a zhustnu im vlasy...? :-DDD

Ano, otcvovia socializmu by sa skutocne boli mali co ucit od kapitalistickych marketingovych a PR expertov... Liberalna pravda je nakoniec to, cim sa uspesne podari zblbnut masy, nie...? :-DDD


socialisticky psycholog # NixeReko85
-
 60% ( 5 people voted )
+
2016-07-03 14:50:37 4d57ae08
loading...
Správne by mala EU vyzerať tak ako pred EU! Suverénne nacionálne štáty z vlastnou kultúrou a vlastnými volenými zástupcami, ktorých voliči v prípade potreby potrestajú nezvolením!
Ale žiaľ si niektorý jedinci nevedia pripustiť, že táto diktátorská, peniaze žerúca, naničhodná Organizácia bol totálny šľap do hovna!

Defenstrator # JatuTejy77
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-07-04 10:41:33 25bb81a6
Stále nik a nič konkrétne. Sme únia - ako sú na tom iné únie napr UK,USA a pod.
Kidmari # BomiDamo94
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-04 11:58:02 b2294f4b
Pokiaľ by to bola pravda v zmysle nadpisu, tak potom je to skutočne odsúdené na zánik ako historicky všetko v čom bol použitý výraz sociálizmus. Dejiny nemôže poprieť ani kabaretný súdruh fas, snívajúci naivne o ich opakovaní. Nože daj aj sem, červený blbeček, nejakú básničku aj s obrázkom, lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-09 10:07:41 bc7b649f
Pokial viem v statoch EU je bananove sialenstvo a vsetko, co k tomu patri od slnieckarov az po totalitarne sposoby, preto jednu krizu strieda druha a nevedia urobit poriadky ani s par utecencami. Vedia ich len krmit za peniaze pracujucich. Banda neschopnych darmozracov, ktora podporuje prizivnictvo.

Kanagon # TocuCoka53
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-07-09 10:29:57 bc8a0931

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA


VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
Ekonomická a politická situace ve Venezuele se opět vyhrocuje. Dnes přináším jen krátký překlad několika příspěvků z Reddit.com...
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat
Vývoj ľudových protestov v juhoamerických štátoch

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Jak vyoperovat z mozku arachnofobii


Jak vyoperovat z mozku arachnofobii
Docela snadno a rychle. Stačí odstranit levou amygdalu, když je poškozená kvůli nějakému dalšímu onemocnění, a výsledkem je pacient trvale zbavený arachnofobie.
Fungujúca ekonomika sa nedá kúpiť
MONSANTO NAJALO NECHVALNĚ ZNÁMOU FIRMU BLACKWATER, ABY SLEDOVALA AKTIVISTY
Neuveriteľné: Všetci Rómovia z Luníka IX sa sťahujú do Londýna!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0293 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo