Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

SUPERSTAR PROCHÁZKA


SUPERSTAR PROCHÁZKA

Neexistuje kauza, ktorá by ma v slovenskej politike tak strašne bavila ako konflikt Matovič versus Procházka. Na úvod zrada. Následne napínavá partia pokru. Neskúsený Rado pyšne navyšuje vklad netušiac aké tromfy má Igor v rukách. Zdesenie, keď vyložia hráči karty na stôl. A katastrofa – koniec kariéry jedného mladého nádejného politika – na záver?

Po každej správnej antickej tragédii má divák pod vplyvom silného dramatického zážitku prežiť katarziu. Čiže očistenie a osvietenie duše. Aké je poučenie, ktoré nám spostredkuje Procházkeia?

Starej Procházka

Starej Procházka

Verejnosť má zase raz konkrétnejšiu predstavu koľko asi stojí táka politická kampaň. Podľa Rada je to tých 6 kíl. Mňa osobne celkom prekvapilo, ako málo stačí na oblepenie Slovenska hlavou politika.

Stále som sa pohyboval v sume sto miliónov starých korún, ktoré naznačoval odborník na slovo vzatý, mediálny mág a príležitostný výrobca Coca-coly Fedor Flašík. Treba ale uznať, že porovnávať Fedorove kampane (pre HZDS v roku 1998 a Smer 2002) s tou Procházkovou je ako porovnávať karneval v Riu s Račianskym vinobraním. Schifferka a Depardieu sa sami nezaplatia.

Bolo by jednoznačne na čase, keby sme už konečne vyškrtli zo zákona tie absurdné limity na kampaň. Politici vedia, že zaplatili viac a občania to už vedia takisto. Limity sú už len klamanie samých seba. Ako keď si moletka prepíše čísla na ciferníku váhy, aby stále ukazovala 50 kilo. Pravda by nám pomohla oveľa viac.

A pravda je taká, že demokratická politika funguje na rovnakých základoch ako show business. Dobre vyzerajúci spevák so solídnym hlasom si nájde producenta bez problémov. Ak si ešte k tomu aj dokáže sám písať songy, tak sa mu ponuky na spoluprácu len tak hrnú.

A treba uznať, že Rado Procházka si texty písať vie. Má výborné vzdelanie (Yale), drive po úspechu a na pravej časti politického spektra v podstate voľné pole. Každý hudobný producent by ho chcel mať vo svojom vydavateľstve. A je úplne jedno aký hudobný štýl bude hrať.

Neviem, či sa na slovenskej politickej scéne niekedy objavila taká nádejná superstar ako Procházka. Snáď svojho času Robert Fico. A ten tiež vtedy priťahoval peniaze ako magnet špendlíky. Dokonca vlastnou hlavou.

Ja si ešte pamätám dobu, keď bolo investorom úplne jedno aký hudobný štýl bude Robo hrať. Najprv začal s treťou cestou, až neskôr sa preorientoval na soc-pop. Svedčí to o nepopierateľnom fakte, že talentovaný interpret na politickom pódiu zahrá všetko. A je už len záležitosťou národného vkusu, že Senzus je počúvanejší ako Jazz.

Existuje jeden veľmi rozšírený omyl, že kvalitný producent s dostatočným budgetom dokáže aj z člena hviezdnej roty urobiť úspešného kandidáta. A volíme si nakoniec tých, ktorých nám bohaté vydavateľstvá vyobliekajú a našminkujú.

Celý proces ale funguje naopak. Producenti politických hviezd hľadajú talenty. A potenciálne úspešný politik peniaze skôr priťahuje, akoby ho samotné financie vyniesli na výslnie. Preto v demokratickom politickom show businesse nikdy nebude o peniaze núdza.

Že tu Ficova vláda nebude navždy a že ju raz vymení nejaké zoskupenie napravo od stredu, tak na tento predpoklad nemusím byť zrovna geniálny prognostik. Každý podnikateľ v politickom kabarete by chcel mať preto Procházku zazmluvneného. Predpokladám, že aj label pod ktorým vydáva Robert Fico by si to najradšej zazichroval aj z tejto strany. Tu sa žiadne vojny kapiel nenosia.

A Rado zatiaľ peniaze potrebuje. Takže na jednej strane máme podnikateľa, ktorý peniaze rád poskytne a na druhej politika, ktorý ich potrebuje. Win-win situácia, ktorej nezabráni ani ten najprísnejší limit na kampaň.

Kedy teda nastáva v politickom show businesse problém?

Producent politickej superstar je nakoniec podnikateľ ako každý iný a chce svoju investíciu naspäť. Zúročenú relevantným percentom. A zatiaľ čo poctiví fidlikanti sú schopní splácať svoje dlhy predajom nosičov a koncertovaním, u tých politických to je inak.

Úspešný politik (politik vo funkcii) sa dostane k verejným peniazom a štátnym zákazkám. A mecenášov, ktorí mu finančne pomáhali na ceste do funkcie, vypláca z týchto zdrojov. Preto sme museli platiť nehorázne peniaze za niekoľkokrát predražené Branisko, preto mýtny tender vyhrala najdrahšia ponuka. Miki a Robo potrebovali splatiť svoje dlhy. A podobný problém bude riešiť aj Rado.

Na tomto mieste treba začať, ak chceme takýmto javom predchádzať. Jediná možnosť ako rozbiť dobre fungujúce partnerstvo medzi politikmi a podnikateľmi je obmedzovať verejné zdroje, ktorými politici disponujú. Čím menej verejných zdrojov bude mať budúci premiér Procházka k dispozícii, tým menej pochybných financií bude mať dnes kandidát Procházka na politickú kampaň.

Iná cesta neexistuje. Ak si niekdo myslí, že na západ od našich hraníc našli na tento neduh nejakú zázračnú medicínu, nech si naštuduje Obamov solárny škandál, Spenden aféruv Nemecku, alebo nech si len prečíta biografiu hocijakého francúzskeho prezidenta.

Ak by sa nám podarilo okresať štát na nutné minimum (že sme od tohto stavu riadne ďaleko) predpovedám, že podnikatelia stratia záujem o politiku úplne a začnú sa venovať skutočnému businessu. O funkcie by sa potom konečne mohli začať uchádzať ľudia, ktorých služba verejnosti napĺňa a nie arogantní karieristi bažiaci po moci ako je to dnes.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2014-07-246
-
 76%  ( 24 people voted )
+
Na SK politickej scene sa objavil novy podvodnik velkeho kalibru, utoiaci rovno n post prezidenta. Ved na co sa uspokojit na uvod s niecim inym... ked uspel iny uzernik, tak vy sa tento jedinec uspokojil aj s nálepkou vodcu pravice a zalozenim svojej strany rovno podviedol ine politicke subjekty, ktorym naluboval to, co vopred vedel ze nesplni. Slovenkych njivnych volicov od prvého dna podvdzal recami o podstivom jednani a boji proti zlemu statu a krupcii, pritom to bol podvodnik velkeho kalibru od prvého dna. No podobne typy, co vlastnými hlavami zhanali miliony tu stale este mame, rozkradnute SK uz nepotrebuje dalsieho, ktory bude musiet svoje politicke dlhy zaplatit. V zivote ho volit nepojdem. V tomto pripade preferujem Matovica.
Hansen # WywyWyjo95
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2014-07-24 10:30:49 5159d32c
Vždy sa smejem nad naivnými voličmi, ktorí skúšajú a skúšajú každé voľby niečo iné, ovplyvnení volebnou kampaňou (len nie vlastnou úvahou) a strhnutí eufóriou z populistických vízií... a potom sa opäť sklamú a sklamú. Že im napokon imponuje aj komik a zabávač Maťkovič, už nie je nič neobvyklé ale presvedčivý dôkaz, kam vo svojej naivite ešte dokážu klesnúť. Obvyklá frustrácia sa zaručene dostaví opäť o pár rokov.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 65%  ( 13 people voted )
+
2014-07-24 11:17:09 d4254112
Zrejme tomu napomáha aj neustále predvolebné medialne masírovanie o práve, až povinnosti ísť odvoliť tú ktorú politickú bábku.
Aj keď je tá povinnosť vlastne nepovinná.A národ zotrváva aspoň pár týždňov,až mesiacov v túžobnom očakávaní v nastolení sľubovaných pozitívnych zmien.
Takto si aspoň aj náš novozvolený pán prezident, zadara užíva cesty a všeliake zdvorilostné a pracovné návštevy po Európe....a ja mu to zo srdca prajem.

cobra # WykeXala95
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-07-24 11:45:17 55f814c2
Ako Pande hovorí (súhlas), každý "večer" pred voľbami sa opíjame, aby sme sa každé "ráno" po voľbách zobudili s kocovinou. A vždy, stále znova a znova sme prekvapení, že sa ranná kocovina dostavila.
Dobré ráno! ;-)

Luko # LidySesy00
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-07-24 14:35:59 b2298b94
Úrovne Vedomia:
(predstavte si ich ako body tvoriace hviezdu)
Hmota
Rastliny
Živočíchy
Obyčajný človek
Nadpriemerný človek
Boh

Obyč. človek je spojený cez hmotu k vlastnému vývinu (nadpriemerný človek) pomocou technológie ako mobily, telky, práčky; a s Bohom cez živočíchy (eden, gaia, príroda).

Masa obyč. ľudí si sama vytvára ich "bôžikov v sakách" - veď aj imunitu majú, akoby každý z nich bol Alláh a väčšina tých "slušných ľudí" nerobí nič len žere, sere, kopuluje (aj v počte jedna) a pokrytecky, resp. nepochopene skrývajúc sa za "tradície", či "zvyky" ako milujte sa a množte sa... Teda keď máš decko tak si fajn a najlepšie ešte pred dvadsiatkou lebo už jej tikajú biologické hodiny...

Mors # RudyLuby88
-
 50%  ( 6 people voted )
+
2014-07-24 16:44:14 5f663c2d
No nie ! Predstaviť si "tohoto" jednať nappr. s Japonskym cisarom , či Čínskym predsedom vlády alebo Nórskym kráľom no hotovo... Ani s týmto no ...rýchlo ..Alzhajmer...ideš... Maťo....Mato.. vičný....nie Matovič.. nevie... sa "došolichať" že "KEĽO PUŠLO TÁ HET"... A pritom prezidentovať sa mu ...ach zavarúj...
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-26 18:41:51 58d4289b
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

SLUNÍČKÁŘI DOSTALI OBROVSKÝ STRACH


SLUNÍČKÁŘI DOSTALI OBROVSKÝ STRACH
Dostali strach, že se naplní všechny chmurné vize, kterými oni ve své absolutně hloupé, ale přitom tak dokonale povýšenecké naivitě pohrdali. Vize, jež oni vydávali za projevy nesn...
Jak se vláda starala o bezpečná auta
Povedali na výbore
Dokážeme se ubránit plíživé islamizaci Evropy?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0257 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made