Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ŠTÁT VÁM ZA MINULÝ ROK UKRADOL 9018 EUR. DÁ SA TO AJ INAK.


ŠTÁT VÁM ZA MINULÝ ROK UKRADOL 9018 EUR. DÁ SA TO AJ INAK.

A máme to tu! Deň daňového odbremenenia na Slovensku pre rok 2016 pripadol na 24. august. Je to deň, v ktorý slovenský pracujúci s priemernou mzdou začína zarábať na seba a nie na dane. Podľa prepočtu European Investment Centre a Konzervatívneho inštitútu M. R. Štefánika, v roku 2015 až 61,1 % z priemernej hrubej odmeny patriacej zamestnancovi išlo povinne (zo zákona) štátu, obci, VÚC, alebo súkromnej spoločnosti. V peňažnom vyjadrení, zamestnanec s priemernou mzdou minulí rok povinne odviedol 9018 EUR na daniach. Za tieto "drobné", by človek mohol ísť na 10 dní na Havaj s novým zubným implantátom v papule a to by mu ešte viac než polovica peňazí ostala v kapse. Každý rok.

Odvyknúť si od daní
Mnohých ľudí dokáže viac rozohniť prehra miestneho futbalového manšaftu, než miera štátneho prerozdeľovania zdrojov. Ľudia si na masívne zdaňovanie zvykli. Berú to ako nutné zlo, alebo ani len netušia, že viac než polovicu nimi zarobených grošov prerozdeľujú politici.

Dane sú krádež
Presnejšie lúpež, nakoľko obeť zdaňovania je okradnutá pod hrozbou použitia násilia. Áno, časť výberu z daní (časť lupu) sa nám vracia vo forme štátnych výdavkov na rôzne programy, ako školstvo, dôchodky a pod. Ale to, že sa nám časť ulúpeného majetku vracia (po kľukatej ceste lemovanej zbojníkmi), zdaňovanie ako také neospravedlňuje. Tak, ako by sa pouličný zlodej neobhájil argumentom, že väčšinu lupu rozdal chudým, ani štát sa nikdy neobháji argumentom, že väčšinu daňového výberu minul na služby pre ľudí.

"Value for money" trochu inak
Štát teda nemá vlastné zdroje, ale len len tie zdroje, ktoré vezme ľuďom. Ak by štát znížil svoje výdavky a za ušetrené peniaze by zredukoval daňové zaťaženie, ľuďom by v kapsách ostalo viac peňazí na míňanie podľa ich vlastných preferencií. Človek, ktorý ide utratiť svoje poctivo zarobené peniaze, si veľmi dobre rozmyslí, ako ich použije.

spending

Ak spotrebiteľ míňa VLASTNÉ peniaze, na VLASTNÉ potreby, spotrebiteľ má výraznú motiváciu hľadať najlepší pomer cena/kvalita.
Ale ak štát nakupuje za peniaze INÝCH ľudí, pre INÝCH ľudí, motivácie delegovaných obstarávateľov sa oproti bežným spotrebiteľom začnú líšiť. Nie je tajomstvom, že prerozdeľovanie zdrojov je bežne sprevádzané masívnou korupciou a neefektivitou. Nateraz však pripusťme, že štátni obstarávatelia nekradnú, naopak, pred každým obstarávaním čítajú kvantá recenzií na Heureke a striehnu v aukčných sieňach na eBay, za účelom nájdenia toho najlepšieho dealu pre daňových poplatníkov. Tak či onak, ani najpoctivejší úradníci sa nedokážu trafiť do vkusu anonymného davu občanov, lebo ľudia majú rôzne preferencie. Jednotlivec sám najlepšie vie, ako v daný moment použiť svoje peniaze. A je jedno či peniaze míňa bezdomovec z hlavnej stanice, alebo literárny vedec.

Aká je alternatíva
To, že mnohé služby poskytuje štát, ešte neznamená, že vo voľno-tržnom prostredí by tieto služby nevedel lepšie poskytnúť trh. Alternatíva k násilnému prerozdeľovaniu zdrojov je teda jednoduchá: menej štátu, viac ľuďom. Nechať ľuďom viac ich peňazí, aby sa mohli sami rozhodnúť, ako ich použijú. To sa dá docieliť tak, že štát oseká svoje výdavky spolu s daňami. Aké výdavky by mal štát škrtnúť ako prvé? Každý si môže pozrieť zoznam výdavkov štátu a ku každému programu si položiť otázku: "Som za odštátnenie tohto programu výmenou za to, že mi štát vezme menej peňazí na daniach?"

Ja som si takú otázku položil. Zahral som sa na sociálneho inžiniera, pričom som vybral desiatky programov, ktoré by mal štát prestať financovať čo najskôr a dovoliť trhu vygenerovať náhradu za ne. Nedotknem sa výdavkov na tzv. základné služby štátu ako právo, bezpečnosť a pomoc ľuďom, ktorí sa o seba nedokážu postarať. Nie že by sme mali bohovskú justíciu, akcieschopnú obranu a adresný sociálny systém, ale niekde začať treba. Pôjde o kompromis, v ktorom vláda ostane sýta a občan celý. Etatistom zaostane torzo sociálneho štátu a libertariánom štát uhne kúsok z cesty. Budem využívať dáta z http://cenastatu.sk/ z ichVesmíru verejných výdavkov za rok 2015.

Nebáť sa a... škrtať!

Pre lepšie uchopenie uvedených čísel, prikladám tento graf s proporciami výdavkov štátu:

ChartGo1

Škrt #1 Vraj vzdelávanie

 • Ministerstvo školstva (1493 mil. EUR)
 • Verejné vysoké školy (144 mil. EUR)
 • Vzdelávanie VÚC (39 mil. EUR)
 • Vzdelávanie obce (578 mil. EUR)

Dnešné školstvo nie je zadarmo. Na štátne školstvo sa všetci skladáme z daní a jeden žiak nás stojí 3 až 4 tisíc EUR ročne. Štát sa nemá čo miešať do vzdelávania a výchovy detí. To je úloha rodičov. Privatizácia a deregulácia školstva umožní vznik súkromných vzdelávacích alternatív. Peniaze, ktoré ľuďom ostanú po znížení daní, môžu rodičia použiť na vzdelávacie služby pre seba a svojich potomkov. Nevieme aké vzdelávacie metódy vygeneruje trhová súťaž, ale asi ťažko to bude súčasný model "vzdelávania", ktorého posledná významná reforma prebehla za Márie Terézie.

Dnešné štátne školstvo slúži skôr rodičom ako praktická úschovňa detí, nakoľko 99% preberaného učiva si žiaci môžu nájsť na Youtube a Wikipédii. Osnovy, memorovanie, ťaháky, šikana a kilá učebníc za chrbtom. A po x rokoch povinnej školskej dochádzky tu máme absolventov, o ktorých firmy veľakrát ani zakopnúť nechcú. Ale hlavne že "ovládame" prisudzovací sklad vetných členov a iné "životné nevyhnutnosti". Netvrdím, že dnešní učitelia sú zbytoční (časť je), ale dnešný spôsob vyučovania si zaslúži minimálne test konkurenciou. Nestačí len akreditovať pár vyvolených súkromných škôl (ktoré tiež musia "vzdelávať" ako štát píska) a tváriť sa, že sme dali trhu priestor.
Úspora pre ľudí: 2254 mil. EUR

Škrt #2 Podpora vyvolených podnikov

 • Železnice Slovenskej republiky (267 mil. EUR)
 • Železničná doprava (962 mil. EUR)
 • Dopravné podniky (97 mil. EUR)
 • RTVS povinné poplatky (73 mil. EUR)
 • RTVS dotácia (30 mil. EUR)
 • Podpora podnikania a investičné stimuly (15 mil. EUR)
 • Informatizácia spoločnosti (135 mil. EUR)
 • Rozvoj vidieka dotácie farmárom (382 mil. EUR)
 • Priame platby poľnohospodárom a podpora investícií (457 mil. EUR)
 • Inštitucionálna podpora farmárov (82 mil. EUR)
 • Podpora energetiky a inovácií MH SR (128 mil. EUR)

Tu sa väčšinou jedná o dotácie. Ide o násilný presun zdrojov z jednej sféry ekonomiky do druhej.
Zoberme si takú štátnu RTVS. Ak sprivatizovaná RTVS prežije bez štátnych dotácií a bez vynútených poplatkov, tak nech si RTVS žije ďalej. Ale neviem čo je spravodlivé na tom, keď ľudia s elektrickou prípojkou (a firmy podľa počtu zamestnancov) musia platiť za službu, ktorú ani nemusia využívať. Predstavte si, že by Lidl pod hrozbou použitia násilia nútil ľudí nakupovať v ich sieti len preto, že vlastnia nákupné tašky.
Analógia s privatizáciou RTVS sa dá aplikovať aj na korupciou prehnité železnice a iné štátne molochy. Hocijaká privatizácia (žiaľ aj skorumpovaná) je stále lepšia než žiadna privatizácia. Štát je zlý vlastník.
Úspora pre ľudí: 2629 mil. EUR

Škrt #3 Chlieb a hry

 • Rezervy vlády (505 mil. EUR)
 • Podpora regionálneho rozvoja MP SR (247 mil. EUR)

Štátne výdavky na ihriská a iné veci "zadarmo" pre obce s tými "správnymi" starostami treba zrušiť. Už len preto, že ide o nesystémové výdavky. Nechajme ľuďom peniaze, nech si financujú rozvoj vo svojom v regióne ktorý poznajú za vlastné, napr. pomocou sponzorov, investorov, alebo cez crowdfunding. Aj keby mali financie pochádzať z lokálnych daní, stále pôjde o menšie zlo, než dnešné nesystémové financovanie z centrálneho fondu, alebo rovno z "rezervy vodcu".
Úspora pre ľudí: 752 mil. EUR

Škrt #4 Dlhy sa majú platiť, ale...

 • Splácanie úrokov a ostatné náklady štátneho dlhu (1293 mil. EUR)

Slovensko za sebou ťahá dlhový balvan vo výške cez 41 miliárd EUR, z ktorého musíme splácať úroky (prevažne zahraničným veriteľom). Tento dlh nemáme šancu legitímne splatiť. Ten, kto požičiava štátu s takýmto zadĺžením, sa zúčastňuje pyramídovej hry so všetkými jej rizikami.Poctivé vyhlásenie bankrotu už teraz, by štátu ušetrilo náklady na obsluhu dlhu. Štát si pri vyrovnanom rozpočte verejnej správy nepotrebuje požičiavať nové peniaze a pošramotený kreditný rating mu tak môže byť ukradnutý.
Úspora pre ľudí: 1293 mil. EUR

Škrt #5 Barličky od štátu

 • Výdavky fondu garančného poistenia (19 mil. EUR)
 • Výdavky fondu poistenia v nezamestnanosti (157 mil. EUR)
 • Politika trhu práce, služby zamestnanosti (234 mil. EUR)

Štát človeku zlomí nohu a potom mu s veľkými fanfárami podá barlu. Predraženú. Tak by sa dala popísať politika trhu práce.
Roboty je vždy plno a problém s nezamestnanosťou za normálnych okolností nejestvuje. Každý človek, ktorý má aspoň jednu mozgovú hemisféru, alebo aspoň jednu funkčnú končatinu, je zamestnateľný. Ide len o to, aký plat je ten ktorý človek ochotný akceptovať. Problém však vzniká vtedy, keď mzda a podmienky pracovného pomeru sú regulované (min. mzda, zákonník práce...).
Ľudia sa zaobídu aj bez barličiek v podobe politiky trhu práce a podpory v nezamestnanosti. Stačí, keď si človek vytvorí finančný vankúš pre prípad straty zamestnania a na všetko ostatné stačí profesia.sk a riadová inzercia v novinách. Ak by zamestnanec predsa len potreboval poistenie pre prípad straty práce, stále si ho bude môcť kúpiť, napr. aj z úspor po znížení daní.
Úspora pre ľudí: 410 mil. EUR

Škrt #6 Z vrecka A do vrecka B

 • Výdavky fondu úrazového poistenia (47 mil. EUR)
 • Fond rozvoja bývania (4 mil. EUR)
 • Prídavok na dieťa (319 mil. EUR)
 • Rodičovský príspevok (358 mil. EUR)
 • Vianočné príspevky dôchodcom (65 mil. EUR)
 • Podpora výstavby a obnovy bytového fondu (45 mil. EUR)
 • Bonifikácia hypoték (33 mil. EUR)
 • Štátna prémia na stavebné sporenie (41 mil. EUR)
 • Nemocenské dávky (vrátane materskej) (416 mil. EUR)
 • Osobitné dávky a podpora sociálnych služieb (174 mil. EUR)
 • Poistné platené štátom (ide o zdravotné odvody pre cca 3 mil ľudí) (1281 mil. EUR)

Tu ide o nedobrovoľné platby od pracujúcich, smerom k poberateľom benefitov zo sociálneho systému štátu. Na ilustráciu "spravodlivosti" tohto "sociálneho" systému poslúži taký rodičovský príspevok, či materská. Bez debaty ide o výdavky na veľmi šľachetné účely. Lenže účel nesvätí prostriedky. Sú ľudia, ktorí nechcú mať deti, nemôžu mať deti, prípadne zomrú priskoro. Napriek tomu, štát takýmto ľuďom priloží k hlave zbraň, vezme im peniaze z vrecka a dá ich ľuďom, ktorí majú deti. To je nedobre. Ak niekto počíta s tým, že raz bude mať deti a teda zvýšené životné náklady, tak nech mu štát neberie toľko peňazí na daniach v prvej rade, aby mu ostalo viac peňazí pre rodičovstvo. Existujú mnohé neštátne spôsoby, ako po finančnej stránke zvládnuť rodičovstvo, bývanie, úraz: Kúpa poistenia, úver z banky, pôžička od príbuzných, úspory, platené členstvo v spoločenstvách, charity... Nechajme v peňaženke občana viac peňazí, aby sa mohol sám a hlavne dobrovoľne rozhodnúť akú možnosť využije.
Teraz k dôchodkom. Na začiatku som spomínal, že nebudem škrtať výdavky na ľudí, ktorí sa o seba nemôžu postarať. Aj preto, výdavky na dôchodky (vrátane dotácie) nechám dočasne zachované. Aj keď netreba podceňovať solidaritu medzi príbuznými a úlohu charít v spoločnosti, ako kompromis si viem predstaviť model, v ktorom sa povinný dôchodkový odvod zachová do doby než dožije posledný súčasný dôchodca a skoro-dôchodca. Dnešní mladí sa už budú musieť na dôchodok zabezpečiť sami. Tak či onak, demografia nepustí. Dnes to funguje tak, že štát vybrané odvody okamžite minie na súčasných poberateľov. Navyše, systém sa musí dotovať z ďalších daní, nakoľko vybrané odvody nedokážu pokryť všetky nároky poberateľov. A bude hůř, lebo v budúcnosti sa pomer príjemcov a platcov do sociálneho systému zmení k horšiemu. Ak sa dnes na dôchodok jedného dôchodcu skladajú dvaja zamestnanci, odhaduje sa, že v roku 2060 to už bude iba jeden. Štát síce svoj dôchodkový systém honosne nazýva starobným poistením, no vhodnejší názov je pyramídová hra s povinnou účasťou. Peniaze v nej navyše nie je možné dediť a povinnosť odvádzať majú aj ľudia, ktorí v živote nevyberú ani cent zo systému. Aj preto, mnou navrhovaný dočasný odvod navrhujem premenovať na "platba súčasným dôchodcom pod hrozbou basy", nakoľko položka na výplatných páskach zamestnancov s názvom "starobné poistenie" je dosť zavádzajúca.
Úspora pre ľudí: 2783 mil. EUR

Škrt #7 Srandičky

 • Audiovizuálny fond (4 mil. EUR)
 • Propagácia cestovného ruchu MD SR (11 mil. EUR)
 • Cestovný ruch MH SR (50 mil. EUR)
 • Slovenská akadémia vied (59 mil. EUR)
 • Divadlá, knižnice, múzeá, hudba, granty MK SR (104 mil. EUR)
 • Dotovanie cirkví a náboženských spoločností (38 mil. EUR)
 • Ovocie a mlieko v školách, podpora vinárov (15 mil. EUR)
 • Štatistický úrad SR (15 mil. EUR)

Toto je zvláštna kategória výdavkov pre vyvolené záujmové spolky a krúžky. Je mi záhadou, podľa akého kľúča vláda rozhoduje o tom, kto vyfasuje časť daňového lupu a kto nie. Nič proti cirkvám, alebo vinárom. To čo robia, je úžasné. Ale keď štát dotuje tieto aktivity, prečo sa tiež neujde dotácia trebárs pre klub záhradkárov, alebo pre asociáciu ľudí žijúcich z prány?
Ľudia, ktorým záleží na cirkvách, alebo iných združeniach, môžu tieto aktivity podporovať dobrovoľne, obzvlášť, keď im štát zoberie menej na daniach. Verím, že Kristovi by sa tiež nepáčilo, ak by niekto niekoho nútil dotovať cirkev, alebo akékoľvek iné združenie pod hrozbou zhabania časti majetku, či uväznenia, tak ako je tomu dnes.
Úspora pre ľudí: 296 mil. EUR

Škrt #8 Nezdravé zdravotné odvody

 • Výdavky zdravotných poisťovní (3978 mil. EUR)

Deregulácia zdravotného poistenia a zdobrovolnenie platieb poistného odstráni zo slovenského zdravotníctva veľa nespravodlivosti. Človek, ktorý dnes platí minimálne zdravotné odvody (v prípade "poistencov štátu" ani to nie), žije nezdravo a rizikovo, dostáva rovnakú starostlivosť ako človek, ktorý platí maximálne odvody a žije zdravo a opatrne. No väčší problém dnešného zdravotníctva predstavuje chýbajúci tlak na cenu a kvalitu zdravotnej starostlivosti.
Príklad z praxe. Kontrola na alergológii. Nie, v čakárni som nečakal dlho, lebo som mal tú možnosť zaplatiť si "konzultáciu" (efektivita štátneho zákazu v praxi). Aj vyšetrenie prebehlo svižne (bežná sezónna alergia), ale zvláštne bolo, že som vôbec nemal nutkanie opýtať sa na cenu vyšetrenia. Prečo? Lebo náklady za vyšetrenie platí poisťovňa z povinných odvodov. Potom nečudo, že pacient lekárovi nekladie otázky ako "A koľko ma to bude stáť?", alebo "A prečo tam oproti to robia lacnejšie?"... Proste otázky, ktoré sa ľudia bežne pýtajú vo sfére iných služieb. Po skončení vyšetrenia som dostal stoh receptov na nosné spreje, inhalátory, lieky... Sestričke vravím, že ani moja babka neberie toľko liekov, načo mi bolo odkázané, že väčšinu z ceny liekov platí poisťovňa, nie ja. No fajn, vravím si. Keď sociálny štát, tak pre všetkých. Aj pre farmafirmy.V lekárni som potom vyfasoval igelitku plnú dotovaných liekov a do telefónu som si naťukal termín ďalšieho rutinného vyšetrenia, ktorého cena mi bude znova ukradnutá. A to doslova.
Čo to znamená? Že model súčasného zdravotného poistenia je ako povinné poistenie auta, ktoré okrem nehody kryje aj náklady na rutinné dopĺňanie paliva, výmenu oleja a olejového filtra. Poisťujú sa veci, ktoré by si nikto za normálnych okolností nepoistil. Lenže naša legislatíva núti poisťovne kryť nielen vážne zdravotné problémy, ale aj preventívne prehliadky zubov a iné rutinné "prkotiny". Dochádza k chybnej alokácii vzácnych zdrojov, ktorých toky diriguje legislatíva a nie trh. Ľudia cez povinné odvody dotujú sirupy a mastičky, ale ak poistenca trafí šľak, tak bude rád, keď ho personál polorozpadnutej pološtátnej nemocnice nenechá zomrieť na preležaniny.
Ako menšie zlo oproti dnešnému stavu by som si vedel predstaviť model, v ktorom by štát z daní dotoval len nevyhnutnú starostlivosť pre najchudobnejších a ostatní ľudia by sa slobodne rozhodliaké poistenie a s akým krytím si kúpia.
Úspora pre ľudí: 3978 mil. EUR

Podčiarknuté a zrátané

Skresanie štátnych výdavkov z pôvodných vyše 30 miliárd EUR na zhruba polovicu.
Celková úspora vyše 14 miliárd EUR ročne (presnejšie 14 395 000 000)
Ak by štát túto úsporu použil na zníženie daňového bremena, priemernému občanovi by v kapse ostalo o 2653 EUR viac. Zamestnancovi o 6058 EUR viac. Ročne.

Ďalšie benefity plynúce z navrhovanej diéty štátu:

 • V prvej rade, zredukovalo by sa násilie páchané na platcoch daní zo strany štátu. Platcom daní by po znížení daní ostalo v kapsách viac peňazí, ktoré by mohli alokovať podľa vlastných preferencií.
 • Prilákanie obrovského množstva firiem a kapitálu z celého sveta.
 • Zvýšená motivácia podnikateľov zakladať, alebo udržať firmy doma.
 • Vyrovnaný štátny rozpočet a vymazanie starého dlhu.
 • Ľudia a firmy usporia časť nákladov za daňové poradenstvo, účtovníctvo, administratívu, úplatky, behanie po úradoch a pod.
 • Presun uvoľnených zamestnancov zo štátnej správy a z dotovaných podnikov do produktívneho súkromného sektora.
 • Presun časti "večných študentov" do produktívnej ekonomiky. Ide najmä o študentov, ktorí preferujú neviazaný študentský život vo sfére štátom dotovaných škôl napr. s humanitnými odbormi.
 • Presun množstva ľudí a firiem z "čiernej ekonomiky" do tej "oficiálnej".
 • Presun časti čiernych pasažierov sociálneho systému do produktívnej ekonomiky.
 • Vyšší tlak na cenu a kvalitu tých služieb, ktoré bude po novom poskytovať trh namiesto štátu.
 • Menej korupcie pri štátnych zákazkách, menej podvodov na DPH, dotáciách a pod. Lebo z menšieho koláča sa dá menej ukradnúť.
 • Udržateľný dôchodkový (ne)systém, ktorý prinesie postupné zníženie povinných odvodov až na nulu a teda ďalšie extra zdroje pre platcov daní.
 • Menej ľudí závislých na štátnom sociálnom systéme oslabí fenomén kupovania voličov politikmi cez rôzne výdavky.
 • Zvýšená ochota ľudí prispievať na charity. Seba-obhajoba typu "štát sa postará, na čo by som daroval!" už nebude celkom platiť. V sociálnej oblasti narastie význam charít, ktorých pomoc je adresnejšia, efektívnejšia a hlavne dobrovoľná.

Väčšina týchto "vedľajších účinkov" redukcie štátu zvýši produktivitu ekonomiky a teda zvýši reálne mzdy ľudí.

Viem, že táto moja "analýza" trpí mnohými zjednodušeniami. Čísla v nej by však mali byť dosť presné na to, aby v nás vyvolali nejednu pochybnosť: "Čo ak štát nedokáže prerozdeliť väčšinu môjho zárobku lepšie, než by som to dokázal ja sám?"

ChartGo2

Zdroje:
http://www.konzervativiz mus.sk/article.php?6077
http://www.konzervativiz mus.sk/upload/pdf/Priloha_Danove_zatazen ie_za_rok_2015.pdf
http://cenastatu.sme.sk/Author: Ondrej Turis # FeryMowi76
Slovensko2016-08-316
-
 56% ( 8 people voted )
+
keby to takto vyslo... super.

dia # QibeNaqa01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-31 21:18:48 c303a81a
Vládu treba úplne vyhladovať, nech nič nedostane, kto zaplatí čo i len kopejku nenásytným boľševikom, stáva sa ich komplicom pri vlastnej záhube, okráda vlastnú rodinu, navyše sa samozrejme rozháda, keďže sa rozmáhajú vinou teroristov nanútené starosti, upadá jeho súkromný život, radosť sa stráca, ale popritom ficoboľševickým teroristom narástla drzosť. Oni sú šťastní, parazitujú na vašom nešťastí a ponížení.
Treba pohroziť principálom a popritom zostať nevideným, nech sa trápia prevodové páky, oni sú predsa tiež iba miestodržitelia, síce na vyššom levely, načo sa hádať s panákmi a vysilovať sa, nech to zariadia kompetentní, zákulisne, cez vhodné cesty, treba preniknúť priamo k žriedlu dirigentov týchto zločineckých pajácov. Niežeby to žriedlo malo záujem o odetatizovanie, to by predsa už navrhli sami aj skôr, ale nie sú v stave, aby mohli príkaz odoprieť.
Treba cez týchto poštárov donútiť vládu, aby napríklad určila 3 okresy, v ktorých by sa nielenže neplatili nijaké dane, ale aj všetky pravidlá a „zákony“ by boli nefunkčné a nevymáhané. A keď by sa záujem rozbehol, zvalcovali by samých seba. Predsa o to ide, zlikvidovať ficoboľševikov a ďalší pridružený hmyz realistickým spôsobom.
Výborne, že chceš fízľovský socializmus ponechať. Najúčinnejšiu oporu výpaľníckeho prerozdeľovacieho socializmu. Čím by boli ficoboľševici a ďalší zlodejskí boľševici bez tejto ozbrojenej päste boľševizmu? Logicky treba zlikvidovať ako prvých práve ich.
Aký je ich význam v súčasnosti? Všetko čo bolo povolené v minulosti, je dnes trestané a čo bývalo trestným, je dokonca oslavované. Sodomiti, moslimovia, vrahovia vlastných detí, násilníci by mali dávno prinajmenšom doživotne ťažko makať v kameňolome, ale deje sa pravý opak, boľševici všetkých odtieňov ich chránia ako zraniteľné kvetinky.
Takže akási „bezpečnosť“, čo ju prekrútili súdruhovia, mne je úplne ľahostajná. Súdnictvo ešte lepšie, ani by nejestvovalo, nebyť rôznych výtržníkov, čo stále musia zapárať, s každým sa hádať, a sudíkovia ich radi vypočujú. Bez nich by sa unudili. Medzi základné služby štátu pokladáš aj súdny rozvod?
Učivo nájsť na Youtube a Wikipédii? Totálne cenzurovanej a propagandisticky zneužívanej, kde môže písať anonymný hocikto a ďalší anonymný hocikto ho zmaže? Vlastne máš pravdu, mozog im vyreže z hlavy wiki, aspoň sa ušetrí. Na wiki sa síce aj nájdu odkazy, ale ani nie všetky, ani nie relevantné. Jedine štúdiom priamych prameňov je možné prebádať vlastným rozumom, a nie zločincami a klamármi z povolania.
Jediné využitie youtube by sa našlo, ak by študovali kinematografiu, staré postrácané filmy, alebo klipy zo 60. rokov.
Súdruhovia ficoboľševici a ďalší boľševici, po ktorých dnes už ani besný pes neštekne, narobili miliardové dlžoby, logicky by sa ich voliči nesmeli sťažovať, ak by mali splácať, volili ich opakovane, nijako sa neznepokojili, keď ich idoly zadlžovali všetkých, ale keďže sa treba dlhových balvanov zbaviť, poľutujme aj týchto nedostatočne chápavých. Nerozumieť realite je už dostatočný trest. Ale prirodzene, aj mestám treba zakázať zadlžovanie, alebo rovno mestá zrušiť. Celý život sockárčia a milióny z cudzej práce by radi minuli bez úžitku ihneď. Už len to je zločin, že neúspešný a nepotrebný by mal vôbec rozhodovať, nemajú ani trochu hanby v sebe? Čo ukázali v živote, aby získali oprávnenie? Ich jediná kvalifikácia je neustále oblbovanie dostatočného množstva ľahko ovplyvniteľných. Sú ich výsledky dostatočné? Načo sa pýtať, ak má kto platiť výpalné.
Ty chceš vyhlásiť bankrot okamžite, ale to by padlo nielen tých 1,293, ale všetkých 41. Úspora značná. Nech to spláca Ficoboľševik z vlastného a nech mu prihodia jeho tupí voliči, vrátane tých, čo od neho odskočili. Je predsa viditeľný značný rozdiel, či 41 miliárd prevezme totálne nemysliaci imbecil Fico a jeho garda, alebo niekto erudovanejší. Aký je hospodársky efekt ficosúdruženia? Totálny blbec, čo len plytvá a rozhadzuje, a ešte aj rozkráda, ale bojovný antifašista a antirasista a neomarxista a preto popularizovaný, veľký kamarát „konkurenčných“ demokratov.
Môže byť, dôchodcovia už sa naplatili neúrekom, nech sa to dobehne, ale pamätajte na smrť, ficoboľševik si síce robí zásluhy, akoby vás živil, ale neverte mu, on vás okráda o vašu dôstojnosť. Azda Fico má starosť, čo bude s vami po smrti? Pripravte sa, že vtedy sa všetko začína.
Divadlá, múzeá sú štátne, čo je zvláštne na tom, že im prispieva? Ale kvalitatívne previerky by mali prebehnúť, to je automatické, a samozrejme aj čistky, boľševické a neomarxistické kádre musia byť vyhodené. Pošpinili svojim ideologickým fanatizmom ešte aj dejiny.
Výdavky zdravotných poisťovní sú zahrnuté v rozpočte? Myslí sa iba štátna, nie?
Ako by si riešil, že zločinecká boľševická vláda dovoľuje potraty? A jej zdegenerovaným sebeckým voličom to vôbec neprekáža? Opozičným neomarxistom takisto nie.
Záverečné vymenované benefity sú len domnienky, alebo žeby viac, naplánované výsledky? Ficoboľševici plánujú, koho ozbíjajú, ale autor, ty patrí tiež k nim?
Nemožno nikoho nútiť, aby prešiel do produktívnej ekonomiky. Vláda násilím núti, keď zbytočná a škodlivá vláda zmizne, tak sa ukáže, o čo je záujem. Nikto nič nemusí, prečo by mal? Môže, ale nemusí, kvôli čomu vlastne? By mal prejsť do oficiálnej ekonomiky? Nechcel si zrušiť štatistický úrad? Súdruhovi vláde sa podvolí, lebo by sa znížili dane? A zákonník práce začne tiež dodržiavať?
Zvýšená ochota ľudí prispievať na charity? To snáď nie, rovno Kiskovi, všakže?

Fatra # KaweRutu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-01 04:18:38 542f28be
Fatra trepeš dve na tri. Snád neveríš že ak by sme mali pravicovú vládu že by boli dane čo len o percento nižšie? :-)
Papaláši ked si už raz zvyknú, budú hrabat rovnako alebo viacej, na tom nejaká Fico strana alebo Šulino strana níč nezmení.
A k článku. 61% na daniach je kurňa veľa. Som myslel že platíme dan len vo výške 20% Tak ale toto asi nebude to čo sme naozaj chceli. To sa tušim aj vo feudalizme sedliaci aj ked mali holé ruky mali lepšie, lebo pán vyberal desiatok, možno dvadsiatok a ešte sa okrem toho dával farský desiatok cirkvy, ale stále je to menej ako dávame teraz.

Bynk # LojuWafa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-01 21:08:12 c35b06d6
Pravda je niekde medzi, problémom je, že ak niekto v Bratislave je pri koryte tak na také niečo ako Slovenská republika prakticky zvysoka se*/+ie. Ono aj štát=ľudia pracujúci v štátnom aparáte vedia riešiť veci efektívne, keby mali aspoň ako takú národnú hrdosť a boli by čestní už od svojho detstva - ale čo sme sa za posledných 25 rokov naučili? Že kto nekradne okráda svoju rodinu, alebo je to čistý d*/+-il. A keď iné nepomôže tak sa mu budú vyhrážať, tak ako sa vyhrážali MH SR ohľadne stavieb v Mochovciach. Takže takto sa tu majú veci. Zefektívniť míňanie - za tú istú cenu treba viac a kvalitnejšie veci. A ohľadne úroku za štátny dlh je to príliš drahé ako to vidíte sami - riešenie nie je bankrot - lebo potom by prišli sankcie na ekonomiku - riešením by bolo, tak ako v Maďarsku - robiť reklamu pre slovenské dlhopisy. Ak by tie hnusné úroky už museli by byť platené - boli by platené slovenským rezidentom a peniaze by cirkulovali vo vnútri štátu a nie ako teraz plesnivejú na ostrovoch.
Čiže horepopisovaný prístup je pravičiarsky extrém trošku smerom do ľava a bude to O.K.

Hmm # TyjuLytu24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-01 23:25:58 b28fc12a
Ak je pohľad na dane a daňovú politiku zúžený na dve položky : TVORBA ---POUŽITIE .. tak riešenia sa dajú "odkukať" . Sú krajiny kde daňové "príjmy štátu" sú nízke , minimálne , resp. nulové ..teda ako to dosahujú...? / samozrejme my na SK na rope neplávame../ A druhý aspekt ..už tuším Ruský cár Peter Veľky vydal "zákon " ..jednoduchý--- vééééľmi....Ak niekto okradne, spreneverí peniaze/hodnoty/ v cene vyššej ako cena metera povrazu bude na tomto povraze visieť.. Hotovo...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-02 18:16:03 58d4289b
staci ked vidim, CT o 100% drahsie, IT o 250% drahsie, platina KORODUJE..
no, skor moje nervy koroduju, modraci ci cervenaci.. moje nervy zacnu korodovat, potom uvidite...
vid venezuelu, kto nema co stratit...

Peter Novak # VoveCeje26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-07 21:12:16 4e62418d
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ježiš povedal, že Jahve je diabol


Ježiš povedal, že Jahve je diabol
Katolícka cirkev stotožňuje Jahveho s jediným Bohom stvoriteľom a s prvou osobou Božskej trojice – Otcom. Toto učenie o Bohu sa považuje s Katolíckeho učenie medzi úplne najdôležitejš...
Návod na použití dítěte
Americká výzvědná služba NSA uhradila Googlu, Yahoo, Facebooku a Microsoftu náklady na špehování jejich zákazníků
Euro je pre Grécko príliš silné

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0424 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage