Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

SMER chce dať čiernym stavbám generálny pardon


SMER chce dať čiernym stavbám generálny pardon

Návrh zákona by mal byť oficiálne predložený v januári 2014 s tým, že v júli by sa mal dostať na rokovanie NR SR. Chcem veriť, že ministerskí úradníci, ktorí boli prítomní na seminári, si dobre vypočuli diskusné príspevky a aspoň niečo z nich zapracRómovia dnes verejnosti otvoria domy, ktoré si sami postavili

Rómovia z obce Kojatice pri Prešove budú bývať skromne, ale vo svojom.

V rómskej osade v tejto obci sa dnes uskutoční Deň otvorených dverí v nových domoch, ktoré si miestni obyvatelia postavili svojpomocne. Je to prvá etapa Programu bývania neziskovej organizácie Člověk v tísni Slovensko v tejto lokalite.


Vo štvrtok 17.10.2013 sa v kinosále NR SR konal seminár a diskusné fórum Očakávané pozitíva a možné slabiny nového stavebného zákona. Znenie návrhu nového zákona, ktorý bol predložený verejnosti na pripomienkovanie, predstavili zástupcovia MDVaRR SR. Ako nám bolo odprezentované štátnym tajomníkom Františkom Palkom, tak cieľom novej legislatívy je urobiť poriadok v územnom plánovaní, zefektívniť rozhodovanie a profesionalizovať stavebné úrady a zjednodušiť občanom život na úradoch. Štátny tajomník návrh prezentoval ako skvelý stavebný zákon zodpovedajúci požiadavkám nového tisícročia. S potešením prítomných informoval, že nové znenie zákona zároveň prináša aj nové nástroje na riešenie problematiky tzv. čiernych stavieb.
 
Nedá sa uprieť snaha štátneho tajomníka dramaticky uviesť okamih návrhu nového stavebného zákona pred verejnosťou. Avšak, pri všetkej úcte k jeho postaveniu, myslím, že ním prezentovanej problematike vôbec nerozumel. Okrem štátneho tajomníka na seminári odzneli odborné príspevky. Zhodli sme sa na jednom, a to, že Slovensko potrebuje nový stavebný zákon. Žiaľ, tu naša zhoda končí. V súčasnosti má stavebný zákon 50 strán. Prežil svoju 40 ročnú históriu, nie je až taký zlý, je len na škodu, že sa v praxi nedodržiava. Prežil svoju dobu a potrebujeme nový. Nový návrh má ale ťažkopádnych 250 strán. Verejnosť očakávala zjednodušenie procesov a sprísnenie pre tých, čo zákon nedodržiavajú. Návrh je nesúrodým návrhom bez koncepcie. Zavádza nové pojmy, profesie, byrokratické inštitúty, odoberá kompetencie samosprávam v územnom plánovaní i v stavebnom konaní. Naďalej opomína ekologické územné plánovanie ako nástroj manažmentu a ochrany krajiny. Nedostatočne zapracúva práva verejnosti vyplývajúce z Aarhuského dohovoru.
 
A aké riešenia prináša návrh nového stavebného zákona z dielne Smeru na riešenie problematiky tzv. čiernych stavieb? Verejnosť očakávala, že zákon vytvorí preventívne páky proti tomu, aby čierna stavba vôbec mohla vzniknúť. Určite to nie sú opatrenia, ktoré zavádzajú obrazne povedané "generálny pardon" na doteraz nepovolené čierne stavby. Čo to znamená v praxi? Všetky papalášske vilky postavené bez povolenia a v rozpore s územným plánom budú zo zákona skolaudované a povolené.
 
Návrh zákona by mal byť oficiálne predložený v januári 2014 s tým, že v júli by sa mal dostať na rokovanie NR SR. Chcem veriť, že ministerskí úradníci, ktorí boli prítomní na seminári, si dobre vypočuli diskusné príspevky a aspoň niečo z nich zapracujú do nového návrhu.


http://obcan.racan.sk/2013/10/SME R-chce-dat-ciernym-stavbam-generalny-par don.htmlAuthor: RNDr Anna Zemanova # LepaMoho31
Slovensko2013-10-2323
-
 60% ( 5 people voted )
+
Ciril Talapka si pride na svoje...
silven # BoqyNegy11
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-23 17:36:14 4e63d0bd
Niečím treba začať - najlepšie legalizovaním krádeže zeme druhému, odpustenie prekročení a nedodržiavaní zákonov.
Inými slovami - čo je nakradnuté doteraz je O.K. (my už máme dosť), ale odteraz už to začneme trestať (aby to nenapadlo aj vás).
Desím sa predstavy generálnej amnestie, ak prezidentské voľby dopadnú podľa preferencií.
Luko # LidySesy00
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-23 17:46:20 c3a87f42
generalny pardon nie je nic nez cisty oyeb a vysmech do xichtu vsetkym slusnym obcanom. Nie je jediny dovod na taky pardom ako ten, ze jeden mafian pomoze druhemu zlegalizovat to, co postavil protizakonne. Je to do neba volajuca nespravodlivost a hajzlovstvo. Akoze nic nove v SR. Co cakame od tychto tajtrlikov a pucflekov financnych skupin ... Svetu vladne mafia. Na kieho paroma ju volime???smartang # BohuPyki56
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-10-23 20:14:10 5f663eaa
chcelo by to generalny ODCHOD od koryt. To sa mi zda korektne. Nejako treba zacat ... ked uz teda zaciname.

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-23 20:21:48 5f663eaa
{SMER chce dať čiernym stavbám generálny pardon} No a čo ?...veď na Slovensku si to môžu dovoliť a ovečky otupené banerovými heslami a nakŕmené predvolebným gulášom im znova dajú svoj hlas. Tak to už na Slovensku chodí. Keby niečo také urobili napríklad v Nórsku, alebo v Anglicku, už by lietali dlažobné kocky do výkladov v centrách hlavných miest.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-23 22:15:57 5bdbee38
Inak tu ide zrejme hlavne o cigáňov, ktorí najviac doplatili na kapitalizmus, pretože nemajú prácu a nemôžu si dovoliť platiť ani tie "komunistické králikárne". Keby politici nerobili podobné opatrenia, ohrozilo by to ešte viac tento primitívny systém, pretože najviac ho ohrozujú tí, ktorí sú úplne na dne a nie tí, ktorí ešte dokážu ako tak prežívať. Tých, ktorí ešte ako tak prežívajú totiž stačí manipulovať médiami a sračkami, ktoré šíria mimovládne organizácie, ktoré akože bojujú proti diskriminácii i keď ju sami podporujú, ale to už pokrytecky nazývajú POZITÍVNOU DISKRIMINÁCIOU - oxymoron. Ide o to, že politici, ktorí sa majú dnes veľmi dobre potrebujú jednoducho aspoň trochu uspokojiť tých, ktorí sú na tom najhoršie aj za cenu diskriminácie ostatných, lebo sa boja o korytá, preto aj cigáni dostávajú byty zadarmo. Keby ich nedostávali už dávno by boli protesty proti systému a o veľa väčšie ako boli. Stredná trieda ešte ako tak prežíva a tej nepotrebujú vypomáhať, lebo tá "drží hubu" a poslúcha. Týmto krokom síce mnohých nepotešia (a hlavne Kot-lebu, ktorý im to zároveň sťažuje, pretože je proti financovaniu tých, ktorí nemajú skoro nič), ale stále je to pre nich výhodnejšie ako hrozba z dola, ktorá v prípade väčšej nespokojnosti bude ešte viac lúpiť a kradúť a to by znamenalo posilnenie fašistických skupín volajúcich po genocíde rómov, alebo pád režimu a prechod na socializmus.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-23 22:51:16 5bdbee38
loading...
Vyriešiť problém s cigáňmi môže len socializmus v ktorom bude spravodlivo rozdelená práca a zároveň aj produkty z práce. V kapitalizme budú cigáňov akurát finančne podporovať+chrániť ich budú paraziti z mimovládok hlásajúci "pozitívnu" diskrimináciu, čo však vedie k väčšej degenerácii cigáňov a k podpore parazitizmu a fašizmus, ktorý využíva hnev diskriminovanej strednej triedy vedie zas k primitívnemu extrémnemu riešeniu - genocíde obetí chorého systému v ktorom nie je možné zabezpečiť každému prácu, pretože nezamestnanosť je nevyhnutná súčasť kapitalizmu, ktorá umožňuje otročenie zamestnancov a benefity z práce strojov, ktoré nahradili mnohých robotníkov si užíva len skupina vyvolených i keď v socializme by sme užívali benefity z práce strojov spoločne a mohla by sa skrátiť pracovná doba.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-23 22:59:59 5bdbee38
Social Meštérko, ty to máš s tými režimami dokonale popletené, rovnako aj s pojmami a dojmami práce. Aj s tým, kto zhýčkal priúdených asociálov. Tak si apoň spoločne zakričme: "Ani zrno nazmar! Nazdar...!"

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 65% ( 7 people voted )
+
2013-10-23 23:14:38 bc7b649f
hned ako to bude mozne pojdem si zlegalizovat svoju chatrc, bude na dobrej adresse a v nadhernom prostredy, nie ako tie papundeklove predrazene byty pred ktorymi sa neda ani zaparkovat...xixixi
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 01:10:45 560df8c5
ciganom moze zlegalizovat akurat stavby ktore stoja na statnych pozemkoch.tie na sukromnych nemozu a tych je vecsina.
a ked uz budu tie na statnych zlegalizovane,tak pride bohaty zahranicny investor a skupi to vsetko od ciganov za par euro.cigani sa zbalia a zacnu si stavat osadu na susednom poli alebo pojdu zit k pribuznym..a bohaty investor bude mat nadherne stavebne pozemky napr. pod tatrami za par euro a postavi si tam hotel.
o papalasske vilky sa tu nejedna,pretoze ty si cestu na zlegalizovanie najdu vzdy.len by som bol zvedavy,ci je tento vymysel s hlav nasej vlady alebo zasa v tomto smere prislo nejake doporucenie s bruselu

TNT1973 # HamuQeno04
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-10-24 06:33:26 d991c738
Pre SocialMastera: ak si všetky prostriedky neuvážene pomíňam hneď ako ich dostanem, tak potom budem na tom presne tak ako cigáni. Ak budem čakať s natrčenou rukou: daj, lebo som chudobný, tak nikdy nič nebudem mať. Na to, aby človek niečo mal musí pracovať (teraz nehovorím o podvodníkoch napojených na politikov), ak nepracuje, potom nech sa nečuduje. Kotiť deti kvôli podporám a prídavkom nie je riešenie, ale priživníctvo, bez budúcnosti, ktorá skončí v momente, keď pracujúci odmietnú ich podporovať. Predpokladám, že je to otázka času - zatiaľ politici majú šancu (samozrejme aj povinnosť) tento problém riešiť.
Kojokok # NodeKafu68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 07:32:47 d4254012
socialmaster
Nesúhlasím aby sa kôli cigáňom robil nejaký generálny pardon, pri ktorom sa zvezú všetci hajzlici z maleho Dunaja napriklad. Ak už treba nejako riešiť cigánov - čomu v princípe rozumiem keďže sme to sami nechali zájsť až takto ďaleko - treba to s rozumom a cielene ... To aby sa nám napr. nevrátil len preto, lebo sa kôli cigánon dá pardon na trestné činy. čomu by som sa už možno ani nedivil. A ani tomu, keby nakoniec ešte kandidoval za miestneho poslanca, lebo má práva tak ako každý iný ...

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 07:42:42 d90c3016
napr. Melo ..... nejako to vypadlo

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-24 07:43:53 d90c3016
{Social Meštérko, ty to máš s tými režimami dokonale popletené, rovnako aj s pojmami a dojmami práce. Aj s tým, kto zhýčkal priúdených asociálov.} Ty si akurát riadne zdeformovaný médiami v ktorých nám kapitalisti tvrdia, že za problém s cigáňmi môžu komunisti i keď za komunizmu museli cigáni pracovať. Nikto sa s nimi nesral. No dnes pracovať nemusia a mnohí majú problém nájsť prácu, čo samozrejme vedie k vysokej kriminalite a bola by ešte vyššia, keby im siahli na dávky a keby im nedávali byty zadarmo+generálne pardony, ktoré aj pre nich plánujú.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 08:08:21 576a8ffc
{Pre SocialMastera: ak si všetky prostriedky neuvážene pomíňam hneď ako ich dostanem, tak potom budem na tom presne tak ako cigáni.}Samozrejme...lenže ty sa možno dokážeš lepšie uplatniť na voľnom trhu ako menej vzdelaní ľudia z osád (väčšinou ide o cigáňov) a to znamená, že si budeš môcť peniaze zarobiť. Pre cigáňov je však toto problém, lebo v kapitalizme nie je dostatok práce (dôvody som už spomínal) a teda menej vzdelaný má problém uplatniť sa na trhu a to vedie aj k stigmatizácii nezamestnaných: http://www.youtube.com/watch?v=8e4iDNTQBF čo zároveň posilňuje aj myšlienky fašizmu. V socializme by sa s nimi nesrali. Dali by im prácu, pretože by bola práca na trhu rozdelená medzi všetkých a ak by odmietli, alebo robili zle, mali by problém. Lenže dnes si môžu dokonca aj odmietať a máme problém všetci v podobe vysokej kriminality, smradu a špiny+financovania podpory v nezamestnanosti + financovania rôznych pochybných programov a prevýchovu cigáňov + financovania parazitov z mimovládok, ktoré ich musia chrániť pred narastajúcou hrozbou fašizmu. Nakoniec aj Hitler bol len výsledkom chorého kapitalizmu. V socializme je to iné, pretože pracovať musí každý a nenávisť voči cigáňom. ale aj voči židom na vysokých pozíciách, ktoré im umožňujú v primitívnom kapitalizme "zarábať" obrovské peniaze na úkor pracujúcich je v tom prípade eliminovaná.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 08:23:23 576a8ffc
Davo: "za komunizmu museli cigáni pracovať"- aby nedošlo k zmäteniu pojmov a neidealizovali sme si plošne situáciu "za komunizmu museli byť cigáni zamestnaní".
Krovak # KuraLogo13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 09:34:14 c3928a4c
Jednoznačne na nich treba ísť prácou. Napr. chcete zlegalizovať svoje iern stavby? OK, odpracujete na poli toľko a toľko hodín, aby ste si ten dom zaslúžili. A to by mohlo platiť aj na tých mafiánov. Chceš si dať zlegalizovať svoju chatu na malom modrom Dunaji? OK, na poli je práce dosť. Máš ale väčšiu stavbu, odrobíš adekvátny počet hodín naviac ... Bum, basta, hotovo, demokracii aj právam učinemé zadosť. HOWGH. NEBAVÍM SA. Chceš? OK. Nechceš? Stavba sa búra.

Vybavené, dôvera akcionárov obnovená ...

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 10:14:58 d90c3016
Dovera akcionarov bude obnovena,ak v momente ked bude polozena prva tehla na ciernej stavbe,tak tento cierny stavbar bude okamzite v base.

Ziadne pardony,ziadne odpustania.Jezisikriste,to kam sme to dospeli?harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 10:21:35 5b7f1bc1
Inak, ešte ma napadlo .... v krajine kde sa unáša prezidentov syn, kde amnestia musí byť udelená 2 x lebo tá prvá by umožnila vyšetrenie prípadu, kde nový prezident nazve starého starým *ujom a premiér pričom ujo, kde spis Gorila už ani nevyšetrujú, kde mafiána pustia omylom na dovolenku v Belize, kde úrady už cca 2 roky aj s policajtami nevedia na čiernej stavbe dostihnúť jej majiteľa aby mu predali predvolanie ..... tam generálny pardon len zapadá. Lebo neschopnému zostáva už len to odpustenie ... To aby aspoň neumrel s blbým pocitom.

smartang # BohuPyki56
-
 41% ( 7 people voted )
+
2013-10-24 10:24:12 d90c3016
Máte pravdu Harry, ale s ohľadom na tú čiernu tlupu sa to žiaľ takto už riešiť nedá. Sami sme si na vine. Nemôžete vyhnať z domu tretinu slovákov. Takže legalizáciu berte ako trest za hlúposť a je to aj spravodlivé.

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-24 10:27:46 d90c3016
{Davo: "za komunizmu museli cigáni pracovať"- aby nedošlo k zmäteniu pojmov a neidealizovali sme si plošne situáciu "za komunizmu museli byť cigáni zamestnaní".} A čo tým chceš povedať ? Že len chodili do zamestnania, ale celé dni tam vysedávali a trebárs popíjali, alebo nebodaj súložili tak ako to dnes robia denne vo svojich chatrčiach ? Ak si toho názoru, neznamená to, že by to tak muselo byť znova.
SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-24 18:25:15 576a8ffc
{Jednoznačne na nich treba ísť prácou. Napr. chcete zlegalizovať svoje iern stavby? OK, odpracujete na poli toľko a toľko hodín, aby ste si ten dom zaslúžili} To neznie zle.

SocialMaster # TymaMoxo37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-24 18:27:26 576a8ffc
Hmm viete co vam poviem ja som romka kupila som si pozemok za dvetisic eur na ktori som si setrila tri roky aby som to mala vsetko legalne za papiere som vihodola dalsiu tisicku a viete co mi povedali na urade ze tie peniaze som si vihodila ako keby do potoka lebo ona mi povolenie aj tak neda tak co poviete na toto ked uz vsetkych romov hadzete do jedneho vreca
sabinka # TopyKyxe42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-14 11:50:48 4e634a87

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0413 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made