Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ruští a američtí vědci vědí, kde se nachází temná hmota


											Ruští a američtí vědci vědí, kde se nachází temná hmota

Rusko-americká vědecká skupina vytyčila novou teorii složení temné hmoty a jejího rozložení ve Vesmíru. Tato substance nešíří elektromagnetické záření a je proto zatím pro přístroje nezachytitelná. Až dosud vědci jenom předpokládali, kde jsou "schovány" zásoby záhadné hmoty.

"Víme, kde ji máme hledat", tvrdí rusko-americká skupina fyziků. "Tvoří disky kolem galaxií, hvězd a planet".

Uvidět neviditelné a poznat nepoznatelné – pod tímto heslem pracuje nyní rusko-americký vědecký tým na Harvardské univerzitě v USA.

V otázce temné hmoty je zatím více záhad a předpokladů, než stanovených fakt. Až dosud se domnívalo, že částice této substance na sebe skoro vůbec nepůsobí. Vědecká skupina pod vedením Andreje Kace vyvrací tuto hypotézu v časopise Physical Review Letters. Částice temné hmoty mohou být různé – nejen pasivní, ale také aktivní. Existují temné protony a elektrony, které navzájem působí a vytvářejí temné atomy, tvrdí vědci.


O aktivitě a vzájemném působení částic temné hmoty začala skupina mluvit poté, co rozebrala gravitační efekty. Soudě podle nich tvoří temná hmota disky kolem galaxií, hvězd a planet. Podobné shluky nezachytitelné substance mohou vznikat v důsledku vzájemného působení temných protonů a temných elektronů. Provokuje to ztrátu energie, a pak musejí částice pohybovat pomaleji, vysvětluje Andrej Kac. Má to za následek jejich hromadění a formování plochého disku kolem galaxie. Je tomu tak i s obyčejnou hmotou.

Fyzici rovněž předpokládají, že temné atomy mohly zformovat temné plazma, a pulsace v něm ovlivnily vznik mladého Vesmíru. A nyní působí záhadné částice na kosmické objekty.

"Teorie temného disku je dalším krokem v poznání dějin Vesmíru" – takto komentoval tuto práci astrofyzik z Kalifornského technologického ústavu Sean Carroll.

Gravitační efekty způsobené diskem z temné hmoty má zachytit kosmický teleskop Gaia, soudí Carroll. Tento supervýkonný teleskop Evropské kosmické agentury bude vynesen na oběžnou dráhu na podzim r. 2013 a sestaví podrobnou mapu galaxie. Vědci počítají s tím, že dostanou také potvrzení své teorie.

Zdroj: czech.ruvr.ruAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-06-2365
-
 40% ( 5 people voted )
+
Tento článek velmi připomíná scénu z filmu Pekařův císař,kdy se pekař Matěj alias císař ptá alchymisty Skoty kdy už konečně vynalezne elixír života. Skota odpovídá že možná za den,možná za týden,možná za měsíc,nebo možná za rok ...

Je to klasické ždímání grantů vědci. Hledají to co neexistuje. Nikdo těm jejich teoriím nerozumí,tak si vymýšlejí různé pohádky. Člověk musí být opravdu hodně slabomyslný,aby této pohádce přitažené za vlasy uvěřil. Posuďte sami:

Temná hmota se hledá proto,že podle výpočtů známé množství hmoty nemůže vyvinout gravitaci v takové síle jaká je vědě známá. Proto byla vymyšlena vědci temná hmota.

A teď to přijde! Jak může temná hmota, která podle článku leží vně naší galaxie, působit směrem do centra galaxie? Vědci,vysvětlete mi tento paradox!

Kdyby totiž opravdu tato hmota tam venku existovala,galaxie by se rozpadla a přeskupila by se kolem této temné hmoty tak,že by temná hmota zůstala v gravitačním centru galaxie.

Přitom je už na světě nová teorie. Prezentoval ji Hans Joachim Zillmer v knize Energetický blud. Podle něho je vesmír elektrické povahy a dokazuje to mnoha odkazy na vědecké publikace a pozorování Sluneční soustavy NASA. Nám známá gravitace je podle něho přítlakem energetických částic putujících vesmírným plazmatem mezi rozdílně nabitými vesmírnými tělesy.zero # WyriRese11
-
 41% ( 12 people voted )
+
2013-06-23 20:35:20 55478017
"Ruští a američtí vědci vědí, kde se nachází temná hmota"

Ved to vie u nas aj male decko! Cierna hmota sa nachadza na Luniku IX.!!!


ORANGUTAN # PejiRiwe62
-
 70% ( 13 people voted )
+
2013-06-23 20:53:45 3ab3653a
zero, dalsi co trepe, jediny, kto tvrdi, ze temna hmota je len mimo galaxie si ty, najprv si to v makovici zrovnaj :P

Yanath # VepeBeke80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-23 22:12:21 559f68d2
Yanath

Proč ze sebe děláš primitiva? Toto je věta z článku:"

Soudě podle nich tvoří temná hmota disky kolem galaxií, hvězd a planet.

Read more: http://dolezite.sk/Rusti-a-americti-vedci-ved
i-kde-se-nachazi-temna-hmota-5nnVXO.html#ixzz2X4YX
t337zero # WyriRese11
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-23 22:21:11 55478017
Yanath

A ještě něco. Já chápu diskuzi jako diskuzi,zatímco ty jako ring ve kterém napadáš ostatní. Pokud máš opravdu nezvladatelnou potřebu,vybirej si radši duševně jednodušší diskutéry. Na mne nemáš a děláš si jen ostudu.

zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-23 22:50:56 55478017
To že tmavá hmota interaguje gravitačne je známe (a to je jediné, čo sa o nej istotne vie), takže je logické, že aj ona sa zhlukuje (inak by sa ani nedala detekovať - vďaka tomu, že zhluky tmavej hmoty gravitačne pôsobia na svetlo ktoré prechádza cez ne do našich ďalekohľadov).
Doteraz sa väčšinou hovorilo o tom, že tmavá hmota tvorí okolo galaxií sférické halo. To kvôli tomu, že tmavá hmota neinteraguje inak ako gravitačne, takže častice vrámci jedného zhluku sa prakticky necítia, viaže ich len spoločná gravitácia. U normálnej hmoty - napríklad plynu, sa častice navzájom cítia, čo sa makroskopicky prejavuje ako vyskozita a tlak plynu (hoci ten tlak má aj model tmavej hmoty, ktorá sa necíti, avšak stavová rovnica je iná). To potom spôsobí to, že sférický objekt z riedkeho plynu sa vyformuje do tvaru disku (hviezdy sú príliš husté a preto zostávajú guľaté - prevláda gravitácia nad vnútornou energiu plynu).
Príkladom sférického usporiadania hmoty sú guľové hviezdokopy a niektoré eliptické galaxie, či Oorthov oblak na periférii Slnečnej sústavy. Vo všetkých prípadoch ide o zhluky objektov (hviezdy, kométy) ktoré na seba pôsobia len gravitáciou a zrážky medzi nimi sú zanedbateľné. Špirálové galaxie majú hmotu usporiadanú do disku, lebo obsahujú veľké množstvo medzihviezdneho plynu a prachu, narozdiel od eliptických galaxií, z ktorých sú niektoré pekne guľové.

Z "článku" som sa dovtípil, že akýsi vedci prišli s myšlienkou, že aj tmavá hmota vytvára analóg štruktúry bežnej hmoty, teda tvorí vlastné atómy a možno aj molekuly, avšak chýba jej interakcia s fotónmi a kadečím iným, teda z nášho pohľadu sa prejavuje len svojou gravitáciou (alebo len krátkodosahovými interakciami a preto ju z diaľky nevidno), alebo má svoje pre nás neznáme interakcie. Ak je takáto hmota schopná interagovať sama so sebou inak ako gravitačne v podobe zrážok častíc tmavej hmoty, tak aj tmavá hmota by mala byť schopná vytvárať disky namiesto sfér.

Čo sa týka praktického využitia, tak s tým sa nijak nepočíta (i keď človek nikdy nevie). Tmavá hmota je pre fyzikov záhada a skúmajú ju len preto, lebo sú zvedaví a chceli by vytvoriť teóriu, ktorá by vysvetlila aj tento jav (nejakí kanditáti sú: napríklad supersymetrická teória poľa so supersymetrickým Lagranžiánom predpokladajúca supersymetrické dvojčatá všetkých známych častíc a antičastíc - tmavá hmota by bola tvorená práve tou druhou "polovicou" hmoty, alebo vysvetlenie cez pôsobenie "blízkych" paralelných vesmírov, z ktorých k nám môže prenikať iba gravitácia - nie sú to vôbec žiadne fantasmagórie, ide len o aplikáciu známych zákonov fyziky štýlom čo keby, ktoré by vysvetľovali všetky normálne známe javy, ako aj tie exotické - tmavú hmotu, tieto teórie je však komplikované overiť experimentom, lebo tmavú hmotu nemožno naliať do bandasky a odlievať si z nej do skúmaviek, preto môžu i nemusia byť správne).

Samozrejme od fyziky nemôžeme chcieť, aby vedela všetko vysvetliť. Jej úlohou je v prvom rade vytvárať spoľahlivé modely pre čo najviac prípadov od mikro po makrosvet. Skúšať hľadať akúsi teóriu všetkého je ošemetná vec, a hoci sú nejaké snahy aj v tomto smere, netreba ich brať úplne smrteľne vážne a fyzici to vedia, len sa tým príliš nechvália. Avšak matematika, ktorá sa za tými teóriami skrýva je pravidla veľmi zaujímavá aj pre samotných matematikov (hoci fyzika často robí z prísneho matematického pohľadu podvody, no div sa svete aj podvody dávajú v praxi dobre použiteľné výsledky, hoci teórie za nimi nie sú neprotirečivé, avšak je to spôsob, akým fyzika dáva matematike veľké podnety, ktoré za posledných 200 rokov spôsobili rozvoj matematiky, aký tu nebol hádam posledných 13000 rokov (a ktovie či aj predtým)). Takže hoci môže ísť len o tápanie, i tak je to prínosom pre matematiku - vedu skúmajúcu štruktúru vo svojej podstate.

chladomor # JuqoFasi08
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-06-23 23:31:53 9ec3ceae
loading...
Mojim príspevkom som chcel povedať najmä to, že skúmanie tmavej hmoty je síce zaujímavé, avšak nie dôležité, takže "článok" o nej nepatrí na stránku s takýmto názvom, ale na iné stránky, kde sa takýmto témam venujú podrobnejšie a najmä poctivejšie.
chladomor # JuqoFasi08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-23 23:39:55 9ec3ceae
zero no tak zjavne mas problem s chapanim, tvoj problem

Yanath # VepeBeke80
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-06-24 05:17:45 559f68d2
Yanath,uveď nějaký důkaz. Zatím jsi pouze předvedl,že dokážeš vypotit jednu větu rozvitou.

zero # WyriRese11
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 06:52:03 55478017
zero
ak s ati do toho možem vmiešať v poddstate ak tvori disk okolo planety,tak aj v galaxi nielen disk mimo galakcie ,ale tvoja teria že by viedla k rozpadu ,by mohla nastať ak by bolo jej množstvo omnoho vačšie okolo galaxie ,ako v nutri okolo planet a hviezd.


ale chcemsa spytať z toho čo píšeš ,mi vypliva že čierna hmotavlasne vznikla z toho že niektore vesmírne telesa na svoj objem a hmotnosť maju omnoho vyšiu gravitaciu ako by mali mať je tak?
a yanatha nechaj tak on si lieči tu frustraciju z pocitu neohodnotenia adekvatneho jeho mysleniu,bohužial,na začiatku bol v celku v pohode ale ako sledujem jeho frustracia rastie čím dalej viac a napada a jeho agresivita rastie čim dalej viac,snad sa zobudí skor ako niekoho zastreli,snad.ale ako sledujem nie je jediný,tu bohužial,aj inm sa to stupňuje,

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 10:00:59 55d88d6a
Kedysi davno v jednom kralovstve panovala bieda pretoze velka cast obyvatelstva trpela morom. V tomto kralovstve zil jeden pan, ktoreho zujimali sklicka a dokazal z nich vytvarat take, ktore dokazali zvecsit cokolvek na co ste sa pozreli. Kral si ho vsimol a pozval ho ku sebe na kralovsky dvor kde mu dal plat a financoval tuto jeho vasen. Nevzdelany plebs to odsudzoval, nedokazali pochopit ako moze kral pocas takychto tazkych casov vyhadzovat peniaze na chlapa co sa hra so sklickami, no jednoduch nepredstavitelne. No tento chlap vdaka dostatku zdrojov vyvijal coraz lepsie sklicka az nakoniec objavil ze existuju organizmy, ktore su volnym okom neviditelne a umoznil tak objavenie bakterii a penicilinu. A tak vyliecil Mor a zbavil ludi choroby a biedy.

Len tolko co sa tyka Zera, no v pripade ak by si niecomu nepochopil kludne mozeme podebatovat
Mufo # RijeVoca69
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 10:14:58 253da0c2
Kedysi davno v jednom kralovstve panovala bieda pretoze velka cast obyvatelstva trpela morom. V tomto kralovstve zil jeden pan, ktoreho zujimali sklicka a dokazal z nich vytvarat take, ktore dokazali zvecsit cokolvek na co ste sa pozreli. Kral si ho vsimol a pozval ho ku sebe na kralovsky dvor kde mu dal plat a financoval tuto jeho vasen. Nevzdelany plebs to odsudzoval, nedokazali pochopit ako moze kral pocas takychto tazkych casov vyhadzovat peniaze na chlapa co sa hra so sklickami, no jednoduch nepredstavitelne. No tento chlap vdaka dostatku zdrojov vyvijal coraz lepsie sklicka az nakoniec objavil ze existuju organizmy, ktore su volnym okom neviditelne a umoznil tak objavenie bakterii a penicilinu. A tak vyliecil Mor a zbavil ludi choroby a biedy.

Len tolko co sa tyka Zera, no v pripade ak by si niecomu nepochopil kludne mozeme podebatovat
Mufo # RijeVoca69
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 10:14:58 253da0c2
Kedysi davno v jednom kralovstve panovala bieda pretoze velka cast obyvatelstva trpela morom. V tomto kralovstve zil jeden pan, ktoreho zujimali sklicka a dokazal z nich vytvarat take, ktore dokazali zvecsit cokolvek na co ste sa pozreli. Kral si ho vsimol a pozval ho ku sebe na kralovsky dvor kde mu dal plat a financoval tuto jeho vasen. Nevzdelany plebs to odsudzoval, nedokazali pochopit ako moze kral pocas takychto tazkych casov vyhadzovat peniaze na chlapa co sa hra so sklickami, no jednoduch nepredstavitelne. No tento chlap vdaka dostatku zdrojov vyvijal coraz lepsie sklicka az nakoniec objavil ze existuju organizmy, ktore su volnym okom neviditelne a umoznil tak objavenie bakterii a penicilinu. A tak vyliecil Mor a zbavil ludi choroby a biedy.

Len tolko co sa tyka Zera, no v pripade ak by si niecomu nepochopil kludne mozeme podebatovat
Mufo # RijeVoca69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 10:14:58 253da0c2
pardon za spam, blbne mi Chrome :(
Mufo # RijeVoca69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 10:16:15 253da0c2
Akademik Levašov bude mať nakoniec pravdu a staré poznatky Slovanov - Árijcov sa potvrdia!!!
jan # PukiKyri51
-
 47% ( 7 people voted )
+
2013-06-24 11:37:30 4e634b70
Zero - temna hmota neposobi do centra galaxie, ved sa nachadza okolo nej, nie v centre.


Teoria electrickeho vesmiru (a obzvlast elektrickej gravitacie) je pseudovedecky blud.

LordX # KyqaBume96
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-06-24 12:15:51 5f66663c
LordX V tom případě by působila odpudivou silou a ta se v žádném případě nedá označit jako gravitace,protože ta působí výhradně přitažlivou silou.

Ok,takže podle této teorie působí TH odpudivě. A odpudivou silou na sebe působí stejně nabitá tělesa. Učivo základních škol. Stačí?

Četl jsi tu knihu,že označuješ elektrický vesmír za pseudovědecký blud?

zero # WyriRese11
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 13:19:10 55478017
zero - preco by mala posobit odpudivou silou? TH je okolo galaxie a posobi pritazlivou silou na hmotu v galaxii. Iba tak dokazes vysvetlit pozorovanu rychlost rotacie hmoty v galaxii, ktora sa znizuje ovela pomalsie s narastajucou vzdialenostou od stredu ako to predpoveda teoria relativity.


https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_matter_halo
Knihu som necital, ale o teorii elektrickeho vesmiru som cital na internete dost. Napriklad tu mas astronoma o vyvracia jej tvrdenia: http://neutrinodreaming.blogspot.co.uk/2011/09/ele
ctric-universe-theory-debunked.htmlLordX # KyqaBume96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 13:36:18 5f66663c
Tmavá hmota (iné názvy temná hmota, nežiarivá hmota, skrytá hmota) je hmota, ktorú možno vo vesmíre pozorovať len vďaka jej gravitačnému pôsobeniu na okolité objekty tvorené bežnou svietiacou hmotou. Tmavá hmota nevyžaruje nijaké elektromagnetické žiarenie a preto nemôže byť pozorovaná. O jej existencii vedci vedia len z gravitačných prejavov na žiarivú hmotu: gravitačné šošovky, rotácia galaxií, pohyb oblastí H II a guľových hviedzokôp.

O existencii tmavej hmoty prvýkrát referoval už v roku 1933 švajčiarsko-americký astronóm Fritz Zwicky, ktorý zistil nezrovnalosti pri štúdiu rotácie galaxií. Ak by neexistovala v galaxiách žiadna iná hmota okrem pozorovanej, mala by rýchlosť, ktorou obiehajú hviezdy okolo jadra galaxie zodpovedať Keplerovým zákonom. Z jeho pozorovaní však vyplynulo, že hviezdy od určitej vzdialenosti od stredu galaxie obiehajú omnoho rýchlejšie, než by mali podľa výpočtov. Tento pohyb bol vysvetlený práve tmavou hmotou.

Podľa posledných meraní je vo vesmíre 23% temnej hmoty, zatiaľ čo známa hmota, ktorá tvorí všetky priamo alebo nepriamo pozorované objekty, tvorí len 4%. Zvyšok vesmíru, teda 73%, je tvorený tmavou energiou. Podstata tmavej hmoty ani tmavej energie nie je doteraz vysvetlená. Jedna z teórií hovorí, že môže ísť o málo žiarivé objekty tvorené baryónovou (obyčajnou) hmotou - hnedí trpaslíci, vychladnutí bieli a červení trpaslíci, neutrónové hviezdy alebo čierne diery. Tieto objekty sú súhrnne označované MACHO (MAsívne Compaktné Halové Objekty). Podľa iných teórií sa tmavá hmota skladá z úplne iných častíc ako baryónová hmota. Do úvahy prichádzajú neutrína, ale aj exotické častice: WIMP-y, Higgsove bozóny a iné. WIMP-y majú byť hypotetické častice, ktoré síce majú hmotnosť, ale z nejakých dôvodov neinteragujú s časticami normálnej hmoty – baryónmi, akými sú protóny a neutróny, pretože sa skladajú z nejakej neznámej nebaryonickej hmoty. Ďalšia teória tvrdí, že tmavá hmota neexistuje a nezrovnalosti medzi pozorovaným a predpokladaným gravitačným pôsobením objektov sú dôsledkom našich chybných predstáv o gravitácii.

V poslednej dobe sa však objavila nová teória vysvetľujúca zdanlivé nezrovnalosti v rotácii hviezd v galaxiách. Podľa nej nemôžu byť pohyby hviezd v galaxii popisované len podľa Newtonových zákonov, ale musí sa prihliadať aj k teórii relativity napriek tomu, že ich rýchlosť sa ani zďaleka nepribližuje rýchlosti svetla.
333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 13:52:43 55d88d6a
asi sklamem mnohých :)ale žiadna tmava hmota nie je a nikdy ju nenajdu,o to sa s vami stavím,


len taka mala vec ,slnko ked bolo v osi s mesiacom na zem zvyšilo jeho gravitačnu silu,ako ma mesiac ,stabilne a konštantne mimo tejj osi,,tudíž z toho vyplyva že planety posobenim na seba v osi od druhej na tretiu.prenašaju svoje gravitačne sily.tudiž svoju gravitačnu silu v tom smere znásobuju,preto sa krutia od stredu dalej oveľa rychlejšie ako by sa mali,j # HehyFiho58
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 13:59:44 55d88d6a
LordX Vědci vymysleli TH proto,že na množství gravitace je ve vesmíru málo viditelné hmoty,asi 4%,zbytek tvoří TH a T Energie. Když utvoříš,jak tvrdí článek,kolem Země oblak TH,bude logicky působit proti gravitaci Země. Rozumíš mi? Už tak vědci měli moc gravitace na tak málo hmoty a po odečtení gravitace TH působící proti gravitaci Země by jí měli ještě víc! Je to stupidita stejně jak ten elixír života.

Komu věříš? Sobě nebo kdejakému pisálkovi? Přečti si "obě strany mince" a uvidíš sám která možnost je uvěřitelnější.

zero # WyriRese11
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 14:05:58 55478017
HehyFiho58

To mne zajímá. Mohl bys to napsat srozumitelněji a jednoznačně? Nebo vložit odkaz kde jsi to četl?

zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 14:10:26 55478017
333 Ano,přesně tak. Viditelné hmoty jsou 4%,temné energie 73% a temné hmoty 23%. Tzn.že TH hmoty je minimálně 5x víc jak viditelné. Je to prostě kravina.

TH si vědci vymysleli,protože viditelná hmota by nebyla schopna vytvořit takové množství gravitace. Takže máš v podstatě pravdu. To ale neznamená že vznikla na jejich přání. V Císařově pekaři si Skota vymyslel elixír mládí,mgr. Kelly zase Syrael a vědci si vymysleli TH,TE,evoluci,ropu organického původu a jiné pohádky. Mocichtivci si přidali 11/9 a mnoho dalších neuvěřitelností. Lidé si strašně rádi vymýšlějí pohádky. Kdo chce,ať jim věří.

zero # WyriRese11
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 14:26:21 55478017
Mufo A na penicilin si po čase bakterie zvykly a tak jsme tam kde jsme byli.

Zřejmě ti uniklo že se z podnikání ve vědě časem stal výnosný byznys. Nechci tím snižovat význam vědy,ale bohužel část grantů se vydává na pitvání se v exkrementech,jen aby se odvedla pozornost od pravdy.

zero # WyriRese11
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 14:36:30 55478017
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/242503-titanic
-mozno-potopili-titani-slnko-a-mesiac/
j # HehyFiho58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 14:41:49 55d88d6a
zero


premyšlal si niekedy nad tým že to tiež može byť rozprávka o tom že si zvykli,lebo penicilín a acylpyrín kedysi skutočne liečili a bol človek hned zdravy do troch dni,tudiž by nebolo mu treba toľko liekov,ako mu treba teraz,a teraz sa nelieči ale udržuje v závislosti na liekoch,o tom je kapitalizmus v podstate,ak kupíš raz nemám s teba zisk,ale ked ťa spravím zavislim na mojichliekoch mám s teba pravidelný zisk,a tak naučim liečiť lekarov tak aby neliečili ale udržovali v stave zavislom na liekoch,je to proste o tom kapitalizmus potrebuje zarabať za každu cenu,
tudiž je možne že o tom že si zvikli je len tiež jedna z pohadok ,

j # HehyFiho58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 14:47:24 55d88d6a
J Přemýšlel. Po vakcíně proti tetanu jsem málem chcípl. Je to už osm let co ignoruju veškerá farmaceutika. Úplně se bez nich obejdu a je mi líp než když jsem je bral. Jestli je to co píšeš pohádka je mi z výše uvedeného důvodu úplně jedno.

zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 15:01:47 55478017
zero - z toho co pises ocividne nechapes co je to vlastne tmava hmota.
Nieje okolo Zeme ale okolo galaxii. A neznizuje ich gravitaciu, ved galaxia obklopena tmavou hmotou bude na ostatne galaxie posobit vyssou gravitacnou silou ako galaxia bez nej. Ci snad by Zem mala mensiu gravitaciu bez atmosfery?
http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_matter

LordX # KyqaBume96
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-24 16:03:22 5f66663c
LordX Prosím tě,aspoň si pořádně přečti článek. Jsou tam zmíněny jak planety,tak slunce i galaxie. Předevčírem jsi o celé problematice nevěděl nic,dnes děláš chytrého a přitom ani pořádně nevíš co je článku. Přečti si jak by dopadly galaxie s TH,je to uvedeno o kousek výš pro účastníka 333

Všem:
- kteří si pořádně nepřečetli článek
- kteří neumí pochopit psaný text
- kterým chybí jim schopnost logického úsudku
- zamindrákovaným kteří se zde snaží poléčit své pošramocené ego

Upozornění uvedené v mém prvním příspěvku jsem zde vložil pro rozšíření vašeho přehledu. Že jste této možnosti nevyužili je vaše věc. Komunikace s vámi je pro mne ztrátou času. Nebudu vám odpovídat


zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 16:29:34 55478017
zero


tym čo som ti napísal o tom mesiaci a slnku,že nasobenie gravitčných sil posobí roztačanie vyšie ako vychadza podla fyziky,je logicke z hladiska toho že čim dalej od stredu tým viac posobia ,a tak roztačšaju tie planety.lebo čim viac od stredu su vystavene takemu posobeniu,lebo jevačšia možnosť ze sa dostavaju do zakritov iných planet,chapeš ma?

j # HehyFiho58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 19:12:32 55d88d6a
Vedomie, láska, inteligencia. To sú tiež pojmy, ktoré dodnes nikto nezmeral, nezvážil, neodfotil. Verím, že aj vy všetci máte inteligenciu, aj keď ju nevidieť. Je ako čierna hmota. Podľa niektorých reakcií na článok, sú tu väčší inteligenti, ako špičkoví fizyci sveta. Vyjadrovať sa a kritizovať TEÓRIU TMAVEJ HMOTY, je ako vyjadrovať sa a kritizovať vašu inteligenciu. Veď je to len téória!
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 19:30:42 57f4fdcc
a presne toto chcel dedo soroš dosiahnuť a preto spravil tolko vedeckých kapacít,aby dokonale ovečkyy milanko im to žrali,a keby niekto nie tak vyskočí vždy taky odborník ako ty popíše presne to čo ty o inteligenci a potom tu hodi že kde sme mi však nesiahame ani popaty študovaným hlavam,lenže tie študovane hlavy tež sa niekde učili,a to čo ich učlili je len oa len otazne či aj pravdu,mnohe veci sa daju overiť nepriamimy dokazmy človek čo studuje vela teda čita ,mkadečo od malička sa nauči aj bez titulu,a dokaže premišlať a vidieť veci,aj trocha inak ako je mooným želane,tym netvrdím že mám pravdu,ale pokialnie je dokaža nik ju tu hmotu nenajde a neukaže mi ju,nie nahra neake pochyb videjko alebo mi len proste povie tam je tam sme ju videli,tak moje vysvetlenie pod j je realne,
333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 22:16:53 55d88d6a
j Promiň,ale tvůj písemný projev je pro mne těžko srozumitelný. Nevím co přesně bys tím chtěl sdělit,ani co chceš po mně.

zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 22:32:17 55478017
zero:
"Temná hmota se hledá proto,že podle výpočtů známé množství hmoty nemůže vyvinout gravitaci v takové síle jaká je vědě známá. Proto byla vymyšlena vědci temná hmota.

A teď to přijde! Jak může temná hmota, která podle článku leží vně naší galaxie, působit směrem do centra galaxie? Vědci,vysvětlete mi tento paradox!"


Mnozstvo pozorovanej normalnej hmoty NA OKRAJOCH GALAXIE je primale nato aby vysvetlilo rychlosti obehu hviezd. Takze to nie je paradox, pretoze tu sa jedna o gravitaciu tahajucu hviezdy k okrajom galaxe, nie do centra.
https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_matter_halo

LordX # KyqaBume96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 22:33:52 5f66663c
LordX Nebude to odstředivou silou? Netahá tě wikipedia za nos?

zero # WyriRese11
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-24 22:58:03 55478017
nuž odpusť že nvš po sloveksy ako aj po česky:)

333 # XohoHaqo72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-24 23:17:50 55d88d6a
zero - nie nebude, rychlosti pohybu hviezd na okrajoch galaxii su privelke na to aby sa dali vysvetlit obycajnym gravitacnym obehom okolo hmoty v centre (to je jednoducha matematika). To sa neda vysvetlit odstredivou silou, ta posobi kolmo na smer rotacneho pohybu. Vysvetlenim by bolo ze sa na okrajoch galaxii nachadza viac hmoty ako pozorujeme - teda temna hmota. Pripadne to ze gravitacny zakon je na velkych vzdialenostiach iny ako si myslime.


https://en.wikipedia.org/wiki/File:GalacticRotatio
n2.svg

LordX # KyqaBume96
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 11:17:07 4e63f014
zero&WyriRese11

Kravina je """temné energie 73% a temné hmoty 23%""" , pretože hmota a energia jedno je!


Inak, to že vedci začali hľadať temnú hmotu preto lebo im nevychádza veľký tresk je pravda! Zistilo sa, že vesmír sa rozťahuje zrýchlene a to rýchlosťou väčšou ako rýchlosť svetla! Teraz čo na to povieš?


Inak existujú len tri veličiny - charakteristiky v kozme: Miera, matéria a Informácia! V nich sa naplnené všetky vzťahy ktoré platia po vzniku svetelného vesmíru, pričom tvoria jednotu!

jan # PukiKyri51
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-06-25 14:46:31 4e63a7e1
jan

Vím že to je kravina a proto jsem ji také napsal. Tohle prosím tvrdí oficiální věda. Napsal jsem to proto,aby si věřící v oficiální vědecký názor uvědomili jak nebetyčná kravina to je. Pokud jsi četl moje příspěvky, je ti snad jasné že pokud by to byla pravda,veškerá známá hmota by "přeběhla" k převažující konkurenci,k temné hmotě.
Energie a hmota jsou opravdu zaměnitelné,ale vzhledem k tomu že teorie TH a TE patří do říše pohádek,je bezpředmětné o tom diskutovat.

Nedivím se že se vesmír roztahuje tak rychle,protože na okrajové tělesa je vyvoláván tlak zevnitř vesmíru,ale žádná protisíla zvenku. Těm rychlostem se nedivím,protože na okraji vesmíru panují úplně jiné poměry jak v centru. Vzhledem k menšímu přítlaku je řidší i matérie a tím pádem se nám jeví všechny rychlosti větší.

LordX
Nad tímto je odpověď i pro tebe.zero # WyriRese11
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 15:31:44 55478017
@jan, zero
energia a hmota nie su to iste, z jedneho mozes spravit druhe a naopak, ale nie je to to iste
to je ako keby si tvrdil, ze lad a voda su to iste, lebo jedno dostanes z druheho, ale maju uplne ine fyzikalne vlastnosti, teda nie su to to iste

memory # XifiTasa15
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-06-25 16:00:31 d94b4972
LordX a kdo má chuť se dozvědět něco nového.

Ještě doplním. Věda uvádí že:

Jedním cm² lidského těla proletí za 1 sekundu asi 60 miliard neutrin.
Neutrina procházejí běžnou hmotou většinou bez jakékoli reakce.

To že věda použila v druhé větě slovo"většinou", znamená že to neví jistě a tím připouští možnost reakce. Touto reakcí je přítlak,kterou věda mylně považuje za přitažlivost hmotných těles,čili gravitaci.

Představ si aerodynamický tunel který je svislý a je umístěn s orbitální lodi kroužící kolem Země. Vejdeš do něj,stoupneš si na rošt na kterém je umístěna osobní váha. V podstatě si stoupnout nemůžeš,protože nevážíš nic. Teprve až se ventilátor nad tvou hlavou roztočí,začne se zvyšovat tvoje hmotnost a můžeš ji odezírat na displeji váhy.

Pokud by část aerodyn.tunelu vedla do volného prostoru a někdo odstranil rošt,vyletěl bys do něj podobně jak vylétají z okraje našeho vesmíru galaxie do volného prostoru a věda tvrdí že vesmír expanduje.

Vedlejším produktem neutrin přicházejících z vesmíru je tvorba nové hmoty,od vodíku po složitější prvky. Ten se v zemské kůře slučuje s uhlíkem a kyslíkem, vzniká voda a uhlovodíky jako jsou: etan,metan,ropa a kamenné uhlí. To je příčinou toho,že se běžně ve vytěžených studních doplňuje ropa.

Protože hmota Země neustále narůstá,nabývá i na objemu a tím pádem se zvyšuje její "gravitace". To proto že jsme směrem od nitra Země odděleni stále silnější vrstvou hmoty,která nás izoluje od proudu neutrin přicházejících z tohoto směru. To je pravá příčina rozpadu pravěkého kontinentu,kterému říkáme Pangea.

To vysvětluje proč se obrovští pravěcí tvorové mohli udržet na nohou. Při dnešní "gravitaci" by se ani nedoplazili pro žrádlo. Ty největší by rozdrtila tíha vlastního těla.

Těmito báchorkami nás krmí mocichtivci proto,aby nás udrželi ve strachu z toho že dojde ropa a bude zle. Nedojde. Už měla dojít několikrát a žádné předpovědi nevyšly. Samozřejmě že pokud budou pozemšťané odebírat víc ropy než je Země schopna tímto mechanismem doplnit,ropy bude nedostatek.

zero # WyriRese11
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-06-25 16:49:36 55478017
memory

Nebuď takový punťa a nechytej nás za slovíčko. Vím jak to jan myslel a já psal že energie a hmota jsou zaměnitelné.

zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 16:53:57 55478017
@zero
vacsinou neznamena mozno, znamena to, ze v 100 pripadoch zareaguje jedenkrat, ak splni urcite podmienky

nejaky clanok o tom experimente by ma vazne zaujimal, ale na zaklade inych tvojich vyjadreni o pribudani hmotnosti Zeme v suvislosti s preletom neutrin a nazvanie gravitacie pritlakom (ktory posobi jednym smerom, gravitacia dvoma - rozumej Zem posobi gravitacne na mna, ja na Zem), sudim, ze taky experiment je hlupost
to by totiz naznacovalo, ze napr. formula je tazsia pri jazde a vsetci v lietadle lahsi (posobi na nich vztlak), ak budes niekam letiet, tak si zober do lietadla vahu a skus nieco odvazit :)

ropa nevznika posobenim neutrin ani vznikom hmoty, ropa vznika rozkladom rastlin, co je experimentalne dokazane, mozes skusit aj doma :)

a energia s hmotou nie su zamenitelne, ak je nieco vo forme energie, nie je to vo forme hmoty ani to tym nenahradis (musis nieco pridat/odobrat aby sa z jedneho stalo druhe)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 18:11:55 59ad926c
memory
Jsou zaměnitelné. když spálíš uhlí,získáš energii. Jestli vy Slováci chápete toto slovo jinak,za to já nemůžu. Ropa vzniklá organicky představuje zanedbatelné procento.
O žádném článku na netu nevím,můžeš ho zkusit vyhledat. Anebo si tu knihu přečíst. Abys mi rozuměl,nemám potřebu kohokoli přesvědčovat,jen ukazuju že téměř všechno je ve skutečnosti jinak než nám je nám předkládáno kvůli prospěchu pár jednotlivců.


zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 18:26:18 55478017
memory: nerýp do Zera, má pravdu, aj voda a ľad sú to isté. Nejdem sa ale o tom rozpisovať, lebo si musím ešte dať pobrúsiť korčule. Zajtra sa so Zerom ideme korčuľovať na plaváreň :-D

krovak # GobuTyxo79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 18:39:53 c35b17b2
@zero
premena jednej formy na druhu neznamena jej zamenenie
ak by boli zamenitelne, musel by si byt schopny urobit s hmotou to iste co s energiou bez pomoci cohokolvek ineho, to znamena, ze pre pohon auta by muselo stacit, ze ten benzin tam mas, ale ako iste vies, nefunguje to tak
pre ziskanie energie z hmoty musis pouzit teplo, tak ako pre ziskanie vody z ladu

12.50€, este si rozmyslim, ci mi ta kniha za tie peniaze stoji, aby z nej nebola nakoniec pridraha energia v piecke :)

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 18:42:14 59ad926c
@krovak
nezabudni chranice, chlorovana voda je totiz zvycajne dost tvrda :)

memory # XifiTasa15
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 18:44:16 59ad926c
TH vpodstate neexistuje ,ide len oto že rozsah celého vlnového spektra nie len viditelného je ľudmi a dnešnou primytývnou vedou poznaný len veľmi málo,teda v značnej časti ešte nepoznaný a neznámy,alebo potom len vo forme takz.pseudoTH. Všetká energia a hmota vesmiru je trvalá ,len sa premieňa v kolobehu viz zákon o zachovaní energie.....teda všetká energia a hmota nevzniká ani nezaniká ale hlavne nedisponujete vzorcami hlbky a hustoty času,pracujete len s primytývnymi rovinami!
illuminatedBimbo # WavaPihi67
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-06-25 19:01:08 b22882ad
@memory: to si mi nemal robiť, som si oprskal monitor :-)

@illuminatedBimbo: obdivujem tvoj talent vyplodiť 5 riadkov súvislého textu, v ktorom nielenže nič nepovieš, ale ešte mi z toho celého vyčuhujú dve veci: a) nemáš o tom ani šajnu b) tváriš sa že vieš oveľa viac než si vôbec vieme predstaviť (že "vzorce hĺbky a hustoty času" :-D )

krovak # GobuTyxo79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-25 19:17:52 c35b17b2
lol ja som si myslel do dnes že teplo je dosledok premenybenýzínu na energiu, nie potreba na premenu:)no aspon som o niečo bohatší zas:)v poznaní.
333 # HopiDaby71
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 20:08:51 55d88d6a
,
illuminatedBimbo # WavaPihi67
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-25 21:16:14 b22882ad
Najväčší výskyt temnej hmoty bol zaznamenaný na Slovensku. Temná hmota tu požiera všetky verejné financie a rozumné mozgy. Jednoduchý plebs sa nestačí diviť, ako tak rýchlo, môže všetko končiť v nenávratne. Temná hmota to je potvora...
Dilino # HebeSaxu77
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-27 09:12:31 55ede025
memory&XifiTasa15

Plytké sú tvoje vedomosti ( napr. s tou vodou), plávaš len na povrchu, hovoríš o javoch a nevieš o ich podstate!

Asi ani nepoznáš ( vraj výdobytok vedomostí) vzorec E (energia) = hmota x rýchlosť svetla vo vákuu na druhú!

jan # PukiKyri51
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-06-27 10:19:23 4e6357e6
@janicko
ja ho poznam, ty ho vies napisat no nerozumies mu :)
ten vzorec ti vyjadruje, kolko maximalne energie dokazes z urciteho mnozstva hmoty ziskat, to nie je ekvivalencia :))

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-27 10:26:22 d94b4972
zero - "Pokud jsi četl moje příspěvky, je ti snad jasné že pokud by to byla pravda,veškerá známá hmota by "přeběhla" k převažující konkurenci,k temné hmotě."


A to uz preco? To ze na nejake teleso ina hmota posobi gravitacne este vobec neznamena ze ho aj pritiahne k sebe. Klasicky priklad - orbita. Preco Zem este neskoncila na Slnku? Tmava hmota vlastne obieha na orbite okolo nasej galaxie.

LordX # KyqaBume96
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-06-27 16:56:47 542f2f6c
LordX
Preco Zem este neskoncila na Slnku?

Odpověď najdeš v učebnicích fyziky základní školy.

zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-27 20:32:22 55478017
,
illuminatedBimbo # WavaPihi67
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-06-27 20:40:52 b22882ad
zero - ano.. a presne taka je aj odpoved na to preco normalna hmota "neprebehla" k halu z temnej hmoty.
LordX # KyqaBume96
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-06-27 20:43:47 542f2f6c
LordX

Ale já jsem se tě na nic neptal. Ale když už jsi to nakousl,zajímalo by mne jak toto tvé tvrzení může být ve školních učebnicích,když to nedokáže vysvětlit ani věda. Je mi jasné že se tady snažíš hojít své pošramocené ego a neuvědomuješ si že s tebe čiší ubohost každým tvým příspěvkem.


zero # WyriRese11
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-06-28 07:10:01 55478017
zero

ja poznám LordXa ešte z čias ked študoval v Olomouci medicínu.... musím vyslovit s Tvojou poslednou vetou velký súhlas

brano # PelaSedo59
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-06-28 09:15:53 c305bafe
zero - vtipne ako tu sebavedomo pises svoje naivne vyplody odporujuce celej dnesnej vede ako keby si pojedol vsetku mudrost sveta, ale ked niekto napise konkretny protiargument zrazu chces z diskusie vykluckovat a nedokazes si nic obhajit.. typicky konspiracny teoretik z youtube univerzity.


Samozrejme ze to veda dokaze vysvetlit, uz som tu napisal ako (orbita).


Co Brano, ako ide biznis s bezurocnymi pozickami? Este stale ostalo len pri trapnych blogoch "nepochopeneho genia"? :D

LordX # KyqaBume96
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-06-28 10:48:20 4e62af25
LordX
Promiň,ale takovému vysvětlení dokáže uvěřit jen primitiv,tj čtenář denníku Blesk aj.

zero # WyriRese11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-28 22:24:31 55478017
LordX
Promiň,ale takovému vysvětlení dokáže uvěřit jen primitiv,tj čtenář denníku Blesk aj.

zero # WyriRese11
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-06-28 22:24:37 55478017
Dilino! Si kandidát na akademika, len sa musíš viac rozhľadieť po svete. Slovensko nikdy nebolo a nebude pupkom sveta a preto temnej-čiernej hmoty je vo svete nepredstaviteľne ďaleko viac ako si myslíme na Slovensku. Najviac temnej-čiernej hmoty NIE JE koncentrované v Afrike.

Skôr ako diskutujúci začnú diskutovať, mali by si vo vlastnej mozgovni upratať a začať rozlišovať medzi pojmami VIEM a MYSLÍM SI, medzi VEDIEŤ A VERIŤ V NIEČO. Potom bude komunikácia medzi ľuďmi prebiehať na úrovni POZNANIA A ZDRAVÉHO ROZUMU/Levašov/ a nie na úrovni bludov, viery v boha, v politikov, demokraciu, konzumný kapitalizmus a ilúziu bohatstva založanej na pôžičke a dlhoch falošných peňazí.

Pre ľudstvo je veľmi prospešné, ak sa falošné peniaze investujú do skúmania nevyskúmateľného, namiesto investovania do demokracie, ovládnutia surovín a energií a do celosvetovej demokratickej moci, ktorá sa používa na zotročovanie ľudí a národov. Skúmanie nevyskúmateľného znamená menej otroctva pre ľudí.

Na čele s politikmi za temnejšie časy na večné veky a nikdy inak!!! Starším to niečo pripomenie.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-06-29 08:07:35 57f4ca0a
Občas mám pocit, že čierna hmota sa sporadicky objavuje v lebke Angely Merkelovej a Tuskovi.

Cierna Hmota # SokoFamo55
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-09-01 23:27:43 b28fc12a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Monsanto vyvine vlastní robotické včely


Monsanto vyvine vlastní robotické včely
Hmyzí opylovači hrají důležitou roli v reprodukci rostlin. Ale od roku 1990 svět narazil na vážný problém, zdraví včel ve světě se začalo zhoršovat. Většina důkazů ukazuje na ...
Zakažte už konečně to hulení, chlastání aji šoustani
Íránská mládež se připravuje na „syrský džihád“
Vlakušky

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1328 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles