Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ruská hrozba pre Bitcoin


Ruská hrozba pre Bitcoin

Napriek vyliatej rannej káve v súvislosti s rastom ceny Bitcoinu sa v tejto oblasti udiali aj iné dôležité udalosti. Prinášame v skratke to najdôležitejšie za dva týždne.

Najdôležitejšou, avšak negatívnou správou bola správa z Ruska. Ministerstvo financií plánuje sprísniť tresty v súvislosti s používaním kryptomien. Vládcom v Rusku sa nepáči možnosť, že by obyvatelia namiesto inflačného rubľa začali používať kryptomeny. Úmyslom je tak presadiť v Dume trest 4 rokov odňatia slobody. V pôvodnom návrhu sa počítalo s pokutou pre organizácie vo výške 500 000 rubľov alebo odpracovaním 2 rokov verejných prác. Pre jedincov to bol rok verejných prác alebo 300 000 rubľov. Napriek tomu sa dá očakávať, že kryptomeny sa budú v Rusku naďalej používať.

Blockchain, distribuovaná databáza Bitcoinu, je v poslednej dobe asi najviac diskutovanou technológiou. Svedčí o tom aj zapojenie sa ďalších bánk do tzv. Distributed ledger group.Konkrétne UniCredit, Mizuho bank a Nordea sa pripojili ku skupine, ktorá má v súčasnosti už 25 členov. Do tejto skupiny patria aj bankové domy ako HSBC, Morgan Stanley, Goldman Sachs, Bank of Scotland a iné. Cieľom je nájsť nové technológie v oblasti finančných transakcií v bankovom sektore. Celá táto skupina 25 bánk spolupracuje s R3, čo je spoločnosť sídliaca v New Yorku zaoberajúca sa vývojom finančných služieb na báze sietí, ktoré majú podobné prvky ako Blockchain.

Blockchain sa rovnako zapáčil aj spoločnostiam ako America n Express alebo Philips, čo je spoločnosť z oblasti zdravotnej starostlivosti. Prvá menovaná bude investovať 12 miliónov dolárov do spoločnosti Abra. Abra je spoločnosť, ktorá zjednodušila posielanie peňažných prostriedkov medzi krajinami prostredníctvom technológie blockchainu. Presnejšie keď vy ste v USA a chcete niečo zaplatiť v Číne, tak si nájdete tzv. Abra teller, ktorý prevedie doláre na bitcoiny. Následne ich pošlete do Číny, kde si príjemca rovnako nájde Abra Tellera a jednoducho si ich zamení za juany. Druhá menovaná spoločnosť Philips zatiaľ ešte neuviedla, koľko investuje do výskumu v oblasti blochainu. Jediná známa informácia je, že bude spolupracovať so start-upom Tierion. Ten na základe blockchainu poskytuje ukladanie a správu dát, či už cez web alebo mobil.

Aj keď sa v poslednej dobe viac diskutuje o technológii, ktorá stojí za Bitcoinom, napriek tomu sa na neho nezabúda. Americká spoločnosť, poskytujúca finančné služby a zaoberajúca sa primárne poistením amerických vojakov, zahrnula Bitcoin do svojich služieb. Presnejšie, umožnila záujemcom zobrazovať si stav účtu z Coinbase v rámci konta v spoločnosti. Zatiaľ ide čisto len o prehľad a nijako sa s Coinbase účtom nedá narábať, teda prijímať alebo odosielať platby. Časom po väčšom záujme spotrebiteľov sa možno sprístupní aj táto služba.

Dvojtýždňový prehľad zakončíme správou, ktorá vyvolala diskusie medzi nadšencami z oblasti kryptomien. V USA sa rozhodli niektoré bitcoinové spoločnosti spolupracovať s vládou na zlepšení mena Bitcoinu. Komunita si je vedomá zlej povesti hlavne v dôsledku kauzy Mt.Gox a Silk Road, a preto sa rozhodla spolupracovať s Ministerstvom spravodlivosti, F.B.I. a inými vládnymi agentúrami. Ostatní z komunity sa tak nevedia zhodnúť, či to je v konečnom dôsledku správny krok,pretože Bitcoin vznikol s úmyslom sa dištancovať od nejakého vládnutia. Na strane druhej si musíme naliať čistého vína a uznať, že Bitcoin sa pravdepodobne neudrží úplne bez spolupráce s verejnými inštitúciami. Tie majú až príliš veľkú moc, aby vedeli menu v určitej miere blokovať. Preto by sme to mali skôr považovať za ústretový krok s dobrými úmyslami, ktorý môže zlepšiť meno kryptomeny.

Dúfame, že zvyšok víkendu nestrávite len sledovaním stúpajúcich a klesajúcich grafov Bitcoinu a koniec koncov si ho ešte stihnete užiť.Author: Martin Lindak # KygeHesy45
Rusko2015-11-098
-
 45% ( 1 people voted )
+
Zmagorení rusofilní poslucháči Slobodného vysielača nie sú ochotný prijať na Rusko žiadnu kritiku.
Takýto článok by prehĺtali ťažko.

Putin je predsa Boh

lado # NudySeta68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-10 18:01:31 5057d10a
Je vzácne maestro ..lado 68...nepovedal ste pravdu , nepovedal ste objektívny názor . nepovedal ste návrh na riešenie.. Ste mimo---objektivity.Máte šancu vylepšiť si.../ lebo "nejaký " Lipšic už dávnejšie povedal tri či dva krát a dosť..// A pokiaľ sa jedná o situácie menovej politiky tak na to treba mať nie len schonosť čosi "obdrizdať" ale ja rozumné čosi.... Takže...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-10 20:20:46 58d4289b
Smerovanie menovej "politiky" určite je obmedzované prevodmi..jednej meny na druhú. Tento proces ešte stále je "lukratívny" /kedysi boli Anglo-- Picvikovci --ktorí súťažili že za koľko hodín otočia CEZ CELÚ ZEMEGUĽU 1000 "poundov--libier " a s akým ziskom... len prevodmi...// a bezpracný... Určite tie špekulatívne --oné izé../pohyby hodnoty v rôznych menách ../ kilo zlata by sa malo vrátiť len kilo. čo nie je pravda... podľa.../. zanikne .A " ten " Bitcoin je ... istým produktom na zmiernenie dopadov na oficiálnu menu...ktorá je ohrozená...Hotovo.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-10 20:36:18 58d4289b
A čo s krajinou, ktorá bola ešte minulé storočie v stredoveku?
VypIta placacka # CevePyli42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-10 20:42:46 59ad2957
Všechny pozitivní zprávy v médiích vedou nepřímo i ke zvýšení ceny bitcoinu. Ta chvíli vystřelila až na 500 dolarů. A i když se postupně vrátila na aktuální kurz kolem 320 USD, je to stále o dost lepší cena, než průměr za celý rok 2015. Svůj díl na tom má především Čína: http://cointelegraph.cz/news/115550/cena-bitcoinu-
leti-vzhuru-budou-pokoreny-rekordy-z-roku-2013
Karel Fillner # TaxaDobu31
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-11 12:48:59 5966ac41
Poviem tak za seba, este som sa realne s bitcoinom nestretol, neviem ako vlastnit, pouzit, ako funguje. A realne normalnych ludi co poznam 99% znich je na tom rovnako. Dalsia vec je ze to 1% je jeden hacker co sa zas vyzna a ten bitcoin podla toho co hovoril sa pouziva akurat inymi hackermi, na ciernom trhu co znaci drogy zbrane doklady atd, medzi teroristami, roznymi skupinami podsvetia....
pacient01 # FavoJeju52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-11 22:59:59 b9456815
loading...

Petr Chobot odkazuje fanatickým Rusofilom, Putinofilom a Kremeľofilom, že s Ruskom to nie je z ďaleka tak ružové, ako sa ľudia ktorí naleteli pro-Ruskej propagande domnievajú
V mladosti Chobot študoval v komunistickom Rusku na nejakej univerzite ktoré sa zaoberalo mimozmyslovým vnímaním. V ZSSR bol tiež oficiálne pre vtedajšiu vládu nasadený ako diaľkoý pátrač, ktorý svojími mimozmyslovými schopnosťami (mimotelovými "zážitkami", resp schopnosťami vytelesňovať sa) robil prieskum hornín pre účel ťaženia ropy, diamantov, atď.
Rôzne pochybné očierňujúce internetové klebety o Chobotovi treba brať z rezervou. Overujte si informácie
Zdroj: CESTY K SOBĚ, moderuje Alžbeta Šofrová
********************************************
Petr Chobot je rozhodne človek ktorého odporúčam.
Je to človek ktorý sa líši od rôznych ezoterických šarlatánov, ktorý sa na šamanov len hrajú (takých je drvivá väčšina).
Kto je to Petr Chobot?
Už v detste mal veľmi vážne zdravotné problémy s dýchaním a lekári ho udržovali na hranici života a smrti.
Zažil klinickú smrť a mimotelové zážitky.
Pri každom jednom spánku v detstve zažíval spontánne opustenie tela a bolo mu ťažké sa v tele počas spánku udržať.
Tieto schopnosti mu ale robili aj veľké utrpenie (napr. často počul nepríjemný silný desivý hluk), dokým nenašiel šamanov, ktorý mu mnoho pomohli.
Stal sa žiakom pôvodných kmeňových šamanov (to teda nie sú hocjakí ezoterickí šarlatáni), pri ktorých trávi väčšinu času a ktorí ho učia náročnému šamanskému umeniu. Dnes tiež organizuje rôzne šamanské kurzy.
Najviac odporúčaná je tzv. "expedícia Peru" na ktorej sa istý čas pila aj ajavaska (neviem či to ešte platí), šamani tam ľuďom čistia čakry a pomáhajú s AC (to má výhodu v tom, že takto šamani zmenia človeku život a odstránia mu s života utrpenie), ľudia sa tam môžu so šamanmi stretnúť aj osobne.
infinite-life.eu/cs/novinky


lado # NudySeta68
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-11-12 10:56:42 5057d10a
Naleteli ste pro-Ruskej propagande? Tu máte odkaz
lado # NudySeta68
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-12 10:58:12 5057d10a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
j   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Chce to víc Musků


Chce to víc Musků
Vítězství má mnoho otců, porážka je sirotek, říká klasik. Dnes získává úsloví ještě nový obsah. Jako by úspěšný výzkum, inovace a převratné nápady ani jednoho otce mít ...
Vítej zpátky, brontosaure!
ABSURDISTÁN
Generální ředitel Siemens vysvětluje, proč k sankcím na Rusko nikdy nedojde

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.025 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made