Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Rozpočtové zlyhanie USA oprávňuje svet odamerikanizovať sa


Rozpočtové zlyhanie USA oprávňuje svet odamerikanizovať sa

Málo kedy sa stane, že tak veľa zdrojov nezávisle od seba odkazuje na jeden článok - Comm entary: U.S. fiscal failure warrants a de-Americanized world. Tu je jeho preklad:

Rozpočtové zlyhanie USA oprávňuje svet odamerikanizovať sa

Napísal Lui Chang, agentúra Xinhua, Peking, 13.10.2013, preložil Slaven pre Nadhlad.com, 16.10.2013

Tak ako americkí politici oboch štátostrán stále prešľapujú sem a tam medzi Bielym domom a Kapitolhilom bez toho, aby našli životaschopné riešenie zadlženého rozpočtu, pravdepodobne nastal ten správny čas aby zmätená planéta začala zvažovať budovanie odamerikanizovaného sveta.

 

Vznikajúc z krviprelievania druhej svetovej vojny, Spojené štáty, ako svetovo najmocnejší národ, sa od vtedy snažili vytvoriť globálnu ríšu založenú na povojnovom svetovom poriadku, sponzorujúc oživenie v Európe či podporujúc zmeny režimov v národoch, ktoré sa sťažka dajú považovať za prívetivé k Wošingtonu.

 

S ich zdanlivo bezkonkurenčnou ekonomickou a vojenskou mocou, Spojené štáty vyhlásili, že majú zásadné národné záujmy ochraňovať kohosi takmer v každom kúte sveta; zvykli si zasahovať do záležitostí mnohých krajín a regiónov ďaleko od svojich brehov.

 

Medzitým sa americká vláda pred svetom ukazovala po všetkých smeroch ako zástanca vysokých morálnych hodnôt, pričom tajne robila veci, ktoré sú tak "smelé" ako napríklad mučenie vojnových zajatcov, vraždenie civilistov pomocou bezpilotníkov, či špehovanie svetových vodcov.

 

Pod tým čo je známe ako "americké storočie" (Pax Americana) zlyhávame vidieť svet, v ktorom Spojené štáty pomáhajú zneškodniť násilie a konflikty, znížiť chudobu, počty vysídlených obyvateľov, a priniesť k skutočnému, trvalému mieru.

 

Navyše, namiesto plnenie povinnosti vyplývajúcich z pozície zodpovednej vedúcej sily, sebe slúžiaci Wošington zneuživa postavenie superveľmoci, a do sveta vniesol ešte väčší chaos presúvaním finančných rizík za oceán, podnecovaním regionálneho napätia uprostred sporov o územie, vytváraním neoprávnených vojen pod zámienkou vyložených klamstiev.

 

Ako dôsledok, svet sa z ekonomickej katastrofy spôsobenej nenásytnými "elitami" z wolstrít zotavuje iba plaziacim tempom, zatiaľ čo bombardovanie a zabíjanie sa stali v Iraku doslova každodennou rutinou potom, ako Wošington vyhlasoval, že oslobodil jeho obyvateľov od tyranskej vlády.

 

Najnovší prípad predstavuje vo Wošingtone už pravidelná stagnácia pri schvaľovaní federálneho rozpočtu. Schvaľovanie navýšenia dlhového stropu opäť ponecháva v ohrození obrovské dolárové rezervy mnohých národov a medzinárodné spoločenstvo v stave značnej agónie.

 

Tak alarmujúce dni, keď osudy druhých sú v rukách pokryteckého národa musia byť ukončené, a mal by byť nastolený nový svetový poriadok, v ktorom by všetky národy, malé aj veľké, chudobné i bohaté, mali svoje kľúčové záujmy rešpektované a chránené na rovnakej úrovni.

Aby táto zmena prebehla, malo by byť položené niekoľko pilierov, ktoré budú odamerikanizovaný svet podopierať.

 

Pre začiatok, všetky národy potrebujú rešpektovať základné princípy medzinárodného práva, vrátane rešpektovania zvrchovanosti a držať ruky preč od vnútorných záležitostí iných.

 

Okrem toho, ako orgán riešiaci horúce body globálnych problémov musí byť uznaná OSN. To znamená, že nikto nemá právo pustiť akúkoľvek formu vojenskej akcie proti ostatným bez mandátu OSN.

 

Okrem toho, svetový finančný systém musí prijať niektoré zásadné reformy.

Rozvojové a rozvíjajúce sa trhové ekonomiky musia mať väčšie slovo v hlavných medzinárodných finančných inštitúciách, vrátane Svetovej banky a Medzinárodného menového fondu tak, aby lepšie odrážali premeny globálneho ekonomického a politického prostredia.

 

Tieto zmeny môžu byť zahrnuté v reforme na zavedenie novej medzinárodnej rezervnej meny, ktorá má byť vytvorená aby nahradila dominantný americký dolár, a aby sa medzinárodné spoločenstvo nastálo držalo ochránené od prelievania politických problémov Spojených štátov domáceho charakteru do svetovej arény.

 

Samozrejme, že za účelom podpory týchto zmien nie je úplne vhodné držať Spojené štáty stranou, čo je zároveň aj nemožné. Účelom je podporiť Washington hrať oveľa konštruktívnejšiu úlohu v riešení globálnych záležitostí.

 

A spomedzi všetkých možností, padol návrh aby politici najskôr začali s ukončením zhubnej slepej uličky.

 

Zdroj: http://nadhlad.com/content/ rozpoctove-zlyhanie-usa-opravnuje-svet-o damerikanizovat-saAuthor: Peter Novak # SyguXeni48
Svet2013-10-172
-
 54%  ( 3 people voted )
+
článok o ničom...kecy,kecy,kecičky...

brano # PelaSedo59
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-10-17 13:05:03 c305bafe


Úpadok svetového fašistického parazita pokračuje.


Legalizácia anglosasmi čínskej meny, predzvesť pádu dolára, de fakto schválenie zavedenia paralérnych mien v medzinárodnom obchode.
http://telegrafist.org/2013/10/16/93225/Slovienom zdar!

jan # PukiKyri51
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-10-17 18:28:21 4e634261

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

O jednom liberálnom zadarmo


O jednom liberálnom zadarmo
Voľby sa nezadržateľne blížia, a to zobudilo zadarmistov. Jedni zadarmo núkajú, druhí zvažujú, ktoré zadarmo je väčšie a lepšie. A obe skupiny spoločne s dešpektom hľadia na tých...
Propad trhu – krátkodobý nebo dlouhodobý jev?
Tajemné výbuchy ve vrbětickém muničáku
Anarchokapitalismus, díl šestnáctý: Armáda

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.029 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo