Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ron Paul: S Íránem nemůžete vyjednávat?							
				Ron Paul: S Íránem nemůžete vyjednávat?
S Íránem vyjednávat nemůžete. Tohle nám říkali roky. Íránské vedení je příliš fanatické, nejsou to racionální hráči, oni nejsou „jako my.“ Jeden z amerických činitelů nedávno dokonce řekl, že klam je součástí íránské DNA. Ale je to jen něco přes týden, kdy jednání pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN plus Německa s Íránci dosáhlo historické dohody, která by mohla být prvním krokem k nové éře v amerických vztazích ke Střednímu východu. Jak tento týden poukázal expert na Střední východ Eric Margolis, pro Írán bude hlavním ústupkem to, že obdrží jen „7 miliard dolarů svých vlastních peněz, které byly zmrazeny v zahraničí USA vedenými sankcemi.“ To zní tak trochu jako kompromis pro takto „fanatickou“ zemi.

Před tím letos v létě ti samí lidé pronášeli tu samou argumentaci ohledně Sýrie. Se syrským presidentem Assadem nelze vyjednávat, říkali. Je šílený; je to další Hitler. Ale nejenže to bylo možné; dohoda byla podepsána a za ukončení hrozby amerického útoku bude Sýrie souhlasit, že se vzdá svých chemických zbraní a schopnosti je vyrábět. Sýrie za svou stranu dohodu dodržela a všechny chemické zbraně byly inventarizovány podle rozvrhu.

Proč ti intervencionisté, neoconi a skupiny zvláštních zájmů tak dlouho tvrdily, že vyjednávání a diplomacie se rovnají tomu, jako bychom se jim vzdali, že země jako Írán a Sýrie „rozumí jen síle?“ Je to proto, že tyto skupiny mají strach z diplomacie. Oni mírová řešení těchto konfliktů nechtějí. Na americké zahraniční vztahy nahlíží pouze z nejtvrdšího možného hlediska: Dělejte, jak říkáme, a my vám poskytneme pomoc; neposlechněte a vybombardujeme vás.

Nyní byli ti váleční štváči, kteří sami sebe nazývají „zahraničně politickými experty,“ odhaleni. Celý svět vidí, že to tak není. Jejich rady byly špatné. Jejich omezené vidění toho, jak by se zahraniční politika měla vést, je ve skutečnosti nebezpečné pro Spojené státy. Teď už je jasné, že existují funkční alternativy.

Stejně jako tomu bylo u amerických hrozeb Sýrii, tak průzkumy veřejného mínění ohledně rozhovorů s Íránem ukazují, že Americký lid je rozhodně za diplomacií a proti další válce. Podle jednoho průzkumu podporují Američané dohodu dosaženou s Íránem v poměru dva ku jedné.

Kongres je však zase jednou daleko za Americkým lidem. I když američtí vyjednavači už dosahovali dohody s íránskými protějšky, tak američtí reprezentanti a senátoři ještě koncipovali legislativu o prohloubení sankcí proti Íránu. Místo aby naslouchali Americkému lidu, byli mnozí kongresmani zjevně taženi zvláštními zájmy, jako je izraelská nebo saúdská lobby, které oponují čemukoliv kromě úplné kapitulace Íránu. Izrael se odmítl přidat k Dohodě o nešíření jaderných zbraní, a i tak usiluje o možnost diktovat pravidla této dohody pro ty, kdo ji podepsali. Saúdská Arábie zoufale chce politicky a ekonomicky kontrolovat regionální politiku, a ta na íránskou možnost volně si prodávat ropu a další produkty na otevřeném trhu pohlíží jako na ohrožení saúdské nadřazené moci.

Jak Izrael, tak Saúdové až příliš dlouho tyli z amerických vojenských záruk. To vytvořilo „morální hazard“, který pouze u obou těchto stran podněcoval k válkychtivému chování. Teprve se uvidí, zda se tato šestiměsíční zkušební lhůta vyvine do trvalého postupu k normalizaci vztahů s Íránem. Co když Kongres odmítne dát Íránu jeho vlastní peníze zpět? Pohybujeme se ale správným směrem, a tak bychom měli být optimističtí.

Lepší americké vztahy s Íránem mohou signalizovat začátek konce amerického vměšování do tohoto regionu a posloužit Saúdské Arábii, Izraeli a státům ze Zálivu jako pobídka, aby si své problémy vyřešily samy. Bylo by to velké posílení naší americké národní bezpečnosti, zrovna tak jako otevření amerického byznysu s Íránem a obchod s ním bude velkým posílením naší ekonomické bezpečnosti. Dojde nakonec snad k průlomu míru? Doufejme.

Článek vystaven díky laskavosti Institutu za mír a prosperitu Rona Paula.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: thedailybell.comAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-12-034
-
 60%  ( 5 people voted )
+
Lepší americké vztahy s Íránem mohou signalizovat začátek konce amerického vměšování do tohoto regionu a posloužit Saúdské Arábii, Izraeli a státům ze Zálivu jako pobídka, aby si své problémy vyřešily samy.

Lenže židáci si svoje problémy riešiť sami nechcú. dohodnúť sa s niekym na rovnakých podmienkách pre všetkých? na to zabudnite!
zombie USA sú pre nich vynikajúcim hostiteľom, ktorým môžu manipulovať, ako chcú a posielať američanov do vojen za záujmy izraela.
a teraz by ste im tieto výsady chceli vziať?


klifton # GexiSosy84
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2013-12-03 16:09:17 5f665d11
Ron Paul ukazuje , ako sa má a aj dá robiť americká politika bez militantného sionizmu, bez Izraelského vazalstva voči USA, bez AIPAC, ktorého doporučenia sa rovnajú príkazu. Ron Paul vystupuje za zrušenie FEDu, za to, aby si USA ako štát tlačili vlastnú menu a kontrolovali ju, aby si štát nepožičiaval peniaze za úrok od súkromného bakového kartelu ,na čele s klanom Rothschild, zvaného honosne FED, ktorý zničil USD a je príčinou nekončiacej svetovej ekonomickej krízy.

V Európe je takýto realista Nigel Farage, vid. euroseptik.cz, kritik EÚ ako totalitnej moci, ktorá podvodom ekonomicky kolonizuje štáty, namiesto riešenia problémov štáty zadlžuje, diktuje dotačnú politiku, ktorá je nástroj vydierania. Totalitná moc EÚ chce uzavrieť obchodnú dohodu s totalitným sionistickým režimom v USA, cieľom je ovládnutie energií a ľudí a nie riešenie problémov ľudí. NWO je realita, je tichá, nikto o nej nehovorí, autori článkov o NWO sú vyhlásení za bláznov. Jedného dňa vyjde ráno slnko a my sme otroci bez okovov. Chcete si v EÚ vytrieť zadok? Nech sa páči, ale len s certifikovaným toaletným papierom, ktorý musíte na vlastné náklady ekologicky zlikvidovať, o čom musíte doložiť doklad od licencovanej kontrolnej úradnej moci, tú musíte o kontrolu písomne požiadať aj s kolkom, ktorý zapaltíte mimo nákladov na kontrolu. Zanedbanie tejto povinnosti je sankcionované pod hrozbou exekúcie. Ešte máte chuť v EÚ vytrieť si riť?

Ľudia, kedy sa zobudíte? Chcete žiť ako ľudské zvieratá, ktorým ku životu stačí mať plné brucho falšovaných potravín, mať pôžičky falošných peňazí, ktoré musíte splácať svojou vlastnou, reálnou prácou?

Definitiva # MunoLyhi27
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-12-04 07:00:21 57f4ca0a
Dvaja prezidenti sa vzopreli FEDu a začali tlačiť štátnu menu. obaja boli zavraždení. Nie súkromnú falšovanú menu, ale legálnu štátnu!

Definitiva # MunoLyhi27
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-04 07:02:15 57f4ca0a
...aj keď sa človek snaží udržovať lásku v srdci, tak tých militantných, zaslepených, nenažratých židobolševikov , ktorí si myslia, že sú niečo viac, ťažko môže mať niekto v láske. Veď to nie sú ani ľudia, lebo nemajú svedomie, chýba im ľudskosť a empatia, teda to čo robí človeka človekom. Oni majú len to, čo si vedia kúpiť alebo ukradnúť, lebo z lásky tieto kreatúry nedostanú NIČ. Netreba im závidieť tie nakradnuté miliardy, sú to duševní mrzáci, sociopati, ktorí nikdy nepoznali a nespoznajú LÁSKU. A čo je podstatné, ich doba pomaly končí ....a len na ľuďoch záleží ako dlho ešte bude trvať táto agónia.

Johny # JynaVaso24
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-04 12:36:05 c35b0eb3

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sede   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

V NĚMECKU BĚHEM JEDINÉHO TÝDNE CHYTILI DRUHÉHO AMERICKÉHO ŠPIONA


V NĚMECKU BĚHEM JEDINÉHO TÝDNE CHYTILI DRUHÉHO AMERICKÉHO ŠPIONA
Tohle prostě pro CIA nebyl dobrý týden. Rok poté, co Edward Snowden odhalil, že USA napíchly Angele Merkel mobila, tak pak přišel první špion a před chvílí odhalil Suddeutsche Zeitung...
Ako vidím dnešný svet
13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají
V létě bude teplo, led na slunci taje aneb blíží se okurková novinářská sezóna

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0255 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made