Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Riziká silnejúceho novomarxizmu


Riziká silnejúceho novomarxizmu

Blížia sa parlamentné voľby a všetko nasvedčuje tomu, že prvý krát v novodobej ére slobodných volieb nebude k dispozícii nesocialistický variant. Privatizáciu, či znižovanie prerozdeľovania nesľubuje nikto.

Zato násilie a výpalníctvo v prospech oslovovanej skupiny sľubuje temer každý.

Štát je vykonávateľom legálneho(?) násilia na danom území. Vykonáva ho s cieľom prerozdeľovať prostriedky od ich tvorcov ku svojim klientom, ktorých je dnes populárne označovať "oligarchovia". Ja sa vám pokúsim ukázať, že môže byť ešte horšie. Že tí oligarchovia môžu byť "menšie" zlo už v najbližších voľbách.

V dobách, keď jednotlivec dokázal vyprodukovať statky sotva postačujúce na svoju obživu, nemal štát (vládca) žiadny zmysel. Jednoducho nebolo čo prerozdeľovať. Produktivita však postupne rástla a prerozdeľovanie (štát) začalo mať zmysel.

Monarcha (zemepán ...) nebral svojim poddaným "len" desiatok preto, že bol taký ľudomil. Ale preto, že oni toho oveľa viac vyprodukovať nedokázali. Zároveň monarcha nemal možnosť poddaných vyžmýkať až na kosť a potom sa s nahonobeným odsťahovať niekde do Karibiku. Bolo v jeho životnom záujme zabezpečiť reprodukciu poddaných a zachovať ich schopnosť produkcie. Možno ste si to doteraz neuvedomili, ale dnešní vládcovia toto už nepotrebujú. A preto podporujú masívnu zamestnanosť na úkor demografickej krivky.

V americkom filme Lincoln si pozorný divák všimne, že hybnou silou snahy zrušiť otroctvo nebolo ani tak priniesť otrokom slobodu, ale presunúť čo najväčšiu časť otrokov do pracovného procesu vo fabrikách. Pretože tam vedeli vyprodukovať väčšiu nadhodnotu, ako na poliach.

Ešte pár rokov po zamatovej "revolúcii" to bolo tak, že vládu mali pevne v rukách oligarchovia. Ktorí profitovali a stále profitujú zo štátnych "investícií". Štát násilím zoberie pracujúcemu občanovi niečo cez polovicu ním vytvorených hodnôt a postaví z toho napríklad diaľnicu. Nikdy sa nedozvieme, či by si občan (napr. Veľkého Krtíša) za tie peniaze tiež želal práve diaľničný obchvat Bratislavy. Ale aspoň na prvý pohľad sa vybudovalo niečo konkrétne a užitočné aspoň časti nevládnucej vrstvy ľudí. Stavba diaľnice je samozrejme naviac predražená, často nekvalitná. Ale žiaľ, skutočne to môže byť ešte horšie.

Ako rastie produktivita, pribúda aj prostriedkov, ktoré je možné prerozdeľovať. Aj tá malá časť intelektuálov, ktorí po 1989 boli ku veľkému štátu kriticki, prestúpila na druhú stranu. Tento sa k tomu dokonca hrdo prihlásil.

No a tak sa Slovensko, ktoré časy ako-tak fungujúceho trhového systému v západnej Európe prežilo pod komunistami, dostáva na rovnaké chodníčky, ako bratské socialistické štáty v EuroSojuze.

Jedna vetva inovovanej vládnucej partie to berie cez "vedecký" predaj strachu a vašej viny. Červení komsomolci sa transformujú na zeleno-melónových "ochrancov" planéty a s elánom podporujú multi-miliardový klimatický biznis. Solárni baróni inkasujú dotácie na výstavbu normálne neefektívnej výroby elektriny, ktorú potom predávajú napríklad ako "palivo" do elektromobilov, ktoré jazdia lacnejšie hlavne preto, že palivo do ich naftových konkurentov je zaťažené brutálnou daňou. Starostlivo vyberané firmy sa tešia na povinné zatepľovanie bytových domov, ktoré štát dobrovoľne-nasilu predáva pod marketingom nižších nákladov na kúrenie. Že nižšie náklady sa dajú dosiahnuť aj vybudovaním vlastnej kotolne a odpojením sa od centrálnych dodávok? Nuž nedajú, pretože na to potrebujete súhlas majiteľov tých centrálnych zdrojov a oni si už nájdu dôvod, prečo vám ho nedať.

Keby pred 10-15-timi rokmi niekto prišiel do novín SME a navrhol, že autorskú stranu bude pripravovať Michal Havran, verím tomu, že by ho vysmiali. V tých dobách napríklad Rado Ondřejíček v humne označoval havranov projekt srandovnou úpravou jeho podtitulu "Monde cocotique".

Dnes je všetko inak. Rado s Michalom sú už ak nie kamaráti, tak na jednej mediálnej lodi: SME(socialisti), či Denník N(ovomarxizmu) sa posunuli k socializmu s výrazne beštiálnou tvárou. Hlavným zdrojom biznisu pre novú ľavicovú šľachtu, masívne podporovanú novomarxistickými médiami, sú "znevýhodnené" skupiny obyvateľov. Ktoré šľachta prezentuje, že ide "chrániť". Nuž, tá "ochrana" je len inováciou mafiánskej ochrany, ktorú si musia platiť majitelia reštaurácií, barov a podobne. Podstatou "ochrany" je fakturácia. V novej verzii pomáhači a chrániči fakturujú štátu, prípadne sú u štátu priamo zamestnaní.

Oligarcha ešte aspoň niečo vybudoval. Predražené, s veľkým otáznikom nad reálnou potrebou, ale výška škody bolo viac-menej limitovaná investičnou sumou. Ale aby ste mohli fakturovať napríklad právne služby zastupovania znevýhodnených v spore proti školskej "segregácii", musíte na tú lavicu reálne odsúdených posadiť deti z rodín, ktoré bývajú v tej nešťastnej lokalite a ich rodičia si nemôžu dovoliť ich dopravu do vzdialenejšej školy.

Aby bolo možné vyfakturovať sociálne experimenty s "integračnými" nálepkami, je nutné výrazným spôsobom zasiahnuť do života chudákov, ktorí sa ocitli v nesprávny čas na nesprávnom mieste.

Napríklad riešenie problému s imigrantami je relatívne jednoduché, ale hlavne odskúšané civilizovanou spoločnosťou v Austrálii. Akurát toto riešenie by neprinieslo fakturačné dôvody pre novodobú ľavicovú šľachtu. Viete si predstaviť tie tisíce právnikov, prekladateľov, sociálnych pracovníkov, ktoré by dokázala zabezpečiť čo i len taká menšia vlnka imigrantov, ktorých Austrália vracia späť domov?

Ako argument pre obhajobu štátu sa používa koncept negatívnych externalít. Ktoré vraj vytvára čisto súkromná spoločnosť založená na voľnom trhu. Ako si všimol Andrej, dnes sme vo fáze, keď je to práve štát, ktorý vytvára negatívne externality, ktoré by na slobodnom trhu nikdy nevznikli. Aby bolo možné neustále zvyšovať počty sociálnych pracovníkov, je potrebné generovať stále viac a viac sociálnych prípadov. Že vy sa o svoje deti vzorne staráte? Že vám sa nemôže stať, aby vám ho sociálka zobrala? Nuž prajem vám, aby to bola pravda aspoň dovtedy, kým nedosiahnu plnoletosť.

Novodobá vládnuca ľavicová šľachta má možno prestížne vzdelanie z univerzít po celom svete. Oproti tej z čias Metternicha však už žiaľ nemá mať prečo zábrany. Jej existencia a cudzopasný spôsob obživy už nie sú viazané na určité územie. Keď už "pomôžu" a "ochránia" všetkých v Európe, môžu svoje ochranné chápadlá za dunenia humanitárneho bombardovania presunúť inde.Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Slovensko2015-06-2234
-
 53% ( 5 people voted )
+
útok na kláštor:
http://www.novarepublika.cz/2015/06/v-kuklach-se-s
amopaly-na-klaster.html

filip # WyboCeci64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-23 10:58:11 5b7f002f
2 základné chyby a zároveň demagógia autora. Možno asi nie vedomá demagógia, len autor nechápe súvislosti a podstatu
1. Politici v žiadnej krajine nie sú slobodní vo svojom výbere ako riadiť štát. Teda tú svoju národnú spoločnosť, ktorú všeobecne nazývame štát. Lebo zdedili nejaké dlhy, nejaké dane, nejaký režim, nejaký stav spoločnosti. Stav, ktorý má velkú zotrvaťnosť, ak ho nechce zmeniť celá spoločnosť obyvatelov štátu. Ten stav spoločnosti je už od základu parazitický, postavený na parazitovaní bohatších skupín na tvorbe nižšie postavených ekonomicky slabších skupín, teda zamestnancov a živnostníkov. Ak nezmeníme celý systém, je nepodstatné s akými heslami príde k moci nejaká nová miestna skupina miestnych elít. Lebo za nimi sú miestni oligarchovia, a v politike sú tí, ktorých mnohí nazývajú "televízoroví politici". Oni nič nezmenia, lebo sú súčasť parazitov. Heslá budú také, aby sa hlúpym voličom páčili. Nezávisle od toho, aké budú heslá, je to len drístanie do vzduchu, ale hlupáci ich volia a vždy sa potom čudujú, že nič zo slúbeného nedostali. Lebo ľudia odmietajú rozmýšľať, odmietajú pochopiť že žiadne voľby nič nezmenia, len priezviská televízorových politikov sú odlišné od predchádzajúcich televízorových politikov.
Takže je úplne šumafuk, aké sú heslá, lebo nič podstatné sa nezmení. Treba iba úplne nový systém, žiadny kapitalizmus, žiadny socializmus, žiadne frakčné bankovníctvo. Kým však financie a ekonomiku ovláda ročíld and familly, tak sa nič nezmení dovtedy, kým im bude kapitalizmus vyhovovať. Im bude vyhovovať dovtedy, kým im bude zdola zabezpečený stály prístup k stále väčšiemu kúsku Zeme.
Keď kapitalisti sa stanú veľkou prekážkou pre skutočné elity, tak kaprežim bude určite úplne demontovaný a nastúpi to ich NWO. Čo to bude neviem. Kým ľudia nebudú chápať že peniaze sú podvod, dovtedy ročildi budú ovládať peniaze.


druhá chyba - obrovský omyl. My sme štát, my ľudia daného štátu, len vy to odmietate chápať. To že vznikla nejaká mafiánska oligarchická vládnuca organizácia v každom štáte, ktorá sama seba nazýva štát ale iba okráda to spoločenstvo občanov, ktorí tvoria ten skutočný štát, to je chyba nás hlúpych občanov. Okrádajú nás o dane, okrádajú nás o majetky, ukradli nám aj štát.
Kým si štát neprevezmeme naspäť, kým my nebudeme rozhodovať ako chceme žiť a aké máme mať zákony, tak nie sme štát ale ovládana polootrokárska spoločnosť. Otroci nechápu svoje postavenie, lebo "chodia na voľby". Žiadny zákon nebol odsúhlasený so žiadnym občanom štátu, a myslíte si že sme demokratická spoločnosť?
Viete čo bola demokracia v tom Grécku? Majitelia otrokov sa stretli, a spoločne si dohodli zákony. Otrokov sa nikto nepýtal, či súhlasia s nejakými zákonmi, lebo tie odsúhlasila tá takzvaná demokratická spoločnosť majiteľov otrokov. Vás sa kedy kto pýtal, či súhlasíte so zákonmi? Tak prečo si vy barani myslíte, že žijete v demokratickej spoločnosti? Viete prečo si to myslíte? Lebo ste barani, lebo hovno chápete. Teraz sa každý baran môže na mňa uraziť. A potom choďte voliť a ospevujte svojich miestnych parazitov, ako vám čo pekné slúbili, predtým ako dostali ten váš hlas. Aj tak nič nemôžu a ani nechcú zmeniť, lebo jediné čo chcú zmeniť je stav ich majetku.


Bojovať proti nejakým heslám skupín miestnych parazitov, a oslavovať heslá inej skupiny tých istých miestnych mafiánov a parazitov je zbytočná hlúposť. Kým nemajú zodpovednosť za každý krok ktorý urobia, za každú privatizáciu, za každú korupciu, všetky volby sú zbytočné.
Heslá politikov sú smiešne a nepodstatné, kto tu bojuje proti heslám je len nechápavý baran. Áno, voliči sú barani. Aj keď vyberajú "menšie zlo" aj tak sú barani, nechápajúci podstatu. Všetci. Aj ja som bol raz v živote na voľbách, nechápal som podstatu, bol som tiež baran, ak vás to uteší alebo poteší.
Žiadny politik nič nezmení, žiadne volby nič nezmenia, žiadne heslo nič nezmení. Zmeniť to musíte vy. Ak však na úrovni chápania podstaty ekonomiky a podstaty systému spoločnosti budete stále hovno chápať, tak nič nezmeníte lebo hovno chápete. Ak chcete naďalej nechápať, máte na to právo, a ja tak mám právo nazývať vás baranmi.
Prosím, aby sa každý baran na mňa urazil, a vykričte mi to tu do ksichtu. Ak dáte argumenty, bude beseda. Ak budete dávať len jednovetové primitívne reakcie, tak ste barani, hybaj na volby a potom sa choďte na lúku napásť.
Môžete mi tu nadávať, mňa môže uraziť len inteligentný človek. Tak dokážte svoju inteligenciu a ja sa urazím, a pripíšem tomu inteligentovi bod. Možno vznikne zaujímavá beseda. Tým čo mi tu len odpíšu že ja som baran, dopredu všetkým odpovedám. Bozajte ma v moju ctenú riť.
No čo, pustíte sa do mňa? Ale s argumentami. Nič iné neberiem, reakcie primitívov sú mi ukradnuté. Kto niečo nechápe, zadajte otázky. Lebo ak nechápete, snažte sa nič netvrdiť ale najprv pochopiť. Pýtajte sa, zisťujte si informácie, urobte si svoju informačnú mriežku v hlave.
Niekde v novinách alebo v tv som videl: "Vy sa pýtate, my odpovedáme."


Sám proti celému serveru, tak do toho. MOR HO ....pn # KimaHowo87
-
 59% ( 7 people voted )
+
2015-06-23 12:44:43 2e1ea742
Engels (1880) „celkom jasne označuje aj všeobecne volebné pravo za mocenský nastroj buržoázie. Takí maloburžoázni demokrati, západoeurópski socialšovinisti chcú ľuďom vnútiť svoj nesprávny názor, že všeobecné volebné právo môže v terajšom štáte naozaj vyjadriť vôľu väčšiny pracujúcich a zabezpečiť jej uskutočnenie.“
A z Lenina:
„ Nesmieme však zabúdať, že aj v najdemokratickejšej buržoáznej republike je údelom ľudu námezdne otroctvo.“


dalsi novomarxista # QipiCemo37
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-23 13:18:31 c31c43a9
Stale plati -narod ma taku vladu, aku si zasluzi...
ddddd # LoqaCany14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-23 13:51:42 474aea8a
péenko, "Kým si štát neprevezmeme naspäť, kým my nebudeme rozhodovať"...
Stát nikdy nebyl "náš" -tedy těch, kteří těm druhým spolulidem - kteří k tomu ten aparát jménem stát (stát jako fiktivní konstrukt je vlastně víra-náboženství k němuž modlářství je odměňováno i reálně, kdežto "kacíři" jsou perzekuováni) PRO SEBE vytvořili...máme sloužit... A k tomu abychom tupě sloužili a jim pomáhali k pokroku by bylo ideální, kdybychom si tuto trapnou vymyšlenou víru co nejlépe osvojili, že ano? To by se vám tak líbilo, pn.)

Stát je takovejch lidí asi tolik "jejich" jako velkochov kuřat těch kuřat uvnitř.

USD # HikyBupe62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-23 14:47:45 4e88a5a3
A k tomu abychom tupě sloužili a jim pomáhali k pokroku by bylo ideální, kdybychom si tuto trapnou vymyšlenou víru co nejlépe osvojili, že ano? To by se vám tak líbilo, pn

nesprávne ste ma pochopil. Ja štát vidím ako spoločnosť skutočne občiansku, kde si navzájom po dohode rozdelíme aj prácu, aj zodpovednosť tak, aby to bolo v prospech každého občana toho štátu, teda tej našej skupiny občanov štátu, kde sme sa dohodli. Ja nechcem nikomu slúžiť, ja len chcem dodržovať dohodnuté pravidlá, na ktorým sa my dohodneme.


To čo tvrdíte vy som ja netvrdil.


Štát nie je žiadny fiktívny konštrukt, je to systémový prvok ovládania väčšinovej spoločnosti malou skupinou deprivantov.


Musia však existovať určité pravidlá, na ktorých sa ako väčšina dohodneme, a ktoré si musíme aj dodržať, aj udržať, aj prinútiť tých čo ich nechcú dodržiavať. Kvôli zjednodušeniu zločincov, zlodejov a iných.
Takže ja len kvôli zrozumiteľnosti a mysleniu ľudí nazývam určité oblastné ekonomicko-politické zoskupenia štátom, lebo sú ľudia zvyknutí.
Ak sa vám nepáči slovo štát, tak to nazvime "množina X" namiesto štát.
Takže mafiáni a paraziti si vytvorili štát, ja chcem vytvoriť "množinu X", ktorá bude obsahovať všetkých občanov daného územia, predtým podľa vás zle nazvaného "štátom". Vytvoríme si spoločné pravidlá života, zákony, vytvoríme si určité mechanizmy ako bude fungovať aj ekonomika aj spoločnosť a budeme žiť tak ako sme sa dohodli.
Budeme žiť bez štátu, v množine X, ale s mnohými identickými pravidlami a zákonmi ako boli predtým v štáte, aj s mnohými odlišnými zákonmi a pravidlami, lebo aj medzi rôznymi štátmi sú rôzne zákony. A nebudeme to volať štát. Slovo štát sa však kratšie vyslovuje ako množina X, aj ľudia si zvykli. Tak prečo slovo štát neurobiť naším slovom aj štát naším štátom?
Ak vrátime ten "štát" sebe, tak prestane platiť tá vaša posledná veta príspevku, s ktorou samozrejme súhlasím. Lebo ja nechcem byť to kura, ktorému "patrí" tá stodola na výkrm, práve preto píšem tu pre všetkých


pn # KimaHowo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-23 15:29:36 2e1ea742
loading...
Skuste sa dostat k podkladom na akom principe funguje San Marino
ddddd # LoqaCany14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-23 18:08:48 474aea8a
dddd,
neviem o čom hovoríte, dajte mi prosím aspom základné informácie o čom hovoríte.
Lenže je jedno no. Aj Švajčiarsko je len podporovaný experiment, lebo vo švajci žije dosť banksterských elít, tak tam vytvorili určitú formu štátu, ktorá je ako určitý sociálno-spoločenský protipól štandartnému európskemu zápaďackemu. Takže San Marino je asi podobné. Dajte základné informácie prosím.
Socializmus bol sociálno-spoločenský aj ekonomický protipól kapitalistickým západným štátom.
Švajc je len sociálno-spoločenský protipól, bez ekonomického protipólu. Je však nielen tolerovaný, ale aj podporovaný. Ono aj tí nadnárodní banksteri potrebujú mať niekde útočisko, lebo ak bude kapitalizmus všade demontovaný, budú všade sociálne nepokoje, k tomu budú všade aj rasové a náboženské nepokoje. Vo švajci tie rasové a náboženské nepokoje nebudú, lebo sami banksteri ich tam nechcú, lebo ich tam chcú prečkať. Preto tam povolili ozbrojenie celého národa, aby si ten národ švajčiarsky mohol brániť svoje hranice. Popritom ako budú brániť hranice, budú brániť aj majetky najvyšších, ktorí tam v ten moment budú žiť.

pn # KimaHowo87
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-23 19:10:18 2e1ea742
zabavna otazka je ci ich aj ubrania, lebo kazdi bandita vie ze lupit sa da len tam , kde nieco je.

kvak # WocyKika74
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-24 10:41:34 c31c43a9
"Atény /A SNIMI všichni státní trollové typu PN, Gejzinko, harry, ba i klopikucmokvákalové/ jsou v šoku. Věřitelé odmítají návrh na zvýšení daní" http://www.novinky.cz/ekonomika/373285-aten
y-jsou-v-soku-veritele-odmitaji-navrh-na-zvyseni-d
ani.html

Mals # SogaDara06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-24 18:50:49 4e88a8c8
Mals
prečítal som si článok, ale nepochopil som to tvoje bliakanie o nás troloch. Čo má tvoj článok spoločné s tvojím bliakaním? Moja tvoja nepochopila, prejdi zo svojho ekonomického bliakania nemyslov do normálnej ľudskej reči.
Grécko je v prdeli, iná možnosť ako odpísať dlh neexistuje, a to im nedovolia, lebo zlý precedens.
Dlh majú 300 miliárd, vnútorný bohvie koľko ďalších stovák miliárd. Žiadne zvýšenie daní ich nezachráni, dlh nedokážu splatiť ani keby najbližších 100 rokov žrali iba chlieb s vodou a všetko vracali západu. Čo má teda tvoje bliakanie o odmietnutí zvyšovania daní spoločné so mnou ako "štátnym trolom"?
Chlape, aj ovce vedia pekne bliakať, pozri sa na takú Lenku. Ty bliakaš ako obyčajné, ekonomiku hovno chápajúce, a ešte škaredé hovado.

pn # KimaHowo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-24 22:36:48 2e1ea742
pn:
Téma riadenia "veľkej množiny" - spoločenstva - je dosť náročná na definovanie vhodných alternatív k existujúcemu stavu.
Možno by na zmenu systému stačilo upresniť jednu podstatnú vec - týkajúcu sa volenia zástupcov - ktorým ľudia zverujú štátnu moc - citujem:
čl. 2 Ústavy SR ods.1: "Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo."

Tento fakt treba rozobrať dopodrobna aj v súvislosti so zákazom "nútenej služby a práce, či skôr nútenia - povinnosti - odovzdávať voleným zástupcom svoju moc.

V súčasnosti neexistuje možnosť neodovzdať moc voleným zástupcom, lebo voľby zástupcov sú platné vždy, aj účasťou jediného voliča. Teda existuje nútené - povinné - odovzdanie moci zástupcom a neexistuje reálne naplnenie druhej možnosti definovanej v ústave - "štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú priamo", aj keď na ten účel formálne slúži referendum. Tým je vlastne porušované ľudské právo na zákaz nútenej služby (núteného odovzdania - vzdania sa - moci) a aj samotná ústava, a bude porušovaná dovtedy, kým nebude platiť, že voľby zástupcov budú platné len, ak sa ich zúčastní nadpolovičná väčšina opr.voličov, čím by sa naplnilo právo voličov nezvoliť nikoho z ponúkaných "oficiálnych" a osobitne platených zástupcov - nositeľov štátnej moci. Potom by nastúpil inštitút priamej demokracie - referendum, ktorý by ale bolo vhodné tiež upraviť tak, aby sa o prejednávaných návrhoch rokovalo- niekde, nejako - zmysluplne a rozhodovalo by sa až referendom. Prejednávať návrhy (teda len diskutovať napr. na pôde parlamentu - asi lepšie v strede štátu, resp. aj virtuálny "parlament" - snem) by mali právo samotní občania a nimi vyslaní zástupcovia z obcí (hociktorý obcou splnomocnený a zaplatený občan, resp. starosta) - a samosprávnych krajov, ktorí by mali tlmočiť názor "odspodu" - názor občanov, a samozrejme aj svoj vlastný. - Mechanizmus by bolo treba doriešiť ...

Nuž áno, môžme byť (aj) právom nahnevaný na existujúci systém, ale problém je, ako má fungovať lepší - nekorupovateľný, neelitársky, ale spravodlivý a nezneužívateľný - systém. Môj námet je len "občianskodiskusným" príspevkom v (neexistujúcom) "ľudovom sneme - parlamente"...ale možno na počiatku virtuálneho parlamentu "dôležité.sk" :)332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-25 00:05:21 b06b16eb
pn - teba je škoda na tomto fóre, ty si mal dávno prednášať na kubánskom Oxforde pozbíjanom z dosiek. Nedávno kryptokomunisti predniesli tézu, že nímand Rotschield "môže" za mimokomunistickú civilizáciu, ktorú vytvoril biely človek - chcete túto civilizáciu pošpiniť - všetky architektonické diela, vynálezy, technické výdobytky, umenie, atd. pripísať tomuto parazitovi? Sa nečudujte, že ste potom na smiech ...:)
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-25 09:19:07 58d7436a
332288
pravdu máš, ale je to málo. Ak sa dohodneme, "defenestrujeme" poslancov aj vládu, dostaneme sa do vlády. Na národnej úrovni zdedíme náš štátny dlh, kde dlh je ovládaný ročildami. Aj nezmeníš základnú podstatu ovládania všetkých "národných vlád" pomocou peňazí, a na druhom mieste pomocou dlhu, tak sa nič nezmení, lebo nebudeš mať na výplaty štátnych zamestnancov, ani nemáš dostatočné zabezpečenie vlastnou výrobou potravín, aby so dal aspom materiálne dávky.
Aby si aspom nebol hladný, musíš mať potraviny, výrobu v štáte. Prečo si myslíš, že je ničené vnútorné zabezpečenie štátov vlastnými potravinami. Presne na tvoj prípad, že k moci sa dostanú miestni chytrí obyčajní občania, ale nedokážu vyprodukovať dostatok vlastných potravín, a masa hladných miestnych hlupákov ich sama odstráni od vládnutia a budú sa klaňať tomu otrokárovi, ktorý ich cez dodávky potravín nakŕmi.
Systém je kurrrvva, nedá sa ľahko prešťať, dlho ho vymýšlali chlapci ročildovskí

pn # KimaHowo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-25 09:23:19 2e1ea742
pn,

skladam pred tebou pomyselny klobuk.

Triafas uplne presne.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-25 10:12:34 5f66f8b4
Lenka moja, ty splietaš navzájom dva nesúvisiace deje.
ročild nie je nýmand v ekonomike, ale ani nevytvoril civilizáciu. On len drží pomocou peňazí "ruku na tepnách ekonomiky". To že ty nechápeš ekonomiku je tvoj problém, tvoja chyba. Tak sa uč, čítaj aj moje príspevky o ekonomike, rozmýšlaj prečo dávam tie informácie a ako ich podávam, v akých súvislostiach.
Nemáš ma rada, tak využi túto emóciu, snaž sa mi vždy dokázať že v tej ekonomike drístam, ale čítaj odpovede. O nejaký ten rôčik čítania mojich aj iných odpovedí zrazu zistíš, že tvoje názory sú iné ako dnes. Možno sa ti stále nebude páčiť čo hovorím, lebo ani mne sa ten stav nepáči. Ale budeš vidieť tú realitu, ktorú dnes nevidíš.


Kultúra a architektúra spred 200 rokov nemajú nič spoločné so súčasným stavom ekonomiky, ktorú drží pod krkom Fed, ktorý je majetkom ročild and familly. Jedno s druhým nesúvisí, pletieš sa.


Neboj sa, ja tieto moje príspevky beriem ako mozgovo argumentačnú rozcvičku, aby som úplne nezlenivel. Takže nebudem ťa dlho otravovať svojimi argumentami. Tak sa nauč čo stihneš, potom si v tom sama. Budeš naďalej plávať v oceáne šťastného nechápania, ako ten svet v skutočnosti funguje

pn # KimaHowo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-25 10:26:44 2e1ea742
"Nemáš ma rada"


nie nie pn, veď si píšte čo chcete, ja len reagujem sem tam .. Ohľadom Rotschieldovcov, Fedu atd. - to sú veci známe
a nechajte Klopiho na pokoji, má svoj štýl :)

LenkaB # LyroKomo25
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-06-25 14:41:32 58d7436a
1 - 2 - 3 ... "skúška rozhlasu" (...lebo som nič nedokázal uverejniť :D )

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-25 23:36:29 b06b16eb
pn
- súhlasím...preto by právo nezvolenia "špeciálnych zástupcov" - parlamentárov s najvyššou zákonodarnou mocou, ktorá "poroďuje" vládu s výkonnou mocou - malo byť platné pre všetky "demokracie". Lebo darmo ľudia (Francúzi, Angličania, Amíci - ani nehovoriac ...) budú nesúhlasiť s politikov vlád - aj ich "vlády" (ťahané za povrazy finančnými spolkami) si urobia čo chcú - teda aj ekonomickú kamufláž = kvantitatívne uvoľňovanie na budúce výnosy = okrádanie iných aj použitím vojnových prostriedkov (o čom moc nehovoria) - ale ľudí presvedčia o správnosti ich politiky sľubmi o zvyšovaní ekonomického blahobytu "voličov" = poloobčanov povinne odovzdávajúcich vlastnú štátnu moc .


332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-25 23:39:43 b06b16eb
pokračovanie - lebo naraz to nešlo...

Normal 0 21 Paradoxne - súčasné demokracie sú defacto diktatúrami spolkov, ktorí svoju moc získali núteným odovzdaním moci občanov v ich prospech. Pričom ju odovzdávajú ľuďom, ktorých často ani nepoznajú - vlastne ani nemôžu poznať (okrem dobre známych). Ľuďom, ktorých úspech závisí najmä od kvality "divadla", ktoré zahrajú (aj keď počúvať 20 rokov to isté od tých istých je už nezvládnuteľné - ale sú tam...). - A je vlastne jedno, aký spolok sa tam dostane, lebo väčšina tých spolkov má "príbuzné" zdroje financovania. Moderný úspešný politik je najdokonalejším produktom a dôkazom vyspelosti motivátorského (divadelného+rečníckeho+hypnotického+filmovéh
o, + korupčného ?) priemyslu krajiny... a tá (kvalita) závisí najmä od objemu finančných zdrojov - ktorých pôvod ani nevedia preukázať...(veď stačí potrestať pokladníka. :D )

Právo nezvoliť zástupcov, by malo byť všeobecné, a pod ochranou OSN, v súlade so Všeobecnou deklaráciou ľudských práv, aj keď tá hovorí, že "základom nech je vôľa ľudu" - a tá "by mala byť vyjadrená slobodnými voľbami" + "správnymi voľbami"... Voľby budú slobodné a správne len vtedy, ak ich výsledkom bude môcť byť aj neodovzdanie moci zástupcom...

ČLÁNOK 21
Každý má právo zúčastniť sa vlády svojej krajiny priamo alebo prostredníctvom slobodne volených zástupcov.
Každý má právo na rovnaký prístup k verejným službám vo svojej krajine.
Základom vládnej moci nech je vôľa ľudu.
Táto vôľa má byť vyjadrená pravidelne konanými a správne uskutočňovanými voľbami, na základe všeobecného a rovnakého hlasovacieho práva tajným hlasovaním alebo iným rovnocenným postupom, zabezpečujúcim slobodu hlasovania. - OSN - rok 1948 !


332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-25 23:40:43 b06b16eb
dobre, ale ako to chceš presadiť?
Zákony schvalujú tí "moderní úspešní politici". Takže cez zákony sa im na kožu nedostaneš.
Všetko financovanie ich divadla, teda miestna oligarchia v pozadí nedovolí zmeny vedúce k ich eliminácii. Takže finančne nemáš na nich, oni už nakradli tak mnoho, že finančne ich nepreštíš. Už si udržujú korytá. a mlaskajú verejne a verejnosti je nasrať, že sú okrádaná verejnosť.
Žiadny zdravý mozog sa medzi tých úspešných politikov nedostane, lebo nemá finacovanie. Teraz to financovanie treba, aby hlúpi voliči schopní pochopiť hovno aspom prečítali heslá a ako vždy im verili. Takže voličská kampaň je potrebná. Lenže všetci politici budú robiť protikampaň zdravému mozgu. Hlúpi voliči budú chápať iba jednoduché heslá politikov, nebudú chápať navrhované zložité zmeny toho zdravého mozgu. Takže zmena ani cez volby nie je prakticky uskutočnitelná.
Nadnárodní baksteri naďalej budú ovládať financie a dlhy štátu. Takže zmena v jednom štáte nie je prakticky uskutočnitelná, lebo obyvatelia sa dostanú do ekonomickej a finančnej blokády. Urobiť revolúciu na celej Zemi mi akosi rozumovo nevychádza, nepokladám ju za možnú.


Ako to chceš zmeniť v skutočnosti? Lebo to čo si písal, to sú len nejaké písmenká niekde napísané, od reality natolko odtrhnuté, že sú až smiešne. Lebo medveď. Lebo volič je hlúpy, lebo volič chce byť klamaný, lebo volič nemá čas sám rozhoovať o riadení štátu. Je mu to k hovnu, radšej bude voliť a nadávať pri pive. Lebo nadávanie je jednoduché, nevyžaduje si mozgovú námahu ako premýšlanie nad štátom.
Takže "štát" je ovládaná, mafiánsko oligarchická organizácia, podporovaná obrovskou masou tupcov a primitívov s názvom voliči.


ps: mne gejza poradil, opakujem ti jeho radu. Viac ako dve ctrlc ctrlv to neberie. Ak chceš reagovať na moje citáty, môžeš najviac 2x. Možno iba na jeden, ako kedy. Takže si skopíruj celý môj text a zmaž nepotrebné, namiesto toho aby si kopíroval a vkladal jednotlivé moje vety

pn # KimaHowo87
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-26 08:43:57 2e1ea742
"Zákony schvalujú tí "moderní úspešní politici".


Alebo komunisti, ktorí iba prezliekli kabát

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-06-26 10:11:04 58d7436a
vyučovací proces s Lenkou pokračuje:
zákony schvalujú komunisti, ktorí iba prezliekli kabát.
To znamená, že predtým si nejakí ľudia obliekli kabát komunistov, aby mohli kradnúť. Potom si ten komunistický kabát vyzliekli, obliekli si kapitalistický aby mohli kradnúť.
Čo to má spoločné s komunizmom, čo to má spoločné so socializmom. čo to má spoločné s kapitalizmom???? Žiadny izmus nič nerieši, sú to tie isté kreatúry, ktorí ty, nechápajúca lenka len slovne spájaš dohromady.
To neboli komunisti, ale parazitické kreatúry, len kapitalizmus im dovoluje ešte viac parazitovať, ako im dovolovať socializmus.


Stále splietaš nejaké nesúvisiace pojmy a nesúvisiace deje


To nebol problém socializmu, že im dovoloval parazitovať. To bol problém tvojich rodičov, že im dovolili okrádať aj seba, aj celú socialistickú spoločnosť.
Tvoji rodičia boli neschopní a zbabelí brániť sa parazitom v kabátoch komunizmu. Aj moji, ak ťa to uteší alebo poteší.


Ty si teraz neschopná a zbabelá brániť sa parazitom, oblečením v kapitalistický kabát. A ešte ich s penou u huby brániš, nech ťa okrádajú ďalej.
Na rozdiel od mojich rodičov ja sa snažím parazitov zlikvidovať. Aspom tak ako tu na fóre sa snažím vysvetlovať súvislostipn # KimaHowo87
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-26 11:26:27 2e1ea742
pn paci sa mi tvoja neutichajuca snaha nieco nasu kozu naucit....ver mi, je to zbytocna namaha.


rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-26 11:39:29 59ad961d
keď som povedal harymu že je optimista, bral to (s rezervou) ako nadávku :-))
aj ja som optimista.
Lenka, som v tvojom prípade nie optimista, ale bežný naivný hlupák?
Argumentuj na môj komentár tebe, a dokáž že som hlupák :-)
Je to na tebe, máš šancu dokázať aj svoju, zároveň aj moju nenapravitelnú hlúposť.

pn # KimaHowo87
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-26 12:36:37 2e1ea742
Našiel sa vinník, prezliekač kabátov, zradca vašej ideológie. Prevrátil kabát, uvedomil si perspektívu reality, že s vami zvädne, bol pružný ideologicky a opustil učenie, ktoré možno iba pragmaticky si osvojil, uprednostnil svoj vlastný prospech a vedel sa uplatniť aj v novej dobe. Bol bývalým komunistom, ale nezotrval spolu s vami, pretože by sa najneskôr po komunálnych voľbách 1990 musel porúčať. Takže vráťme všetko späť s novými čistými ľuďmi, vystreľte z Auróry a začnite odznova s prevýchovou na uvedomelého občana, ktorý uctieva spoločenstvenné vlastníctvo.
Etatisti žiarlivo strážia majetok v socialistickom vlastníctve, ktorý pokladajú za svoj vlastný, aj keď s ním nemôžu slobodne nakladať, ale už nijako ich neobťažuje skutočnosť, že samotný majetok prv sami ukradli zákonitým vlastníkom. Nakradnuté zmenilo pokútne, aj viac otvorene menovku, čo na tom, vy ste zlodeji od počiatku, druhý zlodej spomedzi vás ukradol už z ukradnutého, pretože vaša socialistická morálka dovoľuje kradnúť, ak spĺňa ideologické východisko, ale ak sa sprotiví spoločenskej súdržnosti, tak ako maloburžoázne rezíduum je vyhlásený ako príčina rozpadu vášho tábora mieru.
Prvá a jediná hlavná krádež dneška je štátne výpalníctvo, násilné vymáhanie poplatkov z vlastnej činnosti, neustále a na každom kroku cez rôzne etatizmom všade nasadené inštitúcie. Vaše hádky o tom, kde sa zbytočne rozplynie výpalné v čiernych bezodných dierach a ako bez úžitku sa všetky premrhajú mňa nezaujíma. Zlodeji sa hádate o lup, hrozný je na vás pohľad.
Ak niet výpalného, niet etatizmu, niet obcí, niet ani možností čokoľvek nakradnúť z toho vášho už spoločného, stráca sa motivácia na korupciu, na kradnutie z nakradnutého. Kde nič nie je, pretože bolo zrušené, niet ani prvotných zlodejov.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-27 03:13:26 b228b4dd
Ťažko je "konkurovať " pisateľovi -profesionálnemu, čo do štylizácie, masmediálných "nuansov" či gramatiko -metodologickej úpravy. Obsah je však iná vec. Teda v prvom rade oligarchovia..evokujú " čosi" na východ od nás , vlastníci-uživatelia istého majetku , pred tým štátneho, možná privatizovaného , skoro vždy však málo prezentne zdokumentovaného v pôvode. Ďalej , cit" oligarchovia niečo vybudovali" áno , treba to však zdokumentovať, konkretizovať čo do rozsahu tak aj menovite/najlepšie troch , jeden nemusí byť pravda , dvaja sú málo a traja môžu byť vzorka/ To isté však žiadalo by sa cit.." novodobá ľavicová šľachta...cudzopasný spôsob obživy.." konkretizovať ...objemovo, množstevne..Tam kdesi by začinala byť objektivita...
Klopi # KafuKygu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-27 06:14:13 58d4289b
Ináč , pán autor ...v noci i naďalej tma...po daždi blato ...či najlepšie je keď je dobre ..sú isté pravdy ktorých používanie ..častejšie , nadobúda polohu ,no , nazvem to "žvasty" ..zbytočné drizdy. Ak by sa ale Vaše snaženie ,uvedené v príspevku, doplnilo o navrhovanú konkretizáciu a ešte k tomu návrh na riešenie , tak Váša sláva by sa možná začala dotýkať nebies.../ a nie kdesi vo SME../
Klopi # KafuKygu89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-27 06:21:04 58d4289b
Klopi, mám s tebou problém :-)
prosím aspom napíš, na ktorý príspevok reaguješ :-)))
predpokladám že na melchideseka, ale dávno som sa naučil, že moje predpoklady sa často mylné, že tá pravda je iná :-)))))pn # KimaHowo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-27 10:43:23 2e1ea742
pn
ako dosiahnuť zmenu ? - no predsa zmenou volebného zákona a aj zákona o referende.
Zmena by sa mala urobiť pomocou referendových otázok.
1. Ste za zmenu volebného zákona tak, aby zastupieteľské voľby boli platné a volení zástupcovia právoplatne zvolení len vtedy, ak sa volieb zúčastní viac ako 50% oprávnených voličov?
2. Súhlásíte, aby výsledky referendového hlasovania boli záväzné pre zákonodarnú a výkonnú moc?

Nuž, a toto by sa malo presadiť na pôde OSN - asi formou občianskych petícií, prípadne ako EU referendum.
Otázka, čo sa bude diať, keď nebudú zástupcovia zvolení, je na ďalšiu debatu...

Osobitná alternatíva k tomuto by mohlo byť "veto obyvateľstva" voči konaniu zástupcov. Dnes je vetovania konania zákonodarnej a výkonnej moci možné len vo forme štrajku....Teda tie referendum o otázke prijatia zákona o vyjadrení nesúhlasu obyvateľstva. - Teda vždy sa opakujúca otázka - Ste proti prijatiu zákona (rozhodnutiu vlády) XY. - Veto referendum by malo mať jednoduchšiu formu spustenia a malo by sa vykonať oveľa rýchlejšie - práve pre svoju zákonnú jasnosť...

Čo si podobné asi písal aj pán Varga - asi s možnosťou odvoalania zvolených zástupcov...

PS - vôbec sa necítim byť odborníkom na veci verejné. Áno, píšem aj naivne píšem čo si myslím - čo mi v systéme chýba, ... možno aj z nezmyslov môže vzniknúť užitočná vec ... :D

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-27 23:17:48 b06b16eb
332288
citujem: Nuž, a toto by sa malo presadiť na pôde OSN - asi formou občianskych petícií, prípadne ako EU referendum

myslím to teraz s dobrom, ale strašne naivné, ak si myslíš, že nejaké OSN niečo rieši a nejakí ľudia ako my môžu niečo v OSN presadiť
Ja s tebou súhlasím, že by to bolo pekné a správne, ale deprivanti si predsa neodstrelia stoličky pod prdelou, aby nám plebejcom bolo dovolené priamo riadiť štát.
štrajk nepomôže, musel by byť na celej Zemi. Nie je to však reálne. Neviem akým spôsobom odstrániť parazitov, ak samotný organizmus ľudia ani nechápu že je na nich parazitované.
Indoktrinácia od detstva, vypatlané mozgy väčšiny konzumentstvom a hedonizmos západu. Chudoba ako štýl života zvyšku sveta. Nemáš sa na koho oprieť, nie je s kým ísť na to OSN presadiť zmeny. Všetci sú v robote a boja sa o job, alebo na sociálke a boja sa o prídavky. Alebo sú zvyknutí že nemajú čo žrať a nechápu, že sa to dá aj inak.
S kým chceš do toho OSN ísť?


pn # KimaHowo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-27 23:38:07 2e1ea742
..pn87.. pisateľom SME ..je profesionálny ..Tiborko autor .Ale to som uviedol.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-30 08:11:20 58d4289b
A pre ..pn87 .. dôsledne : Profesionálnym prispievateľom denníka Sme je aj Tibor Pospíšil. Napísal článok mimoriadne nekonkrétný. Zvýraznil skupiny ľudí, ktorých častoval názvami viacmenej nelichotivými, ,ktorých hlavnými okrasným prívlastkami sú vlastnosti neadekvátne názvu dovtedy , pokiaľ nie sú definované , podložené istým množstevným stavom . Ak aj zostal len pri konštatovaní, tak neuvedomil si , že je to nanajvýš zavádzajúce , nenačrtol východiska, riešenia, čím ešte viac zvýraznil nízku odbornosť a vysokú manipulačnú, masmedialne zavádzajúcu skutočnosť jednej skupiny ľudí voči druhej. KAPIŚTO. /a takto by som mohol pokračovať siahodlho ..podľa vzoru ..pn 87../ Neškoda času na čítanie nekonkrétnosti...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-30 15:03:57 58d4289b
Psychický debil nemá priateľku, priateľov a tak politikárči deň čo deň od rana do večera u dôležitých všetko znalých psychopatov na dôležité sk a tak dennodenne len drístate a drístate a znova drístate hovädziny piatej cenovej skupiny debilov na dôležite sk.
Hanba Vám buzeranti debilných dríííssstttóóóv .

Koza # BapoVeco10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-30 15:23:59 3ec5e27c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
s   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1045 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne