Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Richard Sulík: Dôkaz, že my sme vládu nepovalili


Richard Sulík: Dôkaz, že my sme vládu nepovalili

Nechcel som sa už vracať do minulosti, ale musím. Keď našim oponentom dôjdu argumenty, vždy po tomto príbehu siahnu a s veľkou chuťou nám pád vlády Ivety Radičovej oplieskajú o hlavu.

Po niekoľkých volebných mítingoch viem, že im táto často opakovaná lož vychádza, lebo ľudia sa ma celkom vážne pýtajú: Pán Sulík, a prečo ste tu vládu vlastne povalili? Vravím im, my sme ju nepovalili. A viete, ktorý argument najviac zaberie na obranu postoja SaS? Keď im ukážem sms-správy, ktoré som si v tých hektických časoch vymieňal s premiérkou a ktoré mnohé vysvetľujú. O chvíľu ich uvidíte aj vy.

Ale poďme pekne po poriadku. Začnem pol roka pred voľbami, tesne pred Vianocami 2009. Vtedy ma Mikuláš Dzurinda pozval na obed, navrhol dvojkoalíciu, ktorú sme odmietli, lebo sme jeho ako volebného lídra považovali za nevhodného. Nakoniec Dzurinda nekandidoval vôbec, lebo Fico ho "zostrelil" pre financovanie SDKÚ. Ten Fico, ktorý zháňa peniaze vlastnou hlavou a popíjal colu na Vazovovej. Koľká irónia!

Vo februári 2010 robila teda SDKÚ primárky. Proti sebe kandidovali Iveta Radičová a Ivan Mikloš a obidvaja sa chceli so mnou stretnúť. Ivete som vravel, že by mala s Miklošom urobiť dohodu, že ona povedie kandidátku, ale v prípade víťazstva pravice bude premiér Mikloš (Iveta Radičová mohla byť čokoľvek iné ministerka, šéfka parlamentu, eurokomisárka...). Myslel som si a myslím si to stále, že na premiérsky post sa nehodí. Osloviť ľudí je jedna vec a manažovať vládu a krajinu druhá, výrazne odlišná vec.

Iveta Radičová by bola úplne stratená

Ako dopadli voľby, vieme a začalo sa strastiplné vládnutie. Už na koaličných rokovaniach, kde sme sa s KDH zasekli na tom, kto dostane ministerstvo hospodárstva, bola Iveta Radičová úplne stratená a nebyť Dzurindu, tak sa tam doťahujeme asi doteraz.

A ešte niečo: keď si dnes na tú dobu spomeniem, museli sme byť našim koaličným partnerom riadne na smiech naivky, ktoré chceli vládnuť, aby niečo zlepšili, nie sa obohatili.

Prvé ohrozenie koalície došlo po troch mesiacoch vládnutia, pri voľbe generálneho prokurátora (GP). Treba vedieť, že premiérka sa krátko predtým vyjadrila, že ak bude za GP zvolený Trnka, podá demisiu.

Šanca zbaviť sa Radičovej

To bola pre Dzurindu prvá solídna šanca zbaviť sa Radičovej; už potreboval len nejakú figúrku, ktorá podá návrh (NRSR hlasuje len o tých kandidátoch, ktorých navrhol niektorý poslanec).

Ešteže mal z čoho vyberať, lebo niekoľko poslancov SDKÚ prestalo poslúchať Dzurindu a priklonili sa na stranu Radičovej. No zakrátko zistili, že s ňou žiadne kšefty nebudú a chceli sa vrátiť k Dzurindovi. Jedným z nich bol poslanec Janiš, ktorý nakoniec podal návrh zvoliť za GP Trnku.

Lenže toto nevyšlo, lebo poslanec za SNS Mikolaj mal takú chrípku, že nevedel vstať z postele a poslanec Zajac sa neplánovane vrátil z Berlína, kde prednášal. To boli tie hlasy, ktoré na zvolenie Trnku za GP chýbali.

Katastrofálne vzťahy medzi Ivanom a Ivetou

Trnka teda zvolený nebol, vláda nepadla, pár mesiacov sme vládli ďalej. Až prišla kauza Daňový úrad Košice ďalšia príležitosť pre Dzurindu zbaviť sa Radičovej. Katastrofálne medziľudské vzťahy medzi ním, Ivanom a Ivetou sa vo vnútri koalície už nedali prehliadnuť.

Nakoniec Ivetu dokopali do toho, aby verejne obhajovala kšefty. Každopádne, Radičová ustúpila, Mikloša neodvolala a ani druhá príležitosť zbaviť sa jej Dzurindovi nevyšla. Ale už bola na obzore tretia.

Na jar 2011 mi Ivan Mikloš v parlamente oznámil, že budeme hlasovať o navýšení dočasného eurovalu. V auguste 2010 sme hlasovali za jeho vznik, lebo mal byť len dočasný. To znamená, že sa malo pomáhať len takým krajinám, ktoré budú vedieť pôžičky splatiť, nemalo sa pomáhať bankám.

Pri navýšení dočasného eurovalu už toto všetko neplatilo, išlo len o druhý balík Grécku, a preto bola moja okamžitá a jasná odpoveď Miklošovi, že my za to hlasovať nebudeme. Celé leto sme sa doťahovali verejne aj neverejne o navýšení dočasného eurovalu. Pripomínam, že prvý balík Grécku sme spoločne ako koalícia odmietli.

Lenže pri druhom balíku naši koaliční partneri zmenili názor. Najmä Ivan Mikloš tak otočil, a tak zavádzal verejnosť, že dnes som presvedčený o tom, že ho niekto držal za citlivú časť tela. Najmä jeho hlavný argument "lebo geopolitika" bol na smiech.

Figeľ, Radičová a Sulík v parlamente pred hlasovaním o eurovale

Bola nešťastná

Iveta Radičová bola v tomto konflikte ako medzi dvomi kameňmi a hlavne s tým chcela mať pokoj. Lebo, po prvé, nemala dostatočné odborné zázemie (naozaj do problematiky videli Mikloš, Jožo Kollár a ja a čo len prečítanú zmluvu malo možno 10 poslancov).

Po druhé, bola nešťastná, že na ňu ukazujú prstom v Bruseli. Ale hlavne, stále viac sa ukazovalo, že už nemá chuť vládnuť. Že už by aj uvítala, keby to mohla zabaliť, samozrejme, nie tak, že zutekala, ale tak, že bude za hrdinku.

Ale v každom prípade to bola skvelá príležitosť pre Dzurindu: Okrem (už tretej) šance zbaviť sa Ivety, mal prvýkrát šancu zbaviť sa aj SaS. Veľká hra mohla začať. To, že Iveta musí spojiť hlasovania ako prvý povedal verejne Mikloš. Pridali sa aj Bugár a niekto z KDH.

Pritom premiérka mala ešte aj inú možnosť. Keď chcela byť silou mocou za peknú v EÚ, mohla podať po neúspešnom hlasovaní demisiu. Akože by vyvodila voči sebe zodpovednosť za to, že nesplnila politický príkaz z Bruselu.

Hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde

Dohoda bola stále možná

Ešte v nedeľu 9. októbra (dva dni pred hlasovaním) išli Dano Krajcer a Jožo Kollár večer za Ivetou domov, aby našli dohodu, ktorá stále bola možná.. Totiž: podľa koaličnej zmluvy mala byť vec, ktorá nie je obsiahnutá v Programovom vyhlásení vlády a s ktorou nesúhlasia všetci štyria partneri, zhodená zo stola.

Tak sa aj stalo napríklad pri návrhu KDH zavrieť obchody v nedeľu oni dali návrh do parlamentu, že si ho schvália so SMERom, my sme nesúhlasili, a tak KDH svoj návrh muselo stiahnuť. Vedel som, že toto je pre Dzurindu neprijateľné, tak sme navrhli dva kompromisy:

Buď sa uplatní (v rozpore s koaličnou zmluvou, ale my sme boli pripravení ako obvykle ustúpiť) zelená karta, to znamená, že koaličné strany budú môcť hlasovať podľa svojho uváženia a keď návrh prejde s podporou Smeru, vládna koalícia bude pokračovať v nezmenenej zostave. Druhou možnosťou bolo, že budeme hlasovať za navýšenie dočasného eurovalu, ale spoločne odmietneme trvalý euroval.

Dlhý telefonát a SMS-ky

Krajcer s Kollárom aj niečo vyjednali, lebo po návšteve premiérky mi volali, že sa črtá dohoda. No asi o hodinu neskôr volala Iveta, že dohodnuté neplatí. Predpokladám, že medzičasom hovorila s Dzurindom. Tak som večer ešte s ňou telefonoval tak dlho, až sa mi vybil mobil.

Na druhý deň ráno, v pondelok 10. októbra, došlo medzi 8:20 a 10:57 k tejto SMS komunikácii (na zverejnenie tejto komunikácie mám súhlas Ivety Radičovej z roku 2013):

Prepis SMS komunikácie medzi Richadrom Sulíkom a Ivetou Radičovou

Richard Sulík (RS): Prepac vybil sa mi mobil. Ešte jednu vec by som ti rad pripomenul: ked v papiernicke povedal Hrusovsky, že ved aj ty môžeš podať demisiu, bola tvoja spontanna reakcia "tak to teda nie, ja sa pod návrat fica nepodpisem".

Iveta Radičová (IR): Vo viere, ze sa dohodneme. A dohodli sme sa, ze budeme rokovat. A nespajam to s doverou vlade, co bola vasa poziadavka. Nepodpisujem sa pod navrat fica. Podpisujem sa pod zlyhanie nedosiahnutia dohody v koalicii.

RS: Podpisujes sa pod nedosiahnutie dohody vo veci, ktorá je v rozpore s PVV. A tiež sa podpisujes pod masívne poškodenie Slovenska. Hodiť uterak do ringu je ľahké, ale tým sa zodpovednosti nezbavis.

IR: Co vlastne chces? Vymenit 3 koalicnych partnerov?

RS: Partnerov nerieš. Chcem po tebe, aby si bola zodpovedná voči tvojej funkcii. Vo februári 2010 som ti vravel, že na to nemáš, napriek tomu si za každú cenu chcela byt premierkou. Teraz ňou si a zradis veľké množstvo ľudí ked zdupkas

IR: Uvedom si, ze dovodom rokovani je rozpor medzi sas a tromi koalicnymi partnermi. Riesim partnerov.

RS: Áno je rozpor, ale vo veci, ktorá je PROTI programovemu vyhláseniu. Taký istý rozpor sa nájde aj pri vatikanskej zmluve, obcianstve a marihuane. Len pri eurovale je to navyše diktát Bruselu a všetci majú plne gate. Ked teraz zdupkas, podpises sa pod hroznu vec. A ked uz musíš silou mocou odísť tak aspoň urob na záver správnu vec. Poslem ti pár linkov o tom, ako Francúzi sa nevedia dockat peňazí pre svoje banky?

IR: Na vatikanskej zmluve padla dzurindova vlada. Prijali ste moj navrh, aby temy, ktore nas rozdeluju sme v pvv neriesili, hladali mozne dohody pocas volebneho obdobia.

RS: No a čo? Ked raz niečo nie je v PVV, dokonca je to v rozpore, tak predsa nemôžeš kvôli tomu dávať demisiu. Podiel Slovenska je najvyssi a všetko pôjde na banky. Iveta spamataj sa, ideme rovno do zahuby.

IR: Mam otazku, s inym premierom miklos, dzurinda, by si sa na eurovale dohodol?

RS: Tvoja otázka predpokladá, že aj pre Sas je euroval zámienka ako sa zbaviť teba. Lenže zabudas, ze my sme išli do vlády s tebou (napriek výhrade ktorú som ti vo feb2010 oznámil) a ako si si dúfam vsimla, dôsledne a uprimne sme stali za tebou, celu tu dobu. Preto je moja odpoved nie. Euroval je svinstvo a budeme hlasovať proti, so všetkymi následkami pre nás. Ty máš práve v tejto chvíli šancu urobiť jeden historicky pocin a to nepodat demisiu, alebo ju podať az po hlasovaní.

IR: Moja otazka vyplyva z faktu, ze podla vysledku volieb post premiera patri sdku. A postoj sdku k eurovalu poznas.

RS: Oveľa dôležitejši fakt je, že premierky si TY. So všetkymi právomocami a zodpovednostou. Nechces sa stretnúť?

Prísľub Ivety Radičovej

Podstatný Ivetin výrok som vyznačil boldom a v tomto texte aj linkol na článok v SME, kde sa o tom píše. Ako vidieť, ešte deň pred hlasovaním mi predsedníčka vlády Iveta Radičová zopakovala svoj prísľub hlasovania nespojiť.

Avšak aj iné veci stoja za zamyslenie. Napríklad som navrhoval Ivete podať demisiu po hlasovaní a mohli sme vládnuť s iným premiérom ďalej, ak by bola vôľa. Lenže práve tá nebola, Dzurinda tlačil na spojenie hlasovaní a všetko naše upozorňovanie nebolo nič platné.

Chyby sme urobili aj my

Teraz podstatná vec pre všetkých, ktorí nám dávajú za vinu návrat Fica:

Ak by sme aj boli hlasovali za navýšenie eurovalu, zachránili by sme koalíciu len na chvíľku. Pár týždňov, či mesiacov neskôr by si Dzurinda s Miklošom našli iný spôsob, ako sa zbaviť Ivety, navyše v tomto čase už plne znechutenej z vládnutia. To po prvé.

Po druhé, keď padla vláda, neznamenalo to automaticky nové voľby. Tiež mohol zasadnúť parlament a vysloviť dôveru inej vláde, napríklad s premiérom Miklošom. Lenže o tom Dzurinda nechcel ani počuť. On už riešil s Ficom termín nových volieb (na 10. marca 2012).

Zároveň však musím povedať, že chyby sme urobili aj my. Po prvé, v niekoľkomesačnej komunikácii pred samotným hlasovaním, kedy sme príliš slabo vysvetlili, že hlasovanie za navýšenie eurovalu ide proti záujmom Slovenska a že otočili naši koaliční partneri, nie my.

Obrovské nedorozumenie

A po druhé, došlo k obrovskému nedorozumeniu: My sme si naivne mysleli, že naši partneri berú vážne, čo im hovoríme, lenže oni boli presvedčení, že nakoniec cukneme a zahlasujeme. Jednoducho si nedokázali predstaviť, že pre takú smiešnosť, akou je vlastné presvedčenie, obetujeme naše stoličky. Chyba, ktorú sme urobili, bola, že sme po rozprave ostali sedieť na našich miestach. Mali sme odísť z rokovacej sály, aby bolo každému jasné, že sa vydierať nenecháme.

Pre osvieženie pamäti: boli sme postavení pred dvojotázku ste za vládu Ivety Radičovej (naša odpoveď jasné ÁNO) a ste za miliardu do Grécka (naša odpoveď jasné NIE) na ktorú sme nedokázali odpovedať jedným slovom. A tak sme neodpovedali vôbec, a to tým spôsobom, že sme vytiahli naše hlasovacie karty, čo je to isté, ako keby sme v sále neboli bývali.

Lenže, podstatný rozdiel je v tom, že keď naši koaliční partneri videli ako hlasovacie karty držíme v rukách, už bolo neskoro a hlasovanie nebolo možné zastaviť. Keby sme boli opustili sálu minútu pred hlasovaním, bolo by všetkým nad slnko jasnejšie, že hlasovať nebudeme a ja som presvedčený, že Paľo Hrušovský, ktorý v tom momente viedol schôdzu, by hlasovanie zastavil.

Predsedajúci má totiž možnosť do poslednej sekundy hlasovanie zastaviť, ak ho ale už raz spustí, nastane nezvratný proces, v tomto prípade pád vlády. Niekoľko týždňov po páde vlády bola v parlamente porada k štrajkujúcim lekárom a tam mi Hrušovský vravel, že do poslednej sekundy boli naši koaliční partneri presvedčení o tom, že my cukneme.

Keby sa to opakovalo

Otázka, ktorú často dostávam je, že ako chceme zabrániť tomu, aby sa takéto niečo opakovalo. Nuž, myslím si, že sme všetci omnoho skúsenejší. Po prvé, už pri písaní koaličnej zmluvy by sme definovali úplne jasne, ako postupovať pri sporoch.

Po druhé, naši partneri dnes vedia, že keď hovoríme NIE, myslíme NIE. Po tretie, ak by nastala obdobná situácia, odišli by sme z rokovacej sály. Po štvrté, najväčší aktéri sporu Radičová, Dzurinda a Mikloš slovenskú politiku už opustili.Author: richard sulik # QuguValo50
Slovensko2016-02-0233
-
 50% ( 6 people voted )
+
Je jasné NEZRELOSŤ...ani odborná, ani politická... No pustite ho .."ku žľabu" Nič nenaprodukoval ..sebe si..áno... nič nevie ..okrem kritizovania iných, prišiel si tu "pošantiť" z " D" aaa voliť sa chce... komu, načo, prečo...Ale voliť pôjdeme --asi---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-02 13:19:43 58d4289b
si taky naivny pan sulik,či?
juraj # JihiLoxy50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-02 16:49:40 bca78ab1
Načo ste išli do farebnej multi koalície na ktorej čele stála totálne neschopná Radičová ???

lebo Fico.... ???

PeterNo # RuqyVyhy74
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-02 17:11:13 b28f5e2f
Povalili, nepovalili... to je mi úplne jedno. Hlavná vec, že sa im nepodarilo naplniť svoj volebný program a zasviniť spoločnosť legalizé drogami pre vlastnú potrebu a dúhovou maršparádou.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-02-02 18:23:14 bc7b649f
Risulo, mas to naozaj tazke... Aj sa chovas ako nezrely pubertak, aj napady mas na jeho urovni, aj sa trapis s tou nemcinou, aj do nemeckej televizie sa pchas, aj jebes zaujem slovenskeho volica, ale co mas robit, ked slovensko je debilna krajina, s debilnymi volicmi, aj pravicove strany su debilne, aj Radicova je debilka, aj Fico je debil, aj Dzurinda je debil a vsetky strany su v politike, len aby mohli kradnut...? Ako sa mas v takej beznadejnej situacii nabalit aj sam...? Uz aj ti buzeranti a fetaci sa ti odmietli dat v poslednych volbach opat nabrat...

Mozno by si mal spojit sily s Kiskom...? On ma dobre kontakty na americkych cerpackach, mozno ak by si rok-dva robil oblozene chlebicky na nejakej americkej cerpacke, aj ty by si tu jedneho dna bol prezidentom...? Alebo sem mozete pozvat americkych ozbrojenych mierotvorcov, nech k nam importuju trosku tej svojej demokracie... Kiska uz na tom zacal tvrdo pracovat aj sam, staci sa k nemu pridat... Pozri na Porosenka, porozmyslaj o tom... Predsedom strany si uz bol, v nasom parlamente si uz sedel, v EP tiez, mozno je uz cas si vyskusat byt generalom narodooslobodzovacej armady...? Vtedy by vsetci slovenski vojaci, za pomoci humanitadnej mierotvorcovskej americkej armady, boli zahluseni v priebehu jedneho dopoludnia a ty by si mal moznost u nas nastolit tvrde demokraticke procesy... Kto nebude hlasovat na teba, zastrelit...!

Rozumiem tvojej frustracii... Nech robis, co robis, do klubu k Hascakovi stale nepatris a dokonca si s tebou nema zaujem ani vypit kolu... A naprave tvojho posramoteneho sebavedomia napomaha ani tvoje producirovanie sa v EP a ani kefovanie Ciganikovej... Na druhej strane, Risulo, ktovie, mozno Hascak by ju tiez ochotne kefol...? Skus mu ju ponuknut, mozno to zaberie...? Vzdy je lepsie byt bohatym pasakom, ako politikom bez sance sa nabalit, ved o prachy ti hlavne ide, nie...? Nam pionierom sa mozes kludne priznat a my ti dame cestne pionierske, ze to nikomu nepovieme... :-DDD


pionier # JekyRewi26
-
 64% ( 18 people voted )
+
2016-02-02 18:24:09 189d253d
Zase až ták zle s "ním" to tak nie je, i jesť mu chutí, i Nemecky vie--slušne, i úroky z vkladu má ...saméé sebe si...i image má lietajúceho..".onoho"..už len tie preferencie...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-02 19:28:12 58d4289b
loading...
mne sa páči ako sa do najlepšieho(najmenej kauz, špiny, alebo najmenej zlého) politika slovenského obúvate ako by on bol to najväčšie zlo vinné za všetky vaše nešťastia a komplexy, to je tak krásne slovenské, určite sa už cítite lepšie zo seba, a snáď vas pritom ani neohrozujú tí feťáci a huliči čo spôsobujú 90% všetkých problémov v našej inak bez SaS bezproblémovej krajine, kam útočiť keď už fakt nieje nikde nič horšie ako tráva a sulík? tu na Slovensku je už všetko také dobré, že nám ozaj stačí len vyhnať vytretých lenivých huličov čo svojou chuťou na sladké terorizujú nevinných zakomplexovaných internetových policajtov
Neter Povak # GiteLoro67
-
 56% ( 6 people voted )
+
2016-02-02 19:37:07 2e1d0009
pionier a Pandemonium boli znásilnení homosexuálnymi užívateľmi marihuany keď boli malí, za to tá nenávisť :D nehneváme sa na vás za to
Neter Povak # GiteLoro67
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-02-02 19:40:30 2e1d0009
Ako na Slovenského voliča, ktorému nestačí, keď ho desať krát okradnú, opľujú, kopnú do zadku a stále nevie zistiť, kto to bol. Ak mu potom niekto ukáže prstom na jeho obľúbenca, neuverí ani za pána. Alebo je mu to jedno. Predsa je to obľúbenec a ten môže... A ty neukazuj prstom pako! Pozri sa na seba ako vypadáš, ani modrú či červenú kravatu nemáš!!!
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-02 20:37:52 57f4fff1
asi máte za priehrštie vhodných strán a politikov, ktorých chcete dosadiť vo voľbách, keď tak zhadzujete R.S. ja otvorene hovorím, že sa mi páči úprimnosť, a aj naivnosť aj čestnosť a aj hoc aj smiešna účasť v nemeckej televízii. oceňujem to a budem ho voliť.
diana # VifyXuto85
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-02 21:12:25 c303a81a
O vylevy imbecilov dnes na internete naozaj nie je nudza... Staci navstivit ktorekolvek forum a clovek ich tam nejde neurekom... Dokonca aj v ktoromkolvek vlakne ktorehokolvek fora, je takmer vzdy mozne najst aspon jedneho zastupcu imbecilov...

Ani toto vlakno nie je vynimkou... Ako priklad uvediem imbecila, podpisujuceho sa nickom "Neter Povak"...

Jeho brilantne tvrdenie "Hulik je najlepsi slovensky politik, lebo ma najmenej kauz, spiny a najmenej zleho", nech uz to zle znamena cokolvek, neumyte zuby, neucast na omsi, alebo spinave topanky...

Mily imbecil, na Slovensku je v sucasnosti aktivnych 72 politickych stran a hnuti... Drviva vacsina z nich moze o sebe tvrdit presne to iste... Pre zjednodusenie, vsetky, ktore nikdy neboli vo vlade... Hulikovci sa dostali do vlady len na "niekolko sekund", pokial boli odtial vykopnuti pre zavazne kauzy... Galko, podpredseda SaS, je vysetrovany dodnes a to len v suvislosti s odpocuvanim novinarov... O jeho kauze s odpredajom vojenskej techniky, sa vsak z nejakeho dovodu mlci...? Zeby vtedy bolo dovolene sa v na tom odpredaji nabalit niekomu na Slovensku naozaj "dolezitemu"...?

A teraz vylez na strechu najvyssieho panelaku v okoli a vyskusaj si, ci ti Red Bull naozaj da kridla, aby si uz viac nerobil rodicom hanbu na ziadnom fore...P.S.: Samozrejme, "Neter Povak" nie je jedinym imbecilom, ktory prispel v tomto vlakkne... Milan und diana, deti moje, volte si koho len chcete, mne je vas vyber uplne ukradnuty, tak isto, ako su mi ukradnute aj vysledky volieb... Diana, to, ze ti je Hulik sympaticky a ze jeho bezcharakternost, lzivost, neskryvane prospecharstvo a chladnu vypocitavost, si interpretujes ako "úprimnosť, naivnosť a čestnosť", je uplne prirodzene... Si predsa muzskeho pohlavia a podpisujes sa diana, nie, co viac k tomu dodat...? :-DDD


pionier # JekyRewi26
-
 54% ( 3 people voted )
+
2016-02-02 21:51:09 189d253d
Euroval nemal mať nič spoločné s dôverou vlády !!! Je to zlyhanie "zlepenca" .... Mali sa správať podľa povesti o Svätoplukovi... Byť súdtžní... Smutné je však to, že najhoršie dopadla SaS, ktorá hlasovala za správnu vec... Ale to tak býva


neries # TasaMuwo29
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-02 23:10:04 55edea58
pionier - keď dochádzajú argumenty tak sa treba urážkok chopiť :) si ako kniha :D
Neter Povak # GiteLoro67
-
 57% ( 4 people voted )
+
2016-02-03 07:44:07 2e1d0009
Ale no tak..Péééťko Povák 67. ..To "zaradzovanie" medzi .."znásilňovačov homosexual...." ste POĆASTOVAL invektívne asi prvý na tomto vlákne VY či je to ten Alzhaim...už vidieť?.Na Vás---..Skúste na tomto vlákne ..tak 4--5 "falatky" "geba zurick"...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-03 09:04:31 58d4289b
Risko, ked je to take tazke byt dokonaly medzi nedokonalymi...ze?
vsetci sa chcu nabalit, len ty a tvoja po parlamente roztrusena suita nie....
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-03 09:54:24 55d8898f
...rAFAEL 46 ..SOM ZLý Na Vás... A nechcite byť --ako my _-- krčmovíííí.Ste slušní rozumní --- Máme --aj predstavu --cicho buc --píš --Je potrebné vôbec sa zapodievať názorovým spektrom ktoré je obmedzené "liberalizmom" Šak ony scu litac dze kadzi... peňeži nigda nikemu nezohnali--lem pre sebe a furt lem "šibrovali " Nemeckú politiku mentalitu .."niktorííí " ach ---tu pod---TATRANSKÝ SPIŚIACI vieme --A tento --- " IGÁS " --." BUNDE ..AUS" nech si tam lieta aj --no neviem...si spomenúť na túú kreatúru ako sa píše--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-03 19:19:32 58d4289b
Internetovy imbecil pod znackou PIONIER nuze nam povedz koho to vlastne mame volit ?? V ktorej rozkradacskej bande pracujes ? HZDS, SMER , SDKU , SNS , KDH alebo si MADAR ??
Sulik ma aspon gule v nemeckej TV povedat pravdu, ktory nas politik sa tam kedy vobec dostal ?
Pokial viem Sulik vzdy dodrzal slovo a som rad ze radsej padla vlada na cele z gorilami (SDKU) ako by mal podporit daky eurovalov ktory je zas len o totalnom okradnuti kazdeho kto zije v EU. Kde slovaci pracujuci za 350 € sa skladaju na greckych dochodcov aby nezivorili s 1000 -2000 €
Isteze ine strany ako SMER a SDKU nemoze zastavit rozkradanie ked sami rozkradnu co sa da.
Je to riaden humus v tejto krajine


MM # SidaSafa91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-04 13:05:56 d94b4912
Double M, hovoríš, akoby ti Šulín osobne doviezol dúhovým kamiónom drogové seno pre vlastnú potrebu.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 43% ( 4 people voted )
+
2016-02-04 15:00:18 d405c1fd
S vami imbecilmi je naozaj zabava... Najprv sam seba zaradis k imbecilom, potom sa sam menujes za ich hovorcu "nuze nam povedz" a nakoniec, najprv ma nazvuc imbecilom, sa ma pytas, koho ma tvoja skupina imbecilov volit...? Ked uz si sa sam identifikoval ako imbecil, tak nepros o radu niekoho, koho pokladas za imbecila... Skus niekoho normalneho... :-DDDDD

Povedz vsetkym imbecilom, ktorych si hovorcom, nech volia koho len chcu... Ved len pre vas sa tie volby vobec organizuju... Normalni ludia nevolia... Na Slovesnku je momentalne aktivnych 72 politickych stran a hnuti... Potrebujete sirsi vyber...? 72 moznosti je vam malo...? Zaregistrujte si stranu slovenskych imbecilov a hlasujte sami na seba... Mozno aj Hulik k vam prestupi...? Intelektualne a charakterovo by medzi vas urcite dobre zapadol... :-DDD


pionier # JekyRewi26
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-02-04 15:26:15 189d253d
":-DDD" good job
Neter Povak # VejoKyla3
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-04 15:50:15 2e1d0009
Ale no tak --pionier26..--.tak trochu aj kulti....S kým s Vami... To vážne je potrebné .."noch ein mal" mig ezsér --ešči raz .. --- To načo sú nutný tííííí imbecili...... Treba Vám dať znovu na zreteľ čosi ...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-04 17:06:53 58d4289b
Ale dobre --- vie si niekto predstaviť --aby išiel "nejaký SULÍK" na štátnicku návštevu --dajme tomu --Kanady , Číny...Ale no---pejc a pejc... /
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-04 17:31:23 58d4289b
Po tom co si tu pionier vypotil uz je jasne ze tvoju stranu som tam zabudol spomenut, nick asi vela napovie. Takze proletári všetkých krajín spojte sa
"normalni ludia nevolia" tak toto je heslo dna u vas v krcmicke ked viete ze sudruh aj tak vyhra ?
Ako vidiet v strane imbecilov si na vysokom poste, a je dobre ze davas na kazdy svoj prispevok pod inym nickom svoj detsky podpis ":-DDD"

MM # SidaSafa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-05 07:45:10 d94b4912
nic v zlom a proti nikomu, ale povie mi nahodou niekto, co volby zmenia?

Hadam sa odklonime od nastolenej linie?
Alebo mame v sebe nejaky sposob altruizmu voci ludom ,co este nevladli a nekradli?

Hadam nenastane doba, kedy konecne ti, ktorych sme my dosadili, aby niesli zodpovednost za to, ze kradnu, nicia, devastuju a stale sa nam len smeju do oci,aby sedeli za to co spachali?

A su taki pritulni len par tyzdnov pred volbami...?

Preco nie je zodpovednost kazdeho voleneho zastupcu za svinstva, co spacha?
Ak by boli, museli by sme nasilim tych ludi do funkcii dokopat, keby vedeli, co sa stane, ak zlyhaju.

Ale ked volit je take dolezite... take dospelacke... ked mozme rozhodovat o nasom dalsom smerovani...blablabla...

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-02-05 09:35:47 55d8898f
Ja viem ..rafael46-- že to blablabla ... by sa dalo aj..ináč...Ale čosi nové keď príde--zvolí sa , začne "hajzlovať " to predchádzajúce ... a kým sa spamätá --budú zase nové... volebné "cirkusy" . A terajšie "bordeli" nech si vypratá starý "hajzel--mešter" ...Teda koho... hat kírem... čosi kombinované...ta ne---Ale tu pod Tatrami tááák pekne svieti slnko... dnes... ani do BA nedovidíííme--- načo---nie sme zvedaví...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-05 14:01:10 58d4289b
Hej ty najmúdrejší, skús porozmýšľať, keď nevolíš, či naozaj nevolíš? Jeden volebný obvod je podvod. Vyhovuje stranám nie voličom. Ja tiež nevolím, ale z dôvodu, že nemám koho. No a štátnické návštevy???? Či si viem predstaviť Sulíka? Videl si niekedy tých ostatných? Sulík vôbec nie je ideál. Bohužiaľ tiež nie je z ďaleka ten najhorší, zo štátnických návštev, čo tam doposiaľ boli.
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-06 11:48:02 57f4fff1
Aby nedošlo k omylu, vyjadrujem sa k článku, nie som ani volič ani sympatizant SaS.
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-06 11:53:58 57f4fff1
A to je tu vážne ešte niekto čo nevie že i nevolič de facto volí? Vždy treba dať hlas priamo niekomu, ale to znamená nemať reči ako koza bobkov v kabarete Dôležité, zdvihnúť zadok od PC a prejsť sa do volebnej miestnosti. Ozaj, čo sa mňa týka, tieto voľby nemám koho voliť. Hnutie sa zrušilo, projekt SDS sa nevydaril, Národná koalícia nefunguje a do volieb nejde. Čo s mojim hlasom? Kedysi som v bare sľúbil krajnej pravici (občas si k ich stolčeku prisadnem keď prechádzam okolo do nášho metalového boxu) že ak raz nebudem mať koho voliť, môžem výnimočne podporiť aj... no, myslím že práve v tieto voľby nastal čas podporiť 19. Je to zároveň aj diskusná inšpirácia pre Truhlíka. Dajte mi potom niekto správu, že sa chytil, lol...)

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2016-02-06 13:33:58 bc7b649f
pandáš, veď tam máš aj svojho 19/25, zdolať kilimandžáro a dať si orešanské! :DDD
Neter Povak # WireWypo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-06 15:52:59 b2295849
niekto sa prihlásil pod mojím menom, predchádzajúci príspevok som nepísal ja.
Neter Povak # VejoKyla3
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-02-06 20:02:03 2e1d0009
Imbecil to hovor tomu co seno zere. :-DDD
Neterolog # CybyXumo15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-07 12:33:12 42f95db8
pandáš, ináč bola odhalená nová konšpirácia! je známe, že pred voľbami sa už bežne manipulujú predvolebné prieskumy kto koho bude voliť. je to preto, lebo ľudia sa podľa toho riadia. a bolo mi záhadou, prečo sa r.f. nepripravuje na vládu s koalíciou sns. v pohode by mal väčšinu. bez problémov s kompromismi s pravicou. napriek tomu sa pravicové strany obviňujú navzájom, kto akože plánuje koalíciu so smerom. prečo?
vysvetlenie je jednoduché! %, ktoré v prieskumoch dosahuje sns, sú percentá strany 19. sns je odpad, ktorý by mal zázračne okolo 8% ?! zamysli sa sám!
a tak majú anketári nariadené vymeniť tieto 2 strany v prieskumoch. geniálne a jednoduché, a sedí to aj do výpočtov.:D prajem úspešné voľby! :D

Neter Povak # WireWypo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-02-07 15:12:44 b2295849
kazdy, kto sledoval kauzu padu vlady ma jasno v tom.

v tomto s Risom suhlasim.

vlada mala hlasovat o Eurovale, nie vsak s "pridanou" hodnotou o dovere vlady.

roro # JehaKuna09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-07 23:20:14 5f17d774

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evropa a neskutečné japonské řešení


Evropa a neskutečné japonské řešení
Již nejednou jsem se zmínil a příslušnými fakty, statistikami potvrzoval, že ta naše západní civilizace, výsledek úsilí dvou tisíciletí, má už hodně na kahánku. Destruktivní ...
Po zhlédnutí tohoto videa už nikdy nebudete chtít jíst humry
Američanům to konečně dochází: Stát je problém č. 1
Prečo byrokracia u nás prekvitá, keď všetci proti nej bojujú

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0978 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne