Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ROZKRÁDANIE V ZDRAVOTNÍCTVE NIE JE TEN PODSTATNÝ PROBLÉM


ROZKRÁDANIE V ZDRAVOTNÍCTVE NIE JE TEN PODSTATNÝ PROBLÉM

Nejako sa rozmohli názorové comming-outy. Jeden už nie je libertarián, iní zasa svoje libertariánske presvedčenie obhajujú. Mňa svojho času Peter Breiner nazval voľnotržným jehovistom. Keď som nad tým rozmýšľal, tak to stále sedí. Napríklad preto, že mne rozkrádanie v zdravotníctve veru žily netrhá. Vidím tam úplne iné problémy.

Pri výbere, nákupe a používaní tovarov a služieb chcem najprv vedieť, či vôbec existuje tovar / služba, ktoré by vyhovovali mojim požiadavkám. Ak nájdem vhodnú alternatívu, až vtedy sa spýtam na cenu. Po jej zistení sa mi častokrát stane, že zrazu už daný tovar / službu nepotrebujem. Ale v každom prípade, z požiadavky na kvalitu a použiteľnosť nie som ochotný ustúpiť.

Vraj pravicová strana SaS sa spýtala ľudí, čo považujú za najväčšie problémy zdravotníctva. Z odpovedí spoluobčanov to vyzerá, že kvalita zdravotníckych služieb ich netrápi. Alebo sa táto odpoveď už nevošla do excelu. Chvíľu som aj zvažoval, že požiadam organizátorov ankety o kontakty na tých kvalitných lekárov, či poskytovateľov zdravotníckych služieb. Lebo ja som s kvalitou týchto služieb nespokojný permanentne a teraz som s hrôzou zistil, že dopyt po kvalite zrejme nie je. A kde nie je dopyt, tam nebude ani ponuka.

Zato trom štvrtinám spoluobčanom vadí to, čo mňa teda nebude zaujímať ešte dlho: Korupcia pri verejnom obstarávaní.

Pamätáte sa ešte na kauzu CT prístrojov? Nemocnica chcela nakúpiť CT prístroj za veľmi prestrelenú cenu od firmy smeráckeho bosa. Prezradil to jeden pán doktor z tej nemocnice. Dostal ocenenie, ktoré neskôr vrátil. Keď sa ukázalo, že mal v predchádzajúcom kole obstarávania (aké to prekvapenie) tiež svoje privátne záujmy. Príležitosti sa chytili aj ďalší protikorupční aktivisti, ktorí si na prípade potrebovali zaknihovať dobré body pre budúce politické fungovanie.

Spoluobčania im tlieskali, pána doktora vyniesli až na dobre platené miesto poslanca parlamentu, kde nebude musieť niesť ani stotinu zodpovednosti, ktorú obnáša náročné povolanie lekára. Ja som si naopak predstavoval seba samého v pozícii pacienta, ktorý potrebuje CT vyšetrenie a nedostane sa mu ho možno práve preto, že obstarávanie sa stalo predmetom politického súboja a teda sa neuskutočnilo.

Keď "pravičiari" presadzovali systém konkurenčných zdravotných "poisťovní", argumentovali tým, že tieto budú dohliadať na financovanie. To už neplatí? Pretože zdravotná poisťovňa predsa pozná reálnu cenu CT prístroja. Táto korektná cena je isto podkladom pre výpočet ceny výkonu "vyšetrenie CT prístrojom". Ak teda nemocnica nakúpi drahé CT, tak platby poisťovne nepokryjú náklady na predražený nákup a skrachuje. Problém je vyriešený. Teda bol by, ak by systém zdravotných poisťovní nebol rovnaký tunel na zdravotnú daň, ako sú tie verejné obstarávania.

Poisťovne používajú limity zdravotných výkonov. Ak prídete ku svojmu lekárovi, môže si povzdychnúť, že výkon, ktorý bez pochybností potrebujete, mu poisťovňa nepreplatí. Pretože už takých výkonov urobil toľko, koľko si u neho poisťovňa objednala. Poisťovňa stráži financovanie na účet pacienta, alebo poskytovateľa výkonu. Ako pacient nemáte možnosť ani nezaplatiť lekárovi za odfláknutý výkon, ale nemáte ani možnosť zabezpečiť, aby lekár za výkon zaplatené dostal. Však čo po pacientovi, hlavne že sedia čísla v exceli.

Už počujem tie námietky: ak by bolo zdravotníctvo platené priamo, chudobnejší by dostali oveľa horšie (či žiadne) služby, ako bohatí. Vyvediem vás z omylu: presne tak to funguje teraz. Oproti priamo plateným výkonom je rozdiel v tom, že tie by vám dali do ruky možnosť nezaplatiť. Kým teraz sa chudobní, menej šikovní, mimo veľkých miest bývajúci, či inak znevýhodnení skladajú na kvalitné služby pre vyvolených.

Nalejme si čistého vína (kpt. Danko si naleje čistej vody): život nie je prechádzka ružovou záhradou. A v oblasti zdravotných služieb sa môže stať, že z nejakého dôvodu vysoko prevládne dopyt nad ponukou. Áno, môže to mať aj veľmi dramatické dôsledky. A áno, aj v tomto prípade budú na tom výrazne lepšie bohatí, šikovní a draví spoluobčania. Ale ja tvrdím, že aj (alebo práve) v týchto prípadoch je štátom "garantované" zdravotníctvo príťažou, nie spôsobom riešenia problému. A nie je to kvôli korupcii, či rozkrádaniu. To sú tiež len dôsledky. Systému, ktorý proste fungovať nebude.

Pamätáte sa ešte na posledný prípad, keď dopyt v zdravotníctve výrazne prevýšil ponuku? Presnejšie ponuka bola výrazne obmedzená tým, že lekári úplne v súlade so svojimi pracovnými zmluvami dali hromadné výpovede. Výpovede s trojmesačnou výpovednou lehotou, počas ktorej mal štát možnosť problém vyriešiť.

Bolo to za "pravicovej" vlády Ivety Radičovej, ktorej súčasťou bola aj strana SaS, ktorá vás teraz presviedča, že oni to zdravotníctvo dajú do poriadku. Pamätáte sa ešte, ako to dali "do poriadku" vtedy? Na lekárov poslali policajtov a neskôr bola aj hlasmi poslancov SaS prijatá novela Trestného zákona:

"Lekárov a sestry, ktorí počas krízového stavu odmietnu ísť do práce, alebo sa jej budú vyhýbať, čaká väzenie, pokuta a zákaz profesionálnej činnosti."

Áno, toto je riešenie, ktoré vám núkajú politici. Násilím donútia poskytovateľov vám službu poskytnúť. Ďakujem, neprosím si.

Keď som cez sviatky na konci roka 2016 potreboval taxík, aplikácia HopIN ma prekvapila oznámením, že vzhľadom na sviatky bude cena prepravy vyššia, ako obvykle. Ako pravoverný voľnotržný jehovista som sa potešil. Ja som si toto oznámenie totiž vysvetlil tak, že poskytovateľ sa snaží zabezpečiť, aby jeho služba bola dostupná aj v čase, keď hrozí prevaha dopytu nad ponukou. Možno tiež z dôvodu očakávaného poklesu ponuky. A tak sa rozhodli, bez použitia násilia, ponúknutím presne opačnej motivácie, povzbudiť ponuku, či možno mierne obmedziť dopyt.

Som presvedčený, že vyhrážkami, násilím sa kvalita a dostupnosť služby dá zabezpečiť možno veľmi krátkodobo. So závažnými negatívnymi dôsledkami do budúcnosti. A naopak: pozitívna trhová motivácia je spôsob, ako kvalitu, dostupnosť, rozumnú cenu tovarov a služieb zabezpečiť dlhodobo a na prospech ako zákazníkov, tak aj poskytovateľov. Žiaľ, čo sa týka zdravotníckych služieb, neverím, že nejaký politik podobné riešenie ponúkne, nieto ešte presadí. Dopyt spoluobčanov totiž nie je po kvalitných službách poskytovaných obojstranne výhodnom základe, ale po hrdinských bojovníkov proti korupcii, či násilníkoch v oblekoch, ktorí dokážu lekárom priložiť nôž pod krk a donútiť ich im službu poskytnúť.Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Slovensko2017-03-223
-
 57%  ( 4 people voted )
+
Nadpis sa podobá na kedysi najčastejšie používaný paragraf - rozkrádanie majetku nie v zdravotníctve, ale v socialistickom vlastníctve. To súviselo so známym zúfalým nedostatkom všetkého a bol to vtedy naozaj podstatný problém. Tak, to bola povinná poznámka pre Klopka mimo misu a teraz niečo k samotnému článku: Pravičiaci síce presadili konkurenčné prostredie zdavotných poisťovní, ale ak si dobre spomínam, birmovaný preceda to chcel s veľkou pompou zlúčiť (nejakou znárodňovacou fintou). Pre mňa za mňa nech, ale prečo sa tak dodnes nestalo?


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-03-22 13:27:56 d425402c
Citanim Pospisilovho dristu nebudem ani stracat cas, z neho nic ine, ako slaboduche papagajovanie iracionalnych liberalnych agitiek, este nikdy nevypadlo... Mieru jeho vysinutosti dostatocne ilustruje obrazok pod jeho vygrcom... Vraj typicke hospodarenie bezneho cloveka a typicke hospodarenie statu... :-DDD

Pospisil, odkedy je bezny clovek bezcharakternym liberalnym hovadom...? Nemozes inym pripisovat svoje charakterove vlastnosti... Ak uz tutzis prezentovat svetu svoj charakter a pre chovanie sa nejakej skupiny ludi ho nazvat typickym, musis ho priradit konkretnym ludom, musis konkretne napisat, ze kazdy bezcharakterny liberal hladi len na seba a vzdy ojebe koho len moze... Teba by tiez urcite nasralo, ak by ta niekto zaradil do skupiny vzdelanych, inteligentnych, poctivych, moralnych a charakternych ludi... A tychto ludi rovnako naserie, ak im nejaky hajzel pripise vlastne chrakterove deviacie... To iste plati v pripade statu... Musis napisat, ze konkretne hovoris o kapitalistickom state, inac to platit nikdy nebude...

Osobne mi je uplne jedno, ci nakupujem pre seba, alebo pre niekoho ineho, ci na to pouzivam svoje peniaze, alebo peniaze inych... Vzdy pri tom hladim na to iste, aby som ziskal cim vyssiu kvalitu, za co najnizsiu cenu a ovela vasci doraz na to kladiem vzdy vtedy, kedy nakupujem za cudzie peniaze a pre inych... Ja to mam vrodene, to sa asi neda naucit, inac by predsa liberalov bolo mozne poludstit...? U mna je to o mojej vrodenej zodpovednosti, o mojich moralnych hodnotach, o mojom charaktere, o tom, ze si vazim respekt a doveru inych... Viem, viem, pre teba to, ze niekto trpi na taketo bolsevicke deviacie, ktore tebe vlastne nikdy neboli, urcite znie neuveritelne, ale to je fakt a takychto ludi je na svete dost Tiborko, netrap sa tym, ty to naozaj nemas najmensiu sancu pochopit... A presne z tohto dovodu musi racionalna spolocnost byt spravovana odborne sposobilymi a skusenymi ludmi a mat spravne nastavene kontrolne mechanizmy, aby sa hajzloviny z tvojho obrazku z jej hospodarenia kompletne vylucili... A tie kontrolne mechanizmy su velmi dobre zname a ich funkcnost bola aj dlhodobo odskusana, funguju...

A ak by si mal v kotrbe okrem pilin aj nieco ine, vedel by si, preco kazda pre spolocnost kriticky dolezita sluzba, alebo kriticky dolezite odvetvie priemyslu, musi v kazdej racionalnej spolocnosti byt v rukach statu...? Toto je strategicky dolezite pre kazdu spolocnost...! Tu sa jedna o skutocny narodny zaujmem, toto je v zaujme kazdeho jedneho obcana daneho statu... A umoznenie akumulacie sukromneho kapitalu v procese liecenia chorych obcanov, je nielen vrcholom amoralnosti, ale aj totalnou ekonomickou nezodpovednostou a vedomym ohrozovanim buducnosti vlastneho naroda... V zdravotnictve nemaju chamtive paprce akumulatorov sukromneho kapitalu co hladat a treba byt fakt imbecilom, aby toto clovek nedokazal pochopit, aby nedokazal pochopit, aky je rozdiel medzi predajom Ferrari a zdravotnictvom, ze Ferrari nepotrebuje kazdy a kupi si ho len ten, ktory na to ma a ma o to auto vobec zaujem, ale zdravotnictvo je pre kazdeho kriticky dolezitou sluzbou uplne rovnako, bez ohladu na hrubku jeho penazenky a je v narodnom zaujme, aby obcania statu nezomierali len preto, ze ich kapitalisti nutia pracovat za minimalne mzdy... System mas na to, budeme ta liecit a ak na to nemas, zdochni, nech si laskavo americania uz nechaju len pre seba, inych svojich hazlovin k nam exportovali uz dost...


alternativny zdravotnik # CopiNota23
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2017-03-22 16:59:51 98a023af
A problém bude aj v tom, že štát si roky znižoval odvody za svojich poistencov - dôchodcov, nezamestnaných. 500.000 dôchodcov už je nejaká masa ľudí.
Garfield # VuqyWeqi18
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2017-03-22 18:14:48 b2293a58

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   o
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Slovenská vláda zlodejov?


Slovenská vláda zlodejov?
bola raz jedna milá, malá krajina, ktorú obsadila mafia a povedala si, že ju rozoberie na súčiastky. to všetko pod rúškom demokracie, najmä tej sociálnej. zlodeji sa obliekli do bielych...
NADMĚRNÁ LÉKAŘSKÁ PÉČE ŠKODÍ ZDRAVÍ
Kyslíková terapia?
JAK PŘICHÁZÍME O SVOBODU?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0249 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made