Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

#RIO2016: FESTIVAL NACIONÁLNEHO A KORPORÁTNEHO SOCIALIZMU


#RIO2016: FESTIVAL NACIONÁLNEHO A KORPORÁTNEHO SOCIALIZMU

Keď som bol ešte mladý a naivný, divil som sa, prečo na olympiáde nemôžu štartovať najlepší športovci. Prečo nie je účasť podmienená športovou výkonnosťou, ale štátnou príslušnosťou. Postupne som pochopil, že olympiáda nie je jedinou "športovou" udalosťou, pomocou ktorejvládnuca trieda rozdúchava nacionalistické vášne s cieľom odviesť pozornosť svojich ovečiek iným smerom, aby bolo ľahšie ich ostrihať.

Snažil som sa vyhnúť nacionalistickej korporátnej propagande #Rio2016, ale ako sme vtipkovali za socializmu predošlej verzie, to by človek nemohol ani konzervu otvoriť (aby na neho nevyskočila propaganda). A tak som sa dozvedel, že Srbsko si nemohlo ani predstaviť horší začiatok olympiády. A to nielen preto, že vypadol ich tenista, ale tiež preto, že zlatú medailu získala reprezentantka Kosova (o nej ešte bude reč).

"Krutá pravda: Kosovo donieslo z hier skôr medailu ako Srbsko," hlásil titulok v denníku Kurir.

Aby nacionalistická propaganda dosiahla vyššiu účinnosť, #Rio2016 používa rozdeľovanie športovcov na "dobrých" a "zlých". Už pred začiatkom podujatia boli z účasti vylúčení športovci Ruska, pretože vraj Rusko prevádzkuje systém štátneho dopingu (a doping je fuj). Záhadou zostáva, prečo by sa tento systém mal týkať len atlétov, pretože mnohí iní ruskí športovci štartovať mohli. Záhada bola objasnená už na začiatku. Propaganda totiž potrebovala aj verejné vybučanie zlého športovca priamo v dejisku.

Niekto by mohol namietať, že ruskí športovci skutočne vo veľkom dopujú (porušujú pravidlá) a teda z účasti boli vylúčení oprávnene. Chápem túto námietku správne, že kolektívna vina sa v tomto prípade môže aplikovať (lebo Rusi sú fuj), kým v iných prípadoch je to neprípustné (lebo Ich bin Erdogan)? Alebo mám snáď veriť, že napríklad čínski, či keňskí športovci nie sú zapojení do štátom organizovaného dopingu?

Nebude to skôr tým, že na Číňanov si zatiaľ nedovolia a Keňania majú tú správnu farbu pokožky? A čo športovkyňa z Kosova? Hier sa účastní napriek tomu, že doping jej bol preukázaný pred necelými dvoma mesiacmi. A kým ruských športovcov vylúčili hromadne, prehrešok džudistky mediálna propaganda stále označuje za "podozrienie" napriek tomu, že doping u nej bol zistený osobnou kontrolou dopingovej komisárky.

Zdá sa však, že v prípade kosovskej džudistky nacionalistické ciele narazili na realitu korporátnych ziskov. Ona totiž svoju súťaž vyhrala. A predsa len, kúpna sila občanov Kosova sa zďaleka nemôže rovnať kúpnej sile občanov Talianska (odkiaľ pochádza porazená finalistka). A tak sa dopingový prehrešok "objavil na tom správnom stole".

Ona je totiž olympiáda okrem nacionálneho socializmu aj výkladnou skriňou socializmu korporátneho. Presne podľa hesla: zisky privatizujeme, náklady (straty) socializujeme. Hlavné náklady na olympiádu nesie usporiadateľská krajina. Mnohé zo športovísk, či ubytovacích kapacít po olympiáde zostanú nevyužité. Ak usporiadateľská krajina vykáže zisk, je to zväčša zisk vybraných súkromných spoločností, nie občanov danej krajiny.

Z ekonomického hľadiska je olympiáda podnik vybraných nadnárodných spoločností, ktorý im financujú zúčastnené krajiny. Usporiadateľská, ale tiež aj krajiny, ktoré financujú účasť svojich športovcov, bez ktorých by asi nemalo veľký zmysel chrániť kombináciu písmenok #Rio2016= dokonca aj na sociálnych sieťach. Vlhký to sen prívržencov tzv. "duševného" vlastníctva. Privatizácia kombinácie 3 písmenok a 4 číslic.

Mnohí moji nacisticky (nacionálne socialisticky) orientovaní spoluobčania budú isto namietať, že športových zabávačov si financuje každá krajina. Že títo reprezentujú Slovensko. Neviem, kto je to ten Slovensko, ale nemohol by si svojich komediantov platiť z vlastného? Alebo nemohli by si ich platiť tí občania, ktorí cítia potrebu byť takto reprezentovaní? Lebo, úprimne, ja si aj pod slovom "reprezentovať" krajinu predstavujem niečo iné, ako prácu pre nadnárodné firmy a finančné skupiny, ktoré si túto mega nacionalistickú a reklamnú udalosť organizujú.

Inak je dosť zábavné a pre socialistickú propagandu typické, ak je rozdúchavanie nacionalistických vášní prezentované raz v kladnom svetle, ak ho realizuje červený bača a zavrhnutiahodné až kriminalizované v prípade, že sa o totožné v oveľa menšom rozsahu pokúsi bača hnedej farby. Nechápem, aký v tom vidia rozdiel tie ovce, pre ktoré je to v oboch prípadoch určené s tým istým cieľom ošklbať.Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Svet2016-08-243
-
 57%  ( 4 people voted )
+
"Keď som bol ešte mladý a naivný, divil som sa, prečo na olympiáde nemôžu štartovať najlepší športovci. Prečo nie je účasť podmienená športovou výkonnosťou, ale štátnou príslušnosťou."

Pospisil, v ktorom ustave pre mentalne postihnute deti si vyrastal...? Podarilo sa ti vobec niekedy ziskat svojpravnost...? Podla tvojich clankov je to malo pravdepodobne... Vysvetlil ti uz niekto aspon to, ze na konci opytovacich viet sa v slovencine pise otaznik...? Podla toho ako pises asi nie, alebo ak sa aj o to niekto pokusal, tak neuspel, lebo napriek tomu, ze dnes si uz stary - 30-rocny imbecil, este stale sa podla toho neriadis...

Skus najprv zvladnut tie otazniky a az potom sa pustaj do riesenia problematiky sportu... Aj Chocholousek by mal vazne problemy ti odpovedat na otazky typu, preco na olympiade, na ktoru su zo vsetkych krajin vzdy vyberani najlepsi sportovci, "memozu startovat najlepsi sportovci", alebo preco na sportovom podujati, ktoreho cielom je sutaz najlepsich sportovcov z roznych krajin, sutazia najlepsi sportovci z roznych krajin a nie napriklad len z jednej krajiny...?

S citanim tvojho dristu som skoncil po prvych dvoch vyssie citovanych vetach... Tretiu som sa uz nedokazal donutit precitat... Pozdravujem tvojho osetrovatela... Nezavidim mu... :-DDD


olympionik # HysyQaca12
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2016-08-24 22:12:05 c8901f54
Tibor ano aj za rohom aj v konzerve aj v tvojej mysli je fobia zvana socializmus, skoda len, ze si neuvedomujes, ze socializmus ani nepoznas, ani v nom nezijes.
rafael # RusyNecu46
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2016-08-25 08:17:46 55d89f5b
Veru tak. Uz davno tu pisem ze ked niekto co si zahra tenis alebo zabeha na travniku za tuto show dostava par milionov a clovek co pracuje nema z coho uzivit rodinu TAK JE ASI NIEKDE PROBLEM !! Na to aby sa detom zafinancovalo dake sportove podujatie niet penazi, alebo aby sa nebodaj rozvijali ozajstne talenty. Ale v tejto prehnitej spolocnosti ci uz stat alebo firmi miesto vasej vyplaty minu peniaze na show. A dokonca je dost blbov co tejto show budu tlieskat a chvalit ju
MM # SidaSafa91
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-08-25 10:50:03 d94b4912

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šes   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ofenzíva trhu


Ofenzíva trhu
Internet druhej generácie (teda smartfóny, mobilný internet, personalizovaný obsah, GPS...) behom pár rokov pripravil revolúciu v prúdení informačného toku spoločnosťou.
WikiLeaks: Asi 80 společností kolaboruje s NSA včetně Intelu, IBM a Microsoftu
Sebaklam ateizmu
Kdo moc ví, je nepohodlný

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0233 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne