Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

RING VOĽNÝ – BITKA O VODU ZAČALA


RING VOĽNÝ – BITKA O VODU ZAČALA
Organizácia spojených národov vyhlásila rezolúciou 64/292 z júla 2010 právo na prístup k vode a sanitácii za VŠEOBECNÉ ĽUDSKÉ PRÁVO. OSN tiež vyzvala všetky štáty a medzinárodné organizácie, aby zabezpečili... bezpečnú, čistú, dostupnú a cenovo prijateľnú pitnú vodu a sanitáciu pre všetkých svojich občanov.

PORUŠOVATEĽOM NAŠICH ĽUDSKÝCH PRÁV JE BRUSEL

Európska únia však v rozpore s touto zásadou deklaruje vodu ako tovar, komoditu, podliehajúcu všeobecným obchodným pravidlám vnútorného trhu. Núti nové členské štáty privatizovať vodárenské spoločnosti a odovzdať ich do súkromných rúk.

Reálna politika Európskej únie vo vzťahu k vodným zdrojom je teda zjavne v príkrom rozpore s jej navonok deklarovaným mandátom ochrancu ľudských práv. Veď zo základného práva ľudí na prístup k vode urobili svojimi nariadeniami bruselskí úradníci výnosný biznis len pre malú skupinu akcionárov ovládajúcich vodárenský sektor Únie.

FALOŠNÚ TVÁR BRUSELU ODHALILA OBČIANSKA INICIATÍVA

Na včerajšom hearingu poslancov Európskeho parlamentu s predstaviteľmi občianskej iniciatívy "Right2water", vysielanom dátovým prenosom do celej EÚ, sme sa zhodli, že v oblasti hospodárenia s vodou presadzujú Európske inštitúcie agresívne opatrenia na podporu ziskov nadnárodných spoločností miesto rešpektovania práva ľudí na primeraný prístup k vode.

Zo slovenského zastúpenia v EP, sa do odbornej diskusie o uvedenom problém zapojila iba Slovenská národná strana, v mene ktorej som širokú európsku verejnosť informoval o situácii na Slovensku.

Veď aj u nás pod ochrannými krídlami bruselskej administratívy a za tichej asistencie poslušných pravicových aj ľavicových vlád, postupne ovládla zásobovanie vodou nadnárodná obchodná spoločnosť Veolia s anonymnými vlastníkmi, ktorá vzápätí presadila prudké zvýšenie cien vodného a stočného pre naše domácnosti.

Organizátori občianskej iniciatívy zozbierali na podporu svojich požiadaviek voči EÚ behom ôsmich mesiacov takmer dva milióny podpisov z trinástich členských štátov Únie, čím splnili podmienky na prerokovanie ich požiadaviek v orgánoch EÚ.

Ak je totiž prístup k pitnej vode a sanitácii uznaný za základné ľudské právo, je v zmysle Zmluvy o EÚ primárnou povinnosťou Európskej komisie zabezpečiť, aby distribúcia vody pre obyvateľstvo bola organizovaná, ako verejná služba a nie ako kšeft pre akcionárov súkromných firiem.

Pri vytváraní príslušnej legislatívy je potom potrebné postupovať v zmysle ľudsko-právnych zásad a nie podľa pravidiel voľného trhu.

Exemplárnou ukážkou brutálneho presadzovania záujmov veľkokapitálu Európskou komisiou voči ľuďom je aj jej príkaz Portugalskej či Gréckej vláde sprivatizovať štátne vodárenské podniky, ako súčasť opatrení presadzovaných takzvanou "Trojkou" (Európska komisia, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond) pri stabilizácii hospodárstva uvedených krajín.

O úspešnosti iniciatívy občanov, požadujúcich zmenu prístupu k vode tak, aby sa nariadeniami bruselskej vrchnosti nedostala úplne do rúk anonymných vlastníkov, ktorí si z jej distribúcie urobia nástroj na vydieranie ľudí, bude rozhodovať už nový Európsky parlament, ktorý vzíde z májových volieb.

Za súčasný úžernícky model distribúcie vody, ktorý je v rozpore so základným právom EÚ aj záujmami občanov zodpovedajú európske politické zoskupenia, ktoré dnes spoločne vládnu Únii. Sú to Strana európskych socialistov (zo Slovenska SMER-SD), Európska ľudová strana (zo Slovenska SDKÚ, KDH, SMK, Most-Híd) a v Aliancia liberálov a demokratov za Európu (zo Slovenska SaS).

Fotka: RING VOĽNÝ – BITKA O VODU ZAČALA

Organizácia spojených národov vyhlásila rezolúciou 64/292 z júla 2010 právo na prístup k vode a sanitácii za VŠEOBECNÉ ĽUDSKÉ PRÁVO. OSN tiež vyzvala všetky štáty a medzinárodné organizácie, aby zabezpečili bezpečnú, čistú, dostupnú a cenovo prijateľnú pitnú vodu a sanitáciu pre všetkých svojich občanov.

PORUŠOVATEĽOM NAŠICH ĽUDSKÝCH PRÁV JE BRUSEL

Európska únia však v rozpore s touto zásadou deklaruje vodu ako tovar, komoditu, podliehajúcu všeobecným obchodným pravidlám vnútorného trhu. Núti nové členské štáty privatizovať vodárenské spoločnosti a odovzdať ich do súkromných rúk.

Reálna politika Európskej únie vo vzťahu k vodným zdrojom je teda zjavne v príkrom rozpore s jej navonok deklarovaným mandátom ochrancu ľudských práv. Veď zo základného práva ľudí na prístup k vode urobili svojimi nariadeniami bruselskí úradníci výnosný biznis len pre malú skupinu akcionárov ovládajúcich vodárenský sektor Únie.

FALOŠNÚ TVÁR BRUSELU ODHALILA OBČIANSKA INICIATÍVA 

Na včerajšom hearingu poslancov Európskeho parlamentu s predstaviteľmi občianskej iniciatívy


Author: Luko # LidySesy00
Svet2014-02-2711
-
 69% ( 6 people voted )
+
Je úplne nemožné sledovať všetky kroky a zámery EÚ-parlamentu. Preto je veľmi dobré, ak nás niektorý z našich europoslancov informuje o najzávažnejších témach a my máme možnosť sa touto cestou o nich dozvedieť.
Zároveň je na škodu, že naše hlavné médiá sa viac než týmto témam, radšej venujú kuloárnym šepkandám z parlamentu, reklame, vraždám a bezvýznamným celebritkám. Celú agendu dobrovoľne alebo skôr úmyselne prenechali alternatívnym médiám, kde verejná diskusia odborníkov a vládnych zástupcov nie je možná.

Luko # LidySesy00
-
 74% ( 9 people voted )
+
2014-02-27 11:05:46 c3a87f42
na slovensku by uz davno vznikli nejake pravdive webove noviny.ale akonahle by napisali nekaku malilinku pravdu. tak nastane sudna a policjna sikana a vyhrazky? takze preto na SK nic.napriklad dennik pravda kryje minsterstvo vnutra . konkretne kauza z minuleho roka .ked kalinak rozkazuje ake budu clanky.inak koncia.

pista bubuko # MymiVyti25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-27 13:15:06 b229a72c
Je len jedno, jediné riešenie - vystúpiť z EU, vyhnať všetkých poskokov sionfašizmu a vziať veci do svojich rúk.

Peter Novak # DigiQihy47
-
 77% ( 12 people voted )
+
2014-02-27 13:42:34 c331bc52
Petrík - my už môžeme vystúpiť len na Ararat a čakať na potopu sveta .....

mrbean # BagiJehe78
-
 53% ( 5 people voted )
+
2014-02-27 14:44:08 59ad2d84
Nie !!! Voda je nekonečný byznis §§§§§

http://www.jakbydlet.cz/clanek/481_mit-cisticku-od
padnich-vod-je-vysada.aspxplovajko # QyjaTeji90
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-27 16:47:39 d970a622
Narábať s pitnou vodou je nebezpečné! Je každému rozumnému jasné načo je dobrá pitná voda! Ale POZOR! Tá voda má aj tú vlastnosť že .. ach nechcem písať o CHOLERE, kyanide.., ach nechcem písať o zamrznutí ,.... hmyzu v ľade, ani o ... Teda kto nemá vodu ... má smolu? Kto má vodu je pánom..! /Nori --i vodu, i ryby, i ropu aaaa životná jak "bejk" a 5 milionov , a nie sú "budaroše" ani v olympijskych športoch..........Kto v EU rozumie vode--- my asi nie lebo 50% zachytenej ešte za Marie Terezky je ..tááá het..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-27 16:49:10 58d4289b
loading...
isteže sa dá vystúpiť. Referendum
prave # MytiGymo47
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-27 17:14:56 5f668d1b
Neviem ale "Tento Český kníže" pochádza z "nejakého rodu" ktorého predstaviteľ prehlásil že "každá vésnice musí mit svúj rybník , ... v okolí vody nesmíí bít....aaa"/ No nie a nie sa poučiť.... To by bolo zle--keby tak bolo ---ako pred 150 rokmi? A vraj rozumu pribúda ----
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 18:36:55 58d4289b
Spytujem si svedomie --- nezvýraznil ---som stav -- BYŤ BEZ PITNEJ VODY ...mne sa to pod Tatrami nestalo----a na záhrade prameň ---- mi zabezpečuje-- neumrieť od smädu..--
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-27 19:50:47 58d4289b
klopi
pramen na zahrade ti zabezpecuje akurat tak vyvlastnenie pozemku v krajnom pripade :D

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 20:42:14 d991c738
..TNT 1973..03 Asi právne situácie vo vzťahu k môjmu vlastníctvu prameňa na záhrade by boli zaujímavé , Vaše riešenia súvisia s nezákonnosťou? Lebo aj 200 km nad mojou záhradou je vraj "družica" ktorá kontroluje všetkých pod Tatranských rómoch...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 20:59:36 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Obyčejný den učitelky


Obyčejný den učitelky
Je šest ráno a paní učitelka Helena vstává. Do školy na sídlišti to má hromadnou dopravou třičtvrtě hodiny. Než vstoupí v osm do třídy, musí ještě vyplnit dva formuláře, stavit...
Novoroční projev Vladimira Putina k občanům Ruska
Odhalenie tajomstva prvotného hriechu
(Ne)Efektivita státu je irelevantní

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0273 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made