Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Problémom nie je obsah ale forma


Problémom nie je obsah ale forma

Sociálne siete obchádza strašidlo – strašidlo videa vyzývajúceho na revolúciu. Vyjadrovať sa k podobným videám je zvyčajne vysoko neproduktívne strávený čas a zbytočné. Na jednej strane totiž vyjadrenie zasiahne len malý počet ľudí a na druhej zainteresovanú skupinu aj tak pravdepodobne nepresvedčí. Toto video si však za pár dni jeho existencie pozrelo skoro 150 000 ľudí. To je naozaj pomerne vysoké číslo avideo si tak zaslúži reakciu (pred tým ako budete pokračovať v čítaní, odporúčam aspoň trochu si ho preklikať).

 

Prvá časť videa sa venuje poprevratovému sklamaniu. Samotný pocit sklamania je závislý od predchádzajúcich očakávaní. Sklamaní sú teda väčšinou tí, ktorí mali chybné očakávania. Ja sa musím priznať, že v revolučnom čase roku 1989 som už síce na svete bol, ale žiadnych očakávaní som ešte nebol schopný. Skúsim sa teda z dnešného pohľadu pozrieť na minulé očakávania prostredníctvom vymenovaných sklamaní vo videu (na základe popularity videa môžeme predpokladať, že takéto pocity sklamania pociťuje pomerne vysoká časť obyvateľov Slovenska a Česka).

Vo videu sa opakujúcim life-motívom stalo vymenovávanie zlyhaní politikov – rozkrádanie, korupcia, úprava zákonov vo svoj prospech, chamtivosť a nenásytnosť, choré zdravotníctvo, hlúpe školstvo, podkopanie väčšiny podnikateľov a podpora pár vybraných – jednoducho na jednej strane neochota a na druhej neschopnosť bývalých a súčasných politikov viesť krajinu k svetlejším zajtrajškom.

Z toho logicky vyplýva záver, že tí ktorí sú teraz sklamaní, očakávali po 89., že politici, ktorí sa dostanú k moci po prevrate nebudú kradnúť, korumpovať, upravovať si zákony ako sa im hodí, budú altruistickí, dobromyseľní, naučia sa správne plánovať fungovanie zdravotníctva a školstva a budú podporovať všetkých rovnako, nie iba tých pár kamarátov. Teda na jednej strane budú anjelmi s krídlami a na druhej veľmi múdri a schopní plánovači. Pozorný čitateľ už pravdepodobne začína tušiť, kam tým mierim.

Ekonómia ako veda dnes nemá vysokú povesť medzi obyvateľmi. Na jednej strane to niektorí ekonómovia pokazili a ekonomika momentálne na tom nie je najlepšie a na druhej strane je absolvent slabšej ekonomickej fakulty synonymom pre človeka s minimálnymi praktickými vedomosťami.

Táto veda však aj napriek tomu dospela k niekoľkým užitočným konceptom. Jeden z nich hovorí o tom, že politik sa svojím nástupom do funkcie nezmení na dobrotivého a keď už sa zmení, tak skôr opačným smerom. Taktiež samotný selekčný mechanizmus výberu politikov do verejných funkcií – demokracia, skôr prináša tendencie, že medzi politikov sa dostanú ľudia s určitými charakterovými vlastnosťami ako napríklad – dobré rečnícke schopnosti, schopnosť klamať, intrigovať, robiť príjemné a nepríjemné kompromisy, byť otvorený úplatkom a byť pripravený uplácať, atď. atď. Druhým užitočným konceptom je skutočnosť, že žiadne odvetvie ekonomiky nie je možné politicky plánovať a riadiť bez toho, aby nezačalo stagnovať a poskytovať neuspokojivé služby z pohľadu spotrebiteľov. Ten spomínaný rok 1989 prišiel predovšetkým z tohto dôvodu. Komunisti totiž nedokázali dostáť svojmu sľubu, že vedomé plánovanie, ktorým (násilne) nahradili údajne chaotickú anarchiu výroby súkromného vlastníctva, prinesie efektívnejšie využívanie zdrojov – teda bohatstvo vo forme statkov. Tento koncept platí ako pre Ústredný výbor komunistickej strany Československej na čele s Gustávom Husákom, tak aj pre ministerstvo školstva na čele s Dušanom Čaplovičom.

Z toho vyplýva, že príčinou dnešných sklamaní, sú zlé očakávania v minulosti. Nejedného čitateľa však určite teraz napadla otázka: "A aké je tvoje riešenie? Znížiť očakávania a zmieriť sa so zlými a hlúpymi politikmi?" To určite nie, môj názor predstavím spolu s komentárom k ďalšej myšlienke z revolučného prejavu.

Veľká časť videa je venovaná výzve na odchod politikov. Údajne buď ti dnešní politici odídu dobrovoľne, alebo potom nech sa nečudujú, ak im bude ublížené. V tejto požiadavke je však znova zacyklený aj dôvod ďalšieho potenciálneho zlyhania. Problém totiž nie sú dnešní politici, tie konkrétne osoby, ktoré sedia v parlamente a problémy, ktoré nadrobili. Problémom nebol Gustáv Husák a problémom nie je Dušan Čaplovič (aj keď možno pri tomto konkrétnom človeku pripúšťam výnimku). Problémom bola samotná funkcia tajomníka Ústredného výboru komunistickej strany Československej, problémom je dnes existencia funkcie ministra školstva, ktorý sa snaží plánovať vzdelávací proces. Problém nie je, že Mečiar, Dzurinda, alebo Fico nakradli, ale že existuje funkcia, ktorá má právo narábať s takým množstvom verejných zdrojov, čo priťahuje všetky možné aj nemožné finančné skupiny, profesionálnych vyciciavačov. Títo všetci by bez ich funkcií boli maximálne radovými zamestnancami nejakých firiem, alebo v prípade niektorých skôr predavačmi parkov na kúpalisku.

Je úplným nepochopením požadovať odchod hocakej vládnucej garnitúry, pokiaľ ich len chcete nahradiť inými – tento krát samozrejme lepšími, alebo, čo je ešte horšie, nahradiť a zároveň posilniť funkcie, ktoré doteraz zastávali. Riešenie je presne opačné, tieto funkcie musia buď zmiznúť, alebo im umožniť plánovať a riadiť čim najmenej, lebo inak bude výsledkom ich snaženia len neefektivita a chudoba a tieto funkcie musia zmiznúť alebo im umožniť rozhodovať o čím najmenšom objeme zdrojov, lebo inak bude ich výsledkom len korupcia a klientelizmus.

Tým sa dostávam k úplnému záveru a to k prostriedku s akým chce táto výzva riešiť dnešný stav – násilnou revolúciou. Aj keď som nešetril kritikou na mechanizmus, akým sú dnes vyberaní politici do funkcií, tak sa zdá pravdou, že cesta revolúcie prináša do vedúcich pozícií ešte oveľa zvrátenejšie osobnosti. Pre historické príklady nemusíme chodiť ďaleko v priestore ani čase.

http://www.men ejstatu.sk/problemom-nie-je-obsah-ale-fo rma/Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Slovensko2013-10-1717
-
 53% ( 9 people voted )
+
Dobrý článok ghetto nech sa ti darí
Powers # SivaHofo94
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-17 18:04:18 d405d09d
Autor svoj článok začal parafrázou z Manifestu komunistickej strany: " Po Európe mátoží strašidlo - strašidlo komunizmu". Je však takáto parafráza na mieste, ak sa popiera revolúcia? Ako nahradiť skorumpovaných politikov? Zmenou volebného systému, preferenčnými hlasmi, alebo dokonca prosbami? Je evidentné, že celá spoločnosť, celá Európa, ba celý svet sa čoraz viac delí na dva tábory. Na pár stoviek bohatých, ovládajúcich celý svet a zvyšok, t.j. viac menej chudobných a až biednych. Keď komunisti hovorili o západnej korupci, klientelizme, nezamestnanosti, ekonomických, finančných, sociálnych, energetických krízach, kriminalite a pod., 90% populácie východného bloku hovorilo o komunistickej propagande a radšej počúvalo vysielač Slobodná Európa. Keď komunisti hovorili o zadlženom západe, každý sa len usmieval, poukazujúc na plné západné obchody, luxusné autá, značkové oblečenia. Po páde východného bloku, sme dennodenne počúvali, ako sa v socializme žilo na dlh. Je však zaujímavé, že vo väčšine štátov východného bloku bol štátny rozpočet vyrovnaný. V súčasnosti je každý, podotýkam každý aj západný štát zadlžený, na čele s uSSa, kde však komunisti nikdy nevládli. Tak "niečo je zhnité v štáte Dánskom" a teda nebude to len skorumpovanými politikmi ale asi aj spoločenským systémom. Je zaujímavé sledovať udeľovanie Nobelovej ceny za ekonomiku ekonómom z uSSa, keď ich ekonomika stojí a padá na pôžičkách z komunistickej Číny s plánovaným hospodárstvom...
Regency # DihaCiqo67
-
 81% ( 21 people voted )
+
2013-10-17 18:58:17 c35b6fd8
nasilna revolucia je pitomina lebo prave na to cakaju aby nas rozprasili a pozatvarali. Nasilie, chaos .... NWO. Nie, chce to inteligenciu. Zacnime sa chovat ako ludia, ktori premyslaju a maju vlastny nazor. Zacnime generalny bojkot znaciek napriklad, jedzme zdravo, namiesto TV chodme do lesa a sportujme. Neinvestujme peniaze do ich priduktov a fondov .... kua je toho vela. Takto treba ist na to. Oficialne spravy si preverujme a slubom vo volbach neverme. Kto je na medzinarodnej scene ten zly a kto ten dobry, dodny nasledovania. TAKTO treba na to ist. Ak toto nezvladneme, tak nemame ani na to, aby sme nasilie vedeli ukocirovat a dotiahnut do rozumneho ciela. Dajte blbovi palicu a bude mlatit hlava nehlava. Je to v nasej hlave a tam to musi zostat, ak chceme vyhrat. Krv nie je cesta, lebo ten kto je dobry to nedokaze a ak ma vystriedat len grazel grazla, tak to tu tito mozu rovno zostat.

smartang # BohuPyki56
-
 65% ( 10 people voted )
+
2013-10-17 21:01:22 5f663eaa
nwo je nevyhnutnosť. pyramidálna štruktúra riadenia je snáď okrem prvotnopospolnej spoločnosti vo všetkých doterajších systémoch. revolúcie prinášajú zvrátené osobnosti rovnako, ako voľby. jedno aj druhé je len forma pyramídy. pokiaľ revolúcia nie je krvavá dochádza len k transformácii dovtedy vládnucich štruktúr na vládnuce štruktúry v obrátených kabátoch. to dokázal puč v 89. ak je krvavá, prichádzajú len noví vládcovia, s predispozíciami byť tyrani. aby sa tomuto dalo vyhnúť, musel by tomu predchádzať totálny rozpad spoločnosti, kde by sa popretŕhali nitky medzi jednotlivými stupienkami pyramídy. nestačí meniť len špic. avšak popretŕhanie týchto väzieb, by znamenalo zároveň zničenie civilizačných vymožeností, nakoľko v dnešnej dobe už jednotlivec nedokáže byť samostatný na takej životnej úrovni s takými technickými prostriedkami ako v spoločnosti. zároveň, spoločnosť, hoci založená na vykorisťovaní a nespravodlivosti, pohltí a zničí týmito technickými prostriedkami spoločnosť, ktorá nie je založená na pyramídovej štruktúre, a aj spoločnosti, kde je pyramidálna štruktúra technicky na nižšej úrovni. príkladom je zničenie civilizácii v amerike po príchode európanov.
niečo podobné nastalo v stredoveku pri morovej epidémii.

aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-17 21:35:17 b22941f2
smartang
ak niečo od nich nechceš, donútia ťa zákonom. a ak to potom nesplníš, konáš protizákonne a budeš potrestaný. a môžeš aj športovať v lese, ale nie na bicykli a nepozerať tv. :DDD
ukočírovať násilie na to nemáš ani ty, ani druhý len boh.

aaa # RuxaQija4
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-17 21:42:46 b22941f2
aaa
ja viem ze situacia je zlozita, ale nieco robit treba. Ak vylucim nasilie, zostavaju 2 veci. masova demonstracia ktora donuti vladu neschvalit take zakony, ktore budu uz moc mimo akceptovatelny ramec. Druha cesta ktora by mala ist zaroven je zmena nasho myslenia, chapania , priorit .... o tom som pisal vyssie ..... aby sme zacali menit pyramidu zdola. Ja nevidim ine riesenie. RElita potrebuje sprosty dav. Ak ten dav zmudrie, elita si nepiskne a to dobre vedia. Kiez by sme si to uvedomili aj my.

smartang # BohuPyki56
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-10-17 21:50:26 5f663eaa
loading...
Každému premýšľajúcemu človeku je jasné kto za tým marazmom stojí!

Čo tak ísť trochu maďarskou, trochu ruskou cestou a nie je zlá ani cesta Bosny a Hercegoviny, kde doteraz majú v ústave, že prezidentom tam môže byť len bosniak, chorvát alebo srb, teda žiadna iná národnosť, ani len ten renegátsky žid!


Nech si myslí každý čo chce, ale ak nezačneme si dôsledne uplatňovať riadenie svojbytného, suverenného národného štátu v najbližšej dobe, tak sa domnievam, že k tej revolúcií dôjde. Nálady v spoločnosti sú ako v tlakovom hrnci, čo nevidieť hrniec buchne!

Raz darmo spravodlivosť musí prísť, či už pokojnou alebo krvavou cestou!

Slovienom a Slovanom zdar!!!jan # PukiKyri51
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-10-17 22:26:23 4e634261
smartang
prečo máš ten pocit, že niečo robiť treba? je to zbytočné. to čo má prísť, aj tak príde. násilie je len jedna z foriem. demonštrácia je doslova ukážka niečoho. väčšinou sily. má fungovať ako zastrašenie silou. ale elity dobre vedia, aké je rozloženie síl. takže demonštrácia je také nafukovanie sa, ale čo chceš demonštrovať reálne? akú silu? veď oni vedia, že je to len bluf.
zmenu myslenia môže absolvovať 90% ľudí, ale tých 10% si ponechá svoje agresívne myslenie a správanie, a z neho bude ťažiť proti tým mierumilovným tak ako doteraz. a bude sa im to páčiť.
v tom 89 bol jeden bod tých požiadaviek "právo zhromažďovania a spolčovania sa". teraz ak im nevyhovuje demonštrácia, tak ju jednoducho nepovolia, alebo v ten termín a na tom mieste zorganizujú nejakú svoju a tú schvália a dve tam predsa naraz byť nemôžu. je ten bod splnený?
ďalším z tých bodov bola odluka cirkvi od štátu. je 24 rokov po. je ten bod splnený?
ďalším bolo zlepšenie životného prostredia. je to splnené?
snáď len bola zrušená vedúca úloha kss, aj to je otázne, nakoľko jej členovia sa transformovali do iných strán a dnes má smer (v podstate nástupca sdľ - kss), zas vedúcu úlohu.
nakoniec sa vykašľali na tie požiadavky, a plnilo sa programové vyhlásenie vlády (po 89) a tam už išlo o reštitúcie, budovanie toho čo je tu teraz, tj. parlamentnej demokracie a trhového hospodárstva. aj to nie je trhové, ale korporatívne. aký to malo zmysel?

aaa # RuxaQija4
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-17 22:27:19 b22941f2
Súhlasím s Regency a Smartagom. Je už naozaj treba niečo robiť. Ich agresivita, kradnutie, ponižovanie ľudí, každým dňom sa stupňuje, vysmievajú sa nám cez absurdné zákony, tlačia nás stále viac a viac ku dnu. Už len obyčajní štátni úradníčkovia, ich nadradenosť... Zo žobračeniek 65% ide k výpalníkom , je už skutočne neúnosné, aby sa z našich daní platili cudzie firmy vraj proti prepúšťaniu, je už totálny výsmech. Nič tu nefunguje, mafiáni, zlodeji, sú oslobodzovaní súdmi, politici, nenesú žiadnu morálno ani hmotnú zodpovednosť za svoje krádeže, zo zdravotníctva sa stali budovy biznisu, v školstve chcú našim deťom vnucovať teórie homo, na rodiny pripravujú zákony, ktoré majú hlásiť pobyty našich detí. Zamestnanec štátu - minister Lajčák nás tituluje fanatikmi. Rozhodne je toho už dosť! Ak sa tomuto svinstvu postavím, tak len kvôli našim deťom, pretože nikdy si neodpustím, že ak raz pôjdem z tohto sveta, že som preto nič neurobil a zanechám tu svoje potomstvo v tejto špine a stoke.


Milan # TejeReho02
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-10-17 23:40:41 5c340208
aaa
premenou pyramídy zdola sa otvorí priestor pre úple odlišné strany - aj my si môžem pripravovať tú svoju. Za konkrétnym účelom - a síce zmeny systému. Získať vo voľbách aspoň cez 40%, zaviesť priamu demokraciu, dať adios homošom, pripadne vystupit z EU, NATO, orientovať sa na štáty s hodnotami ... začať investovať do poľnohospodárstva s cieľom potravinovej sebestačnosti, zamestnanosti ....

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-18 07:55:42 d90c3016
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd
ed&v=CBFRJMLXslw#t=233
smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-18 09:11:40 d90c3016
... akokolvek ma clovek niekedy chut na skutocnu revoluciu... doba na to zatial este nedospela a dufajme, ze ani k tomu nedospeje... Zatial sme este nevycerpali vsetky "normalne" moznosti a dnes nastal cas po prvotnej naivite zacat naozaj budovat lepsiu spolocnost, lepsi politicky system a lepsi ekonomicky system s ohladom na efektivnejsie prerozdelovanie bohatstva... Treba si uvedomit, ze stojime proti velmi sofistikovanemu systemu: demokracia, politicka diverzifikacia, nezavisle sudnictvo, mimovladne organizacie, nezavisle media... ci slobodne volby... Toto vsetko je absolutne nenapadnutelne, lebo clovek by hned vyzeral ako "nedemokrat", ci nositel autokratickych myslienok... a zaroven vsetci vieme, ze nic z toho v skutocnosti nie je take, ako sa to tvari... V podstate ide o boj s neviditelnym nepriatelom, ktory nas v kazdej faze hry moze obvinit z nedodrzania pravidiel, vystavit vseobecnemu posmechu, nepochopeniu, urobit z nas naivnych konspiratorov, zlocincov... ci cokolvek... Okrem toho tu panuje absolutna roztriestenost aj v roznych alternativnych hnutiach, prirodzena nedovera a tiez objektivna nedovera z moznej infiltracie nasadenymi zaskodnikmi... Vsetky tieto "hnutia" ci rozne spolocenske "pnutia" nemaju ziadny elementarny ideovy zaklad, ziadnu taktiku a ziadnu strategiu... Chyba tu idelologicky koncept, navod, ci postup... co robit a ako robit... Zasadny rozdiel medzi nami a nimi je v tom, ze nas moc vlastne nezaujima... my chceme len trochu normalnejsiu spolocnost, nepotrebujeme vstupovat do politiky, ani kradnut, ci tunelovat, nechceme sa pretvarovat a zaroven nechceme rozdelovat spolocnost na "nasich", ktorym sa toleruje vsetko a tych druhych, ktori su len do poctu a vzdy a zasadne na vsetko doplatia... "Ich" vsak zaujima vylucne moc a je to jedina rovina, v ktorej uvazuju... a osidla moci je to jedine na co sa sustreduju... Oni mozu, chcu a budu korumpovat, rozvracat a klamat... Oni maju jeden ciel, jeden smer utoku, jedneho vodcu, jednu ideologiu a celu moc... My nemame takmer nic a za ulohu strazit mravenisko nazorov, postupov, naivnych predstav... za to "vzneseny" ciel... Co sa s tym da robit ? Ake su sance ? Vzdy sa da nieco robit, ale hlavne to vyzaduje systematicku a doslednu pracu, ktora neprinesie ovocie ani za mesiac ani za dva a ani za 2 roky... a potom je aj sanca...
fan B # DohaMato29
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-18 09:51:50 c350b805
Smartang,suhlasim s Tvojimi nazormi.

Musime spravit hlavne revoluciu v SEBE,vratit sa k podstate bytia,slusnosti,mravnosti,asketizmu a pracovitosti.

Kedze tohto bude schopna mozno jedna desatina populacie,tak je jasne ze je vymalovane.

Inak,aj uvery a hypo sa vo velkom propaguju a davaju preto,aby sa ludia zaclenili do otrokarskeho systemu,a uz nemali moznost nieco v sebe zmenit,ak precitnu,ale aby boli zaradeny v systeme.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-18 10:10:59 5f663c2a
ano harry, ja viem ze u Vas je už davno "vymalovane" :) Len sa divim kde beriete tolko energie pri takom pesimizne. Keby som ja prijal Vasu poziciu, nevidel by som v zivote samotnom moc zmysel ... V kazdom pripade cesta von existuje. Otazka je len koľko nás bude. Ja viem že nie je dôvod byť nejako extra optimistický. Ale zase si všímam že posledné mesiace, roky je to iné a svet sa mení. To sa nedá nevidieť. Nádej existuje.

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-18 11:23:40 d90c3016
Smartang, PUD SEBAZACHOVY !

Ten ma zenie,aj ked mi bude howno platny ked zacne prituhovat.Viem,ze Ta moj pesimizmus irituje,ale co uz.Ja som inak optimista,tesim sa zo zivota,len ked vidim ludi naokolo,ako sa menia pred mojimi ocami v mysleni,tak ma moj optimizmus opusta.A to este nehovorim o nasej drzitelke rana,cize mladej generacii.Je to v rici.

Aj tot nedavno chcela mojej kamoske vyskocit 12 rocna scanda z okna,ak jej hned nepojde kupit i pod.A ona sla,jak teliatko.
Budeze veselo Smartang,ver mi.Krvavo to nepojde,lebo sa znovu bude prelievat len krv plebsu,a zmenou nas to tiez nepojde.

Uz nas zaockovali konzumom a sebeckostou.Ale znovu opakujem,drzim Ti palce.Nech to vyjde podla Teba,lebo inac je to fakt v ric....

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-18 12:01:07 5f666a53
Ja sa stále pýtam: "Prečo stále dokola voliť strany (ich kandidátov), ktoré sú za dnešný stav zodpovedné?"
Žiadna z doteraz vládnucich strán, či v koalícii s inými, či sama, nezložila účet za to, čo vykonala a ani za to, čo sľúbila a nevykonala. Žiaden ich zvolený kandidát neprevzal ani len morálnu zodpovednosť (nie to ešte trestnoprávnu) a nevyvodil osobné dôsledky - verejné ospravednenie, odchod z politiky a pod. Rozpredali všetko, čo malo cenu alebo hodnoty produkovalo. Nastavili zákony tak, ako to je prospešné ich mecenášom, dovolili vyvážať zisk do zahraničia a vlastných občanov zdierajú daňami a poplatkami, pri čom dlh stále narastá. Z čoho tu budeme žiť o 3-5-10 r.?
Stále mi vychádza, že pokúsiť sa o zmenu nekrvavou cestou je lepšie, než to skúsiť krvavou. To znamená, že nevoliť ich a tým im nedať mandát na zostavenie vlády a parlamentu je to pravé. Nemyslím tým nevoliť ako jednotlivec (nepodstatné), ale nevoliť demonštratívne, organizovane a všetci, to je cesta, ako im povedať, že takto žiť už ďalej nechceme. A ako by to malo byť, aby to fungovalo lepšie, nech povedia puncovaní odborníci z výskumných ústavov, vysokých škôl, SAV a pod. Stačí si vybrať z fungujúcich modelov vo svete a napasovať to do našich podmienok.
Luko # LidySesy00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-18 13:25:28 c3a87f42
kiež by sa stal zázrak a ľudia dostali rozum .... Je čas.

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-18 13:25:30 d90c3016

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   še
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Vzestup novodobé aristokracie


Vzestup novodobé aristokracie
V předkapitalistických časech se těšili aristokraté jako králové a šlechta speciálních privilegií oproti běžným lidem. Od poddaných vybírali daně a tak žili z peněz obyčejných ...
Až nám povládnou pevnou rukou komunisté…
Damask v Plameňoch (časť 1.)
Predseda Európskej komisie chce ministra financií EÚ kvôli utečencom

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0426 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage