Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Problém nezamestnanosti nevysvetlia len čísla


Problém nezamestnanosti nevysvetlia len čísla

Pohľad na svet cez agregáty môže byť nebezpečný. Predovšetkým, keď z nich chcete vyčítať to, či sa niekomu chce, alebo nechce pracovať.

Na jednej strane na Slovensku klesá nezamestnanosť. Automobilky a veľkí zamestnávatelia majú problém zohnať zamestnancov. Podľa posledných správ ich dokonca dovážajú nielen z Ukrajiny či Maďarska, ale až zo Srbska.

Na druhej strane je na Slovensku stále vysoký počet dlhodobo nezamestnaných. Ľudí hľadajúcich prácu dva a viac rokov je 110-tisíc. A ľudia, ktorí si hľadajú prácu viac než rok, tvorili viac ako 60 percent všetkých nezamestnaných. V EÚ 28 je tento pomer 47,8 percenta.

Súčasný premiér a minister práce sa pozreli na tieto dva agregáty a našli okamžité vysvetlenie: ľuďom sa nechce pracovať! Ako inak môže spolu existovať nedostatok zamestnancov a zároveň veľký počet dlhodobo nezamestnaných? Takéto zjednodušené myslenie je však len ďalším prejavom používania nebezpečných agregátov.

Aj keď určitý fenomén zhrnieme pod jeden pojem, neznamená to, že ide o homogénnu hmotu. Ekonomika nefunguje ako tetris, kde môžete chytiť nezamestnaného a napasovať ho na voľné pracovné miesto. Dôvodov prečo je to tak, je viac.

Priveľa ľudí na vidieku

Prvým je geografické rozloženie ľudí v SR. Spravidla okresy s vysokou nezamestnanosťou (Rimavská Sobota, Revúca, Kežmarok a Rožňava) nepatria medzi okresy, kde sú alokované automobilky a veľkí zamestnávatelia. Tie sa totiž zhlukujú v okolí veľkých miest, pričom veľa Slovákov ostáva bývať na ďalekom vidieku.

V mestách nad stotisíc obyvateľov žije na Slovensku len 12 percent obyvateľov, kým v Česku 22 percent, v Rakúsku a Maďarsku po 28 percent, v Poľsku 29 percent, v Nemecku 32 percent a vo Fínsku takmer trikrát toľko, až 35 percent.

Slovenská spoločnosť je teda slabo urbanizovaná a ponuka práce sa nachádza často práve v urbanizovaných oblastiach. Sťahovanie za prácou sťažuje aj vysoká miera nehnuteľností v osobnom vlastníctve, v čom patrí SR medzi špičku v EÚ. Ani presťahovanie sa však nemusí byť vždy hlavným problémom.

Tým sa dostávame k druhému dôvodu: nesúlad pracovných schopností, návykov a vedomostí s ponúkanými pracovnými miestami. Aj keby bolo voľné pracovné miesto v rovnakej oblasti, v ktorej býva nezamestnaný, neznamená to automaticky, že "do seba zapadnú".

Prekážka? Byrokracia

Asi je každému jasné, že nezamestnaný s ukončeným základným vzdelaním nemôže ísť robiť na voľnú pozíciu IT špecialistu. Už menej zrejmé môže byť, že ani na každú manuálnu prácu sa nemôže zamestnať hociktorý dlhodobo nezamestnaný bez pracovných návykov.

Čo takýto nízko produktívny človek potrebuje najskôr, je získať pracovné návyky a schopnosti. Šplhanie sa po kariérnom rebríku sa začína odspodku. Týmto ľuďom sa však takejto príležitosti často nedostane, lebo vznik takýchto pracovných miest je legislatívne blokovaný.

Nepovoľuje ich zákaz pracovať pod minimálnu mzdu. Nemôžu tak vzniknúť jednoduché pracovné miesta v dedinkách na východe Slovenska, ktoré by síce neprinášali vysokú pridanú hodnotu, ale umožnili by zamestnať sa práve nízko produktívnym ľudďm bez pracovných skúseností.

Dnes musí aj zamestnanec s dokončenou základnou školou, bez pracovných skúseností a žijúci na východe Slovenska vytvoriť každý mesiac hodnotu minimálne takmer 600 eur. A to nehovoríme o vzniknutej byrokracii a povinnostiach, s ktorými je spojené riziko vysokých pokút pre zamestnávateľa.

Takýchto ľudí obviňuje premiér a minister sociálnych vecí zo zneužívania systému a chce oddeľovať tých, ktorí chcú pracovať, od tých, ktorí nechcú pracovať. Pri agregátnych pohľadoch však zabúda na tých, ktorí nemôžu pracovať lebo nemajú kde.Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Slovensko2017-02-0218
-
 50% ( 2 people voted )
+
Rozpor medzi nedostatkom zamestnancov a veľkým počtom dlhodobo nezamestnaných je jednoduchý: Na Slovensku sa poflakuje štatisticky pol milióna prismahnutých, ktorí nikdy žiadnu hodnotu nevytvorili a ani nikdy nevytvoria. Nečakajte od týchto elementov pracovné schopnosti, návyky a vedomosti. Aj keby fabriku postavili priam vedľa osady, tieto "vysokokvalifikované" štátom chránené a dotované kádre robiť nebudú. Akurát tú fabriku by bolo nutné oplotiť a strážiť. Pravda, viem si ich ideálne predstaviť zapriahnutých kopať kanále pod minimálnou mzdou, ale zverte osmahnutému lopatu či krompáč. Iba ak z plastu!
Ale, čo sa nad tým vôbec zamýšľam! Obsah článku sa ma ani zďaleka netýka...


:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-02 23:04:43 bc7b649f
Pokiaľ sa nezačne učiť neprispôsobivá skupina ľudí pracovným návykom , tak zníženie nezamestnanosti pod cca 9-8 % je nereálne. Východiskom je..ako sa tu už písalo..Po skončení povinnej školskej dochádzky ..neprispôsobivú mládež sústrediť do uvoľnených priestorov kasárni a 4 hodiny VPP, 4 hodiny výučba odborných predmetov/pestovateľ, opatrovateľ zvierat, lesný robotník..aaa../ 4 hodiny -vyučba hygienických, zdravotných , "občianských" -"rodinných , morálnych a aaa návykov... a to v rozmedzí rokov veku : 14---17. Tie "smečky" potulujúcich sa "juncov" /aj kontajnerových/ sú toho mementom.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-03 07:46:37 58d4289b
A že to je podmienené finančnými zdrojmi...áno : prvý zdroj..VPP..práce, druhý zdroj..EU fondy , tretí zdroj ..vláda. A samozrejmä poslanci EU/na čele so Sulíkom/ vyriešia v EU problém "obmedzovania osobnej slobody " na úkor vzdelania, osobnostného rastu, nezamestnanosti a pracovnej aktivizácie...Ináč budeme len---trúbiť na poplach --navrhnite riešenie TRUBAČI /trubirohový/ .
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-03 07:56:25 58d4289b
Návrat socializmu !!
ferda # XimaHifu28
-
 45% ( 1 people voted )
+
2017-02-03 17:01:23 58d4285f
Neviem ako je to ale väčšina má vybavený invalidný. A neviem či ľudia s invalidným sú počítaný ako nezamestnaný.

Anupew # JacaNidy24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2017-02-03 20:40:42 4e624f78
vela ludi pracuje "na čierno" a ani sa neprihlasia na urad prace pretoze by im hned nasli nejaku podradnu pracu za 400 euro za pásom v nejakej montovni.ina praca totizto uz ani na zapade krajiny nieje.a je jedno ci sa na urad prace prihlasi vysokoskolak,gymnazista alebo tesár,vsetci budu odoslany do niektorej s montovni.ak pracu za neskutocnych 400e +stravne listky odmietnu,su automaticky vyradeny s uradu prace.konstatovanie ze ludia nechcu pracovat je zavádzajuce.biely pracovat chcu,ale za svoju tazku pracu by radi videli aj adekvatnu mzdu a nie almužnu,inak sa vam na takto nastaveny system zvysoka .......

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-04 05:52:05 d991c738
loading...
Už len taká sranda ma napadá---keby , keby.: sa "spárovali " /dali do páru/ absolventi istých škôl s "potrebami" resp. s disponibilnými kapacitami.../niečo podobné ako umiestnenky v bývalom ../ viete si predstaviť tie "čriedy " voľných " managerementov " či "sociálných ..týchto.." a potom ďaleko nič ....a podnikteľov so stovkami v ruke .."žobrajúceho " aspoň jedného 25 ročného "kovoobrábača..klasika, či nástrojára..../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-04 09:39:18 58d4289b
Robus, Robus, stavim sa, ze ty ani netusis, odkial sa tie tebou papagajovane liberalne dogmy vobec vzali a ake nehorazne voloviny kedysi zahrnali, pokial sa dostali do dnesnej zahmlenejsej podoby...? Niektore z tychto nabozenskych liberalnych dogiem prvej polovice 18. Storocia, su vsak pouzivane dodnes, aj tebou Robus... Prdel nie, kazdy liberal je vlastne veriacim protestantom a ani to netusi, boh bol totiz aj s niektorymi jeho hlbokymi myslienkami, napriklad: cernoch nie je clovekom, ale vecou a preto mu nenalezia ziadne ludske prava a musi sluzit slobodnemu bielemu cloveku, ako kazda ina vec, z liberalizmu postupne vystrnadeny... Na tejto myslienke sa to Robus ale nekoncilo... Liberalny boh vtedy tiez tvrdil, ze aj kazdy biely clovek, ktory prave nie je zamestnancom, alebo podnikatelom, je len vecou, s ktorou kazdy moze slobodny clovek (beloch s prijmom) nakladat podla vlastnej lubovole, vratane odobrania mu zivota... Ze ktory to bol ten liberalny boh...? No ten dnesny protestantsky, aj katolicky, ten, o ktorom sa pise v biblii Robus... Niektori dnesni liberali zradili povodnych protestantskych liberalov a prestupili ku katolikom, ale napriklad Trumpova oblubena dcera Ivanka, prestupila k ortodoxnym judaistom, takze tymto sa to cele vyrovnava...

Mili katolicki veriaci, toto nie je o vas, o vasej viere, toto je o liberalizme a liberaloch, takze sa posim zdrzte zbytocnych prejavov nadsenia... Ano Robus, povodni liberali kedysi hovorili o vsetkych aspektoch liberalnej slobody takto otvorene... Jej zakladne principy sa dodnes nezmenili, len po tom, co v 19. storoci boh absolvoval PR skolenie v liberalnej think tankovej neziskovke, v Institute socialno psychologickej propagandy, svoje povodne myslienky uz neprezentoval az takym otvorenym sposobom... Dnes uz liberali nehovoria, ze kazdy clovek so zdrojom prijmov moze beztrestne zabit ktorehokolvek prave nezamestnaneho... Dnes sa uz hovori len to, ze nezamestnany si za svoj osud moze sam, lebo je lenivy, neschopny, nechce sa mu pracovat a preto si nezasluzi ziadnu financnu pomoc od inych, ziadnu podporu v nezamestnanosti, ziadne socialne davky, nic... Prakticky ta ista myslienka, len podana skrytejsou, liberalne PR-ovatejsou, formou... Liberalni vodcovia dodnes tuzia uplatnovat bohom im dane liberalne pravo beztrestne vyvrazdovat im prave nepotrebnych, len dnes namiesto noza, meca, alebo pistole, na to chcu pouzivat vyhladovanie tych ludi a vsetci ich liberalni poskokovia, ano, aj ty Robus, ich tuzbu verejnosti odusevnene tlmocia, ako jediny sposob zabezpecenia realnej liberalnej slobody... Ano, urcite, k realizacnym prostriedkom ich tuzob patri aj humanitarne bombardovanie, ale to je uz ina kapitola...

Ano Robus, od masoveho presidlovania ludi z vidieka do miest to kedysi tiez zacalo, to nie je nova myslienka, to je stara liberalna dogma... Ked sa v Anglicku rozozvucali prve parnymi strojmi pohanane tkacske stavy a pily, sudruhovia liberalni podnikatelia tiez potrebovali ludi do prace... Najlepsie na nich plne zavislych ludi, z vidieka, takych, ktori po vzdani sa toho, vdaka comu dokazali dovtedy ako tak prezit, svojej chatrce, kuska pola, nejakej hydiny a dobytka, po prestahovani sa do im cudzieho mesta, uz nemali na vyber, alebo praca vo fabrike u sudruha kapitalistu za akychkolvek podmienok, alebo smrt... Takto presne zacinal kapitalizmus v duchu liberalizmu a liberalnej slobody jednotlivca a ty tu presne to iste a presne tak, ako pred 300 rokmi, propagujes aj dnes... Rozumiem Robus, preco tak usilovne a casto pises o skodlivosti minimalnej mzdy, ta vtedy neexistovala... Ludia z vidieka boli vtedy u sudruhov kapitalistov nuteni pracovat po 16 hodin denne, 7 dni v tyzdni, byvat v mastaliach ako dobytok, po 50 ludi v jednej mastali, niekedy aj len za jediny tanier polievky denne... To by bolo, ak by tak mohlo byt aj dnes, bez minimalnej mzdy, bez zakonnika prace, 16 hodin prace denne, 7 dni v tyzdni, byvanie v mastaliach, za tanier polievky, to by sa u nas nemeckym automobilovym sudruhom podnikalo, to by boli zisky pre nemecku ekonomiku, to by mal sudruh Sulik radost, co Robus...?

Na zaciatku 20. storocia, sudruh liberalny boh ziskal americke obcianstvo a prestupil na inu vieru... Prestahoval sa do Alabamy a zacal hutat, ako najlepsie riadit svet, liberalne samozrejme...? Vymyslel vtedy mnozstvo kravin, mnozstvo novych prichuti liberalizmu, podchytil pre ne mnozstvo novych nadsenych liberalnych poskokov, az niekedy na prelome storoci, kedy mu uz liberalni sudruhovia uctovnici po 3967-krat lopaticky vysvetlili, ze kapitalizmus bez hospodarskych cyklov, teda ani bez nezamestnanych, jednoducho nemoze existovat a tiez, ze nezamestnanych nie je mozne humanitarne vybombardovat, lebo mozu byt potrebni pri dalsom boome, prisiel s napadom chybajucich pracovnych navykov u nezamestnanych... Ano Robus, toto nie je ani tvojim, ani slovenskym objavom... Toto je objavom bozim, ktory bol na zapade vyuzivany uz davno predtym, nez o nom na Slovensku vobec niekto pocul... Ano, aktivacne prace a chybajuce pracovne navyky, k nam prisli zo zapadu...

Ako sa to cele zacalo...? Vcera som ti pod inym tvojim vygrcom podhalil tajomstva americkeho skolstva... Tie tajomstva sa netykaju len americkeho skolstva, ale skolstva v celom anglosaskom svete... Vdaka liberalizmu, slobode jednotlivca nadovsetko, boli v tomto svete detom udelene dovtedy nevidane privilegia... Nesmali byt nutene do nicoho, ziadna disciplina, zaidne povinnosti a navyse boli zakonom chranene aj pred vlastnymi rodicmi... Detom sa to velmi pacilo, mohli si beztrestne robit co len chceli a do toho, co nechceli, ich nemal pravo nikto nutit, ani do pravidelneho navstevovania skoly... Takto nejako sa na zapade vychovala prva generacia pologramotnych profesionalnych nezamestnanych... Niezeby pre nich nebola ziadna praca, aj pre pologramotnych by sa nejaka bola nasla, ale naco pracovat, ak aj z podpory bolo mozne vyzit...? Po tejto generacii profesionalnych nezamestnanych na zapade vyrastla dalsia a po nej dalsia a po tej dalsia, az to sudruha liberalneho boha zacalo vazne srat... Tie blbe hospodarske krizy, nasytenie trhov atd., zacali celu vec komplikovat... Co tu urobit, aby ti pologramotni lenivci konecne zacali nieco robit...? Vtedy sudruhovi bohovi sudruh satan posepol aktivacne prace, nech za svoju podporu v nezamestnanosti musia aj nieco urobit, aspon ziskaju nejake pracovne navyky, ved v zivote nepracovali, dokonca ani do skoly nechodili kazdy den, neucili sa, nikdy neboli do nicoho nuteni, nikdy sa nemali kde naucit discipline, zodpovednosti, toto sepkal sudruhovi bohovi do ucha sudruh satan... Sudruh boh bol tym napadom nadseny, skvele, povedal si, okamzite prikazem anjelom napisat direktivu na zavedenie aktivacnych prac pre vsetkych nezamestnanych pologramotnych absolventov strednych skol...

Neskor to rozsiril na absolventov vsetkych skol, potom pre vsetkych dlhodobo nezamestnanych do 30 rokov, potom do 35 rokov, potom do 40 rokov, potom do 45 rokov, potom do 50 rokov a dnes to je na zapade uz rozsirene na vsetkych dlhodobo nezamestnanych, bez vekoveho ohranicenia... V praxi to znamena, ze v ramci ziskavania pracovnych navykov, mozu niekde zametat parky aj 65-rocni byvali pracovnici automobilky, ktoru im pred 10-timi rokmi zrusili a po 50-ke ich uz nikto nechcel zamestnat, svet nakoniec patri mladym, co uz moze taka stara struktura vediet o vyrobe aut, nie...? A tak to dnes mame aj my... Co ine moze byt u nas prekazkou zamestnania sa pre 59-rocneho nastrojara, ktoreho firmu preniesli do Ciny, ak nie jeho chybajuce pracovne navyky...? Kde ich mal ziskat, ved 35 rokov pracoval v tej istej firme...? Umoznime mu sadit kvietocky v nasom mestskom parciku, tam urcite nejake tie pracovne navyky konecne ziska a vdaka nim sa zamestna...

Ach ta liberalna sloboda... Si slobodny, len musis opustit svoj rodny dom a prestahovat sa do Bratislavy, do mastale... Tam potom stat pred nejakou firmou a cakat na dymovy signal, kedy si budes moct zarobit aspon na tanier polievky denne... Ano, do Bratislavy, na Slovensku su len dve mesta, Bratislava a Kosice, Kosice su ale prilis blizko Putina, takze tam liberalne nejake zvysovanie ponuky prace nepripada do uvahy, to znamena vsetci Slovaci do Bratislavy a bude ako nebolo, liberalne, slobodne... :-DDD

Sudruh liberalny boh je dnes uz celkom plesaty... Zo stresu si vytrhal vsetky vlasy... Vyzera ako Kojak... Nevie co dalej, trosku to s tym liberalnym kapitalizmom prehnal... Jeden den zvazuje samovrazdu a druhy znicenie sveta... Chodi k socialnemu psychologovi... Vdaka technologickemu pokroku bude na svete potrebnych coraz menej zamestnancov... Stvoril nadbytok ludi... Uz by aj bol nariadil humanitarne bombardovanie, ale boji sa Putina... Aj tych sikmookych Cinanov sa boji... Nevie co dalej...? Ani satan mu uz roky nechce nic posepnut, asi s tym liberalizmom nakoniec skoncuje...? Musi vymysliet nieco nove... Koketuje s marxizmom... :)


robusolog # PilyMije07
-
 50% ( 28 people voted )
+
2017-02-04 11:00:11 5ee77486
Vesely exkurz do minulosti, pre kapitalistické svine a ich obdivovateľov:
Situacia pri zavádzani prvých manufaktur bola este neuveritelnejsia ako ju vykreslil Gejza. Prve strojove manufaktury vznikali pri vode ona bola zdrojom mechanickej sily. Tovarne sa stavali na ludoprazdnych miestach na brehoch riek, pracovnu silu tvorili deti, ktrore boli lovene dnes by sme to volali pracovne agentury, kapitalisti priali zakony ako kazda dedina ,usadlost musi dodat potrebny pocet sikovnych detskych prstikov, najprv vychitali deti z celeho okolia a neskor ich vozili aj z cudziny rodicom mizli deti na uliciach . Dospeli dozorcovia bicom a hladom hnali deti stale k väcsim vykonom, ked sa blizil cerstvy ulovok tak v noci dozorcovia povrazdili uz vycerpane deti a hadzali ich do riek v riekach stale plavali detske mrtvoli ako za morovej epidemii Taky bol zaciatok rastu kapitalu a ludskeho pokroku a blahobytu.A to vsetko sa dialo z nadseným suhlasom cirkvy a statnej moci. A znova sa to vracia , rodiacia sa este len zacnu divit co si budu dovolavat podnikatelske svine k svojim sluhom pocas dualneho vzdelavania. Sudruh Stalin bol neuveritelne mierny a slusny ked ho porovname zo zverstvami , ktorich sa dopustili podnikatelia na detoch.

tien # GyxaTyqo51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-04 15:19:14 d9777d66
To, čo tu krvopotne vypisuješ, Gejzík, dokazuje len jedno, že začiatky sú všade ťažké, hehe A tak na oplátku tiež jeden veselý exkurz do minulosti pre obdivovateľov socializmu:


Istému súdruhovi Džugašvilimu tiež spôsobovalo bezsenné noci, ako získať pracovnú silu na vybudovanie napr. Bajkalsko-Amurskej magistrály. Až jedného rána... ! Ja kkt, že som si nespomenul skôr ! Však jasnééé, nevoľníctvo a divoký kapitalizmus !!! Vzápätí nachytro, pod všelijakými trápnymi zámienkami pochytal armády poddaných, a šup s nimi do tajgy, do robotníckych hotelov zvaných Gulag. Jasné, že hotelový servis zodpovedal dobovým zvyklostiam, a tak to dobrodenie neprežilo cca. 2,7 mil ľudí. S tým rozdielom, že súdruhovia kapitalisti sa zrejme stihli poučiť z krízového vývoja,´lebo ľud si potajme šepká, že už cca. 700 km západne sú napr. také výkonné sociálne systémy, že to ani Boh nevidel. Tak ja neviem...Ty si chodil hore dole aj cez železnú oponu, a zdá sa mi, že minule sa ti akoby trochu pošmykol jazyk oproti tvojim obvyklým agitkám...

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-04 18:48:47 59ad0c66
Čo Fekal to zase kvíliš , že vraždenie deti kvoli majetku je normalne ale zabitie kapitalistickej svine je neludské? Nie čo take tu chceš naznačiť. Ty mas v hlave fakt kus hovna a nie rozum a to kde si videl tie vikonne socialne sistemi vo svojom nočniku . Ved cela socialna europa vydochina a to jej ani nic nemusis urobiť stači pockat ludia vedeni fekalistami tebe podobnými sami vydochnu a to budu este presvedceni ze ziju vo vrchole blahobitu.

Pre Fekala # RegoKyvo61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-07 14:19:39 d9777d66
Ach ne -- CHAPAVOSŤ P.. Fekala61..Veď FcKen--SIE je dáma a vzlyká tu v kúte "za rohom " v občianskom združení plnom normálnych ľudí a vy takto :Ona nerozumie tomuto jazykovému bastardeniu /kondašovskému/ . Chlácholime ju a prekladať sa neodvážime . Skúste to ešte raz napísať --neviem či to dokážete..Ale samotný obsah má svoje "čaro" / A ona pekne "Gejzík" ...ústretovo a Vy "fekalist...ka"/ ./neboj sa ...malička...on dostane ...možno aj rozum.. po čase ..a začne CHÁPAŤ podstatu veci o ktoré sa snaží , je nutné presadzovať KULTIVOVANE.!./
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-07 15:29:34 58d4289b
Och pane bóóže-boh!-neskrývaj še-poc už dóóle-povedz právdu-chtorá ruka lepšia-pravo Hitlerovská mysliaca-abo ľavo-Stalinovská mysliaca--bo tu še už nichto-nevyzná a nedopátra-aj kedz púújdze tááám hore-do hornééého patra-podozvedac še-bo énom téééž mysliac-že i Ty-komunista-bo tu na zemi je už skoro šííícko-co še stane-stalo-je lem komunistické--nedaj bože-že nazvu ešče aj dááábla-že je komunista! Vidíš bóóže- načo ši červy stvoril-kedz to! majú dachtore v rozume! Odpusť dachtorým -veď nevedia čo činia!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-07 16:18:19 58d4285f
Netreba nič prekladať Klopi, veď mám výchovu aj z ulice, takže rozumiem aj jednoduchším prejavom. Obsahovo aj formálne, hehe.

Ale ťažko mi ide do hlavy, že si v podstate vyznavačom Hufnágelovej generálnej línie, aj keď s občasným akoby oportunizmom, a predsa ťa kope, kde ťa stíha. Pochopiť sa to dá jedine tak, že ľudia s diktátorskými sklonmi sú väčšinou postihnutí paranojou, a aj najmenší náznak oportunizmu ich privádza do stavu nepríčetnosti. Jasným dôkazom toho je aj Džugašvili, ktorý pre svoju chorobnú nedôverčivosť kántril nielen kapitalistov, kulakov, inteligenciu, ale aj dôstojnícky zbor, skrz čo skoro prehral vojnu. A to bol v podstate aj dôvod pozdejšej smrti režimu. Hm, myslíš, že s takou jasnou pitevnou správou sa bude dať niekedy ešte takéto čosi s úspechom zopakovať ? Ale no tak, do desať ...

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-07 21:52:24 59ad0c66
Vidis Faki a presne o tomto to s vasim obcianskym zdruzenim je... Nicomu nerozumiete, nic vam nie je jasne, vo vsetkom tapate, nedokazete sa odosobnit, prijat fakt, ze nie kazdy je postihnuty vasimi osobnymi uchylkami a na tomto je postavena cela vasa logika... No ako inac by clovek mohol nazvat takuto bandu, ak nie debilmi...?

Paki je presvedceny, ze dokonca aj stat ma ludsky charakter a samozrejme ziadny iny ako jeho, u neho neprichadza ani do uvahy...

Kaki reaguje na tretiu osobu v hlbokom presvedceni, ze reaguje na mna... Ja uz fakt neviem, aj negramotny retard dokaze identifikovat tri bodky na konci kazdej vety, ako je mozne, ze aj identifikovanie troch po sebe nasledujucich bodiek, je prilis zlozitym mentalnym ukonom pre clenov vasho zdruzenia...? Tebe sa to uz tiez podarilo Faki, aj Pakimu, uz niekolkokrat...

Uz aj vevericky v horskom parku za Slavinom to vedia naspamat, tolko to tu uz opakujem... Do zblbnutia opakujem, ze do kazdej politickej strany moze vstupit hocijaky magor, ze clenska legitimacia ziadnej strany nie je zarukou nicoho... Opakujem, ze vsetky ideologie vzdy sluzili len na zjednotenie a ovladanie mas... Zdoraznujem, ze prilepenie sa k akejkolvek ideologii, nie je zarukou ani mentalneho zdravia dotycneho, ani urovne jeho intelektu, ani jeho odbornosti, ani jeho charakterovych vlastnosti, nicoho, dokonca ani jeho spravneho pochopenia tej ideologie a ani jeho stotoznenia sa s nou... Otvorene hovorim o tom, ze presne z tohto dovodu som nikdy nebol, nie som a ani nikdy nebudem clenom ziadnej politickej strany, ani ziadneho hnutia, zdruzenia, ziadnej iniciativy a ani klubu a ze nie som ani obdivovatelom a logicky ani siritelom ziadnej ideologie, ze uznavam len racionalny pristup k rieseniu spolocenskych a hospodarskych otazok, bez akychkolvek ideologickych podfarbeni... Opakujem, ze akakolvek podobnost mojich myslienok s myslienkami nejakych ideologii, je ciste nahodna... V pravidelnych intervaloch vysvetlujem nezmyselnost liberalnej demokracie... Racionalne zdovodnujem, preco demokraticke volby su len nastorojom legitimizacie moci kapitalu v spolocnosti, legitimizacie moci tej istej hrstky jednotlivcov nad celou spolocnostou, nastrojom na nasilne udrziavanie kapitalizmu... Racionalne vysvetlujem, preco politicka pluralita je pre kazdu spolocnost skodlivou, ze vdaka nej sa na miesta spravcov spolocnosti, vdaka svojmu vypocitavemu priradeniu sa ku konkretnym politickym stranam a ideologiam, budu vzdy dostavat len nekompetentni egocentrici, sledujuci vyhradne svoje osobne mocenske a majetkovo akumulacne ciele...

Aj kazda vevericka z horskeho parku v tom ma uz absolutne jasno, ale tebe Faki, neschopnemu vymanenia sa spod liberalneho jarma vlastneho ideologicko pluralitneho defektu, tazko ide do hlavy, preco posudzujem ludi vyhradne na zaklade nimi tu prezentovanych osobnostnych kvalit a nie na zaklade nejakej ich udajnej ideologickej orientacie...? A ako inac, este do toho rychlo zakomponujes aj svoju ruso-kremlo-putinofobiu, klasika...

Faki, ak by si nebol debilom, sam by si cloveka ako ty necharakterizoval inac, len ako debila...

Evidentnou spolocnou uchylkou vsetkych clenov vasho obcianskeho zdruzenia, je podjebavacstvo... Ano, okrem podjebavania, tu ani jeden z vas nic ine nerobi... Len toto vas tu drzi, len toto je cielom vasich komentarov, len toto vam odtialto nikdy nedovoli odist, vasa spolocna uchylka, ktora u vas vyvolava silnu potrebu podjebavat, ktoru si nemate kde inde ukojit... A este ani podjebavat nedokazete efektivne, aj vo vyvoji vasich podjebavacskych schopnosti ste sa zastavili niekde v predskolskom veku... Z tohto dovodu vas s okamzitou platnostou presuvam z obcianskeho zdruzenia: FKP - obcianske zdruzenie debilov na dolezite.sk, do obcianskeho zdruzenia: FKP - obcianske zdruzenie debilnych podjebavacov na dolezite.sk...

Nemas zaujem sa zapojit do mnou specialne pre teba vymyslenej sutaze intelektualnej zdatnosti...? Nie si si isty, ktora z odpovedi na prvu sutaznu otazku je tou spravnou...? Nepomohla ti ani celodenna konzultacia s Baruchom...? Aby ma niekto neobvinil z prilisnej tvrdosti voci liberalom, pustim ta na opravny termin...Sutazna otazka c. 1 (prvy opravny termin):

Evicka si privlastnila 2 Vladkom vypestovane jablcka, 2 Durkom vypestovane jablcka a 2 jablcka vypestovane Vierkou... 4 jablcka predala a 2 vymenila za kilo mrkvy... S akym ziskom predala Evicka 4 jablcka...?

A) so 100 %-nym
B) so 400 %-nym
C) s percentualne nevycislitelnym


fuckolog # FoqeMiku39
-
 58% ( 2 people voted )
+
2017-02-08 06:58:12 5ee77486
Tu sa FcKensie80 nejedná ani o "generálnu líniu ..Hufnágelovsku" . ani o "oportunizmus" a o " kopaní" /necítim to/ by som nehovoril ale o demonštrovaní nekultivovanosti OZEMBUCHOVEJ . /aj keď je ozembuch v niektorých hudobných telesách nezameniteľný.. Vy ste to charakterizoval tiež slušne "jednoduchší prejav --pouličný" / A tie despotické "stalinovačky" sú prirovnania osobného /Vášho / charakteru , preto tie pochybnosti zopakovať čosi úspešne ---ani do tej istej rieky nevstúpiš 2 krát ....Ale ospravedlňujem sa za isté "nasmerovania" "nickomeniča" , aby pochopil svoje "NEDOKONALOSTI" ktorých si nie je vedomí a pritom som "použil to SIE" . Pre poriadok...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-08 07:00:55 58d4289b
A pre poriadok aby to súviselo aj s článkom.Pekne je to zreteľné na istých náboženských snaženiach . Reformujú sa jednotlivé odnože, vznikajú nové , proklamuje sa "rajsky život " /aj pannami --obskakujúcimi..aj pečenými holubami aj aj/ so "slušným popisom ,osobných predstáv" . No /už som tu niekoľko krát vyzýval vyznávačov istých dogiem náboženských/ o charakterizovanie "diania a menežerstva v pekelných podmienkach " . Každý o pekle hovorí len a len negatívne , ale o jeho likvidáciu sa nestará. Totiž zostal by len RAJ--EDEN.A to je tá najväččšia sranda . Ono sú pokusy aj dnes o likvidácie "pekelníctva" , ale bohužiaľ len novým pekelníctvom . A aby bola sranda úplná už aj kedysi sa v pesničke spievalo "peklo rájem prekoná"...a nezamestnanosť napr. bola zničená ...kedysi.Je to jednoduché, srandovné a automaticky zdvýhajúce adrenalín buď voči autorovi alebo voči peklu... Dúfam že ste to pochopil . že tí s tými "buzogáňmi v ruke " idú najsamprv po autoroch a keď prídu k samotnému peklu tak zistia že majú také "buzogáne" že im padajú" samé na hlavu z neba".Príjemný deň ....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-08 07:35:04 58d4289b
Diabol človek! v ľudskej koži prebýva-ako zlodej volá-volte mňa-veď šaty robotníka mám-No bedač naletela zas-Diabol v človeku ukrýva sa zas-veď zlata plné vrecia má-A zákon! v peklo! premieňa-keď chudoba sa rozrastá-preto vojny stvorím vám-život v peklo! zmení sa-lebo život už nebude váš-ste len odpad života-čo si nezaslúžia žitia-modlitby vás nevykúpia-lebo život vám umiera-Mali ste život!-no plodili ste smrť--Keď smrť za život!-pre človeka dávate!
ferda # XimaHifu28
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-02-08 15:16:55 58d4285f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Heavy metal sa na Bibliu nechytá


Heavy metal sa na Bibliu nechytá
Na Slovensko majú vraj zavítať metalové skupiny, ktoré vo svojich textoch propagujú násilie či znevažujú náboženské symboly. Aspoň tak varuje bohabojná Novobanská mládež. Nejak ...
Homo splachovacus
PŘIJDE CENZURA? KOREJŠTÍ VĚDCI ÚSPĚŠNĚ PORAZILI RAKOVINU ZA POMOCI MAGNETŮ
Reportéři odhalí „Program amerických vražd“

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0475 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo