Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Príspevok na nájomné: Sociálni inžinieri v siedmom nebi


Príspevok na nájomné: Sociálni inžinieri v siedmom nebi

Vláda Roberta Fica plánuje Slovákov obšťastniť ďalšou dávkou príspevkom na nájomné. Kto si nájde prácu vzdialenú aspoň 70 kilometrov od svojho bydliska, dostane na šesť mesiacov 80 percent nákladov na bývanie, max. 250 eur.

Prečo práve 250 €?

Prečo 80 percent? A prečo až od 70 kilometrov? Prečo nie už od 50 km? Alebo 35 km? Lebo. Lebo medveď. Takto je to vždy s arbitrárnymi rozhodnutiami vycucajú sa z prsta. Samozrejme, aby sa nemuselo priznať, že niečo bolo vycucané z prsta, spraví sa analýza. Analýza je niečo ako pekný baliaci papier pre zbytočnosti.

Prečo príspevok na nájomné?

Oveľa väčší problém je otázka, prečo práve príspevok na nájomné. Prečo nie príspevok na dochádzanie za prácou alebo príspevok na kúpu zimných pneumatík? Inými slovami, prečo robíme z ľudí nesvojprávnych hlupáčikov, ktorým treba všetko do posledného písmenka nalinkovať?

Chyba sociálnej politiky

Základná chyba sociálnej politiky je, že sa snaží ľuďom diktovať, čo presne majú robiť (v tomto prípade prenajať si byt aspoň 70 kilometrov od miesta trvalého pobytu) a opäť raz zažívame situáciu, kedy si úradníci a politici myslia, že vedia lepšie, ako majú ľudia žiť. Toto sa netýka len ľavicových politikov. V roku 2005 vymyslel poslanec Beblavý (vtedy štátny tajomník na ministerstve sociálnych vecí práce a rodiny) takzvaný príspevok na presťahovanie sa za prácou. Rovnaké sociálne inžinierstvo. Tento príspevok využíva asi 20 ľudí ročne.

Prax bude zrejme taká, že príspevok na nájomné využijú všetci tí, ktorí podmienky spĺňajú tak či tak, poťažne nejakí podvodníci a minimum ľudí (ak vôbec niekto) bude tých, ktorí za prácou skutočne začnú dochádzať. A samozrejme, budeme potrebovať ďalších úradníkov na prevádzkovanie tohto príspevku.

Aké je riešenie?

Riešenie je nediktovať ľuďom, načo presne majú peniaze použiť, ale nechať to na nich. Ešte lepšie riešenie je tie peniaze ľuďom vôbec nezobrať (vo forme daní, poplatkov a odvodov). S tým samozrejme väčšina politikov súhlasiť nebude, lebo veď ako by sa potom mohli hrať na Ježiška a úradníci budú tiež proti, lebo menej byrokracie (administratívne je velikánsky rozdiel medzi "daň nevybrať" a "daň vybrať a následne komplikovane prerozdeliť") znižuje oprávnenie k existencii.

Avšak skutočným, poctivým a trvácnym riešením je niečo úplne iné viac pracovných miest. Navyše, priamy následok zvýšenia počtu pracovných miest je rast platov. Počet pracovných miest bude rásť vtedy, ak sa zlepšia podmienky pre podnikanie. Ak štát nebude buzerovať podnikateľov nezmyselnými reguláciami a zákazmi, ak ich nebude zaťažovať zbytočne daňami a ak ich nebude sekať absurdnými pokutami. Mimochodom, SaS pripravuje hitparádu najabsurdnejších pokút.

Áno, je pravda, súbežne s rastom pracovných miest budú rásť aj zisky zamestnávateľov strašidelná predstava pre každého spravodlivého sociálneho demokrata. Na druhej strane, ak sa bude dobre dariť podnikateľom, bude chcieť viac ľudí podnikať a preto treba tiež systematicky odstraňovať bariéry pri vstupe do podnikania. Nie sociálnym inžinierstvom, ale len cieleným a systematickým zlepšovaním podnikateľského prostredia spravíme zo Slovenska opäť tigra Európy.Author: richard sulik # QuguValo50
Slovensko2015-05-226
-
 46%  ( 3 people voted )
+
To je hrozný- ti "pracující" otroci státní vrchnosti nemají ani tu pitomou budku se čtyřma stěnama k dispozici. To už je na tom líp i slípka v klecovém velkochovu.

prod-svo-vs-war-life # XeboHyte49
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2015-05-24 12:26:58 4e88bf7e
"prečo robíme z ľudí nesvojprávnych hlupáčikov, ktorým treba všetko do posledného písmenka nalinkovať?"
- Chcete tvrdit, že netušíte ani vy sami proč to lidem děláte?? :D A jinak OK?
A na Vaše složité dialektické rozporynastíněné v článku...má někdo jiný nalézt dialektické "řešení", aby ty "vysvětlení" (státní POVĚRY-vlastně mi přijde jakobych se dostal zpátky nejmíň o 300 let...kdy otroci fungovali na základě podvrhávaných pověr) nestály na vodě?:D

Mya # LixyGite60
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-05-24 15:23:02 4e88bf7e
Zase samé koniny. To nie je príjem z práce ale soc. dávka s presným určením. Ak chcete míňať peniaze tak si to zarobte. To je príspevok na bývanie ak nepracujete v mieste bydliska. Zase jedno hodnotenie ? že premier nevie plávať, čiže nik nehodnotí pomoc ale iba hľadá niečo čo nájsť zlé. Kaby boli platy primerané nákupnžm košom tak by sa nemuselo siahať na sociálne barličky.
kidmari # GufiPiki97
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-05-25 09:16:16 c344eac4
Gejzo, tvoje lživá teorie neberoucí v potaz vůbec nic (prostředí-podmínky, ty druhé aktéry a jejich zájmy-přdevším vrchnost, jeho možnosti-ať za ně může nebo ne, atd. atd.) než osobnost podnikavce samotného -kterou jsi opět formuloval např. zde: "Ak si schopny podnikat a tvoj podnikatelsky zamer je zivotaschopny, tak budes podnikat v akomkolvek prostredi a budes generovat aj patricny profit..."

Kontra realita např. tu:

-"cesta" nevedla přes "kreativní, pracovitý a nápaditý" přístup k vlastnímu (způsob získání je klíčový) kapitálu (přes produktivitu vlastního kapitálu o kterém jedinec efektivně rozhoduje-na čemž se učí...), nýbrž přes přízeň státní vrchnosti, která vše (zdroje, lidi, vstupní cesty do oborů, atd.) zabírá ("svými lidmi-kádry").
Gar # FunyJojo54
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-05-25 13:25:22 4e88b596
Ale napriek tomu...bude fajn tvojí teorií vyzkoušet v praxi státní vrchnosti - pokud je tak schopná za jakou se vydává...tak o ni nemám obavy ani v MODELU, KTERÝ JE NESTRANNÝ - tedy který neovládají. Uvidíme jak budou "úspěšní". ,)
A ti jiní o kterých se podle nějakých iluzrních kritérií nastavovaných vrchností tvrdí, že jsou "neúspěšní" a kteří si to začali sami o sobě už také myslet, tak schválně jak budou neúspěšní.
Ostatně "úspěch či neúspěch" je možno hodnotit vždy až zpětně a jen v konkrétním kontextu. Je to výslednice VŠECH podmínek, těch druhých aktérů i toho samotného jedince (Proto to, c by mohlo fungovat např. v Americe se zbytkovým osvícenským-libertarianismem-svobodou...by rozhodně neuspělo v neperspektivní "zasekané" zkostnatělé a svým způsobem beznadějně zaostalé Evropě - kde vrchnosti oslabily poptávkovou stranu-spotřebitelů a také stranu nabídky-podnikavce, vyjma těch "svých" privilegovaných. Takto oslabená Evropa klidně může vyhovovat zájmům "amerických" vrchností.) V případě, že by se pro zajímavost a zamyšlení měla srovnávat "úspěšnost" na základě osoby samé a eliminovat nesrovnalosti ostatních faktorů-doporučuju vědeckou metodou, kterou později popíšu.


Btzr # QinuWejo46
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-05-25 13:32:32 4e88b596
"Mas navrh noveho systemu, rad sa necham poucit...? :) "
Špatně skrýváš o co se snažíš...
Vrchnost chce vědět o možných "hrozbách" - ano jde jim jen o jejich vlastní bezpečnost-ale v tom se mýlí-o život jim neusilujeme-nejsme jako oni (a ty jim snad chceš dodat cosi na stříbrném podnose? není třeba, dozví se bez tebe.), aby včas podnikala protipatření, dikreditace a další plány, realizace a "prevenci". Proto tak hecuješ aby ti někdo něco vyzrazoval.
- Nech se překvapit, poučíš se pak sám (já to za tebe dělat nebudu), jen nevíš jak dlouho na to budeš muset čekat a vázat zdroje.)

Gar # FunyJojo54
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2015-05-25 14:26:19 4e88b596
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sede   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

NEODOLATELNÝ NEOMARXISMUS


NEODOLATELNÝ NEOMARXISMUS
Když sv. Jan Pavel II. v reakci na ideově politický kurz EU konstatoval, že máme co do činění s novou, skrytější a zákeřnější ideologií Zla, která staví lidská práva proti č...
Mýty a civilizace starověké Mezopotámie
EKONÓMIA PO LOPATE #9 – CENTRÁLNA BANKA, OTRAS SA!
Anarchokapitalismus, díl pátý: Peníze

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0263 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne