Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Prekliatie eurofondov


Prekliatie eurofondov

Eurofondy. Univerzálne zaklínadlo všetkých politikov. Na prvý pohľad úžasná vecička, len tak zadarmo plný kopec fizetov z EÚ na všeličo možné. Na druhy pohľad však zistíme, že nie je to až také čeče. V tomto článku popíšem moje osobné skúsenosti z možnosti čerpať eurofondy. K článku ma vyprovokoval samozrejme Robert, ktorý priadol rozkošou v televízii, keď oznamoval, že Slovensko má teoretickú možnosť čerpať iks miliárd éčiek z EÚ.

Hneď na začiatku musím vysvetliť pár vecí. To, čo popisujem nižšie sa stalo už dávnejšie. Nemám žiadne dôkazy, ani audio, ani video. Nie je to žiadna obžaloba, len môj subjektívny popis udalostí, ako som ich vnímal. Dosť dlho som váhal, či to zverejním, nakoniec tak činím, ale popis bude značne všeobecný. Kto tomu nebude veriť, nie je problém, nechám to na každého čitateľa.

Pred nejakým časom som sa dostal k možnosti stretnúť sa niekým, kto sa zaoberá eurofondami. Bola vhodná výzva a mal som v pláne vysušiť jednu nádhernú historickú budovu, ktorá je devastovaná vlhkosťou v centre jedného okresného mesta v južných častiach Slovenska. Tak som si myslel, že by to bola ideálna príležitosť použiť eurofondy. Budovu by som elegantne a rýchlo zachránil a ja by som mal nejaký biznis (pre ficovoličov, ten kto podniká, robí to kvôli biznisu, lebo z neho žije, z neho platí slovenskému proletariátu sociálne dávky, on živí socialistickú žúrku recyklovaných komunistov a eštebákov, takže nie je to nemorálne, to len aby nevzniklo nejaké nedorozumenie).

Ako som spomenul, dostal som tip na jedného týpka, ktorý sa venuje eurofondom. Tak som si dohodol stretko v nejakej reštike a plný očakávania som toho zúčastnil. Došiel taký mladý chalanisko, musím povedať, veľmi sympatický a zjavne hneď od začiatku vedel, čo hovorí. Najprv som mu v skratke vysvetlil, čo mám v pláne, aký úmysel. Bolo to naozaj v skratke, lebo som rýchlo zistil, že to ho vlastne nezaujíma. Asi po pol hodine debaty mi začalo byť všetko dosť jasné. Tak priatelia, a teraz to začne byť zaujímavé.

Ako mi bolo vysvetlené, funguje to nasledovne. Eurofondy schvaľuje nejaká partička, ktorá patrí pod príslušné ministerstvo (alebo to pre ministerstvo robí zmluvne, toto si presne nepamätám, čo je však absolútne nepodstatné). Z tohto sa vytvoril vlastný priemysel, z ktorého žije (a verte, že veľmi dobre) celkom slušný strapec parazitov. Ako prvé je totiž potrebné zabúkovať objem peňazí z celkového balíka, ktorý si chcete šklbnúť. Áno zabúkovať, presne tak, ako si rezervujete hotel. A aké prekvapeníčko, ono to niečo aj koštuje, priatelia, no kto by to bol povedal, že? V mojom prípade to malo byť 5.000 éčiek. Dúfam, že nemusím pripomínať, že keš a bez dokladu. Dokonca mladý mi sľúbil, že to mám so zárukou, ak by to celé náhodou nevyšlo, suma by mi bola vrátená.

Predtým sa však treba rozhodnúť, koľko peňazí chcem. Boli tam dve možnosti, ak by som robil len prieskum trhu, tak by maximálna suma bola nižšia (ó, to sú také pravidlá), ak verejné obstarávanie, tak vyššia. Ak si to dobre pamätám, chlapík ma varil na sumu 270.000,- éčiek (a ak si dobre pamätám, tak to je suma, pri ktorej by som musel robiť verejné obstarávanie). Keď som sa ale potom pýtal, že veď to potom by môj nápad a projekt mohol vyhrať aj niekto iný, tak sa len usmial a chlácholivo ako malému dieťaťu vysvetlil, že žiadne strachy, máme ľudí, ktorí verejko vedia robiť, nič sa nebojte, bude to OK. Takže toto by bolo vyriešené.

Poďme ďalej. Ak by som vyplázol 5.000 éčiek, tak by som mal zabúkovanú sumu 270.000,- éčiek a mašinéria by sa mohla spustiť. Chlapci by mi vypracovali projekt (za ktorý by som potom však musel samozrejme zaplatiť ) tak, aby to všetko sedelo. Vôbec nebolo zaujímavé, koľko by celá akcia naozaj a reálne stála. Dozvedel som sa, že povinne tam musia byť také chobotiny, ako reklama a kopec iných, úplne zbytočných vecí! Skrátka, oni to vedia nafúknuť tak, aby naoko vyzerala suma 270.000,- éčiek ako opodstatnená. Aha, zabudol som vám povedať, koľko by to celé stálo reálne. Ak by som to spravil naozaj úplne poctivo, aj s kontrolnými meraniami, viacnásobnými laboratórnymi testami, tak asi 20.000 éčiek by bola primeraná suma. Capito?

To však ako som zistil nikoho nezaujímalo. Doslova som cítil tlak ísť na maximálnu sumu. Prečo? Lebo z tej sumy sa platí šába! V mojom prípade to činilo 10% a bol som ubezpečený, že to je naozaj "akciová" cena, eurofondy sa "dodávajú" aj za podstatne vyššie provízky, splatná ihneď po podpise príslušným ministrom, kedy je už suma neodvolateľne priklepnutá. V číslach, 27.000 éčiek, keš, na ruku.

Aby som predišiel nezmyselným špekuláciam, tak vás uisťujem, že žiadne eurofondy som nikdy nečerpal a nič sa neuskutočnilo. Mňa totiž hlavne zaujímal ten systém, ako to funguje. Bolo mi povedané, že nikto eurofondy iným spôsobom nedostane (neviem overiť, ani dokázať). Viem len jedno. Bolo mi ponúknuté za 10% celkovej sumy získať peniaze na akciu, ktorá by bola predražená o 1.350%!!!

Taktiež som to nijako inak neriešil a všetkým "superhrdinom" poskrývaným za anonymnými nikmi odkazujem, že nie som blázon, aby som niečo skúšal proti tejto mafii v štáte, ktorého represívny aparát a justícia sú riadené priamo politickou mafiou. Na to fakt nemám náladu, lebo ak by som aj čokoľvek podnikol, zaručene by sa všetko záhadne otočilo a ja by som bol odsúdený za ohováranie, v najhoršom by ma niekto zastrelil, či stĺkol ako prašivého psa. A ak ma bude niekto buzerovať za tento článok, tak už teraz vyhlasujem, že som si všetko vymyslel a je to fikcia.

Priatelia, chcel som hlavne jedno. Aby sa vám (tí ktorí máte ešte ružové okuliare ohľadne eurofondov) otvorili oči. Eurofondy sú jeden chorý projekt, petriho misky korupcie, úplatkárstva a podvodov. Nečudujte sa potom politikom, keď im stekajú sliny po tlamách, keď slávnostne vyhlasujú, koľko môžeme dostať. Je to chorý prvok, bezbrehé plytvanie a rozkrádanie peňazí daňových poplatníkov EÚ. Navyše som už viackrát čítal vo vyhlásení INESS, že v konečnom dôsledku to v prepočte vyzerá tak, že z celkovej sumy eurofondov zarobíme len 10%. Inak povedané, z každého eura je len 10 centov naozaj z EÚ, 90 centov platí Slovensko.

Je to neskutočne šikovne vymyslené, úžasná propaganda, nádherne sa to počúva. EÚ nám dáva miliardy. Ale len dovtedy, kým človek nenadobudne osobnú skúsenosť. Potom vytriezvie veľmi rýchlo.

Týmto nechcem tvrdiť, že každý projekt musí byť predražený o 1.000%. Lebo to naisto neviem. Ale už len to, že to je vôbec možné je perverzné. Ak si zoberieme, že z každej akcie odtečie nejakým smradom len 10% do vrecka, dostávame gigantické sumy. Peniaze, ktoré niekto dostane keš, nezdanene a voči ktorým je jeho legálna výplata smiešnou almužnou. Dúfam, že aspoň niektorým svitlo. A to nehovorím o tých "šťastlivcoch", ktorí akože prídu s úspešným projektom a tie peniaze dostanú. Takto sa veru dá podnikať!

A záverom malá otázočka. Čo myslíte, prečo o tomto nikto ešte nenapísal? Ako je to možné, veď skoro každý, kto vyfasoval nejaké geršle z EÚ sa s tým asi stretol, či? Asi tušíte. Kto dostal, ten má dodnes trvalú erekciu a kto nedostal nepovie, lebo potom by už určite nikdy nedostal... Takže týmto som si ja tú možnosť odpálil definitívne...

http://boriskacani.blog.cz/13 02/prekliatie-eurofondovAuthor: boris kacani # SywaBemi33
Slovensko2014-10-064
-
 73%  ( 12 people voted )
+
Ano je to presne tak ako autor pise. 10% ide bezne na uplatky, dokonca s tym sa rovno rata v projekte. Pomimo treba zaplatit kde jakym suflikantom a ty to potom pretlacaju na ministerstvach kde sa nabali uplne kazdy.
Kedze autor sa nedostal dalej tak este pripomeniem ze treba masirovat mozgy ludom aj po akcii. Treba vsade vylepit nalepky EU (dokonca aj na notebooky na dvere atd.) ak sa jedna o nieco vonkajsie tak tam treba zapichnut obrovsku tabulu EU. Este mozu prist rozne akoze kontroly ktorym treba tiez dat do vrecka. Na web stranke to treba tiez povinne zverejnit a hlavne vlajocka a vlajocka kde len to ide aby kazdy videl ake vyhody nam EU prinasa.
Takze ked pojdete niekedy okolo tohto symbolu utlaku tak si spomente na bezbrehe rozkradanie a mafianstvo ktore vacsinu z nas denne zrazaju na kolena
A hlavne usmev zberba otrokarska, zajtra bude este horsie na to nezabudajte...

MM # SidaSafa91
-
 65%  ( 7 people voted )
+
2014-10-07 11:43:24 d94b4912
Plne súhlasim s článkom. Taká istá skúsenosť a tiež na južnom Slovensku. Dokonca mladý muž na ktorého som sa kontaktoval ja pracoval pre firmu čo pripravovala projekty na získanie eurofondov. Projekty vypracovávali a konzultovali s ministerstvom (v mojom prípade pôdohospodárstva) aby boli vypracované presne v súlade so zadaním.
onokom # GupiHali39
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-10-07 13:45:41 57c5718c
Čo sa ti nepáči, jedná sa o štandardný postup etatistického vybavovania podnetov. V akom svete, vy večne včerajší naivkovia žijete?
Sám si parazit, ak žiadaš príspevky druhých, aby si sebe samému z nakradnutého rozostrel reklamu do okolia, ako si zachránil zrúcaninu, aj keď píšeš, že si sa iba zvedavo dopátraval a zoznamoval so systémom. Ak si vraj poctivec, tak si budovu za vlastné už dávno zrenovoval? Alebo sa musíš skrývať za zverejnenie veľkého objavu, pretože ľudia doteraz nechyrovali o tvojich zisteniach?
Mindrák, takže ficovoliči? Pred ficom si nadával na Mečiara a po ficovi budeš na koho? Fico je zodpovedný za tvoj vlastný spackaný život, on ti ho pokazil? Čím sa vy neficovoliči od nich líšite? Poznáš vôbec, kto z akej skupiny koho volil? Nič nevieš, a čo nevoliči, aj tým platíš všetky výdavky? Tak predhoď cifry, nech sa zasmejeme, koľko si za celý „biznisový“ život zaplatil na daniach a podobne. Platí dane a namýšľa si, že je jediná a že živí celý svet a ten svet volí Fica. Ak modrá komunistická eštebácka čvarga sú vraj majetné skupiny, čo vám bráni navrhnúť zrušenie etatizmu so všetkými dôsledkami z toho plynúcimi?
Aj keby sme predpokladali prvotnú premisu, že každy ficovolič je žobrota, ktorá dychtivo túži vás živiteľov obrať o vaše zárobky, čo je isteže nezmysel, pretože voľba fica iba podľa jasného materialistu môže byť práve z materialistických pohnútok, pretože sám nevie pochopiť široký diapazón dôvodov pre voľbu Fica, potom čo vy modrá banda. Vás mám nie iba za zlodejov, ale hotových psychopatov, žiaden normálny človek nevolí amerických poskokov, iba šialenec, nie iba dnes, ale od ich vstupu na politickú scénu.
Ak sa poskytuje obnos, ktorý prijímateľ získava bez náležitého úsilia, tak sa musí postupovať podľa predpisov, ktoré určil dodávateľ, predsa nebudú rozdávať horibilné sumy na počkanie, treba zvažovať a korigovať, aj vynechať, prečo by ti mali poskytnúť čokoľvek len preto, lebo si sa ozval, prerozdeľuje sa a v etatizme treba byť s distributérom jedna ruka, ale to je zvláštne pre vás, modrých etatistov iba preto, lebo chcete dovliecť ku korytu modrých potkanov, účelovo všetko, čo je podľa vás nekalé spájate s Ficom, aby ste jednoduché duše pomýlili. Schvaľuje vrchný top level úradníckych hláv a popri tom sa šikovne aj dokážu zaopatriť, ale závistlivci chamtivosť, ktorá je podstatou etatizmu, pripisujú Ficovi, presne tak, za modrých boľševikov sa nikdy nič nekradlo, naopak, oni jediní tvoria superhodnoty, aj ich supervoliči.
To sa nazýva zápornou externalitou, byť v prítomnosti modrých švábov, ktorí dokážu iba klamať, ohovárať ako niekto si vytvoril vlastný priemysel z eurofondov, a popritom využívať políciu a iné etatistické služby. Ak prvé spomenuté je parazitizmus, potom úplne všetko, čo využívate z platieb ostatných, nezúčastnených a nespokojných z ich ošklbávaním je tiež parazitizmus, prestaňte nazývať príživníctvom iba to, čo sa vám hodí a ešte ho zneužívať v politickom boji.
Pokým ostane etatizmus pri sile, sa vždy veľmi poteším, pokiaľ sa šikovní a pohotoví dokážu bleskurýchle zorientovať a nabaliť a nachádzať zdôvodnenia mrhania, ide o dôkaz, že zostali ľuďmi, a neprešli do kategórie neúplatné nemysliace stroje, byrokraticky postupujúci podľa mŕtvej litery. Nech sa obohatia, určite by dokázali pre seba a kamarátov ponúknuť lepšie využitie prostriedkov, ako takmer všetky verejné hlúposti, na ktoré sa eurofondy použili.
Závisť, samá závisť, pretože niet položených relevantných návrhov a to práve definitívny koniec etatizmu, kto pokračuje v podpore etatizmu a pritom sa permanentne rozčuľuje nad hýrením úradov, je jednak sadomasochista, ktorý sa ukája, ak ho týrajú tí, s ktorými sa nechce rozlúčiť, ale predovšetkým žiarlivo stráži majetok, ktorý jemu nepatrí, ale chcel by moralizovať, ako sa s ním nakladá. Nijaká mafia v štáte nie je, ale hladné krky, ktoré sa trieskajú o korisť, štát je mafia a v rámci štátu osoby, čo sú zbehlé a ostatní nehybní, ktorých sa rozdeľovanie nedotklo a preto kričia. Ak obohacovači sú mafiou, tak inou mafiou je každý, kto pocítil výhody zaplatené niekým iným. Mafia, neukazujte prstom na inú vetvu mafie.

Lidhja # JojaVime40
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2014-10-08 02:55:41 b228e3a5

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0225 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage