Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Prečo na Slovensku nechcú občania podnikať?


Prečo na Slovensku nechcú občania podnikať?

Prečo na Slovensku nechcú občania podnikať?

V krajinách ako je Rakúsko či Nemecko sa mnoho ľudí živí podnikaním. Podnikať v týchto krajinách je spôsob života, ktorý si zvolili ľudia. Niektorým je z rôznych dôvodov nevýhodné byť zamestnancom , iný zasa lepšie zarobia. V podstate ide o obľúbený spôsob obživy.

Ako je to na Slovensku?

Slovensko je fenoménom v podnikaní. U nás podniká aj predavačka či automechanik, alebo predajca nábytku. Ide o povolania, kde si zamestnanci musia vybrať živnosť ak chcú pracovať. Podnikateľ, či firma si nemôže dovoliť zamestnanca, tak príjme živnostníka.

Živnostníkovi nemusí dávať minimálnu mzdu, ale ju môže hoci aj podliezť. Nemusí mu vyplácať stravné lístky a nemusí dodržiavať pracovný čas. Môže požadovať nadčasy či prácu cez víkendy ,v noci alebo za nevýhodných podmienok či zdravotných rizík. To všetko bez akejkoľvek zodpovednosti za takúto osobu. Dokonca mu nemusí vyplatiť ani po 3 mesiacoch dohodnuté sumy a jednoducho sa nič nestane.

Asi sa nemusím pýtať, prečo sa nik nechce dať na podnikanie.

Prečo nepodnikáme ako v zahraničí?

Ide o niekoľko faktorov. Pred rokom 2008, teda pred krízou bola kúpna sila obyvateľstva vo väčšine krajiny vyššia než je teraz a to aj o 70%.

Keď si zoberiete živnosť musíte zarobiť na seba a na odvody, prípadne na nájom za priestory či platy zamestnancov.

Na východnom Slovensku je už tak slabá kúpna sila, že sa neoplatí už otvoriť ani tieto prevádzky z dôvodu nedostatočnej tržby:

potraviny, krčma, bar, reštaurácia, obchod zo šatstvom, drogéria, predaj nábytku, predaj mobilných telefónov, pc príslušenstvo, a skoro všetky ostatné. Prečo?

Dôvod je jednoduchý- Minimálna mzda.

Človek, ktorý zarába málo, nedokáže pokryť zo svojich príjmov nájom za byt telefón či káblovku a ešte ak má deti tak školné či iné výdavky. Všetko čo ostane ide na stravu a niekedy to ani nepostačuje.

Väčšina zamestnávateľov je už teraz v strate a nemôžu nikomu pridať ani cent. Tých pár zahraničných zamestnávateľov- majú, ale nepridajú. Aj jedni aj druhí vyžadujú nadmerné nadčasy a prácu cez víkendy. Ľudia sú v pasci! Keď chcú pracovať, tak iba za minimálku a z nekonečnými nadčasmi. Iná práca nie je, a ani nebude. To je už otroctvo.

Preto, že ľudia sú strašne vyčerpaní prácou a neostáva im dosť peňazí na svoje potreby, podnikatelia nemajú tržby a dostávajú sa do straty- teda sa neoplatí podnikať.

Jednoducho sa zastavuje koleso obehu peňazí. Už sme sa dostali pod hranicu, pod ktorou sa už neoplatí podnikať.

Vysvetlenie kolobeh peňazí:

Ak dám Jožkovi 1000,- eur , pôjde do potravín, kaderníkovi, do pzerie taxíkom a do cukrárne s deťmi a do obchodu zo šatstvom a podobne. Minie svoje peniaze.

Všetci majitelia obchodov, ktoré navštívil majú zvýšenú tržbu a každý z nich si môže dovoliť to isté - ísť do potravín, kaderníkovi, do pzerie taxíkom a do cukrárne s deťmi a do obchodu zo šatstvom a podobne.

Zamestnancom môžu majitelia obchodov pridať lebo mali zisk. a každý z nich si môže dovoliť to isté - ísť do potravín, kaderníkovi, do pzerie taxíkom a do cukrárne s deťmi a do obchodu zo šatstvom a podobne.

Ak tak urobí 2 milióny ľudí trh sa rozbehne. Zvýši sa aj výber daní, nakoľko všade sa platí DPH aj odvody.

Takto to funguje a drží to celý trh. Teraz to už nefunguje, lebo sú všetky podnikatelia stratoví.

Možno sa pýtate ako že sú stratoví? A čo potom v Obchodných domoch tie prevádzky? Dobrá otázka. Väčšina prevádzok je stratových a sú dotované z inej činnosti. Preto nemôže človek z úradu práce zobrať príspevok a otvoriť si obchod. Z čoho presne sú dotované tie prevádzky je nejasné. Ide zrejme o prepieranie špinavých peňazí. Väčšina tých prevádzok nevyrobí ani na nájom za priestory.

Prečo potom štát dotuje zahraničné firmy? Prečo poskytuje dotácie na pracovné miesto? Tie firmy požadujú veľa práce za minimálnu mzdu a preto ich zamestnanec(iba minimálne) sa nezapojí do kolobehu peňazí . Majiteľ si tiež nenakúpi u nás, ale si vezme svoje peniaze preč do zahraničia.

Nebolo by jednoduchšie dať tie peniaze rovno ľuďom a trh by sám vygeneroval pracovné miesta? Čím viac peňazí by sa dalo ľuďom , tým viac by trh narástol.

Tak čo idete podnikať?Author: Sando # QeluKefe05
Svet2015-02-0512
-
 72% ( 15 people voted )
+
Lebo nemajú lepší nápad, ako obchod s plastovými oknami alebo s dverami. Ale remeslo má zlaté dno, koľkí sme vyučení a ale nieje nápad prísť s niečím moderným, remeselník by sa nemal držať nejakého gýčového ľudového umenia. Krpce a valašky sú mi na dve veci. Treba ponúknuť voľačo čo nie je v barabizni za mestom, kam sa hromadí odpad na predaj.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 43% ( 4 people voted )
+
2015-02-06 09:46:08 5f66bbab
ja spokojne podnikam v cechach ;) vcera som veceral dobre rohliky s pastikou, z vyplaty dam kolko mozem do matraca aby som mozno 1 dna splatil dlhy.. mno a nepodporujem ziadny biznis zo svojich penazi nikde, som rad ze prekrkam do dalsej vyplaty :D
kaktus # GosyLebu71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-02-06 11:23:24 d4189ab2
za sociku bol problem opacny, vseci chceli podnikat a nemohli...xixixi tie hladove doliny nieje problem iba na slovensku, je to dosledok ,,globalizacie,, zacalo to tym ze sa predali obchodne retazce, potom drustva stratili odbyt-ich vyrobky boli nahradene dotovanymi zahranicnymi vyrobkami od A az po Z, a ked nasi pokrachovali od drustva po mliekarenm, baliaren, konzervaren, bitunok a vsetko sa to rozkradlo, tak dnes uz v podctate nieje co riesit, lebo na kazdej dedine fabrika urcite nebude a kadernik, cukraren, krcma a obchodik s handrami nezamestna pol dediny, teda tych pol miliona nezamestnanych slovenskych ovcanov...xixixi ekonomicka vojna je ticha a clovek az postupom casu zisti ake su jej zbrane, dosledok su tisice nezamestnanych, zdevastovane byvale drustva, bitunky, baliarne, susiarne, cukrovary, fabriky... a nakoniec majetok v zahranicnych rukach a ta ista farma-drustvo v tvojej dedine, len so zahranicnym vlastnikom, ktory zamestna par ludi, a ktoreho v tejto kolonizacii dotovala jeho domovska krajna, cisty priklad je chov a spracovanie osipanych na slovensku...
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 20:14:59 56186deb
preco na slovensku nechcu obcania pracovat?
sando, nehnevaj sa, ale ja mam ine skusenosti a na vychodnom slovensku zijem...

Dôvod je jednoduchý- Minimálna mzda.
"Človek, ktorý zarába málo, nedokáže pokryť zo svojich príjmov nájom za byt telefón či káblovku a ešte ak má deti tak školné či iné výdavky. Všetko čo ostane ide na stravu a niekedy to ani nepostačuje" nostalgicke...
"Väčšina zamestnávateľov je už teraz v strate a nemôžu nikomu pridať ani cent. Tých pár zahraničných zamestnávateľov- majú, ale nepridajú."
picikua fix, tak kto zhrabne vsetky tie produkty prace? to uz sa neoplati nic robit?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 21:22:39 b2fd8b6a
aj domaci maju, nepridaju...nepochopil si kapitalizmus, sando. volny trh a hlavne sposob fungovania konkurencie v oblasti ponuky prace...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 21:28:08 b2fd8b6a
kto da menej?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 21:32:43 b2fd8b6a
loading...
ved v honiveli beru inzinieri 550 v hrubom! ty co tu vyskakujes...nostalgicke...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 21:35:21 b2fd8b6a
Nejde o to "kolik berou", ale co je stojej nákladové položky (jak zaměstnavatele, tak pracovníky, tak spotřebitele). Lidi neberou málo, ale CENY (jakou odměnu si pak za ty penízky jdou vybrat) JSOU VYSOKÉ" Kvůli státu.

HAHAH # VenyJare12
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 22:05:48 4e889de2
v pepikove neviem presne ako to je...tu je zamestnanec hlavnou nakladovou polozkou...poznas zlate ceski ruciciky?, alebo material nie je taky drahy ako praca?, alebo strojna praca je levnejsi nez manualna?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-06 22:11:56 b2fd8b6a
stat ceski, domov muuuuj, zemne ceska, domov muj. dolezite.sk pepik muj, hlavne.sk do huby sere hnuj...ci ako to ide, uz nepamatam...

kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-02-06 22:14:25 b2fd8b6a
Konečně první člověk, který pochopil, proč jsme a budeme chudí a udržují nás záměrně ve zvyšující se chudobě. To je ta pravá příčina 4x menší kupní síly než v zemích býv. kap. západu. To je ten důvod proč nikdy nebudeme s nimi moci držet krok. Tento autor to konečně vidí. (klíčem je vyšší cena práce) Na druhou stranu je třeba stejnou měrou zavést zastavení odlivu peněz do daňových rájů (např. zdaněním to učinilo Rusko historicky od tohoto roku). Též by stálo za úvahu opětovné znárodnění klíčových strategických odvětví a potom důrazné stimuly a opatření pro růst kvality populace. Protože v dlouhodobém důsledku bude zmařeno úsilí našich dědů jiným problémem. Problémy cikánské menšiny plíživé islamizace a též problemaika kvazi vzdělávání. A další...

fik # FowoCowo58
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-02-07 01:09:38 5e70c9d9
Jedna z odpovedí na otázku z nadpisu: Pretože nechcú napríklad z logického princípu prispievať na nezmyselný komunistický experiment vlakov "zadarmo".

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-02-08 17:42:33 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Sociálny pokrok po nemecky


Sociálny pokrok po nemecky
Nemci nedávno prestali vyčnievať z radu a konečne zaviedli celoštátnu povinnú minimálnu mzdu. Bývalý chorý muž Európy sa po kríze stal premiantom. Na európske pomery extrémne nízka ...
Video ukazuje meteo-tsunami v Portugalsku
Politici a bankári spia v jednej posteli
Teoretičtí fyzici potvrdili možnost existence páté základní síly

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0294 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne