Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Prečo cirkev pomenovala svojho nepriateľa krásnym menom Lucifer?


Prečo cirkev pomenovala svojho nepriateľa krásnym menom Lucifer?

Táto argumentácia je založená na deduktívnej logike.

Samotná cirkev nazvala svojho úhlavného nepriateľa pojmom Lucifer, teda nositeľ svetla, cirkev mu dala úžasne krásne meno, niečoho pozitívneho. Takže cirkev sa sama priznala, že Lucifer je dobro a logicky opozícia Lucifera je zlo. Cirkev sa priznala, že je na strane zla.

Ďalej cirkev Lucifera nazýva aj pojmom Satan, čo znamená protivník, protivník opozícia voči zlému krutému bohu Jahve

Čo hovorí cirkev o Luciferovi? RKC hovorí, že Lucifer bol pôvodne anjel, ktorý zradil Boha, ten ho potrestal a stal sa z neho démon, vodca všetkých démonov.

 

Argumenty cirkvi na Lucifera neobstoja:
-prečo mu cirkev nedala aj nejaké druhé meno, ktoré by bolo zlé a ošklivé?
Prečo mu okrem mena Lucifer nedala aj nejaké iné druhé, ďalšie zlé meno? Nie je to divné, že údajný vodca démonov má výlučne buď pozitívne alebo neutrálne mená a nie žiadne negatívne meno?
-myslíte si, že
je náhoda, že Cirkev nevymyslela pre šéfa démonov nejaké meno, ktoré by znamenalo niečo vyložene zlé?

-ďalej ak by cirkev chcela, mohla sa pozitívnemu pojmu Lucifer úplne vyhnúť a to tým, že celý príbeh o padlých anjeloch by jednoducho nevymyslela. Ale vidíme, že tak cirkev neurobila, aktívne sama svojou vlastnu iniciatívou vymyslela príbeh o Luciferovi. V Biblii sa o padlých anjeloch nehovorí, je to len násilná interpretácia niektorých veršov Biblie. Cirkev nebola kvôli Biblii vôbec nútená vymyslieť príbeh o padlých anjeloch. Cirkev mohla napr. vymyslieť príbeh o démonoch, ktorí už odjakživa boli zlí

Pojmy Satan a Lucifer som už vysvetlil. Ešte sa používa pojem Belzebub . Vo vysvetlivkách katolíckej Biblie, ale Belzebub tiež neznamená nič zlé:

Meno Belzebub znamená: Pán múch. Muchy rozširovali choroby, preto bol bohom chorôb a liečenia. V Novom zákone (gréckom) je Belzebul, t. j. Pán (nebeského) obydlia (Mt 10,25; 12,27). Nový zákon dáva toto meno kniežaťu zlých duchov.
Zdroj informácii:
http://dkc.kbs.sk/dkc.php?frames=1&i n=2kr1
(treba kliknúť na číselka v pravo)

Cirkev tým že nedala údajnému vodcovi démonov žiadne zlé meno, vlastne priznala, že je sama na strane zla:
Belzebub - neutrálny význam
Satan - protivník, slovo protivník samo o sebe neznamená nič zlé, znamená to opozíciu, protivník znamená "opozičný". Satan je teda opozíciou (prípadne nepriateľ) ku zlému Jahvemu. (Slovo satan pochádza pôvodom zo Starého zákona). Opozícia k zlému Jahvemu môže znamenať znovu len dobro. Lebo opozícia k zlu je dobro
Lucifer - vyložene pozitívny pojem

********

V žiadnom prípade však nechcem nijak propagovať satanizmus. To som rozhodne týmto článkom povedať nechcel. Satanisti sú blázni. Článkom ale vysvetľujem, že cirkev sa priznala, že je zlo.

Satanistické smery reálne spolupracujú zo silami zla, obetujú ľudí či zvieratá. Ten, ktorý potrebuje krv, môže byť výlučne len zlý http://dolezite.sk/Politika-a-demonicke- sily-vCupqh.html

Zo silami zla spolupracuje aj satanizmus typu Antona LaVey


Kto sú to démoni? Nemožno vylúčiť, že démonov a diablov nazývala cirkev dobré svetelné bytosti, ktoré sa snažili ľuďom pomôcť vyslobodiť sa z otroctva kresťanského náboženstva v stredoveku.

Kto je to Lucifer? Nie je celkom isté, či reálne existuje Lucifer alebo nie. Môže ísť o všeobecný opozičný princíp cirkvi – sily dobra. Alebo môže ísť o najvyššiu dobrú bytosť svetla, ktorá stráži planétu zem a celé ľudstvo pred zlom. Ale hlúposti pomätených satanistov, radšej nechajme bokom

************

Nemožno považovať za pravdivý CELÝ príbeh cirkvi o Luciferovi. Za pravdivý možno považovať iba v jeho úplne najhrubších základoch: z príbehu o Luciferovi som si zobral len jednu najzákladnejšiu vec: cirkev nazvala svoju opozíciu veľmi krásnym kladným pomenovaním, teda svoju opozíciu nazvala dobrom. Ono to je treba vnímať veľmi všeobecne a zjednodušene. Ako pravdivú možno považovať NAJHRUBŠIU PODSTATU A ZÁKLAD PRÍBEHU O LUCIFEROVI, nie však celý. To, že Lucifer bol pôvodne anjel a slúžil Jahvemu, považujem za nepravdivú fikciu. Ale z hlavnej základnej podstaty príbehu vyplýva to, že Cirkev nazvala svojho nepriateľa/opozíciu dobrom, z čoho logicky vyplýva, že Cirkev je zlo.

Ďalej s prehry Lucifera vyplýva aj to, že dobro prehralo so zlom (bohom Jahve), čo platilo teda obzvlášť v čase temného stredoveku.

******************

Zdroje

http://1meditaciawzsk.slobodnyvysie lac.sk/preco-cirkev-pomenovala-svojho-ne priatela-krasnym-menom-lucifer/m4/p39/b1 90 

http://cs.wikipedia.org/ wiki/Lucifer

http://en.wikipedia.org/ wiki/Lucifer
http://sk.wikipedia.org/wiki/SatanAuthor: franco # MohaDinu60
Cirkev2014-03-0438
-
 38% ( 19 people voted )
+
Niečo o Snehulienke a zlej macoche nemáš?

Peter Novak # DigiQihy47
-
 61% ( 8 people voted )
+
2014-03-04 16:14:20 c331bc52
Učenie cirkvi je v Biblii. Tam sa meno Lucifer nenachádza . Amen.

KKK # PedyQoqu38
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-04 16:31:27 5f69fe50
Franco a ty si sa práve priznal ze si dement ,keď budeš chcieť nabudúce pridať nejaký článok položky si niekoľko otázok 1.je to čo píšem pravda?2 je to čo píšem potrebné zverejniť?3 je to čo píšem na obohatenie citatela alebo na pobavenie ? Keď takto vyselektujes články ktoré chceš zverejniť uvidis koľko budeš mat zrazu voľného času
jurosiq # NakeCiqa38
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-03-04 17:01:05 b229d1f5
Franco: Veď sám si odpovedáš na otázky v článku.. Meno bolo Lucifer - svetlo nosič, dnes satan/satanáš - nepriateľ Boží .. Meno, ktoré si nezasluhuje ani veľké S :) ..Každé meno v Biblii niečo znamená: Napr. Adam=človek, Daniel=Boh je môj sudca, Michael=kto je ako Boh?, Eva=tá, ktorá dáva život... Sami tie mená dávajú význam ako napríklad keď kráľ Achab sa nachádzal v koncoch, keď sa obrátili proti nemu jeho vlastný bratia a vtedy prišiel do toho prorok Izaiáš .. Už jeho samo meno nieslo poslanie: "Jahve je spása/On ti pomôže!" .. Takže ani nemusel nič vravieť, stačilo, že predstavil svoje meno..
Biblia je veľmi zaujímava kniha.. Napr. 14 pokolení Dávidových.. DVD=14, Daleth=4, Vav=6, Daleth=4 (v Hebrejčtine nemajú samohlásky) ..Takýchto číslených zhôd je tam množstvo a to ešte ani na všetky sme neprišli .. Nedávno som získal email kde sa rieši Stará zmluva písaná v paleo hebrejčtine.. Už v prvej vete Genesis je vyjadrené Kristovo posolstvo.. Skopírujem sem ten email:
"Mozno Ta potesim v tejto suvislosti: vedel si, ze ked Mojzis pisal svoje prve knihy Biblie, ze vlastne pouzival starobylu hebrejcinu (Paleo-Hebrew) a ze kazde pismenko bol vlastne obrazok??? Nie som ziadny hebreolog, no tieto obrazky ma fascinuju. A predstav si, Pan BOH bol ku mne tak laskavy, ze mi dal nieco, co povazujem za celozivotny objav, rovny minimalne objavom starobylych miest v archeologii. No kedze SLOVO BOZIE JE ZIVE, tento objav ma este vvyssiu hodnotu. Posud sam:

Nenajdes Bibliu na celucickom svete, okrem hebrejskej, kde by bolo vsetkych sedem slov z 1 Mojzisovej 1,1. A vrchol vsetkeho je, ze prave chybajuce SLOVO je to prostredne a klucove!!! Ked toto chybajuce SLOVO budes citat skrze prave tu starobylu hebrejcinu, tak objavis nieco, co Ta poznamena na cely zivot! ;-)

Co je tym zahadnym klucovym slovom? Greci to velmi posramotili (su vazne debaty, ci aj povodne originalne novozakonne texty neboli tiez najprv v heberjcine, kedze pisatelia i vyrazy - idiomy su vsetko hebrejske) a prelozili to ako ALFA a OMEGA! Ked budes citat Zjavenie, toto je prve meno, ktorym sa JEZIS predstavuje Janovi na ostrove Patmos. No ALFA a OMEGA nevystihuju ani zdaleko hlbku obrazkoveho pisma. Hebrejsky je to ALEPH-TAV a patricne obrazky k tymto dvom pismenam su VÔL a KRÍŽ!

Si povies "VÔL"??? To snad nie! A ba veru ano!!! VÔL predstavuje silu, pokoru, sluzbu a KRÍŽ znamena zmluvu, pecat, pametnik, znamenie - my v nom mozme vidiet aj obet (totiz kazda zmluva sa specatovala obetu a postavil sa pametnik, ako znamenie tejto zmluvy). Nasiel som miesto, kde oba prvky su predstavene v tom istom versi:

Mark 10,45: Lebo veď ani Syn človeka neprišiel nato, aby mu slúžili, ale aby slúžil a dal svoju dušu jako výkupné za mnohých.

Aby nebolo pochyb, ze toto je vyznam tych dvoch obrazkov, ked sa pozries na nase slovenske kratucke slovko "a", ktore je pouzite v 1 Moj 1,1 ako spojka: "…nebo a zem" tak zistis aky fantasticky je BOH, ze este skor nez sa nieco "pokazilo" (hriech vstupil dnu - poznanie zleho) On uz to zakomponoval do uvodneho versa ("whole universe is in this one verse"), tak ako mozme citat aj v Zjaveni:

Zj 13,8 A budú sa jej klaňať všetci, ktorí bývajú na zemi, ktorých mená nie sú napísané v knihe života Baránka, zabitého od založenia sveta.

A ako ta spojka a vyzera v tej obrazkovej hebrejcine? VAV-ALEPH-TAV - KLINIEC-VÔL-KRÍŽ
Vnimas to? To, co skutocne spaja nebo a zem je samotny SLUZOBNIK PRIBITY KLINCAMI NA KRIZ! Nie je to fascinujuce?"
A to sme len pri prvej vete Genesis.. Ktovie na čo všetko ešte príde :) Prorokyňa Ellen Gould Whiteová píše, že záhady Biblie budeme ďalej spoznávať v nebesiach.. Pretože tu na Zemi poznávame len zrnká pravdy.. Biblia je príbeh o našej Zemi kde sa odhráva kozmický spor.. Ale čo ďalšie svety a Božie stvorenia? Veď Boh pripravil celý vesmír na skúmanie.. A na to ani večnosť nebude stačiť :))

Patrik # VebaSydi71
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-03-04 17:21:12 57f4c28a
Nízko hodnotený príspevok


stefan fula # ByjaCaje60
-
 36% ( 4 people voted )
+
2014-03-04 17:39:14 59adeb92
loading...
úžasne silne argumenty na spochybnenie tohto článku
*******
Patrik nauč sa kritickému mysleniu. Myslím že tá stránka je celá fake, pochybujem, že na ňu nájdeš nejakú akademickú podporu

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-04 18:05:35 5057d10a
a upozorňujem, že na pochopenie tohoto článku je treba aj trochu inteligencie.Bez nej to nepôjde

franco # WobaCupa83
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-03-04 18:13:50 5057d10a
Už keď som videl prvú vetu vedel som že písal tento článok antikrist franko, ktorý zbožnuje Lucifera...
Kukino # SuwaJyla20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 18:23:27 5f6628cb
Patrik pekne :D
Len si ešte mohol doplniť, že tá veta, čo si napísal sa číta zprava doľava, lebo nás to automaticky láka čítať zľava doprava.

bereshyt bara elohym et hashamaym veet haaretz

mkultra # JyteWodo51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 18:33:27 5b7fb366
Franco nedaj sa odradiť, je to výborný článok. Páči sa mi..
Páči na ňom to že sa nič z toho nedá nijako vyvrátiť, rovnako ako aj historky kostolných frflošov ktorí Ťa zaň napádajú. Kostolníci nevedia ani dokázať že to nie je pravda, preto Ťa atakujú. Myslím si že to čo si napísal má minimálne takú istú dôveryhodnosť ako celá ich biblia. No Ty máš u mňa oproti nim veľké plus v tom že sa snažíš niečo analyzovať vlastnými úvahami, a nie slepo prijímať ich svaté dogmy, a že sa na to dívaš z úplne iného uhla pohľadu.

Pekný večer Ti prajem. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-03-04 18:52:51 b228427e
...článok o tom že neexistujem? dokonalé klamstvo pre ľudí, prečo? aby sa nebáli páchať hriechy a bolo im to vlastne aj úplne jedno.
lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 19:04:11 b91d9c22
No toto: Ďakujem pekne za povzbudenie. Dobre mi to padlo :)

franco # MohaDinu60
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 19:22:55 5057d10a
Identická konštrukcia akú používajú veriaci a ich ideológovia na "dôkaz" existencie boha a ostatných somarín. Ibaže je zrejmé, že na rozdiel od nich to Franco neberie smrteľne vážne.


Stefan Fula, odhliadnuc od toho, že pravopis Franca hodnotíš kladne, ako si vôbec môžeš dovoliť hodnotiť pravopis niekoho iného, keď ty sám píšeš ako prasa?! Ty si sa doteraz nenaučil, že veta začína verzálkou, že za interpunkciou sa dáva medzera a že slovenčina používa diakritiku?

Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 19:23:21 c16eba66
Inak nepochybne v jednej veci je možno pravda a to taká že pre slobodomurárov a sionistov a ostatné okultne organizácie je Lucifer hrdina a naopak Boh krutý a zlomyselný. Prečo? Jednoducho preto že keď bol Adam a Eva v rajskej záhrade, Boh im prikázal aby nejedli to ovocie zo stromu poznania. Ak ho zjedia stanú sa bohmi s malým "b" no zomrú...

Preto je pre okultistov Lucifer symbol oslobodenia. V každom okultnom chráme, slobodomurarskej lóži, v každej tajnej organizácií učia Luciferiánsku filozofiu.

Ale víťazi budú nepochybne tí, ktorý sa postavia na stanu svojho stvoriteľa, pre tých čaká večný život, pre ostatných večná smrť. ;) Čo ty nato Franko?


Kukino # SuwaJyla20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 19:27:18 5f6628cb
Lucifer :-)))
Nebáť sa páchať hriechy... To mi pride celkom smiešne čo si napísal.
Takže ten Lucifer je vlastne strašidlo na hriechy (taký bobo pre malé deti), a nepachanie "hriechov" nie je predmetom svedomia ale strachu.. :-))
No pekne, pekne.. Pusť ešte nejakú perlu.

No toto # DyvuVeqi71
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-04 19:30:46 b228427e
Franco dobrý článok. Otázka ani tak neznie, prečo církev nazvala svojho nepriateľa lucifer, ako skôr, prečo z neho urobila svojho nepriateľa. Lebo Lucifer je svetlonos - prináša svetlo poznania a poznanie oslobodzuje. Vymaňuje ľudí spod kontroly cirkevných tmárov. Tí potrebujú ovečky, ktoré môžu ľahko pásť a donekonečna dojiť a strihať im vlnu.
mkultra # JyteWodo51
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-04 19:36:46 5b7fb366
No toto
..."bobo pre malé deti? pripadá ti zlo v tomto svete ako bobo pre malé deti? skutočne? ak nechápeš veciam o ktorých píšem tak sa radšej nevyjadruj.

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 19:43:26 b91d9c22
mkultura
Píšeš ako keby si vedel čo ťa čaká na druhej strane, nevysmievaj sa, radšej buď pripravený.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 19:45:06 b91d9c22
to sa chapat neda pretoze su to len vyplody tvojej zvratenej mysle

Yanath # VepeBeke80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 19:48:29 559f68d2
Ja sa nevysmievam.... Teraz sa vysmievam - Santo Subito ovce!
mkultra # JyteWodo51
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 19:52:09 5b7fb366
Yanath
EXISTUJE PRAVDA a vaše pohanstvo, lenže pravda je aj to, že váš názor a viera, či neviera, túto pravdu nezmení ani o jedinú čiarku.

lucifer # FaliQuva33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 19:55:32 b91d9c22
A co Jezisove ucenie? Jezis stretol Satana, ktory ho pokusal na pusti. To nejak nesedi asi k tomuto clanku... A ku koncu casov bude Satan pokusat ludi a strhavat ich na svoju stranu. Je mi uplne jasne, ze toto bolo asi o cirkvi, ktora niekedy nema nic spolocne s Jezisovim ucenim.
Komat # NiduNimu26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 19:55:56 c35b0ebb
mkultura


Fotomontáž a ty si jej uveril, ako malí chlapec.

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 19:56:29 b91d9c22
Tu máš ďalšiu fotomontáž, truhlík. Keď už pápež nevie, čo je mano cornuto, tak potom neviem... :D
mkultra # JyteWodo51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 20:09:52 5b7fb366
mkultura
Ty veríš na moju existenciu?

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 20:12:44 b91d9c22
Lucifer, uvedomuješ si, že ty si katolík, čo si dal prezývku Lucifer a často tu impersonuješ Lucifera a hovoríš v jeho mene? Si úplný mešuge, daj sa liečiť, sorry.
mkultra # JyteWodo51
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-04 20:37:17 5b7fb366
Mkult, mozno tento clanok bol o diskuterovi :-)
Komat # NiduNimu26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 20:43:15 c35b04cf
My ho tu voláme pacient, taký životom frustrovaný klaun, kedysi vymletý bachár. Ale nasmiať sa na ňom môžete do sýtosti i keď je niekedy až trápny. Kostolný hlupáčik, čo dookola melie svoje demagógie, velebí svätú oplzlinu na tri a čaká, kto s ním bude polemizovať.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 63% ( 9 people voted )
+
2014-03-04 21:14:20 4e62dd64
Mkultura
Sorry, som to ja.
Pandemonium
Teba tu už nazvali všeličím, ale ty zjavne nemáš ani tú štipku hrdosti aby si konečne pochopil že stovka ľudí sa v tebe mýliť proste nemôže, už to konečne pochop.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 21:24:17 b91d9c22
Pánd, ale budes sa cudovat ak bude mat pravdu a nebude to len stovka... Nevie niekto v preklade, co sem dal Patrik, tu fotku s tou sviecou a tie slova v cudzom jazyku?
Komat # NiduNimu26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 21:40:14 c35b04cf
To my odľahlo panduch už som myslel ze sa budeme musieť zaobísť bez tvojej reakcie konečne prišla a hneď je väčšia sranda ako to končiš každý príspevok DDDDDDDDDDDDDDDDD to dečko musíš mat riadne zodraté
jurosiq # NakeCiqa38
-
 40% ( 10 people voted )
+
2014-03-04 21:48:57 b229d1f5
Co je na jménu Lucifer krásné?
"U" je temná samohláska a "f" říkáme, když nám něco nevoní, no fuj.

kilo # FetiHaga18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-04 22:35:00 50fbfa8f
Komat: "Na počiatku stvoril Bôh nebesia a zem"(Genesis 1,1) ...Medzi nebom a zemou dávajú naše preklady písmeno A, ale v hebrejčtine sú tam dva znaky - aleph a tav ..Aleph je symbol vola/býka (neskôr z toho prišlo naše latinské A - skús si obrátiť A), a Tav je symbol kríža (+) ..Už hneď v prvej vete Genesis je vyjadrené dielo Kristovo = kríž a vôl ..vôl bolo pracovné zviera, ktoré sa zapieralo, a tak sa aj Kristus zaprel až na smrť na kríži.. V tom odkaze, ktorý je po anglicky nájdeš o mnoho viac.. nemusíš až tak dobre vedieť, pochopíš aj bez toho :))

Patrik # VebaSydi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-05 08:02:08 57c5453a
LUCIFER - ako ztelesnenie falošného princípu...

...kto má záujem rozšíriť si obzor na túto tému a prečítať jeden "neortodoxný" názor, doporučujem:

http://www.abdrushin.sk/vo-svetle-pravdy/posolstvo
-gralu-od-abdrushina-045.php

Johny # JynaVaso24
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-05 09:13:10 c35b0b46
Johny

Áno, tak to je. Tá kniha nesie svoj názov oprávnene a odporúčam nielen tým, ktorí si chcú rozšíriť obzor, ale všetkým vážne hľadajúcim

meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-06 07:07:31 d5b58294
Ak uz by som mal verit rozpravkam tak urcite sa priklanam na stranu Lucifera. Je mierumilovnejsi a ma rad ludi. Presny opak je boh a podobne rozpravkove bytosti. Zlost,nenavist a pravidelne vyhladzovanie ludstva atd.. atd.. na to co vsetko sa pise v najbrutalnejsej literature na svete tzv. bibli by nestacilo cele forum.
Strante sa zla a boha, ak uz chcete verit tak radsej dobru a Luciferovi
MM # SidaSafa91
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-07 09:13:24 d94b4912
Pekne si to napísal
Veronika # JadyPero65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-05 23:54:10 d41abf63

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   š
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Zabíja kopírovanie tvorivosť? (II.)


Zabíja kopírovanie tvorivosť? (II.)
V predchádzajúcej časti sme si predstavili výzvy, ktorým čelí súčasný koncept práv duševného vlastníctva. V tejto časti sa pozrieme aj na historické dôvody, kvôli ktorým tieto pr...
Operace Golgota (Tajný plán perestrojky)
Čo to je za volebný systém?
Po 'Brexitu', můžeme opustit i několik jiných věcí?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1032 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage