Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Pracovník SBS v Sports Direct


Pracovník SBS v Sports Direct

Neviem ani kde začať, nakoľko som sa s takýmto správaním nikdy a nikde nestretol. Dňa 13.12.2014 cca 10:00 sa odohral jeden nepríjemný incident v obchode Sports Direct, Eurovea Shopping Center Bratislava.
Pri vyberaní tovaru hneď pri vchode do obchodu, sa postavil neďaleko mňa pracovník SBS a nepríjemne ma sledoval, ako nejakého zlodeja.
Hľadel na ruky a pozoroval ma. To som ešte dokázal vydržať, veď je to v jeho náplni prác sledovať ma (aj keď všade sú kamery a čipy na predmetoch).

Čo sa odohralo potom nemá obdobu. Pri východe z obchodu bolo zavesených niekoľko akciových vecí ktoré som pozeral. Zapáčila sa mi tam bunda, tak som volal priateľke, nech mi príde poradiť a čakal som pri východe (nikam som nešiel). Pracovník SBS stál len kúsok odo mňa, takže musel počuť rozhovor.

Hneď na to ma požiadal, či mu môžem ukázať obsah svojho vaku.

Ostal som zaskočený, pretože som nerozumel prečo.
1. Veď ma stále sledoval
2. Vak som si za celý čas nedal ani dole
3. Hlbšie v obchode (nieto ešte kabínka) som nebol
4. Nikam som nešiel, čakal na priateľku a chcel som nakupovať. (už ju
videl prichádzať)

Ja som sa ho zase slušne opýtal prečo?. Jeho nálada sa rázom zmenila a začal sa agresívne hneď pýtať, či som niečo ukradol, keď mu nechcem ukázať vak. Vysvetlil som mu, že si pripadám ako zlodej a vo vaku mám osobné/súkromné veci a že nevidím žiaden dôvod, prečo by som tak mal spraviť. Všetko som sa snažil slušne vysvetliť... Následne sa začal vyhrážať, že zavolá políciu, na čo som súhlasil a ostal kľudne stáť a čakať na ich príchod. Moje kľudné správanie ho natoľko vytočilo, že ma začal ťahať za bundu so slovami : "poď dozadu a dám ti cez hubu".

Rázom sa zmenila aj moja nálada a vyprosoval som si od neho ako zamestnanca takéto správanie voči zákazníkovi. Som dospelá, vzdelaná, 26 ročná osoba ( a husi som s týmto pracovníkom nepásol). Samozrejme som odmietol niekam ísť, nakoľko sa mi vyhrážal fyzickým napadnutím a že : "v zadu nie sú kamery, dostaneš na piču a policajtom povieme že si ma napadol". Vybral som si svoj mobilný telefón, zapol nahrávanie a upozornil ho, že nikam nejdeme, nech ma okamžite pustí. Bol som ochotný čakať na príchod polície a vedúceho predajne a nahrávku zapínam keby ma napadol v predajni a "náhodou" sa pokazia kamery. Jeho reakcia bola, že mi násilím
vytrhol telefón z ruky a nechcel vrátiť. Na to som zakričal na priateľku, ktorá sa bála ísť bližšie k tomuto agresívnemu zamestnancovi, aby volala ona policajtov za krádež môjho telefónu, vyhrážanie sa napadnutím a obmedzovanie osobnej slobody. Po chvíľke naťahovania, keď bolo jasné, že vytáčame policajtov, telefón vrátil.

Konečne som mal možnosť komunikovať s vedúcou predajne. Veľmi milá a ochotná pani, ktorej som bez pracovníka SBS pri pokladni vysvetlil situáciu, ma vypočula a zobrala za pracovníkom SBS na konfrontáciu. Vysvetlil som jej, že nič som nespravil, a že pracovník SBS sa správa ku mne ako ku zlodejovi a k tomu ma ešte hrubo uráža a ukradol mi telefón. Pracovník SBS aj pred vedúcou predajne ma hrubo urážal pestrím slovníkom nadávok bez štipky slušnosti (ja som mu stále vykal). No keď začal citujem : " ty kokot jeden, zabijem ťa ...", musela zakročiť diplomaticky aj vedúca predajne a tíšiť toto indivíduum s označením "pracovník SBS" (jeho meno na hrudi bolo nečitateľné v rozpore so zákonom!). Samozrejme moje slušné slová potom už išli tiež bokom.

Po správnom zakročení vedúcej predajne som jej ukázal obsah vaku a vysvetlil, že tam mám súkromné veci a nerozumel som, prečo sa tento pracovník hrá na kovboja. Keby mi povie, že má hlásenie z kamier, alebo že má nejaké podozrenie z nejakého dôvodu, nemuselo to takto ďaleko zájsť.

Pracovníka SBS očividne rozhodilo (ak nebol pod vplyvom omamných látok, alebo alkoholu), že som sa ho spýtal, aký má dôvod, že ma chce prehľadávať.

To všetko by som ale dokázal pochopiť, no od osoby ktorá by mala mať psychotesty a byť psychicky v poriadku, je predsa nemysliteľné, aby zákazníkom nadávala do "kokotov", vyhrážala sa napadnutím či "zabitím" ešte aj pred vedúcou predajne.

Tento e-mail som odoslal 18.12.2014, 00:36 na katarina.borhy@sportsdirect.com ako mi bolo na miste poradné vedúcou predajne. Malo sa jednať o personálnu vedúcu pani Katarínu Borhy ktorá rieši tieto prípady. Do dnešného dňa som nedostal žiadnu odpoveď.

Dnes už lutujm že som priamo ja nezavolal na mieste policajtov.Author: Maros # GageToku94
Slovensko2015-01-0219
-
 50% ( 6 people voted )
+
Jednoznačne si mal volať štátnych, hento jeho správanie je minimálne na vyhadzov z SBS. Nabudúce okamžite keď Vás začne takýto kovboj napádať bez dôvodu, volajte štátnu Políciu.

KonglomeratCti # DafiGiqy15
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-01-02 15:55:28 3ec5f3fe
Áno, mal volať štátnych. Je to však vždy o stretnutí s konkrétnym jedincom, ktorý ani nemusí mať uniformu. Čisto teoreticky (ale i prakticky) by mohla nastať i situácia, že by dotyčný skutočne zavolal štátnych a k riešeniu situácie by sa dostavil... hádajte kto? Tiefenbach!!! Zhoda náhod by spôsobila koncentráciu dvoch magorov v uniforme na jedinom mieste, a to by už bol vážny problém. Hoci prípad toho druhého už mediálne i služobne doznel, nie každý deň sú voľby aby s. Kaliňák zametal pred vlastným prahom...
(Ozaj, vie niekto, ako to s Tiefenbachom nakoniec dopadlo?)


:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-01-02 16:27:50 bc7b649f
SBSkári nie sú verejní činitelia takže asi najlepšie by bolo vybaviť si to s ním na mieste....ručne stručne.
General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-01-02 16:37:35 55e4d202
Pande:
Čítal som že ho vyhodili z polície a čaká na súd potom čo ho pustili z vyšetr. väzby.

General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-02 16:38:45 55e4d202
Je síce pekné že sa snažíte tu prezentovať svoj názor,no nemá to privela spoločného s reálnym stavom.
Samozrejme že správanie SBS-kára je neprípustné! No podla môjho odborného názoru sa mal zákazník podrobiť kontrole o ktorú ho SBS-kár žiadal a nemuselo prísť k žiadnemu konfliktu! Reči o tom že zamestnanci SBS nemajú žiadne právomoci nie sú pravdivé. Prečo inak by tam stáli v uniforme a museli mať zvládnuté skúšky odbornej spôsobilosti,keby ni pre to aby sme ich vedeli odlíšiť,presne tak ako lekárov,policajtov ....atď. Každému kto vkročí do obchodu v ktorom je SBS-kár a tvrdí že má aspoň akési vzdelanie musí byť jasné že obchodné domy ich neplatia nadarmo a určite si vopred zistia či a ako to je v zákone stanovené, inak by tam mohol stáť ktokolvek v zaolejovaných monterkách a hrabať sa vám v osobných veciach......no a to by bol asi pekný bordel,že. Takže ten kto sa tu hral prvý na kovboja bol z pohladu SBS-kára, môjho a aj polície keby bola privolaná a prišla - zákazník. Ak chcete niekomu dávať dobré rady, neuškodilo by obom stranám najprv si čo to o veci zistit.
PS: SBS-kár nie je povinný vysvetlovať prečo niekoho žiada o to či ono,ak však je prvá reakcia zákazníka odmietnutím spolupráce nadobudne celkom prirodzene pracovník SBS pocit že niečo ni je v poriadku a môže to nakoniec dopadnúť tak ako to popisuje text hore.

Grandtour # TuveQemo47
-
 52% ( 17 people voted )
+
2015-01-02 21:59:05 4e633e29
takze niekto tu obhajuje spravanie SBS-kara? Keby ten SBS-kar sa riadil zakonmi, tak by urcite vedel, ako postupovat v pripade, ze zakaznik odmietne osobnu prehliadku. Je snad v zakone napisane, ze v takom pripade sa zakaznik vezme mimo kamier a tam sa mu da na picu, pricom sa mu este vulgarne nadava? Ja nemam uz viac slov, vazeny pan Grandtour, co sa nevie pod svoj nazor ani podpisat, dajte sa vysetrit spolu s tym pomatenym SBS-karom, psychiatrov je nastastie dost, aj ked si nemyslim, ze vysetrenie a nasledna liecba by padla na urodnu podu.
brano gajdos # KavyVona59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-03 02:20:44 6de6302c
loading...
Grandtour:
Osobnú prehliadku čo je aj prehliadka osobnej batožiny) po tebe môže chcieť jedine policajt na základe povolenia prokurátora, pri dôvodnom podozrení zo spáchania tr. činu (t.j. v danom prípade by zákazníka musela nasnímať kamera že niečo ukradol), resp. colník v colnom priestore. Nikto viac sa ti vo veciach hrabat NESMIE. MOhlo ísť až o tr. čin obmedzovania osob. slobody alebo útlaku.

General Guderian # TyroMury04
-
 47% ( 5 people voted )
+
2015-01-03 08:12:28 55e4d202
Kazda SBS teda aj jej prislusnici podliehaju policajnemu dozoru,prehladavat batozinu smu len s vasim suhlasom,ak nesuhlasite nesmie voci vam nijako fyzicky zakrocit,moze vas obmedzit na osobnej slobode a vec riesit po privolani statnej policie.Taktiez vas nesmie prehladavat.

trebor # FyviGyna50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-03 08:49:09 4e627e58
General G. a Brano Gajdoš ....určite pravé mená : )))
Píšete hlúposti a napádate ludí......Zjavne nemáte schopnosť porozumiet čítanému textu.
Táto "porucha" neumožnuje postihnutému pochopit čom sa v texte píše.
Druhá možnosť: že tu vypisujete blbosti a napádate druhých zámerne. No to už viete určite najlepšie vy sami.


Grandtour # TuveQemo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-03 15:23:46 4e633e29
jedinu blbost si tu napisal ty. Neexistuje ziadna moznost, aby ti osobne veci prehladaval veduci predajne, ci najaty zoldnier. Jediny, kto moze urobit je na zaklade podozreni privolany policajt, nikto iny. Ak mas vo zvyku ty ukazovat na verejnosti osobne veci, je to len a len tvoja vec, ale ostatnych do toho nezapajaj.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-01-03 15:56:23 59ad0eb9
Rafael....platí to čo som už napísal.....keď niečo nevieš, tak to nerieš.


Grandtour # TuveQemo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-04 11:48:41 4e633e29
Grandtoure, nelži (ať už nevědomě, nebo s drzostí a omluv se za svou neznalost zákonů).
V čechách např. platí přesně to co uvedl pan Trebor ve svém přízpěvku.
(patrně jsi tím SBS debilním žoldákem, který má ta samá občanská práva jako každý jiný nakupující)
A lituji toho, že autor článku nebyl mistr bojových umění a nenakopal tomu idiotovi prdel. a byl by v právu.


cech # DovaPyno26
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-04 20:55:42 5e70c9d9
Čítam si tu niektoré príspevky...napr "cech" a mám pocit že sa tu niektorý vyjadrujú k veciam ktorým naozaj nerozumejú.
V čechách funguje zákon o strážnej službe ďaleko benevolentnejšie,ako na Slovensku a neporovnával by som to.Celý článok môže byť celkom dobre absolútna blbosť a výmysel..to nikoho nenapadlo?
Cielene sa tu zneužívajú ludské emócie na rozdúchavanie takýchto úbohých diskusií,ktoré nikam nevedú.
Táto stránka už dávno nie je o objektívnosti,ale regulácii názorov.
Nenechajte sa zblbnúť.Grandtour predsa hneď v druhej vete píše že s postupom toho zamestnaca strážnej služby nesúhlasí. Mne sa už stalo niečo podobné niekolko krát,v rôznych obchodoch a moja úplne prvá reakcia bola taktiež taká,že predsa ja viem že nie som zlodej tak čo by som komu ukazoval.Celé to skončilo tak že som zbytočne na seba upozornil kopu zákazníkov,nakolko o chvílu prišiel další strážnik a ja som sa hanbil ako pes...no až neskôr som zistil, že zbytočne.
Odvtedy keď ma napríklad v Tescu požiadajú predložiť doklad o zaplatení a kontroluje to s obsahom tašky,chápem že je to jeho práca,trvá to tak 20sekúnd a ja odchádzam s úsmevom preč.A musím povedať že po jednej takejto normálnej kontrole si ma jeden z pracovníkov zapamätal a odvtedy ma dokonca vždy ked nakupujem pozdravý.Neviem čím to je,no je dosť možné že dnešná doba v nás vyvoláva samú agresivitu,namiesto kludu ktorý pozorujem napríklad v západnej Európe pri riešeí podobných prípadov.
........vôbec ma však neprekvapí ak aj na môj príspevok niekto odpovie útokom...o to tu predsa ide predovšetkým..!?


BMK # SidiHoro32
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-01-05 00:08:05 4e633e29
aspon vidno, preco je nejake ceskoslovensko tam kde je. v tej hnusnej amerike si toto nikto nedovoli. pravo jedinca je posvatne. policia nemoze auto zastavit, ak nema preco. policajt ma nesmie vyzvat na dychovu skusku, ked si nie je isty, ze som pil. ani policajt vas na ulici nevyzve, aby ste ukazali obsah tasky, ak nema dokaz. nie to este nejaky sbskar. preto piju bezdaci alkohol z flase, ktora je v sacku. s kazdym obmedzenim slobody musi jednotlivec suhlasit. ak nesuhlasi, policajt ho moze zatknut. ale ak nema dokazy, tak ten clovek vyhral v loterii a do konca zivota nebude pracovat. ak by american toho sbskara nahral, tak sbskar by skoncil na 5-10 rokov v base za ohrozovanie, vydieranie a a a a ...zakaznik by dostal mastne odskodne od jeho zamestnavatela. atd atd. na druhej strane, ak by zakaznik nieco ukradol, sbskar by mal zaznam z kamery, tak ho moze zadrzat, obmedzit, prehladat. na sude by vyhral a to vyssie by neplatilo. zakaznik/zlodej by dostal v tu ranu natvrdo par rokov. nie smiesnych 20€ pokuty a znameho na prokurature. ale BASU.. kym toto spolocnost nepochopi, neostava jej nic ine ako preslapovat dalej na mieste, 20 rokov za civilizovanym svetom. pravo a spravodlivost na prvom mieste. potom sa citi splocnost bezpecne a slobodne.

peter novak # DokaVyxi63
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-05 12:54:57 558795d3
hej mas pravdu, oni mu obsah tasky neprehladaju, oni ho rovno na ulici zastrelia....
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-05 13:01:22 59ad0eb9
treba volat statnych policajtov, necakat, obmedzovanie osobnej slobody, na to je paragraf, hned tocit 158, a trpezlivo cakat, oni pridu a kedze su to tiez magori tak si na takomto hovadskom pracovnikovi SBS velmi radi zgustnu, staci uz len potom pozerat to divadlo, stoji za to. Vlastna skusenost. Samozrejme volat 158 len ak mate na to nervy a ze vas to tak lahko nevytoci a aspon 2-3 hodinky casu mat, kedze potom treba aj spisat zapisnicu na stanici.
Peter Novak # NyjeReri90
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-07 23:02:07 b22911b1
Peter Novak....podaktorý tu iných obvinujú že sa nevedia podpísat vlastným menom (rozumej nick). No ani sa im nečudujem. Pokial vedia že tu budú vedome písať bludy, nebudú tu predsa dávať v šanc svoje pravé meno No podla mna kludne môžu,ved ked sú schopný klamat a zavádzat verejnost,nemá ich meno a fyzická existencia pre tých ktorých tu tahajú za nos žiadny význam. Strčte si príspevky typu "SBS" a k nim každá vaša dobrá rada od hovada do prdele.Nabádate ludí na vytváranie napätia.Ste tu všetko šmejdi,ktorý si zaslúžia presne to čo tu radíte iným. Som pevne presvedčený,že na každého z vás dojde..............jedného dna .

BMK # SidiHoro32
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-01-09 00:57:57 4e633e29
Treba statnych volat a hento neni na vyhadzov z SBS to je na 2-5 rokov nepodmienecne za vyhrazanie sa smrtou , predavacka tam bola tak aj svedkovia su
egres # DomeVewa78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-09 12:58:46 bca73969
Nehnevaj sa na mňa ,ale reagoval si ako hlup-k , pretože SBS-károvi MUSÍŠ ukázať tašku - MÁ NA TO PRÁVO ,keď ťa vyzve ,aj keď tam máš iba osobné veci ( on do tašky nevidí ),ale nesmie sa ti v nej hrabať .
Nadávať ti nemal ,to je pravda ,ale ak by naozaj zavolal policajtov ,tak ty by si mal problémy ,pretože výzvu si mal bez rečí poslúchnuť . Už tomu rozumieš ?Peto # TyfuHanu17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-08-20 08:56:50 4deafc8c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sed   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Mooji o človeku.


Mooji o človeku.
Anthony Paul Moo Young, Mooji, narodený 1954 na Jamaike je duchovný učiteľ, žiak Papajiho, ktorý bol žiakom Ramana Maharshiho. Svoj uvoľnený filozofický prístup sám nazval "cesta leniv...
Americká ambasáda sa zaujíma o IBM
Pátranie po sobote vo Vatikáne
Jméno Ježíš: nepřípustné slovo v politicky korektní Americe

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0363 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo